naiuran TOPCONFERENTIE MAAKT GEEN EINDE AAN KOUDE OORLOG STAD F.N PROVINCIE aanbestedingen straaljager STOKT op boerderij enige regen Hoogwaterstanden het weeroverzicht HüWim geeft: MENING VAN „MONTY" NEW YORK, 29-11. Veldmaar schalk Montgomery heeft zondag avond voor de televisie in New York gezegd dat de koude oorlog „ontdooid" is en dat de weg nu vrij is voor een topconferentie De Brit se veldmaarschalk voegde hier ech ter aan toe dat de topconferentie zijns inziens geen definitief einde zal maken aan de koude oorlog, die ,,met economische, politieke, finan ciële en diplomatieke wapens zal worden voortgezet in de minder ontwikkelde landen". Montgomery ZIERIKZEE Teraardebestelling A. Groenendijk Zaterdagmiddag vond op de Al gemene Begraafplaats alhier de teraardebestelllgn plaats van het stoffelijk overschot van de heer A. Groenendijk, die woensdagavond alhier op 75-jarige leeftijd overleed. Tevoren was in „Irene" een rouw dienst gehouden, welke geleid werd door ds. C. Bezemer. Op de begraafplaats, waar velen de overledene een laatste groet brachten, werd allereerst het woord gevoerd door een neef van de over ledene, die namens de gehele fami lie, herinnerde aan de grote plaats, die deze in de familiekring had in genomen en woorden van dank sprak voor zijn warme belangstel ling in allen en het vele dat hij voor hen had betekend. Verder spraken namens de kerkvoogdij der Her vormde gemeente, de president kerkvoogd, de heer J. P. Overbeeke, de heer G. van Duin namens de C H.U. en als vriend, burgemeester mr. Dijckmeester, namens het ge meentebestuur en de heer J. van Dijk uit Nieuwerkerk, namens de vereniging „Ambachtsschool voor Schouwen en Duiveland", in welks bestuur de heer Groenendijk, als vertegenwoordiger van de gemeente Zierikzee, zitting had. Ds. Bezemer sprak ten slotte als voorzitter van de k-^rkeraad en als predikant, waarbij hij eindigde met het „Onze Vader". Namens de fa milie dankte de heer J. Coumou, als schoonzoon van de overledene, voor de betoonde belangstelling. Kinderfeest Coöperatie in Graanbeurs De Coöperatie „De Dageraad" or ganiseerde zaterdagmiddag een St. Nicolaasfeest voor de kinderen van de leden in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau". Een driehon derd kinderen juichten de Sint op het Havenplein toe toen deze daar, vergezeld door twee zwarte Pieten, arriveerde, waarna het in optocht naar de Graanbeurs ging. Mevrouw Broekema-Snijders, be stuurslid van de Coöperatie, sprak hier een welkomstwoord tot Sint Nicolaas. De twee zwarte Pieten tracteerden uit de grote zak met pepernoten. Enige kinderen werden bij de Sint geroepen voor een liedje en een praatje en een zoete belo ning. De zaal daverde hierna toen gezamenlijk de bekende liedjes werden gezongen. Na het vertrek van de Sint werd een gevarieerd programma op de planken gebracht door het kinder circus „JongArtistenbloed" uit Goes o.l.v. de heer en mevrouw Jansen. De medewerkenden waren 35 jon gens en meisjes van 5 tot 16 jaar, die de jeugd van de Coöperatie een kostelijke middag bezorgden met prachtige staaltjes van acrobatiek, jongleren en lenigheid. Twee on vermoeibare kleine clowns zorgden voor de vrolijke noot. Drie jongens sprongen door een brandende hoe pelalles liep uitstekend. Eén ding was spijtig: door de zeer slechte zaalmicrofoon kwamen de zangnummers niet zo goed uit. Mis schien dat Sint Nicolaas voor een nieuwe kan zorgen? Aardige nummers waren verder de kunstfluiter en het comboynum- mer. Voor de aankondigingen zorgde een charmante conferencier. Na afloop dankte mevrouw Broe- kema alle artisten en de heer en mevrouw Jansen voor de prettige middag die ze de kinderen hadden bezorgd, onder aanbieding van pre sentjes en zakken met lekkers. Voor alle kinderen was er bij het verlaten der zaal een presentje