FEESTAVOND Z.P.M. EN L.J.G. ,Om de Karashoeve" een gedegen toneelstuk ZIERIKZEE, 11-12. „Om de Ka- rashoeve" was de titel van een to neelstuk dat landbouwjongeren vrijdagavond, op een gecombineer de feestavond van de Z.P.M. en L.J.G. op de planken van het „Huis van Nassau" brachten. On der deskundige regie van de heer L. van Vessem hebben de land bouwjongeren met dit gedegen stuk de zaal niet weinig verrast. De kwalificatie „verdienstelijk amateurtoneel" was op deze spel- groep volledig van toepassing en enkele uren heeft de toneelgroep de zaal met dit „stuk van het land" metterdaad in beslag genomen. De Karashoeve is - in het stuk van Ben Hauer - een Macedonische boerderij, waar de tyrannieke va der met ijzeren gestrengheid zijn drie zoons regeert. Deze totale overheersing culmineert in het be vel van de vader dat een der zoons trouwt, met het meisje van zijn broer. Zodoende zou een gunstige grondcombinatie ontstaan, ten fa veure van de Karashoeve, waarvan de vader bezeten is. De broers ech ter komen in opstand en verlaten de ouderlijke woning, om daarin na geruime tijd weer terug te ke ren. Intussen is de vader tot een wrak geworden, omdat de velerlei spanningen teveel van zijn krach ten vergden. Op wonderbaarlijke wijze breekt echter toch iets in de harde man en mogen zijn zoons blijven, om de inmiddels vervallen Karashoeve te helpen opbouwen. De heer J. van Splunder gaf van de vaderrol een overtuigende ver tolking, al waren sommige drama^ KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: vicaris J. van den Burg, Rotterdam. Beroepen te Nijverdal: H. J. van Druten, Driebergen. Bedankt voor Poortvliet (toez.): C. J. van den Broek, Ridderkerk. MARKTBERICHTEN Eierprüzen V.E.C.E. In de periode van 7-12 decem ber werd door de Coöp. In- en Ver koop Centrale voor Eeieren, V.E.C. E., uitbetaald f 2,18 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd één cent per stuk minder uit betaald. Veemarkt ROTTERDAM, 1*4-12. Aanvoer 2415 stuks vee, t.w. 1461 vette koeien en ossen en 954 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,05-3,25 f 2,85-3,05 f 2,70- 2,85; varkens (levend gewf 1,70- 1,67-1,64. Vette koeien en ossen: aanvoer ruim, handel goed, wat stijver in prijs, prima's boven notering', var kens: aanvoer ruim, handel zeer kalm, prijzen lager, aanvankelijk boven notering, zware vleesvarkens f 1,56-1,58 per kg. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse D: Zierikzee-RCS 4-2; Corn Boys-RKFC 0-1; Hontenisse- Steenbergen 3-0; Zeeland Sport- METO 7-0; ODIO-Axel 4-2; Hal- steren-Zeelandia 0-1. 4e klasse G: NSV-Renesse 3-3; Kaaise Boys-Cluzona 2-0; De Schut- ters-Oude Molen 1-1; SC Gastel- Nieuw Borgvliet 0-2; Hansweertse Boys-Grenswachters 2-1. Afdeling Zeeland le klasse B: Burgh I-Zierikzee II 2-3; Renesse II-Burgh II 1-2; Drei- schor I-Brouwershaven I 3-2. 2e klasse C: Zierikzee III-Drei- schor II 1-0; Zonnemaire I-Brou wershaven II 3-3; SVOWK II-SV OWK I 2-7. Zaterdagmiddagcompetitie le klasse: MEVO I-Serooskerke I 4-1; Wolfaartsdijk I-Hoek I 4-5; Kapelle I-Wemeldinge I 2-4; Tern. Boys I-Krabbendijke I 1-6; Veere I-Spui I 4-4. 2e klasse C: Burgh III-MEVO II 7-1; WIK I-SINOTO I 9-3. 