Jf COUDBAND GEBRUIK ECHTE KOFFIEMELK! Wat is echte koffiemelk? Waarom is Goudband de beste èn de voordeligste koffiemelk? Let dus op het etiket als U koffiemelk koopt FRIESCHE VLAG B. KLOET Grachtweg 24 - telef. 2218 Zierikzee BRUINISSE Zitdag dinsdag 1 dec. a.s. van 9-5 uur in het Jeugdgebouw. JSfnallegcmge 't> VOETVERZORGING Gaat voor uw St. Nicolaas- geschenken eens kyken by uw kapper. Het verplicht U tot niets Onze sortering TOILETARTIKELEN biedt u keuze uit de bekendste merken. Kapsalon ROSSEN Breedstraat 1, Zierikzee Telefoon 2613 Tot 9 uur zijn we geopend van zaterdag 28 nov. tot en met vrijdag 4 dec. U kunt dus rustig 's avonds komen winkelen in: Het Geschenkenhuis Goudzwaard, Haamstede met versterker - Fraaie koffer - Laag gewicht - Handig te vervoeren - 2 watt versterker f 148,-. (speelt dus zonder radio) Radio Weltevreden Tel. 2805 - Zierikzee Koffiemelk is één van de moderne producten die het werk van de huisvrouw verlichten. Het is gecondenseerde (ingedikte) melk, dus met een hoog gehalte aan vaste melkbestanddelen. Hoe hoger het gehalte aan vaste melkbestanddelen, hoe minder U nodig hebt voor een lekker kopje koffie. Een klein scheutje zó uit de fleskléürl Omdat Friesche Vlag Goudband niet zoals gewone koffiemelk 26°/o, maar 31°/o (het hoogste percentage I) vaste melkbestanddelen heeft. En bovendien: een fles met méér Inhoud waarvan U minder nodig hebt Verkrijgbaar in: flessen van 1/4 liter 270 gr.) f O.50 1/2 liter 540 gr.) f 0.87 1 liter (1080 grj f 2.5? en voor oploskoffie op z'n best: aanmaken met heet water, dan een klein scheutje Goudband. Zó komen smaak en aroma volmaakt tot hun recht Pracht kadoo, waar het hele gezin plezier van heeft. PHILIPS platenspeler de fles waar méér in zit! L VOORLICHTINGSBUREAU VOOR DE VOEDING Het duurt niet lang meer of de golven van snoep en andere zoetig heid zullen weer met extra hevig heid ons land en onze woningen overstromen. Hoewel wij allen weten, dat het lichamelijk welzijn nu niet bepaald met deze overstromingen gediend is, zal er wel niemand zijn, die zich er aan onttrekt. Uit gezelligheids overwegingen en vanwege de tra ditie. Een extra traktatie op de „heer lijke avondjes" in de december maand zij een ieder gegund. Maar men krijgt toch wel de indruk, dat zo hier en daar de snoepgelagen wat minder omvangrijk en wat minder langdurig kunnen zijn. Dat komt niet alleen het gebit en de „lijn" ten goede, maar zeker ook de huishoudbeurs en diverse spaar potjes. Om van het vele zoet te bekomen zal menigeen aan het eind van het „avondje" een fris hapje waarde ren. Wij geven u daar enkele re cepten voor. Appelen met een slaatje gevuld 04 stuks) 4 middelmatig grote, stevige ap pelen, 150 g witlof, 150 g gaar ge braden of gekook vlees, 2 augurk jes, 6 7 uitjes uit het zuur, slasaus of mayonaise, selderij- of peterse- liegroen of paprikapoeder. Het vlees kleinsnijden, de augur ken en uitjes fijnhakken. Het lof schoonmaken, wassen en zeer klein snijden. Het lof direkt met slasaus of mayonaise vermengen om bruin- kleuren te voorkomen De appelen wassen, een kapje eraf snijden en de vruchten uithollen, zodat een bakje ontstaat. Het uitgelepelde vruchtvlees in blokjes snijden. De appelstukjes met de overige ingre diënten voor het slaatje vermen gen Het geheel zo nodig op smaak afmaken en in de appelbakjes over doen. De randen van de bakjes met een weinig" slasaus of mayonaise bestrijken. De appelbakjes afdek ken met de passende kapjes of de bovenkant garneren met zeer fijn gesneden peterselie- of selderij - groen of met een weinig paprika poeder. zoet, zuur en hartig! Vruchtenbowl (alcoholvrij) (hoeveelheid voor 10 glaasjes van 1% dl). 