Algerijnse kwestie Niels overtreft DAMPO GRENSV0LK DE MIJNRAMP IN ZUID-AFRIKA De mijnramp in Japan DE VERDEDIGING VAN DE V.S. Te vroeg gejuicht om onafhankelijkheid WEKELIJKSE WERELDSCHOUW De koninklijke familie op reis STAD EN PROVINCIE de haardolie ZBERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 4 FEBRUARI 1960 No. 18712 Et'ii „uitgespoeld" Tuindorps gezin is alweer gelukkig Rampenfonds schonk eerste uitkering AMSTERDAM, 2-2. Na de on verwachte catastrofe van de over stroming, thans een feestdag, die al het verdriet weer bijna deed vergeten. Vanavond heeft het Na tionaal Rampenfonds, dat de slachtoffers van Tuindorp Oost- zaan voor de volle honderd procent de schade in de persoonlijke sfeer wenst te vergoeden, de eerste uit kering, een feestelijk tintje gege ven, door in het bijzijn van tal loze hoofden van gemeentelijke diensten en van ander instanties, die hulp aan het verdronken Tuin dorp hebben gegeven, een der zo zwaar getroffen families onder het licht der publiciteit een fonkel nieuwe inboedel aan te bieden. Ietwat beduusd zaten daar dan cle 36-jarige elektricien G. Vermeer en zijn 31-jarige vrouw in hun nieuwe bankstel, terwijl de hele zaal hartelijk applaudisseerde en de film- en TV-camera's snorden. De plechtigheid speelde zich op de rand van het eerst ondergelopen en COALBROOK, 2-2. Functionaris sen van de rampmijn te Coalbrook (Oranje Vrijstaat) hebben dinsdag verklaard dat men m'et het boren van hulpschachten zal doorgaan zo lang het niet absoluut zeker is dat de-435 ingesloten mijnwerkers niet meer in leven zijn. Officieel is alle hoop nog niet op gegeven. De mannen zitten reeds 12 dagen ingesloten, doch men meent te weten dat er nog zuur stof in de mijn is. Het water dat van de boren lekt, blijkt niet be smet te zijn. Tenslotte bevonden zich in de afgesneden gang pony's, die de ingesloten mannen mogelijk hebben kunnen slachten om zich in leven te houden. TOKIO, 3-2. Tegen alle verwach ting heeft men vanochtend in de mijn te Joebari op Hokkaido, waar zondag tengevolge van een ontplof fing 62 mijnwerkers van de buiten wereld werden afgesneden, nog drie overlevenden gevonden. Zij hadden hun toevlucht gezocht in een nau we gang, waar het mijngas en het vuur niet waren doorgedrongen. Tot dusver h'eeft met 35 lijken ge borgen. Een der omgekomenen be hoorde tot de reddingsploegen. Ne gentien mijnwerkers konden kort na de explosie worden gered. Naar de zes vermisten wordt nog ge zocht. Ingezonden mededeling Dampo bij Verkoudheden van Vader, Moeder en Kind thans weer drooggevallen gebied af in een barak van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaatschappij die zich bij de hulpverlening vol gens alle ingewijden, zo kranig ge weerd heeft. WASHINGTON, 2-2. Generaal Thomas Power, hoofd van het Amerikaanse strategische lucht- commando heeft verklaard dat hij er niet zeker van is dat de huidige plannen voor de toekomstige ver dediging van de V.S. voldoende zijn. In de senaatscommissie voor de ruimtevaart pleitte hij voor een zo groot mogelijk percentage zware bommenwerpers onder zijn com mando. Ook was hij voorstander van een versnelde uitvoering van het ont wikkelingsprogramma voor de B-70 bommenwerper. (Volgens de defen siebegroting 1960-1961 zou de uit voering daarvan vertraagd worden) NAIROBI, 2-2. De politie in Nai robi heeft dinsdag twee keer char ges met de gummistok moeten uit voeren om een menigte Afrikanen te verspreiden die bij vergissing dacht dat ogenblikkelijk onafhan kelijkheid was verleend. Ongeveer negenhonderd mensen gingen zingend langs Afrikaanse nederzettingen, en wuifden met groene takken - een gebruikelijke uiting van vreugde - nadat de ra- dio een uittreksel had uitgezonden van de rede die de Britse minister van Kolonie, MacLeod, over de grondwet van Kenia had gehouden. De Afrikanen hadden hieruit be grepen dat „uhuru" (onafhankelijk heid) was verleend. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BEVERWIJK. De 39-jarige ran- geerder D. Jansen uit Beverwijk is door een passerende trein gegrepen Omdat hij een locomotief moest loskoppelen, liep hij langs de trein op de uiteinden van de biels van het naastgelegen spoor, waarbij hij werd gegrepen, door een uit de richting Uitgeest komende trein. Hij is ernstig gewond naar het Ro de Kruisziekenhuis te Beverwijk overgebracht, waar hij is overleden NIGTEVEGT. De 24-jarige J. Vlug uit Loenen aan de Vecht te Nigtevecht is met zijn boot, gela den met bagger, in de Vecht te Nigtevecht gezonken en daarbij om het leven gekomen. RIJSWIJK. Op de met knipper lichten beveiligde overweg „Het Haantje" te Rijswijk, is de 23-ja- rige J. A. Hilgerson uit Wateringen met zijn motorrijwiel door een uit de richting Delft komende trein gegrepen en op slag gedood. toch nog niet dichter bij oplossing Maandag is het verzet van de muiters in de stad Algiers ineenge stort. Na acht dagen van rebellie tegen de Gaullg. en nadat het af treden was geëist van de president, is gebleken dat deze op.standigen geen partij vormden voor de leider van Frankrijk. Hun aanhang be perkte zich tot de bevolking van de stad Algiers. Daarbuiten is wel enige tijd in sommige steden ge staakt en gedemonstreerd, maar tot een staking van grote omvang kwam het niet, en evenmin tot een beweging, die het ganse gewest om vatte. De houding van de parachutisten en de beroepssoldaten in de stad Algiers was wel van die aard, dat het kon lijken alsof de muiters nog enige kans hadden. De soldaten moesten het kamp der barricaden omsingelen, doch verscheidene ke ren lieten zij toe, dat menigten zich door hun rijen heendrongen en bij de barricaden gingen staan om die als het ware met hun lijf te be schermen. Aangezien er veel vrou wen bij waren, vormden die inder daad een soort schild. Maar veel ge vaar liepen zij niet. Dezelfde troepen, die hadden toe gezien bij het bouwen van de bar ricaden, bleven ook passief tQen het verbod tot samenscholingen werd overtreden op massale wijze. Ën vandaar kon het lijken alsof de op posanten nog enige kans hadden het leger voor zich te winnen. Wat nu 'Thans is het verzet van de Alge rijnse Europeanen ten einde. De Gaulle wordt door de semi-fascis- ten niet meer bedreigd. Maar hij heeft zich wel verbonden en hoe zou hij anders kunnen - om de strijd tegen de nationalistische moslims met kracht te voeren, zo lang die niet het vuren staken. En het leger zal op die oorlog de na druk gaan leggen. De rest is ook tamelijk acade misch. Want wanneer zullen de na tionalisten het hoofd in de schoot leggen? Niets wijst er op, dat zij dit zullen doen. Dus kan de oorlog nog jaren duren. En komt er een soort bestand dan moeten rust en orde hersteld, voordat men kan praten over een volksstemming. Jaren kunnen nog verlopen, voordat zelf beschikking actueel wordt. En daarop rekenen de ultra's, die nu in het gareel zij nteruggekeerd. En het leger, voorzover dit uit beroeps mensen bestaat, die geen nederlaag willen lijden. Onderhandelen De kans op onderhandelen met de moslims, die onafhankelijk willen zijn, is dus erg gering. Tenzij de Gaulle zich nu zo machtig gaat voelen, dat hij overal zijn eigen militaire en burgerlijke leiders aan het hoofd plaatst, die hem in alles gehoorzamen. En tenzijde Gaulle het nuttig gaat achten, wel te onderhandelen met de woordvoerder der moslims. Hij kan dit doerv mits zij de gewa pende nationalisten vertegenwoor digen, die eventueel het vuren wil len staken. In dat geval is het niet ondenkbaar, dat hij met hen praat over de voorwaarden. Doch dat al les schijnt nog ver weg. Koningin Juliana in Wallis GENEVE, 3-2. Koningin Juliana is per vliegtuig in Genève aange komen. Zij reisde voor een vakan tie van tien dagen naar het kanton Wallis. ST. ANTON, 2-1. Prinses Beatrix is per trein in St. Anton (Oosten rijk) aangekomen voor een skiva kantie van twee weken. Prinses