3e klasse C: Brouwershaven III- Bruse Boys II 4-3. tische momenten wel wat al te zwaar. De zoons werden aanvaard baar uitgebeeld door de heren P. H. van Ast, W. de Vrieze en W. de Keijzer. De damesrollen waren in handen van mej. D. Ganzeman, mej. A. P. Murk, mej. I. Bolijn en mej. S. Verburg, waarvan de laat ste de sterkste troeven in handen had. Voor de mise en scene een woord van lof. Zou het tot een her opvoering komen, dan zagen wij de dames graag getooid met een - ge makkelijk aan te brengen - hoofd bedekking, zoals in Joego-Slavië gedragen wordt. Terecht mocht de regisseur de heer L. van Vessem een hartelijk dankwoord in ontvangst nemen. Zijn echtgenote werd bedacht met een ruikertje. De avond werd ver der muzikaal opgeluisterd met het optreden van het LJ.G.-orkest uit Zuid-Beveland. AANBESTEDING ZUIVERINGSINSTALLATIE Gemeente Oosterlaud moet bijdragen in kosten Reinigingsdienst „Duiveland' Sirjansland krijgt grotere torenklok Onder voorzitterschap van wnd. burgemeester M. J. Zeijler, kwam de gemeenteraad in openbare ver gadering bijeen. Besloten werd tot toetreding tot de N.V. Brugver- binding Goeree-Overflakkee. Als commissarissen werden aangewe zen weth. Bakker (arb.) en de heer A. Stoutjesdijk (CHU), als verte genwoordiger op de vergaderingen de burgemeester. De gemeenterekening 1956 werd als volgt vastgesteld: Gewone Dienst: Inkomsten f 718.316,52. Uit gaven f 749.197,51. Nadelig slot f 30.880,99. Kapitaalsdienst: In komsten f 3.129.080,45. Uitgaven f 40.017.215,55. Het nadelig slot f 888.135,10. Woningbedrijven en lasten f 49.566,81. Kapitaalsuitga ven en ontvangenst f 10.999,72. Aangeboden werd de gemeentere kening en rekening woningbedrijf over 1957. Besloten, werd tot vast stelling van een krediet in rek.- courant ad f 55.000 bij de N.V. de Bank voor Ned. Gemeenten. Reinigingsdienst Duiveland In verband met de verhoogde exploitatiekosten van de Reini gingsdienst moest worden overge gaan tot verhoging van de kosten per emmer van f 10,50 tot f 12,00. De prijs per emmer zou eigenlijk moeten worden gebracht op f 15,15. Dit bedrag werd algemeen veel te hoog geacht zodat de gemeente het ontbrekende zal bijpassen. De raad meende unaniem dat het bestuur van de dienst aanvankelijk fout is geweest met de berekening van de exploitatiekosten daar de verwach ting was dat er spoedig een verla ging van de emmerprijs zou ko men. Voor een economisch rapport over Sch.-D. werd 5 cent per in woner beschikbaar gesteld. Afge wezen werd een subsidieverzoek van de BLO-nazorg evenals dat van het Humanistisch Thuisfront. Weth. Bakker had deze subsidie graag toegekend omdat het Prot. Chr. Thuisfront dit ook ontvangt en gelijkstelling niet meer dan normaal zou zijn. Het voorstel werd met 2 tegen 5 stemmen af gewezen. (vóór P.v.d.A.). Het be drag per leerling voor 1960 aan de o.l.-school werd bepaald op f 36,51. Torenklok Sirjansland De voorzitter deelde mee dat de oude torenklok te Sirjansland door SUBSIDIES WERDEN VERLEEND OOK GEMEENTE NIEUWERKERK TREEDT TOE TOT N.V. BRUGVERBINDING GOEREE Watertank in aula van begraafplaats Onder voorzitterschap van bur gemeester A. A. van Eeten kwam de gemeenteraad in voltallige zit ting bijeen. Ingekomen was een verzoek van de heer M. Dalebout om ontslag als raadslid wegens vertrek uit de ge meente. Met terugwerkende kracht tot 1 januari 1959 werd aan het kraam- centrum te Zierikzee subsidie ver leend groot f 0,25 per verzorgings dag. Aan het Economisch Centrum Zeeland werd een subsidie toege staan van 5 cent per inwoner. De raad verleende voorts subsidie van 8 cent per inwoner voor nazorg leerlingen B.L.O.