Verantwoorde consideratie OVERDENKING STAD EN PROVINCIE NEVEDA WOL GRENSV0LK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag januari i%o n». 18697 DE GEMEENTELIJKE MOEILIJKHEDEN TE GOES Verzoek aan burgemeester Michaëlis voor raadsvergadering GOES, 7-1. Vijl leden van de ge- meenteraad van Goes hebben een verzoek gericht aan burgemeester H. K. Michaëlis, tot het uitschrijven van een raadsvergadering, waarin opnieuw over de samenstelling van een commissie zal worden gestemd. Naar aanleiding van de gemeente begroting 1960 was ernstige kritiek gerezen op het beleid van het col lege van b. en w. en is op voorstel van b. en w. toen besloten een com missie te benoemen, die een nader onderzoek zal instellen naar de gang van zaken omtrent de begro ting. Thans meent men echter dat deze commissie niet op de juiste wijze is samengesteld. De wethouders Een l.lijk van dankbaarheid Frans gobelin voor H.M. de Koningin SOESTDIJK, 7-1. H.M. de konin- gin is hedenmorgen door de echt genote van generaal-majoor F. van der Veen, mevrouw J. B. van der Veen-Tissen, een gobelin aange boden van Maitre Lurcat, vervaar digd in Aubusson, gelegèn in het centrum van de hernieuwde Fran se gobelin-industrie in het depar tement Creuse. Bij La Courtine, op korte af stand van Aubusson, hebben mili tairen van de 4e divisie van sep tember tot november van het vorig jaar geoefend en - in het kader van de uit militaire oefeningen voortvloeiende schade - ook enkele wegen aangelegd, waardoor o.a. een tweetal dorpen aansluiting kregen op het regionale wegennet. Op voorstel van de Sous-prefect Albert Mignot, hebben enkele de- partementele autoriteiten en bur gemeesters het gobelin voor H.M. de koningin laten vervaardigen als dank van de bevolking voor het werk van de Nederlandse militai- Kerstpakketten voor Zuid-Molukkers DEN HAAG, 7-1. Met de hulp van het Nederlandse Rode Kruis en de Palang Merah Indonesia, de Indonesische zusterorganisatie, heeft het bureau van de republiek der Zuidmolukken dit jaar voor de vijfde maal kerstpakketten ge zonden naar buiten het gebied van de Zuidmolukken gedetineerde aanhangers van de R.M.S. 100 pak ketten, met kleding, medicijnen en versnaperingen werden verzonden naar gevangenissen te Nusa-Ke- bangan, Djakarta, Malang, Soera- baja en Makasar. Voorts werden 209 geschenkpakketten verzonden naar chronisch zieke zuid-Moluk- kers, die in Nederland verpleegd worden. hebben ook hun stem uitgebracht voor het benoemen van de leden dez-r commissie, en enkele raads leden menen, dat krachtens de be palingen van de Gemeentewet de wethouders zich van stemming had den moeten onthouden, omdat het werk van de commissie rechtstreeks de taakvoering van b. en w. raakt. Felle kritiek van schrijver Vreemde toestanden in Noorse gevangenissen c O OSLO, 7-1. De Noorse schrijver Jens Bjoerneboe heeft in het ra dicale blad „Dagbladet" felle kri tiek geleverd op de behandeling van gevangenen in de gevangenis sen van Oslo en omgeving. Hij ont hulde dat de gevangenen 's nachts in ketens moeten slapen. Voorts maakte hij melding van een geval waarbij een gevangene gedurende drie maanden werd opgesloten in een keldercel zonder luchtgat en slechts zwak verlicht. Drie maan den had de man er doorgebracht, volkomen naakt en zonder dat hij zich mocht wassen of scheren. De gevangenisautoriteiten heb ben toegegeven dat zo'n geval zich heeft voorgedaan. Doch zij zeggen dat het om een „speciaal" geval van een „gevaarlijke" gevangene ging. Voorts heeft de gevangenis directeur Halvorsen verklaard, dat de genomen maatregelen alleen moesten verhinderen dat gevange nen proberen zelfmoord te plegen. Er is op het ogenblik een nieuwe gevangeniswet in Noorwegen in voorbereiding. Baby omgekomen bij brand te Amsterdam AMSTERDAM, 7-1. Een baby van ruim twee weken