Horloge MOURER DE MAN UIT CHICAGO STAD EN PROVINCIE LAATSTE NIEUWS EISENHOWER OVER TOPCONFERENTIE Nieuw-Cumea-expeditie onderscheiden AMSTERDAM, 17-10. DeNieuw- Guinea-expeditie is vanochtend door het Aardrijkskundig Genoot schap onderscheiden. Dit gebeurde op een vergadering van het alge meen bestuur van het genootschap in de kleine aula van het Tropen museum te Amsterdam. De voorzitter, prof. dr. F. A. van Baren, overhandigde de leider van de expeditie, dr. L. Brongersma, de J. P. Veth-medaille, die als onder scheiding werd ingesteld bij het 80- jarig bestaan van het genootschap. Prof. Van Baren zei hiermee alle leden van de expeditie te willen eren voor het vele wetenschappe lijke werk dat is verricht. Hij deelde mee dat er resultaten van grote waarde zijn geboekt voor de wetenschap, maar dat een vol ledige beoordeling nog niet moge lijk is, omdat het nog jaren zal duren voor de gegevens, die in ze ven maanden zijn verzameld, uit gewerkt zijn. Ook prof. dr. F. A. Vening Mei- nesz, voorzitter van de Maatschap pij voor wetenschappelijk onder zoek in de Tropen, de organisatie die het initiatief nam tot deze ex peditie, en prof. dr. J. H. Lam, voor zitter van de Stichting expeditie Nieuw-Guinea, spraken woorden Kind bij brand omgekomen NIEUW AMSTERDAM, 18-10, De 3^-jarige Henkie Doeks is van morgen om het leven gekomen bij een brand in zijn ouderlijk huis aan de Verlengde Wilhelmsweg te Nieuw-Amsterdam. De vader heeft tweemaal getracht het kind te red den uit het brandende huis; hij liep daarbij ernstige brandwonden op. Het tweejarig dochtertje van het echtpaar Doeks kon gered worden. De woning is geheel uitgebrand. Over de oorzaak van de brand tast men in het duister. De familie Doeks was niet tegen brand ver zekerd. AMSTERDAM. De Amato, de tentoonstelling, die ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de centrale markthallen in het RAI- gebouw was gehouden, heeft ruim 50.000 bezoekers getrokken. ZIERIKZEE Examen landbouwhogeschool Aan de landbouwhogeschool te Wageningen is geslaagd voor het examen plantenziektenkunde de heer C. P. Dalebout te Zierikzee. De N.C.V.B. komt bijeen De oktoberbij eenkomst van de af deling van de N.C.V.B. is vastge steld op woensdagavond 21 oktober a.s. in het Ned. Herv. verenigings gebouw. Als spreker hoopt op te treden de heer Van den Bosch uit Lunteren met als onderwerp: „De noodzakelijkheid van de bestrijding der kwakzalverij". De collekte voor de Ned. Ver eniging tot Bescherming van Die ren heeft alhier opgebracht f 300,01. Een fraai resultaat, waarover in de afdeling voldoening bestaat. Het bestuur gevoelt dan ook behoefte alle geefsters en gevers hartelijk dank te zeggen. van lof aan het adres van de leden in het bijzonder aan dat van dr. Brongersma en kapitein-luitenant ter zee vlieger G. F. Venema, welke laatste de technische leiding van de expeditie op zich had genomen. Beiden waren in de aula aan wezig. BROUWERSHAVEN Ontspanningsmiddag voor ouden van dagen De eerste ontspanningsmiddag voor de ouden van dagen te Brou wershaven is weer gehouden. Er was grote belangstelling van de ouderen, terwijl het gewone aantal behulpzame dames weer tegen woordig was om de gezellige sfeer te verhogen door het aanbieden van thee en koffie, met bijbehoren de versnaperingen. Een aardige verrassing werd aangetroffen op een versierde tafel in het jeugdgse- bouw van de Ned. Herv. kerk, waar deze contactmiddagen worden ge houden, welke afkomstig waren van de Bosvolkmeisjes, de jeugd groep van de V.C.J.C. Voor alle ouden van dagen waren kleine pre sentjes klaargelegd, waarmede al len konden worden bedacht. De opbrengst van de plaatse lijke inzameling voor de „Zeeuwse kollekte" bedroeg te Brouwersha ven f 71. Een bedrag van 20 pet. van deze opbrengst zal tz.t. ten goede komen aan het plaatselijke ontspanningswerk voor