en snoepgoed, waarbij ook de zieke kinderen niet werden vergeten. BURGH - HAAMSTEDE 25 jaar Vrijz. Hervormde vrouwenvereniging De Vrijz. Hervormde vrouwen vereniging Burgh/Haamstede be staat dezer dagen 25 jaar. Het ju bileum zal feestelijk worden her dacht op een bijeenkomst in de „Koebel" te Burgh,, op dinsdag avond aanstaande. HAAMSTEDE Fruitfeeltavond In hotel „Bom" te Haamstede wordt een voorlichtingsavond geor ganiseerd voor de fruittelers. Als spreker treedt op de fruitteeltdes- kundige C. v. d. Berge uit Tholen. Deze instructieve samenkomst vindt plaats op dinsdagavond 1 december. was voorts van mening dat de Rus sische militaire leiders geen oorlog op grote schaal willen, omdat „zij weten dat sen dergelijke oorlog hun land een eeuw achterop zal breiv- gen". ZONNEMAIRE Vergadering gemeenteraad Woensdag 2 december a.s. komt de gemeenteraad in openbare ver- gedering bijeen. De agenda ver meldt o.a.: benoeming van leden van de plaatselijke woonruimte commissie. Het in de vorige verga dering herbenoemde lid de heer L. van Ast heeft bericht zijn herbe noeming niet te aanvaarden. In de ontstane vacature stellen b. en w. voor te benoemden de heer J. van Sas, tot dusver plv. lid van de heer v. Ast. Als plv. lid bevelen b. en w. aan de heer L. M. v. d. Have. Als plv. lid voor de heer v. Leersum woidt aanbevolen de heer D. Deïst. Het in de vorige vergadering her benoemde plv. lid dhr. J. v. Alm- kerk, heeft bericht zijn herbenoe ming niet te aanvaarden. In zijn plaats bevelen b. en w. thans aan de heer P. J. de Vlieger. De agenda vermeldt voorts een vijftal punten, o.a. een voorstel van b. en w. tot toetreding in de N.V. Brugverbinding Goeree-Overflak- kee; vaststelling onderwijsvergoe- dingen en vaststelling krediet in re kening-courant met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor 1960 op f 100.000,—. BRUINISSE Sint maakte zijn intocht te Bruinisse Winkelweek van start Een buitengewoon grote Sint Ni- colaas-aktie, noemde het Winkel weekcomité in haar aankondiging van de opening van de winkelweek te Bruinisse, de intocht van Sin terklaas op zaterdagmiddag 28 no vember. De gocdheiligman arriveerde met de Bru 62 in de nieuwe gemeente haven, waar de schimmel al gereed stond. Via de Oudestraat ging het toen, voorafgegaan door „Nu met Hope", dat er flink op los blies en de drumband deed horen, naar de muziektent. Daar bleek Sint buitengewoon goed op de hoogte met de Bruse ge meentepolitiek, de stoutigheden /an de bestuursleden van de mid denstand en van de onderwijzers i?r scholen en hun kinderen. Een aantal kinderen werd bij hem geroepen om vermaningen of prijzende woorden aan te horen en ten slotte kreeg ieder kind een zak snoep. Ook de zi?ke kinderen wer den niet vergeten. Niet minder dan 3 zwarte Pieten boden bij het uit delen van alle lekkernijen de hel pende hand. Een aantal attracties, in de eta lages der 50 deelnemende winke liers, zullen ook in deze week weer de nodige levendigheid op het dorp. brengen. Slagzinnen zullen moeten worden gemaakt om kans te maken op een prachtige prijs. SPOkl EN SNORREN ZIERIKZEE, 30-11. De resul taten van het eerste elftal van de voetbalverenieing MEVO laten de laatste tijd wat te wensen over, als ge volg waarvan aanvoerder en leden hebben besloten zich niet eerder de snor af te scheren voordat een over winning is behaald. Een overwinning zou het drei gende degradatispook op de vlucht jagen en dat is wel wat onderliphaar waard. Al le leden doen mee, maar sommigen met pijn in het hart, zodat zé stellig zullen pogen door middel van ge maakte goals hun snor zo spoedig mogelijk kwijt te ra ken. Aan spanning zal het in de komende wedstrijden dan ook stellig niet ontbreken. Onderhond wegen op Schouwen-Duiveland De hoofd-ingenieur-directeur van de Provincial? Waterstaat