Jaarwisseling Derde plan voor scholenbouw is thans ingediend l Bekendmaking Bergen op Zoomse kampeerders hadden het (winter)-kampje van hun leven Vergadering gemeenteraad Zonnemaire Begroting I960 onveranderd vastgesteld Dinsdagavond kwam de raad der gemeente Zonnemaire in voltal lige vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester J. L. van Leeuwen. Bij de ingekomen stukken waren diverse goedgekeurde raadsbeslui ten en beschikkingen. De voorzit ter deelt mede, dat de goedkeuring m.b.t. reparatie brandweerauto is ontvangen, waarop de heer L. Bra- ber attendeert, dat, nu tijdelijk de materialen van Brouwershaven ge bruikt moeten worden er ook met dit bedieningspersoneel en het corps van Zonnemaire geoefend dient te worden. M.a.s. worden de aftredende le den van de plaatselijke commissie tot wering van schoolverzuim her kozen, t.w. de heren M. D. v. d. Bijl, D. Deist, P. J. de Vlieger, W. J. Everse en K. Mandemaker. Z.h.s. besluit de raad de waar neming van de funktie van hoofd leidster van de kleuterschool voor het tijdvak van 16 dec 1959 tot 15 juli 1960 toe te vertrouwen aan mej. D. L. Berrevoets. Hamerstukken Onder de hamer door gaan de agendapunten verhuur woning I. M. v. d. Bijl-straat aan de heer K. Mandemaker (tijdvak 15 sept. 1959-14 maart 1962), idem woning A 74 aan de heer C. de Munnik (tijdvak 4 okt. 1959 tot 14 maart 1962). Goedgekeurd wordt de votering van een bedrag ad f 38.15 (5 cent per inwoner) voor het drukken van een rapport over Schouwen- Duiveland door het E.T.I. voor Zeeland. De verordening tot het toeken nen aan het daarvoor in aanmer king komend gemeentepersoneel van een verhoging der kindertoe slag over het 4e kwartaal 1959 in de vorm van een uitkering ineens wordt aangenomen. Geen bezwaar bestaat tegen de goedkeuring van maatschappelijk hulpbetoon over 1958. Voorlopig vastgesteld wordt de gemeenterekening over 1958 met volgende cijfers: gewone dienst ink f 222830,50, uitg. f 220116,12 Batig saldo f 2714,38. Kapitaal- dienst: ink. f 374560,78, uitgaven f 452314,79. Nadelig saldo f77754,01 De raad keurt eveneens goed de begroting 1960 van maatschappe lijk hulpbetoon. Gemeentebegroting 1960. De jaren schijnen sneller te gaan en een jaarwisseling schijnt daar door onbelangrijk te worden. Meer dan schijn is het echter niet. Voor wat betreft het eerste zal dit geen bestrijding vinden, want een jaar duurt nog altijd 365 dagen. Alleen het tempo, waarin het huidig ge slacht er doorheen jakkert ligt be langrijk hoger en dat brengt het - door iedereen opgemerkte schijn- effekt met zich mee. Of een jaar wisseling onbelangrijker is dan in vroeger tijden, is wel een zaak, die diskussie zou kunnen uitlokken. We leven nu eenmaal in een tijd van nauwkeurige registratie, van schema's en preciese indelingen en als zodanig is het sprongetje van oud naar nieuw inderdaad niet zo belangrijk. Het past zo precies in het scala van periodieke overgan gen en in wezen - dat weten wij nu langzamerhand wel - wordt er niets werkelijk fundamenteel anders in het nieuwe jaar, dat ook nu weer voor de boeg ligt. De Oudejaarsavond echter be houdt zijn waarde als biedend, een mogelijkheid tot bezinning, want aan dit laatste is onze eeuw arm. Bijna van uur tot uur worden wij bezig gehouden en tijd om terug te zien en eens rustig zijn positie te bepalen, de balans op te maken en onder de indruk te komen van de gang der eeuwen is opvallend schaars in ons bestaan. Bij het overdenken van het ver vlogen 1959 zal er veel kunnen worden