Algemene Vergadering Waterschap .Schouwen-Duiveland' keurde begroting 1959 goed Elke dag De Kerstboodschap van de Paus K a Vee Wee 22* STAD RN PROVINCIE Mr. F. Th. Dijckmeester ge-installeerd als Hoofdingeland Waterschap krijgt een eigen nieuw wapen ZIERIKZEE, 22-12. Op de dins dagmiddag in 's Landskamer ge houden algemene ledenvergadering van het bestuur van het Water schap „Schouvven-Duiveland" on der voorzitterschap van de Dijk graaf, de heer A. M. Geluk, vond de be-ëdiging en installatie plaats van mr. F. Th. Dijckmeester als hoofdingeland van het Waterschap. Mr. Dljckmeester legde - nadat hem was medegedeeld dat de ver gadering akkoord ging met zijn toelating - in handen van de voor zitter de vereiste eden af. De voorzitter vond het een groot genoegen mr. Dijckmeester met zijn be-ëdiging en installatie als eerste geluk te mogen wensen. „De vergadering is verheugd over deze installatie", aldus spr., „ten eerste om de persoon van mr. Dijckmees ter en in de tweede plaats om zijn functie, zijnde burgemeester van Zierikzee". De voorzitter zag hier in een symbool van de samenwer king tussen de gemeentebesturen op Schouwen-Duiveland en het Waterschap. Onder de ingekomen stukken bevonden zich verschillende door Gedeputeerde Staten goedgekeur de besluiten van de algemene ver gadering, o.m. tot het zich verde digen tegen de door de N.V. San ders, aannemersmaatschappij te Delft ingestelde rechtsvordering. Dit betreft een oude zaak van de voormalige polder Oosterland. De voorzitter noemde de aanbe steding van het maken van een in- laagdijk bij Kloosternol f 281.700 door de firma J. Lievense en J. Huybregtse te Westkapelle. Er is endge druk op de aannemer uitge oefend omdat in het najaar wat op het schema werd achterop ge raakt. Verder werd aanbesteed het herzetten van steenglooiing bij Sir Jansland (laagste inschrijver firma M. v. d. Velde en Zn. te Bruinisse) f 36.300. Wat betreft de stormschade aan de Zuidhoek op 27 oktober 1959 deelde de voorzitter mee dat het aanvankelijk zich ernstig liet aan zien maar later werd alle gevaar bezworen. Niettemin bedraagt het herstelbedrag f 13.500. Hieruit blijkt welke enorme bedragen er met stormschade gemoeid zijn. Ieder jaar wordt het tijdens de Kerstdagen weer duidelijk gezegd: „het moet feitelijk elke dag Kerst mis zijn voor de mensen". Dat is - gezien naar de uitwendigheid - natuurlijk een moeilijke opgave. Elke dag kerstkransen en verlichte bomen, zou van het goede teveel worden. Maar bij die opmerking gaat het echt om de geestelijke achtergrond van Kerstmis. Het gaat er om iets van de vreugde en de diepere zin van het kerstgebeuren te „verdisconteren" in het gewone gedragspatroon van elk mens af zonderlijk en van alle mensen te zamen. Dat is moeilijk, maar mogelijk. Kerstmis is een zaak van persoon lijk innerlijk beleven, maar zo maar gewoon de „kleine dingen van het leven" hebben er ook mee te ma ken. Kerstmis kan, op bepaalde wijze tot uitdrukking gebracht, gaan be tekenen dat we het hele jaar door - om een voorbeeld te noemen - wat vriendelijker tegen elkaar zijn, wat beter van begrip, wat eerlijker en wat meer beheerst. Minder mop peren en wat meer levensblij zijn is ook een zaak van „dagelijkse kerst viering". Men maakt het Kerstfeest bij iemand, desnoods hartje zomer, als men eens oprecht en belangstellend luistert naar zijn moeilijkheden en al pratend poogt een uitweg te zoe ken. De gulle - van zorgen bevrij dende - lach heeft ook met Kerst mis te maken. Het verdrijven van de somberheid is