STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Verbouw rusthuis „Irene" voltooid WO vernemen dat de heropening van het verbouwde Ned. Hervorm de rusthuis „Irene" zal worden heropend op maandag 23 novem ber a.s. Na de officiële plechtig heid en bezichtiging van het rust huis, vindt in „Mondragon" een receptie plaats. Filmmiddag Plattelandsvrouwenbond Woensdag 18 november a.s. zal in het „Huls van Nassau" alhier een filmmiddag worden gehouden, uitgaande van de afdeling Schou wen van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen. De films worden uitgebracht door de Ned. Heide Maatschappij. Vertoond worden de dokumentaires: „Langs onge baande klingen" en ,,'t Schot te boord" van de cineast Herman van der Horst. Lezing over „Jeugd waarheen"? De eVr. van Rechtz. Hervorm den alhier belegt op donderdag 19 november a.s. zijn 2e samenkomst in dit seizoen in het Herv. Ver enigingsgebouw. Als spreker hoopt op te treden ds. J. den Hoed, Herv. predikant te Tholen met als onder werp „Jeugd waarheen?" Spreker en onderwerp waarborgen een goede avond, zodat op flinke be langstelling gerekend mag worden, te meer daar ook niet-leden har telijk welkom zijn. Vergadering N.C.V.B. Woensdag 18 november a.s. hoopt de afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond haar novemberbij eenkomst te houden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Spreek ster op deze avond is Lt.-kolonel M. C. Crok uit Amsterdam, met als onderwerp „Maatschappelijk werk van het Leger des Heils. Be langstellende dames niet-leden zijn ook van harte welkom. RENESSE Stoffelijk overschot M. de Roo ter aarde besteld Zaterdagmiddag vond op de al gemene begraafplaats de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer M. de Roo, in leven wethouder van de ge meente Renesse. Bij de geopende groeve werd namens de gemeente het woord gevoerd door burge meester mr. G. F. Lunsingh Tonc- kens die de overledene schetste als iemand die een belangrijke plaats in de gemeenschap heeft gehad en die veel in de loop der jaren voor de gemeente heeft ge daan. Wanneer dit nodig was heeft hij zich steeds uitstekend van zijn taak als waarnemend burgemees ter gekweten. Als voorzitter van de Stichting Renesse herdacht de burgemeester het feit dat de heer de Roo heeft behoort tot een der weinige oprichters van deze Stich ting. De plaatselijke predikant ds. F. A. van Liere las hierna een ge deelte uit Hebreërs 4 waarna hij het Onze Vader bad. De oudste zoon van de overledene de heer J. de Roo dankte voor de gesproken woorden en de betoonde belang stelling. ELLEMEET Loop der bevolking over ok tober 1959 Ingekomen: 13. C. S. M. Oostvo gels uit Zundert. Vertrokken: 5. Jacoba H. van der Cingel naar Espel (N.O. Polder). BURGH - HAAMSTEDE Afscheid en installatie bij de padvindsters Tijdens de bijeenkomsten op de laatste twee zaterdagmiddagen, heeft de leiding van de meisjes padvinders wat veranderingen on dergaan. In „de Trek", het club huis, werd reeds vorige week af scheid genomen van Vlito Hanse- Bax, die geruime tijd als assistent leidster de meisjes al het goede van de padvinderij heeft bijge bracht. Behalve het dames-comité waren vele ouders meegekomen om bij het afscheid tegenwoordig te zijn. Vlito Hanse werd toege sproken door Viva Friederichs- Landegent, die haar dankte voor het vele werk dat ze op prettige wijze voor de meisjes deed. Op deze zelfde middag werd tevens Oebl de Graaf geïnstalleerd als padvindster. Ze vervult nu de functie van assistent-leidster bij de Kabouters. Als leidster bij de Kabouters werd de afgelopen za terdagmiddag Oehoe Pronk-Chris- pin geïnstalleerd. Bij beide instal laties werd