f kou 0 gevat/. Onverminderd reisseizoen ITALIANO WEKELIJKSE WERELDSCHOUW de lekkere GRENSV0LK ZIERKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag 7 januari i960 No. 18696 Terwijl het jaar 1959 reeds ein digde met een schouwspel van rei zende staatslieden, zal 1960 in dit opzicht niet minder bieden. De Sowjet-premier Chroesjtsjef zal eerst Parijs bezoeken als de gast van de Gaulle (in maart) en dan in mei daar terugkomen om de top conferentie bij te wonen. Hij heeft ook aangekondigd, een bezoek te zullen brengen aan India en Indo nesië. Dat is pikant omdat deze twee neutrale staten juist ruzie hebben met rood China. De Indiërs zo men weet, over de grenskwes ties, en de Indonesiërs over de Chinezen, die in hun land wonen. Dat is een ingewikkelde kwestie. De leiders van Peking beweren dat zij er niets op tegen hebben, dat die Chinezen de Indonesische nationa liteit krijgen, als zij dit willen, om dat zij vaak van geslacht op ge slacht in dit eilandenrijk wonen. Maar in Djakarta beschouwt men de Chinezen als onbetrouwbare vreemdelingen, die o.a. de commu nistische partij zouden steunen met geld De regering van Tsjou En Lai vraagt, als men Chinezen naar hun land van herkomst terugstuurt, dat zij dan hun kapitaal mogen uitvoe ren. Maar Indonesië houdt de com munisten voor, dat deze Chinezen kapitalisten zouden zijn, die zich niet onderschikken aan de geleide economie van het land van Soe- karno. Men meent nu, dat Chroesjtsjow zal willen bemiddelen tussen India en Indonesië aan de ene kant en rood China aan de andere kant. In elk geval heeft hij ook „globale", over de aardbodem reikend? be langen, hoewel niet zoveel ver plichtingen als Eisenhower. Koning Boudewtfn thuis Van de andere reizigers noemen wij de Gaulle- die naar Engeland en Amerika zou komen - de Itali aanse president Gronchi die Mos kou gaat zien en natuurlijk Eisen hower, die in de zomer de Sow- jet-Unie zal bezoeken. Een andere hoge bezoeker is juist weer thuis gekomen op nieuwjaar: koning Boudewijn van België. Hij heeft in Kongo honderden leiders gespro ken en hen willen overtuigen van het nut van blijvende samenwer king met de Belgen. Deze maand vindt in Brussel een ronde-tafelconferentie plaats over de onafhankelijkheid van Kongo. Eerst hebben de Belgen toegezegd, dat Kongo in 1964 onaf hankelijk zou zijn. Toen hebben zij verklaard, dat dit al in 1960 zou kunnen gebeuren. Maar zij hebben zelf nog geen duidelijk beeld van de ontwikkeling. Zij gaan voort in Kongo kapitaal te investeren en ook buitenlanders daartoe aan te moedigen door hun allerlei facili teiten in uitzicht te stellen. Doch beleggers zullen liever in zee gaan met de Kongolese nationalisten, als die straks toch minister zullen worden. En de Belgen hebben hun ambtenaren reeds allerlei gunstige regelingen aangeboden als zij wil len terugkomen, nadat Kongo on afhankelijk is geworden. De drie grootste partijen in Kon go willen alleen praten over de ma nier, waarop nog dit jaar de soeve reiniteit wordt overgedragen aan een inheemse regering, die aan het hoofd zal staan van een federatieve Kongostaat. Omdat het gewestelijke nationalisme en het stambewustzijn zo groot zijn, zou er kans zijn op het uiteenvallen van de Belgische Kongo, als niet elke provincie zelf bestuur zou krijgen. Stellig echter De treinramp te Monza 25 doden MILAAN, 5-1. In Monza, nabij Milaan, is vanochtend in de mist een sneltrein van Sondrio naar Mi laan op een noodviaduct ontspoord. Volgens officiële berichten van het Italiaanse ministerie van vervoer zijn 25 mensen gedood en een hon derdtal gewond. De trein vervoerde voornamelijk arbeiders. In een bocht op het noodviaduct ontspoorden de loco motief, de zes wagens en de baga gewagen, vermoedelijk ten gevolg? van te grote snelheid. (Voor het passeren van het viaduct was een