ook een kerstas pect. Zo 's morgens ziet men vaak hele rijen gezichten nog op het nachtpitje staan. Er kan geen glim lachje af en dan nog watwat tillen we zwaar aan eikaars ver schillen en problemen. Wat staan we ver van elkaar af vaak en wat is er een hoop wantrouwen, omdat de etiketjes in onze heterogene sa menleving nu eenmaal niet alle maal precies eender kunnen zijn. Wat gunnen we dikwijls ook een ander zijn prestaties en zijn aardse verworvenheden en successen slecht en wat kan een mens soms een armzalig verliezer zijn. Is dit fundamenteel zo, dan helpen er geen brandende kerstbomen en geen konijnebouten. Als het nu straks echt Kerstmis wil zijn, moet dat alles het hele jaar door beter worden, anders is het tijdens de feestdagen maar wat sentimenteel gedoe aan de buitenkant geweest. Na 20 eeuwen christendom weten we allen, waar het met Kerstmis om gaat, maar om er op 19 febru ari of 3 september een Kerstfeest van te maken, dat is een hele dure - maar onontbeerlijke - kunst. EILANDMAN. Een veertigjarig© obligatie ad f 11.000, stammend uit het reserve fonds van het voormalige water schap Schouwen, zal niet worden herbelegd, maar in de kas van het Waterschap vloeien. Personeelssterkte In de loop van 1959 vond benoe ming en beëdiging plaats van de griffier de heer A. C. Hartog, van de ontvanger de heer M. Wieringa. De heer B. Stoutjesdijk moest in militaire dienst. De heer J. v. d. Bijl gaat per 1 januari 1960 met vervroegd pensioen. Aangesteld werd de heer J. v. d. Panne als kantonnier. Mevrouw A. Simmers-Stoutjes- dijk werd aangesteld tot typiste. Tot kantonnier de heer L. Siesse te Burgh. De heer Kereweer werd belast met het inventariseren der archieven. Dit werk is een heel eind voor elkaar en zal begin 1960 beëindigd worden. Hiermede is be reikt dat de archieven van de ver schillende oude polders op gelijke wijze toegankelijk zijn. De techni sche ambtenaren van de polders Bruinisse en Burgh werden in dienst overgenomen door het Wa terschap Schouwen-Duiveland. Inzake het te maken bestek van de Zuidhoek deelde de voorzitter mee, dat intern overeenstemming is bereikt met „Den Haag". Het be stek is goedgekeurd, behoudens nieuw t'e zetten glooiing aan de veerhaven „De Val". Na overleg met Gedeputeerde Staten zal aan besteding van het werk volgen be gin 1960. De peilingen hebben geen bijzonderheden opgeleverd. Wel moet rekening worden ge houden dat op grond van de voor- jaarspeiling besprekingen noodza kelijk zullen zijn. De strandval bij Scharendijke heeft uitgewezen dat herstel van de strekdam ter plaat se noodzakelijk is. Enige verdere verkoop van grond vindt plaats aan Staatsbosbeheer (2.16 are - berm Biesterveldweegje). De aankoop van grond (ondergrond huis) van de oud-machinist van de Vierbannenpolder vergt f 1.410. Besloten werd tot aankoop van enkele percelen te Burgh tot een totaal van 220 centiare voor 40 cent per centiare. Besloten werd tot vaststelling van de rekeningen over de jaren 1954, 1955 t.m. 1958 van de voorma lige calamiteuze polder Burgh en Westland De batige saldi worden overgenomen, de schulden zijn op genomen in een lening. De begroting 1959 Hierna vond de behandeling plaats van de begroting 1959. Deze moest in verband met de gewijzig de omstandigheden zo laat worden aangeboden. Beeds is een begin ge maakt met de opstelling van de be groting 1960. Behandeling duurt tot het voorjaar. Men hoopt eind 1960 de begroting van 1961 gereed te hebben, zodat op dit gebied een nonnalisering heeft plaats gehad, aldus de