Geref. Gemeenten in Nederland üs. F. Mallan nam afscheid van zijn gemeente te Bruinisse BHUINISSE, 8-1. Ds. F. Mallan heeft vrijdagavond - in een stamp vol kerkgebouw - afscheid geno men van de gereformeerde ge meente te Bruinisse, die hij elf jaar als voorganger heeft gediend. In zijn inleidend woord wees de predikant op het pijnlijk element in het schei den, in welk verband hij herinner de aan het afscheid dat Christus moest nemen van zijn discipelen. De scheidende predikant bepaal de zijn gehoor bij zijn tekstwoord uit 1 Cor. 2 3-5. Themata van de predikatie waren: „hoe wij bij U hebben verkeerd", „hoe wij U heb ben geleerd" en „wat wij voor U hebben begeerd". Ds. Mallan trok een parallel tussen de gemeente van Bruinisse en de gemeente van Corinthe. Te Bruinisse was geen te genstand tegen het Woord. Inte gendeel, uitwendig had de gemeen te goed voor hem gezorgd. Hij ge tuigde niet in eigen kracht te heb ben gewerkt. Hij had ook geen schoonschijnende redenen gebracht, maar Gods Woord. Nu echter is de Geest nodig om het Woord vruch ten te doen dragen. De predikant mocht hopen dat ook te Bruinisse wasdom is op dat Woord, dat niet ledig wederkeert. Na de predikatie wendde ds. Mal lan zich tot de kerkeraad. Hij ge tuigde dat steeds in broederlijke liefde was samengewerkt. Hij hoopte dat de ledige plaats, die hij achter liet, spoedig mocht worden vervuld. Vervolgens richtte hij zich tot de afgevaardigden uit de classis en tot ds. Aangeenbrug uit Terneuzen, met wie hij in Zeeland had samen gewerkt. Deze samenwerking had banden gegeven, die niet gemakke lijk verbroken worden. In dit ver band herinnerde de predikant aan het herstel na ziekte - van ds. Aangeenbrug. Vervolgens richtte hij zich tot dr. Steenblok. Hij wenste Gods zegen toe aan de plaatselijke overheid en aan de af gevaardigden van de plaatselijke kerken, inzonderheid de collega's ds. van den Brink en ds. Wielema- ker en aan dokter van Leeuwen, de heer Brilman - hoofd der school - koster en organist. Met een enkel woord richtte spr. zich tenslotte tot gemeente en catechisanten. Nadien sprak ouderling Joh. de Waal, die getuigde van de droef heid, die het scheiden veroorzaakt. Hij getuigde van de liefde, vrede en eensgezindheid, waaronder steeds was samengewerkt.. Het Avond- maalsstel, dat de predikant schonk aan de gemeente, zal de herinne ring levendig houden aan de schei dende herder en leraar. Het echt paar Mallan wenste spr. daarop het allerbeste toe. Nadien spraken nog ds. Aangeen brug en dr. Steenblok. Laatstge noemde wees er op dat de onder herder weg gaat, maar de Opper herder blijft. Tot slot werd gezon gen Ps. 89 10. Velen namen nadien de gelegen heid te baat ds. en mevr. Mallan de hand ten afscheid te drukken. Uit de roepende gemeente Vee- nendaal was een uit 50 personen bestaande delegatie aanwezig, tij dens deze afscheidsdienst. RENESSE V.A.R.A.-propaganda-avond In samenwerking met de afd. Burgh-Haamstede, Brouwershaven Noordwelle, Serooskerke en Elle- meet organiseert de afd. Renesse van de V.A.R.A. a.s. donderdag 14 januari in het dorpshuis een feest avond. Opgevoerd zal worden het blijspel in drie bedrijven „Het witte schaap van de familie". Verder zal het trio K. aan deze avond zijn medewerking verlenen. ELKERZEE Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1959. Geboren: 15. Baukje, d. van L. Kootstra en N. J. van den Berge; 20. Jacoba Hendrika, d. van M. D. van Leenen en H. Meeuse. Vertrokken: 10. Kaatje Flohil, e.c. C. H. de Bruin naar Rotterdam; 29. Cornelia Deist naar Haamstede. Loop der bevolking in 1959 Het zielental van de gemeente nam in het afgelopen jaar toe met 1. Op 31 december 1958 bedroeg