Oordeel Landbouwschap over arbeids- en rusttijden in de landbouw goed horloge Het Vluehtelingenjaar Rampenfonds heeft voor hulp nodig: dertien miljoen gulden STAD EN PROVTNOE FRANKRIJK ZAL CHROESJTSJEF ONTVANGEN ALS STAATSHOOFD Enonne en dure brand in Hoei (België) Handen en Lippen rw?PUROL ZEER SLECHT WEER IN JAPAN LAATSTE NIEUWS Concept-verordening komt ter tafel DEN HAAG, 16-1. Het bestuur van het Landbouwschap zal in de woensdag a.s. te houden vergade ring zijn oordeel geven over een concept-verordening betreffende de arbeids- en rusttijden in de land bouw. Op het ogenblik wordt deze groep van arbeidsvoorwaarden in hoofdzaak bij c.a.o. geregeld. De ontwerp-verordening heeft al leen betrekking op werkzaamheden in de landbouw in engere zin, te weten de akker- en weidebouw, de veehouderij en de pluimveehoude rij. Het Landbouwschap is echter wel van mening dat ook voor de overige agrarische bedrijfstakken de arbeids- en rusttijden op basis van een soortgelijke verordening moeten worden geregeld. In de ontwerp-verordening zijn de maximum- en minimum werk tijden overgenomen, die al voor het A.N.W.B.-prijzen voor publiciteit DEN HAAG, 16-1. Voor de derde maal zullen in de loop van 1960 de A.N.W.B.-prijzen worden toege kend, voor publicistische prestaties op het gebied van de letteren, de journalistiek, de film, radio en tele visie, welke een bijzondere stimu lans voor het toerisme vormen en de kwalificatie „bijzonder goed" verdienen De A.N.W.B.-prijzen be staan uit een speciale penning en een geldbedrag van f 1000 elk, jaar- lijk» worden er hoogstens drie toe gekend. Evenals vorig jaar zal de adviescommissie bestaan uit de he ren dr. H. J. Prakke, B. J. Bertina, mr. E. Elias, B. van Eysselsteijn, D. Verel, W. Vogt en J. Winkler. Ingezonden mededeling naar: M O U R E R 2 j. gratis verzekerd 500 geëvacueerden op „Zuiderkruis" AMSTERDAM, 16-1 De „Zuider kruis", waar nu ruim 500 geëvacu- eerden uit Tuindorp Oostzaan een tijdelijk onderdak hebben gekregen, is met dit aantal aan de grens van zijn opname-capaciteit gekomen. Degenen die nu nog onderdak zoe ken moeten zich wenden tot de ge meentelijke dienst voor Sociale Zaken. Allen voor wie van overheidswe ge voor onderdak moest worden ge zorgd hebben nu een tijdelijke huis vesting gekregen. Er is ephter nog voldoende opname-capaciteit in het daarvoor ter beschikking zijnde jeugdhotel „Stadsdoelen" en bij particulieren, zo heeft de gemeen telijke dienst voor Sociale Zaken zaterdagmiddag meegedeeld. Twee doden bij auto-ongeluk LEMMER, 16-1. Op de rijksweg Lemmer-Sneek is vanmiddag om streeks half twee een ernstig auto ongeluk gebeurd, waarbij de 38- jarige F. Hoekstra uit Emmeloord en zijn vijfjarig zoontje Paul om het leven zijn gekomen. De echtge note van het slachtoffer en zijn tienjarig dochtertje zijn zwaar ge wond in het Sint Antoniuszieken- huis in Sneek opgenomen. DE NIEUWE MODE is niet buitenissig PARIJS, 15-1. De mode van het komende seizoen zal geen spectacu laire wijziging van het vrouwelijk silhouet te zien geven. Zij zal noch buitenissig noch opzichtig zijn met de taille op de natuurlijke plaats en een redelijke roklengte en -wijdte De grote modehuizen werken nog koortsachtig aan de nieuwe ont werpen maar toch zijn reeds en kele bijzonderheden van achter de schermen uitgelekt. De nieuwe mannequins die de Parijse ontwerpers hebben geïnspi reerd, zijn allen hetzelfde type: brunettes, gemiddeld 1.70 meter lang, slank, waarbij elegantie en persoonlijkheid belangrijker zijn dan de schoonheid der trekken. Bijna allen hebben kort of opge stoken haar dat de ovale gelaats- vorm goed accentueert, zeer grote ogen en een porseleinachtig trans parante teint. De Parisienne anno 1960 houdt het juiste midden tussen het zeer sofistische type van de afgelopen winter en het „kind-vrouwtje" van het voorafgaande seizoen. De stoffen