goed horloge MOURER GRENSV0LK FINANCIEN EN ECONOMIE Politieke ommekeer nodig voor werkelijke vredeseconomie DEN HAAG. Het door Euro pa geleverde bewijs dat het op economisch gebied op eigen benen kan staan heeft de banden tussen de V.S. en Europa losser gemaakt. De verhouding tussen de west- Europese landen onderling is hier door labiel en gecompliceerder ge worden, aldus de voorzitter van de Kamer van Koophandel en fabrie ken te 's-Gravenhage, de heer W. v. Keulen in zijn vorige week tij dens de buitengewone vergadering van deze kamer gehouden nieuw jaarsrede. Hoe verleidelijk de Rus sische voorstellen terzake ook mo gen klinken, totale ontwapening is niet mogelijk zonder op econo misch gebied in alle betrokken landen een chaos te veroorzaken. De V.S. besteden 10,6 van het Franse vissersboot vergaan CHERBOURG, 10-1. Het vissers vaartuig „Edwige", uit de Franse vissersplaats Saint Vaast La Hou- que, op het schiereiland Cotentin, is ter hoogte van Cherbourg ver gaan, aldus is zondag uit Cherbourg vernomen. De negen opvarenden worden vermist. De V.S. en Engeland zullen de Sowjet-Unie wellicht voorstellen, het doen van proeven met kernwa pens gedeeltelijk te staken en ge zamenlijk een onderzoek in te stellen naar de wijze waarop on dergrondse kernproeven kunnen worden ontdekt, aldus verluidt in diplomatieke kringen te Londen. Amerikaanse functionarissen zou den voor een dergelijk gemeen schappelijk onderzoek voelen. De landingsrechten voor de K.L.M. Amerikaanse pers pro Nederland "WASHINGTON, 10-1. „Het is een goede zaak die de Nederlanders be pleiten", zo schrijft de „Washing ton Star" in een hoofdartikel over het Nederlandse verzoek om lan dingsrechten voor de K.L.M. in Los Angeles. Nadat de V.S. aan de B.O.A.C., de Westduitse lufthansa, de Air France en de Scandinavian System (S.A.S.) landingsrechten aan de westkust hebben verleend, kan men zich moeilijk indenken hoe Was hington dergelijke rechten aan Ne derland zal kunnen weigeren, zon der de indruk van een oneerlijke discriminatie te geven, aldus het blad, dat besluit met de woorden: „Het State Department zal, naar wij vertrouwen, aan het Neder landse verzoek een aandachtig en wilwillend oor lenen". „Bloed" uit zeewier CHICAGO, 11-1. Twee Japanse artsen, dr. Tomoda en dr. Inooetsji, hebben in het tijdschrift van het internationale college van chirur gen geschreven dat water met een chemische stof die is verkregen uit bepaalde soorten zeewier, in nood gevallen bij bloedtransfusies als vervangingsmiddel van bloed kan worden gebruikt. Proeven hebben aangetoond dat dit middel beter is dan zout water of suikerwater dat bij operaties wel wordt gebruikt. Volgens de twee chirurgen heb ben zij de nieuwe oplossing in 102 gevallen van buikoperaties toege past. FLITSEN UIT HET BUITENLAND ISRAëL. Een nota over anti-se- mitische demonstraties als door de Israëlische regering aan Engeland is gezonden, heeft de Israëlische ambassadeur in Nederland, de heer Cidor, op het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Den Haag over handigd. BERLIJN. De Oostduitse minis ter-president, Grotewohl, heeft vrijdag het aanstaande bezoek van Bondskanselier Adenauer aan west Berlijn een „nieuwe uitdaging" ge noemd. Hij zei dit in antwoord op een vraag van een verslaggever van het Oostduitse persbureau, A.D.N., over het bezoek dat Adenauer maandag aan west-Berlijn zal brengen. BRUSSEL. De sjah van Perzië en zijn gemalin, keizerin Farah, zullen op uitnodiging van koning Boude- wijn in mei een staatsiebezoek aan België brengen. Op 11 mei a.s. komt het vorstenpaar te Brussel aan voor een bezoek van twee of drie dagen. LONDEN. Russische deskundigen in Leningrad zijn er in geslaagd kleurentelevisie met ruimtelijke werking tot stand te brengen. Hiervoor gebruikten zij een dubbel opneem- en ontvangsysteem voor kleuren overeenkomend met het beeld voor het rechter- en linker oog. De beide beelden werden ver enigd met