De (echte) Sint Nicolaas bracht bezoek aan Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis Goedkope vleesdagen LAATSTE NIEUWS R. P. HOGERHEIJDE „HOOVER"- Elastieken kousen Smallegange's SUCCESJES f y Zieken, kinderen en bejaarden hebben voorrang ZIERIKZEE, 5-12. De hele echte Sint Nicolaas heeft zaterdagmor gen weer zün jaarlijkse visite ge bracht aan het Zweedse Rode Kruisziekenhuis. liet was een prachtig uitgedoste Sint Nicolaas begeleid door enkele Pieten, die ook de fijnste zijde en franje aan het lijf hadden. Tesamen vormden zij een bont gekleurde groep, die echter gestempeld bleef door de bisschoppelijke waardigheid van Sint Nicolaas. De notities in het „grote boek" bleken uiterst nauw keurig, hetgeen pleit voor het zorg vuldige luisterwerk van de Pieten, binnen het kader van de schoor- steentournee's. Sint en zijn gevolg - hoe con trasteerde het rood, geel en zwart, tegen de achtergrond van de fraaie ziekenhuishall - werd verwelkomd door de geneesheer-directeur dr. H. Ezendam, die poneerde dat de genegenheid en belangstelling voor St.-Nicolaas bepaald niet louter in gegeven werd door materiële voor delen, die Sint's komst pleegt op te leveren maar spontaan waren en gemeend. „Veel liefs en moois". Sint haakte daar meteen op in en getuigde ervan dat hij „veel liefs en moois" ontmoet had op zijn tocht door Nederland. De zuster- schare van het Rode Kruiszieken huis te Zierikzee is daar een voor- BROUWERSHAVEN Ontspanningsvereniging voor Nutsleden opgericht In hotel „Jacob Cats" werd door de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen een avond gehouden waar op werd besproken de door deze vereniging aan de leden toegezon den circulaire met invulstrook, ter oprichting van een ontspannings vereniging voor de leden. De heer H. Stouten opende deze bijeenkomst en gaf in grote trek ken het standpunt van het Nut in deze uiteen Een twintigtal leden van het Nut had zich vrijwillig op gegeven voor het beoefenen van de volgende gezelschapsspelen: bridge, dammen en schaken. Het grootste aantal gaf de voorkeur aan bridge en schaken. Het departement zal de zaalhuur voor de eerste drie te houden avonden voor haar reke ning nemen, dan kan intussen het op gemelde avond gekozen bestuur zich beraden over de te heffen lcontributie e.d. Staande de vergadering werd een drietal bestuursleden voor genoem de ontspanningsvereniging gekozen t.w. mevr. Versteeg en de heren Koster en J. v. Schelven (laatst genoemde werd door het departe- mentsbestuur aangewezen) Beslo ten werd verder om voor 1 januari 1960 nog twee avonden bij elkaar te komen, terwijl in de toekomst om de twee weken een dergelijke gezelschapsavond voor de Nutsle den zal worden gehouden, welke avonden alsdan door de kontributie van de aangemelde leden moet be taald worden. Hopenlijk komen er in de toekomst nog nieuwe leden bij. Sint bezocht o.l.-scholen Vrijdagmiddag kwam de goede bisschop, vergezeld van Piet, het traditionele bezoek brengen aan de kleuterschool en aan de o.l. school. In de kleuterschool werd het hoge gezelschap verwelkomd door het hoofd der school, mej. Quant en haar assistente mej. Fierens. Te vens waren hier aanwezig de le den der oudercommissie, burge meester en mevrouw van Leeuwen en wethouder J. Dekker. De kleu ters zongen verschillende liedjes, waarna cadeaux, verversingen en niet te vergeten de nodige zoetig heid, werden uitgedeeld. Hoewel af en toe angstige gezichtjes te zien waren werd niet één van de kleu ters meegenomen, waaruit wel beeld van. Overigens bleek de Sint - naar hij verklaarde - geïmpo neerd door de dynamische tijd, waarin wij leven. „Het is bijna niet meer bij te benen", aldus Sint, die