AllfS GAAT WEG VOOR VEILINGWIJZEN 465 pure Kwaliteit WIJ MOETEN ER TOCH UIT !!f BONTHANDEL FONTIJN 179 Een succesje doet het altijd STAD EN PROVINCIE GROOTHANDELSGEBOUW N V. BONTHANDEL FONTIJN GROOT HANDELSGEBOUW ROTTERDAM mannelijk personeel koppelen wij prima service A. J. van Lavieren De spaarbankboekjes kunnen worden afgehaald De Scheldebank n.v. Fa. Piet Ochtman Geringe seizoenstijging van tie arbeidsreserve DEN HAAG, 5-2. Het ministerie van sociale zaken en volksgezond heid heeft een analyse gepubli ceerd van de jongste werkloos heidscijfers. Het aantal werkloze mannen daalde in januari met ruim 1000 tot 68..744, terwijl de be zetting der aanvullende werken met rond 4350 toenamen tot 17.011 De geregistreerde arbeidsreserve van mannen vertoonde als geheel een stijging met ongeveer 3300 tot 85.755. De oorzaak van deze stij ging is gelegen in een verder te ruglopen van de seizoenwerkloos heid, aldus het ministerie. Verkorting examen periode gymnasia DEN HAAG, 5-2. De staatssecre. taris voor onderwijszaken van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer G. C Stubenrouch, heeft aangekondigd, dat zo spoedig mogelijk maatrege len zullen worden genomen om de examenperiode voor gymnasia en de gymnasium afdeling van lycea, te verkorten. Voor 1960 zal de re geling van 1959 worden ingesteld. De staatssecretaris doet deze me dedeling in zijn nader antwoord op schriftelijke vragen van het Twee de-Kamerlid voor de CHU, de heer Beernink. DEN HAAG. De raad voor het midden- en kleinbedrijf zal in zijn op 17 februari in het gebouw van de sociaal-economische raad Den Haag te houden openbare ver gadering o.m. bespreken een ont- werp-advies over pensioenregelin gen in het midden- en kleinbedrijf VOORTHUIZEN. Op de verkeers weg Hoevelaken-Apeldoorn onder de gemeente Voorthuizen is een ongeluk gebeurd, waarbij de 62- jarige mevrouw van Esch, gewoond hebbende in Voorthuizen, om het leven is gekomen. ZIERIKZEE Leerzame P.Z.E.M.-avond Coöperatieve Vrouwenbond Vorige week kwam de Coöpera tieve Vrouwenbond bijeen, onder leiding van de presidente, mevr. Broekema-Snijders. Deze avond werd verzorgd door mej. Lansu en de heer van Stee van de Prov. Zeeuwse Electriciteis Maatschappij die resp. een inleiding hielden over „Veilig gebruik van electriciteit" en „Het gebruik van èlectrische toestellen in de huishouding". Dui delijk toonde de heer van Stee op het flanelbord aan hoe het wel en hoe het niet moet met leidingen, schakelaars, stopcontacten en snoe ren. Ook het schakelbord met de zekeringen werd uitvoerig bespro ken. Interessant om te zien was hoe kortsluiting kan ontstaan. In de pauze werd gecollecteerd voor de plantenactie t.b.v. Tuin- dorp-Oostzaan. Mej. Lansu raadde de dames aan voor zij overgaan tot aanschaffing van een apparaat, hierover advies te vragen aan de P.Z.E.M. te Mid delburg. Alleen toestellen met het K.E.M.A.-merk zijn veilig in het gebruik. Enig fraaie huishoudelijke apparaten, o.a. een straalkachel en een stoomstrijkijzer, werden hierna gedemonstreerd. De heer van Stee draaide vervolgens de fraaie kleu renfilm „Energie voor allen". De presidente deelde na haar dankwoord nog mee, dat op 11 febr. te Middelburg een scholingsdag zal worden gehouden. De jaarvergade ring van de afdeling is vastgesteld op 9 maart a.s. Bejaardenmiddag N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond houdt op woensdagmiddag 10 februari a.s. in Rusthuis „Irene" weer een be jaardenmiddag, welke aanvangt om 2.30 uur. Op deze middag zijn alle bejaarden hartelijk welkom. BURGH - HAAMSTEDE Films Ned. Bijbelgenootschap Het Nederlands Bijbelgenoot schap, dat deze week een aantal filmavonden op ons eiland organi seert, komt a.s. dinsdag. 