DRUM Geniet van zo'n lekkere verse cigaret van Douwe Egberts balf zwaar ZWAAR STORMWEER BRACHT OP NOORDZEE VERSCHILLENDE SCHEPEN IN NOOD „Katwijk 15" zinkend Meisje Storm vernielt dak van vijftal autoboxen Landbouw en Veeteelt LAATSTE NIEUWS 1959 is rampjaar voor het bos Onze produkten zijn van TOP-kwaliteit Topslager QUIST DEN HAAG, 27-10. Het zware weer was oorzaak dat in de afge lopen 24 uur verscheidene schepen op de Noordzee en elders in nood kwamen te verkeren en om hulp moesten seinen. De eerste noodseinen werden maandagavond opgevangen en wa ren afkomstig van het Noorse vis sersscheepje Süloy dat met dertig opvarenden op de oceaan tussen Ierland en IJsland op drift was geraakt en om opsporing door vliegtuigen verzocht. Drie schepen en een vliegtuig proberen de Süloy te bereiken. Een ander Noors schip, de 5833 ton metende vracht vaarder Granville, vreesde op de zuid-Engelse kust te worden ge worpen, maar slaagde erin het ge vaar te keren. Een Duitse koop vaarder van 941 ton, de Hinrich Sieghold, seinde op de rotsen van het west-Schotse eiland Rhum lek geslagen te zijn. Het bovendek stak 's-GRAVENHAGE, 26-10. Het kuststation Scheveningen radio heeft vannacht noodseinen opge vangen van de Katwijkse logger KW 15 (Rijnmond 4) van de rede rij N. Parlevliet jr. te Katwijk aan Zee. De gehele bemanning van de logger Rijnmond 4 KW 15 is om half drie aan boord genomen door de KW 168 „Eendracht". De KW 15 was op de haringvisgronden onder de Engelse kust op 53 gra den noorderbreedte en 3 graden oosterlengte, dit is ongeveer 70 mijl ten noordwesten van IJmuiden. Toen men de Rijnmond 4 niet verder zag zinken is de schipper om drie uur met de reddingsloep - alleen - teruggekeerd aan boord. Hij deelde via de radio-installatie aan de kapitein van het hospitaal- kerkschip mee dat het water in de machinekamer niet hoger komt. Het reikt thans tot de plaats rond de motor. De schipper deelde ver der mee dat het water omstreeks kwart voor twee plotseling onder de huidplaten door naar binnen is gespoten. Steeds meer krantenpapier nodig GENEVE, 27-10. Vooraanstaan de deskundigen uit 16 landen heb ben op een bijeenkomst te Rome de verwachting uitgesproken dat de wereldvraag naar krantenpa pier zal toenemen van 11,28 mil joen ton in 1955 tot 17 miljoen ton in 1965 en tot 26 miljoen ton in 1975. De conferentie in Rome werd gehouden onder auspiciën van de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties (F.A.O.) en had tot onderwerp de vraag naar, het aanbod van en de han del in pulp en papier in de wereld. De deskundigen verklaarden dat de "wereldproduktie van kranten papier voldoende is om aan de huidige behoefte te voldoen, de papierindustrie zal bij haar ex pansieplannen rekening moeten houden met de toeneming van het verbruik tot 1965. Eilandmeisje was wild op kleren en ditmaal gold het een suède man teltje, dat - zo gezegd - de „demier cri" is om er leuk en charmant uit te zien. Maar het meisje had kort tevoren al een bontjasje gehad en dus rezen er thuis aanzienlijke be zwaren. Het eilandmeisje had echter een uitermate scherp wapen, om de zwakke bressen bij pa en moe aan te vallen. Ze suggereerde galaan- vallen, respektievelijk zenuwaan vallen en het resultaat was steevast dat de dokter moest komen met een spuitje als zenuwbezweerder. Rond het eilandmeisje ontstond dan prompt een nimbus van medelij den en in dit klimaat viel de be slissing voor een nieuw japonnetje, een jasje en een vlotte rok heel wat vlugger