Ka Vee Wee ^lORY\3fa.00 STAD EN PROVINCIE Handen en Li ppen GRENSV0LK Nederlands jeugdcomité geïnstalleerd in Lettisch vluchtelingenkamp OHMSTEDE, 13-12. Vanmorgen is in het Lettische vluchtelingen kamp in Ohmstede bij Oldenburg in Noord-Duitsland een Nederlands jeugdcomité geïnstalleerd. Dit comité bestaat uit vertegen woordigers uit alle Nederlandse provincies. Met deze installatie is de voorbereiding gestart voor een grootscheepse nationale jeugdactie in het kader van het Nederlandse vluchtelingenjaar 1959-1960. Deze actie, genoemd „doe open, sleutelactie Nederlandse jeugd," zal worden gehouden in de periode van 27 februari tot en met 12 maart 1960. Tot alle burgemeesters van ons land is het verzoek gericht me dewerking te verlenen tot het op- Gesprek over Ned.- Amerikaanse problemen PARIJS, 13-12. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse 2aken voor economische aangele genheden, Dillon, heeft zondagoch tend dè Nederlandse staatssecreta ris van buitenlandse zaken, dr. w. R van Houten en de directeur- generaal Europese samenwerking van het ministerie van buitenland se zaken, mr. G. E. baron van tersum, te Parijs ontvangen. De bespreking heeft ongeveer 3 kwartier geduurd. In Nederlandse kringen te Parus is vernomen dat deze bespreking moet worden gezien in het «ader van de oriënteringsreis die onder minister Dillon thans door Europa maakt. In deze kringen werd aan genomen dat gesproken is over Nederlands-Amerikaanse proble men en over de resultaten van de besprekingen die onderminister Dillon reeds te Londen en Bonn ge had heeft. Zeldzame archeologische vondst Een Franse archeologische expe ditie heeft in Nicosia bekend ge maakt, dat zij waarschijnlijk de sleutel ontdekt heeft, waardoor men kennis kan nemen van onbe- kende fazen uit de geschiedenis. De groep, die onder leiding van prof. C. F. A. Schaeffer, twaalf opgra vingen heeft gedaan bij Alasia, de hoofdstad van Cyprus in het bron zen tijdperk, meent de plaats van het koninklijk paleis te hebben ontdekt, waar zich de onschatbare historische en bestuursarchieven van de stad zouden bevinden. Auto reed water in Twee doden HOORN, 13-12. De 23-jarige N. J. Slooten uit Heilo en de 21-jarige H. N. Honigh uit Stompetoren zijn in de nacht van zaterdag op zon dag door verdrinking om het le ven gekomen. Zij waren door on bekende oorzaak met een door Slooten bestuurde auto in het wa ter langs de provinciale weg in de gemeente Blokker gereden. Om half twee 's nachts werd de wagen, die onderste boven in het water lag, gevonden. De twee inzittenden waren toen reeds om het leven ge komen. FLITSEN UIT HET BUITENLAND TOKIO. Een woordvoerder van het Japanse ministerie van buiten landse zaken heeft de berichten bevestigd, volgens welke de west- Duitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, naar verwachting Japan in maart of april 1960 zal bezoeken DAKAR. President de Gaulle, die landen van de Franse gemeenschap in Afrika heeft bezocht, is zondag avond j.l. met een „Constellation" van de „Air France" uit Dakar naar Parijs vertrokken. NEW YORK. De algemene ver gadering van de V.N. heeft Polen in de Veiligheidsraad gekozen met dien verstande, dat het slechts de helft van de gebruikelijke termijn van twee jaar, dus een jaar, in de raad zitting heeft en daarna zijn plaats, voor de rest van de ter mijn, aan Turkije afstaat. PARIJS, De Amerikaanse onder minister van buitenlandse zaken voor economische aangelegenheden Douglas Dillon, heeft zaterdag te kennen gegeven dat zijn regering misschien bereid is als tussenper soon te fungeren tussen de Euro- markt en het Vrijhandelsgebied van de zeven. NIEUW DELHI. President Eisen hower is maandagochtend in zijn straalvliegtuig vanaf het militaire vliegveld van Palam, nabij Nieuw Delhi, naar de Perzische hoofdstad Teheran vertrokken. Hij was woensdag j.l. In Nieuw Delhi aan gekomen. NEW YORK. Te 10.10 Neder landse tijd heeft de voorzitter van de algemene vergadering