Irene, die enige dagen geleden haar vakantie in St. Anton onder brak voor een kort verblijf in We nen, zal zich vermoedelijk bij haar zuster voegen. De toestand van de sneeuw en het weer in St. Anton is op het ogenblik uitstekend. FORT LAMY, 2-1. Prins Bernhard is per vliegtuig aangekomen te Fort Lamy in de republiek Tsjaad. Hij werd er verwelkomd door de vertegenwoordiger van de hoge commissaris, Couret. De prins v/oonde in Fort Lamy een receptie te zijner ere bij. Woensdag reisde hij door naar Ennedi. Het aardappelverbruik in Nederland DEN HAAG, 2-1. Het Nederlands Instituut voor Agrarisch Markton derzoek te 's-Gravenhage heeft aan het produktschap voor aardappe len een rapport aangeboden van een onderzoek onder 1000 gezinnen naar het koopbedrag van de Ne derlandse consument gedurende de periode medio 1958 tot medio 1959 en is samengesteld door drs. F. J. Bruggeman. Honderd gezinnen, die representatief geacht worden voor de 2.750.000 Nederlandse huishou dingen, hebben in deze periode in totaal 29.265 kg. aardappelen ge kocht, met dien verstande echter, dat 18 van deze huishoudingen in het geheel geen aardappelen koch ten. Deze 18 procent behoort voor de helft tot de landbouwstand of is daaraan door familierelatie di rect verwant en bezit voor het overige deel een stukje grond voor eigen verbouw, aldus de analyse. Viering bevrijdingsdag 5 mei 1960 DEN HAAG, 3-2. In opdracht van het nationaal comité is ter gelegen heid van de viering van het derde lustrum der bevrijding op 5 mei 1960 door de heer J. H. W. Veenstra een spel geschreven, getiteld „Sleu tels der vrijheid". Cor Lemaire is de componist van de hierbij beho rende muziek. Tevens verschijnt een in op dracht van het nationaal comité te schrijven spel voor en door school kinderen, geheten: „Hoe de romp mannen uit het sprookjesbos ver jaagd werden". De auteur is de onderwijzer Jan Meilof. GROTE WONINGBOUW IN 1959 DEN HAAG, 3-2. Volgens gege vens van het Centraal Bureau voor cle Statistiek is het definitieve aan tal woningen, dat in het afgelopen jaar in Nederland is gereed geko men 83.632. Dat is ruim 200 meer dan het voorlopige cijfer, dat on langs werd bekend gemaakt. Het aantal in december opgele verde woningen beliep 9.635. Dit aantal werd nog nimmer in enige maand bereikt. EEN REMBRANDT ONTDEKT BONN, 3-2. Bij een schilderijen restaurateur te Moers in het Ruhr- gebied is een tot op heden onbe kend schilderij van Rembrandt ontdekt, zo meldt de „Frankfurter Abendpost". Het schilderij, voor stellend „Nathan waarschuwt Da vid", is niet getekend. De restaura teur - Richard Perret - heeft ver klaard, dat het zeker geen verval sing is. De mogelijkheid dat het een werk is van een leerling van Rembrandt, acht hij vrijwel uitge sloten. De Sch.-Diiivelandse plant-actie Tuindorp Wij vernemen dat de (Plant)-actie van Schouwen-Duiveland voor het getroffen Tuindorp-Oostzaan een zeer gunstig verloop heeft. Er is thans reeds f 2500,- binnengeko men, hetgeen neerkomt op een equivalent van 2500 kamerplanten, die een plaatsje zullen vinden in Tuindorpsc woningen. Er bestaat gegronde hoop dat elk getroffen gezin kan worden voorzien van een plant, want de inzamelingsactie op het eiland is nog niet voltooid. Teneinde aan de uitreiking van de eerste planten een officieel tintje te geven, zal een dames-de legatie van Schouwen-Duiveland samengesteld uit vertegenwoordi gende dames uit elke gemeente op het eiland, die aan de actie deel nam, onder leiding van mevr. Dpckmeester, geb. jvr. de Brauw, per bus naar Amsterdam reizen op woensdag 10 februari a.s. In enkele gezinnen zullen dan de planten officieel worden overge dragen. De regeling rond deze „be planting" van Tuindorpsc gezinnen ligt in handen van de echtgenote van de burgemeester van Amster dam. Deze week hield het fanfarekorps „Luctor et Emergo" in de zaal van hotel „De Waerelt" te Renesse haar algemene jaarvergadering Na ope ning door de