DIT is pas een Sint Nicalaas-surprise T. BEVERLOO-HARKEMA Schouwen-Duivelandse Sportspieeel ADVERTENTIES JAN VAN SLUIS en JANS BODBIJL hebben de eer kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op vrij dag 11 december a.s., des na middags 2.30 uur te Seroos- kerke. Huwelijksinzegening in de Ned. Herv. kerk te Serooskere, des namiddags 3 uur, door de wel- eerw. heer ds. F. van de Grift. Serooskerke, 25 november 1959 p/a Ridderweg 110 Ridderweg 110 Gelegenheid tot feliciteren des namiddags van 5 tot 6 uur in het „Dorpshuis" te Serooskerke Toekomstig adres: Salon wagen, Ridderweg, Serooskerke (Sch.). Voor de belangstelling en het medeleven ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde man en vader IVIARCELIS PIETER PATMOS betuigen wij onze oprechte dank. J. Z. PATMOS-VAN BLOOIS A. L. PATMOS Dreisehor, november 1959 D. Ockersestraat 12 SUCCESJES Te koop: Z.g.a.n. wasmachine met wrin ger en tijdschakelklok. Post- straat 7, Nieuwerkerk. Materialen voor schuurtje van holle bouwsteen, geheel compl. voor f 320,incl. matr. beton- vloer. Opp. vloer 2.20 x 3.11 m. Hoogte: voor 2.00 m, achter 1.75 m. H. M. J. Wandel, telef. ■no. 403, Nieuwerkerk. Personeel gevraagd: Hulp in de huishouding, kun nende koken, bij dame op leef tijd. Werktijden van 8.30 uur 's morgens tot 3 4 uur 's mid dags. Goed loon. Aanbiedingen mondeling of schrifteijlk: Lu- n en berg, Havenplein 13, Zie- rikzee. Breit U al weken lang H&v aan die trui van Jan? Zit Corrie ook nog zonder vest en wil ze nog een trui met zo'n I'1 I hoge kraag 11 Ga toch ook naar: G. J. WILBRINK om een breimachine De zaak met de grootste ervaring, ook op dit gebied Eigen werkplaats Neem nu een PASSAP de breimachine met onbreekbaar stalen nalenbed Zaterdag a.s. weer onze héér lijke slagroom- en crêmege- bakjes, speculaas en speculaas poppen, zachte peperbollen. - Bakkerij E. A. de Looff, Nwe Haven, Zierikzee. Nachtelijke tobberijen? Calma Dragees brengen overspannen zenuwen tot rust. f 2,bij elke drogist. Iets fijns is een heerlijk stukje gevuld speculaas. Onze peper- bollen zijn fantastisch lekker enzacht! Bakkerij Felius, Haamstede. Haalt nu uw medicijn in huis: Franse cognac „Le Moulin", per fles f 7,75, per fles f 4,20. Slijterij Felius, Haamstede. Boekhandel W. DE VRIES Rz. Zierikzee Briefmappen met en z. rits sluiting in plastic, leder en Marokkaanse uitvoering, in prijzen vanaf f 4,75. A.s. zaterdagavond DANSEN op Schuddebeurs met prima muziek Aanvang: 7.00 uur IEDER die f 20,in onze zaak besteedt, ontvangt een paar originele SETTER SET nylons GRATIS Daarbij is het niet moeilijk bij ons uw keus te maken. No iron overhemden Prachtige moderne stropdassen Heren ankiets Crêpe-mousse enz. Zakdoeken in leuke verpakking Dames-, heren- en kinder handschoenen Dameskousen, alle bekende merken Kussens om te borduren, met materiaal erbij verpakt. Mooie kwaliteit heren- en damesshawls enz. OOSTERLAND Let op de centen! Wanneer U 100 x per maand de vaat doet dan telt elke cent! Daarom Lodaline. Let op het resultaat! Lodaline is vloeibaar en werkt daarom sneller en prettiger dan elk ander afwasmiddel. Daarom Lodaline. o O NOORDWELLE Geslaagde kinderpostzegelactie Evenals in andere jaren is ook nu de kinderpostzegelactie alhier weer zeer goed geslaagd; het eind resultaat bedroeg dit jaar het mooie bedrag van f 274,50. Een woord van dank aan de gevers en geef sters en niet in de laatste plaats aan de jeugd is dan ook zeker op zijn plaats. BRUINISSE Vrouwenvereniging helpt actie „Vier maal Z.N." Door verschillende leden van de Herv. Vrouwenvereniging „Helpt Elkander" werden in het jaar 1959 verschillende goederen gemaakt en of gebreid, voor een nader te be palen doel. Men