-school. Aan het Humanistisch Militair Thuisfront verleende de raad een subsidie van f 15,—. Toetreding tot N.V. Brug- verbinding De raad besloot vervolgens tot toetreding tot de N.V. Brugverbin- ding Flakkee-Hoekse Waard. Tot gedelegeerde naar de vergadering van aandeelhouders werd benoemd de burgemeester. De beide wethou ders werden aangewezen als com missarissen. Vervolgens werden vastgesteld de eerste wijziging van het ambtena renreglement, verhuur volkstuinen 1959, crediet in rekening-courant bij de Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van f 55.000,wijzi ging raadsbesluit betreffende in trekking uitgifte erfpacht, voor schot kosten vakonderwijs aan de bijz. lagere school. Besloten werd om in de aula op de begraafplaats een tank met wa ter te plaatsen voor het verzorgen van de bloemen. De pachtprijs van landbouwgrond verhuurd aan T. Tanis, werd ver hoogd met f 15, Gemeenterekening 1957 De gemeenterekening over 1957 werd voorlopig vastgesteld. Gewone dienst: inkomsten f 484.907,34, uit gaven f 487.684,83, tekort f 2.777,49; kapitaaldienst: ink. f 4.556.221,18, uitgaven f 5.252.911,91, tekort f 696 duizend 700,73. De begroting 1960: in inkomst en uitgaaf f 576.402,97, met een on voorzien van f 1.281,49. Kapitaaldienst f 2.108.373,08 met onvoorzien van f 308.317,38. Begroting instelling voor sociale zorg 1960: f 16.341,20 met onvoor zien f 299,56. Kapitaaldienst wijst een bedrag aan van f 1.344,55. Besloten werd tot verkoop van grond aan de heer C. P. van Putten en aan de Coöp. Diepvries „Nieu- werkerk"; tot aankoop van grond van M. Folmer en J. Kik en tot ver goeding van klein brandweerma teriaal aan de gemeente Ouwer- kerk. In de Burgemeester Van Veen- straat zal een bank geplaatst wor den. De rondvraag Bij de rondvraag wees de heer v. Dienst er op dat steeds vuil wordt gebracht op het stukje grond aan de Esdoornstraat. Een zelfde klacht 'liet de heer v. Klinken horen over een perceeltje dat bij de Herver kaveling hoort, nl. op de hoek Bou- manstraat. De burgemeester dankte de heer Dalebout voor de prettige samen werking steeds ondervonden. Het speet hem dat hij dit college moet verlaten en wenste hem verder veel goeds toe. Ook de gemeente be treurt zijn vertrek. De heer Dalebout dankte de bur gemeester voor de tot hem gespro ken woorden. Verder bracht hij dank aan zijn collega's voor de steeds aangename manier waarop 5 werd vergaderd en verder dank aan het gemeentepersoneel dat in alles steeds behulpzaam was. NIEUWERKERK C.N.V.-propagandavergadering in ,Ous Dorpshuis' Gouden C.N.V.-insignes uitgereikt In Ons Dorpshuis" alhier werd een pr&paganda-vergadering van het C.N.V. gehouden, georganiseerd door de Besturenbond Nieuwer- kerk-Oosterland. De vergadering was mede belegd ter herdenking van het 50-jarig jubileum van het Christelijk Nati onaal Vakverbond. De spreker van deze avond was het hoofdbestuurs lid de heer van Leeuwen. In zijn rede memoreerde hij het ontstaan van het C.N.V. van het begin dezer eeuw en welke taak en doelstelling thans voor de christelijke vakorganisatie gelden. Op deze avond werd aan de heren G. van den Berg, Christoffel van de Sandc cn P. Schiettekatte een gouden C.N.V.