lage snelheid voorgeschreven). zal een centrale regering heel krachtig moeten zijn en flink moe ten optreden, om dat uiteenvallen te voorkomen. En men kan begrij pen dat de Belgen nu niet zo'n groot vertrouwen hebben in het ge zag van leiders zonder ervaring, die zich onverwacht met de macht be kleed zouden zien. Vandaar dat het ni?t gemakkelijk zal zijn, hoezeer Brussel ook concessie na concessie doet aan het nationalisme, op de conferentie tot een accoord te ko men. Avontuur met zuiger in Ecuador IJMUIDEN, 6-1. Vannacht is de zeesleepboot „Friesland" onder be vel van kapitein J. Buurman uit IJ muiden in de thuishaven terug gekeerd. De „Friesland" van N.V. Bureau Wijsmuller heeft op deze reis de moderne zuiger „Barbados" van de firma Blankevoort en Zoon N.V. te Bloemendaal van het eiland Barbados versleept naar Guayaquil in Ecuador aan de westkust van Zuid-Amerika. Daar moet de zui ger een rivier bevaarbaar maken en elf miljoen kubieke meter grond verzetten voor de bouw van een nieuwe haven van Guayaquil. De bestemming van de zuiger bleek ruim 75 km. landinwaarts op deze rivier te zijn, waar de Nederlanders diep in de rimboe aan de slag zul len gaan. De rivier was niet beba- kend, maar toen na lang wachten geen loods kwam opdagen, besloot kapitein Buurman de sleepdraad in te korten, de zuiger langszij te ne men en in zijn eentje de rivier op te varen. Daar er geen kaarten van dit woeste gebie dwaren werd de motorvlet van de „Friesland"' ge streken, waarin enige opvarenden van de sleepboot, waaronder de marconist J. Paape uit Vlissingen, plaats namen om voor de sleep uit te varen en het vaarwater met be hulp van een handlood af te peilen. De sleep kwam 75 km. landin waarts. Nog nimmer was een zee schip zo diep in het binnenland van Ecuador geweest. De „Fries land" heeft op deze reis, die ruim zes maanden duurde nog meer ver sleept. Van Pascagoula in de nabij heid van New Orleans in de U.S.A. werden twee duwboten over een afstand van ruim 6000 mijl naar Buenos Aires versleept. Het schip heeft tenslotte twee bakken van Barbados naar IJmuiden gebracht. Voor de nieuwjaarsviering dacht de bemanning IJmuiden binnen te lo pen, maar zwaar stormweer ten noorden van de Azoren stuurde dit plan in de war. Geketend skelet in put LONDEN, 5-1. Een boer te Plympton in Engeland heeft in een oude put de resten gevonden van een man, die geketend was aan de sporten van een ijzeren ladder. Volgens een arts is het lijk dat van een man van ongeveer 60 jaar, die tien tot vijftien jaar geleden is overleden. Op de bodem van de put lagen resten van kleren en halfvergane schoenen. De lengte van het skelet schijnt overeen te komen met die van een zekere Richard Swann, die in 1947 spoorloos is verdwenen. Brood 1 cent duurder DEN HAAG, 5-1. Met ingang van 1 januari zal het waterwitbrood, het volkswitbrood en het volks- bruinbrood in vele plaatsen 1 cent per 800 gram duurder worden. Het ministerie van Economische Zaken deelt hierover het volgende mede: Als gevolg van de verhoging van de garantieprijs voor tarwe van de oogst 1958-1959, van de stijging van de tarweprijs op de wereldmarkt en in zekere mate ook door de ver hoging van het mengpercentage binnenlandse tarwe wegens de bij zonder grote tarwe-oogst in ons land, heeft de bloemprijs een ver hoging ondergaan. Dientengevolge is de kostprijs van h'et brood met ongeveer 1 cent gestegen. West-Berlijnse stadsbestuur neemt harde maatregelen tegen neo-Nazi's Verbod voor belangrijkste jeugdorganisaties BERLIJN, 6-1. Het west-Berltfn- se stadsbestuur heeft besloten doeltreffende maatregelen te ne men om een einde te maken aan alle activiteiten van neo-nazisti- schc jeugdgroepen in het westelijk stadsdeel. Dit heeft Joachim Lipschitz, wet houder voor interne aangelegen heden, op een persconferentie me degedeeld. Wethouder