de ouden van dagen. ZONNEMAIRE De Zeeuwse collecte bracht in deze gemeente f 65,05 op. Een dankwoord aan de collecterendie dames is zeker op zijn plaats. Ook dank aan de gevers. OUWERKERK De Zeeuwse collecte heeft in de gemeente Ouwerkierk f 131,{50 opgebracht. NIEUWERKERK Hengstenkeuring Uit zeven provinciën, nl. Noord en Zuid-Holland, Gelderland, Over ijssel, Utrecht, Noord-Brabant en Zeeland werden dezer dagen 18 jonge hengsten ter keuring aange voerd en geselecteerd, waarvan er 9 werden geprimeerd. Van deze 9 stuks bezette de jonge hengst „Winston" Groninger typ: eigenaar J. v. d. Graaf, hoeve „Dijkzicht" alhier de derde plaats en is daarmede aangewezen voor de grote voorjaarskeuring in 1960 te Utrecht. Afdeling Duiveland Plattelandsvrouwenbond De afdeling Duiveland van de Plattelandsvrouwen hield een ver gadering in het dorpshuis te Drei- schor. De presidente, mevr. van Schelven, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder mej. A. Hendriks en de heer Olst, die op deze bijeenkomst vertelden over het bereiden van verschillende zuren en mayonnaise. Vele lekkere hapjes werden bereid en geproefd, waarbij de herkomst van de ingre diënten werd verteld. Het was een zeer prettige en leerzame middag, die door vele dames werd bezocht. Na enige mededelingen en het zin gen van het bondslied werd de middagbijeenkomst door de presi dente gesloten. Vergadering afdeling Ned. Rode Kruis in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk Vier-en-twintig cursisten behaalden E.H.B.O.-diploma NIEUWERKERK, 16-10. Op een in „Ons Dorpshuis" gehouden ver gadering van de afdeling van het Ned. Rode Kruis, is aan een 24-tal cursisten het diploma en insigne uitgereikt van een met goed resul taat gevolgde E.H.B.O.-cursus. De voorzitter van de afdeling, burge meester A. A. van Eeten, reikte de diploma's aan de geslaagden uit in tegenwoordigheid van de kringse cretaris in Zeeland, de heer A. D. Constandse, de plaatselijke arts de heer L. v. d. Zande en de heren B. C. v. d. Kloot en P. J. van Hove van de Rode Kruis-kolonne te Zie rikzee. De voorzitter deelde mede dat de cursus startte met 40 deelnemers, een aantal dat terugliep tot 24, die allen slaagden voor het zozeer be geerde diploma. Dit betekent ook een grote voldoening voor de do centen dokter v. d. Zande en de he ren v. d. Kloot en van Hove, die zich alle moeite hebben gegeven de cursus boeiend en interessant te houden. De voorzitter feliciteerde docent en cursisten en wees op het nut van het E.H.B.O.-diploma in de praktijk, al hoopte spr. dat in de praktijk niet al te vaak een beroep zal behoeven te worden gedaan op de kennis van de cursisten. Na deze cursus volgt een vervolgcursus, tot deelneming waaraan de voorzitter opwekte. Hierna ging de voorzitter over tot het uitreiken der diploma's aan: mevr. Moser-a. h. Rot, mevr. ten Hove-v. Rossum,, mev£ v. Westen- brugge-Schiettekatte, mevr. Beun Beseijn, de dames: I. J. v. Klinken, K. P. Wandel, E. Stouten, P. H. Stouten, C. H. Brekelmans, J. Bom, C. Quist. L. Schiettekatte, M. C. Vane, W. J. Kooiman, H. Flikweert, J. de Reus en de heren: C. J. Pape- veld, H. J. van Driel, P. Flikweert, H. Zwaai, A. Luwema, A. P. Drij- ge.rs en J. C. Flikweert. Woorden van dank Namens de cursisten dankte de heer H. Zwaai de docenten voor de prettige samenwerking en bood hen een boekenbon aan. Da heer Constandse feliciteerde namens het kringbestuur de ge slaagden met het behaalde succes en hoopte dat zij met dezelfde lief de zullen blijven doorgaan met een vervolgcursus en als het mogelijk is te komen tot een Rode Kruis- kolonne. Het is verheugend dat juist het jonge geslacht zoveel voor E.H.B.O.