is vanoch tend jammerlijk omgekomen bij 'n korte, felle binnenbrand in een tamelijk bouwvallige woning aan de Wagenaarstraat in Amsterdam oost. De brand moet kwart voor tien zijn ontstaan op de eerste eta ge juist achter de alkoof, waar de ouders sliepen, in de kamer waar de wieg met de op 20 december j.l. geboren Ronnie stond. De ouders, de glazenwasser K. van Meerten en zijn vrouw bemerkten het he vige vuur, dat snel het droge hout van de kamerwanden aantastte. Zij slaagden erin de drie kinderen, die in de voorkamer sliepen, terstond naar buiten te brengen. De baby was niet meer te redden, hoewel de man volgens verhalen van om wonenden nog is teruggegaan in het huis om te trachten het kindje te redden. Op een overweg te Opole (Si- lezië) is een autobus in botsing ge komen met een trein. Vijftien men sen zijn om het leven gekomen en 39 gewond, zo is donderdag in War schau bekend gemaakt. goê>lPgöê>^o§G>ê>^PSG>ê WIJ OUDERS Kleine Josien ging bij haar oma logeren, toen haar ouders met kerstvakantie gingen. Het is voor de eerste keer, sinds Freek en An nie vader en moeder zijn geworden, dat ze weer eens aan een buiten landse reis durfden denken. Josien- tje is in het voorjaar drie jaar ge worden en ze meenden, dat ze nu wel de leeftijd heeft, om haar zon der bezwaar achter te laten en voor twee weken aan een ander toe te vertrouwen. Vooral als die ander haar bloedeigen grootmoeder is. Oma is weduwe, maar oud is ze nog helemaal niet. Ze is een flinke gezonde, voortvarende vrouw, die haar eigen kinderen prima heeft groot gebracht en het dus met Jo- sientje ook wel klaar zal spelen. Deze grootmoeder is niet van het type sentimentele oma's die hun kleinkinderen in alles toegeven en schromelijk verwennen. Bovendien woont oma in een huis met grote tuin en vlak bij de bos sen. Het zou er voor Josientje heer lijk gezond zijn; ze kreeg er ook een echte vakantie. Annie had voor haar moeder nog een hele lijst met raadgevingen op gemaakt. Oma was daar een beetje beledigd over. „Laat dat nu maar gerust aan mij over kind. Je hoeft je nergens zorgen over te maken. Ik ben mijn eigen tijd nog niet ver geten en het zal haar aan niets ont breken „Dat weet ik wel, moeder. Maar ze heeft zo haar eigen dingen, waaraan ze gewend is en ik wou graag, dat u daar de hand aan hield. Ze moet bv. beslist een nachtlichtje hebben. We hebben zo'n spaarlamp gekocht, die steek je gewoon in het stopcontact. Het gebruikt haast geen stroom en ze heeft dan een lichtpuntje om naar te kijken en hoeft niet angstig te zijn in het pikkedonker. Ik zal die lamp wel meegeven". „Goed kind", gaf oma toe. Maar in haar hart is ze allang besloten, om Josien die malle kunsten van bang in het donker eens gauw af te leren. Hebben haar kinderen ooit nachtlichtjes gehad? Je moet kinderen niet stimuleren in dat overdreven gedoe. Josientje is een makkelijk, ge dwee kindje, dat oma niet de min ste last bezorgde. Pas als het uur kwam, dat ze moest gaan slapen in de vreemde kamer en het vreem de bed. begon het lipje te trillen. Oma deed, of ze het niet zag. Ze praatte vrolijk en afleidend; zong nog een liedje en stopte de kleine onder. „En nu gauw zoet gaan sla pen!" De ouderwetse zware over gordijnen waren stijf dicht. De ka mer was donker. „Het lichtje moet aan", riep Jo sientje. „Niets geen lichtje", zei oma streng. „Flinke kinderen sla pen in donker". Het kleintje lag een poosje droevig te snikken. Dan werden de grote angst en al het vreemde haar te machtig en gilde ze het uit. Als het gekrijs al te luid ruchtig werd, kwam oma haar een standje maken. Natuurlijk zou het gemakkelijker geweest zijn, nu maar toe te geven en het lichtje aan te doen. Maar het was een soort prestige-kwestie geworden. Je kunt je door zo'n klein ding niet laten ringeloren, als je eenmaal gezegd