echter de plechtige belofte deed, altijd het Rode Kruisziekenhuis te zullen bezoeken. „Mijn belangrijkste belangstelling gaat in eerste instantie uit naar de kinderen, de zieken en de ouden van dagen". Hij prees de voortref felijke teamgeest onder het zuster- korps en de goede verhouding ten opzichte van de patiënten en gaf uiting aan zijn erkentelijkheid voor het extra werk, dat de zusters vaak blijmoedig verrichten. Woorden en geschenken. Sint riep hierna de directrice zuster v. d. Weg bij zich en maak te gewag van de telefoonlijn „die zo vaak is bezet". In verband hier mede overhandigde hij een kadoo. Is het een marsepein telefoontoe stel geweest? Dr. Ezendam was door de Pieten betrapt op het maken van ritmi sche bewegingen Sint was daar- ov?r zo enthousiast, dat hij een heel welluidende jazz-plaat aan,- bood. Dokter J. H. Motmans ontving een bundel reisverhalen, want Sint had vernomen van diens grote reis. en treklust. De operatiezuster zuster de Man, het hoofd van de huishoudelijke af deling mej. Mooiweer moesten ook bij Sint komen en kregen passende geschenken. Ook talrijke kinderen (van het personeel) waren aanwezig bij de ontvangst van Sint. De drie jarige Hannie de Man sloeg zich het dapperst door de vokale bij drage, die Sint vorderde. Hierna b-'gon de tocht langs de bedden, die ook alweer de echte 5-decem- ber-sféer in het ziekenhuis bracht. Wordt er mogelijk wel eens gehuild op de kamers, ditmaal werd er ge lachen. blijkt, dat de kinderen over het algemeen genomen aardig hun best doen. Het gehele schoolgebouw was versierd, hetwelk een zeer aardig schouwspel opleverde. Ver volgens werd koers gezet naar de o.l. school, waar achtereenvolgens in klasseverband werden bezocht: het leslokaal van onderwijzer de Vries (klasse 1 en 2), idem van on derwijzer van Hassel (klasse 3 en 4), terwijl vervolgens het lokaal van hoofdonderwijzer, de heer de Munck (klasse 5 en 6) met een be zoek werd vereerd. In de klassen 1 en 2 kregen allen een mooi kleu- renboek, terwijl alle leerlingen der school op verversingen en ver snaperingen werden getracteerd. De organisaties mogen weer terug zien op een alleszins geslaagd Sint Nicolaasfeest. Eisenhower naar Pakistan KARATSJI, 7-12. President Eisen- hower vliegt maandag (vandaag) van Ankara naar Karatsji, de hoofdstad van Pakistan. Hij wordt er om half twaalf Nederlandse tijd verwacht. De Amerikaanse president, zal dinsdag besprekingen met de pre sident van Pakistan, Ajoeb, voeren. Maandag zullen de twee presiden ten onder meer een rit maken door de versierde stad, een demonstra tie van ruiters gadeslaan en naar het dansen van Pathanen uit het Noorden van Pakistan kijken. President Eisenhower vliegt woensdag voor een bezoek van vijf uur naar Kaboel, de hoofdstad van Afghanistan, en dan naar Nieuw Delhi in India. De hotelbrand te Amsterdam Bij de hotelbrand te Amsterdam blijken 3 jonge meisjes te zijn om gekomen, nl. de 19-jarige Betty Herfst, de 21-jarige Lientje Lappe en de 22-jarige Alie Beumkes. Verder vond een Amerikaanse mi litair - wiens naam nog niet be kend is - de dood. Twee van de slachtoffers zijn .verbrand, de twee andere door de rook gestikt. De lijken werden per ziekenauto naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht. Naar de oorzaak van deze tra gische brand stelt het brandpiket van de politie een onderzoek in. Om kwart voor vijf heeft een nachtwaker, die de vlammen naar AMSTERDAM. Uit de sectie, die de gerechtelijke geneeskundige dr. J. Zeldenrust heeft verricht op het het lijk van de vrijdag jl. na een huiselijke twist met zijn zoon om gekomen 70-jarige heer L. C in de Rustenburgerstraat te Amsterdam zuid, is komen vast te