Lipschitz deelde voorts op zijn persconferentie, die door meer dan tweehonderd journalisten werd bijgewoond, mede, dat het stadsbestuur maatregelen treft om tot een verbod te komen van de twee voornaamste jeugdorganisa ties op nieuwe nationaal-socialis- tische grondslag, namelijk de „Na tionale jeugd van Duitsland" en het „Verbond van nationalistische Studenten". Vier leerlingen van middelbare scholen, die onwettig nieuw-nazis- tische bijeenkomsten hebben bij gewoond, zullen van school worden gestuurd. De werkgevers, onderwijzers en ouders van alle jongelingen, van wie bekend is dat zij neo-nazi's zijn zullen hierover worden ingelicht. „Wij zullen hard toeslaan. De neo-nazi's moeten in hun middelen van bestaan worden getroffen." PRINS BERNHARD NAAR MEXICO DEN HAAG, 6-1. Prins Bernhard die op uitnodiging van de Mexi-. caanse regering een kort bezoek aan dit land zal brengen, alvorens deze maand een bezoek te brengen aan de West, wordt op 11 januari op het vliegveld van de stad Mexi co verwacht. Hij zal daar worden begroet door de Mexicaanse minis ter van buitenlandse zaken Manuel Tello en andere regeringsvertegen woordigers en door de Nederlandse ambassadeur, dr. R. Flaes. Nadelig saldo Landbouw egalisatiefonds DEN HAAG, 5-1. Het nadelige saldo van uitgaven en inkomsten van het Landbouw-egalisatiefonds over het dienstjaar 1959, dat per 1 juli van dat jaar geraamd werd op f 446.662.000 wordt thans, op basis van op 1 oktober jl. bekende gege vens begroot op f 409 021.200, zo deelt de minister van Landbouw en Visserij in een brief aan de Tweede Kamer mede. Burgemeester van Oost burg met ziekteverlof VLISSINGEN, 5-1. De Commis- saris der Koningin in de provincie Zeeland, Jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, heeft met ingang van 5 januari 1960 na een ingesteld on derzoek de burgemeester van Oost burg, mr. K. Hoekzema, voor on bepaalde tijd met ziekteverlof ge zonden. Stijgende werkloosheid in Nederland DEN HAAG, 5-1. Uit di door het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid verstrekte cijfers blijkt, dat de geregistreerde ar beidsreserve per eind december 1959 ad 82.457, ten opzichte van eind november (55.830) een toene ming vertoont van meer dan 26.600 mannen. Laat men de perso nen, werkzaam op aanvullende werken buiten beschouwing ,dan teld? ons land eind december 69 786 werkloze mannen tegen 46.601 per eind november. De werkloosheid onder de vrou wen nam in deze periode toe van 5.622 tot 5.764. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND IJMUIDEN. Tijdens het losmaken van een gietvorm in de Oxy-staal- fabriek van de hoogovens te IJmuiden zijn twee arbeiders, L. Ottens uit Beverwijk en de hulp gieter J. Venema uit Heemskerk ernstig gewond, door vloeibaar staal. Beiden moesten worden op genomen in het Rode Kruis zieken huis te Beverwijk, waar de heer Ottens inmiddels is overleden. DEN HAAG. 60 Amerikaanse jongens en meisjes van 16 tot 18 jaar zullen gedurende d? komende zomer voor een periode van vier tot acht weken onder auspiciën van de „American Field Service" naar Nederland komen. STEENBERGEN. De landbouw- schuur „Nooit Gedacht" van de heer Stevens in de Graaf Hendrik polder te Steenbergen is totaal af gebrand. Voordat de eigenaar zelfs nog maar de brandweer kon waar schuwen was de schuur al een reddeloze prooi van de vlammen. VLAARDINGEN. De 60-jarige weduwe J. J. van den Akker-Mos terd in de Insulindestraat is door gasverstikking om het leven geko men. ROTTERDAM. De baggermolen H.A.M. 113 heeft in de Nieuwe Maas tussen de eerste en tweede petroleumhaven een duizend kilo gram wegende bom van Duitse ma kelij opgehaald. D? afmetingen wa ren 1,20 bij 0,5 meter. D? Konink lijke Marine zal het oorlogstuig met een mijnenveger buitengaats brengen. 