voorzitter, de heer J. M. de Nooijer, bracht de penning meester, de heer P. v. d. Hoek, het financieel verslag uit, waaruit bleek dat het afgelopen jaar niet ongunstig is verlopen voor de ver eniging. Er is een batig saldo in kas. Namens de commissie tot het nazien van de rekeningen bracht de heer L. M. Koopman verslag uit, waarbij hij adviseerde de penning meester décharge te verlenen, het geen geschiedde. De voorzitter deelde mee dat de lening welke ge sloten was voor de aankoop van de nieuwe instrumenten nu geheel is afgelost, dank zij de oud-papier- aktie. Het instrumentenfonds zal echter voort blijven bestaan om daaruit de eventuele nog nodige in strumenten te kunnen aanschaffen. De periodiek aftredende bestuurs leden de heren J. M. de Nooijer, J. Stevense, M. C. v. d. Bout, F. de Féiter en L. J. Kappers werden alle herkozen. Vervolgens werd ge stemd over vier leerlingmuzikan ten, een weer toetredend oud-lid en twee nieuwe leden, die alle met algemene stemmen werden toege- ten. Het korps bestaat nu uit 29 leden, terwijl er nog vier leerlin gen in opleiding zijn. Na het voor en tegen eerst grondig te hebben overwogen, werd besloten een be gin te maken met een aktie om de muzikanten aan een uniform te helpen. In zijn openingswoord, op de a.s. v.'interuitvoeringen welke op 20 en 22 februari a.s. in het Dorps huis zullen plaats vinden, zal de voorzitter de verdere plannen hier- voor nader bekend maken. Het voorlopig programma van de zo meravondconcerten in h'et a.s. sei zoen, wat door het bestuur in sa menwerking met de attraktie-com- missie van de V.V.V. is samenge steld, werd nu besproken en onver anderd aangehouden. Verder zal ge tracht worden met de Kon. Har monie .„Kunst en Eer" te Zierikzee Gunstige gang van zaken bij fanfarekorps „Luetor et Emergo" te Renesse Uitvoeringen op 20 en 22 februari De financiële hulp voor Tuindorp DEN HAAG, 2-2. Op giro 9575 is tot op heden binnengekomen een bedrag van f 945.902,28. Op giro 768 werd ontvangen f 478.370,68, in totaal dus f 1.424.272,96. Los hiervan is door het Rode Kruis in 168 afdelingen een bedrag van f 637.306,- bijeengebracht. 's-GRAVENHAGE. Dertig Neder landse wandelaars zullen deelne men aan de vierdaagse van Israël, die begin april wordt gehouden. Majoor J. N. Brunese, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Bond voor lichamelijke opvoeding en organisator van de Vierdaagse van Nijmegen, verblijft momenteel in Israël cm voorbereidingen te treffen voor de komst van de Ne derlandse deelnemers. AMSTERDAM. Prinses Margriet heeft, in gezelschap van nog vier meisjes, in Krasnapolsky te Am sterdam een voorstelling bijge woond van het Leids Studenten cabaret, dat met „Laat je zoon stu deren" op het ogenblik een tour nee door Nederland maakt. ZEIST. Onder presidium van de heer R. Visser, voorzitter van de veehouderij commissie van de C.B. T.B., werd de tweedaagse confe rentie van de Nederlandse Christe lijke Boeren- en Tuindersbond in Woudschoten te Zeist geopend. en de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" te Burgh-Haamstede een uitwisselingsconcert tot stand te brengen. De direkteur de heer J. H. Blom dankte de muzikanten voor hun medewerking en ijver ge durende het jaar dat hij dirigent is, terwijl hij vertrouwt dat dit zo zal blijven. Aan het bestuur vraagt hij of men tevreden is met de door hem gekozen programma's bij de concerten. De voorzitter zegt dat de verleden jaar uitgevoerde mu ziek de gemiddelde liefhebber heeft voldaan. Hij adviseert dan ook op de ingeslagen weg verder te gaan. ziebikzeb Het uurwerk van de stadhuistoren Storing doet zich voor Naar de klokkenist van het stad huis-torenuurwerk ons mededeelde, valt de stilstand van het uurwerk - hetgeen reeds enige tijd het geval is - toe te schrijven aan een niet ingrijpende storing, die tot heden echter zelfstandig niet kon worden opgeheven Gevraagd is derhalve om een monteur van de