staan, dat de man is overleden aan een hartver lamming De vader woonde in het huis alleen met een geestelijk on volwaardige 37-jarige zoon. Dez^> heeft zijn vader na een ruzie met een bezem op het hoofd geslagen, buiten zag slaan, de brand „aange zegd" aan de vlak om de hoek op de Prins'egracht gelegen brand weerkazerne. De brandweer, die met groot materiaal uitrukte en de vlammenzee met 12 stralen be streed was het vuur om zes uur meester. De hoteleigenaar, zijn vrouw en zijn dochter, een kamermeisje en haar vriendin (i.pv. een dienst meisje en een vrouwelijke gast zo als reeds eerder gemeld) konden zich in veiligheid stellen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Burgh. Ds. J. den Boer te Chaam (N.B.) bedankte voor het door de kerk te Burgh uitgebrachte beroep. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zaterdagmiddagcompetitie Bruse Boys kampioen van 2e klasse C Bruse Boys, dat binnenkort haar 30-jarig bestaan hoopt te vieren is er zaterdagmiddag in geslaagd door met 3-0 van Burgh III te win nen, beslag te leggen op het kam pioenschap van de 2e klas C van de zaterdagmiddagcompetitie van de K.N.V.B., afd. Zeeland. Het bij zondere feit deed zich hierbij voor, dat Bruse Boys hiermede niet al leen de eerste kampioen van dit seizoen is van de afd. Zeeland maar van geheel Nederland, wat zeker nog een extra felicitatie aan het adres van de Bruse Boys waard is. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 7-12. Aanvoer 1959 stuks vee, t.w. 1184 vette koeien en ossen en 775 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,00-3,30 f 2,27-3,00 2,65- 2,75; varkens (levend gew.) f 1,73- 1,71-1,68. Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel goed, wat hoger in nrijs, prima's boven notering; var kens: aanvoer even ruimer, handel kalm, dalende prijzen, enige pri ma's boven notering, zware var kens f 1,65-1,66 per kg. In de periode van 30 nov. tot 5 dec. werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren V.E. CE. uitbetaald f 2,14 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uit betaald. Sckeepvaartberickten Esso Nederland (t.), pass. 4 Aden naar Fao. Kenia (t.), 5 te Piraeus. Lemsterkerk, 6 te Rotterdam. Tegelberg, 5 te Singapore. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse D: Steenbergen-Zierik- zee 8-0; METO-Corn. Boys 2-1; RKFC-ODIO 1-2; Axel-Halsteren 2-0; Zeelandia-Hontenisse 1-5. 4e klasse G: Renesse-Kaaise Boys 0-4; Grenswachters-SC Gastel 0-2; Nw. Borgvliet-NSV 0-2; Cluzona- De Schutters 2-2; Noordhoek-Hans- weertse Boys 4-4. Afdeling Zeeland le klasse B: Zierikzee 11-Bugh 0-7; Br haven-Renesse II 12-0; Burgh II-Dreischor 6-1. 2e klasse C: Zierikzee III-Zonne- rrtaire 4-1; Dreischor II-SVOWK 2-4; Zonnemaire II-Br.haven II 2-3. Zaterdagmiddagcompetitie le klasse: Serooskerke-Wolfaarts- dijk 4-6. 2e klasse C: Bruse Boys-Burgh III 3-0 (Bruse Boys kampioen); Duiveland-WIK 5-1. VOETBAL Steenbergen I-Zierikzee I 8-0 Toen Zierikzee om precies half drie aftrapte zal er wel niemand onder de talrijke toeschouwers ge weest zijn, die aan een zo grote overwinning van de lijstaanvoerder geloofde. Is de oorzaak van deze debacle misschien te wijten aan het feit, dat de Zierikzeeënaars zich bij voorbaat al verliezers waanden, of waren zij bang van het harde spel type dat Steenbergen pleegt te spelen? Met dit laatste is het ech ter, behoudens enkele uitzonderin gen, nogal losgelopen; het is ook niet „nodig" geweest. Toch is nu wel gebleken, dat Steenbergen met recht bovenaan de ranglijst staat, hoewel zij het deze middag bijzon der gemakkelijk had om tot con structief voetbal te komen. Van de aftrap af ontwikkelde zich aanvankelijk een gelijk