hebt, dat het niet gebeurt. Boven dien is oma vast besloten, haar kleindochter die malle angst af te leren. Maar avond aan avond speelde zich hetzelfde drama af. Josientje kan niet in donker gaan slapen zonder de heftigste tonelen Ten slotte heeft oma toch het onderspit moeten delven. Maar ze had het niet als een nederlaag hoeven te voelen. Er is niets verschrikkelijks in, om een kind, dat bang is in donker, een klein nachtpitje te geven. Waarom hun met geweld de gerust stelling te onthouden, die ze nodig hebben, als het toch een uitge maakte zaak is, dat ze te zijner tijd vanzelf over hun angst heen groeien? MARCELLE. FLITSEN UIT HET BUITENLAND BERLIJN. In de Britse sector van west-Berlijn werd een hakenkruis aangetroffen De politie van west- Berlijn heeft de zeventienjarige studerende Dietmar Strauch gear resteerd, waarmee het totaal aantal arrestanten daar 21 bedraagt. Strauch was lid van de neo-nazi- organisatie. SEOEL Amerikaanse legerauto- riteiten en Zuidkoreaanse functio narissen stellen een onderzoek in naar klachten van twee. Koreaanse prostituees dat op bevel van het leger hun hoofd kaal werd gescho ren. BRUSSEL. Volgens de„Gazet van Antwerpen" is de Belgische com missie van deskundigen gereed ge komen met haar advies over de keuze van een nieuwe straaljager voor de Belgische luchtmacht en zou de „Starfighter F-104 G - die ook door Nederland is besteld - de meeste kans maken om door België te worden aangeschaft. PARIJS. De 28-jarige prinses Marie-Frangoise van Bourbon Par ma, een directe afstammelinge van I.ode wijk XIV, is in de Parijse Notre Dame in het huwelijk getre den met prins Eduard van Lobko- wicz, een Amerikaanse staatsbur ger. Het was de eerste maal sedert 1816 dat in de Notre Dame een vorstenhuwelijk werd gesloten. LONDEN. Economische deskun digen alhier achten het mogelijk dat het bod, dat de Britse Transport commissie heeft gedaan op de aan delen van de Silver City Airways, een luchtvaartmaatschappij die auto's en passagiers over het Ka naal vervoert, nadelige invloed zal hebben op het plan inzake de aan leg van een tunnel onder het Ka naal. Men meent te weten, dat de onderhandelingen tussen de com missie en de Silver City Airways reeds goed gevorderd zijn. „Koning Agrippa, gelooft gij de profeten? Ik weet, dat gij ze gelooft!" Hand. 26 28. Verwarring van woorden veroor zaakt vaak misverstanden. Eén woord kan immers veel betekenis sen hebben? De één voelt bij een bepaald woord dit., de ander dat. Daardoor ontstaan de geruchten. En soms nog veel meer. Neem nu eens het woord „ge loof". Je kunt er alle kanten mee uit. Je kunt zeggen: ik geloof, dat Jan morgen komt. Dan denkt ieder bij zichzelf: dan is het nog niet he lemaal zeker. Maar je komt bij iemand, die zegt: Ik geloof in de nieuwe aarde, en die iemand zit er bij te stralen. De verwarring is nog veel groter. De één verstaat onder geloof, dat je erg godsdienstig bent, de ander verstaat er onder: nog lid zijn van een kerk. Ik ben geen heiden! Een derde zegt: ik doe wel niets aan mijn geloof, maar ik betaal nog aan de kerk. Een vierde oordeelt: dat is geen geloof meer. Laten we de verwarring niet gro ter maken. Ik weet, dat gij ze gelooft, zegt Paulus. Daar zitten voor hem koning Agrippa en koningin Bernice. Men sen van gewicht en gehalte. Op staatsiebezoek bij Festus. „O ja", zegt Festus, „ik heb hier een bij zonder mens gevangen zitten. Pau lus. Daar moet U eens naar luiste ren". Natuurlijk willen ze dit wel. Kun je begrijpen: dat is eens een afwisseling! Die staatsiebezoeken vervelen op de duur ook, als er nooit wat nieuws is. Ze vermaken zich wel in het le ven, die koning Agrippa en konin gin Bernice. En dan ploft opeens de vraag: Gelooft gij de profeten? Ik weet, dat gij ze gelooft! Een pijn lijke geschiedenis. Want koning Agrippa kent ze en gelooft ze. •Nou ja, gelooft ze. Dat is pas punt twee. Wat Paulus uit die profeten (het Oude Testament) haalt over Jezus, dat ziet hij er niet in. Hij gelooft er zo het zijne van. En weer is er de verwarring over het „geloof". U kent de Bijbel ook wel! Van vroeger of van nu. Want er zit nog wel iets van de opvoeding. Van de zondagsschool. Van dat kerkblaad- je. Van die vluchtige blik over de meditatie. Van dat elke zondag twee maal naar de kerk. 