behulp van een schuine, halfmatte spiegel, zo meldde Tass vrijdag. nationale inkomen aan defensie, het Verenigd Koninkrijk 7,8 en Nederland 4 procent. Er zou een totale ommekeer op politiek ge bied moeten plaats vinden om een werkelijke vredeseconomie in het leven te roepen, aldus de heer Ge- leuken. Om de militaire en poli tieke desintegratie te compenseren moet ten koste van alles een eco nomische integratie in Atlantisch verband worden bereikt. Tovenaar verloor tooh PERTH, 8-1. De staf van het zie kenhuis in Perth (westelijk Austra lië) had de vijftienjarige Charlie Jundar, een inboorling, eigenlijk al als een hopeloos geval opgegeven en meende dat zijn overlijden nog slechts een kwestie van tijd was. Het betrof een van de beruchte ge vallen van „moord door zwarte ma gie", zoals onder primitieve volke ren vaker zijn waargenomen. Char lie was slachtoffer van zijn nieuws gierigheid geworden en betrapt toen hij een inwijdingsplechtigheid van mannen in het uiterste noord westen van Australië bespiedde. De stamtovenaar had hem met een to- verbeen aangeraakt en gezegd dat hij zou sterven. De jongen kwijnde inderdaad weg en er scheen geen kruid tegen gewassen. Maar men wendde tenslotte een laatste middel aan: Charlie kreeg onder narcose een shockbehande ling. Direct daarna maakte de jon gen tot ieders opluchting een veel levendiger indruk. Hij vroeg voor het eerst om eten en de artsen heb ben nu goede hoop dat Charlie ge heel zal herstellen. Met neus in de hand TEL AVIV, 10-1. Met de helft van zijn neus in de hand vervoegde een inwoner van Kfar Jonah bij Tel Aviv zich aan het plaatselijke ziekenhuis. Bij een ruzie had iemand hem een stuk van zijn neus afgerukt. Een van de ruziemakers is nu in het ziekenhuis, de ander is in de gevangenis Verzoek om vrijlating Congolese leider BOEKAVOE, 9-1. De militante vleugel van de Kongolese rationale beweging heeft op een congres in Boekavoe een telegram aan koning Boudewijn gezonden, waarin „ne derig" wordt verzocht de gevangen leider Loemoemba te laten deelne men aan de ronde-tafelconferentie, die op 20 januari in Brussel zal be ginnen. Loemoemba zou in staat moeten worden gesteld de confe rentie bij te wonen om de zaak van de Kongolese nationale eenheid te verdedigen. De K.N.B. wees de eisen van de Kongolese federalisti sche partijen., onder leiding van de machtige Abako, voor een onafhan kelijke federale staat van zes auto nome republieken van de hand. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Bij het overste ken van de Groene Hilledijk is de 59-jarige mej. M. Kok van de Lan- gegeer te Rotterdam aangereden door een autobus uit Venray, die arbeiders vervoerde. Zij raakte on der de wielen van de bus en werd op slag gedood. BREDA. Het Roosendaalse echt paar M.-T. is, verdacht van brand stichting in zijn woning aan de Fortuinstraat, in verzekerde bewa ring gesteld. Het echtpaar had het huis gekocht en sinds enkele maan den betrokken. De zolderverdie ping ging geheel en de benedenver dieping gedeeltelijk verloren. Om dat in het huis tijdens blussings- werkzaamheden een sterke petrole umlucht werd waargenomen stel den de politie en de brandweer di rect een onderzoek naar de oor zaak van de brand in. DODEWAARD. De echtgenote van de voorzitter van de Stichting Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, mevrouw Polderman, heeft de doopplechtigheid verricht bij de stapelloop van het nieuwe opleidingsschip van het fonds, de „Prinses Beatrix" op de werf van de N.V. Scheepswerf v.h. Jan Hen driks te Dodewaard. VLAARDINGEN. Op de Oostha- venkade te Vlaardingen is een on geluk gebeurd dat aan de 81-jarige wielrijder, de heer G. van der Schee uit Vlaardingen het leven heeft gekost. De heer van der Schee verleende geen voorrang aan een auto. ROTTERDAM. In 1959 kwamen er 11.631 misdrijven ter kennis van de Rotterdamse politie, hetgeen ten opzichte van 1958 een stijging van 2,6 procent betekent. Van dit