-werk voelt, aldus spr. Dokter van de Zande dankte voor de ontvangen boekenbon. Hij vroeg de cursisten ook met dezelfde am bitie aan de vervolgcursus te wil len deelnemen. Hij heeft nu een kern van mensen waarop men kan vertrouwen. Verder heeft hij plan nen voor een nieuwe cursus; hij meent dat men ook andere gemeen ten moet bewerken om te komen tot een kolonne. De heren van der Kloot en van Hove danken voor de hen aange boden boekenbon en feliciteren de cursisten met het behaalde succes en herinneren aan de prettige wij ze waarop samen hier is gewerkt. Hierna werd, onder gezsellig samen zijn de film „De witte engel" ver toond. Filmoperateur was de heer Jumelet van Bruinisse. NIEUWERKERK De PIT-collekte De op 16 dezer gehouden collekte voor het P.I.T. bracht f 42,42 op. Hartelijk dank aan de gevers en geefsters en aan de collectantjes: Elsje Radewalt, Elsje Clarisse, Ma rijke Dalebout, Corry Heijboer, Elly Stoutjesdijk, Cora Thiery, Willy Quist, Elly de Braai, Nelly Peute, Cathrien IJzelenberg, Jacky Heij boer en Huub v. d. Zande. Door de leerlingen van de openbare lagere school alhier, die zich spontaan hebben ingezet voor de verkoop van zegels voor de Kinderpostzegelactie, werd voor f 425 aan zegels verkocht. OOSTERLAND Proefpreek kandidaat M. H. Boogert Lzn. Onder voorzitterschap van prof. dr. A. A. van Ruler hoopt op zater dag 24 oktober a.s. onze dorpsge noot de heer Mar. H. Boogert Luc.- zoon, theologisch kandidaat aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, zijn eerste officiële predikatie te hou den (proefpreek) in de Pieterskerk te Utrecht. Als paranymphên zul len fungeren de heer L. M. Verse- put, theologisch doctorandus, en een broer van de examinandus, de heer H. M. Boogert, theologisch student aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Na afloop van de plechtig heid volgt een receptie. Een bedrag van f 39,82 kon worden opgezonden aan de stich ting Kinderzorg te Middelburg, zijnde de opbrengst der busjes over het derde kwartaal 1959. De vier collectantjes, zomede de milde geefsters en gevers, die telkenmale weer de stichting gedenken, verdie nen een dankwoord. i Reuzen wijnpee In de gemeente Ouwerkerk is een wijnpee geoogst met een omtrek van 21 cm. en een lengte van 30 cm. Het gewicht bedraagt 650 gram. Wie slaat dit record? Ingezonden mededeling Voor een goed 2 jaar gratis verzekerd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Joure (toez): A. van der Beek, Urk. Chr. Ger. Kerken Twestal te Zaamslag: J. G. van Ravenswaaij, Scheveningen en C. Smits, Sliedrecht. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Velp: A. J. Buurman, 's-Gravenhage. Ger. Gemeenten Beroepen te Krabbendijke: Chr. van Dam, Rotterdam-zuid. Aangenomen naar Paterson-Peo- ples Park (New Jersey, U.SA.): M. Heerschap, BorsseLe. Oud Ger. Gem. in Nederland Bedankt voor Rijssen: B. Toes, Kinderdijk. Geref. Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE. Dinsdag 20 oktober, 's avonds 7.30 uur: ds. v. d. Ketterij, van Alblasserdam. RENESSE. Woensdagavond 21 oktober, 7.30 uur, in het Evangeli satiegebouw: ds. v. d. Ketterij. Burgemeester dodelijk verongelukt 's-GRAVENHAGE, 19-10. Tenge- volge van een verkeersongeval za terdagmiddag is op de provinciale weg Hoorn-Amsterdam in de ouderdom van 43 jaar overleden mr. J. M. H. baron van Heemstra, sedert 1 september jl. burgemees ter van Ferwerderadeel. Door het springen van een achterband sloeg zijn auto over de kop. Hij werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Purmerend vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. De brand in de Peel SEVENUM, 19-10. Tot nu toe is een oppervlakte van ongeveer 150 hectare verbrand. D;e brandweer van Sevenum en honderd militairen zijn nog steeds bezig met het be strijden van de brand en het be schermen van de bedreigde boer derijen. In de loop van de nacht is het vuur enigszins verminderd, maar vermoed wordt dat de brand in de loop van de dag weer zal aanwakn keren. Er is veel wild verloren