z e z z 3 fa S. A. van Gastel Zoon WAT ZULLEN WE GEVEN m'n man heeft geen trjö O III ill Q UI UI onze sint nicolaas- Z3SÜSSI DE DAGERAAD ZIERIK '>l M act *t;i E NIEUWSBODE DONDERDAG 26 NOVEMBER 1959 No. 18674 DROGISTERIJ PARFUMERIE HAVENPARK 32 ZIERIKZEE - TELEFOON 2316 De grootste en modernste keuze vindt U bij ons Geschenkdozen 4711 Acoty Tabsc Original-Yardley-Mai Old Spicm Cuuons Bourjois Boldoot Parlums Patou - Lancöme Schiaparelli (Si) - Tabu Heren, nu prettig scheren Tabac Pre- en After Shave - Old Spice en Fresh Up sets 4711 Sir en de Vlctorserle Extra fijne zepen Yardley-Tabac Original - Puhls- Morny-Dana Voor de dames Toiletlasjcs - kapstallan spiegels manicures Lancöme. de allerbesfe schoonheidserie Elke decembermaand is het weer dezelfde vraag: wat zullen we geven? De een doet het op het feest van Sint, een ander daarentegen schenkt iemand een aardigheidje met Kerst mis. Hoe het echter ook zij, soms is het moei lijk om op een goede gedachte te komen. Mo gen wij u hieronder enige tips geven, welke u wellicht van dienst kunnen zijn Voor „haar" U zoudt een keuze kunnen doen uit onder- volgende kleinigheden: handschoenendoosje, schortje, juwelendoosje (er zijn er verkrijg baar zowel in leer als in fluweel). Een aardig sjaaltje doet het ook altijd. Avondtasjes komen ook weer te voorschijn, er zijn prachtige ver krijgbaar van dof zwart tot helder wit toe, belegd met goud- en/of zilverkraaltjes. Denk ook eens aan de „make-up", maar geef een goede soort en vergeet geliefkoosde merken niet; denk ook aan de kleur. Een mooie poe derdoos voor losse of vaste poeder, poeder dons, fantasie-lippenstiften, er is te kust en te keur. Warme muiltjes zijn ook gewild, maar geef aardige bewerkte modellen. Oorversiering en armbanden zijn ook welkom. Nylons zon der naad l Voor jonge vrouwen een baby-doll. Voor de getrouwde vrouw een elektrisch kus sen, een schemerlampje, een horloge, brief papier. Voor „hem" Lang niet altijd is het gemakkelijk voor heren passende geschenken te bedenken, veel al worden de heren bedacht met „dassen", die hij vermoedelijk veel liever zelf koopt. Ook de heren hebben smaak, al is het dan hun eigenAsbakjes zijn gewild en moeder heeft er het voordeel van, dat de as niet op het kleed terecht komt! Portomonnees, actetas dasspelden, dasknijpers, manchetknopen. Denk om de hobby van „hem", zie iets te krijgen, waarvan hij genoegen heeft. Aan sport doen vele heren, wellicht kan hiervoor iets bedacht worden, b.v. een abonnement op een sportblad. Een magnetisch sigaretten-etui voor in de auto, het is zo gemakkelijk het pakje sigaretten bij de hand te hebben en een plaatsje op het dashboard is altijd te vinden. Een bermlamp voor de auto l Een mooie zak agenda, met ruimte voor aantekeningen I Een mooi stuk gereedschap, een briefweger, een elektrisch klokje. Als hij fotografeert een flits lamp. Voor de kinderen Voor jongens natuurlijk iets wat met speel goed te maken heeft, b.v. een elektrische trein of aanvullingen hiervoor vader speelt er ook graag mee), boten, vliegtuigen, al naar de smaak van de jongen. Een boekenrekje zal ook dikwijls op prijs worden gesteld, een masker, wandversiering voor het eigen kamertje, tegels b.v., een andere lampekap, pottebakkersarti- kelen, een hengel, boeken, fototoestel, of een paraattas hiervoor als hij er al een heeft. Voor meisjes: gelukkig zijn er nog vele die een pop het allermooiste cadeau vinden, an ders spelclekussentje, handtasje, handwerkzak je, handwerkkistje, kleine stoeltjes op haar ka mertje, halssnoeren, ook boeken, handwerkjes, fijne zakdoekjes, wellicht een paar kousen of ochtendjas zijn zeer welkom. Voor oma en/of opa Hier speelt de leeftijd een rol, maar lang niet alle oma's en opa's zijn oud, daarmede is dan rekening te houden. Een ding is wel zeker, oma heeft het allerliefst eigengemaakte spulletjes, kussen, sjaaltje, theemuts, een boter- schaaltje met bijbehorend mesje, fruitschaaltje, voor oma en opa een elektrische koffiemolen, dan