en gemakkelijker. Om de strubbelingen met het suède jasje te overwinnen was het weer eens heel erg, maar gedachtig aan het feit dat ook doktoren re keningen sturen, zon pa op een ge makkelijker en goedkoper oplos sing. Hij kreeg plotseling door, dat dochterlief een geraffineerd spel letje speelde en toen de „suède-aan- val" op zijn hevigst was en doch terlief om de dokter kreet, spoedde pa zich naar de slaapkamer. Hij keerde terug met een kannetje water, dat hij zonder commentaar over zijn dochter uitgoot. De eerste reactie was verbijsterend, maar de tweede nog verbluftender. Dochter lief kalmeerde en ging aan het werk. Het jasje kwam niet meer ter sprake en dit paardemiddel hielp dus beter dan pa tevoren had durven vermoeden. Een vreemd verhaal, maar waar gebeurd. Het zij hier opgetekend om aan te tonen, dat rond het the ma mode de vrouwelijke arglis tigheid geen grenzen kent of is het toch een uitzonderingsgeval? Dan heeft men als chronique geen an dere taak het te vermelden en ieder over te geven aan zijn eigen ge dachten. Want die zijn vrij, volgens een pittig liedeke, dat de padvin ders nog altijd zo enthousiast kwe len rond kampvuren. EILANDMAN. nog boven water uit, maar de ma chinekamer was reeds volge stroomd. De bemanning stond machteloos daar het schip half op de rotsen ligt en seinde tegen de ochtend te zullen proberen aan land te gaan. De zee was echter bijzonder ruw en later werd een bericht opgevangen dat men ge dwongen was aan boord te blijven. ZIERIKZEE 175-jarig bestaan Maatschappij tot Nut van 't Algemeen De viering van het 175-jarig be staan van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal te Zierikzee plaats vinden op 27 november, met het optreden van de in Europa ver maarde dansparodlste Cilly Wang. Deze feestavond wordt aangeboden door het hoofdbestuur aan de de partementen Burgh-Haamstede, Brouwershaven en Zierikzee en vindt plaats in de Concertzaal. Wind kreeg vat op uitstekende luifel ZIERIKZEE. 27-10. De storm van vannacht en hedenmorgen heeft het dak afgerukt van een vijftal partikullere auto-boxen, staande aan de Schuurbequc- Boeyestraat alhier. De in één set gebouwde boxen hadden een gemeenschappelijk dak van geperst riet, dat aan de straat zijde met een luifel uitstak. De ge weldig krachtige wind heeft ken nelijk op deze luifel vat gekregen, met als gevolg dat het dak vrijwel geheel werd afgerukt. Alleen op de vijfde box is het gedeeltelijk nog blijven hangen. De storm bracht ook schade toe aan het dak van de Concertzaal. Hier en daar werden te Zierikzee dakpannen afgeworpen, terwijl de schaarse bomen als meteen van hun blader tooi werden beroofd. De bladeren hoopten zich op langs de straat kanten en op de trottoirs. Uit de De betekenis van Antibiotica In een vorig artikel hebben wij uiteengezet, dat bij het gebruik van een lage docering penicilline in mengvoeder geen enkel bezwaar aanwezig is. Reeds 10 jaar geleden werd een mijlpaal bereikt in de veevoeding. Toen werd in Amerika de aandacht gevestigd op de bijzondere wer king in de varkens- en pluimvee- voeding van stoffen die men al langer kent onder de naam van „antibiotica". Men ontdekte dat deze stoffen een zeer gunstige invloed op de groei van varkens en kuikens had den. Vanaf dat ogenblik is het on derzoek nog steeds niet tot stil stand gekomen. Honderden onder zoekers vonden gunstige resulta ten, zodat zeer veel publikaties hierover verschenen. Nadien is het gebruik in andere landen algemeen geworden. In