ITALIAN o g«<Onze puzzelrubriekw&g KOU GEVAT <x „Het Kleuterhuis" ff. San balm de lekkere Orlon vesten en -truien eenzaamheid en overbodigheid In tegenstelling met de vorige aiaal is weereen stroom van inzen dingen binnengekomen op de puz zel van vorige week vrijdag. De .zwaarte" van de opgave blijkt hierdoor toch wel bepalend te zijn voor de hoeveelheid brieven die de besteller moet versjouwen. Ditmaal deden zich blijkbaar geen onover komelijke moeilijkheden voor. De kaartjes gaan deze week naar: de heer J. Timmerman St. Domusstraat 19, Zlerlkzee. Het pocketboek is bestemd voor: de heer M. Goudzwaard Ring 1, Ouwerkerk. De oplossing van de puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. lord; 5. plas; 9. slaap; 11. riant; 12. pok; 14. ako; 15. ems; 16. ans; 19. or; 20. l.k.; 21. est; 23. t.t.; 25. ee; 26. rage; 28. as ter; 30. hiel; 32. rood; 34. open; 36. ja; 37. karwats; 40. ga; 41. nes; 42. are; 43. pl; 44. eenmaal; 48. v.s.; 50. elle; 52. amie; 55. nato; 57. loens; 60. enak; 62. id; 63. gij; 65. kro; 66. sr; 67. nt.; 68. kee; 70. die; 72. tal; 74. ede; 75. sneer; 77. atoom; G79. pulp; 80. epos. Verticaal: 1. l.s.k.; 2. o.l.; 3. raak; 4. dak; 5. pim; 6. last; 7. an; 8. sta; 10. poes; 11. rete; 12. port; 13. ora; 17. nee; 18. sela; 20. leo; 22. stuw; 24. the; 27. graniet; 28. ada; 29. rot; 31. Ingeven; 33. oksel; 35. psalm; 38. rijn; 39. aga; 45. eel; 46. mier; 47. aas; 49. snik; 51. log; 53. ier; 54. akte; 56. ade; 58. oker; 59. nota; 61. and; 64. ijdel; 66. slop; 69. esp; 71. iep; 73. ate; 74. ems; 76. nu; 78. o.o. DE NIEUWE PUZZEL De nieuwe puzzel luidt als volgt: Horizontaal: 1. moesplant; 5. leef tijd (Eng.); 7. het zijn; 11. afvoer kanaal; 13. prompt; 16. deel v.e. vogel; 17. plaats in Japan; 19. kleur 20. vertelsel (Eng.); 22. uitstekende rotspunt in zee; 24. vreemde munt (afk.); 26. karakter; 28. vaartuig; 29. eenheid van kracht (afk.); 30. geneesheer; 32. in orde; 34. plaats in Noorwegen; 36. omroepvereni ging; 37. rekenraam; 40. lichaams deel; 42. putemmertje; 43 tegen; 44. wiel; 45. zijn; 49. meisjesnaam; 50. Romeins keizer; 52. liefkozing; 53. vruchtbare plaats; 55. Frans voegwoord; 56 hulproep; 58. bloem; 60. duur van eb en vloed; 62. vader (Fr.); 64 lust, zin; 66. stuk land bij een huis; 67. larve; 70. rivier in Nederland; 71. glazen uitbouw; 73. bescheiden, karig; 75. kreupel; 76. deel v.e. boom: 77. in het jaar. Verticaal: 2. plezier; 3. zeerover; 4 en omgekeerd (afk.); 5. meisjes naam; 6. Europeaan; 7. vogelpro- dukt; 8. soort koekje; 9. bevel; 10. voorzetsel; 12. kleurstof; 14. Indi sche winkel; 15. oningewijde; 18. voegwoord; 21. druk; 23. sloom, moe, traag; 25. uitspringend; 27. gek; 28. meisjesnaam; 29. afbeel ding; 31. strafwerktuig; 33. eiland i.d. Middellandse zee; 35. voorzet sel; 36. voertuig; 38. aanzien; 39. op de wijze van; 41. Chinees ge recht; 45. landbouwer; 46. vruch tennat; 47. houding; 48. Europeaan; 51. plaats in Utrecht; 54. ademha len; 55. delfstof; 57. gelooide huid; 59 jongensnaam; 61. plaats ln Friesland; 62. plaats in Italië; 63. lidwoord; 65. werktuig voor boter- berelding; 68. voorzetsel; 69. lucht strijdkrachten (afk.); 72. godsdienst (afk.); 74. uitroep. Ingezonden mededeling latick, kjctftsighcid bij *vat(f kou. pel een handige vlasyc H| (mWt^TM the POTHEEK Iters), rogist. MEENK'S POEDERS helpenf Er z(jn Meenk's Poeder^l^i hoofdpijn, kies pijn. hoest, grijp,^■arrhee, influenza, rheumatick, koortsj^eid bü gevatte kou, periodieke pijnen ^z. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 frocders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. -Er zijn |c«p>ijr^ies- IhW^nf^Éiza, .."oortsigTTcidou gevatt^ou, Pcrio0f1CnC(D £rk|ijgbaar ctais \m:W6fcfoBcR«ir»ook in DATUCCV ZIERIKZEE Het gebouw van de Deltadienst Aan het Kaaskenswater - pas send in het uitbreidingsplan Malta - de fundering gelegd voor het nieuw te bouwen semipermanente gebouw, waarin de Deltadienst on derdak zal vinden. De bouw wordt uitgevoerd door een aannemer te Rosmalen, onder toezicht van de Rijksgebouwendienst. De oorspron kelijke gedachte een pand in de binnenstand te bestemmen voor de Deltadienst kon niet worden ver wezenlijkt, zodat tot nieuwbouw werd besloten, waarmede kort ge leden een begin is gemaakt. WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 21-22 nov.; dokter C. M. van Hoorn, telef. 