onder- houdsfirma te Asten, om een on derzoek in te stellen. De firma poogt Zierikzee logisch in te lassen in een werkschema,, daar uiteraard ook andere gemeenten moeten wor den bediend. Zijn komst valt spoe dig te verwachten. Geruchten als zou het uurwerk „tot op de draad versleten" zijn, zijn geheel onjuist. Het uurwerk van de stadhuistoren is weliswaar oud, maar nog altijd voor gebruik uitstekend geschikt. Oriënteringsrit m.c. „Sparta" uitgesteld Naar men ons van bestuurszijde mededeelt, is de oriënteringsrit, die de M.C. „Sparta" tegen 9 februari had uitgeschreven ten bate van de kankerbestrijding, tot een nader te bepalen datum uitgesteld, zulks i.v.m. het onaangename weer. Het bestuur neemt aan dat bij wat sta bielere weersomstandigheden de deelneming aan een dergelijke rit groter is. Overdracht orgel Geref. kerk Wij vernemen dat de overdracht van het nieuwe orgel der Gerefor meerde Kerk aan de St. Domus- straat, namens het Nat. Rampen fonds en de officiële ingebruikstel ling zal plaats vinden op donderdag 11 februari as. Hoofd technische dienst Water schap Schouwen-Duiveland Wij vernemen dat de heer ir. G. D. Kloosterboer te Heemstede op 1 februari 1960 in dienst is getreden als hoofd van de technische dienst van het Waterschap Schouwen- Duiveland. Voor het diploma kinderbe scherming-A slaagde aan het Cen traal Instituut voor Christelijk So ciale Arbeid te Amsterdam mej. Z. J. C. van der Maas uit Zierikzee. De 'heer J. Pomper, directeur van de Beschutte Werkplaats, slaagde voor het examen van de cursus „Leidinggevend personeel sociale werkplaatsen". Deze cursus werd voor de eerste maal gehouden, uitgaande van de R.K.-leergangen te Tilburg. Voor deze tweejarige cursus slaagden o a. drie Zeeuwse directeuren van sociale werkplaatsen. SPORT Om hei Zeeuwse kampioenschap jeugdschaken Zaterdag werd te Middelburg ge streden om het Jeugdschaakkampi- oenschap voor Zeeland. Winnaar werd J. C. Goedhart, die de vorige jeugdkampioen R. Ruyg versloeg. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 2-2. Aanvoer 3294 stuks vee (weektotaal 5298), t.w.: 375 vette koeien en ossen; 778 stuks gebruiksvee; 430 vette kalveren; 161 graskalveren; 1018 nuchtere kalveren; 6 varkens-, 56 lopers; 52 biggen; 65 paarden; 7 veulens; 273 schapen en lammeren; 13 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,25, f 2,80-3,00, f 2,60- 2,80; vette kalveren f 2,90-3,10, f 2,60-2,90, f 2,30-2,60; slachtpaar- den f 2,50-1,90-1,80. Prijzen per stuk: graskalveren f 440-380-280; nuchtere kalveren f 65-58-45; lopers f 85-70-60; big gen f 52-44-40; schapen f 96-75-60; lammeren f 100-85-65; kalf- en melkkoeien f 1280-1090-900; vare koeien f 860-760-660; vaarzen f 910 -760-600; pinken f 560-500-400. KERKNIEUWS De Oecumenische Raad van Kerken in Nederland DEN HAAG, 30-1. Op de vrijdag te Utrecht gehouden maandelijkse vergadering van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland heeft de commissie voor interna tionale zaken van de raad een stu die-document van de Wereldraad van Kerken te Genève ter tafel ge bracht, getiteld .„De christenen en de voorkoming van oorlog in de aeuw van het atoom". Aan de commissie voor interna tionale zaken zal gevraagd worden een samenvattende studie over dit onderwerp samen te stellen, welke als leidraad zal kunnen dienen bij de bestudering van het atoom- vraagstuk in de kerken. Uit een verslag van de bijeen komst van het comité voor het nieuwe gebouw van de Wereldraad van Kerken te Genève bleek, dat het comité plannen voorbereid 1'er bereiking van een bijdrage voor dit doel uit de Nederlandse kerken. De vergadering werd geleid door de voorzitter, prof. dr. W. F. Dank baar. Ingezonden mededeling met hét hoogste rendement ZUINIG - GEEN ROET - MEER WARMTE. OLIEHANDEL H. SCHOT Scheeptimmerdijk 56 Telefoon 2387 ZIERIKZEE FEUILLETON door JAKOB SCHOPMANS „Kijk", zei Smokkeldorus, „hier mee lok ik de grenswachten uit hun