het woord gevoerd door Viva Friederichs. Laatstge noemde haalde enkele citaten aan uit een gedicht dat speciaal op het vluchtelingenprobleem in onze we reld slaat. Een zinsnede achtte ze voor deze middag zeer belangrijk: Aanvaard Uw taak, volvoert haar stil". Voor de vlag legden beide nieuwe functionarissen de gelofte af, waarvan Viva Friederichs de volmachten overhandigde, met de daarbij behorende speldjes. De meisjes zongen daarna een wel komstlied, gevolgd door het aan bieden van bloemen door Kabou ter Truusje Verton. Een toepasse lijk gedichte werd voorgedragen door Kabouter Ina Kloet. De oude re Padvindsters brachten een ori gineel A.B.C. Tot slot spraken de nas geïnstalleerden een algemeen dankwoord. RCHARENDIJKE Groene-Kruisbazar bracht f 3.000,op De door honderden bezochte ba zar ter gelegenheid van het 50'-ja rig bestaan van het Groene Kruis te Eikerzee, Ellemeet en Duiven- dijk? is, mede dank zij de belange loze medewerkign van velen, een groot succes geworden. De voor zitter, ds. T. Kamper, deelde dit mee op een slotvergadering van het comité Na aftrak van de uitgaven, die bijna f 900 bedroegen, blijft ter dekking van het tekort een bedrag van ruim f 3000 over, zodat de ver. eniging zelfs een behoorlijke kas- r>serve heeft. Zuster Kunst-Visser memorezrde in dichtvorm de mede. werking, die zijn van alle zijden ontvangen heeft. De winnaars van de prijzen in de verloting zijn nu allen bekend. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Woensdag 18 november (8 uur n.m.) zal de raad der gemeente Brouwershaven in openbare verga dering bijeenkomen ter behande ling der volgende agendapunten: voorlopige vaststelling rekening 1958; vaststelling 8e wijziging be groting 1959; intrekking wachtgeld verordening; vaststelling crediet in rekening-courant voor het jaar 1960; aanvragen premie woning verbetering; herbenoeming leden commissie van advies Woonruimte- wet 1947; aankoop grond in het uit breidingsplan; toetreding tot de N. V. Brugverbinding Goeree-Over- Flakkee en Hoekse Waard; verhuur gemeente-eigendommen. NIEUWERKERK Korfbalvereniging D.S.S. vierde kampioenschap met feestavond Gezelschap „Bozacom" op de planken Ter viering van het door de Korfbalvereniging D.S.S. alhier in het afgelopen seizoen behaalde kampioenschap in de eerste klasse van de S.D.K.B., werd op vrijdag 13 november in „Ons Dorpshuis" een uitvoering gegeven. Werd op vorige jaren steeds met eigen krachten een uitvoering gegeven, ditmaal was 't op Schou- wen-Duivelancl reeds welbekende cabaretgezelschap „Bozacom" uit Bergen op Zoom geëngageerd. Het was de voorzitter, de heer Buysse een genoegen tot een zo volle zaal het openingswoord te mogen spre ken. Het zijn spannende wedstrij den geweest om het kampioen schap te behalen. Tot tweemaal toe is D.S.S. I kampioen geweest tijdens haar bestaan. Een speci aal welkomstwoord werd gespro ken tot de heer J. H. Brouwer uit Zierikzee als voorzitter van S.D.K. B. en tot de heer A. Eveleens, de oud-voorzitter van D.S.S. Hartelij ke woorden van dank werden ge bracht aan de vele middenstan ders die een uitgebreide collectie geschenken hadden gegeven voor een te houden verloting tot del ging der te maken onkosten voor deze buitengewone avond, waarbij met name nog werden genoemd de heren C. Stoutjesdijk, Jac. Bom en J. K. van Felius. Op het toneel stond keurig op gesteld de groep die het kamp- pioenschap heeft behaald, welke een hartelijk applaus ten deel viel. Aan de nestor van de groep de heer L. D. van Klinken werd na mens S.D.K.B. een speldje uitge reikt wegens 25-jarig trouw lid maatschap. Mevr. van Popering- Slootmaker kreeg een extra pluim pje voor