(uitfat Acuut GRENSV0LK nog 2 minuten en wij zijn weer bij elkaar Zij weet dat ik op tijd beo, want ik draag een E NIC A R-borlogc. Het model en de precisie van een Enicar vormen de prestatie der beste *®witsersc horlogemakers. Toch zal de prijs u erg meevallen. 100 0/o waterdichte „seapearl" Hash Automatisch, met kalender, 20 micron doublé met stalen bodem. ^TRR 50^ •fl«rborg «oor Zwltstri «akrraojcbap. Gemeente Kerkwerve treedt toe tot de N.V. Brugverbinding Haringvliet Verschillende subsidies toegestaan Beplantingsplan kerkterrein nog niet aangenomen I. De raad der gemeente Kerkwerve kwam vrijdagavond onder voorzit terschap van burgemeester S. Francke in openbare vergadering bij sen. Wethouder van der Wekken is met kennisgeving afwezig. Na de opening der vergadering herdacht de voorzitter de heer G. van der Sluis, die op 9 dezer in de leeftijd van 91 jaar overleed. Spre ker wees er op, dat de heer van der Sluis gedurende meer dan 40 jaren zitting heeft gehad als lid van de raad, terwijl hij tevens gedurende vele jaren wethouder der gemeente is geweest. Voorts was de heer van der Sluis tal van jaren lid van het burgerlijk armbestuur van Kerk werve, terwijl hij ook in vereni gingsverband, o.a. in ds landbouw- vereniging en schoolbestuur een vooraanstaande plaats innam. De voorzitter wees op de grote ver diensten, die de heer van der Sluis in de verschillende funkties voor de gemeente Kerkwerve heeft ge had. Zijn nagedachtenis zal door het gemeentebestuur in hoge ere worden gehouden. Behalve een aantal goedgekeurde raadsbesluiten bevindt zich onder de ingekomen stukken de rekening voor het jaar 1957, welke door het kollege van G.S. werd vastgesteld. Subsidiegcvallen Vervolgens komt een aantal ver zoeken om subsidie in behande ling Het verzoek van de Matig heids-missie onder militairen om een bijdrage ter gelegenheid van het tienjarig bestaan der instelling wordt voor kennisgeving aangeno men. Aan de Provinciale kommissie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande zal financiële steun worden verleend voor het houden van een cursus te Moriaanshoofd. Aan het Economisch Technolo gisch Instituut voor Zeeland wordt een bijdrage verleend van 5 ct. per inwoner voor het doen drukken van een rapport over Schouwen-Duive- land. Aan de Z.V.U. wordt evenals vorig jaar weer een bijdrage ver leend voor de reiskosten van de leerlingen van de lagere scholen, die de toneelvoorstelling die door deze instelling wordt gegeven zul len bezoeken. Aan de Christelijke stichting voor beroeps- en school keuze zal voor geval, dat uit de ge meente door dit bureau wordt be handeld een bijdrage worden ver leend van f 6. Aan de C.J.M.V. „Ve- ribus Unitis" te Kerkwerve wordt een subsidie verleend van 5 ct. per boek voor de bibliotheek welke door deze vereniging wordt in stand gehouden. Blijkens de toelichting bedraagt het leesgeld per boek 10 ct, terwijl de bibliotheek eenmaal per week voor het ruilen van boe ken is geopend en wel op donder dagavonden. Voor de afsluiting van het sportterrein is door een der in woners een hek geschonken. De raad aanvaardt dit geschenk onder dankzegging aan de gever. Vervolgens besluit de raad zon der hoofdelijke stemming om de erfpachtscanons van de erfpachts- gronden gelegen aan de Weelweg te verhogen, zulks in verband met de stijging van de waarde van de grond. De erfpachters worden ech ter in de gelegenheid gesteld, om de grond, welke zij in erfpacht heb ben van de gemeente te kopen. Als grondprijs zal f 1,50 per m2. worden berekend, welk bedrag ook is aan gehouden bij de berekening van de nieuwe erfpachtscanons. Aan de heer C. van IJsseldijk zal een bedrag pacht van gemeente grond worden terugbetaald, omdat de pachter deze grond niet heeft kunnen gebruiken. Met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten zal het krediet in rekening-courant voor het jaar 1960 kunnen worden bepaald op f 70.000. De raad besluit hiertoe zonder hoofdelijke stemming. Beplanting terrein Ned. Herv. kerk Vervolgens komt ter tafel een plan voor de beplanting van het terrein rond de N H. kerk te Kerk werve. De kosten van het plan zijn wel enigszins tegengevallen, terwijl het kollege van b. en w. ook nog wel enige wensen hebben ten aan zien van het ingediende plan. Het plan wordt uitvoerig besproken en tenslotte besluit men nog geen be slissing te nemen. Men zal in een volgende vergadering, nadat b. en w. een en ander nog nader hebben bezien .hierop terugkomen. Hierna besluit de raad