heeft dit goede doel nu gevonden ln de steeds po pulairder wordende actie van de NCR.V., voor de bouw van een diaconessenhuis in Suriname „Vier maalZN". Ten bate van deze actie wordt vrijdag 27 november een verkoopmiddag gehouden in het Ned. Herv. Ver.gebouw. Ook taarten liggen daar op toekomstige eigenaars te wachten. Voor de Stichting Kinderzorg werden te Bruinisse 23 hl. aard appels ingezameld. KERKNIEUWS Ger. Kerk BRUINISSE. Bij de in de Ger. kerk te Bruinisse gehouden verkie zingen voor ambtsdragers werd in de vacature L. S. Abrahamse (niet herkiesbaar) tot ouderling gekozen de heer J. A. van 't Leven. Tot dia ken werd herkozen de heer S. Beekman. Ned. Herv. Kerk Voor de verkiezing van ambts dragers in de Ned. Herv. kerk wer den door de leden candidaat gesteld in de vacature S. A. Jumelet (niet herkiesbaar voor ouderling) de he ren W. de Korte en J. de Ronde, in de vacature W. Jumelet-Otte (niet herkiesbaar wegens bedanken) voor diaken: de heren C. Otte en W. Kootstra. Voor de kerkbouwactie in de Ned. Herv. Kerk werd door inwoners uit Bruinisse tot vorige week gegireerd een bedrag van f 4536. In contan ten kwam binnen f 2464, zodat vo rige week het totaal door de Ned. Herv. gemeente te Bruinisse bij eengebracht bedrag f 6600 bedroeg. Er worden bovendien nog 79 giro stortingen verwacht. UTRECHT. In de gehouden bui tengewone algemene vergadering van het Christelijk Nationaal Vak verbond zijn tot verbondsbestuurs- leden in de vacatures, ontstaan door het vertrek van de heren M. Ruppert en B. Roolvink, met res pectievelijk 98 en 100 van de uit gebrachte 127 geldige stemmen ge kozen de heren C. A. Bakker te Utrecht, vice-voorzitter van de Ne derlandse Christelijke Bond van werknemers in de Hout- en Bouw nijverheid en mr. A. Schouten te Groningen, hoofdbestuurslid van de Nederlands Christelijke Bond van Overheidspersoneel. SPORT VOETBAL Het programma voor zondag 29 november a.s. luidt: 3e klasse D: Zeelandia-Zierlkzee; Steenbergen-Zeeland Sport; Axel- Hontenisse; METO-RCS; Corn. Boys-ODIO; RKFC-Halsteren. 4e klasse G: Renesse-De Schut ters (half 3); SC Gastel-NSV; Grenswachters-Noordhoek; Nieuw Borgvliet-Kaaise Boys; Oude Mo- len-Hansweertse Boys. Zeemeeuwen I-MEVO II 2-5 De thuisclub was in het veld ze ker niet de mindere van de bezoe kers, maar faalde volkomen voor doel Eerst na 40 min. kon M. Hack van een fout in de Meeuwen-verde diging profiteren (0-1). De vreugde was echter van korte duur want al na 2 min. zorgde H. Braam voor de gelijkmaker (1-1). Direct na de her vatting trof een hard schot van M. Hack opnieuw doel (1-2). J. Bolken baas voerde de voorsprong op tot 1-3 na 20 min. H. Braam verklein de de achterstand tot 2-3 uit een penalty wegens hands door MEVO binnen de beruchte lijnen. H. Blok zijl stelde de overwinning voor zijn club veilig door een corner fraai in te koppen (2-4). In de laatste min. passeerde M. Hack zelfs nog de hele verdediging en bracht de eindstand op 2-5. Renesse H-Burgh I 3-6 De leiders hebben in deze wed strijd meer moeite gehad met Re- nesse II dan de uitslag zou kunnen doen vermoeden Renesse ging zelfs met een 2-1 voorsprong de rust in: Burgh speelde een pover spelletje In de tweede helft had de Burgh- midvoor A. J. v. d. Weel het onge luk zijn been te breken bij een bot sing met de op de grond liggende Renesse-doelman Krijger. Dit was zeker niet te wijten aan onbeheerst of ruw spel. Unfair was echter het optreden van T. v. N. die na het incident openlijk trachtte de Re nesse-doelman buiten gevecht te stellen, wat wonderlijk genoeg, nog goed afliep. De thuisclub kreeg de leiding reeds na 2 min. door W. Hooger- huis. Onhoudbaar was het schot van P. de Meij na 5 min (2-0). Na 20 