der V.N., Belaunde, de veertiende gewone zitting van de algemene vergade ring der Verenigde Naties, die 15 september tóegon, gesloten. richten van plaatselijke jeugdcomi- té's, die zelf de acfie moeten leiden en stimuleren. Het' initiatief van deze actie is genomen door de Nederlandse jeugd gemeenschap in overleg met het Nederlandse comité voor het wereldvluchtelingenjaar 1959-'60. Ziekenfondspremie: 4,8 procent DEN HAAG. De minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid heeft de hoogte van de premie voor de verplichte ziekenfondsverzeke ring voor 1960 bepaald op 4,8 pet. van het loon in de zin van de ziek tewet. Deze beslissing is genomen met inachtneming van de uitkom sten van het overleg tussen de mi nister en de organisaties van de medewerkers van de ziekenfondsen. Dientengevolge kon de premie iets lager worden gesteld dan door de Ziekenfondsraad en S.E R. was ge adviseerd, aldus het ministerie. Bij zijn beslissing heeft de minis ter zich mede laten leiden door de overweging, dat hij nog wachtende is een advies van de S.E.R. inzake de meest gewenste omvang van de reserve van het vereveningsfonds. Bij een premiepercentage van 4,8 zal de reserve toch naar verwach ting in 1960 nog met een betrekke lijk gering bedrag toenemen. Een unieke (liefstal DEN HAAG, 11-12. Een zelden voorkomende diejstal heeft de 19- jarige lorrenkoopman J. G. K. de zer dagen op zijn naam gekregen. Hij was dinsdag op het hoofdbu reau van politie in Den Haag ge roepen om als getuige in een zaak te worden gehoordNa afloop van het onderhoud bedacht K. dat hij geen geld had voor de tram naar huis en voor lopen voelde hij niets. De oplossing was even eenvoudig als verrassend. K. haalde een brom fiets uit de fietsenstalling van de politie en reed daarop naar huis. 's Avonds verkocht hij het voertuig. Nog voordat collega's van de hoofdagent die de dupe van dit brutale staaltje waren geworden met de zaak op de hoogte waren was de bromfiets echter al terug. Prompt de volgende ochtend wekte het voertuig bij de opkoop-controle argwaan en daar K. by de verkoop even openlijk had gehandeld als bij de diefstal, was hij zelf daarna ook spoedig op het bureau. Concept-structuurplan voor school-t.v. DEN HAAG, 1'3-12. De commis- sie televisie-onderwijs heeft in haar een zaterdag gehouden vergade ring besloten om op korte termijn een concept-structuurplan voor de schooltelevisie voor te leggen aan de staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen, mr. Y. Scholten. In dezelfde vergadering is beslo ten om binnenkort een studiebij eenkomst te houden over ervarin gen die men met schooltelevisie in het buitenland heeft opgedaan. Dit is medegedeeld door de secretaris van de commissie. KORTE BERICHTEN LTL HET BINNENLAND UTRECHT. De nationale organi satie van Anti-Revolutionaire Jon geren Studieclubs (ARJOS) vierde in Utrecht haar dertig-jarig jubi leum. PURMEREND. In het stadszie kenhuis te Purmerend is overleden de heer N. Klijzing. „Opa Klijzing" kreeg in 1952 grote bekendheid toen hij als eerste Nederlander de titel wereldkampioen pijproken ver wierf na een tweekamp met een Amerikaan. De heer Klijzing be reikte de leeftijd van 84 jaar. ROTTERDAM. Bij werkzaamhe den op de Shell-raffinaderij te Per nis is de 57-jarige W. Molegraaf uit de Oleanderstraat te Rotterdam, die er als rangeerder was „uitge leend", door twee tankwagons overreden en op slag gedood. Nie mand heeft echter het ongeluk zien gebeuren. De heer M. was bezig enige tankwagons op een weegbrug te wegen. Vermoedelijk is hij daar bij gevallen en onder de wielen te recht gekomep. HOORN. De 17-jarige tuinders knecht P. J. Ridder uit Wognum is dood aangetroffen op de weg tus sen zijn woning en het bedrijf waar hij werkte. De jongen die veel aan atletiek deed had gisteravond zwaar getraind. Mogelijk wordt geacht dat hij 's morgens de weg naar zijn werk sprintend heeft afgelegd en daarbij door een hartverlamming is