toe te tre den tot de N.V. Brugverbinding Ha ringvliet. De voorzitter geeft een toelichting op dit voorstel en wijst op de belangen, welke deze brug verbinding voor Schouwen-Duive- land zullen hebben. Alhoewel de eerste jaren van de totstandkoming af tol zal worden geheven, behoeft dit geen bezwaar te zijn. Thans moet immers ook veergeld worden betaald, om van de wachttijden nog maar niet te spreken. Voorts zal de af te leggen afstand tot Rotterdam plm. 10 km korter worden, hetgeen ook een besparing zal geven. De tolheffing In ieder geval zal de heffing van tol vervallen, als de verbinding met Brabant zal zijn tot stand ge komen. Op een vraag van de heer L. den Boer (AR) deelt de voorzitter nog mede, dat de tol nooit hoger zal zijn, dan thans aan veergeld over het Haringvliet moet worden be taald. Alhoewl tolheffing in de te genwoordige tijd niet meer past, heeft de A.N.WB in een vergade ring te Middelburg verklaard tegen deze tijdelijke tolheffing, welk? on geveer vier jaar zal duren, geen bezwaren te hebben. Zonder hoofdelijke stemming be sluit de raad tot de N.V. toe te tre den. Op de voordracht voor com missaris voor deze N.V. worden geplaatst: 1 de burgemeester en 2. wethouder M. M. Hanse (VVD). Omdat van de gemeentebiblio theek geen gebruik meer wordt ge maakt en de raad het betreurt, dat van de boeken die in deze biblio theek zich bevinden geen gebruik wordt gemaakt, wordt besloten deze boeken voorlopig toe te voegen aan de bibliotheek van de C.J.M.V. te Kerkwerve. De premier van communistisch China, Tsjou En Lai, heeft aan pre mier Nehroe van India een geluk- wenstelegram gezonden ter gele genheid van Nehroe's zeventigste verjaardag. Hij spreekt de hoop uit dat Nehroe met zijn „volledige kracht en brede wijsheid" in staat zal zijn voort te werken aan de on afhankelijkheid, welvaart en kracht van India en „aan de grote vriend schap tussen China en India". STAD EN PROVINCIE KERKWERVE In memoriam G. van der Sluis Vrijdagmiddag werd in alle een voud op de begraafplaats te Kerk werve ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van de heer G. van der Sluis. Met de heer van der Sluis is een bekende persoonlijkheid uit het gemeentelijke en eilandelijke leven heengegaan. De laatste jaren van zijn leven bracht hij in stilte door op de hofstede „De Prommel- sluis". Waarschijnlijk is zijn fami lienaam afgeleid van deze naam. In de kracht van zijn leven was hij een markante figuur, naar wiens adviezen en inzichten gaarne ge luisterd werd. 40 jaar was hij lid van de gemeenteraad, de laatste 15 jaar als wethouder. Hij vertegen woordigde de A R -partij. Tot 1945 was hij ook- lid van het schoolbe stuur „Samuel" te Moriaanshoofd. Jarenlang was hij bestuurslid van het Groene Kruis. Ook op land bouwgebied was hij een bekende persoonlijkheid. Hij was mede op richter en voorzitter van de Melk- contröle-vereniging, bestuurslid van de Stieren vereniging enz. Bij zonder bekend was hij ook in zijn particuliere leven als palirjgvisser in „De Boezem". Hij bereikte de hoge leeftijd van 91 jaar. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ommeren (toez.): M. van de Leun, kand. te Sliedrecht Geref. Kerken Beroepbaar: kand. W. F. Koelé, 's-Gravenhage. Bedankt voor Zwijndrecht-Grote Lindt: N. Korenhof f, Appingedam. SCHIPHOL. Gedurende een aan tal weken hebben de besturen van de Algemene Bond van Luchtvaart- personeel, de Katholieke Bond van Vervoerspersoneel St. Raphaël, Be drijfsgroep Burgerluchtvaart en de Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale in Nederland Bedrijfsgroep Burgerluchtvaart met de directie van d/2 K.L.M. overleg gepleegd over een herziening van de lonen en arbeidsvoorwaarden voor het grondpersoneel Nederland. FEUILLETON door JAKOB SCHOPMANS Een week lang had de boswach tersvrouw met zware ijlkoortsen te kampen, maar niemand in het kwaad sprekende dorp had weet daarvan. Niemand wilde nog een voet in het huis van zo'n echtbreek ster zetten. De kleine Annemarle hield niet op met vragen: „Moeder, wanneer komt vader toch terug? Zeg het me, zeg het me toch!" „Gauw, heel gauw" zuchtte ze. Haar rood behuilde ogen namen iedere troost weg, die er in deze woorden zou kunnen schuilen. Het kind werd stil en schuw en vergat haar spel om uren lang in een hoekje weg tè kruipen. Lena van Dorenkamp zou het liefst willen sterven Maar niet al vorens ze in de gelegenheid was geweest om haar man nog eenmaal te kunnen zeggen, dat ze onschul dig was, ennadat zij uit zijn mond gehoord