oxo SUPER Raad van Eikerzee verleent geen subsidie aan cursus vonr pensionhouders Nu GWflS parachute CA1VE STAD EN PROVINCIE KANTONGERECHT ZIERIKZEE STAD EN PROVINCIE pindakaas van deze vrolijke eierdopjes met bijpassende lepeltjes extra voordelig bij OXO super bouillonblokken Gemeentepersoneel krijgt 3 pet. voorschot De raad vanEikerzee kwam dinsdagmorgen in openbare verga dering bijeen onder voorzitterschap van wethouder C. Padmos, wnd. burgemeester. Bij een korte terugblik op de ge beurtenissen van het afgelopen jaar memoreert de voorzitter de door trekking van de Elkerzeeseweg taar het Baken .dankbaarheid is verschuldigd aan het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, dat de Herverkavelingscommissie Zeeland in deze zin heeft geadvi seerd. Voor gezamenlijke rekening der gemeenten Duivendijke en Eikerzee kwam aan de Plaateweg te Scha- rendijke een rioolgemaal gereed. Door de Ned. Heide Mij. werd tot volle tevredenheid een sportveld aangelegd. De gemeentebegroting •'oor 1960 gaf geen somber beeld. Betreurd wordt het, dat de Elkerzeeseweg niet verder aan geplant wordt door de Herver kavelingscommissie dan tot aan het dorp Eikerzee, terwijl ook de Hogeweg niet wordt aange plant. Tot slot wenst spreker de raads leden een voorspoedig 1960 toe en hoopt op dezelfde wijze met hen te mogen samenwerken als in het af gelopen jaar. Onder de ingekomen stukken be vindt zich de goedkeuring der ge meentebegroting voor 1960 door het college van Ged. Staten van Zee land. De heer Jac. Padmos Cz. heeft bericht zijn benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur van Ei kerzee aan te nemen. De schilder van der Maas alhier heeft bericht niet genegen te zijn zijn nota we gens schilderwerk van een gemeen tewoning te verminderen. Besloten wordt om schilderwerk van enige omvang bij inschrijving te doen geschieden. De voorzitter brengt verslag uit over de door hem bijgewoonde aan deelhoudersvergadering der N.V. Waterleiding Mij. „Schouwen-Dui- veland". Wethouder Gaanderse doet me dedeling over de bijgewoonde ver gadering van het algemeen bestuur der Beatrixschool te Zierikzee, ter wijl de heer Lemsom rapporteert over een vergadering van de Cen- tiale Werkplaats voor Schouwen- Duiveland te Zierikzee. Cursus pensionhouders De prov. commissie voor huis houdelijke voorlichting ten platte- Isnde in Zeeland heeft verzocht om verug te komen op het in de vorige raadsvergadering genomen afwij zend besluit en alsnog een subsidie te verlenen ad f 36 ten bedrage van de kosten der zaalhuur voor de cur sus voor pensionhouders. De voor zitter is tegen subsidiëring. Hij ziet de cursus als een persoonlijk be lang van betrokkenen en trekt een vergelijking met de honorering der bij-akten van het onderwijzend personeel der Chr. Nat. school te Scharendijke t.a.v. waarvan de raad eveneens een afwijzend stand punt heeft ingenomen. Spreker is van mening, dat er grote verdiensten behaald worden, vooral aan de oosterburen, zodat de onkosten gemakkelijk betaald kun nen worden door de gezamenlijke cursisten. Wethouder Gaanderse is voor toekenning van een bijdrage. Het toerisme is ook te Scharendijke en omgeving op grote schaal toegeno men en vormt een steeds belangrij ker wordende bestaansbron. Spre ker is van mening dat de gemeente stimulerend dient te werken door het verlenen van een kleine bij drage. De heren Viergever en van den Bout zijn van mening, dat betrok kenen zelf alle kosten dienen te be talen. De leden Lemsom en Viergever daarentegen steunen het standpunt van wethouder Gaanderse. De heer de Vrieze is het feitelijk met de voor- en tegenstanders eens. Het voorstel (van de voorzitter) het verzoek van de commissie voor kennisgeving aan te nemen wordt met drie stemmen tegen (de heren Gaanderse, Lemsom en van Oeve- ren) aangenomen. De rekening 1958 