-insigne met oorkon de uitgereikt wegens 25 jaren lid van het C.N.V. De mandolinevereniging „Hier 's ek weer" verleende aan deze avond haar medewerking en bracht verschillende malen goed uitge voerde muziekwerken ten gehore, die met een hartelijk applaus van het publiek beloond werden. Ook de vertelling van de heer Sjoerd Westerhof over zijn reis naar Griekenland toegelicht met 'n honderdtal faaie dia's, werd zeer gewaardeerd. Bij de uitgang werd een collecte gehouden ten bate van de actie „Redt een kind", waarvan de op brengst ten goede zal komen aan de kinderen van de Algerijnse vluch telingen. MEVO I-SEROOSKERKE I 4-1 Dat zaterdagavond de snorren er af konden is zeker niet te danken aan het prima M.E.V.O.-spel, doch meer aan Serooskerke, dat nog sléchter speelde dan M.E.V.O. Na de aftrap drukte M.E.V.O. Serooskerke direct op eigen helft terug en het kwam daar dan ook slechts zelden vandaan, al moet ge zegd worden, dat de enkele uitval len gevaarlijk waren en een doel punt hieruit niet onverdiend zou zijn geweest. Hoewel M.E.V.O. steeds voor het doel van Serooskerke opereerde, kwam het toch niet tot spel dat een doelpunt zou rechtvaardigen. Veel heen en weer getrap, eideloos com bineren en slechts plaatsen waren de oorzaak dat slechts zelden een schot kon worden gelost, wat de keeper moeilijkheden bezorgde. Nadat dit een klein half uurtje had geduurd, werd het zelfs rechts back Baart te bar en om de voor hoede te laten zien hoe het wel moest, trok hij, na een afgeslagen aanval van Serooskerke, er alleen van tussen, bracht de bal tot voor het doel en schoot hard in de lin kerhoek, wat een 1-0-voorsprong voor M.E.V.O. betekende. De voor hoede nam deze les ter harte en na enkele minuten was het Nolet die zijn samenspel met Haverhoek af rondde met een schot dat 2-0 be- een grotere vervangen wordt. De ze zal door de gemeente aan de kerkvoogdij worden geschonken. Gesuggereerd werd tot aankoop over te gaan van een perceel grond van de heer K. Steenpoorte groot 5.01 m2 in de Burg. v. d. Havestr. a f 0,50 per m2. De aanbesteding van de zuive ringsinstallatie zal waarschijnlijk in februari of maart van het vol gend jaar gehouden kunnen wor den. Aan het-slot van de vergadering danktè de voorzitter de leden voor hun medewerking en wenste hen met hun gezinnen een goed kerst feest alsmede een zalig uiteinde en een goed begin van het nieuwe jaar toe. tekende. Vlak voor rust kwam het derde doelpunt van de voet van Haverhoek, die (misschien door het ontbreken van de snor) er deze middag ook niet best in kon komen toen hij de bal vanaf de middellijn meenam en met een hard schot de keeper kansloos sloeg (3-0). Na de rust werd er wel iets be ter gespeeld, doch ook nu waren er meer kansen dan doelpunten. Bij een der vele aanvallen sloeg de doelman de bal voor de voeten van rechtsbuiten de Jonge, die van deze kans dankbaar gebruik maakte om de stand op 4-0 te brengen. Serooskerke, dat voor zijn moe dig volhouden wel een. doelpunt verdiende, kreeg dit ook, toen uit een goed genomen corner de bal door Koole in het doel werd ge- werkt (4-1). Met nog enkele minuten te spelen ontstonden voor beide doelen nog enkele angstige momenten. Bij Se rooskerke toen Haverhoek inschoot en de bal via de binnenkant van de paal in de handen van de keeper sprong en