getroffen. ROTTERDAM. Vrijdagmiddag is uit Rotterdam vertrokken het re geringsschip „Waterman" met aan boord 841 passagiers voor Australië en Nieuw Zeeland. Behalve een dertigtal van bezoek terugkerende landgenoten, die reeds eerder emi greerden, zijn de overige opvaren den „nieuwe emigranten". Er zijn weer vele grote gezinnen aan boord van welke de familie J. G. Schoots uit Tiel met dertien personen de kroon spant. De familie J. D. Grof- fen uit Lansmeer kan er op bo gen twee tweelingen te tellen. Weer twee etherpiraten gesnapt RUURLO, 14-12. In samenw^jr, king met de technische opsporings-r dienst der P.T.T. en de districts recherche te Doetinchem is het fle. Rijkspolitie te Ruurio zondagmor gen gelukt twee etherpiraten op heterdaad te betrappen. Zendinr stallaties van beiden werden in be slag genomen en er werd proces verbaal opgemaakt. De zenders bevonden zich ten huize van de fabrieksarbeider O. en zekere B. te Ruurio. Ingezonden mededeling i lichte sigaar voor CmLmct. Gevechten in Paraguay? BUENOS AIRES, 12-12. Melding is gemaakt van hevige gevechten nadat Paraguese bannelingen uit Argentinië, Paraguay binnenvielen en in botsing kwamen met de troe pen van president Stroessner. Vliegtuigen van opstandelingen zouden gelijkertijd een aanval heb ben gedaan op Encarnacion, een belangrijke haven- en spoorweg centrum bij de grens met Argen tinië. ZIERIKZEE Vergadering „Philatelica" afdeling Schouwen-Duiveland Op dinsdag 15 december wordt in de bovenzaal van restaurant „Mon- dragon" een vergadering gehouden van de afdeling Schouwen-Duive land van de internationale vereni ging van postzegelverzamelaars „Philatelica". Tijdens deze verga dering zal weer een belangrijke vei ling van postzegels worden gehou den. Op verzoek maken wij be langhebbenden er op attent, dat de vergadering ook toegankelijk is voor nog niet bij de afdeling aan gesloten postzegelverzamelaars. Kerstavond Plattelandsvrouwen Ds afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen belegt de traditionele Kerstavond op vrijdag 18 december ,s. in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Het programma vermeldt o.a. jaarverslag, Kerstzang door mevr. M. N. Coumou-Groenendijk, Kerst evangelie en opvoering van het Kerstspel „Wij vrouwen van Beth lehem", onder regie van de heer L. van Vessem. BURGH Films op clubavond van s.v, „Burgh" In het bijzijn van talrijke leden en donateurs hield de sportvereni ging „Burgh" vrijdag in hotel „Het wapen van Burgh" een clubavond waar door het fotobedrijf Talens uit Den Haag een aantal films werd vertoond over binnen- en buitenlands voetbal. Zo zagen we in kleuren uitgevoerd' de training van Sparta in het kampioensjaar 1958, verder gedeelten uit de kam pioenswedstrijden door deze ver eniging gespeeld. Hoogtepunt was de wedstrijd Frankrijk-Nederland, de beroemde wedstrijd waarin een gelegenheidsploeg het roemruchte Frankrijk versloeg. De wedstrijd werd vlak na de ramp in Parijs gespeeld, terwijl de baten voor de rampslachtoffers waren. Verder kregen we 2 uur lang een groot scheepse reportage te zien van de wereldkampioenschappen in Stock holm, films waar de echte voetbal liefhebbers van gesmuld hebben. Een loterij met fraaie prijzen werd gehouden om de onkosten wat te verkleinen. De voorzitter, de heer J. A. v. d. Weel, sprak een wel komstwoord, o.a. tot de operateur, de heer F. Domburg. Een gezellig bal met het Gerjori-trio besloot de avond. d> BROUWERSHAVEN Schipper van de „Zeeland" overboord KORTGENE, 13-12. Zaterdag- morgen heeft de 52-jarige schip per N. van Steijn uit Brouwers haven op de boot „Zeeland", die mede de dienst onderhoudt op de lijn Kortgene-Wolphaartsdijk, een hartverlamming gekregen en is circa vijf meter van de Kortgeense aanlegsteiger over boord geslagen. Een andere knecht, die onmid dellijk in het water sprong, heeft het hoofd van van Steijn nog bo ven water gehouden. De man bleek reeds te zijn overleden. De leider van de Algcrijnfeè verzetsstrijders