haaractiviteit voor de vereniging. De heer Eveleens dankte voor de uitnodiging hier aanwezig te mogen zijn en voor de tot hem gesproken welkomstwoor den. Met genoegen heeft hij steeds het voorzitterschap van D.S.S. waargenomen en heeft tal van aangename herineringen aan de Korfbalvereniging. Hij feliciteerde met het behaalde succes en roemt de vitaliteit van de speelsters en spelers. Hierna was het woord aan het cabaretgezelschap. Op een vlotte wijze bracht dit een programma „van allerlei" voor het voetlicht waarvan het publiek zeer heeft genoten. Het gezelschap heeft de verwachtingen die men er van had ver overtroffen. Met een mooi slotstuk „Hawaiian-mu- ziek" werd de uitvoering besloten. De voorzitter dankte het gezel schap dat deze avond tot een feestavond heeft gemaakt voor hun optreden en hoopte op een wederzien. Verder dankte hij de aanwezigen voor hun opkomst en beveelde D.S.S. in hun voortdu rende gunst aan. Hierna volgde een gezellig bal dat eveneens ver zorgd werd door „Bozacom". ZIERIKZEE Konijnententoonstelling te Steenbergen Op de te Steenbergen gehouden tentoonstelling van raskonijnen be haalde de heer J. H. Bakker te Zie rikzee de volgende prijzen: Drie jonge Grootlicht zilvervoed sters: le en 2e pr.; idem trammen): le en 2e pr.; twee Blauwe Weners, rammen (oud): le en 2e pr.; zes idem voedsters (oud): le, 2e en 3e pr.; acht idem rammen (jong): le, 2e en 3e pr.; elf idem voedsters jong): le, 2e en 3e pr. Tevens behaalde de heer Bakker een beker voor de mooiste collektie en een beker voor het hoogst aan tal punten, alsmede het kampioen schap voor het mooiste dier uit de C-klasse. Viering gouden jubileum C.N.V. Het vijftigjarig bestaan van het C.N.V.dat viel op 3 juli van dit jaar, zal te Zierikzee worden her dacht op vrijdag 22 november a.s. op een speciale bijeenkomst, waar voor een feestprogramma is opge steld. O m zal medewerking wor den verleend door de Mandoline vereniging „Hi?r 's ek weer" te Nieuwerkerk en de deklamator W. Siebesma te Andijk. Over het on derwerp: „Vijftig jaar C.N.V" zal het woord worden gevoerd door de he?r J van Soelen. Een slotwoord zal worden gesproken door ds. M. van der Klis te Zierikzee. Vergadering Coöperatieve Vrouwenbond Onder leiding van de presidente mevr. L. Broekema-Snijders, ver gaderde vorige week de Coöpera tieve Vrouwenbond. Een aantal nieuwe leden bleek zich te hebben aangemeld. De vergadering viel juist op St. Lievensdag, zodat er alle aanleiding was voor een his torische causerie, die werd ver zorgd door de heer P. van Beveren, archivaris der stad. Uit het be- langwekend betoog van de heer van Beveren bleek opnieuw, dat de inwoners van Zierikzee, nog maar al te weinig afweten van de boeiende historie der stad. Zeer interessant was de betekenis van de verschillende straatnamen, die alle een historische achtergrond hebben. Uiteraard moest de spre ker zich beperken, want met de historie van Zierikzee kan men inderdaad alle richtingen uit. Na de pauze werd een groot aantal vragen gesteld, die op deskundige wijze werden beantwoord. Na af loop kreeg de spreker een dank woord van de presidente, die nog mededeelde dat het St. Nicolaas- feest van de Bond zal worden ge houden op 1 december a.s. OOSTERLAND Winterprogramma Culturele vereniging Op donderdag 19 november a.s. start de Culturele Vereniging met het winterprogramma. De eerste avond wordt verzorgd door de heer D. Hack te Renesse, die in het Chr. Verenigingsgebouw zijn unieke serie kleurendia's zal ver tonen van het leven der insecten. Tesamen met het wetenschappelijk volkomen verantwoorde commen taar, vormt het geheel een pro gramma van uitzonderlijke schoon heid