HIVELLA leeuwenfabels Schoorsteen Huidgenezing VERSTREKKINGEN DOOR ALGEMENE ZIEKENFONDSEN AMSTERDAM, 12-11. Op voor- stel van de ziekenfondsraad - zo deelt deze mede - heeft de minis ter van sociale zaken en volksge zondheid de voor het jaar 1959 ge troffen bijzondere regeling voor de verplicht-verzekere poliomyelitis- patiënten, die met een beade mingstoestel in een zogenaamd beademingscentrum (ziekenhuis) worden behandeld, met een jaar verlengd. Op billijkheidsgronden is de regeling tevens uitgebreid tot andere verplicht-verzekerde patiënten die ter behandeling met een beademingstoestel in een be ademingscentrum zijn opgenomen. De regeling houdt in, dat bedoel de patiënten na het verstrijken van de maximum termijn van 70 dagen ziekenhuisverpleging recht behouden op verpleging tegen een bijbetaling hunnerzijds van 25 pet. van de verpleegkosten. Voorts heeft de minister, even eens op advies van de zieken fondsraad, een beschikking gege- vaardigd, waarin het recht van verplicht-verzekerden op vervoer per auto en een vergoeding van reiskosten (per openbaar vervoer middel) wordt geregeld. Door deze beschikking, die op 1 januari 1960 in werking treedt, worden enkele bezwaren, die aan de huidige re geling voor het vervoer van zie ken zijn verbonden uit de weg ge ruimd en de rechten van de ver zekerden iets verruimd. Verschil in bijbetaling vervalt Het thans bestaande verschil in bijbetaling voor vervoer per per sonenauto en per ziekenauto ver valt. De bijbetaling is voor beide soorten vervoer bepaald op f 1,80 per rit. Met dien verstande, dat bij vervoer van meer dan één pa tiënt in dezelfde auto iedere ver zekerde een evenredig deel van dit bedrag voor zijn rekening neemt. De verzekerde, die in een tijdvak van 30 dagen voor zich en zijn ge zin voor vervoer meer dan f 10,- heeft bijbetaald, kan het bedrag boven f 10,- van zijn ziekenfonds terugontvangen, tenzij het minder dan f 0,50 bedraagt. Deze restitu tie is evenenes mogelijk voor ver voer in verband met een langduri ge behandeling voor een de de zelfde aandoening. Vergoeding van reiskosten (trein, bus) wordt mogelijk gemaakt voor nagenoeg dezelfde gevallen als waarin een verzekerde per auto voor rekening van het fonds kan worden vervoerd, zulks in tegen stelling tot de huidige regeling, die de mogelijkheden van vergoe ding aanzienlijk beperkt. Het eigen risico van de verzekerde is be paald op f 5,- per periode van 30 dagen of per periode van langdu rige behandeling voor dezelfde aandoening. De familie heeft een grote woon keukenDaar keukent men in en daar woont men in. Daarom brandt vaak in de keuken de kachel en brandt niet vaak de kachel in de woonkamer. Zo nu en dan wordt die kachel aangestoken. Zo ook na de storm van onlangs, die - gelijk bekend - ge-paard ging met slagre gens. Slagregens dringen overal doorheen en er komt een kilaan- doende vochtigheid in gedeelten van het huis, waar niet regematig gestookt wordt. Althans zo ziet en voelt men het vaak. Zo kan het. Enkele dagen na de storm (van onlangs) zei Zierikzeese moe tegen haar man: „je moest de kachel in de kamer nu eerst maar eens aan makenPa trof daarop zijn voor bereidingen, met hout en papier, met een scheutje olie en een lucifer Nu is pa in zijn hart een roman ticus en als hij de eerste brand in de kachel heeft, dan kijkt hij buiten altijd even omhoog. Krinkelende en dwarrelende rook in de wind immers is mooi vrienden. Kijken