voorzitter. De begroting is afgesteld op de niet-verhoging van het voorlopig geschot, maar de voorzitter achtte het mogelijk dat in de toekomst wijzigingen plaats hebben. Men wacht ter zake op definitieve be slissingen. De zg. aanloopkosten zijn rechtstreeks in de begroting verwerkt, de afkoopsommen - ver beteringen van wegen (Westhoek) - drukken op deze begroting. Mr. Dijckmeester drong aan op een meer algemeen gestelde toe lichting bij de begroting, waarin de vooruitzichten en zorgen van het dagelijks bestuur nader uiteen worden gezet. De voorzitter zegde toe dat alles zal worden gedaan om tot beter inzicht op de begro ting te geraken. De heer J. v. d. Zande te Nieuwerkerk informeer de hoe de heffing gaat worden als de voorschotheffing niet juist blijkt. „Bij begrotingswijziging zal dit worden verwerkt", aldus de voorzitter. Inderdaad is verande ring van de cijfers te verwachten. De heer v. d. Zande vreesde dat dan ook de nieuwe begroting op losse schroeven zal komen te staan. De voorzitter echter maakte zich sterk dat de commissie belast met de schattingen in het voorjaar toch wel gereed kan zijn. De voorzitter hield overigens rekening met een wat hij noemde „de mogelijkheid tot schoksgewijze verhogingen" als achter deze materie geen vaart wordt gezet. Hoofdstuksgewtfze behandeling Na deze min of meer algemene beschouwingen volgde een hoofd- stuksgewijze behandeling van de begroting. Mr. Dijckmeester infor meerde naar het eigen wapen van het Waterschap. De voorzitter on derlijnde de noodzakelijkheid tot aanschaffing. Enige ontwerpen voor een eigen wapen zijn gemaakt en hierin is verwerkt de wens dat zowel het wapen van Schouwen als het wapen van Duiveland er in worden opgenomen. Ter zake be staat contact met de Hoge Raad van Adel. Er is een drietal ontwer pen ingestuurd waarvan er één door,het dagelijks bestuur is uit gekozen. De wapens van Schouwen on Duiveland zijn door zwaluw- staartachtige figuren met elkaar verbonden. De bevestigende brief van de Hoge Raad van Adel wordt verwacht. Mr. Dijckmeester at tendeerde op de post van f 32.000, geraamd voor stormschade, waar op de voorzitter antwoordde dat het streven bestaat om een zo be hoorlijk mogelijke post te ramen. In de f 32.000 is nog niet de storm schade in de Zuidhoek verwerkt. De zorg voor de waterkeringen is geraamd op f 56.000. „Hierop ligt het zwaartepunt", aldus de voorzit ter, „maar het betekent een zware post". Het is verder het streven, aldus de voorzitter, te komen tot een afzonderlijke beoordeling van de kosten der gemalen per hectare, teneinde te komen tot een zo ratio neel mogelijke exploitatie. In ver band met aanleg van de Delings- dijk zijn enkele zoutwatermonsters genomen van het ingebrachte wa ter. De wegen Bij de post Wegen deelde de voorzitter mede dat een gesprek heeft plaats gehad tussen het sta tenlid de heer C. Philipse en de ge meentebesturen over de onder- houdsproblematiek. Dit gesprek zal nog worden voortgezet. De voorzit ter keerde zich tegen de plannen tot het instellen van een Wegschap. Hij zag hierin een versnippering. Een definitieve regeling zal afhan gen van het gesprek dat in januari plaats vindt. De heer v. d. Zande dacht aan verhoging van de lasten op het gebouwd, waaruit het on derhoud zou kunnen worden gefi nancierd. Vijf en tachtig procent van de heffing van het geschot is inmiddels in contanten ingekomen. Verbouwing 's Landskamer De voorzitter deelde verder me de, zulks naar aanleiding van de betreffende begrotingspost, dat 's Landskamer