Ijooilwill Kunnen dieren elkaar verstaan Overdenking TUNNtL WAT ZIT IN DE Teddy moet naar de b.l.o.-school Nog witter. stralend wit... zó wast... s GRENSV0LK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag is december 1959 mei Televisieprogramma's voor de komende Kerstweek De K.R.O. komt eerste kerstdag op de buis met een stemmige, maar zeer gevarieerde produktie, waarin o m. het Amsterdams Ballet met „Het zwanenmeer" van Tschaikow- sky en het Utrechts Byzantijns Koor met Oekraïnisehe kerstliede ren de omlijsting vormen van de bekende kerstpreek uit Elliot's to neelspel „De moord in de kathe draal", voorgedragen door de nu 50 jaar op de planken staande Al- bert van Dalsum, en een filmrepor tage van de kerstviering in twee Duitse vluchtelingenkampen. Duits land biedt d-> komische opera „De barbier van Sevllla". De tweede dag Op tweede kerstdag presenteert de A.V R.O. een week-endshow in kersttooi, compleet met kaarslicht en mistletoe. Erg donker zal uw beeld overigens niet zijn, want b?- halve de kaarsen blijven nog tien tallen duizend-wattlampen inge schakeld. Gasten in dit programma: Mieke Telkamp, Greetje Kauffeld, Pia Beek, de Blue Diamonds, de Chinese illusionist Sitta, een Ame rikaanse „balonnenbeeldhouw^r", de Oostenrijkse imitator Maxim Raft en vele anderen. Wij deden maar een greep. Vooraf Televizier. Om vijf uur „Meneer King maakt een kerstverhaal uit" voor de jeug dige kijkers. Wav»r geeft een kerstfilm naar een Tsjechische novelle en de Süd- West Funk een bonte kerstavond. De derde dag 'Zondagavond, de derde kerstdag dit jaar, wenst de N.C.R V. ons een serie telerecordings toe te dienen, waaronder de cantate no. 51 van J. S. Bach, uitgevoerd in de Geerte- kerk te Utrecht Ellen Vogel draagt het verhaal „Happy Christmas" van Daphne du Maurier voor. Ver der een filmverslag over 20 jaar van een Joodse huisvader onder de titel „Balans van een gezin". Daarna geeft de N.C.R.V. pas aan de N T.S. gelegenheid tot overname van de Duitse kerstoperette „Die Fledermaus", die de kijkers in het oosten des lands en velen elders in Europa in zijn geheel kunnen zien Daar is natuurlijk in ons land veel over te doen geweest, maar de N. C.R.V. wenste haar telerecordings niet op een andere avond te bren- Ingezonden mededeling BIN N ENVERI NGBED SCHUIMRUBBERBED gen en de Duitse televisie stelt de operette alleen gratis ter beschik king als zij rechtstreeks wordt ge- relayeerd. Bij heruitzending op een andere datum is het volle pond aan rechten verschuldigd en dat kan de N T.S. bij zo'n kostbare produktie niet opbrengen. Er zou nog wel een tussenweg te vinden zijn als mr. Roosjen bereid zou zijn het N.C.R.V.-programma voor en na de opera te laten aan sluiten, maar hij is daar persoon lijk tegen Ondertussen is niet al leen het Nederlandse publiek ont stemd over deze willekeur Ook in Duitsland heerst wrevel en de re gisseur Kurt Wilhelm moet al heb ben uitgeroepen, dat Bussum dan helemaal niets te zien krijgt van zijn werk, want een gedeeltelijke vertoning vindt hij zinloos. Het Ne derlandse publiek zou er niets van begrijpen omdat hij met een gewij zigde tekst werkt. Hij heeft zijn produktirfeider dus getelegrafeerd Bussum dat halve relais te weige ren. Producer Von Plato is evenwel ziek geworden, zodat we in span ning wachten op hetgeen er nog staat te gebeuren. Uit of thuis? Voor zover u nog te kiezen hebt in de kerstweek, kunnen wij u aan- b?velen dit week-end thuis te blij ven. De K.R.O presenteert het „Ca baret der onbekenden", Alfred Hitchcock en de „Music-box". De A.V.K.O. volgt zondag met A tot Z en kerstimpressies uit Londen, Pa rijs en New York. Daarna een re lais van de B B C., die het grootste ballet „Doornroosje" uitvoert. Dins dag draait de hoofdfilm „Het won der