naar boven als de kachel pas aan is, is helemaal niet gek. Pa moest toch nog naar buiten, want het eerste vuur diende gecon solideerd met een pittig kitje kolen. Gekolenbakt stapt pa naar buiten, naar de schuur en terugkomende kijkt hij naar boven om de krin kelende en dwarrelende rook van het eerste begin te zien. Maar er was geen rook en - dat is nu het uitzonderlijke van de situatie - er was ook geen schoorsteen. Er was een grijze luchtvlek op de plaats waar anders de schoorsteen was. Zo iets frappeert natuurlijk. De uitleg van het mysterie is met een verklapt. De schoorsteen ivas dupe geworden van de gierende wind en lag nu ergens tegen hei dak van buurman aangevleid. Al drie dagen lang. Hoewel brandend van verlangen dit nieuwtje mede te delen aan zijn ega, is de ontdekker toch geens zins onthutst het huis weer binnen gestapt. Zijn eerste werk nadien De „stormpolis" opzoeken en de „verzekering" bellen of de schoor steen er af kon. Kan niet" zei de verzekeringsman; polis voorziet daar niet in. Toen pas was pa ont hutst. Twee klappen achter elkaar is (soms) ook net teveel! EILANDMAN. De Gaulle in april naar Engeland PARIJS, 12-11. - President De Gaulle zal van 5 tot 8 april a.s. een officieel bezoek aan Engeland brengen. Dit is donderdag in di plomatieke kringen te Parijs mee gedeeld. Angst en boete SESTOSAN GIOVANNI, 12- 11. Lucia Arzuffi, een 29- jarige Italiaanse fabrieks arbeidster, is woensdagavod dubbel gestraft. Toen zij het station van Greco (in de buurt van Milaanoprende om haar trein naar huis te halen reed deze juist weg, maar zij slaagde er in op de treeplank te springen. Tot haar schrik ging de deur niet open en zij was gedwon gen de drie kilometer naar haar woonplaats, Sest'osan Giovanni, aan het handvat van het portier te hangen. Bij aankomst moest 2ij we gens shock naar een eerste- hulppost worden gebracht. Een tweede shock kreeg zij toen de spoorwegmaatschap pij haar nog een boete gaf wegens overtreding van de reglementen. De persoonlijke adviseur van president Tsjiang Kai Sjek, Tsjeng Kang, heeft donderdag in Canber ra op een persconferentie ver klaard dat volgens betz'ouwbare inlichtingen de Chinese commu nisten weer troepen concentreren in het kustgebied tegenover For mosa. Ingezonden mededeling drink zoveel U wilt RTVELLA is een zuivere alcoholvrije drank ennon-filling geeft dus nooit dat "volle" gevoel. Fris, gezond en heerlijk van smaak. tanden dan andcU EEN fRIESCHE VUG-D0M0 PRODUCT mm De Rivella-glazen-actie gaat door! Blijft dus doorsparen. De Rivella-glazen zijn gratis verkrijgbaar tegen inlevering van 50 punten. Da letter E van het etiket van de grote gezinsiles (3/4 Itr.) heeft een waarde van 2 punten en de E van het normale flesje (1/4 Itr.) 1 punt. Opzenden In gesloten envelopPostbus 345, Leeuwarden. WAARDIGE TAAL IN INDIA Verband tussen voorspoed van landen en zedelijke beginselen Zo nodig bloedvergieten voor grensbescherming SANGROER, 12-11. De stafchef van het Indiase leger, generaal K. S. Thimayja, heeft donderdag ver klaard dat er geen gevaar aan de noordelijke grens bestaat. „Ons leger is sterk genoeg om het berg gebied te verdedigen en wij zullen bloed vergieten om dit te bescher men". Thimayja die op een bijeenkomst van oud-strijders sprak, zei in ant woord op een adres van militairen uit het gebied van Sangroer dat nationale discipline van het hoog ste belang is. In Anand in de staat Bombay