te De keurslagers van Schouwen-Duiveland Grond- en belastingdrukrapport voor nieuwe school te Noordwelle kerstboom 10 cent verdienen NIEUW is ons systeem G. J. WILBRINK Kohier Televisie- demonstratie Fa. WELTEVREDEN En wij vertellen u hier nog eens Zo eenvoudig bereidt f u nu gehakt Bloemisterij JONKER Geboortekaartjes L. C. HOOGERHUIS 1 ONGEHUWDE ARBEIDSKRACHTEN 1 AFWEZIG Gehakt met GEHAKTMIX bereid. Natuurlijk beu' U benieuwd wat gehaktmix is, en hoe het gehakt smaakt dat met gehaktmix is bereid. Een lekker bruin gebraden balletje zal U bewijzen hoe heerlijk het gehakt wordt. U zult verbaasd staan, hoeveel gehaktballen U uit een pond haalt. Minstens 8 <ïqÖr££H' Dealer voor geheel Schouwen-Duiveland Korte St. Janstraat, tel 2923, Zierikzee van 19 december tot 4 januari snelwasser f225,— centrifuge f225,— De machine blijft bij U thuis staan, zodat U kunt wassen wanneer en zo veel U wilt. Drie jaar gratis onderhoud Wij doen dit uitsluitend met nieuwe wasmachines Huurt nu uw wasmachine of centrifuge vanaf f 2,50 per week G. STENGER arts te Haamstede Waarnemend: H. J. SIMONS, arts te Renesse Met dankbaarheid en blijd schap geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje MARINUS JOHANNIS (Rien) D. HAGE K. HAGE-v. d. WEKKEN MIENEKE Nieuwerkerk (Z.), 12 dec. 1959 Poststraat 12 Met vreugde en blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje HENNY dat bij het H. Doopsel de na men ontving van HENDRIKA CORNELIA MARIA A. KLINK M. KLINK-VOS ELLY Zierikzee, 15 december 1959 Sint Domusstraat 39 Tijdelijk: Corneliastichting, kamer 27 KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Verkiezing twee notabelen BRUINISSE. Bij de vorige week in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse gehouden verkiezing voor twee no tabelen werden uitgebracht 53 gel dige stemmen. De beide aftreden den. de heren H. L. Kesteloo en W. van der Have, werden herkozen resp. met '46 en 34 stemmen. De heer A. Jumelet-van Duivendijk kreeg 14 stemmen, de heer D. Kik 2 stemmen, J. Otte-Meermans en J. Godcgebuure 1 stem. Scheepvaartberichten Esso Nederland (t.), pass. 14-12 Mus cat naar Suez. Kenia (t.). 14-12 van Berre naar Beyrouth. Langkoeas, 13-12 van Abadan naar Singapore. Limburg, 14-12 van Marseille naar Le Havre. Musilloyd, 12-12 van Rotterdam naar Port Said/Hollandia. Tegelberg, 13-12 te Hongkong. Kerstverzilvering landbouwvakantiebonnen op 18 december, van 7.30 tot 9.00 uur, in hotel „Bom" te HAAMSTEDE. Het bestuur A.N.A.B. tussen Zierikzee en Ouwer- kerk, jl. zondag: een actetas met inhoud. Gaarne terug aan P. Rieteco, Capelweg, Renesse. Diversen: Speciale aanbieding: prima ef fen gekleurd keperflanel, vele kleuren, voor slechts f 1,per meter. - „De Magneet", Nieu- werkerk-Bruinisse. Belangrijke subsidie voor kleedlokaal op sportveld Onder voorzitterschap van bur gemeester mr. G. F. Lunsingh Tonckens vergaderde de gemeente raad voor de laatste maal in de noodsecretarie, zijnde het gymnas tieklokaal der school. De secreta rie wordt overgeplaatst naar het pand Dorpsweg 18. Van de schoolarts is een uitvoe rig schrijven ingekomen over in enting der schoolkinderen. Voor de uitlaat der rioleringen zijn voor zieningen getroffen. De heer Hen- drikse vond dit niet afdoende. Hij vond het onjuist dat het werk niet is uitgevoerd volgens tekening, hoe wel de kosten f 1700 toch niet zo gering zijn. De voorzitter beloofde hierover nog besprekingen te zul len voeren. De neveltankwagen Onder de ingekomen stukken be vond zich een schrijven over de aankoop van een neveltankwagen. Om financiële redenen hebben b. en w. afgezien van de aankoop van de manschappen-trekkerwagen van Renesse. In antwoord op een vraag van de heer de Braai deelde de voorzitter mede dat de aankoop is voorbereid op advies van de Brand weerinspectie. De heer Hendrikse meende dat de regionale brandweer alleen maar oog heeft voor Haam stede en Renesse. De rest behoort er financieel slechts bij.'Hat eigen - ook