van de 34ste straat". Woensdag Telediscoparade, Pas geperst en Han Rensenbrink Donderdag voor de nachtmis een kijkspel „De Gras- harp" (d.i. „de wind die door het gras suist en een droomwereld op roept"). Contact met de „Elbe" in nood HONOLOELOE, 17-12. De Ame rikaanse torpedoboot jager „Richard S. Edwards" heeft contact gekregen met de Nederlandse sleepboot „El be", die met een onklare schroef op de Stille Ocaan ronddrijft, al dus meldt de Amerikaanse marine. De Edwards zal morgen proberen de twee eveneens ronddrijvende Amerikaanse vliegdekschepen, die van de Elbe waren losgeraakt, te vinden. HENGELO. De directie van de N.V Koninklijke Ned-rlandsche Zoutindustrie te Hengelo deelt me de, dat zij besloten heeft om in het Botlekgebied begin 1960 aan te vangen met de bouw van een zout- elektrolysebedrijf met een capaci teit van 30.000 ton chloor per jaar en de daarmede overeenkomende hoeveelheid natronloog. WIJ OUDERS Met Tedje gaat het niet goed op school. Ze zit nu een paar maanden ln de eerste klas, maar haar kleine hersentjes kunnen de leerstof niet bevatten. Op een dag vindt het hoofd van de school het nodig, moeder bij zich te laten komen. Voorzichtig legt hij haar uit, ho? de zaken staan. Tedje is niet op haar plaats op een gewone lagere school. Het gaat net iets boven haar bevat tingsvermogen; ze kan zich niet concentreren; wordt voortdurend afgeleid in de klas. Het zou voor Tedje beter zijn, als ze bijzonder onderwijs ontving. Als modder voelt, welke kant het opgaat, staat ze meteen op haar achterste benen. Ze is hevig agres sief en vraagt op diep-gebelgde toon, of haar kind soms voor een idioot aangezien wordt. Tedje is al tijd een heel normaal kind geweest Een pienter kind zelfs Ze hoeft bij geen ander ond^r te doen. Wat denkt het schoolhoofd wel, dat zij zich hier in haar kind laat staan beledigen? Alle kinderen zijn speels het eerste leerjaar. En léét ze eens een keer blijven zitten, wat dan nog? Dat komt in de beste families voor. Maar haar kind naar een b l.o.-school, dét nooit. Ze zal het voor kennisgeving aannemen. Als het nu nodig is Geduldig tracht het hoofd de bo ze moeder aan het verstand te brengen, dat een b.l.o.-school geen inrichting voor imbecielen is, maar eenvoudig een school voor kinde ren, die om de een of andere reden bijzonder onderwijs nodig hebben. Het is béter voor haar kind. Het niet-mee-kunnen-komen wordt een kwelling, die in een minderwaar digheidscomplex zou kunnen over gaan, waar het kind ook later nog onder gebukt kan blijven gaan. Moeder ls voor geen rede vat baar. Ze kijkt, of het hoofd haar de grootst mogelijke krenking heeft aangedaan. „Enfin, dwingen kan ik u natuur lijk niet", besluit hij. „Bespreekt u het eens met uw man". Valse schaamte Dat doet moeder ook. Maar niet, om met vader te overleggen, wat ze in het belang van Tedje moeten doen. Nee, enkel om nog eens lucht te geven aan haar diepe veront waardiging over wat die „vent" haar te kennen heeft durven geven. Vader hoort het relaas bezorgd aan. „We zouden toch eens naar zo'n school kunnen informeren", oppert hij tenslotte voorzichtig „Als het nu toch voor Tedjes bestwil is". „Begin jij ook al", stuift moeder op, „wat denken jullie well mijn kind naar een b.l.o.-school 1 nooit van mijn leven! Zeker om er op aangekeken te worden door de mensen! Wat zou ik moeten zeggen, als ze vroegen, waarom Ted ie niet op de gewone school kan blijven?" Zoals Tedjes moeder zijn er velen helaas. Hun eigen ijd->lheid zit hun hoger dan het welzijn van hun kind. Valse schaamte verbiedt hun, te doen, wat voor het kind de aan gewezen weg is. En wie eronder lijdt, is het weerloze kind, dat ge dwongen wordt tot prestaties, die hij niet leveren kan Geplaatst in een situatie, die boven zijn vermo gen ligt, kunnen zich complexen gaan ontwikkelen, waaronder het kind zijn levenlang gebukt gaat Ouders, bespéért dit uw kind. Laat liefde uw gids zijn en laat u niet verblinden door verkeerd gerichte ijdelheid. Een tégen uw kind ge richte persoonlijke ijdelheid. MARCELLE. De bijeenkomst van de NAVO-niinisters Nog geen geïntegreerde Europese luchtmacht PARIJS, 17-12. De ministers van buitenlandse zaken, defensie en financiën der N.A.V.O.