het aantal inwoners 497 (25'4 m. en 243 vr.). De vermeerdering door ge boorte bedroeg 7 (4 m. en 3 vr.) en door vestiging 13 (8 m. en 5 vr). Vermindering door overlijden 5 (2 m. en 3 vr.) en door vertrek 14 (3 m. en 11 vr.). Op 31 december 1959 bedroeg het inwonertal derhalve 498 (261 v. en 237 vr.). Er werden 2 huwelijken voltrokken en geen echtscheidingen ingeschreven. OUWERKERK Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1959. Geboren: 7. Pieter, z. van C. Prins en C. v. d. Marei. Ingekomen: M. P. Pankow van Vreeswijk; J. Steenpoorte, echtg. van C. Remeeus van Oosterland. Loof) der bevolking over 1959 Het aantal inwoners op 1 januari 1959 bedroeg 506 (257 m. en 249 vr.). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 9 (5 m. en 4 vr.) en door vestiging met 32 (13 m. en 19 vr.). Het aldus verkregen aantal ver minderde door overlijden met 4 (2 m. en 2 vr.) en door vertrek met 34 (17 m. en 17 vr.). Het aantal inwo ners op 1 januari 1960 bedroeg der halve 509 (256 m. en 253 vr.). Er werd één huwelijk voltrokken. KERKNIEUWS Eén kerk voor gereformeerden en hervormden ZWOLLE, 8-1. Zowel in Espel als in Tollebeek in de Noordoostpolder zullen hervormden en gereformeer den geen afzonderlijke kerken bou wen, doch een gemeenschappelijk bedehuis. Verder zullen in de reeds bestaande hervormde kerk te Kraggenburg ook de gereformeer den hun erediensten houden. Een en ander is het resultaat van be sprekingen tussen de classis Em- meloord van de Gereformeerde Kerken en de centrale kerkeraad van de Hervormde Gemeente in de Noordoostpolder. Echtpaar door gas- verslikking omgekomen SLIEDHECHT, 11-1. Het alleen wonende, bejaarde echtpaar W. van den Herik en J. P, van den Herik- van Es, beiden 75 jaar oud, wonen de te Sliedrecht, is door gasverstik- king om het leven gekomen. Toen buren' van het echtpaar vanmorgen een sterke gaslucht ro ken, gingen zij op onderzoek uit. Zij vonden de man en de vrouw in de huiskamer. Het ongeluk is ontstaan doordat in de keuken de slang van de gaskraan was losgeraakt. Aan genomen wordt, dat het echtpaar reeds gisteravond door het gas be dwelmd is. Hoogleraren naar Nw.-Guinese bossen SCHIPHOL, 19-1. Dr. P. J. Plat- teel, gouverneur van Nederlands Nieuw Guinea heeft in het belang van een verantwoorde bosbouw kundige ontwikkeling op Neder lands Nieuw Guinea prof. ir. G. Hellinga, hoogleraar boshuishoud- kunde in de tropische gebieden en prof. dr. J. H. Becking, hoogleraar in de houtteelt, houtmeetkunde en de bosbedrijfsleer in de tropen, allen verbonden aan de landbouw hogeschool te Wageningen, uitge nodigd voor een oriëntatie- ei werkbezoek van ongeveer twee maanden met de bedoeling het gou vernement in een zo uitgebreid mo gelijke vorm van advies te dienen betreffende het boswezen op Ne derlands Nieuw Guinea. De 12.482 ton metende Noorse tankboot „Bill", die uit WillemstadL Curagao, naar Baltimore was ver trokken, staat in de Caraïbische zee in brand. Het 16.844 ton meten de Noorse motorschip „Oslofjord" heeft koers gezet naar de door de .Bill" opgegeven positie. Een autobus is zondag in het noorden van Mexico van de weg geraakt, in een ravijn gevallen en in brand geraakt, waarbij alle 27 passagiers en twee personeelsleden van de vervoersmaatschappij om het leven zijn gekomen. Scheepvaartberichten Bengalen, 11-1 te Marseille. Kenia (t.), 11-1 te Dakar. Samarinda, 11-1 te Assab. MARKTBERICHTEN In de periode van 4 januari tot met 9 januari werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren V.E.C.E. uitbetaald f 1,61 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 11-1. Aanvoer 2282 stuks vee, t.w. 1283 vette koeien en ossen en 999 