500 g zachte handperen, 250 g appelen, 250 g bananen, een klein blikje mandarijnen, 2 citroenen, 1 dl water, 3 kruidnagelen, ongeveer 50 g (5 eetlepels) suiker, Vz 1 limo nade gazeuze met een lichte kleur. Het water aan de kook brengen met dun afgeschild geel van de ci troenen en de kruidnagelen en een kwartiertje laten trekken. Citroen schil en kruidnagelen verwijderen. De suiker in het water oplossen. De appelen en peren schoonmaken en in regelmatige stukjes snijden. De citroenen uitpersen en het sap met de vruchten vermengen De vruch ten in het water leggen en laten af koelen. De bananen schoonmaken, in plakjes snijden en evenals de partjes mandarijn en het manda- rijnsap door het vruchtenmengsel roeren. Kort voor het gebruik de limonade gazeuse toevoegen Hartige hapjes Niet iedereen is een even groot liefhebber van zoetigheid. Wie aan hartige lekkernijen de voorkeur ge^ft, zal zeker genoegen beleven aan zoute koekjes, crackertjes., no ten en diverse toostjes of sneetjes brood met vlees, vis, ei of kaas be legd. Sneetjes brood - wit, bruin of rogge, maar in ieder gwal heel dun - zijn beter geschikt om een paar uur tevoren klaar te maken dan toostjes. Radiocursus Openbaar Kunstbezit AMSTERDAM, 26-11, Op de ra- diocursüs 1960 van de Stichting Openbaar Kunstbezit hebben reeds 65.000 personen ingetekend. Het aantal inschrijvingen stijgt met 1000 tot 2500 per dag. De eerste ra dio-voordracht van deze cursus wordt op 18 januari a.s. gehouden. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders ma ken bekend, dat de gemeentelijke stortplaats voor vuil en puin in gaande 1 december 1959 geopend zal zijn van 8 uur v.m. tot 5 uur n.m. en op zaterdag van 8 uur v.m. tot 12 uur. Zierikzee, 27 november 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd. F. TH. DIJCKMEESTER, burgem. R. VAN OMMEREN, secretaris. Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur. Het is wel opvallend - terwijl ik reeds enige weken met die gedach te rondliep - dat de heer C. M. Hoogenboom te Renesse, in zijn in gezonden stuk, het plan oppert de bus van Zijpe te laten meevaren naar A.J.-polder Ik meende juist h'.erovT eens een schrijven te rich ten aan dr. van Zuijlen, directeur van de R.T.M. en te informeren of •het niet mogelijk is deze suggestie in een volgend winterseizoen in de praktijk te brengen. Juist in okto ber jl maakte ik een barre reis met storm en regen 's avonds me^ en het was een strijd om hoed en bagage niet kwijt te raken. Ik liep dan ook de rij van auto's af om te zien of er geen bekende bij was, die zich over mij wilde ont fermen en di-* vond ik reeds bij no 3 in de persoon van de heer T. te Zierikzee. Ik dacht zo alleen in het kwade seizoen van plm. 15 oktober tot 15 mei bovengenoemde regeling in te lassen, opdat in d"1 drukke tijd de bussen de toch al grote aanvoer van auto's niet zouden tegenhou den, want zoals de heer C. M. H schrijft: „dat onderaardse verblijf op die pont is noch goed te berei ken noch te genieten". Ik ben er van overtuigd dat de passagiers er zeer mede gebaat zou den zijn als de bus uit Zijpe dus meereed tot de bus in A.J.-polder er is. Stellig zouden de passagiers er een kleine tariefsverhoging voor over hebben om te kunnen blijven zitten. Nog deze week zal ik zo vrij zijn de aandacht van dr. van Zuij len hierop eens te vestigen. Met dank voor de plaatsing. Z. G. A. GASILLE. Dealer voor Schouwen-Duivelend Henry Ford I kan mei recht genoemd worden tfe „pionier van de trekker". Hij bracht in 1907 de eersle trekker op de akker. Dil prototype van zijn vernuftig kunnen is na een lange weg van experimenteren bij Ford Motor Company (Engeland) uitgegroeid tot een* mechanisch perfectionisme, dat FORDSON heet. De PCXTA en de POWER MAJOR zijn hiervan frappante voorbeelden. Maar nog is het laatste woord niet gesproken, getuige de radiografisch bestuurbare Dexta, de trekker van de toekomst..» Geleid door de bezielende geest van wijlen Henry Ford I, welke geest heden ten dage nog voortleeft in het wereldconcern Ford MotT Company, wordt wéér pioniersarbeid verricht welke voor de gehele landbouwwereld Van groot nut zal blijken te zijn. Fordson vergroot zijn voorsprong. Het Is mede daarom, dat de meeste landbouwers, ook fn Nederland, bij al de trekkermerken die er zijn, hun voorkeur geven aan een Fordson, de trekker die door de jaren heen steeds de toon heeft aangegiven op het gebied van de landbouwmechanisatie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6