bij M.E.V.O. toen de bal twee maal tegen de paal werd ge knald, doch ook hier was het de doelman, die de bal uiteindelijk be machtigde. De door M.E.V.O. behaalde pun ten bracht haar iets verder van de beruchte lantaarn, terwijl Seroos kerke door dit resultaat weinig hoop meer mag koesteren. ADVERTENTIES Ondertrouwd: Mr. D. J. COPPER Jr. JACOBA M. DE NOOIJER Huwelijksvoltrekking 30 dec. 1959 te Rotterdam in het stad huis, om 11 uur. Receptie van 15.30-17.00 uur in Restaurant „Caland-West", Nieuwe Binnenweg, hoek Ro- chussenstraat. Rotterdam, Graaf Florisstr. 25B 's-Gravenhage, H. Zwaardecroonstr. 88 Toekomstig adres: Regentesse- laan 35, '-Gravenhage. De hele avond heeft U op de krant zitten wachten en juist nu U in uw bed ligt hoort U dat de buren de krant in de bus stoppenl U KUNT DIT VOORKOMEN door zelf een abonnement op ons blad te nemen. ZIERIKZEE I-R.C.S. I 4-2 Zierikzee betrad het veld met v.l.n.r. J. Stoutjesdijk d.; C. Krello en A. Rossen A.; B. de Zeeuw C. M. v. Aken en J. Kouijzer m.; J. Höppener, A. van Beveren, F, v. d. Westen, J. Stoel en S. de Vlieger v. R.C.S. stelde op met Beun d.; Jo- ziasse en J. de Kraker a.; van Eenenaam, Hendriks en P. de Kra ker m.; Vos, van Rooseveldt, Hel- linga, Terwiel en Wamelink v. Zierikzee startte veelbelovend en reeds na 3 minuten deponeerde Stoel de bal achter doelman Beun (1-0). Het spel van de verdediging der gasten blééf aarzelend, waar van van Beveren na 10 minuten profiteerde (2-0). Na 23 minuten kreeg R.C.S. wegens aanvallen in de rug bij middenvoor Hellinga een vrije trap toegewezen, uiteindelijk scoorde daaruit rechtsbuiten Wa melink met een uitstekend schot (2-1). Zierikzee had het antwoord klaar; in de 24e minuut scoorde van Beveren met een verre schui ver (3-1). Na 26 minuten werd het 4-1 toen F. v. d. Westen de bal uit een voorzet van Höppener tactisch liet lopen voor Stoel, die zonder bedenken inknalde. De gasten kwamen beter in hun spel en slaagden er in de achter stand te verkleinen uit een straf schop via van Eenenaam (4-2). Aan de ander kant werkte doelman Beun een fel schot van F. v. d. Westen tot hoekschop. Na de rust speelden de Soubur gers veel beter en energieker. Bij aanvallen van Zierikzee schoot de Vlieger voorlangs en F. v. d. Wes ten schoot via de doelman tegen de deklat. Ook aan de ander zijde deden zich enige kansen voor. Doel man Stoutjesdijk keerde een fel schot van Wamelink afdoende en toen iedereen dacht van Roose veldt te zien scoren, was Kouijzer hem te vlug af. Geen van beide partijen kwam in de tweede helft tot doelpunten, waardoor Zierikzee, gezien haar betere spel, in het eerste half uur een verdiende overwinning behaal de. Publiek molesteert scheidsrechter na wedstrijd Burgh I—Zierikzee H Na afloop van de zondag te Burgh gespeelde voetbalwedstrijd Burgh I -Zierikzee II, waarin het Zierikzee gelukte de nog ongeslagen ploeg van Burgh een 3-2 nederlaag toe te brengen, heeft scheidsrechter A. Berrevoets uit Zierikzee het met het publiek te kwaad gekregen. Hij kreeg hierbij een slag in het gelaat en werd met grind bestookt toen hij zich voor de terugreis naar de bus begaf. Wij vernemen dat scheidsrechter Berrevoets zich zondagavond onder doktersbehandeling heeft gesteld en voornemens is een klacht in te die nen bij de politie. Van onze correspondent te Burgh