'En heel diep weten we, dat we er nooit meer van los komen. Paulus zou zeggen: Heel diep van binnen gelooft U het ook. Want de Bijbel zijn we niet kwijt. En Jezus zijn we niet kwijt. We kunnen er ons niet van los maken. Maar nu: wat voor geloof is dat dan nu diep bij ons? In de Bijbel geloven, in een God; trouw naar de kerk of nooit naar de kerk? Wat voor betekenis van het woordje geloof past er op mij? Jezus is met het Bijbel-geloof van koning Agrippa niet tevreden. En met alle soorten van „geloof" ook niet. Er is maar één soort: Met Jezus waag ik het, heel mijn leven. Er is maar één geloof: als Jezus de grootste persoon in mijn leven is, met wie ik elke dag omga. Want „geloof" is een werkelijk heid. Z. P. MELSE. In Squaw Valley (Californië)'zijn de trainingen begonnen voor de Olympische winterspelen, die van 18 tot 28 februari a.s. zullen worden gehouden. Men ziet hier één der deelnemers op de skibaan. TONEEL EN FILM In Concertzaal-weekeindprogramma: „Tussenspel in München" Nederlandse film „Jenny" te Haamstede Het filmprogramma van de N.V. Concertzaal opent deze week met „Tussenspel in München" met in de hoofdrollen June Allyson en Ros- sano Brazzi. In deze grootse speel film zien we suggestief gestalte ge geven aan de liefde van twee jon ge mensen: een beroemde dirigent en een Amerikaans meisje. Helen werkt bij de Amerikaanse voorlich tingsdienst in München en ont moet daar enige malen dirigent Tonio Fischer. Door hun gesprek ken komt het tweetal steeds dich ter bij elkaar en na enige tijd be kennen zij elkaar hun liefde. Plot seling wordt Helen echter gecon fronteerd met een knappe doch geestelijk gestoorde vrouw, wier onsamenhangende woorden bewij zen dat zij Tonio's vrouw is Boos, teleurgesteld en radeloos verlaat Helen haar geliefde. Na veel inner lijke strijd wordt Helen er echter toe gedrongen Tonio te bekennen dat ze niet zonder hem leven wil en kan. Een zelfmoordpoging van To nio's vrouw opent haar ogen zij wil haar geluk niet bouwen op de pijn en het ongeluk van ande ren. Helen vertrekt naar huis, echt naar huis in Amerika, na Tonio ge smeekt te hebben bij zijn vrouw te blijven, omdat deze zonder hem zal ondergaan. Een emotionele film met een boeiend indringend be handeld thema, een verboden doch groots „interlude". Radio-actieve besmetting door polshorloge DEN HAAG, 7-1. Op het mini- sterie van sociale zaken en volks gezondheid zal vanmiddag overleg worden gepleegd over een geval van radio-actieve besmetting, dat zich in Amsterdam heeft voorge daan. De eigenaar van een pols horloge met lichtgevende wijzer plaat heeft klachten over pijn in de pols waaraan hij het horloge enige jaren heeft gedragen. Boven dien heeft zijn echtgenote enige maanden geleden het leven ge schonken aan een mismaakt kind je. De oorzaak van deze twee ver schijnselen wordt gezocht in de radio-activiteit die van de wijzer plaat van het horloge uitstraalt en die blijkens metingen groter was dan het volgens de geldende nor men 'toegestane maximum. „Onder kruisvuur" Als tweede film wordt deze week in de Concertzaal vertoond een avontuurlijke „western" „Onder kruisvuur", met een intrigerende rol van de bekende Audie Murphie, ditmaal als half sheriff, half mis dadiger. In eerste instantie zien we de bekende filmspeler meer als misdadiger dan als man van de wet. Als puntje bij paaltje