en leerzaamheid- Europese ministers van onderwijs bijeen DEN HAAG, 14-11. Na de con ferentie van de ministers van on derwijs van België, Duitsland Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Luxemburg en Nederland, die don derdag en gisteren in het vredes paleis te Den Haag is gehouden, is een communique uitgegeven waar in wordt gezegd, dat de conferen tie een officieuze bespreking was, die een openhartig en vriendschap pelijk karakter droeg. „De ministers hebben de nadruk gelegd op het steeds groter wor dend belang van opvoeding en cultuur in een wereld, waarin de eisen der techniek en van de maat schappelijke ontwikkeling tot een geheel nieuw evenwicht zullen moeten leiden in de opleiding van de mens. Het streven naar dit evenwicht vraagt om de actieve aandacht van de openbare mening en verzwaart de verantwoordelijk heden van de ministers die belast zijn met de zorg voor onderwijs en wetenschappen", aldus het com munique. „In dit verband heeft de minis tersconferentie gesproken over het vraagstuk van de onmisbare co ördinatie van de onderzoekingen en de acties, die op opvoedingsge- bied gevoerd worden door de ver schillende Europese en internatio nale organisaties wier specifieke taak niet de opvoedingsproblema tiek is. Deze onderzoekingen en acties kunnen slechts tot een goed resultaat en verdere ontplooiing leiden met medewerking van de autoriteiten, die in ieder van de landen op ministerieel niveau voor de opvoedingsvraagstukken ver antwoordelijk zijn. De minister zijn overeengekomen deze vraag stukken in hun resp. landen aan de orde te stellen en hierop ver volgens gezamenlijk in hun vol- I gende bijeenkomst terug te zien. MEVO I-WOLPHAARTSDIJK I 10-2 Zonder hierop verder commen taar te leveren kan gezegd worden dat dit een zeer onprettige wed strijd is geweest, waarbij MEVO de behaalde overwinning ten volle heeft verdiend. MEVO speelde voor rust tegen de sterke wind in en wist enkele aan vallen op te bouwen, die geen re sultaat hadden, mede doordat voor het doel ?erst de man en daarna de bal werd weggewerkt. Nadat H. de Oude in het beruchte gebied reeds eenmaal ten val was gebracht, wat met een indirecte vrij? trap werd beloond, werd toen dit voor de tweede maal gebeurde een straf schop toegewezen, die Haverhoek nam en in een doelpunt omzette (1-0). MEVO ontsnapte daarna aan een doorboring toen de bal tegen de paal werd geschoten, in het veld terugsprong en de toegestormd? rechtsbinnen er juist onderdoor kopte. Toch kwam de gelijkmaker toen uit een hoekschop de bal in de doelmond draaide en in het doel werd gelopen. Na een oponthoud, benut voor het afkoelen van de ver hitte gemoederen, ging het spel weer verder, waaruit bij een aan val Haverhoek 2-1 maakte, toen een reeds door K. de Oude inge schoten bal werd weggewerkt en door Haverhoek werd opgevangen en ingeschoten (2-1) Wolfaartsdijk wist niet te profiteren van het windvoorde?!, terwijl de gevaarlijk ste man in de voorhoede, Linden- berg, geen schijn van kans kreeg om gevaarlijk te worden. Weer vergrootte MEVO zijn voorsprong toen Haverhoek over de bal stapte en de achter hem staand? K. de Oude doelpuntte (3-1) Na de rust speelde MEVO met de wind mee en Wolfaartsdijk wist slechts spo radisch over de eigen helft te ko men. Toen Stoutjesdijk, meegeko men uit d? verdediging, zich vrij speelde en een schot loste kwam de stand op 4-1. Dit vijfde doelpunt ontstond weer uit een strafschop, nu wegens hands en ook nu weer was het Haverhoek die deze hard inschoot (5-1). H d? Oude maakte 6-1 uit een voorzet van Lupgens, terwijl de laatste er 7-1 van maak te, toen hij er alleen van tussenuit trok. Nog eenmaal