9 februari naar Haamstede. In de winterkerk van de Ned. Herv. gemeente zullen een aantal films worden vertoond. Voor de jeugd van de Chr. en open bare scholen in Burgh en Haamste de wordt eveneens een filmvoor stelling gegeven (op dezelfde dag) in de middaguren. Het doel van deze films is de be zoekers een goede indruk te geven van het werk van de Bijbelgenoot schappen. Vertoond zal worden: ,.Het levende woord in Japan", een prachtige kleurenfilm uit het schil derachtige Japanse leven. Verder de film: „Hoe de Bijbel tot ons kwam" en voor de jeugd: „Mase- vala", over de arbeid in Belgisch Congo. Groene Kruis moedercursus Het bestuur van „Het Groene Kruis" heeft het plan geopperd een moedercursus te organiseren, ge volgd door een kleütercursus. Al leen dames die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, worden op deze leerzame cursus toegelaten. Bij voldoende deelname zal op woensdag 17 februari a.s. worden begonnen in de avonduren, in het Wijkgebouw aan de Burghseweg. De cursus wordt gegeven door zuster C. P. de Vries uit Zierikzee en omvat 15 lessen. De kosten be hoeven voor niemand een bezwaar te zijn om deze cursus niet te vol gen. Aanmeldingen aan het Wijk gebouw. HAAMSTEDE Burg. Stand en loop der bevolking over januari 1960. Geboren: 7. Willem Adriaan, z. van J. W. Janse en M. L. J. A. Baert; 16. Maarten, z. van J. Boot en A. Schouls. 19. Kaatje Martina, d. van A. W. v. d. Zande en J. J. Flohil. Gehuwd: ^22. Jan Hagesteijn, 24 jaar en Maria van Nieuwenhuize, 20 jaar. Overleden: 31. Hubrecht van den Doel, 56 jaar, echtgenoot van Hu- berta Taaie. Ingekomen: 19. M. J. A. Meeuw- sen uit Haarlem; 27. P. J. van der Welle en gezin uit Zierikzee. Vertrokken: 4. Y. Remezond naar Vlissingen; 4. J. M. Kloet naar Brouwershaven; 4. J. M. I. Blom naar Rotterdam; 6. D. van Boven cn gezin naar Barneveld; 13. J. Dieleman en gezin naar Terneuzen; 13. E. W. Romeijn en kinderen naar Delft; 13. J. C. van Damme naar Rotterdam; 14. L. Kraal naar Vlis singen; 14. K. van den Bos naar Heemstede; 16. J. C. den Boer naar Maassluis; 22. M. van Nieuwen huize naar Noordgouwe; 25. L. J Kenters naar Utrecht; 30. J. Bloemberg naar Sittard; 30. D. J. M. den Boer naar Hoensbroek; 30. J. den Boer naar Hoensbroek. NOORDWELLE Goed amateurtoneel voor plattelandsvrouwen Voor de afdeling Noordwelle e.o. van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen gaf de toneelvereniging „Op Drift" te Renesse in café Lok ker-v. d. Zande te Noordwelle een opvoering van het toneelstuk „Moe ders en Zonen" van Hanno van Wagenvoorde. Na opening door de voorzitster mevr. C. J. Elenbaas-Kik, gaf de regisseur, de heer P. Minderhout, een toelichting op het stuk. De to nelisten slaagden er hierna bijzon der goed in het spel tot leven te brengen. Voor het meelevende pu bliek was het een verrassing zulk uitstekend amateur-toneel te mo- l zien. De spelers ontvingen na afloop een kleine attentie. OUWERKERK Reuze ei Een kip van de heer C. den Boer alhier legde een reuze ei, dat 107 gram woog. De Rode-Kruiscollekte voor Tuindorp De lijstcollekte voor Tuindorp- Oostzaan heeft in deze gemeente opgebracht f 1187. Voor de aparte („Plant")-actie kwam f 176 binnen. Een collekte in de Ned. Hervormde kerk bracht nog eens f 100 op, zo dat gemiddeld f 2,90 per inwoner voor de getroffenen werd ingeza meld, een prachtig bedrag dat Ouwerkerk tot ere strekt. De lijst collekte werd gehouden door leden van de sportvereniging, die daar voor een extra dankwoord toekomt. ST. PHILIPSLANP Nieuw bestuur muziek vereniging „Concordia" De 23 werkende leden tellende muziekvereniging .Concordia' heeft een algehele bestuurswijziging on dergaan. Bestuur en leden waren nl. tot de conclusie gekomen dat beter een bestuur gevormd zou kunnen worden buiten de werken de leden, zoals bij de meeste ver enigingen de gewoonte is. Dit zal niet direct volledig verwezenlijkt kunnen worden. Begonnen werd daarom het bestuur van 7 tot 5 le den terug te brengen, nl. 2 leden buiten de vereniging en 3 werken de leden. De nieuwe leden werden gekozen uit een groslijst van dona teurs. De oud-voorzitter, de heer F. P. Feleus, welke reeds 54 jaar lid van .„Concordia" is, sinds 1917 als vice-voorzitter en van 1953 als voorzitter, stelde zich niet meer herkiesbaar. Het nieuwe bestuur bestaat thans uit de heren A. A. Rijstenbil (voorzitter), M. Everaers (seer), M. Wesdorp (penningm), M. Geuze en A. Verwaal. De financi ële positie van de vereniging is zeer slecht. Ouderavond o.l.