op gaande strijd met wederzijdse aan vallen, die wel corners maar geen doelpunten tot gevolg hadden De béste kans in die periode kreeg Steenbergen echter, toen linksbui ten de Ron van enkele meters vrij voor doel naast knalde. In de 17e minuut was het voor de eerste maal raak, toen rechtsbuiten G. Heshof sen slecht weggewerkte bal in kon schieten (1-0). Vier minuten later kon linksbuiten H. de Ron een van de lat terugstuitende bal onhoud baar langs doelman Stoutjesdijk koppen (2-0). Vanaf dat moment was het de thuisclub die de toon aangaf en de doelpunten vielen met de regelmaat van de klok. Toch kreeg eerst Zierikzee nog de kans om de achterstand te verkleinen; uit een corner werd de bal ver schillende malen ingeschoten, maar de uitstekende doelman Hak kwam als overwinnaar uit het strijdperk. De uittrappen van deze doelman bleken minstens zo gevaarlijk als een goed getimede voorzet van een buitenspeler. Na 35 minuten was het hek van de dam, toen rechts binnen Jos „Dam" nummer drie in schoot (3-0), wat hij drie minuten later herhaalde (4-0). In de 42e mi nuut bracht rechtsbuiten Heshof de ruststand op 5-0. De eerste vijf minuten van de tweede helft lever den drie doelpunten op. In de le minuut linksbinnen P. Dam (6-0), in de 4e minuut Jos Dam (7-0) en in de 5e minuut middenvoor J. Hes hof, die 8-0 liet aantekenen. Ver der is het echter niet meer geko men dank zij het nu goede verde- digingsspel van de gasten en te veel solo werk van ds gastheren. Het verdiende tegenpunt van Zie rikzee kwam echter niet op het sco rebord, want doelman Hak was in laatste instantie onvermurwbaar. Scheidsrechter Pleunis leidde uit stekend. DE VAL VAN BARRANCA 15. ,Bah, wat een stofboel in zo'n opgezette kop", puft Agua, terwijl "hij de zwijnskop weer van zijn schouders tilt. „Jij denkt zeker aan dat avontuur in Afrika, toen jij en Aram een hele neger stam op de vlucht joegen met zo'n maskerade", zegt Falco grijn zend. „En dacht je nou heus, dat dat bij de soldaten van Rodolfo ook zou lukken?" Waarom niet", stuift Agua op. „Poeh, de meeste mensen hier zijn geen greintje minder gelovig, dan de wildste wildemannen!! Het komt er maar op aan, die kerels eerst in de juiste stemming te brengen. En dat ls jouw taak, Presto!!" vbbic. „Ik?" vraagt Arams schildknaap .benauwd, „wat moet ik die kerels dan vertellen?" „Dat zal ik je gauw laten horen", grijnst Agua en op gedempte toon begint hij de jongen een lang verhaal te doen. Ongeveer een uur later, het loopt al tegen middernacht, wordt de deur van het soldatenvertrek plotseling opengeworpen en stormt Presto naar binnen. „Snel, doof de kaarsen!! schreeuwt hij wild. „Het is vannacht vole maan. Om middernacht doet het spookzwijn zijn ronde door het kasteel!! Hiermede vervullen wij de treurige plicht u kennis te geven, dat na een kort ziek bed is overleden, onze ge liefde broeder, zwager en oom JACOB LEONARDUS PADMOS in de leeftijd van ruim 70 jaar Familie PADMOS Zierikzee, 5 december 1959 De begrafenis zal plaats hebben op dinsdag 8 decem ber, des middags 2 uur, van af het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. Wegens sterfgeval is de zaak dinsdag 8 december GESLOTEN Fa. D. PADMOS Zierikzee P. W. J. VOGELAAR arts Alleen dinsdag a.s. na 12.00 uur AFWEZIG Waargenomen door dokter Van Hoorn. Het bestuur der waterkering van het calamiteuze water schap „BRUINISSE" maakt bekend, dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1958 voor belang hebbenden ter inzage ligt van 8 december tot 22 december 1959 ten kantore van de secre taris-ontvanger, Dorpsweg 8, Bruinisse. Het bestuur voornoemd, A. M. GELUK, voorzitter. M. KRIJGER, secr.