min. passeerde T. v. Nieuwen- huize de Renesse-verdediging (2-1). Een vrije trap voor Renesse werd weggewerkt. Na het ongeval kwam de gelijkmaker door J. Rijnberg toen de overstuur zijnde doelman Krijger onnodig zijn doel verliet. Even later profiteerde B. Sies van een zelfde kans (2-3). Uit een goed opgezette aanval kwam de stand op 2-4 door T. van Nieuwenhuize. Renesse herstelde zich langzaam en na 20 min sloeg P. de Meij de doel man kansloos (3-4). T. van Nieu^- wenhuize stelde 10 min. voor tijd de overwinning voor Burgh veilig (3-5). In de laatste min. schoot Krij ger tegen een achterspeler op waar op de bal in eigen doel verdween (3-6). Duivel and I-Burgh III 2-3 Duiveland kan zijn eerste neder laag in dit seizoen meer aan zich zelf wijten dan aan het spel van de bezoekers. In taktisch opzicht voor al schoot Duiveland nogal te kort bij de oudere Burgh-spelers. De gasten namen na 10 min. de leiding door van Zuijen (0-1). Een vrije trap van Roskam werd door doel man Kooman van de gasten onscha delijk gemaakt. Duiveland kreeg een goede kans op de gelijkmaker toen 'het een strafworp kreeg toe gewezen wegens hands van een Burgh-verdediger. De strafschop mo?st zelfs worden overgenomen wegens toelopen van een Burgh- speler. In tweede instantie stopte Kooman het schot. Toch kwam Duiveland op gelukkige wijze aan de gelijkmaker toen T. B3ije profi teerde van de bal die Kooman had laten vallen (1-1). Na hervatting gaf van Zuijen de bezoekers weer de biding (1-2). T. Beije bracht hierop met een prachtig schot de balans ln evenwicht (2-2). In de laatste min. lost S. Roos een mis lukte voorzet die tot aller verras sing over doelman Hage in het doel verdween. Eindstand 2-3. f* Dreisclior I is een niet te onderschatten tegenstander. In de •j. biljartcompetitie kreeg „Witte van Haamstede" de eerste neder- 't* laag te slikken. Mooie kans voor Delta-Sport-atleet Russische weerkundigen hebben in het tijdschrift „Literato3rnaja Gazeta" kritiek geleverd op het Sowjet-plan een dam over de Be- ringstraat tussen Azië en Amerika te slaan om een verbetering van het klimaat te bewerkstelligen. JUNIORENCOMPETITIE. - In groep B IX blijkt Dreisehor een niet te onderschatten tegenstander te zijn. Zierikzee B II die zaterdag te Dreisehor op bezoek was kon dit aan den lijve ondervinden want zij zagen geen kans de puntjes mee naar huis te nemen, waardoor Dreisehor B I thans de leiding in deze afd. in handen heeft genomen (2-0). Op het elftal van Zierikzee B III valt geen staat te maken. De ene week behaalt het een fraaie overwinning om een week later diep teleur te stellen. Wij willen dit geenszins zeggen om aan de prestatie van SVOWK B I iets af te doen daar de Ouwerkerkers er in ieder geval in slaagden de volle buit mee naar huis te nemen (2-4) waardoor het Zierikzee B III op de ranglijst kon passeren. Dreisehor BI 9 7 0 2 32-12 14 Zierikzee B II 10 7 0 3 34-12 14 SINOTO BI 9 6 0 3 44-12 12 Bruse Boys BI 8 5 0 3 15-11 10 SVOWK BI 9 4 0 5 36-25 8 Zierikzee B III 9 4 0 5 29-39 8 MEVO B II 8 1 0 7 14-29 2 Br.haven B II 8 1 0 7 3-63 2 BILJARTEN. In de competitie voor viertallen van het district Schouwen Duiveland der K N.B.B. kreeg het zo voortreffelijk gestarte team van Witte van Haamstede in afdAin de wedstrijd tegen De Drie Schapen zijn eerste nederlaag te inkasseren (6-2). Door Concordia met 6-2 te verslaan kon Entre Nous z(jn eerste puntjes binnen halen. Het Ouwerkerkse D.O.S. kwam, dank zij een 6-2 overwinning op O.K.K. alleen aan de leiding. D.O.S. 3 3 0 0 17- 7 6 W. v. Haamstede 3 2 0 1 14-10 4 O.K.K. 3 10 2 12-12 2 De Drie Schapen 3 10 2 11-13 2 Concordia 3 1 0 2 9-15 2 Entre Nous 3 1 0 2 9-15 2 In afd. B leverde D.O.S. II een uitstekende