vernemen wij, dat in de zeer hard gespeelde wedstrijd de scheidsrech ter door het publiek werd bekriti seerd. Enige beslissingen in buiten- spelgevallen haalden hem nog voor de rust de verwensingen van het publiek op het lijf. Op verzoek van de scheidsrechter maande hierop de Burgh-aanvoerder het publiek tot kalmte, doch het publiek reageerde hierop op een wijze zoals juist niet in de bedoeling lag. In het veld ontstond een volkomen verkeerde verhouding, waarvan talrijke min of meer ernstige botsingen het ge volg waren. Het publiek oordeelde het hierop nodig in het nieuwe sportpark de scheidsrechter te mo lesteren. Heden nam de Heere tot Zich, na een lang en met geduld gedragen lijden, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante JACOBA KLOET in de ouderdom van bijna 58 jaar Vlissingen: M. KLOET-v. d. PANNE Scharendijke: H. KLOET Delft: J. J. KLOET C. A. KLOET- v. d. KRAMER Renesse: L. KLOET J. J. KLOET-ROTTE 's-Gravenzande: M. KLOET Scharendijke, 13 dec. 1959 DANKBETUIGING Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ondervonden na het overlijden van onze lieve vrouw en moeder MAAIKE VERTON geboren NOOTEBOOM zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam: JOZ. VERTON en kinderen Nieuwerkerk, december 1959 AANKONDIGING De Dijkgraaf van het Wa terschap SCHOUWEN-DUIVE- LAND maakt bekend: dat op dinsdag 22 december 1959, om 13.30 uur, zal gehou den worden een openbare algemene vergadering van het Waterschapsbestuur, in 's Landskamer te Zierikzee. Zierikzee, 11 december 1959. De Dijkgraaf voornoemd: A. M. GELUK. Scheepvaartberichten Esso Nederland (t.), 11-12 van Fao naar Rastanura. Kelletia (t.), 13-12 van Port Elisa beth naar Abadan. Kryptos (t.), 11-12 te Port Said. Langkoeas, 12-12 te Abadan. <*PORT SCHAKEN Middelburg II-Zierikzee 5-4 Te Goes werd zaterdagmiddag een schaakwedstrijd gehouden tus sen Middelburg I en Zierikzee. De voorlopige uitslag was als volgt: K. v. Belzen;-J. J. v. d. Ende 0-1; A. M. Verspoor-Ir. J. J. Elzer- man afgebroken; J. K. Bartel-M. J. Enzlin 1-0; J. Goedhart-A. J. Scheele 0-1; L. J, Woudstra-P. C. Tak 1-0; W. v. Wijnen-R. A. Hune- man 0-1; K. J. Holster-R. P. Hoger- heijde W. Flissebaaltje-M. M. de Raat 1-0; H. Vermeulen-J. Pomper 1-0. Voorlopige uitslag 5-4. DE VAL VAN BARRANCA 19. In de stille, hoge ridderzaal, zit de nieuwe burchtheer van Barranca voor de schrijftafel. De ganzeveer in zijn slanke hand beschrijft in fraai gothisch letterschrift zijn impressies van de eerste dag op het kasteel. „Het zal-uwe majesteit genoegen doen te vernemen, dat ik. het pachtbeheev in het graafschap in goede orde bevonden heb. Behoudens een strubbeling met een der be dienden, een zekere Agua, is de overdracht van gezag in alle rust verlopen. „Messire, messire,'oh, de hemel sta ons bij!", gilt plotseling achter hem de stem van de rentmeester, die met zwaaiende armen komt binnenstormen. „Wat is er, man!? Je ziet eruit, of je een spook gezien hebt", zegt Rodolfo, geërgerd door deze plotselinge storing. „Hheb ik ook", kreunt de dikkerd, en ik niet alleen! Kijkt u maar eens uit het raam. Al uw soldaten vluchten het kasteel uit!" Rodolfo snelt naar het venster en slaakt een luide verwensing „Je hebt gelijk! Daar lopen de lafaards, als hazen voor de hond!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3