m gruyters weekreclan Quickly WEKKERS Adverteert in dit blad Slagerij R. ORNEE busje OPLOSKOFFIE (50 gr.) voor EEN GULDEN Een pak FESTIVAL-BISCUITS voor 45 cent Een pak CORNFLAKES voor 60 cent Altijd een kassabon voor 10°/o korting. succesjes ruithemden C. v. Tilburg den Boer Bergmans levert de goede leesbrillen KARL SCHRIEBL naBr: Mourer Handels- en familiedrukwerk BROMMERS Garage P. BEZUIJEN kerknieuws land- en tuinbouw marktberichten sport De heer en mevrouw Grauen kamp-Nieuwveld geven met vreugde en dankbaarheid ken nis van de geboorte van hun dochter CAROLINE JOAN Zierikzee, 6 januari 1960 ,,'t Verseylt Besteck" Lange Blokweg 13 Tijdelijk: Zweedse Rode Kruis zieken huis, Zierikzee Jhr. en mevr VAN CITTERS- POSTMA geven met grote vreugde kennis van de ge boorte van hun zoon AERNOUT CASPER WILHEM De Steeg (Gld.), 2 januari 1960 Amsterdamsestraatweg 12 Verloofd: MARGA ODIJK PAUL VERSPEEK Rotterdam, 10 januari 1960 Veelzichtstraat 10 Hiermede betuig ik, mede na mens mijn gezin mijn oprech te dank aan allen die meege leefd en hulp geboden hebber tijdens mijn verblijf in he' ziekenhuis en thuis. Inzonder heid aan doktoren en zusters P. v. d. OUDEN VAN GILS7 Bruinisse, januari 1960 Beatrixstraat 14 De heer en mevrouw VAN EETEN-DE VRIES danken hartelijk voor de, te- gelegenheid van de jaarwisse ling, ontvangen gelukwense) en bieden wederkerig gaarn- de hunne aan. Nieuwerkerk, januari 1960 Hiermede betuigen wij onz' oprechte dank aan allen di< blijken van belangstelling er medeleven hebben betoond tij dens de ziekte en na het over lijden van onze geliefde vrouw moeder, behuwd- en groot moeder ADRIANA KIK-HIRDES Inzonderheid aan dokter var Leeuwen en zuster Stichte- voor de wel zeer liefderijke zorgen, aan onze vrouw er moeder besteed. Uit aller naam K. KIK Bruinisse, januari 1960 Carbonade, vanaf 1,85 per 500 gram Runderlappen vanaf 1,85 per 500 gram St. Domusstr., Zierikzee Bij 250 gr. koffie ol een busje (50 gr.) Oploskoffie van 205 cent De Gruyter geelt U ruim een gulden voordeel om U Oploskoille te laten proberen. Nergans zo vert en zo pittig. van 55 cent Een kersvers blscuitje met een heerlijke kokossmaak. met suiker bestrooid. Trakteer maar van 79 cent Extra bros en vers door speciale celloiaanverpakking Niet vergeten een pak mee te nemen. altijd het Snoepje van de Week voor slechts 15 cent bij aankoop van f.4.- De Gruyter-artlkelen. Oók bij de weekreclames. Deze aanbiedingen ijjn geldig van 6 Jan. t/m 12 |an 1960 lede namens onze kinderen lanken wij u hartelijk voor le belangstelling bij de her- 'enking van ons 50-jarig hu- /elijksfeest, op 15 december 959, ons betoond. L. VAN WOUWE Brouwershaven Gevraagd voor direct: een leerling of halfwas ".akkerlj M. J. WAGEMAKER Noordgouwe Witte vakkleding Firma KOEVOETS St. Domusstraat, Zierikzee "e koop: eep-motor, compleet met alle -rebehoren, benevens onder eten. D. Rentier, Noordgouwe. kanaries bij A. Romijn, Heren- zeg, Noordgouwe. iggen. C. v. d. Houten, telef. 