gegaan. ZIERIKZEE Confereutiemiddag Coöperatie en Coöperatieve Vrouwenbond Eerste coöperaties waren in Engeland Zaterdag jl. organiseerde de Co öperatie „De Dageraad", in samen werking met de Coöperatieve Vrou wenbond afd. Zierikzee een confe rentiemiddag, welke werd gehou den in het „Huis van Nassau". Als thema voor deze middag was ge kozen: „De betekenis van de Co öperatie in deze tijd". De presidente van de Coöp. Vrou wenbond, mevr. Broekema-Snij ders opende de bijeenkomst en heette speciaal welkom de heer de Leede en d,e heer Thalen van de afdeling Vormingswerk van de G. J. D. C. Goedhartstichting De Steeg. De heer de Leede hield '2en in leiding over bovengenoemd onder werp. Ruim honderd jaar geleden werd in Engeland de eerste coöpe ratie opgericht en wel door een groepje wevers te Rochdale, een textielstadje in midden-Engeland. In ons land zijn de coöperaties rond 1900 opgericht, ze tellen mo menteel 365.000 leden. In Zierikzee dateert de coöperatie vanaf 1916. De coöperatie is een vereniging van personen niet van kapitalen, ze be vordert de stoffelijke belangen van haar leden, bij haar geldt het één voor allen en allen voor één. Het is niet een vereniging van enkele personen, maar van zeer velen wier behoeften zij tracht te bevredigen, die mede haar ontwikkeling en haar werkzaamheden richten en stimuleren en aan wie de baten der gezamenlijke inspanning ten deel vallen. De coöperatie heeft een open lid maatschap, zij voert een democra tisch beheer en is politiek en gods dienstig neutraal. BROUWERSHAVEN Stoffelijk overschot H. J. Gast ter aarde besteld Te Brouwershaven wierd op de algemene begraafplaats het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van wijlen de heer H. J. Gast, die vorige week te Utrecht op 68-jarige leef tijd overleed. Bij de teraarde be stelling waren het voltallig oud- dagelijks bestuur, alsmede de hoofdambtenaren van het voorma lig waterschap Schouwen aanwezig. De heer Gast diende dit waterschap eerst als hoofdingeland en sinds 1946 tot de samenvoeging van pol ders op 1 januari 1959 als heem raad. Zijn verdiensten voor het wa terschap werden geschetst door de oud-voorzitter de heer J. Klompe, die er op wees dat wijlen de heer Gast in het waterschapsbestuur een duidelijk eigen positie innam. Begiftigd met een helder verstand, heeft hij de belangen van het wa terschap Schouwen op uitnemende wijze gediend. Het waterschap „Schouwen-Duiveland" was verte genwoordigd door de dijkgraaf de heer A. M. Geluk. Met de heer Gast ging een markan te persoonlijkheid heen, die een groot kenner en minnaar van Schouwen mocht worden genoemd. Vooral beijverde hij zich voor de ramp voor de tot stand koming van het ontwateringsplan t.b.v. de pol der Schouwen. Zijn gezaghebbende stem gaf mede de stoot voor de uit voering van dit belangrijke toen malige projekt. Ook in de gemeen te Brouwershaven bekleedde de heer Gast verschillende functies. Zo was hij sinds 1931 penningmees ter van het Nutsdjepartement, dat hem op een der jongste vergaderin gen benoemde tot erelid. Speciaal richtte de heer de Leede zich op de economische en sociale zijde van de coöperatie, veel wordt er gedaan aan het vormings werk en scholingswerk, iets wat in geen enkel grootwinkelbedrijf voorkomt. Na de thee was er een nabespre king over het onderwerp, en ver schillende vragen die gesteld wer den, werden door de heer de Leede op deskundige wijze beantwoord. Daarna werden er dia's vertoond van de produktie-bedrijven, toege licht door de heer Thalen. Deze leerzame middag werd ge sloten door mevr. Broekema-Snij- ders. Ze vond het spijtig dat zo wei nig leden van deze interessante lezing hebben genoten en dankte de beide heren voor hun pretige uit eenzetting en de belangstellenden voor hun opkomst. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-10. - Het K.N.M.I. deelt mede: Een kleine stormde- pressie, die zaterdagmiddag zuid- west-Engeland bereikte, trok zon dag over oost-Engeland naar de Noordzee. De depressie veroor zaakte langs onze kust de eerste herfststorm en in een zone van noord west-Frankrijk langs de Ierse Zee naar Schotland ook zeer veel regen. In ons land viel in het wes ten en noordwesten plaatselijk ook regen van betekenis. De grootste hoeveelheid meldde het vliegveld Valkenburg, met 8 mm, maar in het zuiden en oosten van het land vielen slechts onbetekenende hoe veelheden. Een nieuw storingsgebied op de oceaan, dat zondagmiddag Ierland bereikte, was maandagmorgen tot dicht voor onze kust genaderd. De oostwaartse beweging hiervan werd echter tijdelijk vertraagd door de ontwikkeling van een randstoring boven zuidwest-Frankrijk, welke daar regen veroorzaakt. Het pas seren hiervan zal ook in ons land op de meeste plaatsen van regen vergezeld gaan. Morgen zal een nieuwe rug van hoge luchtdruk, welke nu over de Golf van Biscaje nadert, zich over west-Europa gaan uitbreiden waar door weer opklaringen zullen voor komen. Echter zijn voornamelijk in de kustprovincies ook nog enkele buien mogelijk. Verwachting tot dinsdagavond: Iets lagere temperatuur Vannacht zwaarbewolkt met op de meeste plaatsen enige regen; morgen opklaringen, voornamelijk in de kustprovincies ook enkele verspreide buien; matige, tijdelijk krachtige, naar west ruimende wind; iets lagere temperaturen. 20 okt. Zon op 7.11, onder 17.38. Maan op 19.57, onder 10.45. Laatste kwartier: 24 okt. te 21.22. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 20 okt. 5.15 v.m. 17.22 n.m. BROUWERSHAVEN: 20 okt. 4.49 v.m. 16.59 n.m. Doodtij: 27 okt. WASHINGTON, 18-10. President Eisenhower heeft voorgesteld, dat een westelijke topconferentie eind november in Parys of Genève zal worden gehouden. Dit voorstel zou de president hebben gedaan in de brieven die hij vorige week aan Bondskanselier Adenauer, presi- De Gaulle en premier MacMillan liet overhandigen. Dit is door het Westduitse pers bureau D.P.A., onder aanhaling van niet nader genoemde kringen te Bonn, gemeld. Een woordvoerder van de Westduitse regering wilde het bericht niet bevestigen of te genspreken. Eisenhower - aldus D.P.A. - ver klaarde dat op de bijeenkomst der westelijken een gecoördineerde po litiek zou moeten worden vastge steld met het oog op een topconFe- rentie met de Russen. Storm in de Westhoek deed veel minder schade dan vorig jaar Regen van bladeren en dode takken BURGH-HAAMSTEDE, 18-10. In de nacht van zaterdag op zondag hoorden ook hier de bewoners de storm aan de (uitgedroogde) ven sters en deuren der huizen trek ken. Het stormde! De regen, waar ieder naar verlangde, kwam in de nanacht, maar er viel slechts an derhalve mm en dat bracht voor de droogte niet veel succes. De depressie, die de kust van Zeeland naderde, ging gepaard met windstoten, die grote stofwolken hoog opjoegen. De vergeelde blade ren werden van de bomen gerukt, die ontwaakten uit hun na-zomerse dommel. Bij afgerukte bladeren bleef het niet. Ook talrijke dode takken werden afgerukt en deze waren 's morgens te vinden op de met geboomte omzoomde wegen. Vooral op de fietspaden vormden deze takken een belemmering voor de bromfietsers. In de loop van zondag nam echter ook hier de storm in kracht af. Het water gaf een verhoging te zien van slechts 25 cm. Zo kondigde dit jaar de „echte" herfst zich aan met een zuidwes terstorm, twee dagen later dan in 1958, toen op 16 oktober een zware noordwester woedde, die het zee water opzweepte tot 2.80 N.A.P. Veel duin ging toen verloren, maar ditmaal is van noemenswaardige schade geen sprake. FEUILLETON door LUCIEN LELONG Nadat aan het eind van het sou per de burgemeester in een har telijke speech allen had bedankt, richtte hij het woord tot Colverton. „Mijne