Azil Abdelkaderi die verantwoordelijk wordt geacht voor de massamoord te Meloeza in mei 1957, is kortgeleden bij een ge vecht met Franse troepen gesneu veld. Minister Zijlstra pleit voor samengaan van A.R. en C.H. Op de jubileumherdenking van( de A.R.J.O.S. (Anti-Revolutionaire Jongeren-Organisatie) is het woordj gevoerd door minister Zijlstra, die o.m. opmerkte, dat het antwoord op de vraag of de twee protestants- christelijke politieke partijen het samen zullen kunnen vinden, vrij wel bepalend is voor de mogelijk heid een christelijk democratische samenwerking tot stand te brengen Hij constateerde een zekere voor uitgang van de afwijzing tot het aarzelend „nog niet". Argumenten als de kerk, de sfeer en het klimaat zijn wel belangrijk, maar zij mogen naar de mening van minister Zijl stra, niet beslissend zijn. Indien het waar is dat de twee grootste protestants-christelijke partijen uit hetzelfde politieke be ginsel leven, zo zei hij, moeten al die andere zaken op de tweede rang Een Rembrandt gestolen te Berlijn BERLIJN, 12-12. Uit het west- Berlijnse Dahlem-museum is za terdag een -schilderij van Rem brandt, een christushoofd van 20 bij 25 cm., gestolen. Het stuk is een kwart miljoen mark waard. De politie in geheel west-Duits- land en ook Interpol is ingescha keld. Babbelaars voor „4 x Z.N." RENESSE, 14-12. Dat de jeugd passief blijft als de handen uit de mouwen moeten worden gestoken voor een goed doel kan zeker niet van de 11-jarige Wim Lemsom ge zegd worden. Toen hij van de actie „4 x zN." hoorde beraamde hij met zijn moeder en zijn tante mevr. Kappers-Verseput een plan om een bijdrage aan deze actie te kunnen leveren. Zijn moeder toog aan het bakken van babbelaars, terwijl zijn tante zich bezig hield met het fa- briceren van borstplaatjes. Toen er een voldoende aantal gereed was poor de verkoop, werden zij keurig in zakjes verpakt, waarna Wim met een koord om zijn riek waaraan een kartonnen doos hing met de ge vulde zakjes en het opschrift: _j4 x ZN." de boer opging. De zakjes bood hij aan voor 30 cent per stuk en dank zij de medewer king van enige winkeliers, die sui ker leverden en de vrijgevigheid van de kopers, slaagde Wim er in een netto bedrag van f 200,- bijeen te brengen. Voorwaar een schitte- rerêde prestatie van deze jeugdige knaap, die buitengewoon te spreken was over de spontane medewer king welke hij bijna overal geno ten had. Als aardigheid willen wij hierbij nog vermelden dat in to taal 60 pond suiker werd verwerkt waarvan 3233 babbelaars werden gefabriceerd en een niet bijgehou den aantal borstplaatjes. Verder werd op de bejaarden sociëteit welke in het Dorpshuis wordt gehouden, nog een actie op touw gezet met behulp van de sjoelbak. Voor iedere gescoorde punt werd 1 cent afgedragen en toen men was uitgesjoeld had men een bedrag van f 25,- bijeen. worden geplaatst. Hij is van oor deel dat als het werkelijk gaat om een waarachtige evangelische poli tiek het in onze tijd niet meer dui delijk te maken is waarom de sfeer en het klimaat en zelfs de kerke lijke gescheidenheid een blijvende rechtvaardiging kunnen zijn voor politiek gescheiden optrekken. Reeds ruimtevaarders omgekomen ROME, 12-12. Het Italiaanse persbureau „Continentale" meldt „uit zeer betrouwbare bron" in Praag te hebben vernomen dat er al vier Russische ruimtevaarders, onder wie een vrouw, zijn omge komen bij mislukte pogingen om een mens de ruimte in te schieten. De eerste poging zou eind 1957 zijn gedaan en de laatste in februari van dit jaar. Volgens het persbu reau werken de Russen nu aan een ruimteschip dat meer dan een per soon kan vervoeren. HAAMSTEDE Voor het te Goes gehouden exa men voor kantoortypist slaagde o.a. onze dorpsgenoot Leo Kik, die zijn opleiding bij de heer Koetsdijk genoot. ELLEMEET Zeer geslaagde Rode-Kruisavonden Ook te Scharendijke en Ellemeet werd de filmavond van het Rode Kruis gehouden, respectievelijk donderdag- en vrijdagavond. Op beide avonden