-landen zijn donderdag in Parijs bijeengekomen om de besprekingen voort te zet ten over de militaire en politieke toestand in de wereld en de top conferentie tussen oost en west. Van gezaghebbende zijde is mede gedeeld, dat de ministers van de fensie niet afzonderlijk zullen ver gaderen om het debat over mili taire zaken voort te zetten. Zoals gemeld is het donderdag te Parijs nogal heftig toegegaan bij de dis cussies over een geintegreerde luchtmacht. Generaal Lauris Nor- stad, opperbevelhebber van de N.A.V.O.-strijdkrachten in Europa, heeft gisteren gezegd, dat hij zijn plannen niet kan uitvoeren zonder unificatie. Het debat, dat donder dag is gevoerd, was geheim. Frankrijk zou tot nu toe gewei gerd hebben de integratieplannen te steunen. Alle andere ministers zouden zich echter voor integratie hebben uitgesproken. Ingezonden mededeling WAT DEED UW OVERGROOTMOEDER f Bij kriebelhoesc «n opkomende verkoud heid nam lij vlug een paar Pottertjes in de mond. Dat hielp! Nog steeds is Potter's Linia hit probate middel. Draag daarom altijd oen doosje bij U! KORTE BERICHTEN UIT HET BUITENLAND ZWOLLE De 21-jarige boerenar beider H. Visser uit Dedemsvaart (gemeente Avereest) is bij Hasselt met zijn motor tegen een boom ge botst en zo ernstig gewond dat hij korte tijd later ter plaatse overleed. De jongeman was op weg naar Lut- telgeest in de Noord Oostpolder, waar hij bij een boer werkte. Hij had die dag juist in Hoogeveen zijn rij-examen afgelegd. TEGELEN. Een automobiliste heeft langs de slecht verlichte Kas teellaan te Tegelen (L.) het stoffe lijk overschot aangetroffen van de 46-jarige fabrieksarbeider Luijten uit Tegelen Even verder trof zij, eveneens langs de weg, een bewus teloze oude man aan Zij waar schuwde de politie, die onmiddel lijk een onderzoek instelde. Deze is tot de voorlopige conclusie geko men, dat de fabrieksarbeider met zijn bromfiets de oude. man moet hebben aangereden. Hij is daarbij zo ongelukkig komen te vallen, dat hij onmiddellijk is overleden. BERGEN OP ZOOM. Op de Noord-zijde-Zoom te Bergen op Zoom is de 73-jarige mevrouw Ber ger uit Halsteren door een brom fietser aangereden. Zowel de brom fietser, de 22-jarige heer de Moor, als de aangereden dame moesten naar het ziekenhuis ter plaatse worden overgebracht In de loop van de middag is mevrouw Berger overleden. De bromfietser liep bij de aanrijding een zware hersen schudding op. TEGELEN. Bij een ongeluk met een 20-tons vrachtauto in België, is een van de chauffeurs, de 33-jarige H. van de Venne uit Tegelen, om het leven gekomen Het ongeval gebeurde op de weg van Framerie naar Cuesmes, toen de vrachtwagen van een internationale vervoer maatschappij (Interlimburg) uit Te gelen tegen de boog van een brug reed. SPEURTOCHT IN DE NATUUR Mimiek, gebarentaal en geuren middelen tot uitdrukking De dieren kunnen niet praten, al thans niet in de zin die wij aan praten toekennen Wanneer een hond blaft, dan doet hij geen be paalde mededeling in een soort hondentaal, neen, het blaffen is een volkomen willekeurige uiting. Hoe hebben dieren dan contact met elkaar en hoe maken zij elkaar iets duidelijk? Men kan dit h'et best zelf zien in zijn naaste omgeving Op dezelfde manier waarop uw hond u tracht een en ander duide lijk te maken, zo converseert hij ook met zijn soortgenoten. Zie maar eens