heeft de Indiase vice- president, dr. Radhakrisjnan, op een studentenbijeenkomst ver klaard er zeker van te zijn, dat de regering bij haar vastbesloten en verzoenende politiek de grens vraagstukken zal oplossen en de territoriale onschendbaarheid van India zal beschermen. De wereldgeschiedenis van At- tila tot Hitier toont dat de landen die hun vertrouwen stellen m macht en niet in het recht, er met SPEURTOCHT IN DE NATUUR De mens gaf koning Nobel eigenschappen die hij niei bezif Wanneer wij ons een mening moeten vormen over de leeuw en wij gaan daarbij af op de verhalen en dierfabels die er over hem in omloop zijn, dan krijgen we de indruk, dat er geen grotere gewel denaar bestaat dan de door La Fontaine zo fraai geschilderde No bel, koning der dieren. Goed, we kunnen het er allemaal over eens zijn dat de leeuw iets koninklijks heeft, vooral de man netjes wanneer zij in het bezit zijn van hun imponerende manentooi. Maar dat neemt niet weg, dat de leeuw niet de grootste katachtige is, zoals meestal gedacht wordt. De grootste kaachtige is de Sibe rische tijger. Evenmin is de leeuw het grootste roofdier, want dat is de Kodiakbeer uit Alaska. Trots kent de leeuw niet, want dat is een begrip, dat slechts in het zelfbe wuste gevoelsleven van de mens thuishoort. Evenmin is de leeuw zonder vrees, want er zijn ver schillende dieren die hij uit de weg gaat, wetende dat zij geen partij voor hem zijn en zo is hij dus ook niet de machtigste onder de die ren. Geen bloeddorst Uit vele verhalen zou men de indruk krijgen dat de leeuw een bloeddorstig dier is, maar ook dat is niet juist. In streken waar leeuwen voorkomen kan het heel goed gebeuren, dat zij heel vredig dicht in de nabijheid van een gra zende kudde prooidieren liggen te rusten. Het merkwaardige is dan, dat de grazende dieren in weerwil van het feit, dat zij zich van de aanwezigheid van de leeuw volko men bewust zijn, niet bang wor den, doch rustig voortgaan met hun maaltijd. Een verzadigde leeuw is in het geheel niet agressief of bloeddorstig en Iaat andere dieren volkomen met rust. Dat weten de prooidieren ook en zij voelen en zien aan de gehele houding van de leeuw of hij voor hen gevaar oplevert of niet. De leeuw is de enige van de kat- achtlgcn die een gezelligheidsdier Is en dus In familieverband leeft. De andere katachtlgen zijn erg eenzelvig en gaan eenzaam door het leven. De jacht van de leeu wen is daar ook op afgesteld en meestal jagen ze in troepverband op hun geliefkoosd prooidier, de zebra. Enkele stoere mannetjes jagen dan met hun gebrul de kud de op, die een eindje verderop in een listig opgezette val loopt, waar wijfjes cn jongen hen opwachten. Het gebrul van de leeuw is trou wens verbonden aan hun groeps verband, want op die manier hou den zij onderling contact, het is dus een soort communicatiemiddel. Ongevaarlijk van nature In wezen is de leeuw voor de mens niet gevaarlijk. Een leeuw zal onder normale omstandighe den altijd een mens uit de weg gaan, slechts wanneer hij aange schoten is of in het nauw wordt gebracht, gaat hij tot de aanval over en die aanval is dan zeer ge vaarlijk, omdat het een aanval uit angst is. Toch komt het voor, dat leeuwen speciaal op mensen gaan iagen. Het betreft hier in de mees te gevallen oude leeuwen, die om de een of andere reden niet meer in staat zijn hun normale prooi dieren te vangen. Dat kan bijvoor beeld veroorzaakt worden door