heren", sprak hij, „we heb ben een gast in ons midden, aan wie wij veel verschuldigd zijn: mr. Colverton, die hier als Amerikaans journalist de feestelijkheden in on ze stad, zij het van terzijde, heeft bijgewoond. Mr. Colverton is een Amerikaan en houdt van verrassin gen en hij heeft mij vanavond de verrassing van mijn leven bereid. Want nu we zo gezellig onder ons zijn, wil ik u wel verklappen, dat het mr. Colverton is, die een situ atie, die zeer onaangenaam dreig de te worden, waarvan enkele le den van ons comité ten dienste van hun eigenbelang misbruik trachtten te maken en waardoor wij allen ernstig hadden kunnen worden ge dupeerd, om niet te spreken van de spot waaraan onze gemeente zou hebben blootgestaanHij heeft doze situatie gered op een wijze, die bewondering afdwingt. Op een wijze ook, die geheel enig van allure is. Want nu ik toch aan het geheimen ontraadselen ben - hij negeerde standvastig de drei gende blikken en het hoofdschud den van de Amerikaan - wil ik nog een ander geheim verklappen. Ge durende de feesten heeft de echte mr. Clarenbough - dit met een glimlach naar Jongejans,, die glan zend naast Clare zat - voortdurend in onae omgeving vertoefd en heeft met eigen ogen kunnen vaststellen welk groots en hartelijk welkom onze burgerij heeft bereid aan een, wiens vader een geëerd lid onzer burgerij is geweest. De echte mr. Clarenbough heeft het optreden van de heer Jongejans persoonlijk tegenover mij geautoriseerd en goedgekeurd. De echte mr. Claren bough overhandigde persoonlijk de vorstelijke gift, die ons de bouw van een ziekenhuis mogelijk maak te. De echte mr. Clarenbough, da mes en heren.zit hier recht te genover mij!" En hij wees naar Colverton, die nu wellicht voor het eerst van zijn leven van verlegen heid bloosde. De mededeling werkte als een bom. Corrie greep, van pure ver rukking, de hand van de Gooyer, die daartegen geen bezwaar bleek te hebben. Slager Speknek lachte zijn breedste glimlach naar de bur gemeestersvrouw en Clare keek als een wijze uil, die het allemaal wel wist, het gezelschap aan en daarna Jongejans, die al even ingewijd zat te lachen. Alleen Riek de Ruiter zat doodstil en staarde als verwezen naar haar tafelbuurman, die nu op rees uit zijn stoel. „Dames en heren", zei hij, „de kat is uit de zak. De burgemeester had ik gevraagd het stil te houden tot na mijn vertrek. Maar hij heeft dat niet gedaan „Dat kon ik niet", zei de burge- 62 meester, „denkt u dat we u met stille trom laten vertrekken? Geen sprake van!" „Goed. Ik neem het u niet kwa lijk, lintegendeel. Maar nu moet ik wel even opheldering geven. Ik had inderdaad de uitnodiging van mr. de Gooyer ontvangen en was van plan daaraan gevolg te ge ven. Ik wist echter niet, dat u hier in Meeldam zulke grote plannen had. Ik ging niet met de Holland- Amerikaüjn. maar met een Franse boot en landde in Cherbourg, van waar ik per auto door Frankrijk en België zwierf en tenslotte in Meel dam belandde, een dag nadat de of ficiële ontvangst door u was vast gesteld. U kunt zich voorstellen hoe verbaasd ik was, toen ik in de kranten las van de feestelijke ont vangst van mr. Clarenbough! Ik besloot natuurlijk dit zaakje uit te zoeken en de bedrieger te ontmas keren. Mijn vroegere secretaresse, miss Wyatt, raadde mij dit af. Zi? de zaken eerst eens aan, zei ze, en probeer er achter te komen hoe de vork in de. steel zit. Dan kun je altijd nog optreden. Het kwaad is nu toch al gebeurd. Het was een wijze raad, zoals ik er al zoveel van miss Wyatt genoten heb. En ik kan meneer Jongejans alleen maar geluk er mee wensen, dat hij er in geslaagd is. mij deze dame te ont futselen. Houd haar in waarde, meneer Jongejans, met zo'n vrouw naast u kunt u het ver brengen!" ,,Ja, daar ben ik nu wel van over tuigd!" glunderde Wim. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2