Zierikzeese Oratorium Vereniging brengt Mozart's Je Deum' in Kerstweek uofcBBEL hoekje p blauw... of groen Ka Vee Wee Handels- en familiedrukwerk EEN VOKAAL EVENEMENT Tal van andere medewerkers aan bijzonder concert ZIERIKZEE, 18-12. Op dinsdag 22 december a.s. - in de Kerstweek dus - komt de Zierikzeese Orato rium Vereniging in de Grote Kerk, met een by zonder vocaal en in strumentaal concert, dat geheel op het kerstgebeuren is afgestemd. Behalve het koor n.1. verlenen ver schillende solisten hun medewer king, alsmede een goed getraind meisjeskoor. Het geheel staat on der leiding van de heer Jac. M. Luikenaar. Medewerking verlenen mej. Annie van Zweeden, lerares aan de Zeeuwse Muziekschool (viool), de heer Joh. Mendels, zangleraar aan de muziekschool en de organist Jan Kroon, een gerenommeerd kerkor ganist uit Noord-Brabant. Ten slotte is een nummer blokfluit in gelast, dat gebracht wordt door drie leerlingen van de muziek school. „Elck wat wils" Bij het opstellen van het pro gramma is met de meest uiteenlo pende wensen rekening gehouden, zodat inderdaad van „elck wat wils" kan worden gesproken met betrekking tot dit samengestelde concert, dat voor Schouwen-Dui- veland bepaald uniek mag worden genoemd. De koren en de baszan ger zullen worden begeleid door het orgel. Het bestuur van de Ora torium Vereniging hoopt met dit rijkgeschakeerde concert veel mensen te trekken, waardoor mede de uitvoering van grote oratoria mogelijk blijkt. Met opzet is dan ook de kersttijd voor uitvoering ge kozen, omdat muziek en zang in deze sfeervolle tijd immers past als niets anders. Bovendien is de en treeprijs uiterst laag gehouden, ter wijl jeugdigen voor de helft van de prijs toegang hebben tot het kerkgebouw. Het programma Volledigheidshalve volgt hieron der het programma: Nu syt wellecome-(koor en meisjes koor). de olifant Perm inde JheRenTu/n van praag li niet in slaap te kr'jgen peter heeft last van tandpijn een hoeveelheid slaapmiddel genoeg om tachtig mensen zes uur achter een te la/en slapen vermocht niet meer dan peter even met de ogen te laten knipperen tln commissie ingesteld door het eest uur sectie betaald voetdal heeft geadviseerd devoirs van het nederlands elftal do een overwinning t£ delonen met duizend gulden Stille Nacht (koor en meisjeskoor). Er is een Kind geboren (koor). Orgelsolo Sonate in FG. F. Handel (viool en orgel). Zang en orgel Klein, klein Jezuken (Nederland) Uff 'm Berge da ghet der Wind (Silezië) Mary had a baby (Negrospiritual) As I sat on a sunny bank (Engeland) Noël nouvelet (Frankrijk) Ons is geboren (met meisjeskoor) Suite voor drie blokfluiten Witt In Dulci jubilo (meisjeskoor). Midden in de winternacht (Catalaans kerstlied). De hemelse koren (oud-Frans kerstlied). SarabandeJ. S. Bach I(viool en orgel). Te Deum Laudamus, W. A. Mozart (koor en orgel). Herr, nun lasset Du Deinen Diener im Friede fahren (Heinridh Schütz) zang en orgel. Viool en orgel Ritornella, munuet en giga van Verracini Gloria in excelsis Deo (koor, meisjeskoor en orgel). Ere zij God (koor, meisjeskoor en orgel). Ingezonden mededeling flu ping dr svcnd ruoolp5en. een deense arts heeft hts tegen dikzakken. hj heeft voorgesteld de dikzakken del ast ing t£ laten DETALEN per kilo eigen gevocht (schoon aan de haak) h'j den eert dat dikte een overbodige weelde 's de dierentuin van sydney hoopt vol' gend jaar per vl/e6tu/g een walvis ut tasmante of alaska te kr'jgen men nil het beest overbrengen op een Dikke schuimrubber matras. D€ door een voortdurende waterstraal vochtig gehouden zal worden. PREDIKBEURTEN voor zondag 20 december 1959 Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Bezemer (H.D.); Gasthuiskerk: 10 uur ds. Assendorp, 7 uur ds. Be zemer. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 7 uur ds. Duvekot. Haamstede: 10 uur ds. Boer, 5 uur Adventszangdienst (ds. Boerma en ds. Boer). Renesse: 10 uur as. v. Liere. Noordwelle: 7 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. Duvekot. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur ds. v. d. Ban. Noordgouwe: 10 uur vic. Schone- veld, 7.30 uur interkerkelijke kerst wij dingsdienst (ds. Melse en vic. Schoneveld). Dreischor: 10 uur ds. Duivendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof, 7.30 uur interkerkelijke zangdienst. Oosterland: 10 uur (H. D.) en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur dhr. A. van Pel, 6.30 uur ds. J. den Hoed van Tholen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Melse. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Boer ma. Renesse: 7 uur ds. Tiemersma. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Wielemaker. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Tiemersma. Nieu werkerk: 10 en 3 uur dr. Becker, 7.30 uur interkerkelijke zangdienst. Oosterland: 10 en 2.30 uur dr. W. H. van Zuylen te Rotterdam. Brui nisse: 10 uur leesdienst, 5 uur ds. W. Haverkamp. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Meijering, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10, 2 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur Jeugdsamenkomst, 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Rooms-katholieke Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Haamstede: 9.45 uur H. Mis. LAND- EN TUINBOUW Ledenvergadering landpachters ZWOLLE, 17-12. De Bond van landpachters en hypotheekboeren in Nederland heeft vandaag in ho tel „Van Gijtenbeek" te Zwolle zijn algemene ledenvergadering gehou den. In zijn openingsrede uitte de voorzitter, de heer D. van der Woerdt uit Zoelen, kritiek op de nieuwe Pachtwet, die in mei 1958 van kracht is geworden. Deze be staat uit een veel groter aantal artikelen dan het oude pachtbe- sluit telde en heeft daardoor aan overzichtelijkheid ingeboet. Het ar tikel in het pachtbesluit, waarin gesproken werd van een redelijke winst voor de pachter, ontbreekt in de nieuwe pachtwet. Wij hebben nu, aldus spreker, de pachtnormen, waaraan de Grondkamer de pacht prijs en bij eventuele verkoop ook de koopsom ontleend, maar die normen zijn over het algemeen veel te hoog. De commissie Pen is nu al anderhalf jaar bezig om die normen te herzien, maar van nieuwe normen is nog steeds geen sprake. Ingezonden mededeling De heer G. van O. te D., die gisteravond echt genoot van eenbonte-avond-quizje, merk te plotseling dat het geen blauwe, maar een groene uit zending wasen groen is zijn zuil nietWeg pretl Wij bevelen iedereen Vrije Ge luiden graag aan als het duide lijkste en volledigste radio-tv- bladmaar heer G. van C. zou er toch weinig aan heb ben. Want Vrije Geluiden is bovendien onpartijdig - en wijst dus op alle goede uitzendingen - van welke omroep ook. Vrije Geluiden zoekt naar wat ons Nederlanders bindt - en niet naar wat ons „verzuilt" Vrije Geluiden probeert - door kwaliteit tegenover kwanti teit te stellen - naast onze ma teriele, ook onze kulturelö welstand te verhogen. Ziet u het ook zo? Vraag dan een proefhummer aan - of abonneer u direkt, ad f3,25 per kwartaal. Het adres is: VPRO - postbus 11 - Hilversum. HILVERSUM. De leden van de