in Zee land heeft vrijdag aanbesteed: Het onderhouden van de provin ciale wegen met bijbehorende -wer ken gedurende 1960 in vijf percelen Inschrijvers voor het 1? perceel Wegen op Schouwen-Duiveland waren: P. en K. T. de Jonge, Re- nesse f 94 770; P. van Dongen, Haamstede f 93.120; A. W. Wandel, Nieuwerkerk f 91.868; H. Stouten, Brouwershaven f 91 365; M. van der Veld?, Bruinisse f 89.698; D. Rentier, Noordgouwe f 89.444. Zaterdagavond bracht de toneel vereniging „Op Drift" in het Dorps buis het toneelstuk in drie bedrij ven van Hanno van Wagenvoorde Moeders en Zonen" op de plan ken. Deze avond werd geopend met «en welkomstwoord van de voorzit ter van de Culturele Vereniging, de heer J. M. de Nooijer, waarbij hij een speciaal woord van welkom richtte tot de juryleden van het Zeeuwse Landjuw?el, die zich de moeite hadden getroost de verre reis naar Renesse te ondernemen om de tonelisten onder de loep te nemen. Het verheugde de voorzitter dat zo vele leden op deze avond hun blijken van belangstelling toonden voor de prestaties welke door de toneelvereniging worden geleverd. Nadat de heer de Nooijer nog een korte uiteenzetting had gegeven over de werkwijze van het Zeeuws Landjuweel, dat in het leven is ge roepen om de prestaties van de tonelisten in onze provincie op te voeren, gaf de regisseur, de heer P. Minderhout, nog een korte toelich ting op het stuk. Op waarlijk uit- Het Witte Huis heeft officieel meegedeeld dat de Amerikaanse president en pres. Bourguiba van Tunesië op 17 dec. een onderhoud op Tunesisch grondgebied zullen hebben in plaats van aan boord van de Amerikaanse kruiser „Des Moi nes". RENESSE Toneelvereniging „Op Drift" bracht een geslaagd stuk op de planken Juryleden Zeeuwse Landjuweel aanwezig stekende wijze brachten de tonelist- ten hierna het lang niet gemakke lijke toneelstuk „Moeders en zo nen" voor het voetlicht. Met vreug de mag geconstateerd worden dat men met de keuze van dit stuk niet boven zijn kunnen heeft gegrepen. De zelfs vrij grote rollen, di? er in voorkomen, bleken uitstekend door de medewerkers te zijn ingestu deerd en daar verder alle tonelis ten zich rolvast toonden, werd soe pel spel verkregen, dat de aanwe zigen van het begin tot het eind heeft weten te boeien. Aan dit prachtige stuk uit het leven, is on getwijfeld door de tonelisten veel aandacht betoond, daar zij allen er in zijn geslaagd de hun toebe deelde rollen op een wijze te ver tolken, die de bewondering af dwong van de zaal. Veel aandacht was bovendien besteed aan de aan kleding van het toneel. Evenals de tonelisten komt ze ker de regisseur, de heer P. Min derhout, een woord van lof toe voor hetgeen op deze avond is ge presteerd. Aan het slot werden al len door een voldaan en dankbaar gestemd publiek met een hartelijk en spontaan applaus beloond. Uit de handen van de heer J. M. de Nooijer, die de uitvoering sloot, mochten alle medewerkers als blijk van waardering nog een presentje in ontvangst nemen. Ingezonden mededeling iZ ^20.i!Pb.r;^e.s,';jegemoetk, d. expl. 8ungalo^d~rp"te*DÓorn en «?j Bankpapier In Uw brievenbus WAARSCHUWING Let tussen vandaag en zaterdag op Uw brievenbus. APPÈL-4 KRANT Huis-aan -huis-verspreiding 1 LEES DIE KRANT! tij Bekendmaking van geheimen dato 6 dec. '59 via 'Ij rzdio LUXEMBURG en HILVERSUM 402 Mtr. Piloot omgekomen ROOSENDAAL, 30-11. Vanmor gen omstreeks half tien is bij Nis pen onder Roosendaal een Hunter- straaljager van de vliegbasis Woens- drecht neergestort. De piloot is om het leven gekomen. Vernomen wordt dat het vlieg tuig is neergekomen op een boer derij. De bewoners van de boer derij, die is vernield, hebben zich in veiligheid kunnen stellen. De straaljager heeft nog ongeveer vijfhonderd meter over de grond gereden voordat hij de boerderij raakte. Verscheidene paaltjes