van het Burger lijk Armbestuur van Eikerzee wordt - na onderzoek - goedgekeurd. Uitkering chr. nationale school Voor 1960 wordt voor de Chr. Nat. school per leerling een bedrag van f 55 beschikbaar gesteld, reke ning houdende met de kosten, die een vakature zal meebrengen. Aan het bestuur der school zal voor 1960 een voorschot worden verleend op de exploitatie-vergoeding van 90 x f 55 is f 4950. ZIERIKZEE Kandidaatsexamen De heer H. J. van 't Haaff al hier' is aan de Technische Hoge school te Delft geslaagd voor het kandidaatsexamen scheikundig in genieur. BURGH Gecombineerde avond Nut-Vogelwacht Gezien het groot aantal uitvoe ringen en vergaderingen op dinsdag 9 februari a.s. zij de speciale aan dacht gevestigd op de gecombineer de avond van Nutsdepartement en Vogelwacht in hotel „Het wapen van Burgh". De avond wordt ver zorgd door drs. J. van Dijck te Antwerpen, die een lezing zal hou den over Zweden met kleurendia's. Gedachtig aan het grote succes van drs. van Dijck te Zierikzee, mag ook hier een mooie avond worden ver wacht. Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1960. Geboren: 20. Laura Johanna W., d. van J. C. de Bilde en W. Lokker. Vertrokken: 4. Willemina Roos naar Gorinchem; 23. Joh. Goud zwaard en vr. naar Kerkwerve. HAAMSTEDE Uitvoering chr. zangvereniging „Looft den Heer" A.s. vrijdagavond hoopt de Chr. Zangvereniging „Looft den Heer" in het Ger. Jeugdgebouw haar jaar lijkse uitvoering te geven. Onder leiding van haar directeur, de heer L. C. Hoogerhuis zal eerst een 12- tal zangnummers ten gehore wor den gebracht. De toneelafdeling be sluit de rest van de avond met oen toneelspel in drie bedrijven „Als de poorten opengaan". De Woonruimtewet 1947 wordt niet meer van toepassing verklaard voor deze gemeente, zulks in over eenstemming met het voorstel van de minister. Teruggekeerd moet nu worden tot een meer normale toe stand. Het overgrote deel der wo ningzoekenden is aangewezen op gemeentewoningen, waarvoor deze wet niet nodig is. De raad besluit aan het gemeen tepersoneel een voorschot toe te kennen van 3 pet. Beplanting groenstrook Besloten wordt het beplanten van de groenstrook aan de noordzijde van het Groene Kruis-wijkgebouw op te dragen aan J. A. Matthijsse te Renesse. De oude begraafplaats te Eikerzee zal door de gemeente in eigendom worden overgenomen van de Ned. Herv. gemeente tegen be taling van de symbolische prijs van f 1. Een besluit over het spitten en egaliseren der begraafplaats wordt aangehouden voor nader beraad. Een verzoek een lichtpunt aan te brengen bij de bushalte te Eikerzee wordt eveneens aangehouden. In de rondvraag biedt wethouder Gaanderse, namens de raad, de voorzitter zijn beste wensen aan voor 1960 en spreekt de hoop uit op een prettige samenwerking. De heer van Oeveren verzoekt 's nachts en kele lantaarns te laten branden. De noodzakelijkheid hiertoe zal wor den onderzocht. De heer de Vrieze deelt nog mede dat het torenuur werk niet eerder kan worden ge repareerd, voordat de toren water dicht is. Zaak aanrijding hoek Paternosterstraat-Poststraat opnieuw aangehouden Tijdens de woensdagmorgen ge houden korte zitting van het kan tongerecht Zierikzee zijn slechts vier zaken in behandeling gekomen, waarvan de eerste voor de tweede maal werd aangehouden. Dit betrof de zaak tegen W. F. L. uit Zierikzee, die 25 september jl. als berijder van een bromfiets op de kruising Paternosterstraat-Post straat geen voorrang zou hebben verleend aan de wielrijdster mevr. S. Er was een aanrijding gevolgd tengevolge waarvan mevr. S. in het ziekenhuis moest worden op genomen. Als getuigen waren ver schenen de scholiersters J. M. P. en D. A. H. uit Noordwelle en Elle- meet, doch uit hun verklaringen kon geen duidelijk beeld worden verkregen hoe de zaak zich had toegedragen. De officier van justi