zal worden ver bouwd. Dit is noodzakelijk omdat het aantal hoofdingelanden groter is geworden. Voorzieningen zullen worden getroffen aan de bestuurs kamer. Een opknapper krijgt de kamer rechts beneden in de gang. De griffie wordt voorzien van een dagkluis. Verder worden gerestau reerd de kamer half in de trap en de ontvanger-kamer. Bovendien moeten nieuwe bureaus worden aangeschaft en kantoormachines In het voorjaar wil men herstel van de kamer der technische diensten en de inrichting van de tekenkamer in de begroting verwerken, terwijl voor 1961 gedacht wordt aan ver andering van de grote vergader zaal De batige saldi van de voor malige waterschappen beliepen een bedrag van f 579.259,35. Dit bedrag blijft beschikbaar ten bate van de oude polders, maar het is wel ge bruikt om kasgeldleningen af te lossen. Begroting goedgekeurd Zowel de gewone dienst als de kapitaaldienst, waaruit de begro ting bestaat, kregen hierna zonder hoofdelijke stemming de goedkeu ring van de vergadering. De voorzitter dankte de griffier en het administratief personeel voor het vele werk aan de begro ting besteed. Voor een kleine rest van deze be langrijke waterschapsvergadering moeten wij verwijzen naar het vol gende nummer. Aan het slot der besprekingen wenste de voorzitter, onder dankzegging voor de gehou den besprekingen, de vergadering gezegende kerstdagen en een geluk kig nieuwjaar. VATICANSTAD, 23-12. In zijn Kerstboodschap tot de wereld heeft paus Johannes o.a. gezegd dat, wanneer de mensen waarheid, rechtvaardigheid en naastenliefde in acht nemen, het „mogelijk zal zijn te spreken van „samen-leven" en niet slechts van „co-existentie*' welke, juist omdat deze de inspi ratie van onderlinge afhankelijk heid mist, hindernissen opwerpt, waarachter onderling wantrouwen, vrees en angst zich nestelen". HET SLAGERSBEDRIJF IN 1958 DEN HAAG, 23-12. De rentabi- liteit van de slagersbedrijven is in '58 gemiddeld met ongeveer f 1610 afgenomen, hoewel de omzet met ruim drie procent is gestegen. Al dus een statistiek over het sla- gersbedrijf over 1958, uitgegeven door het economisch instituut voor de middenstand. Uit de vergelij king van de bedrijfsuitkomsten over 1957 en 1958 van 165 slagerij en blijkt voorts, dat het onderne mersinkomen met gemiddeld f 1510 ofwel met circa 13 procent is ge daald, terwijl de nettowinst een achteruitgang te zien gaf van f 1460 of wel van circa 11 procent. Deze daling moet veroorzaakt zijn door de gestegen kosten. Deze na men toe van gemiddeld f 22.760 tot f 24.140 of wel met zes procent. dat., het kerstfeest sinds de 4e eeuw op 25 december wordt gevierd als tegenhanger van een heidens feest; de dag van de overwonnen zonnegod? dat., de krenten voor ons kerst brood afkomstig zijn uit Griekenland, speciaal van de eilanden Ithaka en Zante? dat.deze krenten een soort drui- 'ven zijn? dat.men in sommige streken van Griekenland uit deze kren ten een speciale zoete wijn perst? dat., in Engeland de befaamde „Christmascake" reeds vier weken voor het kerstfeest gebakken wordt? dat.de 2e kerstdag in Engeland „Boxing-day" wordt ge noemd, omdat men daar fa milie en vrienden op deze dag geschenken geeft? dat.eveneens in Engeland de groenteman tijdens de kerst week naast groenten ook kerstbomen en mistletoe verkoopt? dat., het gebruik van mistletoe met Kerstmis een eeuwen oude traditie is, die door En geland werd ingevoerd? dat.een verliefd meisje, gekust onder een takje mistletoe, binnen een jaar zal trouwen, althans volgens de traditie? dat., de