gediplomeerde korps - weet nog niet aan een paar slangetjes te komen. Er is geen geld voor een eigen spuit in alle dorpskommen, maar wel f 30.000 voor een nevel tankwagen. De voorzitter wees de wens ter zake van de Brandweer- inspektie. De nieuwe school Ir. Klokke zond bericht inzake grondonderzoek en belastingdruk berekeningen voor de nieuwe school. De funderingskosten bedra gen f 8300. B. en w. hebben be richt gehoord te wilLen worden, in zake de gemeentelijke herindeling. Blijkens gehouden besprekingen komen er voor de gemeenten B- en C-wegen. Een subsidieverzoek van de chris telijke school voor beroepskeuze wordt ingewilligd. Drie cent per in woner werd beschikbaar gesteld voor een Z.V.U.-toneelvoorstelling te Zierikzee. Goedgekeurd werden een begrotingswijziging 1958 en de begroting 1960 van het B.A. Van de Stichting Zeeland werd het verheugende bericht ontvangen dat bij de bouw van een kleedlo kaal op het sportveld j 7500 subsi die wordt verkregen. De raad keurt het voorstel goed een lokaliteit te bouwen identiek aan hetgeen te Kerkwerve staat. Het E.T.I. krijgt vijf cent per in woner voor het economisch rap port over Schouwen-Duiveland. De gemeente zal toetreden tot de N.V. Brugverbinding Goeree-Overflak- kee. De tolgelden zullen vrij hoog worden, blijkens antwoord op een vraag van. de heer Boot. N.V. Brugverbinding De heer M. J. Steur kan het toe juichen, ziet een vluggere tot stand- koming van een verbinding als een eilandelijk belang. Tot vertegen woordiger en op de voordracht voor commissaris werd benoemd de heer A. P. Akkerdaas. De gemeentegronden zullen op nieuw worden verpacht aan de hui dige pachters voor de opgetrokken pachtprijs. De heer Hendrikse vroeg naar de vaststelling van de huur van het pand Dorpsring 19 (f 9,50). De voor zitter merkte op dat gekeken is naar vergelijkbare woningen te Se_ rooskerke. De vraagsteller vond de huur te hoog, in vergelijking met andere woningen. Hij begreep niet waarom het pand f 2 meer moet doen dan de andere huizen. De bouwkosten van het huis bleken f 14.000 te bedragen. Gerekend naar de rente zou volgens de heer Boot de huur nog hoger moeten liggen. De heer Steur achtte de huur re delijk. Vaststelling van huur vond daarna plaats op f 9,50 zonder wa terleiding. De rekening-courantovereenkomsl met de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten werd vastgesteld op f 50.000. Herbenoemd werden de leden van de Woonruitecommissie. De rondvraag In de rondvraag vroeg de heer P. G. Boot opnieuw schelpen aan te brengen in beplantingsstrook. B. en w. zullen deze zaak bezien. De voorzitter deelde, in antwoord op een vraag van de heer S. Hart mede dat met de heer Moermond contact zal worden opgenomen over de muur tussen pand Dorpsring 17 en 18. De heer Hendrikse vroeg naar de afrastering Ingridstraat. Het college meende niet dat de aanne mer destijds in gebreke is gebleven. Jaarstukken en begroting 1960 van het rusthuis „Duinoord" kunnen - volgens de secretaris - de heer Ha ringman - spoedig tegemoet wor den gezien. De opzichter de heer Z. Rozeboom houdt toezicht op de schoolbouw, bij afwezigheid van de architect, zulks in overleg met hem en de Centrale Dienst. RECTIFIKATIE In de in ons blad opgenomen trekkingslij st verloting Zeeuw se Blinden te Middelburg, stond vermeld dat een zeil- stoffer was gevallen op de nos. 41, 298, 545, 665, 788 en 819. Dit moest zijn: 224, 241, 320, 457, 595, 675, 846 en 970. BRUINISSE De Bejaardensociëteit te Brui nisse kreeg f 15 uit de zg. Zeeuwse collecte, terwijl f 100 werd ontvan gen van de gemeentelijke dienst voor sociale zorg. Klopjacht in de polder De te Bruinisse in de polder jl. zaterdag gehouden klopjacht lever de 44 hazen, 16 partijzen, 4 fazan ten en een konijntje op. SPORT - BILJARTEN Kampioenschap 3e klas libre K.N.B.B. Schouwen-Duiveland Geslaagde wedstrijden te Nieuwerkerk In het clublokaal van de B.V. „OK.K." te Nieuwerkerk vonden in de.afgelopen week de wedstrij