lichaamsgebreken. Zo'n leeuw zou door honger moeten omkomen. Natuurlijk gebeurt dat niet zo gauw, want deze vleeseter weet zich dan wel te behelpen en schroomt niet om zijn maal te doen met vis. schorpioenen en derge lijke. Natuurlijk bevalt dit hem maar zeer matig en wanneer zo'n leeuw dan een kans ziet om een mens aan te vallen - meestal weer loze vrouwen of kinderen - dan laat hij zo'n heerlijk mals hapje zijn neus niet voorbij gaan. Wii mogen echter niet vergeten, dat dit van de leeuw een noodsprong is, die volkomen verklaarbaar is. Geen plaats meer De meeste mensen denken „een leeuw is een leeuw en daarmee uit", maar in werkelijkheid zijn er verschillende soorten leeuwen, zo als de Abessijnse, de Massai en de Indische leeuw. Tegenwoordig vindt men de leeuwen niet meer over zo'n grote oppervlakte ver spreid als vroeger. Er is geen plaats meer voor wilde dieren. Even voor onze jaartelling leef den er nog leeuwen in Grieken land en Turkije, waar men ze nu tevergeefs zal zoeken. Uit de bij belse verhalen wet enwe. dat ze in die tijd ook in geheel het nabije oosten voorkwamen, waar ze nu zijn verdwenen. Zo ook in noord en noordwest-Afrika. in Syrië, Irak en Pcrzië. Van do Indische leeuw loven er nog slechts enkele hon derden en in z.uid-Afrlka vindt men zo nog slechts in reservaten. wel bij varen. Er bestaat verband tussen de voorspoed van landen de zedelijke beginselen. Wij wen sen met China in vrede te leven en wij hopen daarom dat het land het pad van goede wil en verzoe ning zal volgen bij het regelen van de grenskwesties. In deze zaken pogen wij eerder tot het uiterste rechtvaardig en vriendschappelijk te zijn dan nationaal geweldig" Ingezonden mededeling Huidzuiverheid - Huidgezondheid Puisiies verdrogen door Purot-poedei Spaanse kroonpretendent verliet Nederland SCHIPHOL, 12-11. Don Juan, de Spaanse troonpretendent, is don derdagmorgen om 11.30 uur met een Viscount van de K.LM. naar Genève vertrekken. Hij zal enkele dagen bij zijn moeder, ex-konin gin Victoria Eugenia, die in Lau sanne woont, verblijven. Daarna reist Don Juan door naar Lissabon. Op uitnodiging van prins Bern- hard heeft Don Juan deelgenomen aan twee bijzonder prettig verlo pen jachtpartijen op de Veluwe, bij het Loo en op de ruige Hoek, in de omgeving van Apeldoorn. Voorts is Don Juan in de gele genheid geweest enkele industrie complexen van ons land te bezoe ken. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ZUTPHEN. De 22-jarige J., ver blijvende in de jeugdgevangenis te Zutphen is ontvlucht. De jonge man, die een cursus had gevolgd in de inrichting, moest examen af leggen in de rijkswerkplaats te Apeldoorn. In de middagpauze heeft hij de benen genomen. De vluchteling is nog niet achterhaald. WORMERVEER. De 55-jarige motorrijder M. J. Rusman uit Krommenie is op de provinciale weg Hembrug-Limmen in de ge meente Wormerveer bij het inha len van een auto op de linkerweg helft tegen een hem tegemoet ko mende trekker met oplegger ge reden. De motorrijder was op slag dood. ZWOLLE. In de Hoogstraat te Zwolle is de 13-jarige J. van Pij- keren met zijn fiets gevallen op het ogenblik dat een tankauto hem passeerde. De jongen kwam met het hoofd onder een achterwiel van de auto en was onmiddellijk dood. BRESKENS. De staatssecretaris van economische zaken, dr. G. M. J. Veldkamp heeft in Breskens de tentoonstelling ,Dit maakt Zeeuws- Vlaanderen' officieel geopend. De ze