ons land was dit nog niet het geval. Wel kent men hier het gebruik van antibiotica in enkele bijzondere mengvoeders, maar in de gewone varkens- en pluimveevoeders was dit nog niet het geval. Thans is hierin grote verande ring gekomen, nu het Produktie- schap voor Veevoeder de verwer king van antibioticum penicilline in vakensvoeders heeft toegestaan. Onze varkenshouders kunnen nu ook profiteren van de gunstige werking, terwijl als vaststaand kan worden aangenomen, dat ongunsti ge nevenwerking van deze lage toevoeging uitgesloten is. Uit 13 vergelijkende proeven met 270 var kens uitgevoerd, bleek dat de groei 6,7 pet. sneller was, het gewicht van de dieren aan het eind der proeven 4,4 pet hoger en het ge middelde voerverbruik 3,9 pet. la ger was, dan bij de controledieren. Ongetwijfeld zal in de toekomst blijken, van hoeveel betekenis dit voor onze varkenshouderij kan zijn. Tot dusver hebben de proefne mingen ook in ons land reeds de gunstige resultaten met „antibio tica" ruimschoots bewezen. Sclieepvaartberichten Bengalen, 26-10 te Suez. Bonita, 27-10 te Laceiba. Lemsterkerk, 27-10 van Port Said naar Antwerpen. Musilloyd, 26-10 pass. Kreta naar Napels. Tegelberg, 26-10 van Buenos Aires naar Santos. Westhoek meldde men vanmorgen dat de wind enkele bomen heeft ontworteld. Ook daar werden dak pannen afgeworpen. BRUINISSE Stagnatie bij Deltawerken Mocht van het grote werk, dat door de aannemers firma Boltje en Zonen N.V. in het kader van de Deltawerken onlangs werd opgele verd, worden gezegd dat het was gemaakt zonder veel tegenslag, dat kan zeker niet worden beweerd van de karwei die thans onderhanden is, het opspuiten van een zandli- chaam voor het maken van de op rit met aansluiting Grevelingen- dam-Oude dijk. Reeds enkele ma len trad stagnatie op, de laatste weken was die stagnatie wel erg groot; de machine die de pomp aandrijft die het perszand verder stuwt en het water afvoert, gaf het volledig op en moest door een nieuwe worden vervangen. RENESSE Boekenkist met 150 boeken gearriveerd Te Renesse is de boekenkist met ruim 150 boeken w.o. 30 jeugdboe ken van de Reizende Bibliotheek gearriveerd. Met ingang van a.s. donderdag 29 okt. zal met de uit deling in de o.l.-school een aanvang worden gemaaktseDaarna zal iedere vrijdag de uitdeling plaats vinden. Uit gewoonlijk welingelichte bron te Londen is vernomen, dat Engeland een beroep zal doen op president De Gaulle, toe te stem men in een vroegtijdige westelijke topconferentie in Parijs. Volgens Britse functionarissen hoopt Enge land, dat het begin van dit overleg een kwestie van weken zal zijn. De veerdienst Vlissingen-Breskens (Nieuw, verbeterd bericht) VLISSINGEN, 27-10. De veer dienst Vlissingen-Breskens is ge stremd voor alls gemotoriseerd verkeer. De veerboot van deze dienst, de „Prinses Beatrix" heeft vanmorgen vroeg nog twee maal gevaren, namelijk om vijf minuten ovsr vijf en vijf minuten over zes. Daarna kon deze boot, die een ta melijk hoge opbouw heeft door de storm de aanlegfuik niet meer ver laten. Om tien over half zeven is daarna een kleiner schip gaan va ren, namelijk de „Prins Hendrik". Dit schip kan echter alleen passa giers en wielrijders overzetten en hetonderhoudt een onregelmatige dienst. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. G.A. - Afd. Zierikzee Veiling van 26 oktober 1959 Aardappelen f 15; Andijvie f 7; Tomaten f 20-40; per 100 kg. Goudreinetten I f 24-44, id. K. f 16-21; Golden Del. K. f 20; Cox Orange I f 53, id. II f 15-19; Gron. kroon II f 16; Jonathan I f 37-57, Voorzitter Bosbouwvercniging: WAGENINGEN, 23-10. Vrijdag avond heeft de Nederlandse Bos bouwvercniging te Bergen op Zoom haar najaarsbijeenkomst ge houden. De voorzitter, professor dr. ir. J. H. Becking, zeide hier in zijn openingsrede, dat dit jaar de zomer en de herfst het fraaiste weer heeft gegeven van de laatste twee honderd jaar. De uitzonder lijk lange en intense droogte ver hoogde echter in sterke mate het brandgevaar en voor het bosbe- heerspersoneel was het een zorge lijke en inspannende tijd. Ondanks alle voorzorgsmaatre gelen en de efficiënte organisatie van de bosbrandweer kon dit jaar een sterker optreden van bos- en heidebranden niet worden voor komen. De verbrande oppervlakte bedroeg tot 1 oktober reeds 2900 ha, 300 ha meer dan in het als rampjaar bekend staande jaar 1954 is verbrand. In 1957 bedroeg de verbrande oppervlakte 868 ha en in het zeer natte jaar 1958 slechts 240 ha. Tot op heden is het gevaar voor nieuwe bosbranden nog geenszins bezweken, zeide hij. Veel onvoorzichtigheid Van de tot 1 oktober geregi streerde 694 bos- en heidebranden was 34 procent aan onvoorzichtig heid en ruim één procent aan kwaadwilligheid te wijten. Van de overige kon de oorzaak niet met zekerheid worden vastgesteld. De droogte heeft ook grote scha de aangericht aan de nieuwe aan plant en de jonge, tot twintig-ja rige, opstanden. Hoe groot de schade is, is thans nog niet te be oordelen. De oudere opstanden hebben uiterlijk minder van de droogte geleden, al zal de aanwas, met uitzondering van de populier, wel veel geringer zijn dan in meer normale jaren. Bijzonder goed heeft de eik de lange droogte door staan. Pittig en toch zacht, zeldzaam geurig en fijn van smaak! Bijzonder lekker! id. K. 16; Lomb. Calv. I 42-50; Appelen stek f8; B. A. Lucas I f 30; per 100 kg. Kropsla f 5-8; Bloemkool f 22- 51; Knolselderij f 25; per 100 stuks. Bospeens f 31 per 100 bos. SPORT VOETBAL ZeemeeuwenWIK 5-3 Door beter te profiteren van de geboden kansen is Zeemeeuwen er in geslaagd twee kostbare puntjes te veroveren. Over het geheel ge nomen was het een gelijk opgaan de strijd waarbij voor de rust de verdedigingen volledig de baas wa ren over de voorhoedes. Na de her vatting wist v. IJsseldijk van een fout in de verdediging te profiteren en de bezoekers de leiding te ge ven (0-1). Bij Zeemeeuwen moest het uitsluitend van de l.-vleugel komen en het was dan ook 1.-bui ten Freeke die er in slaagde de partijen op gelijke voet te brengen (1-1). Doelman Kloet wist hierna enige uitstekende schoten te stop pen maar hij kon toch niet voor komen dat, toen H. Braam was doorgebroken, deze de stand op 2-1 bracht. Toen even later een der achterspelers het leder ongelukki gerwijs het Ieder tegen de arm stuitte kreeg Zeemeeuwen een strafschop toegewezen welke on houdbaar door H. Braam in een doelpunt werd omgezet (3-1). WIK gaf de moed nog niet op en het was vooral de Waaij die zijn voorhoede telkens weer aan het werk wist te zetten. Uit een scherpe pass van rechts bracht Overbeke de achter stand weer terug op 3-2, maar de vreugde in het kamp van WIK was maar van korte duur want spoedig hierna bracht J. v. Donge de stand op 4-2. WIK speelde nu een verlo ren wedstrijd en Freeke slaagde er zelfs in de voorsprong op 5-2 te brengen. Met een fraaie trekbal bracht v. IJsseldijk ten slotte de eindstand op 5-3. Zeemeeuwen B IWIK B I 1-5 Door betere balcontrole en gro tere schotvaardigheid