opende de heer A. C. de Jonge de bijeenkomst met allen, speciaal de Welfare-werk sters, en de operateur, de heer J. Kiers, hartelijk welkom te heten. De laatste gaf daarna een inleiding op het komende programma en be sprak de mooie taken, die het Rode Kruis zich gesteld heeft. Daarna volgden de reeds in andere versla gen besproken films, die met grote aandacht werden gevolgd. De hoofdfilm „Meisjes in het wit" viel zeer in de smaak. De verloting van de Welfaregoederen bracht beide avonden een zeer mooi bedrag op, zodat van zeer geslaagde propagan- da-avonden mag worden gespro ken. De donderdagmiddag vertoonde film voor de jeugd werd door een talrijk publiek met geboeide aan dacht gevolgd. Ook dit programma getuigde van een goede keuze. KERKNIEUWS Schouwen-Duiveland en de Ned. Herv. kerkbouwactie Nu de landelijke Ned. Hervorm de kerkbouwactie de 9 miljoen gulden heeft overschreden, is het interessant te weten welk aandeel Schouwen-Duiveland in het totaal heeft gehad. Wy konden hierover worden ge-informeerd. Het totale door hervormd Schouwen-Duive land opgebrachte bedrag beloopt f 44.393,23. Door huisbezoek en door directe afdracht aan de kerk voogdijen kwam f 25.292,23 binnen. Rechtstreeks gestort werd f 19.190, tesamen het genoemde totaalbe drag uitmakend. Verwachting tot dinsdagavond: Weinig verandering Zwaarbewolkt en nevelig weer met plaatselijk wat lichte neerslag"ma tige tot vrij krachtige wind tussen zuid en zuidoost; weinig verande ring in temperatuur. 15 dec. Zon op 8.41, onder 16.28. Maan op 17.18, onder 8.21. Volle maan: 15 dec. te 15.05. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 15 dec. 3.23 v.m. 15.34 n.m. BROUWERSHAVEN: 15 dec. 2.58 v.m. 15.08 n.m. Springtij: 17 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 14-12. Tijdens het weekeinde stond het weer in ons land onder invloed van een lang gerekt gebied van hoge luchtdruk dat zich van het zeegebied ten westen van Portugal via onze om geving naar Scandinavië uitstrek te. Er handhaafde zich veel bewol king, terwijl de temperaturen om het vriespunt schommelden. Op de oceaan ontwikkelde zich een diepe depressie boven het zeegebied ten zuiden van IJsland, waar zware stormen woeden. De invloed van deze depressie breidde zich naar west-Europa uit. Zachtere lucht van de Oceaan drong vergezeld van regen tot de Britse eilanden en west-Frank rijk door. Maandagmorgen kwam de zachtere lucht voor onze kust tot stilstand, tengevolge van de ontwikkeling van een storing bij de noordkust van Spanje. Deze houdt de wind bij ons in het zuid oosten, waardoor in de onderste lagen koude continentale lucht blijft aanstromen. De zachte lucht zal de eerstkomende 24 uur waar schijnlijk slechts weinig vorderin gen maken, zodat in het grootste deel van het land nog weinig ver andering in de temperatuur te verwachten is. President de Gaulle heeft zon dag een glorieuze intocht in Dakar, de hoofdstad van de Mali-federatie gemaakt. De Franse president werd begroet door een dansende en een juichende menigte, die hem kre ten toeriep als: „Leve de Gaulle" en „Dank U, de Gaulle. De leider van een geheime se- mi-religieuze secte in Zwitserland, de 42-jarige Paul Baumann, is aan gehouden om dat hij zijn volgelin gen door hypnose in zijn macht zou hebben. Baumann leefde met zijn vierjarig dochtertje en 68 volge lingen in een afgelegen gemeen schap, een kilometer of 35 ten zui den van Bern. De secte heette „de berg des vredes". Ingezonden mededeling ruw? FEUILLETON door JAKOB SCHOPMANS De plantages van de onderneming Vermeer op Java lagen over een grote oppervlakte uitgestrekt aan de voet van een vulkanisch geberg te, dat eeuwen geleden met zijn la vastromen de bodem vruchtbaar had gemaakt. Mais, rijst en suiker riet groeiden er op de vlakke vel-: den, de langzaam oprijzende berg hellingen waren beplant met koffie, tabak en thee. Van deze gewassen vormde de koffie echter de hoofd zaak. Onder de jarenlange deskun dige