zullen lichter en soe peler zijn dan ooit, soms bedrukt met donkere of bloem-motieven. De tinten zijn veelal zandkleurig, marineblauw, orjane, helrood, bil- jardgroen en voorts zal men pastel tinten zien. contractjaar 1957-1958 in het alge meen gedeelte der c.a.o.'s waren vastgelegd: maxima van 3100 uur per jaar en 253 uur per vier weken voor vee verzorgers, van 2800 uur per jaar voor paardenverzorgers en arbeiders die met zware landbouw machines werken, van 2600 uur per jaar en 55 uur per week voor de overige arbeiders. Prinses Beatrix by gala-concert AMSTERDAM, 16-1. Zaterdag avond heeft H.K.H. Prinses Beatrix in het Koninklijk Intituut voor de Tropen te Amsterdam een gala concert bijgewoond, waarvan de opbrengst is bestemd voor het co mité vluehtelingenjaar 1959-1960. Het Nationaal Jeugdorkest gaf deze uitvoering onder auspiciën van de Lionsclub Amsterdam, een onder deel van Lions International, een organisatie die zich o.a. ten doel stelt mede te werken tot het bevor deren van wederzijds begrip tussen de volkeren der'wereld. DE OVERSTROMINGSRAMP DEN HAAG, 16-1. Het hoofdbe- stuur van het Nederlandse Roode Kruis heeft van het Nationale Rampenfonds het verzoek ontvan gen een straatcollecte te doen hou den, ten behoeve van hen die zyn getroffen door de overstroming in Tuindorp-Oostzaan. Het betreft, zoals bekend, 2700 gezinnen aan wie het Rampenfonds steun zal verlenen in dezelfde geest als dit is geschied na de watersnood 1953. Het gaat hier dus om de nood in de persoonlijke sfeer, waarvoor slechts hulp kan worden geboden voor zover de benodigde financiën beschikbaar zyn. Onder de nood in ZIERIKZEE Afdeling Schouwen-Duiveland „Philatelica" Op vrijdag 22 januari a.s. verga dert in de bovenzaal van „Mon- dragon" de afdeling Schouwen- Duiveland van de Internationale Vereniging van Postzegelverzame laars „Philatelica". Op deze verga dering zal de heer D. O. Kirchner te 's-Gravenhage een lezing hou den over het onderwerp „Engeland en zijn postzegels". Wij maken be langstellenden er nog op attent, dat ook geïnteresseerde niet-leden gratis toegang hebben tot deze ver gadering. Openstelling bedrijfspand „Superdam" Wij vernemen dat het nieuwe bedrijfspand van de N.V. Confectie fabriek v.h. G. S. van Dam Co., op het industrieterrein te Zierikzee op zaterdag 30 januari a.s. officieel in gebruik zal worden gesteld door burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester. Jaarvergadering N.C.V.B. Op woensdag 20 januari a.s. hoopt de plaatselijke afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond haar jaarvergadering te houden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Behalve de gebruikelijke punten als jaarverslag, financiëel verslag enz., bevat de agenda het punt „bestuursverkiezing". Verder geeft het gezelschap „De Tondeldoos" uit Zierikzee een op voering van het poppenspel „De legende van Westenschouwen". HAAMSTEDE IJspret met mondjesmaat De laatste dagen is weer gebleken dat de kustbewoners voor een win ter met veel ijspret toch eigenlijk maar op een moeilijke plaats wonen. Vrijdagmiddag werd de ijsbaan on der vrijwel ideale weersomstandig heden geopend; zaterdag liep het met het weer mis en de hardrij derij kon niet doorgaan. De baan werd niet eens geopend. Door de vorst in de nacht van zaterdag op zondag kon echter de baan zondagmorgen worden open gesteld, maar 's avonds moesten en kele stukken worden afgezet, om dat het ijs (ook door de grote be langstelling) hard achteruit ging. De ligging van de baan heeft ove rigens veel lof geoogst. De totale omtrek bedraagt nu bijna 650 m. In het midden zijn drie eilandjes ge legen. Een grote verbetering heeft het baanvegen ondergaan dat nu mechanisch geschiedt. Als de vorst meewerkt zullen er nog aantrekkelijke wedstrijden ge houden worden. BURGH Vergadering Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen In de gezellige, lichte eetzaal van hotel „Het Wapen van Burgh", kwam, ondanks het minder aange name weer, een groot aantal dames bijeen voor de causerie over „Bou wen en wonen", door de heer Krom hout van der Meer, architect te El- lemeet. Spreker ontpopte zich weldra als een vlot causeur, die vele aspècten van het bouwen en het bewonen van een huis met de dames be sprak. Vele nieuwe ideeën kwamen naar voren. Als besparing op werk en brandstof noemde spreker o.a. de dubbele beglazing, goede schoor- steenbouw, waarbij de warmte van de schoorsteen benut wordt voor een vloerverwarming van 'n tweede vertrek; het maken van een askuil onder de vloer, zodat de as in een asemmer valt, die buiten wegge haald kan worden. De juiste plaats voor elektrische schakelaars, han- persoonlijke sfeer wordt gerekend kleding, huisraad, beddegoed, enz. Het bedrag dat nodig zal zyn voor de hulp zoals het Nationaal Ram penfonds die wil bieden, wordt ge schat op ruim 13 miljoen gulden. Leden van de sociaal-democra tische vrouwenorganisaties in Neu renberg hebben zondag een beroep gedaan „op alle moeders" om hun kinderen „de verschrikkelijke ge volgen van de rassenhaat" duide lijk te maken. e De Amerikaanse dienst voor ruimtevaart (NASA) heeft zaterdag in Virginia een grote aluminium- beklede ballon tot een hoogte van 40 km. laten opstijgen voor proeven met het opblazen van ballons in de ruimte. dige afmetingen en de juiste sa menstelling van een keukenaan recht, evenals het ontbreken van drempels, richels en plinten, kun nen voor de huisvrouw van groot belang zijn en veel gemak geven. Na het boeiende betoog, waaraan de humor niet ontbrak, werden nog vele vragen beantwoord. Tot slot dankte de presidente, mevrouw De Vlieger-Pino, die deze middag ook had geopend, de spre ker voor zijn praktische zienswijze en vlotte causerie, die door alle aanwezigen zeer op prijs werd ge steld. OOSTERLAND Voordrachtsavond Culturele Vereniging De voordrachtskunstenaar Joh. Lauxtermann uit Amsterdam hield in het chr. verenigingsgebouw voor de Cult. Vereniging een voordracht over „Job", naar het boek van Jo seph Roth. De slecht bezochte avond werd geopend door de heer Laurense, voorzitter van de Cult. Vereniging. Het voorgedragen ver haal was een versie op het oude bijbelverhaal van Job. Het gehoor werd geconfronteerd met het gezin van de Gettho-Jood Mendel Singer, zijn vrouw Debora, de zoijen Jonas en Semarja en de dochter Mirjam. Een vierde kindje dat werd gebo ren, Menuhém genaamd, leed aan een ongeneeslijke epilepsie. In de oorlog vertrekt het gezin naar de zoon Semarja in Amerika met ach terlating van Menuhem. Jonas dient in het leger van de czaar. Het leven krijgt voor Jonas, De bora en Mirjam een tragische af loop, doch Menuhem, al lang dood gewaand, arriveert plotseling in Amerika als beroemd dirigent, Het woord van een oude rabbi in Rus land was hiermee bewaarheid; va der en zoon waren herenigd. De voordracht werd door de heer Lauxtermann op zeer boeiende wijze gebracht. Het is zeer spijtig dat er zo weinigen van hebben kunnen genieten. Gladiolenteelt- voorlichtingsavond Onder auspiciën van de gladio- lentelersvereniging „Schouwen- Duiveland" verzorgde de coöp. bloembollenvereniging H.B.G. vrij dag in café „Even Buiten" te Oos- terland een voorlichtingsavond, waarop de heer Oosterveen direc teur van het H.B.G. te Lisse, de minder goede uitkomsten van de gladiolenoogst 1959 behandelde. De grote en langdurige droogte was wel de hoofdoorzaak hiervan. Het is niet nodig de moed te laten zak ken, volgend seizoen kunnen weer veel betere resultaten te zien ge ven. Spr. had lof voor de goede sa menwerking van de drogerijen op Schouwen-Duiveland. Ongeveer 50 pet. van de gladio- lenteelt vindt plaats 'beneden de grote rivieren. Er bestaat hier voor de toekomst kans op uitbreiding van de sierteelt met tulpen, narcis sen etc. Met nadruk wees de heer Oosterveer op het belang van de organisatie; de handel speelt nog te vaak met de belangen van de telers. Vervolgens schetste de heer Oost- dam 'nogmaals de door ons reeds meermalen gepubliceerde stadia van planting, groei en oogst. Ook werden de verschillende soorten behandeld. De voorzitter van de gladiolen- vereniging, de heer H. J. v. d. Zandc wees ook met nadruk op het belang van een goede organisatie en op de wensen die leven bij de telers. De vereniging „Sch.