prestatie door tegen het leidende Concordia II gelijk te spe len (4-4). Concordia III zag zich met 8-0 door O.K.K. II geklopt terwijl De Drie Schapen II en O.K.K. III de inzet eerlijk deelden (4-4). Concordia II O.K.K. III D.O.S. II O.K.K. 11 3 2 1 0 18- 6 5 3 12 0 14-10 4 3 1 2 0 14 10 4 3 10 2 12-12 2 De Drie Schapen II 3 0 2 1 10-14 2 Concordia III 3 0 1 2 4-20 1 ATLETIEK. Joop Ribbens van de Schouwen-Duivelandse atletiekver eniging Delta Sport, neemt momen teel deel aan de trainings-week ends welke door de K.N.A.U. te 's-Hertogenbosch worden georgani seerd Voor wat het polsstokhoog springen betreft zijn hiervoor door de K.N.A.U. uitgenodigd de 7 beste senior en de 5 beste junior sprin gers, waaronder Joop Ribbens be hoort. Het eerste weekend hiervan is al achter de rug. Als trainer fun geerde de Belg Trion die de beste Belgische springer van Dijck (4,35 m.) met zich had meegebracht Voor Ribbens is dit een prachtige gelegenheid zijn technische kennis van dit moeilijke nummer aanzien lijk uit te breiden, waardoor de prestaties kunnen worden opge voerd. SPORT SCHAKEN Botwinnik-Tal begint op 15 maart MOSKOU, 23-11. Wereldkampi oen Botwinnik en uitdager Tal zijn maandag tot overeenstemming ge komen over de datum van hun duel om het wereldkampioenschap scha ken. De tweekamp zal op 15 maart 1960 te Moskou beginnen en 24 par tijen omvatten. Tal zal tenminste 12% punt moeten behalen, wil hij de wereldkampioen onttronen; Bot winnik heeft aan 12 punten genoeg om zijn titel te behouden. BADMINTON Zierikzee-Bergen op Zoom 7-11 Op eervolle wijze heeft Zierikzee de jongste wedstrijd van de sterke Bergen op Zoomse ploeg verloren. De gedetailleerde uitslagen zijn: Gemengd dubbel: Mevr. Wieringa/v. Vossen-mevr. de Haan/H. Asselbergs 6-15, 15-9: 1-1; mevr. Hage/v. d. Tholen-mej. Ver- hage/P. Verwoord 15-11, 14-17: 1-1; mevr. Hage/de Jager-mej. Assel- bergs/G. Asselbergs 0-15, 0-15: 0-2; mej. Korsten/v. d. Ploeg-mej. Ram- part/Marijs 10-15, 15-8: 1-1; mevr. Kotoun/de Regt-mevr. Verhage/v. Eekeren 8-15, 11-15: 0-2. Heren dubbel: v. d. Tholen/v. Vossen-H. Assel- bergs/Herrebout 17-14, 15-10: 2-0; de Vos/de Rijke-G. Asselbergs-Ma- rijs 8-15, 10-15: 0-2; de Jager/v. d. Ploeg-v. Eekeren/Vo^ts 15-2, 15-8: 2-0; Hage/Wijsman-Verwoord/Her- rebout 10-15, 13-18:,0-2. Einduitslag 7-11. H. L. O. Niettegenstaande het fraaie weer is het HLO-seizoen vrij mager ge weest. De jeugd vooral heeft zich dit jaar minder geweerd dan in an dere jaren In totaal werden 79 di ploma's uitgereikt: 46 aan mannen en jongens, 33 aan vrouwen en meisjes. De volwassen-groepen toonden een kleine vooruitgang, nl. 6 dames en 10 heren. Velen waren recidivis ten, want er werden maar 19 di ploma's 4e graad (voor de eerste maal) uitgereikt. Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur. Wederom staan we aan het begin van de winter en nog altijd ont breekt in Renesse een wachthuisje voor de bus. Straks zullen bij noord-ooster stormen en regenvla gen de buspassagiers weer enige beschutting trachten te vinden te gen de huizen in de buurt van de halte. Er zijn plannen, maar het blijft bij plannen Aangewezen is m i. een wachthuisje in de ring van het dorp in de buurt van de tegen woordige halte. "Daartegen zijn be zwaren en wel van esthetische aard, naar ik meen. Afgezien van de vraag of deze bezwaren zo zwaar mogen wegen, hangt de esthetische waardering toch ook af van het soort wachthuisje, dat men denkt te plaatsen. Wanneer het een kip penhokje wordt met een paar raampjes er in, dan zal het inder daad de omgeving ontsieren. Maar het kan ook anders. Ik denk hierbij aan de tramhuisjes in de grote ste den, in Amsterdam bijv. of wil men liever dichter bij huis aan het wachthuisje bij de bushalte de Heen in de buurt van Steenbergen Dat. zijn gebouwtjes op een lage onder bouw en verder licht opgetrokken (niet met zware balken), met aan alle zijden van glas, ook aan de voorzijde, waar het gedeeltelijk ge sloten is. Zo kan men er van alle kanten doorheen zien. Een bank er in kan natuurlijk niet gemist wor den. Moge Renesse spoedig in het bezit zijn van eén sierlijk wacht huisje en dan in de ring van het dorp. De R.T.M. 