verenigingsraad van de VARA en de overige genodigden van het al gemeen bestuur van deze radio-om- roep-organisatie komen zaterdag en zondag a.s. in Hilversum en La ren bijeen Deze bijeenkomst staat in het teken van het bereiken van 500.000 abonnees op de Vara-gids. PIJNACKER, 17-12. Vanmiddag om kwart over drie is door het omvallen van een oliekachel brand uitgebroken in een veilingloods te Pijnacker. De brandweer van Pijn- acker, geassisteerd door de brand weer uit Delfgauw, was om half vijf de brand meester. Drie lood sen zn uitgebrad. TONEEL EN FILM Esther Williams in „Unguarded Moment' in de Concertzaal „De avonturen van Arsène Lupin" te Haamstede De Concertzaal opent het film- weekeinde-programma met de film „Unguarded Moment", die in met wat sensationele Nederlandse titel: „Aanranding" op de Nederlandse filmmarkt is gekomen. In deze film zien we Esther Wil liams in een hoofdrol, de bekende zwem-„ster", maar ditmaal in een heel ander gegeven. Zij is een knappe lerares, die te maken krijgt met een ingewikkeld jongmens, dat bepaalde gevoelens voor haar gaat koesteren. De levensachtergronden van het jongmens worden uitvoe rig geschilderd. Het komt tot he vige scènes tussen de lerares en hem, maar - al heeft een inspec teur lucht van het geval gekregen - de lerares weigert een aanklacht in te dienen, in de hoop de jonge man nog te kunnen redden. De in specteur is echter andere gevoelens toegedaan en weet op listige wijze bewijzen tegen het jongmens in handen te krijgen. Vooral de vader van de knaap speelt in het gehele drama een vreemde rol. In ieder geval doet zich aan het slot van de film een situatie voor, waarin én de lerares én de inspecteur kunnen beginnen met de jongen de helpen de hand te bieden. Een „Western" Als tweede film brengt de Con certzaal deze week „Opdracht zon der genade", met o.a. Jock Maho- ney en Linda Cristal, een boeiende avonturenfilm met prachtige op namen in Mexico. Voor het avon tuur zorgt de van zijn revolvers levende Brad Ellison. Deze accep teert het aanbod van de rijke John Forbes om diens broer te vinden die 30 jaar geleden in Mexico is verdwenen. Brad gaat op pad en zit al gauw midden tussen het ban- dietendom, dat zijn speurtocht arg wanend gadaslaat. De grootste bandieten blijken er n.l. financiëel belang bij te hebben dat Forbes' broer niet gevonden wordt. Brad vindt het allemaal niet zo erg want hij ontmoet de knappe Maria. En zij staat hem zo goed aan, dat hij maar besluit zijn opdracht te ver getenvooral als blijkt dat Ma ria zijn vrouw zal willen worden. Bioscoop Hotel Bom brengt deze week „De avonturen van Arsène Lupin", de avonturen van de groot ste gentleman-inbreker, met o.a. Robert Lamoureux en Liselotte Pulver. Het is een vrolijke geschie denis met de knappe Arsène, die vermomd, steeds opnieuw weer zijn slag weet te slaan, een man die door de politie niet te vangen is. Arsène ziet kans vijf of zes le vens te leiden. Na een groot aan tal verwikkelingen met de nodige humor blijkt dan de ware identi teit van de man. Maar om hierover reeds nu de sluier op te lichten is toch zeker niet de bedoeling. JAARVERGADERING CENTRAAL BUREAU Voorlopig geen tekort verwacht aan energiebron aardolie AMSTERDAM, 17-12. De verga dering van de nationale coöpera tieve aan- en verkoopvereniging voor de landbouw „Centraal Bu reau" G.A., in „Krasnapolsky" te Amsterdam, werd door circa dui zend leden van naar schatting vier honderd verenigingen bijgewoond. 