behoeven ze niet meer te draaien, voor opa een lekker „liggend" pijpje, een fijn si gaartje, ivellicht voelt hij nog wat voor een aansteker. Is opa's horlogeketting nog wel goed? Een goed soort postzegeldoosje. Oma kan zeker nog wel een aardig kleedje gebrui ken, ook roken opa's nog wel een sigaretje, dus een aardige koker is altijd welkom. Wij willen dit artikeltje eindigen met de opmerking, dat aan moeder niet alleen maar dingen voor het huishouden gegeven moeten worden, geef dus iets persoonlijks, b.v. een lap stof voor een jurk of blouse, een mooi sie raad, een portret van de kinderen of een lees- lamp. Er is nog zoveel waarvan zij kan ge nieten I HM voor pakjes maken Het is een typisch verschijnsel, dat wanneer eenmaal ergens van daan een klacht over het een of ander is gekomen, die opeens over al tegelijk schijnt op te duiken. Zo kreeg is dezer dagen verschei dene brieven achter elkaar, waar in vrouwen zich beklaagden over het gebrek aan tijd of fantasie dat hun mannen met Sint Nicolaas vertoonden. „Ik zal mij niet beklagen, dat mijn man me tekort doet", schreef een van de dames. „Hij geeft heus wel geld uit, om me een mooi ca deau te kopen. Maar wat heb ik eraan, als ik het in een door een ander ingepakt pakje uit de win kel toegestuurd krijg?" Een ander schreef: „Begrijpt een man nu werkelijk niet, dat het ons niet om dure cadeaux te doen is We zouden veel blijder zijn met een kleinigheid, waarbij hij de moeite heeft genomen, er een aar dige surprise van te maken en er een gedichtje bij te doen, al is het nog zo stuntelig en onbeholpen. Dan zouden we het gevoel hebben, dat hij iets voor ons over had. Een duur cadeau, dat hij „en passant" gaat kopen en tegen de winkel juffrouw zegt: „Hier is het adres. Pakt u het een beetje leuk in en zorgt u, dat het op 5 december bezorgd wordt", laat ons koud. Het irriteert ons alleen maar, om te moeten constateren, dat onze man nen zo weinig tijd voor ons over hebben en zich er nooit eens in verdiepen, waaraan wij behoefte hebben. Ik ben niet de enige, die er zo over denkt; verscheidene van mijn vriendinnen klagen hierover". Ik sloof me uit en wat doet hü Weer een ander liet het volgen de geluid horen: „Voor mij ont breekt elke romantiek aan de Sin terklaasavond. Het gekke is, dat toch elk jaar dit gevoel van ver wachting en opwinding, dat bij St. Nicolaas hoort, mij besluipt. Maar even goed is het elk jaar een te leurstelling. Ik sloof me uit, om voor het hele gezin aardige, kleine surprises te bedenken. Ik maak zoveel mogelijk pakjes, van de zotste dingen soms, om de avond luister bij te zetten. Maar wat doet mijn man? Hij zegt: „Wat wil je graag hebben voor je Sinter klaas?" Net of hij geen maanden de tijd heeft gehad, om met wat oplettendheid zélf uit te vinden, waar ik blij mee zou zijn en me er dan op 5 december-heel geheim zinnig mee te verrassen. Maar nee, hij zegt: „Koop het dan maar. Ik geef je carte blanche". Carte blan che! Wat kan het mij schelen, al mocht ik voor een miljoen kopen! Ik wil leuke, kleine, vertederende dingen, waar hij grappige pakjes van maakt. Ik wil me weer eens echt verrast voelen. Ik wil die waarwording van bevende ver wachting uit mijn kinderjaren te rugvinden bij het openmaken van een pakje, waarvan je geen flauw idee hebt, wat er in zit. Voor mij is er nóóit een pakje, dat een ge heim bevat. Ik heb alles zelf ge kocht en ingepakt, zowel voor de anderen als voor mezelf, want miin man geeft mecarte blanche r Kan dat niet anders Ik zou zo nog een poosje door kunnen gaan, maar zou dan in liggen er bij de Coöperatie de heerlijkste artikelen Chocoladeletters reeds venei I 0.35 Chocoladeharten 45 en 55 cent Gevulde kikkers en muizen 4 35 ceni Chocoladegereedschap 4 4 35 cent Doosjes zeep Flesjes eau de cologne Tabak, sigaren, sigaretten in feestverpakking Bovendien: gegarandeerd dividend herhalingen vervallen, omdat de kern van elke brief op hetzelfde neerkomt: „Mijn man heeft geen tijd om pakjes te maken". Zou het