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,05-3,30 f 2,90-3,05 f 2,75- 2,85; varkens Gevend gew.) f 1,54- 1,52-1,50. Vette koeien en ossen: aanvoer groter, handel slepend, prijzen la ger, prima's boven notering; var kens: aanvoer groter, handel slecht prijzen lager, aanvankelijk boven notering, zware slagervarkens van f 1,44-1,48, zware varkens van f 1,40-1,42 per kg. ZWOLLE. Op de kruising Rond- weg-Eesveenseweg bij Steenwijk is een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de 46-jarige caféhouder, G. Meinders uit Kielwindeweer bij Hoogezand zo zwaar werd gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Heerenveen overleed. DELFT. Op de rijksweg 13 on der de gemeente Delft heeft zich een gecompliceerd verkeersongeval voorgedaan, waarbij de 32-jarige J. H. Schreurs uit Heemstede on middellijk om het leven kwam. In Rooms-katholieke kringen te Belgrado is vrijdag vernomen dat in de laatste drie maanden in ver schillende delen van Zuid-Slavië een aantal Rooms-katholieke gees telijken en priesterstudenten in hechtenis zijn genomen. De Britse regering overweegt de zomertijd - één uur voor op de tijd van Greenwich - het gehele jaar te handhaven. Het ministerie van binnenlandse zaken heeft organisa ties op het gebied van landbouw, handel en industrie om hun mening gevraagd. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse D: Corn. Boys-RCS 0-1; ODIO-Zeeland Sport 2-2; Honte- nisse-METO 1-2. 4e klasse G: Renesse-Cluzona 1-1 S.C. Gastel-Noordhoek 1-1. Afdeling Zeeland le klasse B: Zierikzee II-Brou- wershaven 2-2 (Burgh kampioen). 2e klasse C: Zierikzee III-SVOWK II 6-1 (Zierikzee III kampioen). Zaterdagmiddagcompetitie le klasse: Veere-Kapelle 4-4. 3e klasse C: Burgh IV-Brouwers- 1 haven III 3-4. Bekerwedstrijden: SINOTO-WIK 1-4; MEVO li-Zeemeeuwen 1-5. Renesse I-Cluzona I 1-1 De wedstrijd begon 35 minuten over tijd omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen. De heer J. Pomper uit Zierikzee nam de taak van scheidsrechter Becht uit Ber gen op Zoom over. Renesse moest het nog stellen zonder Goossens, de gasten waren volledig. Het veld was hard maar goed bespeelbaar. Het werd een middelmatige wed strijd. Het gelijk spel geeft de ver houdingen goed weer. Na 15 min. nam Renesse de leiding door W. Verseput die profiteerde van een goede kans toen de doelman een vrije trap van Ant. Jonker verkeerd beoordeelde. Na 5 min. werd op nieuw voor de thuisclub gescoord door Adr. Jonker., maar daar Ver seput op de doellijn lag werd dit doelpunt terecht wegens buitenspel afgekeurd. In de 25e min. verzuim de de Renesse-verdediging vol doende in te grijpen, waardoor J. Poldermans gelegenheid kreeg de Vrieze met een onhoudbare schui ver te passeren (1-1). Na de hervat ting bleken beide voorhoedes hun kruit verschoten te hebben, zodat met onveranderde stand het einde aanbrak. Zierikzee III-SVOWK II 6-1 Het door aanvoerder C. van der Werve voortreffelijk geleide Zie rikzee III, behaalde zondagmiddag het kampioenschap van haar afde ling door een ruime overwinning op de sympathiek spelende reserves van SVOWK. Bij de rust leidden de rood-zwar- FINANCIEN EN ECONOMIE Nieuw gesprek over wereldhandel WASHINGTON, 10-1. De Ameri kaanse onderminister van Buiten landse Zaken, Douglas Dillon, heeft kort voor zyn vertrek naar Parijs, waar deze week economische be sprekingen worden gevoerd, ver klaard te hopen, dat de naties van het Westen nieuwe wegen voor sa menwerking zullen vinden om de wereldhandel te vergroten en de hulp aan onderontwikkelde landen te stimuleren. De eerste conferentie, die op 12 en 13 januari wordt gehouden, be treft de hulp aan onderontwikkelde landen en de handelsproblemen