genoemd, dat tot dankbaar heid stemt. De vrede bleef bewaard in de wereld, ook al deelden vele volkeren nog niet in de kostelijke goederen van vrijheid en welvaart. Trouwens de vrede zelf bleef een bedreigd bezit, maar enkele aspec ten die thans de aandacht vragen - het op gang komende oost-west- gesprek bv. - hadden wij eind 1958 toch zeker niet durven voorspellen. Persoonlijk ligt het excerpt van een afgelopen tijdkring uiteraard voor ieder anders. Alle nuancerin- gen tussen opperste vreugde en bit terste droefheid zal men er in aan treffen. Het belangrijkste evenwel is dat men er op de Oudejaarsavond weg mee weet. Wie zijn vreugde niet weet te enten op de stam van die per wortelend geluk, komt bij de lol terecht, die geen bevrediging schenken kan. Wie niet ergens de vicieuse cirkel van de smart weet te doorbreken en komt tot de wijs heid van de resignatie gaat een moeilijk 1960 tegemoet. Alleen echter speelt een mens dat niet klaar. Zelfs de Boeddhist, die op eigen wieken poogt uit te stijgen boven de „stank en de stof" van deze wereld en hardnekkig zijn ogen opheft naar de „blauwe ber gen" als symbolen van zijn geluk, moet ergens erkennen dat hij aan de top niet reikt. Het is echter de onvergankelijke betekenis van het Christendom, waarvan onze maat schappij nog altijd de signatuur draagt, dat het hoger en verder reikt, zowel voor de individuele mens als voor de samenleving der volkeren. Op dit „hoger en verder" zij de aandacht gericht, ook in de laatste uren van het stokoude jaar. 'Een zalig uiteinde en een geluk kig 1960! Vervolgens komt in behandeling de vaststeling der gemeentebegro ting dienstjaar 1960. Aan de hand van het verslag der begrotings commissie, bestaande uit de heren J. v. d. Bijl, voorzitter, L. Braber en J. Lukaart, leden, wordt de be groting behandeld. Inzake de post onderhoud beplanting is de com missie van mening dat de post van f 50,- te laag is gesteld. De voor zitter geeft hierop een duidelijke toelichting. Tevens vestigt de heer Braber er de aandacht op, dat op het nieuwe sportveld diverse po pulieren zijn vernield, waartegen zelfs de bestuurders van de sport vereniging niet ageren. De voor zitter zegt, dat al het mogelijke is gedaan om de beplanting voor el kaar te krijgen en dat het toezicht en de verantwoording bij de sport vereniging thuis hoort. Met bespreking van enige klei nere opmerkingen wordt deze be groting onveranderd vastgesteld. De heer J. v. d. Bijl zegt voor deze begroting zeer veel waarde ring te hebben en dat met het in zicht van B. en W. en de samen steller (de heer A. P. du Bois) de begroting zo zuinig mogelijk is opgesteld, afgestemd op de aan staande scholenbouw in Zonne maire. Er is geen „omdraaiing in het beleid" te constateren in deze begroting, waardoor ze mijn grote waardering en goedkeuring kan wegdragen, aldus de heer v. d. Bijl Burgemeester van Leeuwen dankte de heer du Bois voor de prima verzorging van dit omvangrijke werk. De heer L. Braber sluit zich gaarne bij de woorden der vorige sprekers aan, maar zegt ook de heer Landman gaarne in deze lof tuitingen te willen betrekken. Ge lukkig, dat door het vele werk, dat verzet is, dez ebegroting nog juist in 1959 de deur uit kan. De heer Braber besluit met de hoop uit te spreken dat met de samenvoeging der gemeenten een ruimere begro ting kan worden opgesteld. De cijfers luiden: gewone dienst: inkomsten f 204.611,08, uitga. idem. Kapitaaldienst: ink. f 308831,48 uitg. 403149,07. Nadelig f 94317,59. Het bedrag, bedoeld in art. 55bis eerste lid der L.O.