schuilplaatsen te voorschijn. Ze zullen allemaal op het geluid afkomen en dan is voor jullie de baan vrij. Het wordt een stille en tamelijk heldere nacht. Mijn fluitje zal ver te horen zijn en dus over grote afstand onze tegenpartij een vals alarm geven, Piet van der Staay zal voorop gaan, daarna ko men Jan van Elsteren en Toon Janssen met hun vrouwen, en vijf tig meter* daarachter volgt de rest. Ik weet niet, of iemand van jullie een wapen bij zich heeft, maar mocht dat zo zijn, dan mag 'hij dat in geen geval gebruiken. Geen bloed vergieten is het devies. Het is beter om in geval van nood de pungel te laten vallen en te vluch ten. Door tegenstand te bieden kunnen we voor ons gebied alleen maar een nog sterkere bewaking uitlokken, waarmee we het onszelf voor de toekomst zeer moeilijk zou den maken. Is iedereen het daar mee eens?" „Jawel" brulde het hele gezel schap, lachend over de gewiekste plannen van de aanvoerder. Ieder begon er nu voor te zorgen, dat zijn pungel werd vol gestouwd. „Dat is een kerel", zei dikke Ma rie bewonderend, terwijl ze zich het zweet van het voorhoofd wiste. „Daar kunnen jullie trots op zijn". Kromme Grades viel haar met een goedkeurend gebrom bij. In ge dachten telde hij al de winst, die deze tocht hem zou opleveren. Kort na middernacht ging de troep op pad. De volle maan zette het landschap in een helder licht, Jat de grootste voorzichtigheid vergde. Voor allen uit liep Smok keldorus. Hij leidde z'n bende door een jonge dennen-aanplant naar een donkere veilige plek in het op gaande bos. „.Wacht hier nog een kwartier", zei hij, „dan kunnen jullie mijn sig naal verwachten. Nog een kwartier daarna moeten jullie verder trek ken. Ik heb dan de vijand uit z'n schuilhoeken in mijn richting ge lokt. Blijft ook verder echter uiterst voorzichtig". Zonder verder nog een woord te zeggen sloop hij be hoedzaam als een kat verder langs de bosrand, er angstvallig voor zor gend 'buiten het maanlicht te blij ven. Nu kwam het er meer dan ooit op aan niet gepakt te worden. Veilig kwam hij bij het eiken bosje, dat het doel van z'n tocht was. Hij klom behendig in een forse eik, waar hij een stevige zitplaats onder het nog vrij goed beschutten de bladerendak zocht, en bracht toen het alarmfluitje aan de mond. Tot drie maal toe liet hij het sig naal weerklinken door de stille nacht. In doodstille afwachting stonden de smokkelaars dicht bij elkaar. Nauwelijks hadden ze het fluitje gehoord of ze zagen niet ver van hen verwijderd drie grensbewakers 58 de veldweg opkomen en zich in de richting van het alarm begeven. Piet van der Staay kneep z'n vuisten in elkaar van ingehouden spanning en Jan van Elsteren rea geerde z'n opwinding af door z'n vrouw een vertrouwelijke por in de zü te geven, hetgeen deze beant woordde door hem met haar om zwachtelde voet tegen de schenen te trappen. „Wat is er aan de hand?" riepen Je grensbewakers toen ze meenden, dat ze in de buurt kwamen van de plaats, waar het alarm gegeven was, „wie heeft er gefloten?" „Wij niet" riep men hen van de andere kant toe. „Hier in de buurt moet iemand gefloten hebben, we hebben het duidelijk gehoord". Twee andere bewakers kwamen hijgend aanlopen. „Maar iemand moet het toch gedaan hebben en het geluid kwam duidelijk uit de richting van dit eikenbos". „Misschien, dat we toch wel wat zuidelijker moeten zijn. Door de echo klinken de geluiden over veld en bos vaak bedriegelijk", meende Jan Kempen. „■Dat is niet mogelijk", riepen de twee zo juist gearriveerden uit, „wij kwamen daar juist vandaan. Nee, het moet hier in de buurt zijn" „Maar hier is toch niks te bele ven. Er ritselt geen muis. Of Een somber vermoeden maakte zich van de mannen meester. „,Wie weet of de collega, die ons nodig had, niet is aangevallen en hier misschien ergens bewusteloos tussen de struiken ligt. We moeten zoeken en snel, het hele bos door". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5