tie, mr. Schenkenbergh van Mierop verzocht aanhouding van de zaak om een derde getuige, I. M. H. L. te horen, zodra dit mogelijk zal zijn. Bij de betreffende aanrijding was cok deze L. betrokken, die voor de hierbij opgelopen gevolgen thans l steeds is opgenomen in het ziekenhuis. De kantonrechter, mr. W. E. van Vloten, stemde toe in het gevraagde uitstel. De landbouwer J. A. S. te Noord welle had door de invallende vorst haast gekregen zijn voerbieten van het land weg te halen. Blijkbaar was hij hierbij toch te snel te werk gegaan,, want op de Stoofweg wa ren stukken klei van de wagen ge vallen en blijven liggen, waardoor het verkeer in gevaar werd ge bracht. De officier vroeg een geld boete van f 25 of 5 dagen. De kan tonrechter was iets milder gestemd en maakte hiervan f 20 of 4 dagen. M. H. v. d. M. Uit Burgh werd conform de eis veroordeeld tot f 20 of 4 dagen, omdat hij op 5 december jl. te Ellemeet met een brommer harder had gereden dan was toege staan. H. B. uit Nieuwerkerk had met een motor gereden waarvan de achterverlichting niet in orde was. Eis en vonnis waren hier f 10 of 2 dagen. Vereniging van Rechtzinnig Hervormden vierde zilveren jubileum Twee oud-predikanten der gemeente voerden het woord ZIERIKZEE, 4-2. De Vereniging van Rechtzinnig Hervormden heeft met een stijlvolle herdenkings dienst in de Grote Kerk, het zil veren jubileum herdacht. De beide oud-predikanten der gemeente, ds. Joh. Gerritsen en ds. J. P. van Roon voerden by deze gelegenheid het woord. Ds. Gerritsen - predikant te Rot terdam - behandelde het onder werp: „In 't verleden ligt het he den...." en wees op de noodzaak tot dankbaarheid en de noodzaak van bezinning op hetgeen thans te doen staat. Spr. noemde het heden een produkt van het verleden, dat daarvan nooit kan worden losge maakt. Wijzend op de grote ver anderingen, die zich op allerlei ter reinen van het openbare leven in de afgelopen kwart eeuw hebben voltrokken, herinnerde ds. Gerrit sen speciaal aan de moeilijke be zettingsjaren en het werk van kerkbouw en kerkherstel. De ver eniging is voortgekomen uit de oude kerkelijke kiesvereniging: „Steunende op de bijbel". In eer ste instantie ging het daarbij om geestelijke verdieping van de ge meente. Eerst als vijfde punt van het reglement werd het „leiding geven bij verkiezingen" genoemd. Nog altijd moeten wij achter de vereniging de gemeente zien, aldus spr., waarbij de leden slechts die nen te bedenken dat het niet gaat om wat zij doen, maar om hetgeen God doet. In ootmoed hebben wij te leven bij wat Hij beschikt. Hij wenste de vereniging voor de toe komst Gods zegen toe. in het nu wat wezen zal" Ds. J. P. van Roon - predikant te Ermelo - sprak over het onder werp: „....in het nu wat wezen zal", er op wijzend dat de mens een schakel vormt tussen voor- en nageslacht. Wat het voorgeslacht ons schonk, hebben wij door te ge ven aan het nageslacht. Het be langrijkste daarbij is het zien op God's roemrijke daden en het be waren van God's geboden, hetgeen een zaak is van ons hart, ons hoofd en onze handen. God's daden zijn daden zowel van gericht als van ge nade, zo zette spr. uiteen, die be klemtoonde, dat de leer der va deren ook aan de kinderen dient te worden doorgegeven. Het letten op Gods daden leidt tot een geeste lijke verdieping. Orgelspel en koorzang Beide toespraken werden omlijst door orgelspel van ds. C. Bezemer, die o.m. een paraphrase speelde van het „Scheepje onder Jezus hoede", waarbij hij de klank schoonheid van het oude orgel alle recht liet wedervaren. Onder straf fe leiding van de heer L. Th. Fen- nema zong het kerkkoor enkele toepasselijke liederen. Het koor voorziet in een grote behoefte, maar kan nog wel wat heren-leden gebruiken. De dienst stond onder leiding van de heer A. Jonker, die - terugziende over de afgelopen 25 jaar - gewaagde van moeilijkhe den, maar ook van zegeningen. Spr. herinnerde er aan, dat aan de interne kerkstrijd in 1943 een einde kwam, toen de kerkeraad in meer derheid rechtzinnig werd. De heer Jonker deed vooral een beroep op het jonge geslacht zich geestelijk te verdiepen. Tenslotte werd ieder dank gebracht, die bijdroeg tot het welslagen van deze jubileumvie ring. Gezamenlijk werd tot slot ge zongen Gez. 135. NOORDGOUWE Comité uniformen „Con Amore" Het comité-Kort, hetgeen zich - zoals reeds eerder .vermeld - zal be lasten met het inzamelen der nog ontbrekende gelden t.b.v. de aan schaffing van uniformen voor de leden van de pl. muziekvereniging „Con Amore", zulks in verband met het in 1960 te vieren 50-jarig bestaan, is voorlopig samengesteld als volgt: mevr. Geluk-Delst en mevr. Vis-Hendrikse alsmede de heren burgemeester N. A. van Wijk en A. P. Kort. Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari I960. Overleden: 1. Maria Cornelia de Keijzer, 70 j., wed. van Joh. Braber. Ingekomen: 22. mevr. M. Hage- sleijn- van Nieuwenhuize van Haamstede; 23. A. C. Feijtel van Kerkwerve. Vertrokken: 15. J. A. Hage naar Rotterdam. ZONNEMAIRE Inbraak in woning In de nacht is in de woning van de heer W. van Nieuwenhuijze al hier ingebroken, tijdens afwezig heid van de bewoners. In de mor genuren ontdekte de vrouw des huizes, dat er iets niet in orde was met enkele raamgordijnen en zij ging op verkenning uit. Al spoedig Ingezonden mededeling bleek dat er bezoek was geweest van ongenode gast(en), die zich toe gang hadden verschaft door het op schuiven van een raam. Een in het dressoir aanwezige portemonnaie bleek van zijn inhoud te zijn be roofd. Een geldbedrag van f 85 was verdwenen. De politie stelt een uit gebreid onderzoek in. SCHARENDIJKE Auto reed greppel in De heer A. O. alhier wilde van de Dijkstraat uit met zijn auto rechts de Elkerzeeseweg oprijden en poogde een openspringend por tier te sluiten. Hij maakte daarbij een verkeerde manoeuvre, waar door de auto naast de weg een greppelsloot inreed. De bestuurder liep geen letsel op. Met een vracht auto werd de gestrande automobiel weer in het rechte spoor gebracht. RENESSE De collekte voor Tuindorp In de gemeente Renesse heeft de collekte voor Tuindorp-Oostzaan een bedrag van f 539,55 opgebracht. Totaal werd daarmede het ingeza melde bedrag in het rayon van de afdeling Schouwen-Westhoek ge bracht op f 3202,44. Loop der bevolking over 1959 Op 31 december 1958 bedroeg het aantal inwoners der gemeente Re- nesse 988 (515 m. en 473 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 21 (13 m. en 8 vr.) en door ves tiging met 46 (22 m, en 24 vr.). Het aldus verkregen aantal verminder de door overlijden met 8 (5 m. en 3 vr.) en door vertrek met 62 (29 m. er. 33 vr.). Op 31 december 1959 be droeg het aantal inwoners derhalve 985 (516 m. en 469 vr.). Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1960. Overleden: P. van Felius, 91 jaar; A. Ornée, 69 jaar. Vertrokken: A. J. Verboom en gezin naar Rotterdam; J. U. Dorre man naar Zierikzee; C. v. d. Maas naar Koudekerke. Bij het totaalbedrag der col lekte voor Tuindorp-Oostzaan in deze gemeente moet nog een bedrag van f 10 worden toegevoegd. vraag uu> winkelier de deelname- enveloppe. Sluit 20 Oxo merkjes in (op elk blok vindt u er 21) met 1 10 postzegels van 12 cent, en lees verder aandachtig onze aanwij- tringen. Verzenden aan: Nederlandse Oxo Maatschappij N.V. iPoetbue 088 Rotterdam Geef uw soepen en sausen de volle kracht en de lekkere smaak van prima rundvlees met Oxo super bouillonblokken enwordt binnen een paar dagen 6 vrolijke eierdopjes met bijpassende lepeltjes rijker; kleuren; rood, geel, blauw, grjjs, zwart en groen. BOUILLONBLOKKEN prijs per blok voor 1 liter 15 ct.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3