aantal werd 51,53 procent (in 1958 45,92 pet.) opgelost, zo vertelde hoofdcommissaris H. M. C. A. Staal op een persconferentie. Alle grote zaken zijn evenwel opgelost, zo voegde hij toe aan zijn mededeling. BRUSSELS LOF IN RUSLAND MOSKOU, 9-1. „Kweekt Brussels lof", aldus Ilja Ehrenburg en Ni colas Vasilenko in een brief in een Moskous blad. Zij geven daarin alle bijzonderheden over het kweken van deze groente en wensen de groentenkwekers succes opdat men in de winter verse groente zal kun nen eten. De schrijvers halen België als voorbeeld aan dat veel naar Frank rijk, Engeland, Australië, Scandi navië en de V.S. exporteert. Veel inbrakeu op Goeree-Overflakkee MIDDERHARNIS, 10-1. De be- woners van het eiland Goeree- Overflakkee worden reeds enige tijd geplaagd door inbraken, die zich regelmatig voordoen en waar van de dader of daders niet zijn te vinden. Er hebben zich de afge lopen maanden in verscheidene dorpen ongeveer twintig inbraken voorgedaan, waarbij het uitsluitend om geld te doen bleek. Nieuwe Zeeuwse Provinciale Griffie Opening op 17 mei MIDDELBURG. 8-1. Tijdens de begrotingsbehandeling in de Pro vinciale Staten van Zeeland, heeft de Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot medegedeeld, dat de nieuwe provinciale griffie zal wor den geopend op 17 mei, de dag waarop twintig jaar geleden de abdij te Middelburg door oorlogs geweld werd verwoest. De griffie van Zeeland wordt ondergebracht in een herbouwd deel van deze abdij. Voorts deelde Jhr. de Casembroot mee, dat binnen een jaar zal wor den begonnen met de herbouw van het overige verwoeste deel van de abdij. Hierin komt onder meer de ambtswoning van de Commissaris en komen kamers voor de leden van Provinciale Staten. Ingezonden mededeling Voor een naar 2 jaar gratis verzekerd STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Oprichting Joods monument definitief In aansluiting op voorafgaande berichten over deze zaak, vernemen wij thans dat de desbetreffende commissie uit de burgerij, in over leg en samenwerking met het col lege van b. en w. der gemeente Zie- rikzee, definitief heeft besloten tot oprichting van een monument, ter nagedachtenis aan de tijdens de be zetting weggevoerde en nimmer te ruggekeerde Joodse stadgenoten. Het monument zal - naar een ont werp van de heer Ad Braat te Zie- rikzee - worden uitgevoerd in on derlinge samenwerking tussen de steenhouwersbedrijven Timmerman en Lakkë. De gemeente deed toe zegging het onderstuk van het mo nument voor haar rekening te nemen. Het monument wordt op gericht op een driehoekige strook grond op de hoek Grachtweg- Schuurbequé Boeijestraat en krijgt rondom een passende beplanting. Afdeling Schouwen Plattelandsvrouwenbond Echtpaar Boesman komt spreken Het ballonvarend echtpaar Jan en Nini Boesman zullen voordrach ten houden over het ballonvaren op een woensdag 13 januari a.s. te houden bijeenkomst, belegd door de afdeling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Ver schillende ballonavonturen zullen worden besproken, terwijl boven dien twee films worden vertoond, met het ballonvaren als thema. Het bestuur heeft deze avond groots opgezet, zodat ook introducé's wel kom zijn op deze interessante avond. Zeer tot onze spijt hebben wij ontdekt, dat deze belangrijke ver gadering samen valt met het op treden van het Kunstmaandorkest voor de Z-V.U. Dat treft - menen wij - bijzonder ongelukkig. NIEUWERKERK Het consultatiebureau De gewone consultatie in het Groene Kruisgebouw zal worden gehouden op donderdag 15 en 29 januari a.s. In de komende maan den wordt voortaan inplaats van op dinsdag dus op donderdag con sultatiebureau gehouden. WINTERSE WEERKUREN Vooral in het noorden van Nederland waren wegen spiegelglad GRONINGEN, 11-1. Door sneeuw val, dooi in de loop van de nacht en opvriezing naderhand waren de wegen in het noorden van het land vanmorgen vroeg spiegelglad. Het verkeer stagneerde daardoor in ernstige