van de zes en de zeven. Dillon noemde deze problemen moeilijk. Hij ver wacht niet dat ze op de conferentie al zullen worden opgelost. Hij zei LAND- EN TUINBOUW Verantwoord suikerbieten verbouwen Het verbouwen van suikerbieten ic voor vele streken daarom zo aan trekkelijk, omdat de bietenprijs reeds lang voor de uitzaai vast staat en het gewas suikerbieten een gunstige financiële opbrengst geeft. Deze beide factoren worden vaak als beslissend aangezien bij het op maken van het zaaiplan. Daarnaast zijn er evenwel nog andere factoren, welke mede punt van overweging dienen uit te ma ken om tot een verantwoorde ver bouw te geraken. De suikerbiet dient te passen in het vruchtwisselingsschema., terwijl het -zo vroeg mogelijke - tijdstip van zaaien bepalend is voor vele gronden; verder is de watervoor ziening van de in te zaaien perce len, vooral op de hoger gelegen gronden, van beslissende betekenis; het jaar 1959 heeft dit weer eens in het bijzonder aangetoond. De geringe schieterneiging van de toegelaten rassen maakt het mo gelijk vroeg te zaaien; door het ad vies van het grondonderzoek op te volgen kan vaak op de post mest stoffen bezuinigd worden. Door het kiezen van rassen, welke vroeg het veld dekken is een eerste voor waarde geschapen om het schade lijk optreden van de vergelingsziek- te te beperken. Bij een krappe arbeidersbezetting in het voorjaar kan een ras geno men worden, dat door een hoog percentage één- en twee-kiemige zaden arbeidsbesparend werkt bij de eerste verzorgingswerkzaamhe den; gedacht wordt hierbij aan het ras met ver-uit de hoogste econo mische opbrengst, de Kleinwanzle- bener Polybeta, welke door haar gunstig wortelgewicht en hoog sui kergehalte zelfs voor de vroegste leveringen geschikt is en door haar hoge opbrengst aan lang-groenblij- vend blad ook op de gemengde be drijven voor verbouw speciaal in aanmerking komt. Vele verbouwers, die een proef genomen hebben met nieuwere ras sen, komen hierop terug en ver bouwen weer de als oogstzeker be kend staande oudere rassen, waar toe eigenlijk alleen nog de Klein Wanzleben E behoort, welke het prestatievermogen van de polyp- loïde rassen volledig kan bijhou den en voor middenvroege en late leveringen het aangewezen ras is. Een verantwoorde oppervlakte suikerbieten per bedrijf en het zaaien van die rassen, welke eco nomisch het hoogst gewaardeerd worden, vormen mede de grondslag van een verantwoorde suikervoor ziening van ons land. dat er geen besluiten zullen wor den genomen die andere landen raken, zonder deze landen eerst te raadplegen. Amerika wil gegaran deerd zien, dat de zes en de zeven geen discriminatie jegens buiten staanders plegen. Op 14 januari vergadert de uit achttien landen bestaande O.E.E.S., ter bespreking van economische vraagstukken. Amerika en Canada nemen hieraan als geassocieerde le den deel. KERKNIEUWS Ger. Kerken Beroepbaar: dë heer P. C. van Wel, kand. te Kampen. Aangenomen naar Lochem: W. A. Jelsma, Woudsend. Aangenomen naar Noord-Schar- woude: J. J. Tissink, kand. te Ber gen op Zoom, die bedankte voor Erica (Dr.),, Ottoland en voor Val- thermond. Bedankt voor Grijpskerk: H. J. Heynen, Oude en Nieuwe Bildtzijl. Ger. Gem. in Nederland NIEUWERKERK. Dinsdag 12 ja nuari, 7.30 uur n.m. ds. F. Mallan. Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: vie. F. J. C. Helder, Dalem (Geld.). Aangenomen naar 's-Gravenha- ge (vac. F. C. Broeyer): H. W. van den Brink, Bruinisse. ten met 2-0 door doelpunten van C. Stoutjesdijk en A. Krijnse Locker. Doelman Zappey voorkwam een SVOWK-doelpunt toen De Boer's schot door hem nog tot hoekschop verwerkt kon worden. Na de rust scoorden J. van den Berge, Hatzman, Peute en M. Kos ter voor Zierikzee, terwijl de wit- blauwen éénmaal het net vonden. Eindstand: 6-1. Onze hartelijke felicitaties aan de rood-zwarten. Zierikzee II-Brouwershaven I 2-2 Zierikzee II telde 3 reserves, de gasten speelden met invallers voor van Nieuwenhuijze, Kooman, L. v. d. Wielen en van Vossen, De opge stelde jeugdige krachten mochten er zijn en vooral voor de rust zat er vaart en rhythme in het Brouw- se elftal; een goede training is ech ter noodzakelijk om ook na de rust in hetzelfde tempo te kunnen spe len. Met open aanvallen kregen de gasten een paar goede kansen, waarbij de rood-zwarte verdedi ging slechts met grote moeite uit eindelijk redding kon brengen. Na 30 min. spelen werd een ons inziens geldig doelpunt van de gasten af gekeurd, uit de vrije trap bemach tigden zij opnieuw de bal, waarna linksbuiten van der Weele de door het zonlicht gehinderde doelman van Geesbergen passeerde (0-1). In het veld werden de gastheren ster ker, de Brouwse aanvallen waren verrassender, J. van Dienst maakte een 2e doelpunt, waarna G. Koster vlak voor het rustsignaal de stand op 1-2 bracht. Na de rust een ster ker Zierikzee, bij wie vooral Ver west in de achterhoede, en Trom- per op het middenveld zich onder scheidden, de aanvallen waren meestal te doorzichting om een ge routineerde doelman als van den Bos uit zijn evenwicht te brengen, en de Brouwse stopper ruimde in het midden flink op. Een kopbal van C. van Aken werkte de doel man over de lat, meerdere hoek schoppen werden weggewerkt. De rood-zwarte achterhoede aan de andere zijde gaf weinig kansen meer weg, éénmaal trof een schot van Platteschorre, zeer verdienste lijk, de kruising van lat en paal. Zierikzee bleef aandringen en een tiental minuten voor het einde kon van Aken, uit een voor doelman v. d. Bos onoverzichtelijke situatie de gelijkmaker doen aantekenen (2-2). Door deze uitslag heeft Burgh I het kampioenschap behaald, waar voor onze hartelijke gelukwens. Geslaagde postduivententooiistelliiig van C.C. te Zierikzee Goede samenwerking tussen de verenigingen In café „Torenzicht" te Zierik zee vond zaterdagavond de prijs uitreiking plaats van de door de Concours Combinatie gehouden eilandelijke duivententoonstelling. De voorzitter van de p.v. „Ge vleugelde Vrienden", de heer J. ten Haaf, bracht dank aan allen die aan het slagen van deze tentoon stelling hadden meegewerkt, in de eerste plaats de heren Slagboom en Westenbrugge, voor het vele werk dat zij voor de tentoonstelling hadden verricht. Voorts sprak de heer ten Haaf over de goede ver standhouding tussen alle verenigin gen, zowel zaterdag- als zondag vliegers, die naar hij hoopte nog vele jaren zo mag blijven, ten voor beeld aan de vele andere sportver enigingen op het eiland. De voorzitter van de C.C., de heer Slagboom, dankte de organi serende vereniging „Gevleugelde Vrienden" voor het prachtige ver loop en de goede organisatie van de tentoonstelling, welke onder leiding van de heer Westenbrugge tot stand kwam. Verder had de heer Slag boom een woord van lof voor de heer A. Bakker voor de successen welke hij in het seizoen 1959 op de grote fond heeft behaald en in het begin van het nieuwe seizoen op nieuw kampioen werd. Hierna volgde de prijsuitreiking. Tot slot dankte de heer Maas, voorzitter van de „Bruse Trekker" de organi serende vereniging voor de prima organisatie. De uitslagen zijn: Oude doffers: 1, 6 J. A. ten Haaf, 2. J. Verwest, 3 H. Slagboom, 4. J. Verwijs, 5. Fr. Maijs, 7. C. J. Dale bout, allen te Zierikzee; 8. J. Bal, Bruinisse; 9. A. J. Flikweert, Zon- nemaire; 10. C. Bal, Sirjansland. Oude duiven: 1, 3 A. Bakker kampioen), Zierikzee; 2. A. de Ko