tentoonstelling wil, ten behoeve van de ontwikkeling van Zecuws- Vlaanderen, laten zien wat in de grotendeels ambachtelijke bedrij ven in Zeeuws-Vlaanderen wordt verricht. AMERSFOORT. De voorzitter van de christelijke middenstands bond, de heer H. de Mooy. die in Amersfoort in de bondsraad een rede heeft gehouden, heeft gezegd dat het midden- en kleinbedrijf in een crisisperiode leeft. Het mid den - en kleinbedrijf wordt onder gewaardeerd, aldus spreker. Eén op de twaalf inwoners van Hongkong is aan verdovende mid delen verslaafd, zo onthult een of ficieel verslag. Men wil de strijd tegen de zwarte handelaars verhe vigen cn daartoe o.a. de maximum boete tot bijna 70 pond en de straf maat tot tien jaar verhogen. 's-GRAVENHAGE. In Frankrijk 2ijn twee Nederlandse toeristen verongelukt, toen hun auto in botsing kwam met een vrachtwa gen. Zij waren op slag dood. Het ongeval gebeurde op de nationale weg nr. 6 bij Romaneches-Thorins (departement Saone et Loire). De stoffelijke overschotten van de slachtoffers, wier namen door de politie ter plaatse worden opge geven als Hendrik Kranenburg, oud 44 jaar en zijn vrouw Juliana Kranenburg, 40 jaar, afkomstig uit Den Haag, zijn naar het zieken huis te Mason overgebracht. Ingezonden stukken Mijnheer de Redakteur. Het mooie artikel van de beken de ornitholoog, de heer Vijverberg te Noordgouwe in het Zeeüwsch Tijdschrift, waarvan ook een uit treksel in Uw blad verscheen be treffende „Kakkersw^el" was vele natuurliefhebbers op ons eiland uit het hart gegrepen. De beide inun daties, eerst uit de tweede wereld oorlog en later de watersnood heb ben helaas veel natuurschoon op Schouwen-Duiveland doen verdwij nen, En tengevolge van deze laatste is de herverkaveling gekomen, wel ke, hoe goed en economisch bedoeld wellicht, vrijwel de laatste mooie plekjes te niet deed. Want het is niet alben Kakkersweel dat van de kaart ging, hoeveel plassen zijn er nog over, waar vroeger het water hoentje vrolijk rondzwom, en met de andere waterbewoners het met riet omzoomde water bevolkte. Voornamelijk ook in onze gemeente geboorteplaats van de heer Vijver berg, waar hij zijn, naar zijn schrij ven, vrolijke, vrije en onbezorgde j^ugd doorbracht, oudtijds een der mooiste plaatsen van Duiveland, is weinig meer over van het hoogge roemde natuurschoon Daar waren de bospartijen, de watervijvers, de met vogels gestoffeerde weilanden die de jonge Vijverberg zo zeer be koorden, dat hij menig uurtje in deze stille eenzaamheid vertoefde, en waarvan hij in zo menig artikel op boeiende wijze wist te vertellen. En nu weet ik mij de tolk van vele natuur- en historieliefhebbers wan neer wij op deze wijze een vrien delijk verzoek richten tot de heer Vijverberg, teneinde hem te vragen in een reeks artikelen in de Zierik- z->esche Nieuwsbode, welke door zo goed als iederéén op ons eiland ge lezen wordt (in tegenstelling met het bovengenoemde Zeeuwsch Tijd schrift), te vertellen van zijn vele jeugdherinneringen temidden van bos en water, van vogels en andere waterbewoners, op de hem eigen boeiende wijze. Herinneringen die een helder licht werpen op toestan den, zoals deze zich omstreeks de eeuwwisseling en even daarvoor, in onze gemeente en op het eiland voordeden. Hopelijk zal onze be jaarde vogelkenner en natuurlief hebber hiervoor in staat zijn. Wij kunnen hem reeds nu de verzeke ring geven, dat zijn memoires met belangstelling gelezen zullen wor