's-GRAVENHAGE. De „Nether- land-America Foundation" te New York zal in 1960 voor 20 tot 25 jon ge Nederlandse landbouwers (tot 25 jaar) de gelegenheid scheppen om gedurende een jaar tot 18 maanden een opleidingsperiode op een Amerikaanse boerderij of ranch door te maken. De landbouwers zullen voor het merendeel geplaatst worden in zuivel- en gemengde be drijven in verscheidene delen van het land. Aan iedere deelnemer zal gratis huisvesting worden verschaft In een Joodse school in Brook lyn (New York), is brand uitgebro ken. De politie vermoedt dat het brandstichting en geen ongeluk is. Op een van de muren der school was enkele dagen geleden een rood zwart hakenkruis geschilderd. Volgens de Amerikaanse vereni ging tot bescherming tegen brand zijn er in de Verenigde Staten ge durende 1959 11300 mensen door brand om het leven gekomen. Ruim dertig procent hiervan waren kin deren. De materiële schade schat men op 1,2 miljard dollar. Elf leden van een groep Poolse toeristen hebben aan de Oosten rijkse regering politiek asiel ge vraagd, zo is dinsdag door de po litie in Wenen bekend gemaakt. Ingezonden mededeling 19 cent per rol. EEN PRODUKT VAN KING' EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.Y. SNEEK OVERSTELPEND GROTE AANVOER VAN GRAAN IN DE HAVEN VAN ROTTERDAM Tientallen schepen wachten op hun beurt ROTTERDAM, 5-1. „De aanvoer van granen heeft in de laatste tijd een haast overstelpend karakter gekregen en het probleem gescha pen, ho? de schepen gelost te krij gen". Dit zei burgemeester van Walsum in zijn oudejaarsrede tot de leden van de havenvereniging „Rotter dam". Ter illustratie diene, dat sinds verscheidene weken regelmatig 20 tot 40 met graan binnengekomen schepen op hun beurt moeten wachten en niet eens toegang kun nen krijgen tot de voor graanlos- sing bestemde Maashaven en een deel van de Waalhaven. De vele graanelevators werken op volle kracht, maar kunnen de hausse in de graanaanvoer die volgens inge wijden wel meer in deze tijd van het jaar vooi'komt maar zelden zul ke afmetingen heeft aangenomen, niet verwerken. Gewoonlijk luwt de toevloed omstreeks februari en ook nu neemt men aan, dat gelei delijk aan de situatie weer normaal Gruwelijke tovenaarspraktijken BRUSSEL, 6-1. De vergifti- ging op grote schaal onder de Boesjongobevolking in het Mweka-gebied in Bel gisch Kongo blijkt 255 doden te hebben veroorzaakt. In totaal waren ongeveer 500 leden van de Boesjongostam, verdeeld over 120 dorpen, aan de proef van de „medi cijnmannen" van de stam onderworpen, doch de helft heeft het dank zij medische hulp overleefd. Het Belgi sche bestuur heeft thans een einde gemaakt aan de proef, die de leden van de stam volgens de medicijnmannen kon „verlossen van de kwa de geest". Sinds 1933 werd deze proef niet meer toege past, maar het schijnt, dat de aankondiging van de ko mende onafhankelijkheid van de Kongo de tovenaars nieuw aanzien had gegeven, waardoor zij de „proef" op nieuw konden instellen. zal worden, al zal dit nog wel even duren. Op het ogenblik liggen tien tallen schepen in het Deltagebied rustig op hun beurt te wachten, soms ten gerieve van de schepelin gen, die onder de tegenwoordige omstandigheden niet vaak zo'n ge legenheid krijgen om een poosje naar huis te gaan of te kunnen pas sagieren. Dat er echter voor v?rla- ders, ontvangers of andere betrok kenen, al naar gelang de geldende overeenkomsten, financiële gevol gen uit dit wachten voortvloeien, spreekt vanzelf. AMSTERDAM, 6-1. Het afgelo pen jaar heeft voor het levensver- zekeringsbedrijf goede resultaten opgeleverd. Op basis van voorlopi ge cijfers kan, volgens de voorlich tingscommissie uit het levensver zekeringsbedrijf, verwacht worden, dat er voor ongeveer 10 procent meer aan nieuwe verzekeringen is gesloten dan in 1958. Officiële publikatie Motorrijtuigenbelasting dieselauto's e.