ning, Bruinisse; 4. L. Fonteijne, Dreischor; 5. L. v. d. Hoek, 6. J. Verwest, 7. W. Dalebout, 8. Gebr. Stoutjesdijk, allen te Zierikzee. Jarige doffers: 1, 3, 5 A. Bakker, Zierikzee; 2. L. v. d. Hoek, Zierik zee; 4. J. Bal, Bruinisse; 6. L. Fon teijne, Dreischor; 7. A. Timmerman, Zierikzee, 8. C. Dalebout, Zierikzee. Jarige duiven: 1. C. Bal, Sirjans land; 2. J. Verwijs, 3. P. Flikweert, 4. H. Merle, allen te Zierikzee; 5. A. de Koning, Bruinisse; 6. W. Pankow, Ouwerkerk; Z.E.V. T. Da lebout, Nieuwerkerk. Jonge doffers: 1. C. Bal,, Sirjans land; 2. L. v. d. Hoek, Zierikzee; 3. J. Pannekoek, Schuddebeurs; 4. W. v. d. Ende, Zierikzee; 5. F. Maijs Zierikzee; 6 en 8 A. IJzelenberg, Bruinisse; 7. J. Verwijs, 9. J. Ver west, 10. M. v. d. Wielen, allen te Zierikzee. Jonge duiven: 1 en 7 A. de Ko ning, Bruinisse; 2 en 6 H. Slagboom 3. A. Bakker, 4. W. Wiltenburg, 5. M. v. d. Wielen, allen te Zierikzee; 8. C. Bal, Sirjansland; 9. J. A. ten Haaf, Zierikzee. Wisselbeker oude duiven A. Bak ker, Zierikzee. Wisselbeker jarige duiven A. Bakker, Zierikzee. Wis selbeker jonge duiven A. de Ko ning, Bruinisse. A. Overweel won Schouwse biljarttitel tweede klasse libre Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft de heer A. Overweel („Drie Schapen", Dreischor), beslag gelegd op het kampioenschap 2de klasse libre van het district Schou- wen-Duiveland der K.N.B.B. De heer Overweel klopte zijn naaste De eindstand van het toernooi was: concurrent, de heer J. de Haan („Witte van Haemstede" te Haam stede), met gering verschil op de vrijdag en zaterdag in hotel „Bom" te Haamstede gehouden wedstrij den. A. Overweel („Drie Schapen") 12 600 140 23 5,88 4,29 J. de Haan („Witte van Haemstede") 8 585 134 35 5,52 4,37 J. M. Krijnse Lokker („Drie Schapen") 4 558 156 22 4,34 3,58 C. Schot („Concordia", Zierikzee) 0 334 146 15 3,00 2,29 Met een toepasselijk woord over handigde de districtsvoorzitter, de heer A. Brand, na afloop de kam pioen de districts-wisselbeker en de bondsmedaille. Verder werd aan alle deelnemers een aandenken overhandigd. Van de organiserende vereniging „Witte van Haemstede" mocht A. Overweel voor het beste partij-gemiddelde (5,88)) en J. de Haan voor de hoogst gemaakte se rie (25), nog een extra beschikbaar gestelde prijs in ontvangst nemen. J. de Haan zal het district ver tegenwoordigen bij de gewestelijke kampioenschappen, welke op 5 en 6 maart a.s. te Helmond zullen wor den gehouden. C. Schot degradeert naar de derde klasse. DE VAL VAN BARRANCA 33. „Aram! Waarachtigdatdat is geweldig!", schreeuwt Agua, nog steeds niet bekomen van dat onverwachte weerzien. „Ik wist wel, dat je niet de pijp uit kon zijnhaik heb altijd volgehouden, dat je wel weer eens zou opduiken!" „Ziedaar.Sii-e", klinkt achter hen de woedende stem van rent meester Pablo: „Daar staat de man, die het waagde mij, de rent meester van Graaf Rodolfo, in een waterput te gooien! Met alle middelen heeft hij getracht de nieuwe Graaf van Barranca te dwarsbomen! En nu komt hij vertellen, dat Rodolfo dood is! Een dodelijke val van één van de trappen van het kasteel, naar hij beweert.... Welnu, ik eis een onderzoek naar Rodolfo's doods oorzaak, ik stel deze man in staat vari beschuldiging en verzoek uwe majesteit hem in hechtenis te doen nemen, tot zijn schuld of onschuld vaststaat!" Met een stortvloed van woorden wendt Agua zich tot de koning 2n vertelt hem de toedracht van Rodolfo's ongelukkige val. Zwij gend luistert de vorst. Dan neemt hij een tafelbel, waartop twee soldaten binnentreden. „Neem die man gevangen!", zegt Lorenzo kalm en zijn vinger wijst beschuldigend naar Agua

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 3