den. Oosterland. L. A CAPELLE. SPORT VOETBAL Burgh U-Zierikzee II 0-3 Een technisch superieur Zierlk- zee II heeft twee derde van de wed strijd zijn wil, aan de, ditmaal fa lende Burgh-ploeg, opgelegd. Op papier had Burgh een sterk elftal, doch het verband was zoek en voor al de voorhoede was zwak, wat o. m. uitkwam doordat het eerste schot op het Zierikzee-doel pas in de 17e minuut na de rust werd ge lost. De verdediging was zeker het beste deel van de ploeg. Bij Zie- rikzee vielen F. v. d. Westen en Verwest op. Reeds in de 6e minuut voorkwam Tuinman een zeker doelpunt, toen hij de bal uit het verlaten doel kop te. Toen een der Zierikzee-spelers de bal binnen het strafschopgebied opraapte, omdat de bal uit was ge weest, kreeg Burgh terecht een strafschop te nemen, die Tuinman echter tegen doelman Verbraak op schoot. Zierikzee werd nu sterker. Een schot van v. d Westen ging via de paal naast, en een kogel van Basting stopte doelman Verton uit stekend In de 25e minuut nam Zie rikzee de leiding door F. v. d. Wes ten (0-1) en 5 minuten later ver hoogde dezelfde speler bij een doel- worsteling met een harde schuiver deze voorsprong (0-2). Verton ver richtte hierna enige fraai reddin gen. Vlak voor de rust moest L. v. Nieuwenhuize zich wegens blessure laten vervangen door A. v. d. Werf, die de rechtsbuitenplaats innam, waardoor C. Rijnberg rechtsback werd. Na de rust zakte het tempo aanzienlijk. Burgh zette ook enige aanvallen op Bom loste een schot, dat echter te zacht was om succes op te leveren. Bij een kopduel liep v. d. Westen een bloedende hoofd wonde op Na verbonden te zijn speelde hij echter verder. Later liet hij zich echter vervangen door Wijsman, Na een doorbraak schoot Bouwman via een Zierikzeese hand naast. De hieruit ontstane hoek schop leverde echter niets op. Deur- loo miste een prachtkans na een voorzet van Bom. Aan de andere kant passeerde Basting de Burgh- verdediging, waarna hij de stand op 0-3 bracht. In de laatste minu ten miste Bouwman twee opgeleg de kansen. Rijnberg en Jac. van Nieuwenhuize wisten door goed in grijpen verdere doelpunten te voor komen, zodat met onveranderde stand het einde kwam. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel Zierikzee I niet kansloos tegen RKFC I. Renesse mag het bezoekende Hansweertse Boys niet onderschatten. Zierik zee II-Burh I kan een spannende wedstrijd worden. MEVO I krijgt de handen vol aan Wolfaartsdyk I VOETBAL K.N.V.B. In de 3e klas D gaat Zierikzee zondag op bezoek bij RKFC te Bergen op Zoom. Voor de bezoekers zit in deze wedstrijd wel een kansje de volle winst mee naar huis te brengen. De thuiswed strijd tegen METO zal voor het lei dende Steenbergen wel niet veel moeilijkheden opleveren. Axel daarentegen krijgt het tegen Zee land Sport heel wat moeilijker en de Zeeuws Vlamingen zullen zich wel tot het uiterste moeten inspan nen om baas in eigen huis te blij ven. Zeelandia gaat met de beste papieren de strijd aanbinden met RCS, terwijl CornBoys-Hontenis- se het terrein voordeel de doorslag kan geven. Hekkesluiter Halsteren wist vorige week op verrassende wijze zijn eerste winstpuntje bij METO te bemachtigen jnaar of liet dit kunststukje nu ook bij ODIO weet uit te halen valt nog te be twijfelen. Renesse krijgt in de 4e klas G bezoek van Hansweertse Boys dat tot nu toe nog niet veel plezier heeft gehad van de indeling in deze afd. Op papier zou het een gemakkelijke