vrucht van mistletoe of maretak, een witte bes, ver giftig is? dat.. Nazareth, het stadje in Ga- lilea, waar het kind Jezus opgroeide, thans En-Natsira heet en ongeveer 10.000 in woners telt? dat., ook in België, in de provin cie oost-Vlaanderen, een plaatsje ligt, dat Nazareth heet? dat.Jeruzalem, de hoofdstad van Palestina, door ruim 20.000 pelgrims per jaar in normale tijden bezocht wordt? KORTE BERICHTEN (JIT HET BINNENLAND ROERMOND. Via de Coöperatie ve Roermondse Eiermijn te Roer mond is het drie-miljardse Neder landse ei geëxporteerd. Dit feit werd enigszins feestelijk gevierd. BERGEN OP ZOOM. Het derde slachtoffer van het auto-ongeval, dat op de Wouwse straatweg, onder Bergen op Zoom, gebeurde, is over leden. Het is de 37-jarige J. W. A. Janvier uit Bergen op Zoom. Hij was naast de bestuurder van de vrachtauto gezeten, welke door de Belgische auto frontaal werd aan gereden. KERKWERVE Kerstmiddag voor bejaarden Vorige week hield de N.C.V.B. voor de bejaarden van Kerkwerve een kerstmiddag, onder leiding van de presidente, mevr. Francke. De kerstgeschiedenis werd afgewisseld met het zingen van verschillende liederen en gezangen. Na de pauze las mevr. bij de Vaate een kerst verhaal, getiteld „Behouwen vaart" waarna mevr. van Leeuwen-Hen- drikse een gedicht voorlas van v. d. Stoep over de kerstgeschiedenis. Na nog gezamenlijk zingen eindig de de presidente, mevr. Francke, met dankgebed deze goed bezochte bijeenkomst. Traditiegetrouw vierde Koninklijke familie het Kerstfeest Koningin en prinsessen schonken chocolademelk De koninklijke familie heeft gis- teren in het in stemmig groen ver sierde koetshuis wan de koninklij ke stallen in Den Haag met haar personeel en de gezinnen daarvan het kerstfeest gevierd. Prins Bernhard zei in zijn wel komstwoord o.m. dat juist het ko ninklijke gezin en zijn personeel tezamen was, omdat „wij bij el kaar horen, omdat wij samen een eenheid vormen, waarin ieder van ons zijn eigen plaats heeft". De prins vervolgde „bij ons dagelijks werk hebben wij allen contact met minstens enigen van de andere aanwezigen hier. Deze afhankelijk heid bestaat echter ook, en in een veel grotere mate, in het zuiver menselijke vlak. Indien wij samen zouden werken en er zou tegelij kertijd geen echt menselijk con tact tussen ons zijn, dan zou er iets essentieels ontbreken. Iets, zonder hetwelk het leven geen waarde zou hebben. Zoeken naar het goede Het komt er op aan, dat wij zoe ken naar wat wij in de ander kun nen waarderen, naar het goede, dat even zeker in ieder mens aan wezig is. Wij zijn ook", aldus prins Bernhard, „allen met elkander verbonden en met alle andere mensen buiten de zaal, omdat wij Gods kinderen zijn". De prinsessen Marijke en Mar griet hadden een actief aandeel in de kerstviering. Er werd een kerstspel door kinderen opge voerd. Prinses Marijke speelde de Ingezonden mededeling rol van de engel die de blijde bood schap brengt als het kind Jezus geboren is. Prinses Margriet sprak verbindende tekst uit tussen twee bedrijven. In de zaal zaten konin gin Juliana, de prins en de prin sessen Beatrix en Irene. Koningin Juliana las voor uit het evangelie naar Lucas, hoofdstuk 2 1-20. In het koetshuis stond een me tershoge kerstboom, zilverwit ver sierd, met echte brandende kaar sen. Na afloop van het kerstfeest boden koningin Juliana en de prinsessen Beatrix en Irene haar personeel kopjes chocolademelk en broodjes aan. Ingezonden stukken Mijnheer de Redakteur. In de Zierikzeesche Nieuwsbode van dinsdag, stond een bericht uit Doetinchem, waar twee dames wer den aangereden en gedood omdat zij aan de rechterkant van de weg liepen. Zondagavond. 