mate. De autobusdien sten van de stad Groningen naar de verschillende plaatsen in het noor den des lands ondervonden ernsti ge overlast. De eerste bussen van nagenoeg alle diensten vielen overal uit. Toen op de meeste hoofdwegen pekel ge strooid was liet men omstreeks acht uur voorzichtig de eerste bussen vertrekken. Er ontstond echter veel STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vergadering Coöperatieve Vrouwenbond Onder leiding van de presidente, mevr. Broekema-Snijders, kwam vorige week de Coöperatieve Vrou wenbond bijeen in de koffiekamer van het „Huis van Nassau". Op deze avond werd een inlei ding gehouden over „De inrichting van onze woning", door mevrouw J. v. d. Akker-Janssen, voorzitster van de Ned. Coöp. Vrouwenbond te Amersfoort. Met behulp van het flanelbord en een plattegrond van de in te richten kamer, toonde mevr. v. d. Akker de dames een gemakkelijke en moderne inrich ting. Zij wees er op alleen die din gen een plaatsje te geven, die nodig zijn. Uiteraard dient men zijn meu bilair aan te schaffen naar gelang de grootte van de in te richten woning. Na afloop van de interessante in leiding deelde de presidente de da mes mee, dat op 21 januari een scholingsdag zal worden gehouden te Middelburg. De volgende bijeen komst zal zijn op 3 februari en ver zorgd worden door de P.Z.E.M. Die avond zal een inleiding worden ge houden over „Veilig gebruik van electriciteit" en na de pauze over „Het gebruik van electrische toe stellen in de huishouding". Opbrengst Rode-Kruiscollectes in bioscopen De in de Zierikzeese Concertzaal gehouden zomercollecte van 't Ned. Rode Kruis heeft opgebracht het bedrag van f 113,67. In bioscoop hotel „Bom" te Haamstede was de opbrengst van deze collect, f 32,31. Landelijk beliep de inzameling een totaal van f 84.872,53. ELLEMEET Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1959. Gehuwd: 23. Cornelis S. M. Oost vogels, 24 j. en Anna Korsman, 24 j. beiden te Ellemeet. Ingekomen: 11. Jan van Sluis van Serooskerke (S.); 31. Tona E. M. op den Brouw van Noordwijk. Loop der bevolking in 1959 Het zielental van de gemeente nam in het afgelopen jaar toe met 14. Op 31 december 1958 bedroeg het inwonertal 384 (204 m. en 180 vr.). Vermeerdering door geboorte 9 (6 m. en 3 vr.) en door vestiging 20 (10 m. en 10 vr.). Vermindering door overlijden 3 vr. en door ver trek 12 (8 m. en 4 vr.). Op 31 de cember 1959 bedroeg het aantal in woners dus 398 (212 m. en 186 vr.). Er werden 4 huwelijken voltrok ken en geen echtscheidingen inge schreven. vertraging van ongeveer gemid deld een half uur. Op verschillende spiegelgladde weggedeelten kwa men autobussen stil te staan. Het gemeentevervoerbedrijf had al evenzeer met moeilijkheden te kampen. Er ontstond hier en daar vertraging door gladheid en door een enorme toeloop van passagiers. Er moesten vele extra bussen wor den ingezet. Het treinverkeer in het noorden ondervond weinig last. BURGH - HAAMSTEDE Nieuwe Domeinkaarfen De opziener van de Domaniale duinen, de heer N. Lysen, verzoekt ons mede te delen dat de nieuwe toegangsbewijzen voor de Domei nen op verschillende verkoopplaat sen, o.a. op de „Blinkert" en bij de heer A. v. d. Weel te Westenschou- wen,, zijn aangekomen. Wandelaars die zeer binnenkort een wandeling zullen gaan maken, dienen er reke ning mede te houden dat een con trole op de nieuwe kaarten staat te wachten. HAAMSTEDE Vergadering gemeenteraad De raad hoopt voor de eerste maal in het nieuwe jaar in verga dering bijeen te komen op woens dag 13 januari 1960, des voormid dags te 9.30 uur. De agenda bevat o.m. de volgen de punten: Nieuwsjaarsrede van de voorzitter. Wijziging bezoldigings regeling personeel gemeente Haam stede. Aanstelling 3e gemeente werkman. Vaststelling regeling heffing landings- stallings- en par- keergelden vliegveld Haamstede. Aangaan geldlening N.V. Bank voor Ned. Gemeenten f 35.000 aan leg waterleiding Nieuw Haamstede en f 32.000 voor aankoop hogedruk- nevelspuit. Aanbieding gemeente rekeningen 1956 en 1957. Gecombineerde vergadering N.F.O.