met die tijd niet een beetje mee vallen? Kan niet iedereen, man of vrouw, altijd wel de tijd vinden om een ander vreugde te bereiden, als hij dat werkelijk wil? Ik voor mij zie deze kwaal van sommige heren der schepping meer als gemakzucht. Een dood enkele man lijdt misschien aan een dermate ontstellend gebrek aan fantasie, dat hij het werkelijk niet op kan brengen, een aardige surprise of geestig gedichtje te verzinnen. Maar dat moet toch wel als 'n uitzondering beschouwd worden en hun mogen we niets verwijten. We kunnen alleen maar medelijden met hen hebben. Maar met die gemakzucht is het wat anders. Het is werkelijk heel akelig, dat er nog altijd mannen bestaan, die doodgewoon te lui zijn om iets anders te doen dan naar een winkel te lopen en iets uit te zoeken, waarmee ze menen hun vrouw wel een plezier te doen, om het dan verder aan de winkel juf frouw over te laten, het te wikke len in een feestelijk papiertje, dat bij de gelegenheid past en voor de aflevering te zorgen. En dan nog zijn ze heel verbaasd en wellicht gepikeerd, dat hun vrouw niet zó blij met het cadeau is, als ze meenden te mogen verwachten. Arme mannen! Met al hun knap heid en intelligentie en adembe nemende uitvindingen hebben ve len van hen dit ene simpele ding nog niet kunnen ontdekken: hoe ze de gevoelige snaren in een vrouwenhart moeten bespelen. MARCELLE 9BB Ook nu vragen wij de aandacht van de puzzelaars(ters) onder onze le zers voor de St Nicolaas-puzzel. De bedoeling is nevenstaande fi guur in te vullen volgens de neven staande omschrijvingen. Wij twij felen er niet aan dat, evenals voor gaande jaren, velen hun krachten er op zullen beproeven en er enige tijd gezellig mee zullen doorbren gen. Oplossingen, uitsluitend op de in gevulde figuur hierbij afgedrukt, worden ingewacht uiterlijk maan dag 7 dec. a.s. bij: Redactie Zie- rikzeesche Nieuwsbode, Jannewek- ken 11, postbus 1, Zierikzee. Op de briefkaart of envelop vermelden: Sint Nicolaaspuzzel. Als prijzen stellen wij beschikbaar 1 waardebon van f 25, 1 waarde bon van f 15 en 1 waardebon van f 5, te besteden voor 25 december a.s. bij een der zaken op Schou- weiï-Duiveland, die in dit nummer (dus van donderdag 26 november) een advertentie hebben geplaatst. Zij, die per post inzenden, worden vriendelijk verzocht hun inzending te frankeren met Kinderpostzegels. En nu aan de slag! Veel succes wordt U toegewenst door DE REDACTIE. Van links naar rechts: 1. schel 3. voegwoord 5. in orde (afk 6. transportonderneming (afk.) 7. meisjesnaam 8. jongensnaam 11. vrouwelijk zoogdier 12. dierengeluid 13. deel v. h. huis 15. zangnoot 17. groet 18. norm 22. gelijk aan waarde 23. voorzetsel 25. handelsterm (afk.) 27. tandeloos zoogdier 28. omroepvereniging 30. deel van schip 32. meisjesnaam 34. vreemde munt 36. Frans lidwoord 38. rendement 39. voorzetsel 40. masker 42. kerf 45. ambtshalve (Lat. afk.) 47. gereedschap 49. pers. voornaamwoord 51. slagader 53. nagerecht 54. tegen 50. heilige (afk.) 58. het zijn 60. deel van Franse ontkenning 61. landbouwwerktuig 63. plant 67. zangnoot 68. In een roes 70. vis 71. voorzetsel 72. vervoersmaatschappij (afk.) 73. oosterse titel 74. hondenfokbedrijf Van boven naar beneden: 1. hoofddeksel 2. maanstand (afk.) 3. wandversiering 4. Engelse ontkenning 6. indien 7. uniek 9. als onder (afk.) 10. woede 12. als 14. karakter 16. familielid 18. ijle stof 19. leren strook 20. als volgt (afk.) 21. vallei 24. deel van Franse ontkenning 25. militaire opl.school (afk.) 26. gegraven water 29. cijferen 31. liefkozing 33. bewoner van Nieuw-Zeeland 35. taaie lekkernij 37. bevestiging 41. pers. voornaamwoord 43. ergens een gleuf in maken 44. natuurkundeterm (afk) 45. bedorven 46. heen en weer (afk.) 48. rondhout 50. koude lekkernij 52. voorzetsel 55. bestaat 57. tot en met (afk.) 59. bevel 62. kleine, onbelangrijke 64. zoogdier 65. wettelijk 66. te nuttigen vloeistof 69. vruchtbare plaats 73. meisjesnaam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 17