20 minuten voor zeven reden wij met de auto langs Dreischor in de richting Brouwers, haven. Van tegenovergestelde rich ting kwam een tegenligger; van beide auto's werd gereden met ge dimd licht. Plotseling kwamen aan de rechterzijde van de weg twee dames in het gezichtsveld, zonder dat wij met het gedimde licht voor dien het minst van hen gezien had den. Deze dames wisten niet en ze ker nog niet, dat door rechts van de weg te lopen zij een ogenblik in groot levensgevaar verkeerden, en in welk groot gevaar zij de overige weggebruikers brachten. Toen wij wat verder doorreden tegen de dijkhelling, kwam een te genligger met verblindend licht, zo dat wij een ogenblik geheel blind reden. Waarom tegen een helling niet even gedimd? Mijnheer de redakteur, zou het niet in het belang van veilig ver keer zijn, als de weggebruikers hun ervaringen van dergelijke gevaren zo nu en dan eens door middel van de krant mededeelden? Met dank. Hoogachtend, M. PROVOOST," Brouwershaven (Aan persoonlijke op schrift ge stelde ervaringen als door U be doeld, zullen wij altijd gaarne in ons blad ruimte verlenen, in de hoop dat het voor anderen als waarschuwing dienen kan. Red.). Officiële publikatie Beëindiging financiering oorlogsschade schepen Belanghebbenden wordt medege deeld, dat de termijn, binnen wel ke aanvragen om een financiële te gemoetkoming in de herbouwkos ten van onherstelbaar beschadigde of verloren gegane schepen moeten zijn ingediend, sluit op 30 juni 1960. De aanvrage moet - vergezeld van een bouwtekening, een algemene omschrijving of een bestek - wor den ingediend bij het Hoofd van de afdeling Vaartuigen van het Mi nisterie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, Heemraadssingel 241 te Rotterdam. Voor gevallen, waarin ter verkrijging van een bij drage naar de vervangingswaarde reeds eerder (in het algemeen bin nen een jaar na de vervanging van het verloren gegane schip) een aanvraag had moeten worden in gediend, blijven de gestelde termij nen gehandhaafd. Na 30 juni 1960 zal ook geen rente meer worden vergoed over inschrijvingen in het Grootboek voor de Wederopbouw, die betrekking hebben op een bij drage in onherstelbare schade aan of verlies van schepen. VICTORY 36 et. een lichte sigaar voor ZIERIKZEE Ziekenauto reed in sloot De ziekenauto van het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee is dinsdag op een weg tussen Kerk werve en Brouwershaven door de vettigheid van het wegdek geslipt, over de kop geslagen en in de sloot tercht gekomen. De chauffeur, een verpleegster en een leerling-ver pleegster bekwamen behalve enige lichte ontvellingen geen letsel. De auto was op weg naar Brou wershaven om een patiënt te halen toen de chauffeur nabij de Ture- lureweg de macht over het stuur kwijtraakte toen de wagen op het gladde wegdek begon te slippen. Beide verpleegsters kregen een lift naar Brouwershaven, vanwaar zij hun patiënt per gecharterde taxi naar het ziekenhuis over brachten. De ziekenwagen werd door een kraanwagen uit de sloot gesleept. KERSTCONCERT ZIERIKZEESE ORATORIUM VERENIGING De Zierikzeese Oratorium Ver eniging heeft zich dinsdagavond in een goed gevulde Grote Kerk laten horen met een kerstprogramma, waarvan het „Te Deum Laudamus" van Mozart deel uitmaakte. Het programma was zeer heterogeen samengesteld. Medewerking werd nl. verleend door een meisjeskoor, de violist Fons Smit