<l. In 1959 afgegeven en na 31 de cember 1959 geldige belastingkaar- ten voor dieselauto's e.d. motorrij tuigen met andere motorbrandstof dan benzine verliezen m.i.v. 16 januari 1960 hun geldigheid, indien de ook over 1960 voor deze auto's verschuldigde verhoging van mo torrijtuigenbelasting met 220 °/o niet is bijbetaald op het kantoor van de ontvanger der accijnzen. Voor zes- tigdagenkaarten kan bijbetaling achterwege blijven. ZONNEMAIRE Loop der bevolking over 1959 Op 1 januari 1959 bedroeg het aantal inwoners der gemeente Zonnemaire 763 (393 m. en 370 vr.). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 13 (6 m. en 7 vr.) en door vestiging met 23 (11 m. en 12 vr.). Het aldus verkregen aantal verminderde door overlijden met 9 (3 m. en 6 vr.) en door vertrek met 43 (22 m. en 21 vr.) Het totaal aan tal inwoners op 1 januari 1960 be droeg derhalve 747 (385 m. en 362 vr.). Er werden drie huwelijken voltrokken. BRUINISSE Bejaarde man na ongeval overleden De 78-jarige Jac. van Dommele uit Bruinisse reed vorige week, verblind door een niet dimmende auto, 's avonds in de Molenweg in een sloot. Hoewel het aanvankelijk leek dat hij weinig letsel van deze val had ondervonden, want hij be reikte zonder verdere hulp zijn woning, is hij toch enkele dagen later overleden. Zijn borstkas was beschadigd. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Bruinisse zijn inlichtingen te bekomen over de navolgende gevonden voorwer pen: een damesrijwiel, een heren- rijwiel, een Lips sleutel, een geel gebreide kindermuts, een Lips sleutel, een kinderbril in etui, een groen plastic mapje met postze gels, een bruin lederen portemon- naie, een ring met 6 sleutels, een nikkelen wieldop. 13 JANUARI... BELANGRIJKE MUZIKALE DATUM Z.V.U. BRENGT KUNSTMAANDORKEST IN CONCERTZAAL TE ZIEREKZEE ZIERIKZEE, 6-1. Woensdag 13 januari wordt'een belangrijke mu zikale dag voor Zierikzee. Het Kunstmaand-Orkest, onder leiding van Anton Kersjes, zal op die da tum - onder auspiciën van de Z.V.U. - een concert geven in de Concertzaal. Wie zich het optreden van het Kunstmaand Orkest van de vorige maal herinnert, zal we ten dat Schouwen-Duiveland iets belangrijks te wachten staat. De Z.V.U. heeft - gedachtig aan het succes van de vorige maal - ook voor dit seizoen weer een be roep gedaan op het orkest, dat reeds een zo grote reputatie in het land geniet. Ook ditmaal is Zierik zee opgenomen in de tournee, met een jeugdconcert in de middaguren voor leerlingen van het lyceum, de u.l.o.-scholen en het nijverheids onderwijs, alsmede een avondcon cert voor volwassenen. Hoe langer hoe meer treedt het Kunstmaand Orkest zelfstandig op, vooral ook door de grote T.V.-successen van dit bewonderenswaardig spelende ensemble. Van de zijde van de Z.V.U. maakt men er ons nog op attent, dat de Stichting en de subsidiërende over heidsorganen van Kunstmaand- concerten gaarne een traditie wil len maken. De medewerking van het muziekminnend publiek van Schouwen-Duiveland is dan even wel beslist onontbeerlijk. Gehoopt wordt dan ook op een grote be langstelling op 13 januari a.s. Volledigheidshalve drukken wij hieronder het programma van het avondconcert af. Als piano-solist bij het concert treedt op Jan Huck- riede. Ouverture La scala di seta, G. Rossini (1792-1868); Variaties en fuga op een thema van Joh. Kuh- nau, H. Andriessen (1892); Con cert voor piano en orkest in A gr. t. KV 488, allegro, andante, presto, W. A. Mozart (1756-1791). Pauze. Symphonie nr. 4 in A gr. t. (Itali aanse Symfonie) allegro vivace, an dante con meto, con moto moderato saltarello (presto), F. Mendelssohn- Bartholdy (1809-1847). FEUILLETON door JAKOB SCHOPMANS Van der Staaij sprong weer van de tafel af, pakte een bierglas en goot de inhoud ervan uit op het hoofd van de overrompelde van Dorenkamp. En eer deze