behaalden de bezoekers een verdiende overwin ning. Door een doelpunt van L. Hendrikse ging de rust in met een 1-0 voorsprong voor WIK. Direkt na de hervatting wist Zeemeeuwen de balans in evenwicht te brengen maar WIK kwam hierna pas goed los. A. Verhage gaf zijn club weer de leiding (2-1), waarna L. Hen drikse er 3-1 van maakte. De te genstand van Zeemeeuwen was nu geheöl gebroken en door een doel punt van A. Verhage en een der achterèpelers van Zeemeeuwen in eigen doel werd de eindstand 1-5 bereikt. KORFBAL S.D.K.B. Br.'havcn-jun.Noad-jun. 4-0 Nadat de eerste beslissingswed strijd om het kampioenschap van de junioren competitie der SDKB in groep B, tussen Noad en Brou wershaven, in een 2-2 gelijk spel was geëindigd, slaagde Brouwers haven er zaterdagmiddag op het terrein van WIK te Kerkwerve in door een 4-0 overwinning beslag te leggen op het kampioenschap. Brouwershaven had in de eerste helft het voordeel van de wind, wat zij evenwel niet in een veld- overwicht tot uitdrukking wist te brengen, daar beide partijen vrij wel aan elkaar waren gewaagd. Noad kreeg hierbij de beste kan sen maar het beslissende schot bleef achterwege. Uit een goed opgezette aanval slaagde Cees de Moor er aan de andere kant in Brouwershaven de leiding te ge ven, 1-0. Noad kreeg hierna een mooie kans uit een strafworp de partijen weer in evenwicht te brengen, maar deze werd gemist. Direkt na de hervatting zette No ad een zwaar offensief in op de Brouwse korf, maar bij een uitval aan de andere kant viel juist een treffer toen Cees de Moor uit vrije positie beheerst inschoot, 2-0. Na de vakverwisseling kreeg Brou wershaven het beste van het spel en de overwinning is hierna dan ook geen moment meer in gevaar geweest. Dick v. d. Linde slaagde er in de voorsprong tot 3-0 op te voeren, waarna tenslotte Tanny v. Nieuwenhuize de eindstand op 4-0 bracht. ADVERTENTIES Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van ons dochtertje MARIA LENA (Marleen) A. P. WALHOUT L. WALHOUT-GROENLEER Haamstede, Zuidstraat 14 Op zaterdag 31 oktober hopen onze lieve ouders, behuwd- en grootouders C. DEN ENGELSMAN en M. DEN ENGELSMAN- v. d. PANNE hun 40-jarige echtver eniging te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven Is de wens van hun dankbare kin deren, behuwd- en klein kinderen. Noordgouwe, oktober '59 &&êpjogb&>iogQê>ioSQ£>ip$oë> Voor de belangstelling bij mijn 80ste verjaardag op 14 dezer ondervonden, betuig ik mijn hartelijke dank. Wed. C. BAKKER-DE FOUW Burgh, oktober 1959 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, onze ge liefde moeder, behuwd- en grootmoeder JANNA LEENDRINA VAN BLOOIS geboren Belje in de ouderdom van 83 jaar en 6 maanden De familie VAN BLOOIS Scharendijke, 26 oktober'59 Carlstraat 7 De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 29 oktober, 15.00 uur. Vrijdag en zaterdag AFWEZIG Tandarts Micliaëlis Bruinisse en toch extra voordelig De gehele week: 300 gr. hacliévlees met zakje speciale kruiden 1,28 500 gr. karbonaden 1,88 250 gr. kers-verse gekookte worst 0,72 Woensdag: Onvergelijkbaar lekker is ons GEHAKT met het bekende zakje kruiden 500 gr. 1,78 Donderdag, vrijdag, zaterdag: Rundvlees is gezond en voordelig Braadlappen, 500 gr2,32 Ons bekende soepcomplet 0,98 Voor de boterham: 150 gr. gekookte liam 0,78 100 gr. snjj worst0,48 Extra voordeel: 2 pakjes Top-margarine slechts 0,72 Haal het nu voordeliger bij: Korte St. Janstraat Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3