overiuinning moeten worden voor de thuisclub in deze Zeeuwse derby, maar wij geloven dat dit in de praktijk nog lang niet zo gemakkelijk zal vallen. Wellicht geeft de S-l nederlaag welke Re nesse indertijd bij de promotiewed strijden op eigen terrein van de Boys kreeg te slikken nu de nodige inspiratie om de volle winst bin nen te halen. Oude Molen zal alle zeilen moeten bijzetten om althans een gedeelte van de winst tegen Greyiswachters binnen te halen. Voor Cluzona zit in de thuiswed strijd tegen Noordhoek een kleine kans op de eerste overwinning, ter wijl SC Gastel als favoriet start te gen De Schutters. NSV is op eigen terrein een moeilijk te kloppen te genstander en Kaaise Boys zal er zondag dan ook zeker goed aan doen de club uit Nispen niet te on derschatten. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. In de le klas B gaat koploper Burgh op bezoek bij Zierikzee II. Weet het elftal uit de Westhoek ook deze klip met goed gevolg te omzeilen dan zijn zij ook dit seizoen al tueer ze ker van de titel. De reserves van Zierikzee zullen zeker alles in het werk stellen om hun kleine kans te behouden maar dan zal het zondag moeten winnen, wat zeker niet mee zal vallen. Brouwershaven geven wij kans op een kleine zege bij het bezoek aan Burgh II. In de 2e klas C kan Zonnemaire in de wedstrijd tegen het 2e elftal weinig gebeuren. Brouwershaven II staat voor een heel wat lastiger taak en het valt nog te bezien of zij er in zullen slagen het ook nog lang niet kans loze Zierikzee III van het lijf te houden. Dreischor II geven wij de beste kansen op de volle buit tegen SVOWK II. ZATERDAGMIDDAGCOMPETI TIE. In de le klas komt MEVO op het sportpark tegen Wolf aartsdijk in het veld. De positie van MEVO op de ranglijst is nog steeds niet rooskleurig en voor goed zouden zaterdag de puntjes in Zierikzee moeten blijven, waarvoor zeker een kans aanwezig is Hoek zal het bij Spui niet gemakkelijk krijgen en het zou ons niets verwonderen als de leiders hier een puntje moesten achterlaten. Als Kapelle de aan sluiting met de kopgroep niet wil verliezen zal het thuis van Krab- bendijke moeten winnen toat zeker niet gemakkelijk zal gaart. Veere heeft weer het pad der overwinning terug gevonden en daar kon zater dag Tern. Boys wel eens de dupe van ivorden. Wemeldinge kan twee kostbare puntjes binnenhalen tegen het bezoekende Serooskerke. In de 2e klas C is Duiveland te Ooster land favoriet in het treffen met MEVO II. Burgh III kan de leiders op de voet blijven volgen door WIK te Burgh geen kans te geven, ter wijl Bruse Boys vrijwel zeker van de ivinst is tegen Zeemeeuwen. In de 3e klas C zal ook de wedstrijd tegen Burgh IV weinig succes ople veren voor SINOTO II. Het leiden de Brouwershaven III kan zijn po sitie nog verstevigen door uit van WIK II te winnen. JUNIOREN. In groep B VIII krijgt Zierikzee B I een gemakke lijke opgaaf tegen Zeemeeuwen B I teru>i?l ook Renesse B I in staat moet zijn de puntjes thuis te hou den tegen WIK BI. In groep B IX zal SINOTO B I moeten winnen van Zierikzee B III wil het zijn kansen behouden. Zierikzee B I zal tegen SVOWK B I beter voor de dag moeten komen dan jl. zaterdag tegen Bruse Boys B I, toil hef be slag leggen op de volle ivtnst. ME VO B II en Brouwershaven B II zijn twee gclykivaardige tegenstan ders waarbij de uitslag wel niet ver van een gelijk spel zal liggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 10