komt kiest de sheriff voor een verder le ven als „fatsoenlijk mens" in de gemeenschap van Little Rock een nogal onstuimig mengsel van het oude Zuiden en het nieuwe Westen. „Jenny" Te Haamstede gaat de Neder landse speelfilm „Jenny", de eer ste Nederlandse speelfilm in kleu ren, met o.a. Ellen van Hemert, Maxim Hamel, Andrea Domburg, Ko van Dijk en Kees Brusse. De kunsthandelaar Ed van Rijn krijgt zakelijk te maken met een rijke oude dame, die begeerlijke kunst voorwerpen bezit en een andere be langstelling gaat uit naar het meis je Jenny, die deel uitmaakt van een roeiclub. Jenny lijkt zorgeloos maar is het niet. Zij verwacht een kind en na veel heen en weer pra ten, blijkt haar Ed helemaal niet van plan, zijn afwisselend en avon tuurlijk leven te ruilen met een huwelijk. Op de roeiclub blijft een een en ander niet verborgen en de vriendinnen van Jenny gaan zich met het tragisch menselijke pro bleem bezig houden. Ed" evenwel heeft zijn fouten ingezien en is reeds lang van gedachten veran derd. Hoe tenslotte de ontknoping komt laat zich wel vertellen, maar het zou afbreuk kunnen doen aan het „zien" van de film, waarom het tenslotte gaat. In Sydney (Australië) is donder dag een man in een zwembad, toen de badmeester dé uitlaatklep voor verversing van het water opende, door het wegstromende water mee gezogen en via de afvoerbuis van het zwembad in zee terecht geko men Hij kon uit zee worden gered. Het avontuur heeft hem ernstige wonden aan armen en benen toege bracht. Geruchten over enige prijsverlagingen AMSTERDAM, 7-1. Naar van welingelichte zijde vernomen wordt zijn bepaalde prijsverlagingen te verwachten. Enige bevestiging was hiervan nog niet verkrijgbaar, maar het zou bv. in de bedoeling liggen van de Philipsfabrieken om voor een aantal verlichtingsartikelen over te gaan tot een prijsverlaging van vijf tot zes procent. Naar voorts wordt vernomen zou Unilever de prijs van Radion per standaardpak met een cent verlagen en de prijs van een reuzebus met twee cent. De prijs van Vim zou omlaag gaan met een cent per reuzebus en de prijs van Diamantvet met vier cent per kilogram. De margarineprijs is al in september verlaagd. Bij een bespreking tussen de minister van Economische Zaken en de Bond van margarinefabrikanten is geble ken, dat in verband met de positie van de grondstoffenmarkt geen verdere verlaging voor margarine mogelijk zal zijn. Verre vogel HENGELO, 7-1. In Hengelo is dezer dagen een zwarte vogel van een onbekende soort gevangen. De vogel droeg een ring welke aangaf, dat het dier afkomstig is uit Moskou. Er stond op de ring tevens een nummer, name lijk 1546944. De Hengelose politie heeft zich voorlopig over de ring ontfermd. De vogel is gevonden door Joh. Webbink, die het dier een plaatsje in het schuurtje van de ouderlijke woning heeft gegeven. ZIERIKZEE Officiële opening koelhuis op industrieterrein Wy vernemen dat het op het in dustrieterrein gebouwde koelhuis met sorteerhal, van de Coöp. Te lersvereniging „Schouwen-Duive- land G.A." op vrijdag 15 januari a.s. (3 uur) officieel in gebruik zal worden gesteld. WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 9-10 januari: P. W. J. Vogelaar, telef. 01110-2080. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 9-10 januari: H. Backer te Noordgouwe, telef. 