-ontvanger SCHOUWING Het dagelijks bestuur van het Waterschap Schouwen-Duive- land; Gelet op de betreffende be palingen van het reglement van Politie voor de Polders of Waterschappen in Zeeland, MAAKT BEKEND: dat op 2 januari '60 SCHOUW gedreven zal worden op alle sloten - ook kavelsloten - in het gehele waterschap. Het onderhoud der bedoelde sloten omvat het zuiver en in goede staat houden door de onderhoudsplichtigen van de sloot met beide taluds (tot aan de eventueel aangebrachte be planting) en van de duikers in de dammen alsmede het af voeren van het opgebrachte vuil van de wegbermen. Zierikzee, 3 december 1959. Het dagelijks bestuur voornoemd, A. M. GELUK, dijkgraaf A. C. HARTOG; Griffier Bij inschrijving te koop: Een gedeelte van de landbouwschuur van de familie RINGELBERG aan de Nieuwstad te Brouwers haven, nader aan te wijzen door de eigenaren. Inschrijvingsbiljetten worden uiterlijk 12 december a.s. inge wacht ten kantore van notaris P. HEERING te Zierikzee. Anne de Vries: De duisternis in De storm steekt op Ochtendgloren De nieuwe dag Per deel f 2,25, goede lectuur, die voor elk gezin de gebeur tenissen 1940-'45 aan de ver getelheid ontrukken. Van dezelfde schrijver: Kleutervertelboek 12,75 Bijb. Gesch. O.T10,75 Bijb. Gesch. N.T10,75 Jaap en Gerdientje 6,50 Het boek van Jaapje 3,25 Het boek van Gerrie 3,25 Elk boek kunt u vrijblij vend in onze winkel ter inzage bekomen. Boekhandel W. DE VRIES Rz. Zierikzee GEERLING's BRIEFSTELLER wenken voor het stellen van braven nieuwe 22e druk, aan verlaagde prijs f 2,50. Boekhandel W. DE VRIES Rz.*f Zierikzee Levensmiddeleobedrijf „Naast de Beurs" Zierikzee Voor toastbeleg zo juist ontvangen: Gesneden gerookte ZALM per pakje 60 ct Kleine blikjes volrode zalm 155 ct Kalfs leverpastei, p. blik 85 ct Deense Paté de foie met truffels, per blik 95 ct Patés de foie gras 225 ct Mousse de foie gras 195 ct Jambon de viled90 ct Reclame blikjes CRAB net zo lekker als kreeft per blikje f 1,95 twee blikjes voor f 3,50 Tegen de kerstdagen hopen wij wederom te ontvangen: SLAATJES kant en klaar 80 cent per stuk U kunt thans bestellen UITNODIGING Hierbij wordt U uitgenodigd tot het bijwonen van de grote demonstratie-avond op woensdag 9 december a.s., in zaal café-restaurant Van der Weijde te Noorogouwe. Gedemonstreerd worden de HOOVER Matic Wasmachines Stofzuigers Strijkijzers (droog- en stoomijzer) Centrifuge Komt dus allen naar deze in teressante avond, u aangeboden door: A. QUARTEL NOORDGOUWE voetverzorging Dam 21 Zierikzee 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Diversen: Met onze kruiwagens bent u méér mans! Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Hoest Uw kind? Nattermann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f 2,- bij elke drogist. Eet nu panklare mosselen, 2 en 5 kilo in plastic en vers ge kookt uit de schelp. Vishandel W. K. Schot, St. Domusstr. 78, telef. 2374, Zierikzee. Hardnekkige hoest? Prikkel en kramphoest? Nacht- en ro- kershoest? Bronchium Elixir helpt snel en zeker. Flacon f 2,_ bij elke drogist. Voor autowassers, sponsen en zemen Uw juiste adres: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Verloren: Sierdeksel van autowiel (in Duiveland). - L. G. Pikkaart, telefoon 394, Bruinisse. WOENSDAG: 500 gram Vers en fris gehakt voor f 1,38 Verse boerenleverworst 25 cent Preskop 30 cent per 100 gram WEEKRECLAME: 500 gram Iets doorregen lappen slechts 1,09 500 gr. puur vleesgehakt en 500 gr. Iets doorregen lappen samen f 2,50. 250 gram Preskop voor 70 cent. m m f specialiteit in Boerenvarkenstvorst IT Oil Q Paarden- Varkensslagcrij lw I I O Oosterland. tel. 401 Nieuwer kerk

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3