1117-289, Zwaardweg. - Post 'erkwerve 'ersoneel gevraagd: Teisje voor hulp in de huis- ouding. L. Vis, „Kort Beraad" Toordgouwe. *ersoneel aangeboden: Verkster voor twee middagen n de week of voor het schoon houden van een kantoor of der gelijke. Brieven onder no. 1195 ian het bureau van dit blad. liversen: Ter dekking beschikbaar: een '.ware Vlaamse Reus, bij A. Bevelander, p/a C. van Oeve- -en (Brijdorpe), Duivendijke. '•versen: Reparaties aan lederen jassen, in een week klaar. Bericht ons wij halen op en bezorgen thuis St. Antoine, Roosendaal. Weer in voorraad: gekleurd golfkarton voor étalage- en reclamedoeleinden. - Mol, Nwe loogerdstraat 27, Zierikzee. .Davonette" haarden met to tale warmtespreiding. Dus: overal warm! Deskundig ge plaatst door: Fa. J. D. de Kor te Zn., tel. 227, Bruinisse. steeds een prima collectie Mooie flanelkwaliteiten vanaf f 7,50 Firma koevoets St Domusstraat, Zierikzee Tfouw- en Verlovingsringen Gesmeed in de grootste Nederlandse speciaalfabriek Levenslange garantie Havenplein 6 Zierikzee Juwelier-Horloger sinds 1825 Op graveren kan desgewenst worden gewacht. I TELEVISIE - RADIO-ORKEST '1' maakt bekend, dat door omstan digheden alléén op zaterdagavond op Schuddebeurs wordt gespeeld 7 oegangsbewijzen van vrijdag zijn zaterdag geldig ZIET DE ETALAGE I visitekaartjes dankbetuigingskaartjes huwelijkskaarten huwelijkscirculaires verlovingskaartjes enveloppen briefkaarten rekeningen convocaties tr o o drukkers met eigen stijl N.V. Drukkerij v/h Lakenman en Ochtman Jannewekken 11 - Zierikzee - tel. 01110-2255 FA. LABZOWSKI Havenpark 5 Zierikzee vraagt voor direct een winkeljuffrouw model 1 960 uit voorraad leverbaar in verschillende kleuren, - nu met volremnaven "O J|" Ziet onre étalage! Kent U reeds onze credietservice Door f 85,- te betalen een nieuwe Quickly halen I Vraagt ons inlichtingen Uw dealer voor Schouwen-Duiveland (Géén levering vla Uw handelaar) Telefoon 2164 - Zierikzee DEN HAAG. In Staatsblad nr. 505 verschenen het tweede wijzi- gingsbesluit, salarisbesluit L.N.O. 1955, K.B. van 2 december 1959. Door de totstandkoming van bo vengenoemd besluit is de aanpas sing van de salariëring van het personeel bij het Lager Nijver heidsonderwijs aan dat van de on derwijzers bij het V.G.L.O. een feit geworden. Deze salarisaanpassing werkt terug tot 1 januari 1957. Ned. Herv. Kerk Afscheid, bevestiging en Intree ds. W. L. JENS (voorheen te Dreischor) Ds. W. L. Jens zal zondag 10 jan. a.s. afscheid nemen van de her vormde gemeente van Amsterdam centrum, waar hij thans werkzaam is als predikant voor bijzondere werkzaamheden en wel in het bij zonder als Algemeen sekretaris van de Algemene Maatschappij voor Jongeren (A.M.V.J.) en de week daarop n.l. zondagavond 17 januari a.s. om zeven uur in de Domkerk, na vooraf in diezelfde dienst te zijn bevestigd door de consulent van de wijkgemeente „Oog in Al", drs. C. P. van Andel uit Utrecht, intree doen als predi kant van de hervormde gemeente van Utrecht, waar hij is beroepen is in de vakature van prof. dr. A. F. N. Lekkerkerker, die het vori ge najaar hoogleraar aan de rijks universiteit te Groningen is ge worden. Ds. Jens werd in 1913 uit een zendelingsgezin te Doré in Nieuw Guinea geboren. Hij bezocht eerst het Bandoengs lyceum te Ban doeng en studeerde daarna verder nog aan de rijksuniversiteit te Leiden en aan die te Utrecht. Na dat de heer Jens van 1940 tot 1942 ongeveer twee jaar te Rotterdam- Kralingen werkzaam was geweest als hulpprediker en hij in 1942 door het provinciaal kerkbestuur van Zuidholland was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Hervormde kerk, werd hij op 23 aug. van het daaropvolgend jaar (1943) door prof. dr. M. van Rhijn uit Utrecht, toen nog hoogleraar aan de rijksuniversiteit aldaar, be vestigd als predikant van de Herv. gemeente van Dreischor in de classis Zierikzee. Toen in de oor log Zeeland moest worden geëva cueerd, vertrok ds. Jens naar Rot terdam, waar hij enige tijd werk- qam is geweest als jeugdpredi- kant en waar hij tevens belast werd met het werk onder de Rot terdamse studenten. Na de bevrij ding werd hem in verband met zijn benoeming als predikant in de Protestantse kerk in het voorma lige Nederlands Oost Indië met in gang van 15 okt. 1945 eervol ont slag met de bevoegdheid van eme ritus verleend. Ds. Jens is in In donesië van april 1946 tot decem ber 1948 ruim twee en een half jaar werkzaam geweest te Ban doeng, waar door hem in die perio de de jeugdraad werd opgericht. Nadat ds. Jens na zijn terugkeer in Nederland nog enige tijd werk zaam was geweest als legerpredi- kant werd hij oo 5 maart 1950 be vestigd als predikant van de Herv. gemeente van Waspik. Op 16 jan. 1955 verwisselde ds. Jens deze ge meente met die van Amsterdam-c., waar hij toen was beroepen als predikant voor bijzondere werk zaamheden en wel in het bijzonder als algemeen sekretaris van de Algemene Maatschappij voor Jon geren (A.M.V.J.) Naast algemeen sekretaris van de A.M.V.J. Is ds. Jens tevens directeur van de A.M. V.J. te Amsterdam-noord en voor zitter van de commissie „Kerk en Jeugd" en van de sektle jeugd diensten. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Winterswijk: W. Bloemendaal, Zevenhuizen (Z. H.); naar Usquert (toez.): kand. J. W. Zimmerman, Amsterdam. Bedankt voor Harlingen: J. van der Werf, Naarden. Ger, Kerken Beroepbaar: kand. W. Bakker, Amsterdam. Beroepen te Leeuwarden (vac. J. C. Hagen): R. Strijker, Emmeloord. Bedankt voor Andijk (vac. G. Végh): K. Verburg, Winschoten. Vrije Evang. Gemeenten Bedankt voor Velp (Geld.): H. C. Leep, Rotterdam-Centrum. Uitval tegen kerk in Polen WARSCHAU, 7-1. Trybuna Ludu het orgaan van de Poolse commu nistische partij, heeft woensdag felle kritiek geoefend op de Rooms Katholieke Kerk en op kardinaal Wyszynski, de aartsbisschop van Warschau en primaat van Polen. Het blad schrijft, dat in talrijke kerken de geestelijken vanaf de preekstoel en bij het afnemen van de biecht propaganda voeren tegen geboorteregeling. Voorts zouden zij in de biechtstoel diefstallen van staatseigendommen mild beoorde len. Volgens de wet Is abortus in Po len onder bepaalde voorwaarden toegestaan. Volgens officiële sta tistieken is het geboorte-overschot jaarlijks 500.000. Het aantal geval len van - wettige en onwettige - abortus wordt eveneens op 500.000 per jaar geschat. Waarom klaver in grasland De laatste tijd wordt er in ons land veel propaganda gemaakt voor klaverrijke kunstweiden. In tegenstelling tot Denemarken is het Nederlandse grasland over het algemeen arm aan klaver. De hoge stikstofgiften hebben de kla ver grotendeels uit de zode verdre ven. Hierdoor is het rantsoen aan merkelijk armer geworden aan kalk en magnesium, twee voor het vee zo belangrijke mineralen, die juist in klaver in behoorlijke hoeveelhe den voorkomen. Dat de kopziekte d? laatste jaren in sterke mate optreedt, is voorna melijk een gevolg van eèn tekort aan kalk en magnesium, dus van klaver, in het weide- en hooirant- soen. Om het