en bomen werden daardoor omverge reden. De machine is nog langs een aantal andere boerderijen geraasd. De getroffen boerderij is gelegen aan de Bremstraat te Nispen. Een groot deel van de veestapel is ver loren gegaan. Oplossing kruiswoordpuzzel De oplossing van onze puzzel van 20 povember is als volgt: Horizontaal: 1. eppe; 5. age; 7. esse; 11. riool; 13. stipt; 16. veer; 17. kioto; 19. rose; 20. tale; 22. klip; 24. rm; 26. aard; 28. boot; 29. pk; 30 arts; 32. oke; 34. oslo; 36. kro; 37. telraam; 40. arm; 42. .aker; 43. anti; 44. rad; 45. bestaan; 49 gre; 50. nero; 52. aai; 53. oase; 55. et; 56. help; 58. roos; 60. tij; 62. pere; 64 trek; 66. tuin; 67. emelt; 70. maas; 71. serre; 73. sober; 75. mank; 76. tak; 77. anno. Verticaal: 2. pret; 3. piraat; 4. e.o. 5. all; 6. -est; 7. ei; 8. sprits; 9 stop; 10. over; 12. oker; 14. toko; 15. leek; 18. of; 21. last; 23 loom; 25. mar kant; 27. dol; 28 bea; 29. portret; 31. roede; 33. kreta; 35. langs; 36. kar; 38. ere; 39. ala; 41. mie; 45. boer; 46. sap; 47. air; 48 noor; 51. rhenen; 54. asemen; 55. erts; 57. leer; 59. otto; 61'. ijlst; 62. pisa; 63. de; 65. karn; 68. met; 69. lsk; 72. r.k.; 74. ba. Verwachting tot dinsdagavond: Veel bewolking met op de meeste plaatsen enige regen. Matige, later krachtige oostelijke tot zuidooste lijke wind. "Weinig verandering in temperatuur. 1 dec. Zon op 8.25, onder 16.33. Maan op 9.14, onder 18.12. ZIERIKZEE: 1 dec. 3.29 v.m. 15.53 n.m. BROUWERSHAVEN: 1 dec. 3.03 v.m. 15.24 n.m. Springtij: 2 dec. DE BILT, 30-11. - Het K.N.M.I. deelt mede: Tussen de Azoren en de Bermuda-eilanden strekt zich een groot gebied van hoge lucht druk uit. Langs de noordelijke rand van dit gebied is over de gehele breedte van de oceaan, zowel in de onderste als in de. hogere luchtla gen, een zeer krachtige, overwegend westelijke, stroming ontstaan. Op ongeveer 5500 meter hoogte wordt een smalle zone met windsnelheden van 200 tot 225 km per uur aange troffen, zich uitstrekkend van Flo rida naar New Foundland en van daag eerst in oostelijke, later in oost-zuidoostelijke richting naar de Golf van Biscaye. Met deze stroming is een kleine storing meegekomen, die zich nu tot een actieve depressie ontwikkelt en vanavond in de buurt van Bor deaux de Frans^^e-stkust zal be reiken. WaarscrBÊfijk koerst de storing daarna in^ae richting- van noord-Frankrijk. Dit zal tot gevolg hebben dat in onze omgeving de wind geleidelijk naar zuidoost tot oost zal gaan krimpen en iets krachtiger wordt. Het regengebied van de depressie zal morgen ook tot Nederland doordringen. h Het gemeenschappelijk atoom instituut van de communistische landen te Doebna bij Moskou zal de eerste proef op aarde nemen ter staving van professor Einstems algemene relativiteitstheorie. Neem elke dag Uw Halitran capsules! Deze handige, smaakloze Halitran-capsuies proeft U niet, maar U merkt ze wèl aan Uw gezondheid! U kunt toe met 2 capsules per dag, omdat Halitran in sterk geconcentreerde vorm de Vitaminen A en D bevat, die U nodig hebt. Natuurlijke Vitaminen uit de verse, jonge levers van heilbot en andere arctische edelvissen Voor kleine kinderen zijn er bovendien Haiitran-druppels. Drie in de pap is voldoende. Uw vltaminon-zokorhcid Het Vitaminengehalto van Halitran wordt gecontroleerd en op certificaat gewaarborgd door het Rijks-Vitaminen Laboratorium, Bergen, Noorwegen. Let wels De échte Halitran alléén in rood-witte verpakking met het Halitran-visje. Bü Uw drogist of apotheker vanaf f 2.- Halitran bevat i 38.000 i.e. Vitamine A en 5.100 i.e. Vitamine D per gram mcór weerstand (egen griep, bronchitis en andere ziekten. Voorkomt en be strijdt rachitis. Kweekt sterke beenderen en een gaaf gebit. ca. 60 x zovoel vitaminen als gewone levertraan

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2