-Pomona Morgen dinsdagmiddag zal een gecombineerde vergadering worden gehouden van de afdeling N.F.O. en „Pomona". Op deze belangrijke ver gadering komt de ziektebestrijding van het afgelopen jaar ter sprake en worden fruitteelttechnische ad viezen uitgebracht door de heren Hertgers en Huissen. Het valt op dat deze vergadering 's middags wordt gehouden. Over het algemeen is men in westelijk Schouwen zeer geporteerd voor avondvergaderingen, maar hieraan kleeft vaak het bezwaar, dat de sprekers van elders niet meer de zelfde dag thuis kunnen komen. Vandaar dat deze vergadering nu 's middags wordt belegd, in de Tuinbouwschool. Uitvoering Kon. Harmonie „Witte van Haemsfede" De jaarlijkse uitvoering van de Kon. Harmonie „Witte van Haem- stede" zal te Haamstede worden gehouden op a.s. vrijdagavond in hotel Bom. Een week later volgt de herhaling te Burgh. Het program ma biedt evenals vorige jaren een muziek- en een toneelgedeelte. Als toneelstuk werd gekozen een to neelspel in drie bedrijven van Bob Bertina, getiteld „Stormeiland". Daar de diverse rollen in beproef de handen liggen, kan op een goe de avond worden gerekend. Verwachting tot dinsdagavond: VORST Opklaringen en plaatselijk enkele lichte sneeuwbuien; matige tot vrij krachtige noordoostelijke wind; lichte tot matige vorst. 12 jan. Zon op 8.45, onder 16.52. Maan op 16.03, onder 7.06. Volle maan: 14 jan. te 0.51. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 12 jan. 2.20 v.m. BROUWERSHAVEN Springtij: 16 jan. 12 jan. 1.58 v.m. 14.41 n.m. 14.14 n.m. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 11-1. - Het K.N.M.L deelt mede: Tijdens het weekeinde is het hogedrukgebied, dat zaterdag nog boven Scandinavië lag, naar het westen getrokken, zodat van morgen het centrum in het zeege bied ten zuiden van IJsland was aangekomen. Deze belangrijke ver andering werd veroorzaakt door een depressie, die vrijwel pal naar het zuiden over de Oostzee trok. Samenhangend hiermede daalde in heel west-Europa de barometer aanzienlijk en ging in ons land de wind tijdelijk uit zee waaien. Zach tere lucht stroomde binnen en in de westelijke provincies liep de tempratuur op tot 2 5 gr. boven nul. In het oosten van het land bleef het daarentegen licht vriezen. Een front van de depressie, dat pas seerde, bracht aan de Hollandse kust 5 tot 10 mm regen, in het mid den van het land regen en sneeuw en in het oosten vrijwel uitsluitend sneeuw. De dooi is maar van korte duur. Vanochtend al begon in het noor den van het land bij naar noord oost gedraaide wind weer koude lucht binnen te stromen. Deze zal zich over geheel west-Europa gaan uitbreiden. De temperatuur gaat ge leidelijk verder naar beneden. De vorst zet door. b In het onderhoud dat koning Mohammed V van Marokko vrij dagavond met president Nasser van de V.A.R. had, heeft de koning ge waarschuwd tegen een eventuele topbijeenkomst van Arabische lei ders over een vereniging van hun landen,, aldus meldt het Egyptische dagblad „El Jom". d Michaël Fomenko, de eenzame Australische kanovaarder, is per vliegtuig uit Merauke te Hollandia aangekomen. Het wankele vaar tuigje, waarin hij in Ned. Nieuw Guinea was aangekomen, liet hij in Merauke achter. Fomenko, die in goede conditie is, zal enige dagen te Hoiiandia blijven ais gast van een Nederlandse politieman, o De commissie voor de landbouw van het Europese parlement is vrij dag te Brussel in het Congressen- paleis bijeengekomen onder voor zitterschap van de heer R. Boscary Monsservin (Frans liberaal). Zij zetten de bedandeling voort van de voorstellen der E.E.G.