laatste er op bedacht was hadden de anderen dit voorbeeld nagevolgd, zodat hij het bier via z'n halskraag over borst en rug voelde lopen. Hij voel de zich vuil en vernederd en maak te aanstalten om op te staan. Ten slotte kon hij beter buiten in het bos ergens een plaatsje voor de nacht zoeken dan nog langer bij deze troep te blijven. Maar Piet van der Staaij hield hem onder con trole. Toen hij zag, dat hij opstond om zich te verwijderen wenkte hij hem met 'n hoofdbeweging om hem te volgen voor een gesprek onder vier ogen. En buiten aan de deur fluisterde hij hem toe. „Als je niet gewillig bent, Dorus van Doren kamp, dan breng ik je aan bij de politie. Daar is honderd gulden mee te verdienen. Maar liever hou ik je bij onze troep, we kunnen zo'n mannetje als jij best gebruiken. Neem een beslissing, maar gauw!" Ontdekt! flitste het door Dorus van Dorenkamps gedachten De schrandere van der Staaij had zich niet van de wijs laten brengen door de veranderingen in z'n uiterlijk. Wat nu? Hij werd bleek bij de ge dachte aan de mogelijkheid, dat men hem voor de rechtbank zou brengen. Met daarna natuurlijk ook weer opspraak over z'n doch ter, Niet, dat hij bang was voor een onderzoek. De omstandigheden waaronder hij de slag aan Peter Beeren had toegebracht waren zeer verzachtend voor de strafmaat van z'n daad En bovendien zou het hele geval waarschijnlijk al verjaard zijn. Maar het zou onnodig heel die droevige geschiedenis weer opra kelen in de publiek? belangstelling en dat wilde hij ten koste van alles voorkomen. Waar zou hij veiliger z'n identiteit kunnen verbergen dan onder deze smokkelaarsbende, waarvan alleen Piet van der Staaij hem kende? Hij sloeg toe op de hem uitno digend toegestoken hand. Het ac coord was bezegeld, voortaan zou hij smokkeldorus heten. Hij hoopte op die manier in de omgeving van Waldkerk zich schuil te kunnen houden en als hij maar eenmaal z'n kind had terug gezien, dan zou hij zo gauw mogelijk de bende de rug toekeren. „Een voorwaarde, van der Staaij, niemand buiten jou behoeft te weten, dat ik van Dorenkamp heet" zei hij. De smokkelaar gaf hem de ver zekering, dat het geheim bij hem goed geborgen was. Toen ze in de hut terugkeerden kwam de dikke Marie bedrijvig toelopen en met haar vettige schort wreef ze over van Dorenkamps ge zicht om er het bier af te vegen. Toen werd hij plotseling door de smokkelaars op de schouders ge nomen, zodat hij z'n hoofd onzacht 42 stootte tegen de lag? zoldering, en terwijl hij zich bukte maakte men met hem een rondedans onder het zingen van „Lang zal hij leven". Hij voelde zich allerminst pret tig gestemd. De situatie, waarin hij was geraakt, beviel hem niet. Maar hij zag geen andere uitweg. Jan van Elsteren, een der meest beruchte smokkelaars uit de streek, haalde een beduimeld portret van koningin Wilhelmina van de wand en terwijl hij dit boven z'n hoofd geheven hield maakte hij er een grotesk feestelijke rondedans mee. Hein Janssen sloot zich bij h?m aan, terwijl hij een heibezem met zich meevoerde, z'n broer Toon had zich twee pannedeksels be machtigd die hij als bekkens tegen elkaar sloeg. Dorus voelde zich weer op d? schouders genomen door twee sterke kerels, die zich bij de optocht aansloten. Ook Ma rie scheen door de vrolijkheid te zijn aangestoken en waggelde in de rij, terwijl ze de schortpunten als een danseres omhoog hield Piet van der Staaij gre?p zich achter aan haar brede heupen vast en met nog enige smokkelgezellen vormde Kromme Grades, hinkend van het ene been op het andere, tenslotte de staart van de zonderlinge polo naise. Een onwelluidend gezang steeg op: Oranj? boven, Oranje boven, Leve de Willemien. Dat zingen we bij de kromme, al hebben we haar nooit gezien. Oranje boven, Oranje boven, Leve de koningin. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 5