-D." telt nog slechts 56 leden, het zouden er veel meer kunnen zijn. In zijn slot woord dankte de voorzitter de he- j ren de Jong, Oosterveer en Oost- dam voor hun werk voor de telers I en hun leerzame uiteenzettingen. I KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM, 15-1. Het gemeen tebestuur van Amsterdam heeft het volgende telegram ontvangen van Prinses Wilhelmina: „Met groot leedwezen vernam ik de tijding van de watersnood, welk een deel van Amsterdam getroffen heeft en betuig U mijn hartelijke deelne ming". UTRECHT. De 67-jarige mevrouw B. M. van K. stak in de Kanaal straat in Utrecht plotseling de rij weg over en werd door een auto gegrepen. In zorgwekkende toe stand werd zij naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij kort na aankomst overleed. AMSTERDAM. De Rijkspolitie te water heeft het eerste slachtof fer van de ramp aangetroffen. Men trof de 84-jarige mevrouw Schagen in haar eigen ondergelo pen woning, gelegen aan de Orion- straat in Tuindorp Oostzaan dood aan. De politie neemt aan, dat zij verdronken is. DEN HAAG. Ruim 4500 stuks pluimvee, exotische vogels, konij nen en bovendien een bijzondere inzending van aquaria en terraria zijn bijeengebracht in de dierentuin in Den Haag voor de 64ste tentoon stelling van de Koninklijk Neder landse Vereniging „Avicultura". AMSTERDAM. De consul-gene raal van Frankrijk heeft in op dracht van de Franse ambassadeur in ons land aan de burgemeester bericht, dat het Franse Rode Kruis hulp en bijstand aanbiedt tot leni ging van de gevolgen van de over stroming in een deel van de hoofd stad. Verwachting tot dinsdagavond: Veel wind Veranderlijke bewolking met nu en dan regen- of sneeuwbuien; ma tige tot krachtige, langs de kust tij delijk stormachtige wind, aanvan kelijk tussen zuidwesten west, later tussen west en noordwest; overwe gend lichte dooi. 19 jan. Zon op 8.39, onder 17.03. Maan op 23.30, onder 10.52. Laatste kwartier: 21 jan. te 10.61. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 19 jan. 6.24 v.m. 18.55 n.m. BROUWERSHAVEN 19 jan. 6.07 v.m. 18.21 n.m. Springtij: 16 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 18-1. Het K.N.M I. deelt mede: Gedurende het week einde voltrokken zich belangrijke veranderingen in de luchtdrukver deling. Van IJsland afkomstige storingsgebieden drongen steeds Rus blijft drie dagen in Parijs PARIJS, 17-1. Zondag is te Pa- rys van gezaghebbende zyde ver nomen, dat de Russische eerste mi nister en partijleider Chroestjsef, 15 maart a.s. by zyn officiële bezoek aan Frankrijk van twee weken, als staatshoofd zal worden ontvangen. Da eerste drie dagen brengt Chroesjtsjef in Parijs door, waar hij besprekingen zal voeren met president De Gaulle en de minister van Buitenlandse Zaken, Debré. Hij verblijft dan in de „koninklijke vertrekken" van het Franse mini sterie van Buitenlandse Zaken aan de Quai d'Orsay, die ook door pre sident Eisenhower zijn gebruikt bij diens recente officiële bezoek aan Frankrijk. Er is een kleine wijziging aange bracht in het voor bezoeken van staatshoofden geldende protocol: president De Gaulle, die de Sow jet premier bij aankomst op het vlieg veld van Le Bourget zal begroeten, zal zijn gast niet vergezellen op diens reis door Frankrijk. verder in zuidoostelijke richting door. hetgeen tot gevolg had dat de winden" boven het zuidelijk