's Ochtends spraken de voorzit ter de heer H. D. Louwes, en de voorzitter van het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen, de heer M. Prins, hun redevoeringen uit en 's middags kwam mr. A. C. F. Hendrikse, algemeen directeur van het „Centraal Bureau", aan het woord. Hij zei o.a. dat van een te kort aan de energiebron aardolie binnen afzienbare tijd waarschijn lijk geen sprake zal zijn. Verwacht wordt dat de wereldproduktie in 1960 zal stijgen tot circa één mil jard ton (1958: 950 miljoen ton) en dat het verbruik daarbij nog circa tier. miljoen ton ten achter zal blij ven. Hierin zag spreker de gedeel telijke verklaring voor de prijsda ling van petroleumprodukten op de wereldmarkt. Indien echter met name de industriële ontwikkeling en als gevolg daarvan de energie behoefte in de wereld een blijvende opgang te zien zal geven, kan de situatie gemakkelijk weer verande ren. Deskundigen van de O.E.E.S. schatten volgens mr. Hendrikse, dat alleen in de Westeuropese landen het totale energieverbruik overeen tiental jaren met circa 30 procent zal zijn gestegen. Dan zal Europa produktie zal nauwelijks meer op gevoerd worden en het zal nog vele jaren duren voor de kernenergie een aandeel van grote betekenis in de energievoorziening voor civiele doeleinden zal gaan spelen. Ingezonden mededeling VICTORY O O «en llcht« sigaar voor 'iméLct. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Het programma voor zaterdag 19 december luidt als volgt: le klas: Hoek I-Tern. Boys I; Spui I-Kapelle I; Krabbendijke I- Wolfaartsdijk I; MEVO I-Veere I (scheidsr. J. Pomper). Aanvang der wedstrijden 2.30 uur). 2e klas C: Zeemeeuwen I-Duive- land I (scheidsr. P. J. Rieteco). Aan vang 2.30 uur. 3e klas C: Burgh IV-Duiveland II (scheidsr. J. A. Klink); SINOTO II- Bruse Boys II (scheidsr. Th. Sies). Aanvang der wedstrijden 2.30 uur. vooral moeten steunen op de invoer van aardolie, want de steenkool- Wie prijs stelt op een goed glas wijn dat de tong streelt en het hart ver heugt, koopt zijn wijn uitsluitend bij de slijter-wijnhandelaar SPECIALE AANBIEDING: Rode Bordeaux 2TS Witte Bordeaux (demi sec) Slijterij-Wijnhandel J. VAN DER VALK 't Vrjje 30 Telefoon 01110-2972 Zierikzee visitekaartjes dankbetuigingskaartjes huwelijkskaarten huwelijkscirculaires verlovingskaartjes enveloppen briefkaarten rekeningen convocaties "U Q o_ 5" O 5' (O CD O O drukkers met eigen stijl N.V. Drukkerij v/h Lakenman en Ochtman Jannewekken 11 - Zierikzee - tel. 01110-2255 DE VAL VAN BARRANCA 22. „Waar heb je dat zogenaamde „spook" gezien, Pablo?", vraagt de Graaf. „In het soldatenvertrek", kreunt de rentmeester tussen twee teugen wijn door. „Maar laten we toch voorzichtig zijn, messire, en hier het daglicht afwachten. Wie weet, wat ons zou ge beuren, als we oog in oog met dat monster zouden komen". „Daar ben ik nu juist nieuwsgierig naai-", glimlacht Rodolfo, met de punt van de dolk op de tafel tikkend. „En ik zal het te weten komen, al moet ik het kasteel van toren tot kelder doorzoeken. Tot straks, Pablo!" Zijn hoofd schuddend over zoveel vermetelheid, kijkt de rent meester zijn heer na, als deze fluitend het vertrek verlaat „Stapel gek", mompelt hij schouderophalend. „Met een dolk op jacht te gaan naar een spookWel, het zou me verbazen, als Rodolfo over een uur nog in leven isHet enige, wat een zinnig mens hier nog kan doen, is zo gauw mogelijk vertrekken Even later rijdt een ruiter in volle draf de slotpoort uit Pablo, de rentmeester, de laatste dienaar van Graaf Rodolfo, ontvlucht het spookslot Barranca

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 10