01110-2080. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 21-22 nov.: dokter W. Terpstra te Brouwershaven, telef. 01119-280. Burgerlijke Stand - Zierikzee Geboren. 15 nov.: Pieter Herman, z. van Hendrik Johannes van der Doe en Janna Levina de Bokx; 17 nov.: Adriaan, z. van Leendert Jan Houkamp en Suzanna Kootstra, wonende te Bruinisse; 19 nov.: Jo hannes Baptist, z. van Franciscus Hendrikus Hendriks en Helena Kristalijn. Gehuwd. 13 nov.: Jacob Peute, 22 j. en Jannetje Jongejan, 19 j.; 13 nov.: Hendrik Lambertus Kar dol, 28 j. en Wilhelmina Johanna Bernards, 22 j.; 19 nov.: Jacobus Johannes Rombouts, 27 j. en Adri- ana van der Wielen, 28 j. Overleden. 14 nov.: Willem Jon ker, 81 J., weduwnaar van Dana Bakker; 17 nov.: Cornelia Lourina Verburg, 48 j., echtgenote van Ma- rinus Cornelis van der Bijl; 17 nov.: Neeltje de Weeze, 73 j., echtgenote van Krien Saman. LEZING OVER HET HEILSLEGER VOOR N.V.C.B.-AFDELING Bejaardenmiddag op woensdag 25 november ZIERIKZEE, 18-11. De lte. kolo nel M. C. Crok van het Leger des Heils te Amsterdam heeft voor de afdeling Zierikzee van de Ned. Chr. Vrouwenbond ln het vereni gingsgebouw een causerie gehouden over ontstaan en werk van het Le ger des Heils. Na opening der ver gadering op de gebruikelijke wijze, leidde de presidente mevr. A. van Vloten-van Rijswijk - die medi teerde over het Schriftgedeelte Luc. 10 25-37 - de spreekster met een enkel woord in. Lte. kolonel Crok wijdde aan dacht aan de figuur van de stichter van het Heilsleger William Booth, die eerst (1865) de organisatie ,Oost-Londen Christelijke Zending' oprichtte, waaruit in 1878 de „Sal vation Army" ontstond. Het Leger begon in Nederland zijn werk in 1887. Thans telt de organisatie - in Nederland ingeschreven als „kerk genootschap" 107 korpsen. Uit voerig stond spr. stil bij de geloofs leer, die aansluit bij hetgeen in grote protestantse kerkgenoot schappen wordt beleden. Het Le ger echter is methodistisch geori ënteerd en de kerken calvinistisch. De methodisten brengen meer de vrije wil naar voren. Geen sacramenten Het Heilsleger kent geen sacra menten, daar hiervan de zaligheid niet afhankelijk wordt gezien. De methodiek is anders - meer hiërar chisch georganiseerd. Een viertal punten dienen als uitgangsstellin gen: t.w. „Ga tot de mensen, breng de boodschap op een aansprekende manier, brengt de mens tot een be slissing of hij God wil dienen of niet en geef aan anderen door, wat ge zelf ontvangen hebt". Tenslotte no?mde spr. nog enkele gebruiken bij het Leger, als het in zegenen der soldaten en de ontwik keling van het sociale werk in welk laatst genoemd verband het „Good will-Centrum" te Amsterdam bij zonder belangrijk is. De presidente dankte met een hartelijk woord en deelde mede dat op woensdag 25 november a s. een bejaardenmiddag in het rusthuis „Irene" zal worden gehouden. De Kerstavond is vastgesteld op 23 de cember. Een nieuw lid gaf zich op. Ingezonden mededeling 19 cent per rol. EEN PRODUKT VAN KING- EN RANGFABRIEKEN TONNEMA N.V. SNEEK PREDIKBEURTEN op zondag 22 november 1959 Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 en 7 uur ds. Bezemer; Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. Assendorp. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Grift (dankstond voor gewas en arbeid). Serooskerke: 10 u. dhr. M. C. Malipaard. Burgh: 7 uur ds. v. d. Grift. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 10 u. ds. v. Liere. Noordwelle: 7 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot (dankdienst voor gewas en arbeid). Zonnemaire: 10 uur ds. Du- vekot (H.A.), 2.30 uur idem (dankz. H.A.). Noordgouwe: 10 uur ds. Bui- nink (H.A.), 7 uur vicaris Schone- veld (dankz. H.A.). Dreischor: 10 u. ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke (oogstdienst). Nieuwer- kerk: 10 uur ds. Westerhof, 6.30 u. samenkomst in „Rehoboth". Oos- terland: 10 uur ds. J. Kortleve uit Klundert, 6 uur ds. Rijks. Sirjans- land: 10 uur ds. Rijks (inwijding nieuwe kerk), 6.30 uur ds. J. den Hoed uit Tholen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Philips- land: 9.30 uur ds. v. Dieren, 2.30 uur idem (H.D.). Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. G. M. Spel berg uit Utrecht. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemer- sma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. Boerma. Renesse: 7 uur ds. Boer- ma. Scharendljke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. B. Wentsel, em.-pred. te Ridderkerk. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. G. O. Donner uit Scheveningen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna-Jacoba- polder: 10 en 2.30 uur ds. G. D. L. Brederveld uit Souburg. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 3 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. J. H. Carlier uit Zutphen. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. J. H. Car lier. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Mete ring, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 ds. Mallan. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur Jeugdsamenkomst, 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Rooms-katholleke Kerk Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Haamstede: 9.45 uur H. Mis. Uw bakker heeft weer Fijne Banketstaven Heerlijk Letterbanket (voorproefje boterletter) Neemt een paar ons voor het week-end 't Is een traktatie 111 die niet pluizen oi pillen voor leeftijd 1 tot 14 jaar Lange Nobelstraat 10. Zierikzee SPORT VOETBAL District Zuid I ZIERIKZEE I-AXEL I Deze wedstrijd is reeds thans het gesprek van de dag in sportkrin gen. Axel h^eft twee verliespunten meer dan leider Steenbergen.,, Zie rikzee drie meer, de eventuele win naar van a.s. zondag blijft dus dicht in de buurt der koplopers. Steen bergen kan in deze 22 wedstrijden durende competitie evengoed een inzinking krijgen en heeft nog twee wedstrijden te goed tegen Zeeland Sport, dat thans ook drie verlies punten heeft, doch o.i technisch de beste ploeg der afdeling is. Van daar dat de wedstrijd van a.s. zon dag van groot belang is ln de strijd voor de bezetting van de bovenste plaats. Willen de rood-zwarten kans op succes hebben, dan zal ze- Ingezonden mededeling In één Uw ha gaaf e na nde n z ADRIANA GERARDINA C. PRINS W. PRINS-STEVENSE Bleskensgraaf, 18 november '59 A 14 a ker in een hoger tempo gespeeld moeten worden dan tegen Halste ren en Corn. Boys; het wordt echt' aanpakken. MEVO I-KRABBENDIJKE I Zaterdagmiddag ontvangt MEVO I het eerste elftal van Krabbendijke dat ook tot een der sterkste ploe gen uit de le klasse behoort. Voor al de verdediging met doelman v. d. Vreede (ex-Middelburg I), is zeer solide en ook de voorhoede is snel. zodat MEVO op flinke tegenstand zal kunnen rekenen. Als de thuis club echter haar vorm van jl. za terdag kan bereiken, mag zij zeker niet kansloos worden geacht. In elk geval mag een spannende wedstrijd worden verwacht, die bij gunstig, weer, zeker flinke belangstelling zal trekken. Scheidsrechter is de heer J. Pomper, die de dag daarop als grensrechter zal optreden bij de le divisiewedstrijd RBC-AGOW Verdrijf dat gevoel van bij zieken en invaliden door een intiem Sinterklaasfeest (door dr. H. W. Scalonge) Betrek ook chronische patiënten en invaliden in de vreugden en de vrolijkheid van het Sinterklaas feest. Dat dient echter vaak met veel takt te geschieden. Zeggen ze op mopperige