-wet 1920 voor het jaar 1960, wordt vastgesteld op f 40,75 per leerling. Subsidie-aanvragen De vaststelling le wijziging dei- begroting 1960 behelst een aantal subsidieverzoeken van de Fed, verpleeginrichtingen langdurige zieken: Leger des Heils, Bond te gen het schenden door vloeken van Gods Heilige Naam, Rijkspolitie- kapel te Den Haag; Federatie Na zorg B.L.O. te Den Haag, Huma nistisch Thuisfront te Amsterdam, het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme te Middelburg en de Ver. Pro Juventute te Middelburg. Op voorstel van B. en W. zal aan de twee laatstgenoemde ^stellin gen een subsidie worden ^H^ekt van f 5,- per jaar, m.i.v.^reeo en tot wederopzegging: de andere ver zoeken worden afgewezen. Aan de Oorlogsgravenstichting te Den Haag zal een subsidie wor den toegekend van f 5,- per jaar, daar jaarlijks van deze instelling eenzelfde bedrag wordt ontvangen voor het onderhoud van een Brits graf uit de oorlog 1914-1918. De Reinigingsdienst De verordening op de heffing en invordering van rechten voor het ophalen van huisvuil in de ge meente Zonnemaire wordt zodanig gewijzigd, dat m.i.v. 1 januari 1960 het tarief per emmer wordt ge bracht van f 10,50 op f 12,-. (Dit bedx-ag zal als maximum worden beschouwd) Ter dekking van de nadelige saldi der voorgaande jaren zal ten laste der gemeente komen een be drag van 214 (emmers) x f 3,15 f 674,10. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat het derde plan voor de scholenbouw thans is ingediend by de Inspecteur Scholendienst. In de gemeente is een goede overeen stemming bereikt by de partyen, die by dit nieuwe plan belang heb ben. Jaaroverzicht Burgemeester van Leeuwen geeft hierna een resumé van hetgeen er het afgelopen jaar in de gemeente is gebeurd. Spr. noemt o.a. het in orde maken der „slangendroogto- ren", het laten maken van een rioleringsplan, het in gebruik ne men van het sportveld, aankoop grond in het uitbreidingsplan, be planting I. M. v. d. Bijlstraat, ver^- harding van wegen en de uitrei king van een tweetal koninklijke onderscheidingen. Voor het nieuwe jaar staan o.a. op het program de scholenbouw, verbetering der straatverlichting, d.m.v. H.P.L.-lampen, verbetering der straten en het houden van een enquête inzake het gebruik (eco nomisch) van de haven. De voor zitter zegt dit jaar op prettige wijze te hebben samengewerkt met de heren wethouders en raadsle den en roemt tevens de goede dienstvaardigheid van het secreta- riepersoneel, gemeentewerklieden en onderwijzend personeel in de gemeente. Met de wens dat 1960 in alle opzichten een goed jaar voor de gemeente mag worden besluit de voorzitter zijn toespraak. De heer Lukaart dankt de voorzitter en de andere raadsleden voor de aangename samenwerking en hoopt op bestendiging hiervan. Zaterdag 2 januari a.s. zullen de Drukkerij v/h LAKENMAN OCHTMAN en het bureau van de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE, Jannewekken 11, Zierikzee, de gehele dag gesloten zijn. De directie v. Directie en personeel van de N.V. DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN wensen U een goed uiteinde en een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar Toneel en Film „LIANE 2, DE WITTE SLAVIN", avonturenfilm in de Concertzaal „Chirurg" - een Italiaanse produktic De Concertzaal opent op Nieuw jaardag het filmprogramma met een avonturenfilm: „Liane 2, de witte slavin" met Marion Michael en Adrian Hoven in de hoofdrol len. In deze film gaat het om een blank