wist Wolfaarts dijk het net te vinden, toen uit een voorzet de bal werd ingekopt (7-2). MEVO stelde hiertegen nog twee doelpunten, waarvan no. 8 door Nolet en no. 9 door K. de Oude (9-2). De tiende en laaste goal ont stond toen Verstelle zijn optreden van deze middag besloot door in eigen doel te schieten, welke goal door velen als de mooiste uit deze wedstrijd werd betiteld (10-2). Als slotconclusie kan worden (zonder hiermee iemand te kort te doen), dat de jeugdige Ton de Jonge in deze wedstrijd de beste man was. BILJARTEN Om het gewestelijk kampioenschap 5e klasse lihre K.N.B.B. NIEUWERKERK, 14-11. In hotel ,De Meebaal" te Nieuwerkerk von den zaterdag en zondag de wedstrij den plaats om het gewestelijk kam pioenschap 5e klas libre van de K.N.B.B. Het is een uitstekend toer nooi geworden, waarin vaak sterk werd gespeeld en waarbij van spannende partijen viel te genie ten D? laatste partij tussen de Zeeuw A. Boonman en J. Taabe moest de beslissing brengen De jeugdige Boonman, die technisch zeker de meerder? was van zijn te genstander, moest in de meer ge routineerde en uitstekend band spelende Brabander zijn meerdere erkennen. Na afloop ontvingen alle spelers uit handen van de dis- trikts-voorzitter de heer A. Brand een aandenken. A. Boonman kreeg voor het feit dat hij de hoogste se rie scoord? en het hoogst partij-ge middelde haalde nog een extra prijs in ontvangst te nemen. De geweste lijke voorzitter de heer A. C. Uit- endaal te Breda reikte aan d? kam pioen de bondsmedaille uit met een toepasselijk woord. Taabe Is nu ge rechtigd deel te nemen aan de na tionale kampioenschappen welk? 14 en 15 december a.s. te Roermond zullen plaats vinden. Ten slotte dankte de voorzitter van O.K K., die zich uitstekend van zijn taak als wedstrijdleider heeft gekweten, voor d? uitstekende en prettige sa menwerking, De volledige uitslag is: pat. 8 rarob. bit. Ka hp. gtm. alflem. gcra. J. Taabe, Eindhoven 10 250 158 9 1,79 1,58 A. Boonman, Ovezande 6 235 148 11 2,08 1,59 A. van Loon, Aarle-Rixtel 6 217 152 10 1,92 1,43 M. de Vin, Nieuwerkerk 4 180 178 8 1,14 1,01 A. Ketelaar, 's-Hertogenbosch 2 224 180 9 1,52 1,24 W. Jacobs, Br?da 191 172 8 1,35 1,11 AGENDA WESTHOEK Morgen (dinsdag) Haamstede: Tuinbouwschool, 7.30 uur, Pomona, ir. v. Hennik. Burgh: hotel Het wapen van Burgh, 7.45 uur, Vogelwacht, Simon de Waard. MARKTBERICHTEN EierprUzen V.E.C.E. In de periode van 9 november tot en met 14 novemb?r werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eieren V.E CE. uitbetaald f 2,27 per kg. Voor vuilschalige en gewas sen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 16-11. (Officieuze notering per 100 kg.): Tarwe, fran co per schip doorsneekwaliteit, le vering deze week tot f 32 schotvrij. Voedergranen, alles af; gerst zeer gedrukt; Maalgerst, naar kwaliteit, tot f 25,75; Kippegerst, idem f 26,75. Haver, ongepunte op monster, tot f 26,00; Rogge, doorsneekwaliteit, tot f 23,50; Peulvruchten, franco Rotterdam; Groene erwten, op monster, tot f 47; Schokker, idem, tot f 45; Bruine bonen, boeren- schoon op monster, tot f 120. Veemarkt te Rotterdam Als gevolg van een kleine storing in de telexverbinding kwamen wij niet in het bezit van de cijfers van de Rotterdamse veemarkt van he- den(maandag)morgen. Redactie. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse D: RKFC-Zierikzee 2-2; Steenbergen-METO 5-3; Axel-Zee land Sport 0-4; ODIO-Halsteren 1-1 Zeelandia-RCS 0-2; Corn. Boys- Hontenisse 2-1. 4e klasse G: Renesse-Hansweert- se Boys 3-2; Oude Molen-Grens wachters 5-1; NSV-Kaaise Boys 1-5; SC Gastel-De Schutters 2-0, Afdeling Zeeland le klasse B: Burgh II-Brouwers- haven 2-1. 