I verrassingen voor f\ til Zij maakt ni alvast een afspraakje boterletter A.L. BAKKER Zn. TECHN. BUREAU V. D. BERGE „Het Kleuterhuis" SUCCESJES Voor welkome geschenken en bes'elt nu reeds een h e r I Ij k Uw bakker bakt ze 0 geurig - vers 0 overheerlijk Het werd een blijvertje I Weet u het nog, dat eerste mode nieuwtje na de bevrijding Wat waren we gelukkig met onze warme MONTY-COATS. Zó praktisch, zó stoerecht voorbestemd om „een blijvertje" te worden Dit fantastisch warme, oersterke „blijvertje" hebben wij zojuist aangekregen in solide donkerblauwe ZEE DUFFEL. Een pracht-bescherming voor alle kinderen, jongens èn.meisjes, tegen de grillen van ons klimaat. Eneen jas die ze bij het spelen niet in de weg zit voor de leeftijd van 6 jaar f 27,- (kleine stijging per maat). Nog een aanwinst: Monty-coats van mooie dubbel- geweven stof. Donkere ruit van buiten, lichte ruit van binnen, voor de leeftijd van 10 jaarf 39,- BURGH - Telefoon 278 PHILIPS I elekfro-grammofoons... ...muziek bij elk stopcontact Zierikzee, tel. 01110-2962 Lange Nobelstraat 10 Zierikzee Sint Nicolaas- aanbieding Pracht boxen voor f 29,93 Diversen: Medicinale bloedwijn, verster kend, per fles f 3,75; Samos per Hes f 2,95. - Slijterij Felius, Haamstede. Nachtelijke tobberijen? Calma Dragees brengen overspannen zenuwen tot rust. f 2,bij elke drogist. Kapstokken, metaal, gothiek of blank eiken. - Gebr. Lokker, Nieuwstraat, Zierikzee. Uw meubelen opnieuw bekle den? Informeert dan eens bij Tuinman.' Wij tonen u gaarne vele soorten meubelstoffen. Ook per meter leverbaar. - Tuinman Zoon, woningin richters, Mol 19. Zierikzee. Laat de goede Sint zelf komen! Bij u thuis, op vereniging, etc. Ook costuums te huur, compl. met zwarte-Pietpak. Bespreekt vroegtijdig! In].; B. D. Schot, N. Haven 93, tel. 2372, Zierik zee. december Dames PULLOVERS VESTEN in moderne weefsels - wollen bouclé, mohair, Settland in alle modetinten, vanaf 15,50 tot 45, Moderne DAMESROKKEN Bontique - mohair - bouclé - Schotse tweed in uni-fantasle geruit - vanaf 16,95 tot 39,75 PEIGNOIRS DUSTERS in uni en fantasie dessins - nylon, satin feutré en gewatteerd - vanaf 19,75 tot 59,50 WOLLEN BEDJASJES in wit, rose, bleu Suède DAMESJASJES in de beste kwaliteiten suède van bekende merken Indiana - Panther - Hanett - Vico in mode-tinten - van 129,50 tot 189,50 HANDSCHOENEN Leer, wol, nylon, nylon mousse - in fantasie en uni tinten CIA AT c wo^ *n uni en dessins wol mohair en zuiver zijden Dames PYAMA's NACHTPONNEN in uni en fantasie flanel - vanaf 7,50 tot 23,50 Jongens-, meisjes-, heren pyama's KINDERJURKJES in wol en tinneroy - fantastisch leuke modelletjes Kinder jasjes - rokjes - truitjes ONTBIJT- en TAFELLAKENS in moderne kleurstellingen! - met en zonder vingerdoekjes BADDOEKEN - HANDDOEKEN in cadeau-verpakkingen BROUWER RH A VEN Vergadering Sportvereniging Brouwershaven Donderdagavond hield de alge mene sportvereniging „Brouwers haven" een ledenvergadering in hotel Ringelberg, waarvoor maar matige belangstelling bestond. De voorzitter, de heer P. de Moor be treurde dit ten zeerste, temeer daar er achteraf altijd veel kritiek komt. Namens het bestuur feliciteerde de voorzitter het korfbaltwaalftal der junioren met het behaalde kampi oenschap. Meegedeeld werd. da» de medische sportkeuring verplicht wordt gesteld hetgeen neerkomt op een bijdrage van f 2,- per lid. Op voorstel van de heer J. v. d. Bos besluit de vergadering, dat indien nodig, de vereniging de helft dezer bijdrage voor haar rekening zal nemen. Unaniem wordt besloten om voor het 3e elftal voetbal nederlaagwed strijden te organiseren; om op 2e Paasdag seriewedstrijden korfbal te houden en op Hemelvaartsdag idem voor de afdeling voetbal. Goedgekeurd wordt het punt bij drage bondscontributie S.D.K.B. en K.N.V.B. hetgeen voor de senior leden een bedrag van f 2,- en voor de juniorleden f 1,- per jaar be helst. Wegens vertrek naar Zierik zee wordt in de vacature der pen ningmeester (dhr. J. v. d. Bos) m.a. s. gekozen de heer R. van Hncqol. Tot leden der kascontrolecommissie worden benoemd de heer P. Smal- heer en mej. H. van Beveren. Met de gebruikelijke rondvraag, waar in diverse problemen op sportge bied worden behandeld sluit de voorzitter, met een speciaal dank woord tot de scheidende penning meester de heer v. d. Bos, deze ver gadering. NOORDGOUWE Filmavond Rode Kruis Woensdagmiddag en -avond werd in het gemeentelijk verenigingsge bouw aan het Oosterweegje te Noordgouwe, door de afdeling Zie rikzee van het Nederlandse Rod? Kruis, een filmvertoning gegeven. Zowel des middags (speciaal kin derprogramma) als des avonds be stond voor deze filmvoorstelling behoorlijk-■ belangstelling. Het ge- bodene viel zeer goed in de smaak. De plaatselijke kontaktpersoon de heer A. P. Kort sprak vooraf een openingswoord en sloot deze alles zins geslaagde film-trip. DREIRCHOR Vrachtwagen reed in op schuurtje Woensdagmorgen jl. omstreeks half negen is een vrachtauto van de firma B. uit Brouwershaven, bela den met pootaardappelen. komende via de Stoofweg, op de kruising Stoofweg-Bogerdweg- Slotstraat, omdat vermoedelijk de chauffeur de macht over het stuur verloor, ingereden op een achter het woon huis van de heer Steenland staand schuurtje. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade aan het motorvoertuig was aanzienlijk, terwijl het gebouwtje geheel werd vernield. De rijkspolitie stelde met de verkeersgroep een onderzoek ln. Motorrijder contra auto Dinsdagavond jl vond een aan rijding plaats aan het eind van de Bogerdweg, bij de kruising van de Zuiddijk, tussen een motorrijder (de heer D. uit Oosterland) en een vrachtauto van de heer B. uit Re- nesse, bestuurd door de heer W. uit die gemeente. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Het motorrijwiel werd beschadigd. Openbare kleuterschool Op haar verzoek is door de raad dezer gemeente met ingang van 1 februari 1960 eervol ontslag ver leend aan mej. L Snoek, als hoofd leidster aan de openbare kleuter school alhier. Voor de functie van hoofdleidster aan de openbare kleuterschool al hier hebben zich twee sollicitanten aangemeld. BRUINISSE De zendingscollecte in de Ned. Herv. kerk te Bruinisse gehouden bracht f 437,87 op. In dit bedrag is begrepen f 48,02 bijeen gebracht door de kinderen van de zondags school. Lindebomen in de Oudestraat Op oude gravures van het dorp uit de 17e en 18-1 eeuw, kan men de Oudestraat afgebeeld zi enmet een rij bomen aan weerszijden en offi cieel heet deze straat dan ook niet Oudestraat afgebeeld zien met een wens op ve^l dorpen in Zeeland heeft of had de naar de haven toe lopende voorstraat haar beplanting. Men overweegt nu, om deze oude traditie weer te herstellen door •-'en beplanting met lindebomen aan te brengen, wanneer straks ook het wegdek wordt hersteld. Bijzondere bejaardenbijeenkomst De bijeenkomst van de ouden van dagen in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw te Bruinisse had deze week een bijzonder karakter, om dat men als gastheer en gastvrouw optrad van ruim 50 bejaarden uit Nieuwerkerk. Het programma had naast het gebruikelijke karakter van zang, declamatie en bijbelle zing, ook een bijzonder punt omdat burgemeester van der Linde een paar filmpjes vertoonde, waardoor men een indruk kreeg van de Del tawerken nabij Bruinisse, terwijl het filmpje van de burgemeesters installatie deze blijde inkomste nog weer eens voor de geest haalde. De tracts tie viel zowel bij de Bruinis- senaars als bij de Nieuwerkerkers goed in de smaak. Mevrouw van Eetrn-de Vries dankte dan ook har telijk voor de joviale ontvangst en voor de gezellige middag, de Bruse bejuarden tot een tegenbezoek uit nodigende. Ds. Chr. A. Wielemaker, gereformeerd predikant te Bruinis se verzorgde de sluiting. VISSERIJBERICHTEN Onvoordelige uitkomsten mosselpercelen De klachten over onvoordelige uitkomsten op de Waddenzee mos selpercelen nemen onder de betrok ken mosselkwkers hand over hand toe. Op de ene plaats zijn het de stormen die op de percelen hebben huisgehouden, op een onder per ceel is de uitzaai geheel of gedeel telijk verzand, terwijl de zeesterren op weer andere percelen grote schade aanrichten. Ook dit jaar zal door een samen spel van deze oorzaken, of door één daarvan ''en gedeelte van de mos selkwekers niet kunnen voldoen aan zijn leveringsplicht van 100 pet. van het standaardcapaciteits- cijfer. Op sommige plaatsen in de Grevelingen komen dit jaar ook I weer bijzonder veel slipper limpeds voor Als door een beetje strenge vorst deze schadelijke fauna dit jaar niet wordt vernietigd, zal vol gend jaar een aantal percelen zo danig zijn overwoekerd, dat mos selteelt in dat gedeelte van de Gre velingen onmogelijk zal zijn. LAND- EN TUINBOUW Sint Nicolaas-fruitveiling ln Krabbendijke KRABBENDIJKE, 26-11. De vei lingvereniging „Krabbendijke en omstreken" te Krabbendijke heeft vandaag een speciale Sint Nicolaas- fruitveiling gehouden. Voor de bin nenlandse markt werd veel verpakt fiuifc gekocht maar ook voor ex port bestond grote vraag, in het bij zonder voor Belgische rekening. Het was de elfde achtereenvolgen de keer dat in Krabbendijke een dergelijke veiling werd gehouden, In vergelijking met voorgaande ja ren was de aanvoer minder groot. Van invloed was het feit, dat door het vlugge rijpen van het fruit en de geringere oogst de voorraad fruit in het algemeen niet groot meer is. Het totale aanbod op deze speciale veiling bestond uit 66 ton verpakt fruit en 103 ton los in de kisten. Al het verpakte fruit was tevo ren gekeurd door een jury van des kundigen, in verband met een wed strijd welke hieraan voor de telera was verbonden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 4