meisje, levend onder negers, dat door een expeditie wordt ge vonden en naar Europa wordt overgebracht. Zij blijkt de klein dochter van een rijke Hamburgse reder. Het meisje is na een schip breuk tussen de zwarte mensen te recht gekomen. Zij blijft alleen over, als haar vader overlijdt, maar kan het in Europa niet gewoon ra ken en keert terug naar „haai- ne gerstam". Een jaar later komt Liane in contact met een vlieger van de vroegere expeditie en die neemt haar mee, om de expeditieleider te ontmoeten, die het meisje niet vergeten kan. Na allerlei verwik kelingen herinnert een slavenhan delaar zich het grote vermogen van het meisje in Europa en hij houdt haar gevangen, om haar te dwin gen het geld aan hem over te ma ken. Zij ontsnapt, maar dat is ze ker niet het einde van het avon tuur. Voordat het meisje de vrij-, heid herkrijgt volgen nog vele avonturen, die op pittige wijze zijnj verfilmd. „Chirurg" Verder brengt de Concertzaal de Italiaanse film „Chirurg" („wan hopig afscheid"), naar de beroemde PREDIKBEURTEN voor zondag 3 januari Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Bezemer (bev. kerkeraadsleden). Gasthuiskerk: 10 uur ds. Assen dorp, 7 uur ds. Bezemer. Kcrk- werve: 2.30 uur ds v. d. Grift (bev. ambtsdragers). Serooskerke: 10 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds. Duvekot. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Rcnesse: 10 uur ds. van Liere. Noordwellc: 7 uur ds. van Licre. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban (bev. ambtsdragers). Brou wershaven: 10 uur ds. Groot (bev. ambtsdragers). Zonnemaire: 2.30 uur ds. Duvekot (bev. ambtsdra gers). Noordgouwc: 10 uur vicaris Schonevcld. Drcischor: 10 uur ds. Duijvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwcrkerk: 10 uur ds. Westerhof, 6.30 uur samenkomst in „Rehoboth". Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Rijks. Brui- nisse: 10 en 5 uur ds. D. Goud zwaard, IJsselmonde. St.-Philips- land: 9.30 uur ds. v. Dieren, 2.30 uur kand. R. E. Kuus, Zeist. Lutherse Kerk Geen dienst. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Hom burg. Haamstede: 10 uur ds. Boer- ma, 3 uur dr. Becker. Rencssc: uur ds. Boerma. Scharend(jkc: 10 uur ds. Kamper, 2.30 uur ds. Boerma. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur' ds. C. Maas, «Maasbracht. Nieuwcrkerk: 10 uur dr. Becker, uur ds. Kamper. Oosterland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. P. Hom burg, Vlissingen, Bruinlsse: 10 en uur ds. Wielemaker. Anna Jaco- bapoldcr: 10 en 2.30 uur ds. Haver kamp. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur godsdienst oefening, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinissc: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinissc: 10 en 5 uur lees dienst. St.-Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur Jeugdsamenkomst, 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Haamstede: 9.45 uur H. Mis. (nagekomen) Vrijdag 1 januari Ned. Herv. Kerk St.-Philipsland: 9.30 uur ds. van Dieren. Geref. Kerk Anna Jacobapoldcr: 10 uur ds. Haverkamp. Geref. Gemeenten St.-Philipsland: 9.30 uur leesdienst. Oud Geref. Kerk St.