deel van de Noordzee naar de westhoek draaiden. Wel passeerde zondag morgen vroeg nog een rug van hoge luchtdruk met langdurige op klaringen tijdens welk° de tempe raturen nog sterk daalden. Op ver schillende plaatsen kwam toen 5 tot 9 en op het vliegveld Deelen zelfs 15 graden vorst voor. maar daarna kwam er een aanzienlijke stijging van de temperatuur voor Maandagmorgen was het in vrijwel het gehele land reeds even boven nul Een depressie welke zich zon dag bii IJsland vormde heeft zich belangrijk in diepte toenemend naar Schotland verplaatst en deze zal vergezeld van veel wind waar schijnlijk juist ten noorden van de Waddenkust naar het oosten trek ken. Aan de achterzijde van deze depressie wordt koude lucht uit de Poolstreken afkomstig naar het zui den gevoerd. Deze zal morgen ook over ons land stromen, hetgeen met regen, later met sneeuwbuien gepaard zal gaan. BRUSSEL, 17-1. Voor naar schat ting 100 miljoen frank (ruim 7.5 miljoen gulden) schade is zondag aangericht door een reusachtige brand in een industriecomplex in de Belgische plaats Hoei in de pro vincie Namen. De brand werd zondagochtend vroeg ontdekt in een meelfabriek, vanwaar de vlammen oversloegen op een grote opslagplaats voor stookolie en vetten. De blussing ondervond grote moeilijkheden door gebrek aan water. De brand kon zich snél op het zeven hectaren grote industrieterrein uitbreiden, doordat de blusapparaten in de ge bouwen waren bevroren. Een in Denemarken ingesteld onderzoek naar ontduiking van in komstenbelasting door medici zal naar men verwacht 6 a 8 miljoen kronen (kroon is een halve gulden) in het laatje brengen. Denemarken telt ruim zesduizend als zodanig te boek staande medici. Ingezonden mededeling TOKIO, 17-1. Slechte weersom standigheden hebben in noord-Ja pan het leven van 52 personen ge vergd. Een schip met 41 personen aan boord wordt vermist; men vreest dat het vergaan is. Voorts zijn elf Japanezen de bevriezingsdood ge storven. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw twee meter hoog. Het gehele spoorwegverkeer in noord- Japan is verlamd. Koningin onverwacht in Amsterdam AMSTERDAM. Vrijdagmiddag heeft H.M. de Koningin onver- wachts een bezoek gebracht aan Amsterdam. Op het programma stond een bezoek aan het Sint Rosa klooster aan het Hagedoornplein in Amsterdam-noord, waar vrijdag 500 vluchtelingen van de overstro ming waren opgenomen. Hierna nam onze landsvrouwe de dichting van het gat in het zijkanaal in ogenschouw, waarna de koningin naar het getroffen Tuindorp ver trok. Ondanks de felle kou had de koningin besloten zich persoonlijk per boot door de een rampzalige aanblik biedende straten van het overstroomde Tuindorp te begeven om zich op deze wijze een beeld te vormen van de ernst, van de ramp. Vervolgens begaf de konin gin zich aan boord van de „Zuider kruis" aan de Javakade in de Am sterdamse haven, waar zij zich ge ruime tijd onderhield met de circa 250 evacuees die hier tijdelijk ver blijf houden. Schipper verdronken bij berging van kotter IJMUIDEN, 17-1. Diep onder de indruk van een ongeval bij de ber ging van de Helderse kotter HD 79 „De Drie Gebroeders" voor de kust van Texel, waren de opvarenden van de „Stortemelk" toen het schip eind van de middag de haven van Terschelling binnenliep,, evenals de bemanning van de „Simson", die vrijwel tegelijkertijd de haven van Den Helder binnenvoer. De man nen hadden een van hun collega's, de 62-jarige opvarende Joep Star- renburg, van de sleepboot „Sorte- melk" vergeeft voor zijn leven zien vechten, toen hij onder een in de branding omgeslagen sloep terecht was gekomen. EENZAAMHEID EN STILTE IN ONDERGELOPEN TUINDORP-OOSTZAAN 2600 huizen in het kille water AMSTERDAM, 17-1. In het ver dronken Tuindorp-Oostzaan heerst thans eenzaamheid. De laatste vast houdende bewoners zijn zaterdag door de rijkspolitie te water, na