'heeft in 1958 goed geboerd; van haar is wellicht krachtige medewerking te ver wachten. De a s. wintertijd brengt onze ge dachten op een ander ernstig tekort in de verkeersmiddelen. Ik doel hierbij op de onvoldoende beschut ting voor de passagiers op de pont Zijpe-Anna Jacobapolder. Toen de verbinding met koplading tot stand kwam, juichten de autobezitters, voor de andere gebruikers werd de toestand slechter, dan ze ooit tevo ren geweest was. Men zal zeggen: ..er is een kajuit". Goed, laat men die ruimte beneden zo noemen, maar men vergeet er bij te zeggen, dat de trap er naar toe zo moeilijk is, dat oudere mensen en minder validen, die toch vooral beschutting nodig hebben, weerhouden worden er gebruik van te maken. Het wil er bij mij niet in, dat boven geen bescherming tegen wind en regen aan te brengen zou zijn. Men spreekt over een tweede boot, die in de vaart zou komen; men mag hopen, dat deze een betere acco- modatie zal hebben. Er is op het eiland een verkeers- commissie, is me verteld, maar de meeste leden er van, zo niet allen, zullen wel autobezitters zijn. Zij kennen niet aan den lijve aan wel ke beproevingen hun minder be voorrechte medereizigers op de pont soms zijn blootgesteld. Daar uit zal ook wel te verklaren zijn, dat men niets hoort van initiatie ven van de verkeerscommisie ter verbetering van de toestand. Een afdoende verbetering zou den we pas krijgen, als er een rechtstreekse verbinding kwam tussen de Westhoek van Schouwen en Roosendaal, m.a.w., als de bus sen op de pont reden. Dan verviel ook het overlopen van bus naar pont en omgekeerd - dikwijls onder ongunstige weersomstandigheden bovendien werd de reisduur nog iets korter. Om beurten zou dan een bus van de R T.M. en van de B.B.A. het gehele traject kunnen rijden. Maardan moeten de twee maatschappijen tot een nau were samenwerking komen. We voorzien, dat men van b°ide zijden met veel bezwaren zal komen. Zou de vaste wil om een aanmerkelijke verbetering in het verkeer te bren gen niet kunnen bewerken, dat de R.T M. en de B.B.A. deze bezwaren overwinnen? We hopen het. Velen zullen er dankbaar voor zijn. U dankend voor de plaatsruimte. Hoogachtend, C. M. HOOGENBOOM. DE VAL VAN BARRANCA 10. Vuurrood van woede en schaamte tracht de druipnatte rent meester zijn omvangrijk lichaam over de rand van de waterput te hijsen. „Hoeden af voor Neptunus, de god van de zee", giert Buffo de nar en zijn uitroep wordt gevolgd door het daverend gelach van de kasteelbewoners. „Soldaten, grijpt die man", klinkt boven het gelach de bevelende stem van Graaf Rodolfo en gebiedend wijst hij naar Agua, die rustig zijn hoed staat af te stoffen. Enkele soldaten stijgen van hun paarden en komen dreigend op Agua toe. Tot op enkele passsen laat Agua hen naderen, dan springt hij met katachtige lenigheid op de rand van de waterput, zet zich met de hand af op de helm van een der soldaten en veert met een grote boog tussen de verblufte mannen door. In razende vaart stuift hij het slotplein over. Voor de slotpoort versperren twee ruiters de doorgang, maar zonder zijn vaart in te houden duikt Agua voorover en snelt op handen en voeten tussen de paardenbenen door naar buiten!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6