-Philipsland: 9.30 uur ds. Ge braad. is ook teleurgesteld dat Louisa hem nog geen kinderen heeft kunnen schenken. Pitti zoekt dan zijn troost bij andere vrouwen en Lou isa verlaat hem. Een jeugdvriend spreekt haar moed in en als Louisa weer thuis komt is Andrea blij haar terug te zien. Andrea neemt echter aan dat zijn vrouw een verhouding heeft gehad met een collega als zij tijdens een blin dedarm-operatie onsamenhangende woorden spreekt. Het komt tot een breuk en Louisa verlaat het huis en gaat naar haar tante, waar haar zoontje Giorgo geboren wordt. Zij is er van overtuigd dat Andrea niet zal geloven dat het kind van hem is en stelt hem van de ge boorte niet in kennis. Zij gaat zelf de kost verdienen als verpleegster. De film heeft een emotionele af loop als Louisa op het nippertje van de dood gered wordt door An drea als zij geopereerd moet wor den van een hersentumor. Andrea krijgt dan de kans om zijn missla gen tegen Louisa goed te maken. Een ontroerende film van passies en sentimenten. „A en C als waaghalzen" Hotel Bom presenteert op vrij dag 1 januari „A C als waag halzen", een dwaze geschiedenis met de populaire komieken Lou Costello en Bud Abbott. De heren A. en C. zien we ditmaal als eige- roman van prof. Andrea Maiocchi naars van een filmstudio, gekocht met in de hoofdrollen Massimo Gi- I met geld van een tante. Het blijkt I orhtor JJ- rotti en Lise Bourdin. In deze aan grijpende film zien wij de geschie denis van de alom geachte succes volle chirurg dr. Andrea Pitti. Zijn vrouw verheugt zich in zijn succes maar Pitti vindt, dat zij zich niet kan opwerken tot het maatschappe lijk peil dat hij bereikt heeft en hij echter al spoedig dat A en C zijn opgelicht - de studio is oud en on bruikbaar. Het tweetal laat het hier met bij en gaat op jacht op de man die hen dit kooltje heeft gestoofd. Uiteraard geraken A en C hierbij in de zotste situaties. de herrie is niet van de lucht. Verwachting tot donderdagavond: Veel wind Half- tot zwaarbewolkt met plaat selijk enige regen; matige tot krachtige en langs de kust storm achtige wind tussen zuid en zuid west; aanhoudend zacht. 1 jan. Zon op 8.48, onder 16.38. Maan op 10.19, onder 20.32. 2 jan. Zon op 8.48, onder 16.39. Maan op 10.51, onder 21.46. 3 jan. Zon op 8.48, onder 16.40. Maan op 11.19, onder 22.58. 4 jan. Zon op 8.48, onder 16.41. Maan op 11.45, onder Eerste kwartier: 5 jan. te 19.53. VERKOPINGEN Woonhuis te Zierikzee Bij een woensdagmorgen door no taris P. Heering te Zierikzee ge houden publieke verkoping, werd de heer H. Berrevoets te Zierikzee voor derden eigenaar van een wo ning aan de Blokweg, voor de prijs van f 15.100, Scheepvaartbericliten Bonita, 28-12 dw. Laceiba naar New Orleans. Kelletia (t.), 29-12 van Abadan naar Karachi. Vivipara (t.), 29-12 te Tripolis. WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 2-3 januari: C. M. van Hoorn, telef. 01110-2080. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 2-3 januari: W. Terpstra te Brouwershaven, telef. 01119-280. Ingezonden mededeling Ook in 1 960 Voor een goed horloge naar JAC. MOURER 2 jaar gratis verzekerd Vanochtend is in Alkmaar de vijfjarige Petertje van der Leek onder de achterwielen van een zware achteruit rijdende vracht auto terecht gekomen. Het kind was op slag dood. Nog (of nu al) tenten in de Westhoek ,,Wij hebben geen momentje kou gehad" (Van onze redakteur) De heren Zwiers en Gilhuis zijn dikke kampeervrienden, die al eer der - maar dan onder andere om standigheden - de Schouwse dui nen bezochten en er een linnen dakje spanden. Ze waren beiden wat vermoeid en hadden geen be hoefte aan drukke kerstdagen, .met als maar bij de haard zitten en saffiaantjes roken en daarom besloten ze con amore lot een win terse kampeervakantie, die zeer succesvol is verlopen. Eenzaamheid De eenzaamheid moge dan als een dak over de duinen zijn ge spannen, wat lette