en de organist Jan de Kroon, beiden te Bergen op Zoom, de bas Johan Mendels en een blokfluittrio. Uw recensent kende alleen het Oratoriumkoor van naam en hij prijst zich gelukkig kennis te heb ben mogen maken met het koor, dat als sterkste troef de klankkleur op deze uitvoering uitspeelde. Juist deze klankkleur is voortreffelijk en maakt het bezit van het koor van Zierikzee, als kleien stad op het vo- kaal toch stellig nog wat geïsoleer de Schouwen-Duiveland van grote waarde. Het „Stille Nacht", hoe prachtig getoonzet ook, is tenslotte een tot vermoeiens toe gezongen kerstlied, maar hier kreeg het een aparte kleur en een ontroerende interpre tatie. Bij het „Te Deum" had h'et koor de handicap van het gebrek aan de noodzakelijke orchestrale ondersteuning. Dit werk a capella te brengen is beslist geen kleinig heid. Vooral tegen het slot won de uitvoering aan overtuigingskracht. Vokaal genot viel tenslotte in rui me mate te puren uit de speciale bewerking van het „Ere zij God", dat partieel in wisselzang werd ge zongen met het meisjeskoor, dat zich deze avond evenzeer op „hoog niveau" bewoog. Aan kristalheldere stemmetjes is dit (vaste?) meisjes koor in ied°r geval rijk, hetgeen ook de jeugdige soliste bewees. De violist Fons Smit had het moeilijk, omdat hij een aanvanke lijk geannonceerde - ma ar door ziekte verhinderde - violiste ver ving, waardoor zijn voorbereidings tijd uiterst kort was. Met „Sara bande" van Joh. S. Bach bewees 'hij zijn vakmanschap. Niet eenvou dig ook was de taak van Jan de Kroon, die het fraaie orgel belang rijk sterk aan banden moest leggen in de begeleiding. Dat zijn solo nummer - om mij niet bekende re den - kwam te vervallen - is spijtig. Het blokfluittrio. bestaande uit de jongelui Wim Klaassen, Peter Dog ger en Eric Keuning, speelde op voortreffelijke wijze een suite van Witt. Het samenspel evolueerde steeds tot volkomen harmonie. Een belangrijk aandeel had ook Johan Mendels in het programma, die na een aarzelend begin zich steeds beter inzong. Mendels heeft een prachtige basstem, die echter soms een wat eigenaardig galm- effekt heeft, waarvoor deze veel belovende zanger op zal moeten passen. Een zeer waardevol programma punt van hem was het: „Herr, nun lassetvan Heinrich Schütz. De koren stonden o.l.v. de heer Jac. M. Luykenaar, directeur van de Muziekschool te Zierikzee. Voor al in de vrije directie bleek hij een dirigent, op wiens intenties de le den opvallend vlot reageerden Een met al een avond van groot kunst genot, volkomen passend in de kerstsfeer. Schiedam. Pr. V. DEN HAAG. Naar het Land bouwschap nader meedeelt heeft de staatssecretaris van financiën voor giften aan het Hulpfonds Droogteschade Landbouw, behalve voor de inkomstenbelasting, ook faciliteiten toegestaan voor de loon belasting en de vennootschapsbe lasting. Nagekomen PREDIKBEURTEN Ned. Hervormde Kerk St. Philipsland: le Kerstdag: 9.30 en 2.30 uur ds. v. Dieren; 2e Kerstdag: 9.30 uur ds. v. Dieren. Geref. Kerk Anna-Jacobapolder: le Kerstdag: 10 en 2.30 uur ds. Haverkamp; 2e Kerstdag: geen dienst. Geref. Gemeenten St. Philipsland: le Kerstdag: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst; 2e Kerst dag: 9.30 uur leesdienst. Oud-Geref. Kerk St. Philipsland: le Kerstdag: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad; 2e Kerst dag: 9.30 uur ds. Gebraad. Chr. Geref. Kerk Kerkwerve: 2e Kerstdag 's middags Kerstfeest zondagsschool. Zierikzee: 2 uur Kerstfeest zondagsschool.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6