den plaats om het kampioenschap 3e klas libre van het district Schou wen-Duiveland der K.N.B.B. Daar de kracht van de deelnemers niet veel uiteenliep hebben de aanwe zigen vaak van spannende partijen kunnen genieten waarbij soms aar dige series werden opgebouwd. Pas ■de laatste partij tussen M. Lems en J. J. Snijders moest de beslissing brengen wie er uiteindelijk in zou slagen beslag te leggen op het kam pioenschap. Voor de aanvang van deze partij had Lems weliswaar een voorsprong van 2 pnt. maar het al- gem. gem. liep niet veel uiteen, zo dat Snijders bij een eventuele zege nog een goede kans maakte op de titel. Zover is het evenwel niet ge komen. Lems die over een grotere wedstrijdroutine bleek te beschik ken, toonde zich duidelijk de meer dere over de door zenuwen ge plaagde Snijders. De volledige uit slag is: M. Lems, Drie Schapen, Dreischor 12 L. v. Popering, O.K.K., Nieuwerkerk 8 641 231 22 4,34 2,77 J. J. Snijders, Entre Nous, Zierikzee 8 618 261 19 3,70 2,37 K. J. Bakker, "Witte van Haemstede 6 648 257 26 4,00 2,52 G. de Graag, Concordia, Zierikzee 6 626 255 20 2,94 2,46 Dr. J. L. Braber, Drie Schapen6 587 241 21 3,44 2,44 N. v. d. Wolf, Concordia, Zierikzee 6 581 245 16 3,44 2,37 C. A. Prince, Witte van Haemstede 4 572 278 12 2,77 2,06 Na afloop overhandigde de dis- tricts-voorzitter de heer A. Brand met een toepasselijk woord aan de winnaar de Bondswisselbeker en de medaille van het district. Dooi de organiserende vereniging „O.K. K." waren nog een tweetal prijzen beschikbaar gesteld voor de speler die de hoogste serie maakte en het hoogste partij-gemiddelde. Deze prijzen vielen ten deel aan K. J. Bakker dis een hoogste serie scoor de van 26 caramb., terwijl de prijs voor het hoogste gem. ten deel viel aan L. v. Popering met een partij- gem. van 4,34. Kampioen Lems zal in februari het district vertegen woordigen bij de wedstrijden om het gewestelijk kampioenschap welke te Middelburg zullen plaats vinden. NOORDGOUWE In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd van mej. A. P. VER- BOST, onderwijzeres alhier, wordt iedereen in de gelegen heid gesteld haar persoonlijk te ontmoeten in het gemeente lijk Verenigingsgebouw, op vrijdag 18 december a.s., tus sen 15.00 en 16.30 uur. vanaf heclen iedere avond op groot beeld van te Zierikzee in Café „SPORT" te Scharendijke keurkwaliteit Een pakje gehaktmix vlot strooien over een pond gehakt. Een volle kop melk in één keer er bij. Even flink mengen tot u voelt hoe het gehakt ,pakt' Klaar. Handen nat en 8 platte ballen maken. De boter bruin braden en hierin heel kalm de ballen in 2 x 5 minuten zacht bruin braden De deksel op de pan. De ballen er uit. Het vuur hoog Een klontje boter er bij eventueel wat tomatenketchup bij roeren. Water bijgieten en bodem loskrabben. Klaar is de jus. In een kwartier is alles gebeurd. U hebt méér en fijner gehakt dan ooit. Ter ere van de kennismaking kost woensdag een pakje gehaktmix geen 39 maar29 cent Spreekuur: 9.30 uur tot 10 uur Bestelt tijdig Uw Haamstede - Telefoon 383 RENESSE Coöp. Havenbedrijf „Kortevaart" f Antennestraat Rotterdam G) >2 vraagt voor spoedige in dienst treding: (9 een aantal y) >2 voor het verrichten van havenarbeid in Rotterdam 7) vy Leeftijd: 2040 jaar 7? (9 Zij, die belangstelling hebben, kunnen zich melden op G> S het Gewestelijk Arbeidsbureau te Zierikzee. (9 Voorlichting zal gegeven worden op donderdagmiddag G) 16.00 uur en donderdagavond 20.00 uur in hotel „Bom" g< v9 te Haamstede; 7) >2 op vrijdagmiddag 16.00 uur en vrijdagavond 20.00 uur G< v9 in hotel „Jacob Cats" te Brouwershaven. 7) (2 Belangstellenden zijn welkom ll ra Gunstige arbeidsvoorwaarden, goede sociale verzorging G) >7 en voor logies wordt gezorgd. SUCCESJES Te koop: Een jongensfietsje (8-10 jaar); 12-volts autokacheltje; lichte en zware auto-onderstellen. - L. Kaashoek, Schuithaven 12, telef. 2167, Zierikzee. Verloren:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3