hen er toch op uit te trekken en het oor eens te luisteren te leggen aan het winter- hart van moeder Natuur? Ze von den een fraai plekje bij „Pimme- laar", ze hebben hun grondzeil ge legd en er flink wat kranten over gespreid en daaroverheen schuim- plastic aangebracht, waarmede het kampeerbed wel bekeken was. De ene kampeerder sliep onder de kens en de ander deed het met een donsje", dat het als „warmtevast- ouder" heelt wat beter bleek te doen. i Geen vis Een keer zijn de heren nog naar de zeekant getrokken en hebben de werphengel uitgegooid, maar de cember is ver buiten het visseizoen en daar zat dan ook niets bijterigs onder de kust. Een voorgenomen avondlijk kampvuur kwam te ver vallen, omdat het gutste, maar het vuurtje hebben ze toen 's morgens maar aangestoken. Dat was in ieder geval lekker warm. Conclusie van de heren na dit kampje is, dat men zelfs bij sneeuw en vriezend weer gemak kelijk kan kamperen, mits men er wat kleding en uitrusting betreft op is ingesteld. Koude wordt - zo levend in de natuur - een zeer be trekkelijk begrip en dit kleine dc- cemberkampeerweekje heeft hen heel wat vreugde geschonken. Ge woontedieren zijn we dus.... wij altijd met ons kamperen in juli en augustus. Voortaan een kerstboom voor de tent! WESTHOEK, 30-12. In een kadertje is het nieuwtje deze weck „meegefietst": „Twee kampeerders uit> Bergen op Zoom hebben hun tentje voor Kerstmis in de duinen gezet en hebben „zo- mertje gespeeld", al mag men nu niet direct gaan denken aan badbroeken en zonnehoeden. Op doortocht naar huis, hebben wij deze twee moedigen, de heren J. G. Zwiers en C. J. Gilhuis uit Bergen op Zoom even aan de tand mogen voelen over hun ervaringen. Sa mengevat luidden die: „pri ma" en wat ons het meest interesseerde was of de he ren kou hebben gehad. „Geen momentje", zeiden ze en liet klonk volkomen ge loofwaardig. MARKTBERICHTEN Veiling van 30 december Andijvie f 44,00-50,00, prei f 32,00- 42,00, uien f 16,00-18,00, spruiten f 60,00-62,00, boerenkool f 17,00- 19,00; per 100 kg. Golden Del. f 36,00-72,00, Goud- eincttcn f 36,00-49,00, Brederode f 41,00, St. Rémy f 32,00-36,00, Klei- pcer f ÏS.OO^SS.OO, Pondspee'r f 33,00; per 100 kg. Butgeilijke Stand - Zierikzee Geboren. 24 dec.: Josina Sari, d. van Jacob Jan Dogger en Pieter- nelia Snijders; 25 dec.: Stoffel Jo- hannis, z. van Johannis van der Wekken en Lena den Boer; 26 dec.: Marianne, d. van Pieter Coppoolse en Maria Johanna van Rooijen; 29 dec.: Margarclha Wilhelmina, d.van Hieronimus Koevoets en Johanna Janna Verwijs. Gehuwd. 29 dec.: Cornelis Lcen- dert van der Wekken, 26 j. en Eli zabeth Laurina van den Houten, 24 j„ wonende te Barneveld. Overleden. 24 december: Cornelis Buijsse, 75 j., echtgenoot v. Wolfe- rina Flikweert; 27 deé;: Cornelis Leendcrt Adriaan Ornéc, 22 j., wo nende te Enkhuizen. WANDELWOEDE IN ENGELAND EDINBURGH. 30-12. Het voor- beeld van Barbara Moore, de 56- jarige Britse vrouwelijke dokter, die vorige week van Edinburgh naar Londen wandelde, vindt thans ruime navolging. Er zijn nu al oen negental personen op de zelfde route onderweg om te pro beren de „tijd" van Barbara Moore die zeven dagen over hfcar wande ling deed, te verbeterên en naar gemeld wordt zijn nog meer lief hebbers naar Edinburgh onderweg om de voetreis naar Londen te on dernemen. Een Britse garagehou der heeft een prijs van 250 pond sterling uitgeloofd voor degene die het eerst in minder tijd dan Bar bara Moore de tocht volbrengt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2