-school Dezer dagen werd alhier de ouderavond gehouden van de open bare lagere school. De voorzitter van de oudercommissie, de heer M. Zwagemakers, verwelkomde inzon derheid burgemeester en wethou ders. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Zwagemakers herkozen. Het hoofd der school, de heer Verwaal, dankte b. en w. voor het mogelijk maken van de aan schaffing van vele nieuwe leermid delen. Gememoreerd werden de succesvolle sportdag te Tholen, de ouderreis naar Gelderland en de schoolreis naar Madurodam, Sint Nicolaasfeest en Kerstviering. In de pauze werd een verloting gehouden t.b.v, de schoolkas, met als hoofd prijs een lam, ter beschikking ge steld door de fam. v. Dijk-Poot. Na de pauze volgde een filmstrip over de geschiedenis van Nederland, waarna de heer Verwaal een lezing hield over rapporten, cijfers en huiswerk, hetgeen zeer in de smaak viel. Het was een zeer geslaagde avond. Wat U ou ho<2 voor Uw bontmantel uit oitz© laatste, partij schitterende bontmantels mtenass-e-ert ons hietmeen uitverkoop ,met officiële toestemming van de K.v.K. Rotterdam PcSbHtTVsIiiTI r^künkTl^Zri [v*? a(/es voor U b«sp^r(: /o ^ei'/i'n^s ke>sten j Cabrito jassen lang model TutNS 8 8 ^J09S0Pri'Zen Medianos mantels werkelijke^-- waarde thans Uw reiskosten in Nederland worden volledig vergoed! Skunks Naturel 'ange mantels Canadese kwaliteit {werkelijke waarde J&r thans Nerts-Murmel lange mantel werkelijke waarde405Q-1 thans I v"rkcl,lko JL 'I5 UijANs \|Lange Yemen mantel i il. in bruin cn zwart irsjw thans INGANG A t«o. CENTRAAL STATION - TELEFOON 125180 AANBIEDING; De complete winkel inventaris w.o. bontstellingen, cassa's enz. is nu reeds voor gegadigden te koop POSTDISTRICT AMSTERDAM vraagt voor be stel werkzaamheden. Geboden wordt: een verzekerde toekomst een goede sociale verzorging een loon, hetwelk op 25-jarige leeftijd fl. 81,08 bruto per week kan bedragen, te verhogen met 2 huur' compensatie een toeslag voor onregelmatige diensten van gemiddeld fl. 3,- tot fl. 6,- per week (afhankelijk van de leeftijd en de plaats van tewerkstelling) een vakantie van 15 werkdagen - met 4 vakantie toeslag - per jaar voor gehuwden met eigen huishouding eenmaal per week een volledige vergoeding van de reiskosten voor gezinsbezoek en een vergoeding van 90% van de pensionkosten, totdat te Amsterdam een woning is toegewezen voor jeugdige ongehuwde krachten een gedeeltelijke, doch zeer gunstige vergoeding van reis- en/ol pensionkdSten. Sollicitaties en/of verzoeken om nadere inlichtingen dienen tc worden gericht aan de directeur van het Postdistricl Amsterdam, N.Z. Voorburgwal 182 te Amsterdam. Regenboogstraat 49, telefoon 2362 Zierikzee Spaarbank van VERGADERING Weegbrug „Even Buiten" te Oosterland op donderdag 11 februari a.s., des avonds half 8, in café Mol. Agenda: Jaarrekening - enz. Het bestuur SUCCESJES Te koop: Een divan, z.g.a.n. Te bevr.: agent De Glopper, 57, Scharen- dijke. Diversen: Ook in wasmachines en cen trifuges hebben wij steeds een ^eer ruime sortering. Donder dagsavonds tot negen uur ge- ipend. Techn. Bureau A. D. v. d. Berge, Zierikzee Schrikdraadapparaten en -be nodigdheden, zwaar verzinkt schrikdraad, van: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Tractorverf op juiste kleur; ijzermenie, grond- en glans- verf, kwasten. - Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Philishave! Inderdaad het meest verkochte droogscheer- apparaat ter wereld. Prijs f 44,50, met gegolfde scheer- sleuven. Niet alleen voor le vering, doch ook voor vakkun dige reparaties door technisch geschoold personeel, kunt U steeds bij ons terecht. Techn. Bureau A. D. v. d. Berge, Zie rikzee Planken haken mallen Maatlatten Schaalstokken en Rekenlinialen. Stiften en potloden in ver schillende hardtegraden. Pennen: verschillende punt- breedte Passers en passer dozen •Papier aan vellen en rollen Transparant en de tailpapier. Inkten, water en plakkaatverf Bockhandel Lange Nobelstraat BIJVERDIENSTE Telers gevraagd voor violenzaad. Percelen vanaf vijf roeden. N.V. Gebr. VIS, zaadteelt en zaadhandel - Enkhuizen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 6