hoe hij zacht pie pend bij de deur staat en verwach tingsvol naar u opkijkt, want hij wil er uit. Wij zien met een enkele oogopslag of onze hond blij, boos, verdrietig, verwachtingsvol, bang. en wat al niet m-er is. Hij beschikt over mimiek en gebarentaal, waar bij hij ter onderstreping soms blaft, hetzij van blijdschap, angst of span ning. Afgebakende grenzen Wanneer wij als mens op die ma nier onze hond als het ware kun nen verstaan, dan is het begrijpe lijk, dat zijn soortgenoten dit ook kunnen, zelfs nog veel beter. Misschien hebt u zich wel eens afgevraagd, waarom uw hond liefst op de hoek van een straat en bij een aantal bomen of palen zijn vi sitekaartje deponeert. Hij zet hier mee zijn „vlaggen" uit. Dat wil zeggen: hij paalt hiermede zijn ter rein af. Dit is een overblijfsel uit de natuur, waar het dier op die manier zijn jachtterrein aangaf Nu betekent het: dit terrein is van mij en ik wil andere honden dit duide lijk maken. Door zijn scherpe reukzin kan een hond door het snuffelen dade lijk constateren of een terrein al bezet is en door wie. Nu kan het voorkomen, dat ook een andere hond meent r->cht te hebben en hij plaatst er zijn „geurvlag" overhen. Andere honden, die hun concurrent vrezen, doen dit niet. minuut, op 200 meter met 32 maal en op 3000 meter met slechts acht maal. Bovendien scheidt zij een geur af, waardoor de andere bijen weten of het honing of stuifmeel is en van welke bloem of meeldraden. de mededeling gedaan, dan vlie gen alle bijen zonder mankeren naar de juiste plaats. Andere dieren Bij vissen treffen we ook een soort gebarentaal aan. Wanneer zij zich bedreigd voelen, nemen zij een afweerhouding aan. Een en ander kunnen wij soms zien in ons aqua rium. Het duidelijkst blijkt hoe vissen elkaar verstaan, wanneer we een gehele paringsceremonie kun- nen volgen. Het is als het ware een j spel van vraag en antwoord in ge barentaal, die aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. Besluip eens een aantal vogels in uw tuin. De vogel, die uw nadering bemerkte, tjilpt en vliegt weg Klank van de tjilp en houding van wegvliegen zijn voor de andere dui delijke taal. Er is gevaar en zon der zich er verder van te overtui gen, vluchten ze blindelings in de zelfde richting als nummer één. FEEST DE FEITEN NIET WEG. 1 Thess. 1 10. Het jaareinde is de tijd waarin op velerlei wijs en toon de „Gods vrede" bezongen wordt. Een lied over vrede ts echter nog geen vrede. En Godsvrede is nog geen vrede met God. Wij kunnen een Godsvrede af spraken, gebieden, afkondigen, maar God niet bevelen vrede met ons te hebben. Bij Godsvrede hoort: het weg feesten van de Heilsfeiten. Dan •vieren wij het feest niet, het feit dat het feest is, maar het feest viert ons. Paulus heeft in Thessalonika niet pakkende, suikerzoete verhaaltjes verteld over God en het „Kerste kind", maar drie weken lang, Heils feiten verkondigd. Heil betekent: heel. De heilsfei ten maken heel, wat stuk is. Ik weet, zegt Paulus tot de Thes- salonicensen, dat gij ntet meer slaapt de slaap des doods, rustig terneer liggend in een door uzelf afgekondigde Godsvrede, maar dat ge wakende zijt, smakende de vrede met God. Hoe weet Paulus dat, waaraan weet hij het? Omdat de „GEkomene" verwach ten als de „Komende" nl. Jezus, die God uit de doden heeft verwekt, Die ons verlost van de op ons af komende toorn. Hem waren ze verwachtende. Ze hebben de „Heilsfeiten" geloofd! Wat zou er toch achter zitten, dat niemand bezwaar heeft tegen de stal en de kribbe en „Het Kind" in de kribbe? Omdat ieder kan doen met het Kind, naar hij meent, wat hij wil. Omdat ieder het kan „omvor men" naar eigen smaak. Dan wordt het feest van „Het Kerst/eit" der Schriften, door ieder op zijne wijs omgefeest tot het Kerstfeest" dat