-commissie voor een gemeenschappelijk land bouwbeleid. FEUILLETON door JAKOB SCHOPMANS „Ik vergis me niet, Annemarie van Dorenkamp". Andermaal schrok het meisje wegens de nadruk die de vreemde ling op zijn woorden legde en de toon, waarop hij ze uitsprak. Het was juist, alsof zij die stem al eens eerder had' gehoord, maar waar en wanneer? „Zo, u kent m'n naam?" vroeg ze met bang kloppend hart. „Ik ken u en uw hele familie". „U moet abuis zijn. Ginds op het kerkhof rust mijn moeder al sinds bijna twintig jaren; mijn groot ouders stierven beiden verleden jaar. En mijn vader.nu, die trok de wereld' in en zal ook wel gestor ven zijn, want anders was hij wel naar me terug gekeerd, want hij wist, dat ik van hem hield". „En als ik zeg, dat ik door uw vader gezonden ben om de groeten over te brengen, gelooft u me dan?" Het waren moeilijke ogen blikken voor Dorus van Doren kamp. Hij trilde op z'n benen dat hij z'n geheim verraden zou eer hij de tijd daartoe gekomen achtte. „Mijn vader?" riep Annemarie uit, „mijn vader? Kent u hem, leeft hij dan nog?" Opgewonden nam het meisje hem bij de hand en nodigde hem uit in huis te komen om alles te vertel len, wat hij wist. Met knikkende knieën stapte Do- rus naar binnen, waar hij snel een leunstoel opzocht. Dezelfde stoel, waarin hij Lena voor het laatst ge zien had Hij had een brok in de keel, die hem het spreken bijna onmogelijk maakte. Tenslotte begon hij hakke lend: „In den vreemde heb ik ja renlang met je vader samen geleefd op de plantages van het verre Java. Wij hebben dezelfde hitte gekend, en dezelfde pracht van bloemen, zee en bergen. Onder dezelfde pal men sliepen wij. Het leven had er vele schone dingen, maar altijd droeg uw vader diep in z'n hart een groot leed mee: het heimwee naar zijn vrouw en kind. Honder den malen riep hij in eenzame uren hun namen en nog vaker vouwde hij z'n handen, dat de hemel hen beschermen zou. En nu is uw moeder dood, mijn kind. Ik weet niet, hoe uw vader die zware slag moet dragen". Langzaam hief Annemarie haar hoofd naar de vreemdelihg op, een kwellende vraag brandde haar op dc lippen. „Zal het nu tot een spoedig weer zien met mijn vader komen? Komt hij hier heen, of brengt u mij naar hem toe?" „Nog niet, Annemarie. Nog even geduld, en dan zal hij komen. Het duurt misschien niet lang meer". „O, als u wist, hoe vaak ik vurig gebeden heb voor hem!" Dorus van Dorenkamp voelde hete tranen naar zijn ogen opwel len. „Weet u, hoe en wanneer uw moeder stierf, Annemarie?" Er viel een gespannen stilte, waarin het meisje met een aarze ling scheen te kampen, terwijl Do rus nerveus met zijn vingers op de leuning van de stoel trommelde 44 zonder dat hij er zelf erg in had. „Toen m'n moeder stierf", zei het meisje eindelijk, „was ik nog zeer jong. Een kind van enkele jaren oud. Ik kan me niet meer voorstel len hoe zij er uit zag, maar de men sen zeggen, dat ik erg op haar lijk". Dorus van Dorenkamp knikte alsof hij dat laatste bevestigen wilde, maar opeens bsdacht hij zich en wachtte gespannen af. „Maar de dood was zo vreselijk, dat ik de indruk ervan nooit meer uit m'n herinnering zal kunnen wegwissen". „Was u er dan bij, toen ze stierf?" „Ja, ik alleen. Ze was met mij de heide ingetrokken om vader te zoe ken. Ze wist niet, waarheen hij ge gaan was, maar ze zag immer voor zich uit in de xdchting van de on dergaande zon. Ze geloofde hem op die weg te zullen vinden. Toen ik vermoeid werd monterde zij me op, dat we spoedig bij hem zouden zijn. Nog een heuvel mossten we over trekken, maar ik was zo moe, dat ik niet meer verder kon. Toen heeft zij me in haar armen genomen en daar ben ik ingeslapen, terwijl zij zich verder voortspoedde, en wat daarna gebeurd is, weet ik niet, alleen, toen ik de volgende morgen wakker werd, was moeder dood. Ze lag languit in de heide en hield mij vast omklemd, zo stijf, dat ik het uitschreeuwde van angst. Ik weet nog, dat ik met m'n vingers aan haar ogen heb gepeuterd, en dat er later twee mannmen kwa men die ons daar vonden. Mij heb ben ze toen naar m'n grootouders gebracht en die hebben mij nog ja renlang als hun eigen kind ver zorgd". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 2