krachtige overreding, uit hun bo venverdiepingen naar het vaste land gebracht. En thans staan de 2600 huizen leeg in het water. De zaterdagavond ingevallen vorst dwong de rondvarende leden van de rijkspolitie te water, die een strenge bewaking uitoefenen, diep in hun kragen te duiken. Zij varen rond in een bijna spookachtige stilte, want in Tuindorp-Oostzaan is vrijwel niets meer over dat la waai kan maken. Toch is er nog steeds leven. Er is nog een aantal huisdieren. In de nachtelijke stilte horen de agenten het klagelijk gemiauw van achter gebleven katten, die met hun ver zorging tevens hun voedsel missen en honger hebben. Sommige zijn uit de huizen ontsnapt en zwerven over de daken. De gouverneur-generaal van de Belgische Kongo, de heer Cornelis, heeft zondag de uitzonderingstoe stand afgekondigd voor het gebied van Kasai, waar de bloedige onlus ten tussen de Baloeba en de Loe- loea de laatste maanden al vele tientallen doden hebben veroor zaakt. Volgens de jongst, te Lima ont vangen berichten, heeft de aardbe ving, waardoor Zuid-Peru woens dag j.l. werd getroffen, zestig do den geëist. De afwezige bewoners behoeven volgens de politie geen angst te koesteren voor diefstal van hun be zittingen. Heel Tuindorp-Oostzaan is tot verboden gebied verklaard en niemand kan er zonder speciale vergunning in doordringen. De af zetting van de toegangswegen is waterdicht. Water in Tuindorp ruim halve meter gezakt AMSTERDAM, 18-1. Het water in de Noorder IJpolder en in het Tuindorp-Oostzaan blijft gestadig zakken, dank zij het werk van de zuigers en pompen, die grote hoe veelheden water over de dijk wér ken in de open wateren rond de polder Oostzaan. Vanochtend om zeven uur wees een peiling een da ling aan van precies vijftig centi meter. Tegen half tien was het wa ter reeds gedaald tot ruim twee en vijftig centimeter. De daling zal zich nog sneller voortzetten, als straks de rijswer- kers, die vanochtend in het ramp gebied zijn aangekomen en hun ar beid voor het beslagwerk ter ver steviging van de dijkbreuk zijn aan gevangen, gereed zullen zijn. De dijkbreuk zal dan zo stevig zijn dat het leegmalen van de polder op volle capaciteit en zonder enige be perking kan geschieden. PLECHTIGEID IN P.V.-STIJL TE ZIERIKZEE Mej. A. F. Beije te Oosterland kreeg hel waarderingsteken uitgereikt Twee assistent-kabouterleidsters geïnstalleerd Als blijk van erkentelijkheid voor haar verdiensten gedurende meer dan twintig jaar voor de Padvin derij is vrijdagavond tijdens een korte plechtigheid in hét 's-Gra- vensteen een slechts weinig toege kende hoge onderscheiding, nl. het waarderingsteken verstrekt aan mej. A. F. Beije te Oosterland. Het waarderingsteken werd mej. Beije namens het hoofdbestuur op de borst gespeld door de districts- commissaresse mevrouw H. If. du Croo-Vogelenzang, dié in een korte toespraak gewaagde van de grote verdiensten en trouw van de onder scheiden „Wik" voor dc padvinde rij. Het werk van mej. Beije is in zonderheid ten goede gekomen aan de Hézojéka-groep in Zierikzee. Na een driewerf „hiep hoy" van de verzamelde kabouters, gidsen en padvindsters kreeg mej. Beije na mens het vendel bloemen aangebo den door de rondeleidster Cockie Slagboom. Mevr. Coumou-Groe- nendijk bood een ruiker aan na mens het groepscomité en namens de kabouters werden eveneens bloemen aangeboden door oehoe mevr. Coumou-Vermaas. Na deze plechtigheid vond de in stallatie plaats van de meisjes R. Romijn van de Zierikzeése Hézojé ka-groep en K. de Graaf van de groep Maribé te Burgh, tot assis tent-kabouterleidsters. Na het ge bruikelijk ceremonieel kregen de nieuwe assistent-leidsters 'n boek werkje ten geschenke aangeboden en hun volmacht uitgereikt. Na af loop bleef men nog enige tijd bij een voor het gebruik van een kopje thee in een der bovenzalen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2