zou hebben, dat hij haar geloofde. Dan zou alles goed zijn, dan kwam al het overige er niet meer op aan. Haneplukkers-Truuke had ze niet alle vijf, zei men, een onnozel kind, ook al was ze reeds lang een vol wassen vrouw geworden. Het was niet te verwonderen, dat zij do eer ste was, die zich uit de buurt weer in het boswachtershuis liet zien. Maar toen zij er 's zondagsmorgens na de hoogmis kwam, trof zij er niemand aan. Vrouw van Doren kamp en het kind waren weg. Verwonderd schudde zij 't hoofd. Zij liep het huis door, maar waar zij ook zocht, ze vond niemand. Toen beangstigde de stilte haar, die alleen door het zachte tikken van de koekoeksklok verbroken werd. Er ging iets onheilspellends van deze verlatenheid uit en haastig zocht zij haar weg naar buiten. 0 Schoon is de blauwe zee onder de hemel van zuidelijke landstre ken, wanneer zij zich als een vlakke spiegel uitstrekt. Schoon zijn de wijde goudgele korenvelden, die deinend golven in de voorbijtrekkende wind. Schoon en geheimzinnig is het ge ruis in de kruinen van eiken- en beukenbossen, waarin de vogels zich wiegen en hun heldere zang laten weerklinken. Maar schoner dan dit alles Is de bloeiende heide, die zichonafzien- baar ver over de golvende heuvels uitstrekt als een dik tapijt van rode en paarse kleuren. Wanneer iemands hart van leed vervuld is, dan draagt hij het uit in de eenzaamheid En wanneer iemand een smarte lijk onrecht is aangedaan dan zoekt hij troost bij de eenvoudige bloe men des velds. En wie uit het diepst van zijn hart wil bidden, die verwijdert zich ver van de mensen om God meer nabij te kunnen zijn. „Moeder, ik ben zo moe, m'n voe ten branden van het hete zand!" „Wacht maar m'n kind, spoedig zul len we bij vader zijn!" zo sprak Lena van Dorenkamp tot haar dochtertje, met wie ze naar buiten was gegaan, de heide op, omdat zij het verblijf in huis haast ondraag lijk begon te vinden, evenals de tel kens terugkerende vragen van het kind. „We gaan hem zoeken, Anne- marie!" had ze in een plotselinge opwelling gezegd, en nu liepen ze hier over de heuvels. Maar zij wist dat het zoeken geen zin had en dat het slechts een vlucht was uit haar gewone omgeving, waar alles haar herinnerde aan haar ongeluk en waar alles benauwende vragen op wierp voor de toekomst. En zij wil de niet denken, zij voelde zich niet langer bestand tegen de martelende zelfkwelling van de gedachte, dat alles misschien heel anders gegaan zou zijn als zij slechts tijdig gespro ken had en zich niet door trots daarvan had laten weerhouden. „In die richting is hij gegaan", sprak Lena van Dorenkamp het kind opnieuw moed In. Moed, die zij zichzelf niet kon geven, „en als we hem gevonden hebben, dan tilt vader je heel hoog op z'n schouders en behoef je niet. meer te lopen. Hij is zo sterk De wanhoop had haar langzamer hand in een staat van verdoving gebracht, maar als ze praatte met het kind, dan voelde ze een vlij mende pij in in haar borst. Verder moesten ze, verder. Niet stil hou den en geen tijd verliezen. De vrouw begon haar bezining te ver liezen. Ze trok de kleine Annema- rie voort zonder te denken aan haar vermoeidheid. (Wordt vervolgd). SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop: Leesboeken „Het Familiehotel" en nog Sjorsboeken. J. A. van den Bos, Havenpark 24, Zie- rikzee. Diversen: Grote sortering overhemden in ruit en effen, flanel gevoerd, bij Fa. A. de Oude, Markt 40, telef. 217, Brouwreshaven. Alle merken haarden voor olie of kolen. Deskundige voorlich ting, plaatsing en afstelling, door Fa. J. D. de Korte Zn., telef. 227, Bruinisse. Heren! Zoekt u voor vrouw of dochter een nuttige St. Nico- laas-surprise? Een produkt van „Cosmetica Dr. v. d. Hoog" is altijd welkom! - Kapsalons Murk, Havenplein 18, Zierik- zee. Nieuwe zending mutsen, sjaals, handschoenen en dameshoeden. Fa. A. de Oude, Markt 40, telef. 217, Brouwershaven. Veescharen voor de hand, elek trisch, op vacuumleiding. U belt en.... wij komen! Fa. J. D. de Korte Zn., telef. 227, Bruinisse. Pyama's f 8,25; nachthemden f 8,25. Grote maten! Fa. A. de Oude, Markt 40, telefoon 217, Brouwershaven. Zó'n verschil spreekt boekdelen! Radion wast wérkelijk witter. Al het goed wordt even fris en helder in het dikschuimende sop. Stevig sop, dat je pakken kunt, dat al het vuil in zich opneemt èn... dat voor zichtig is. Geen zorgen over Uw goed. Geen zorgen over Uw wasmachine. Radion is weldadig zacht, veilig als geen ander.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6