geeft: voor elk wat wils. In ?en financieel blad stond: De Kerstindustrie is voor onze econo mie van betekenis geworden. De Kerstindustrie mag mee hel pen aan de verwerkelijking van de Heilstaat. De Heiland der wereld is geko men en Hij is de „Komende". Dit bazelen maar niet in hun kansels de pessimisten en vreugde lozen, die niet anders weten te spreken dan van krachteloosheid en verworpenheid. Alzo spreken de Schriften die wijs maken tot zaligheid. Wachten betekent: opblijven, verwachten. In de Kerstnacht behoeven we niet op te blijven. God heeft de nacht gegeven om te slapen. Jezus Christus de Heer is in de nacht neergelegd in onze wereld Nu kan deze nacht onze nachten dragen en onze dagen Als Ik Hem maar heb, Slaap Ik vrolijk in. In de Kerstnacht. Om al de dagen van mijn leven, Hem de GEkomene, als de Komen de te verwachten. Welgelukzalig (goed af) is de mens, die in deze feestdagen, maar niet slechts in zijn gevoel geraakt wordt, maar in z'n hart gegrepen is. Ingezonden mededeling De naar Engeland Br.haven. KEIZER. De verwerkelijking van het tun nelproject Frankrijk-Engeland on der het Kanaal door schijnt nader bij te komen. Reeds sedert enige tijd is een geologisch onderzoek en geologische opname van de onder grond van de zee tussen Dover en Calais in volle gang. Er komt dus eindelijk schot in. Zal eindelijk Engeland door een weg en/of spoorlijn met het vaste land van Europa worden verbon den? Zal Engeland tenslotte zijn „splendid isolation" prijsgeven De kosten van het vooronderzoek alleen zijn niet bepaald voor de poes; ze bedragen bijna drie mil joen gulden en worden gedragen door de kanaaltunnelstudiegroep, waarin ook wordt deelgenomen door de Suez-maatschappij. De to tale kosten worden op niet minder dan een miljard gulden geraamd. Vooreerst hoopt men een rond 50 km. lange tunnel voor het trein verkeer te graven, later eventueel uit te breiden met een rijweg. In het gunstigste geval kan de tunnel binnen zes jaar in bedrijf worden gesteld. FEUILLETON door JAKOB SCHOPMANS De bijen kwispelen Men zal zich ongetwijfeld afvra gen hoe andere dieren zich dan uiten, wanneer zij geen mimiek kunnen maken De bij is hiervan een mooi voorbeeld. Onderzoekin gen van Von Frisch hebben ons hierover veel geleerd Hij he'eft ontdekt, dat wanneer een bij een rijke voedselbron heeft ontdekt, zij naar de korf terugkeert en daar haar vondst precies om- de week terug. Tegen die tijd kan schreven mededeelt. Hoe zij dat ik alles hier in huis in gereedheid .1 hebben gebracht". De kleine Leila stond langzaam op, drukte hem de hand, zuchtte eens en verdween zonder nog een woord te zeggen in de nacht. Dorus van Dorenkamp achterlatend met een gevoel van verbazing en ver warring. 0 Hij staarde enige tijd voor zich uit en zich plotseling weer de klei ne Leila herinnerend, zei hij: „Wat denk je Leila, het is laat gewor den. Zou je niet eens naar huis gaan?" De jonge vrouw schudde haar hoofd en hield vol, dat ze bij hem wilde blijven, ook al kon hij niet van haar houden. „Ik hou wel van je", zei Dorus van Dorenkamp moeilijk naar z'n woorden zoekend, „maar op een an dere manier dan man en vrouw van elkaar houden, begrijp je? Hoe moet ik dat zeggen? Jij doet me aan An- nemarie denken. Daarom is het, ge loof ik, dat ik je graag zie. Wat denk je er van, om hier in huis te komen en de oude Ana te helpen bij het werk, en zo nu en dan eens voor mij te dansen en te zingen, zoals vanavond Kom dan volgen- doet? Wel door middel van °en dans en door geur. Al dansend be schrijft de bij bepaalde figuren en daarmede drukt zij uit, waar de bron zich bevindt. Ligt de bron binnen 50 meter van de korf, dan maakt zij een ronde dans. Is de afstand meer dan 100 meter, dan beschrijft ze een dans in de vorm van een