01112-480. Ingezonden medeaeiwg ÉT 'n klasse* apart spaar de wikkels voor 6 nieuwe series sprookjes- borduurkaartjes j FEUILLETON door JAKOB SCHOPMANS Kromme Grades en z'n vrouw deden hun best de stemming tot een hoogtepunt op te voeren. Want als er stemming was, dan werd er flink gedronken. Dan deerde het niet, dat het met de smokkel de 'dood in de pot was omdat de grens zo scherp werd bewaakt. Zo werd de nacht doorgeboemeld. De eerste, die stomdronken onder tafel zeilde was Hein Janssen, en weldra lagen er in de ganse hut aan alle kanten kerels hun roes uit te slapen. Z'n broer Toon was onpas selijk geworden en lag in z'n eigen vuil in een hoek nog te lallen van Oranje boven, Oranje boven. Maar Pist van der Staaij had het zo ver niet laten komen. Hij was slimmer dan de anderen. Hij ging er prat op heel wat te kunnen her dragen, maar was wijs genoeg om bijtijds er mee op te houden. Hij zat midden in de hut op een leeg biervat in gepeins verzonken, af en toe een woord wisselend met de dikke Maris, die wist wat haar klanten toekwam en een grote pot sterke koffie klaar maakte en brood afsneed om ze daarmee weer op de been te helpen, als ze uit hun roes ontwaken zouden. Ondertussen was ook haar kroost wakker geworden. Ze kwamen met hun zevenen, de kleintjes half ge kleed, van de strozolder af, waar ze naast elkaar geslapen hadden, en daar ze zich slechts zelden pleegden te wassen, hadden ze het kaf nog in hun verwarde haren zit ten. De dikke Marie zette hun een paar kommen melk voor, waarin sneden brood waren gedompeld, en als een toom jonge biggen vielen ze er op aan. Als steeds bekeek Piet van der Staaij met aandacht de gang van zaken in het huishouden van Gra des en Marie. Van huisuit was hij zulk een vetboel niet gewend, maar hij vond het interessant te zien hoe de echtelieden met hun kroost om sprongen alsof het uit wilde var kentjes bestond, die alleen maar op tijd gevoederd en van schoon stro voorzien behoefden te worden. Do- rus was van dit alles geen getuige. Toen het al te zeer een dronke mansbende werd in de hut was hij naar buiten gegaan en onder een denneboom had hij z'n vermoeide leden uitgestrekt om daar wat te kunnen slapen. 0 Annemarie van Dorenkamp zat aan het open venster van de bos wachterswoning uit te zien over de tuin, die na de nachtelijke dauw van een parelende schoonheid was in de stralen van de morgenzon, toen er langzaam en omzichtig een man naar de tuinpoort sloop. Het was haar vader die in de tuin glip te en zich verdekt achter een hees ter opstelde. Hij keek op naar het venster en kreeg een schok van ontroering, toen hij z'n dochter ont waarde. Het was het evenbeeld van z'n vrouw, zoals die in haar jeugd geweest was. Niet alleen vanwege haar gelaatstrekken maar ook in haar hele houding. Zoals zij haar 43 kastanjebruine lokken naar achte ren over haar schouders wierp had hij het Lena honderden malen zien doen. Wat zag ze er gezond en mooi uit. Hij nwest zich met beide han den aan de jasmijnstruik vastgrij pen, z'n hart sloeg als razend en hij moest zich bedwingen om niet met een blijde uitroep naar haar toe te snellen en haar te omhelzen. Een krakend takje deed Anne marie onwillekeurig de richting uit kijken, waar hij zich verborgen had, niet zo zorgvuldig of zij werd op hem opmerkzaam. Ze schrok en trok zich van het venster terug. Weinige minuten later klopte Dorus op de deur. Zijn dochter hoorde het en haalde een paar cen ten voor de dag, omdat ze dacht met een bedelaar te doen te heb ben. Zo stonden ze tegenover elkaar. Het meisje wilde hem het geld aan bieden, maar hij maakte een afwe rend gebaar en keek haar doordrin gend aan. Het liefst zou hij haar omhelsd hebben en gezegd hebben, dat haar vader was terug gekeerd, maar het kon en het mocht niet. Annemarie begon te blozen om dat de man het geld geweigerd had. Zeker iemand die zich voor z'n ar moede schaamt en wil vragen of er een of ander werkje valt op te knappen, dacht ze. „Ik kom u de groeten brengen van een naaste bloedverwant!" zei de man opmerkelijk bewogen en met een eigenaardige blik in zijn ogen, die Annemarie haast bang maakte. Ze schudde het hoofd. „U moet u vergissen. Ik heb geen familie. Op de hele wereld niet. Mijn bloedver wanten zijn allemaal dood". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5