klaverpercentage van on ze graslanden te verhogen, is in de eerste plaats een zorgvuldige keu ze van het in te zaaien gras- en klavermengsel van belang. Daar naast speelt ook de bemesting een rol van betekenis. Te grote hoe veelheden stikstof belemmeren de klavergroei, terwijl een bemesting met kali, fosforzuur en kalk daar entegen de ontwikkeling van klaver bevordert. Door een basisbemesting met kalizout en Thomasslakkenmeel kan thans reeds grotendeels een goede bemestingstoestand voor klaver worden verkregen. Beide meststof fen laten zich goed met °lkaar mengen, waardoor men op arbeids kosten kan besparen. Loop der bevolking in 1959 Inwonertal van Zierikzee verminderde met 140 personen Het aantal inwoners der gemeen te Zierikzee verminderde in 1959 met 140 Op 31 december 1958 be droeg het aantal Inwoners 7271 (3587 m en 3684 vr.). Dit aantal vermeerderde door vestiging met 280 (126 m. en 154 vr.) en dóór ge boorte met 136 (69 m. en 67 vr.). Het aldus verkregen aantal ver minderde door vertrek met 487 (220 m. en 267 vr.) en door overlijden met 69 (33 m. en 36 vr.). Het aantal inwoners op 31 december 1959 be droeg derhalve 7131 (3529 m. en 3602 vr.). DE ZEESCHEEPVAART IN 1959 AMSTERDAM, 7-1. In een over zicht van de zeescheepvaart in 1959 constateert de Kon. Neder landse Reedersvereniging voor eerst dat in het afgelopen jaar de ontwikkeling in deze scheepvaart achterbleef bij die in andere be drijfstakken, waar nagenoeg alge meen de conjunctuur aanzienlijk verbeterde. Echter, zo wordt daar aan toegevoegd, vertoonde aan het einde van het jaar het vrachtni veau in de tramp- en tankvaart een zwakke opgaande lijn. Voldoende gegevens over de groei van de wereldhandel in 1959 zijn nog niet beschikbaar, doch wel staat vast dat het deel daar van dat overzee werd vervoerd niet in alle sectoren een gelijkma tige ontwikkeling toonde. Veiling van 6 januari 1960 Andijvie (glas) f 71,00, waspeen f 10,00, wijnpeen f 23,00, groene kool f 34,00, gele kool f 29,00, rode kool f 36,00, kroten f 15,00, uien f 13,00, witlof II f 51,00, prei f32,00- 48,00, spruiten f 52,00-66,00; per 100 kg. Golden Del. f 45-72, Jonathan f 51,00-70,00, Goudreinetten f 41,00- 56,00, Brederode f 38,00, St. Rémy f 30,00-37,00; per 100 kg. Knolselderij B f 17,00 per 100 st. DUIVENSPORT „Gevleugelde Vrienden" organiseert tentoonstelling Door de concourscombinatie Schouwen-Duiveland is aan de p.v. „Gevleugelde Vrienden" verzocht haar jaarlijkse tentoonstelling te organiseren in het clublokaal van de c.c., café „Torenzicht", Lammer markt Zierikzee. Deze tentoonstellingen zijn bij de duivenmelkers zeer in trek, dit blijkt wel uit de zeer grote deelna me va nalle verenigingen van ons eiland. Het bestuur van de c.c. heeft daarom besloten om de klasse late jongen te laten vervallen. Het aantal ingezonden vogels bedraagt 200 en is verdeeld ov^r zes klassen. De heren W. Pankow en C Peute stelden voor deze tentoonstelling twee wisselbekers beschikbaar. Verder zijn er luxe en geldprijzen beschikbaar gesteld De keuring wordt verricht door d? bekende keurmeester J. Arnouds uit Etten. De duiven zijn gratis te bezichti gen in café „Torenzicht" van vrij dagavond 8 januari a.s. tot zater dagavond. Zaterdagavond vindt ook de prijsuitreiking plaats.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1960 | | pagina 4