leiding van Dorus van Doren kamp boden de plantages een beeld van bijna volmaakte orde en rijk dom. Bijna tweehonderd Javaanse ar beiders en arbeidsters hielpen hein bij zijn taak. De opzichter stond bij z'n personeel in aanzien. Hij ver langde, dat er gewerkt werd, maar als het nodig was kon hij ook de teugel laten vieren, en daar hij al tijd toegankelijk was voor persoon lijke wensen of behoeften deden conflicten zich slechts zelden voor. Dorus had het pleit bij zijn on dergeschikten gewonnen, toen hij reeds vrij spoedig na zijn aankomst op de plantages een door velen ge vreesd hulp-opzichter, die met een zweep 'n meisje afranselde, op staande voet had ontslagen. Zijn woede was achteraf nog groter ge worden, toén hem bleek, dat het meisje niet wegens een te geringe arbeidsprestatie maar om persoon lijke redenen was geslagen. Zij was jong en knap, de tengere Leila, en had het durven bestaan om alle toenaderingspogingen van de hulp opzichter af te wijzen. Dorus be merkte al spoedig, dat hij de jonge vrouw een grote dienst had bewe zen door de bruut weg te jagen, Als hij in de korte overgangstijd tussen namiddag en avond nog even verkoeling zocht van de hitte van de dag op de veranda van zijn bun galow en naar de eeuwige rook pluim van een verre vulkaantop staarde, dan werd zijn opmerk zaamheid soms gaande door het be wegen van een vlugge gestalte in de tuin. Hij wist al spoedig wie het was: de kleine Leila. Hij glimlachte, toen hij dat voor de eerste maal consta teerde, maar hij vermoedde niet wat haar bewoog om rond zijn huis te zweven, sluipend bijna als een lenige kat. Wist zij het eigenlijk zelf wel? Sinds de middag, waarop hij haar had bevrijd uit de macht van de hulpopzichter, had zij een bijzonde re sympathie opgevat voor de blan ke man. Zij schiep er behagen in zijn forse gestalte en z'n prettig open gezicht te zien en zocht hei melijk gelegenheden daartoe. Zij had voor zichzelf een gron dige reden gevonden om zoveel mo gelijk in z'n nabijheid te blijven. Ze vreesde voor de blanke man, dat Radak, de hulpopzichter, de verne dering, die hij had moeten onder gaan, niet ongewroken zou laten. Zij kende Radak met z'n broeiende hartstochten, een man, die kon ha ten en kon wreken, en die gedul dig z'n tijd zou weten af te wach ten, totdat hij het moment gekomen achtte om geluidloos op z'n vijand toe te springen. Maar die kans 30 mocht hij niet krijgen, dat zou zij beletten door hulp te roepen, zodra ze de gewezen hulpopzichter om het huis zou zien sluipen. Maar Leila besefte niet, dat zich onder haar bezorgds gevoelens ook een grote liefde begon te ontwikkelen. Het was op een avond, reeds ge ruime tijd na het voorval met Ra dak op de plantage, dat Dorus van Dorenkamp met een bijzonder wel behagen zijn rust genoot. Het was n hete dag geweest, maar nu, on der ds wonderlijke ultraviolette avondhemel week de verlammende loomheid langzaam uit zijn lichaam weg. Hij droomde van z'n geboor testreek en het geluk, dat hij daar gesmaakt had. Was het werkelijk ooit wel meer dan een droom ge weest? Hoe vreemd was dat vroe gere leven hem al geworden, en langs welke eigenaardige banen ging het leven van 'n mens. Nu zat hij hier op Java, ver van het kleine Waldkerk aan de grens. Een prach tig land met een fantastische bloe menweelde, waar hij een mooie en belangrijke taak gekregen had. Hoe goed zou het zijn om die schoon heid en die vreugde met iemand anders te kunnen delen. Met vrouw en kind. Neen, Dorus van Dorenkamp drong zijn gedachten terug. Niet tosgeven aan het telkens weer op komende verlangen om naspeurin gen te doen wat er van hen gewor den zou zijn. De onwetendheid was beter dan de ontdekking te doen, dat Lena misschien wel de vrouw van een ander geworden was; dan te moeten ervaren, dat Annemarie misschien geen steek meer om hem gaf en hem niet wilde kennen, om dat hij misschien iemands leven op z'n geweten had. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2