toon dat ze met het hele gedoe niet te maken willen hebben, overrompel hen dan niet, maar probeer hen met een zoet lijntje tot enig meeleven te bren gen. Dat is veel belangrijker dan de vraag wat of ze moeten „krij gen", hun ziekteproces kan door het gezellig meedoen gunstig wor den beïnvloed. De presentjes vormen heus het grootste probleem niet. Wanneer we het werkelijk goed met onze zieken menen is het helemaal niet moeilijk geschikte cadeautjes te vinden. Het góat niet zozeer om wat er gegeven wordt, maar hóe het gegeven wordt. Alle dingen zijn gauw gekocht en ook spoedig uitgepakt, maar dat is de bedoe ling van het feest niet. Geef de hulpbehoevenden nu eens echt dat gevoel, nog meer dan anders, dat ze erbij horen, dat hun aanwezig heid op prijs wordt gesteld, dat men blij is dat ze er zijn DE VAL VAN BARRANCA 7. Rudolfo, de nieuwe Heer van Barranca, brengt midden op het slotplein zijn ros tot stilstand. De grote fluweeldonkere ogen in het bijna vrouwelijk knappe gelaat, glijden met een onder zoekende blik langs de groep kasteelbedienden. De dikke rent meester maakt een diepe buiging voor zijn meester. „Namens alle bewoners van het kasteel heet ik u, graaf Rodolfo, hartelijk wel kom", zegt hij luid. Een gemompel stijgt op uit de groep bedienden en er ontstaat enige beweging. „Wat zeg Je me daar van, Agua?" roept Falco, de oude jager, „hebben wij nu eensklaps een nieuwe meester?" Met gebalde vuisten wendt Agua zich tot zijn makkers. „Presto. Broek, Falco", zegt hij grimmig, „geloven jullie dat Aram dood is? Ik niet en voor mij Is dus alleen Aram de wettige Heer van Bar ranca!" Graaf Rudolfo is de beweging onder de bedienden niet ontgaan. „Die man met die grote bolle ogen schijnt het met de gang van zaken niet eens te zijn", klinkt luid zijn stem over het slotplein „Laat hem hier komen!" Manier waarop Die zakdoeken, waarvan ze er best altijd wat extra kunnen ge bruiken, zullen op zichzelf het ge voel van eenzaamheid en overbo digheid niet laten verdwijnen en ook de stukjes lekkere zeep doen dat niet. Het gaat er immers om hoe men de avond doorbrengt, wie er met wie praat, wie er tegen wie lacht, wie er het eerst gepresen teerd wordt, wie de mooiste plaats in de kamer heeft. Wanneer deze dingen in het middelpunt staan is het niet moeilijk te bedenken, dat een nieuwe pyama een welkom ge schenk is, of een sierlijke nacht japon of een behagelijk bedjasje. Dames willen altijd graag een he leboel kleine dingetjes bij de hand hebben, ook als zij in bed moeten blijven. Een stevig en mooi tasje is dan welkom. Iets van kleren Mogen de patiënten af en toe op staan geef hun dan een paar pan toffels die prettig zijn om naar te kijken en om aan je voeten te hebben. Zulke zieken hebben ook nut van een kussen om ln de rug te zetten, van een plaid om over de knieën te leggen, misschien ook van een makkelijke stoel. Voor de mannen die zich erop verheugen er elke dag een paar uurtjes verzorgd uit te kunnen zien, is een mooie das even be langrijk als voor gezonden. En dan moeten ze boven die mooie das ook een keurig gekamd hoofd en een goed geschoren gezicht kunnen hebben. Keus in toiletartikelen is er genoeg, ook voor mannen. Iets te snoepen Wanneer de zieken een dieet hebben waarbij borstplaat, boter letter en marsepein tot de verbo den waar behoren, moeten we hun iedere verleiding natuurlijk be sparen. Zijn zulke beperkende voorschriften er niet, geef hun dan ook wat Sinterklaaslekkers. Zon der dat ze hun maag overladen kunnen ze er dan toch ook aan mee doen. Bedlegerige zieken krijgen uit sluitend verpakte snoeperij, want, bij hen moet, nog meer dan bij gezonden, dc hygiëne wórden hooggehouden. Geef hun geen los se chocoladeletters, geen kunstig nagemaakte bakerkinderen van suikergoed en wat dies meer zij. Ook lectuur is gewenst ter bemoe diging cn ter voorkoming van tob berij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3