2e klasse C: Brouwershaven II- Zierikzee III 3-5; Dreischor II- SVOWK II 9-2; Zonnsmaire-Zon- nemaire II 7-0. Zaterdagmiddagcompetitie le klasse: MEVO-Wolfaartsdijk 10-2; Spui-Hoek 4-0; Kapelle- Krabbendijke 4-0; Veere-Tern Boys 0-4; Wemeldinge-Serooskerke 3-2. 2? klasse C: Duiveland-MEVO II 1-1; Burgh III-WIK 0-1; Bruse Boys-Zeemeeuwen 2-1. 3e klasse C: WIK II-Brouwers- haven III 0-3; SINOTO II-Burgh IV 8-4. Junioren Junioren groep B VIII: Zeemeeu wen B I-Zierikzee B I 0-16; Re nesse B I-WIK B I 2-0. Jnioren groep B IX: MEVO B II- Brouwershaven B II 9-0; SINOTO B I-Zierikz?e B III 2-4; SVOWK B I-Zierikzee B II 1-4. Brouwershaven II-Zierikzee Hl 3-5 Zondagmiddag heeft Brouwers haven II, ondanks een licht over wicht, niet kunnen winnen van Zie rikzee III, waarbij vooral de schuld te wijten was aan de vele gemiste kansen in de Brouw-voorhoede en de off-day van doelman De Jonge. Brouw start met enige mooie aan vallen, maar allengs weet Zierikzee het spel te verplaatsen en praktisch de hele wedstrijd het middenveld te beheersen. Een schot van Peute ketst tegen de staander en een schuiver van v. Geesbergen gaat via een been van de keeper corner. Brouw krijgt een mooie scorings kans als de bal enige malen wordt ingezonden; doelman De Zeeuw maakt echter het gevaar onschade lijk. Even later vangt v. Zalm een uittrap op en linea recta vliegt de bal langs de doelman (1-0). Een mooie schietkans laat Bos onbenut. Zierikzee drukt Brouw in de ver dediging en met kunst en vliegwerk moeten de achterwaartsen ingrij pen. In de 29e minuut schiet Peute uit een vleugelvoorzet hard in (1-1). Tien minuten later besluit midvoor Stoutjesdijk een solorush met een strak schot (1-2). Als er 41 minuten gespeeld zijn lost Peute uit een vrije trap een hard schot dat De Jonge verrast (1-3). Opnieuw weet Brouw zich te herstellen en net voor rust geeft Rhoon vanaf de vleugel een vlijmscherp schot dat doel treft (2-3). Na de rust opnieuw een over wicht van Brouw, maar het is treu rig te zien hoe vele scoringskansen om zeep worden geholpen. Een ko gel van Rhoon stopt De Zeeuw keu rig. Spil v. d. Werve is het grote struikelblok bij de gasten. Als Peute vanaf het middenveld een hard schot lost dat doel treft, wordt het afgekeurd wegens buitenspel. In de 27e minuut weet C. van Dienst mooi door te breken en zijn schot bete kent de gelijkmaker (3-3). Drie mi nuten later schiet Peute onder de vallende De Jonge door en weer hebben de rood-zwarten de leiding (3-4). Als De Jonge bij een aanval ver uit doel is, glipt Stoutjesdijk langs hem heen en schiet in het verlaten doel (3-5). Een doelpunt van Bolkenbaas wordt wegens bui tenspel afgekeurd. Met enige mooie kansen voor Brouw blaast scheids rechter Speelman einde. Burgh n-Brouwershaven I 2-1 Onverwacht is het de Burgh-re- serves gelukt met het kleinst moge lijke verschil de ploeg uit Brou wershaven te verslaan. Een gelijk sp?l was hier beter op zijn plaats geweest. De groen-witten moeten voorlo pig volstaan met wat ongevaarlijke aanvallen, totdat Jopie Deurloo in de 14e minuut een soloren onder neemt, om d?ze te besluiten met een laag schot dat via keeper v. d. Bos in het doel verdwijnt (1-0). Brouw verhoogt het tempo, en krijgt enige corners te nemen Uit een daarvan, door v. d. Wielen hoog genomen, kopt v. Schelven de ge lijkmaker achter keeper Boot (1-1). Brouw dat wat windvoordeel heeft, blijft in de meerderheid, doch bijna alle aanvallen worden door spil Jan v. Nieuwenhuize, die deze wedstrijd de beste speler van het veld was, onderschept. Bij een plotselinge Burgh-uitval zien we de doorgebro ken v. d. Werf al doelpunten, doch hij schiet naast. Een zelfde