acht, waarbij het achterlijf heen en weer kwis pelt. D" lengterichting van de acht- j vorm geeft de richting aan waar in de voedselbron moet worden gezocht, het aantal kwispelingen met de staart de afstand tot op honderd meter nauwkeurig. Op een afstand van 100 meter kwispelt zij met een snelheid van 40 slagen per De volgende dag verscheen Leila niet op het werk op de plantage. Nog steeds had Dorus geen verkla ring voor haar zonderling gedrag op de vorige avond en gedurende de gehele dag liep hij zich af te vragen of hij haar misschien ge kwetst had Maar hij kon zich niet voorstellen waarmee. In zijn ogen was de positie als hulp in de huis houding heel wat aantrekkelijker dan die van werkster op de plan tage. Toen ze ook de volgende da gen niet terug kwam begon hij met de mogelijkheid rekening te houden dat ze misschien toch zijn aanbod had aanvaard en zich nu de zondag aan zijn huis zou melden Hij licht te oude Ana in en gaf haar aan wijzingen een kamer in gereedheid te brengen, Hij betrapte zichzelf er op, dat zij hem door haar aan wezigheid had opgevrolijkt. Tevergeefs zag hij echter naar haar terugkeer uit. Op de plantages trachtte hij door onopvallend ge stelde vragen, dn zijn belangstel ling moesten verbergen, iets over haar te vernemen, maar ook daar mee boekte hij geen resultaat. Het leek alsof Leila die avond waarheid had gesproken en zich door de geestvogel Mahadüra naar de zee had laten lokken. Er gingen enige maanden voorbij en van lieverlede geraakte de her innering aan het meisje Leila bij hem op de achtergrond. Hij werkte harder dan ooit om daarmee zo goed als het ging de leegte van zijn bestaan te vullen, en 's avonds ont fermde de slaap zich vaak reeds barmhartig vroeg over hem Toch enigszins onder d-1 indruk over de waarschuwing tegen het gevaar, dat hem van de zijde van Radak zou kunnen bedreigen, had hij twee buldoggen gekocht, die nu erf en huis bewaakten en hem trouw gezelschap hielden, als hij 's avonds neerstreek op z'n geliefd- de plekje op de veranda. Na verloop van tijd vergat hij ook de dreiging, die er van de wegge jaagde hulpopzichter uitging. Er 33 gebeurd* nooit iets bijzonders op de plantage, of het moest een bui tengewone droogte of een overvloe dige regenval zijn. Maar dat hoorde nu eenmaal bij het land. Soms bromden de honden wel eens kwaadaardig, maar dan was het slechts om een of ander dier, dat in de donkere tuin bewoog. Op zekere avond sloegen zij ech ter heftig aan en tegelijk zag hij een donkere schim tussen de strui ken bewegen „Los, H-rtha, zoek Wolf!" De honden hadden geen tweede bevel nodig en sprongen weg tussen de varens, waarachter een angstig ge gil opklonk. „Een vrouw!" dacht Dorus van Dorenkamp verbaasd en hij haastte zich de tuin in om de honden tot kalmte te manen. „Toean, roep uw honden terug, ze zullen me nog verscheuren!" Hij herkende de stem en met blij de verrassing riep hij uit: „Leila, ben jij dat? Waar ben je zo ineens vandaan?" „Kom niet naderbij, Toean, want nooit zal u m'n gezicht 'meer mogen zien" Verbaasd bleef hij staan. Wat had dit te beteke nen? Hij zag dat ze een sluier droeg waarin slechts voor de ogen een kleine opening was gelaten. „Waarom niet?" vroeg hij. De jonge vrouw zuchtte. Toen zei ze: „Het gaat niet, Toean, want ik ben getrouwd. Sinds de avond, dat ik van hier weg ging, heb ik veel ver driet gehad. Radak is weer geko men en toen heb ik niet langer te genstand geboden Het kon me in eens allemaal niet meer schelen, en Radak was heel lief voor me. Ik geloofde, dat ik me in hem vergist had. Maar ik heb me niet vergist. Hij huichelde. Toen ik eenmaal in z'n macht was, werd hij weer de zelfde van vroeger en ook do zweepslagen kwamen weer terug". (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 5