goede kans brengt M. Dijkman om zeep, waarna ook v. d. Werf de juiste richting niet kan vinden. Ook Tuin. man lost een hard schot, ook dit gaat naast. Brouw krijgt het in deze periode hard te verantwoorden, doch door d? onproductiviteit van de Burgh-voorhoede blijft de stand gelijk. Vlak voor rust verknoeit Kooman een prachtkans voor Brouw Ook na de rust worden aan weerszijden een aantal kansen ge mist, die all? door onbesuisdheid gemist worden. Een hard schot van v. Dienst vliegt buiten bereik van keeper Boot tegen de lat. Ook Dijk man breekt eens door moar ook zijn schot vliegt in het zijnet. Een fraaie saf? verricht Boot bij een kogel van Platteschorre Een goed door Deur loo genomen hoekschop kopt Dijk man juist via en over de handen van v. d. Bos in het doel (2-1), in welke stand geen verandering meer komt. Burgh III-WIK I 0-1 Het hoog genoteerde Burgh III heeft zaterdagmiddag een bittere pil moeten slikken tegen de man nen uit Kerkwerve. Burgh was het meeste in de aanval, maar WIK maakte het doelpunt. Het begin is al direct sensationeel als rechts back Viergever op zijn keeper terugspeelt, maar bijna in eigen doel schiet. De bal gaat nu corner. Aan de andere kant kan keeper v. d. Zande door snel uit lopen een zek?r doelpunt voorko men. Een vrije trap tegen Burgh wordt door v. IJsseldijk naast ge schoten. Voor Burgh schiet van Zuijen een vrije schop in handen van de keeper. Als keeper v. d. Zande reeds g?passeerd is schiet hij tegen de paal, waarna de bal via de gehele doellijn tegen de andere paal rolt, om dan in het veld weg gewerkt te worden. Burgh komt dan sterk in de meerderheid, doch haar voorhoede ziet geen kans doel punten te maken. Roos en Mooy krijgen goede kansen om te scoren, doch beiden vinden keeper Kloet, die een prachtige indruk achterliet, op zijn post. Ook v. Zuijen schiet nog eens naast. Na de rust wordt het eerste Burgh-schot op specta culaire wijze door de WIK-ke?per tot corner verwerkt. Kerkwerve komt er nu beter in, en ondanks het windnadeel komt ze af en toe ge vaarlijk voor het Burgh-doel. Als v. IJsseldijk de kans van de dag krijgt, verzuimt hij om in te schier- ten, waardoor de Burgh-achter- hoede kan wegwerken. Even later doet Bil het beter, als rechts back de Haan komt te vallen, zijn keeper hem te hulp komt, om met lede ogen aan te zien dat uit d? wirwar Bil in het verlaten doel schiet (0-1). Burgh speelt nu een verloren wed strijd, hoewel Kloet op de rechts buitenplaats een aantal goede voor- z?tten geeft, die het binnentrio niet had moeten missen. Junioren Renesse B I-WIK B I 2-0 Het bezoekende WIK heeft de thuisclub uitstekend partij gegeven en pas diep in de 2e helft slaagde de thuisclub er in de overwinning veilig te stellen. Over het geheel genomen had Renesse een veldover- wicht, maar dank zij vooral het uit stekende werk van de WIK-doel- man konden zij dit ni?t in een ho gere score tot uitdrukking bren gen. Voor de rust gaf Job de Feiter met een goed geplaatst schot de thuisclub de leiding, waarna ten slotte Lauwerse in d? tweede helft de eindstand op 2-0 bracht. ADVERTENTIES Voor de zeer vele blijken van belangstelling, voor en tijdens ons huwelijk ondervonden, zeg gen wij, ook namens weder zijdse ouders, onze hartelijke dank. J. VAN VOORTHUIJSEN P. I. VAN VOORTHUIJSEN- VAN DER WIELEN Randwijk (Gld.), Bredewég SUCCESJES Diversen: Walt Disney's „Donald Duck" en andere verhalen. Prijs f 1,95. Prachtboek voor de jeugd! L. C. Hoogerhuis, Renesse. Verloren: tussen Zierikzee en Bruinisse of Zierikzee en Brouwershaven: een auto-spatlap (Ford). Terug te bezorgen: Centrale Werkpl., Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3