40 jaar v.v. .Zierikzee" Met een sfeervolle receptie in café-restaurant „Memdragon" werd zater dag jl. het veertig-jarig beslaan herdacht van de populaire voetbalver eniging „Zierikzee"De foto toont het bestuur van de jubilerende ver eniging, op de eerste rij van links naar rechts de heren: J. J. M. Koevoets, J. Poldermans, voorzitter C. Jonker, A. B. Visser en A. Brand. Staande de heren: J. H. v. d. Zande, C. Hagesteijn, D. C. Viergever, K. B. Hoo- gerland, J. den Haan, JJ. Snijders, N. Timmerman en B. de Zeeuw sr. ZIERIKZEE GESLAAGDE EERSTE NUTSAVOND VAN JUBILEUMSEIZOEN 1959-'60 Keur van films op reis-voorlichtingsavond van de H.A.L. Een grote belangstelling bestond woensdagavond voor de eerste Nutsavond van het jubileum-sei zoen 1959-1960, welke als gewoon lijk gehouden werd in de Concert zaal. Deze avond van het departe ment Zierikzee van de Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen kwam tot stand in samenwerking met de plaatselijke agent van de Holland- Amerika-Lijn, de heer A. Rib- bens Wzn. en werd verzorgd door de Nederl.-Amerikaanse Stoom vaartmij. Holland-Amerika-Lijn te Rotterdam. De heer D. C. A. Lugt, voorzit ter van het departement Zierik zee, heette op deze bijzondere Nutsavond de vele belangstellen den hartelijk welkom, waarbij het de aandacht vestigde op het 175- jarig bestaan van de Maatschappij tot Nut van .'t Algemeen, ter ge legenheid waarvan op 27 november a.s. de dansparodiste Cilly Wang zal optreden voor de departemen ten Haamstede, Brouwershaven en Zierikzee, in de Zierikzeese Con certzaal. De reis-voorlichtingsavond van de HAL stond verder voor een goed deel in het teken van het s.s. ..Rotterdam", terecht betiteld als het schip van morgenreeds vandaag! Het nieuwe vlaggeschip „Rotterdam" werd op de stralende herfstdag van 13 september 1958 door H.M. de koningin te water gelaten. Het grootste passagiers schip ooit in Nederland gebouwd gleed het water in, enthousiast nagejuicht door een duizendkoppi ge menigte na de woorden van de Koninklijke naamgeefster „Ik geef U de naam Rotterdam en wens U behouden vaart". Een goed beeld van deze indruk- ZIERIKZEE JAN HENDRIK SCHEUERMANf In de ouderdom van bijna 62 jaar is op 9 oktober te Utrecht over leden de heer J. H. Scheuerman, in leven oud-directeur van de Wa terleiding Maatschappij „Schou wen Duiveland" N.V. Wijlen de heer Jan Hendrik Scheuerman werd op 20 december 1897 te Schiedam geboren en ver kreeg zijn opleiding aan de dag ambachtsschool en de burger avondschool te Schiedam, waarna hij werd aangesteld als tekenaar bij het Rijksinstituut voor Drink watervoorziening te Den Haag. Hij voltooide zijn opleiding tot werk tuigbouwkundige aan de avond- MTS te Rotterdam. In 1921 werd wijlen de heer Scheuerman aange steld als hoofdopzichter bij de N.V. Waterleiding Mij. „Noord West Brabant" te Oudenbosch, waarna in 1929 zijn benoeming volgde tot directeur van de N.V. Waterleiding Mij. „Schouwen-Duiveland" te Zie rikzee, waarvan op 3 juni 1930 de officiële opening plaats vond. Door oorlcg en inundatie werd het be drijf zwaar getroffen, tengevolge; van corrosie ontstonden veel buis breuken. Op 18 september 1944 werd het pompstation geoombar- durri Icxivijl op 19 feb-j.'Vi .145 do vatcrto.-en t.; Zierikzee werd cpg<b'a'/cn. Onder leid'ng van wijlen de h^er Scheuerman we. d cle wederopbouw 1 an hei bedrijf zeer aktief aangepakt. In de peri ode tussen oorlog en ramp waren de moeilijkheden groot om het ge- corrodeerde leidingnet in gebruik te houden. Op 10 februari 1955 werd wijlen de heer Scheuerman om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend. De overledene was p.m. bestuurs lid van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer", secretaris van het comité Paardenloterij en bestuurs lid van de afdeling Zierikzee van het Groene Kruis. Op kerkelijk terrein was wijlen de heer Scheu erman jarenlang actief als ouder ling van de Lutherse kerk. Op zijn uitdrukkelijk verzoek heeft de ter aardebestelling in stilte plaats ge had. te Utrecht. wekkende gebeurtenis, een grote dag voor Nederland, kregen de aanwezigen uit de zwart-wit-film, waaruit duidelijk naar voren kwam dat bij de bouw van dit schip - met een tonnage van on geveer 38.000 ton - aan elk detail enorm veel aandacht werd besteed. De inrichting is uiterst modern en zeer kunstzinnig. De „Rotterdam" biedt plaats aan 1400 passagiers, waarvan 500 in de eerste klasse en 90o in de touristenklasse. De prachtige lijnen van de interieurs kwamen duidelijk tot uiting in de fraaie kleurendia's welke werden vertoond en toegelicht door de heer Weeda. Een beeld van het le ven aan boord van verschillende andere bekende oceaanreuzen kreeg men in de kleurenfilm „Va ren is genieten". Na de pauze ver toonde de heer Weeda een uitge breide serie geslaagde dia's over bootreizen naar Canada en de Ver enigde Staten. Ook werd 'n indruk gegeven van een treinreis door de ze indrukwekkende landen. De heer Lugt was in zijn slot woord ongetwijfeld de tolk van allen toen hij het voorlichtings team van de HAL, de heren Wee da, Slegt en Buisman hartelijk dank bracht voor het gebodene. Een aardig intermezzo op deze geslaagde Nutsavond vormde nog een prijsvraag waarvoor vijftien prijsjes beschikbaar waren ge steld. De vraag waar het om ging was hoeveel kg. bloem het s.s. „Rotterdam" aan boord had op de eerste vaart naar New York en terug. Het juiste antwoord luidde 12.600 kg., een aantal dat door ver schillende personen zeer dicht werd benaderd. Veertien jaar voor moord ROTTERDAM, 15-10. De recht- bank te Rotterdam heeft vanmor gen de 34-jarige operator D. C. S. uit Vlaardingen wegens moord ver oordeeld tot een gevangenisstraf van veertien jaar met aftrek Zij achtte bewezen, dat hij in de nacht van 11 op 12 april na rijp beraad en koel overleg zijn echtgenote in hun woning aan het Mendelssohn- plein van het leven heeft beroofd door wurging met de bedoeling daarna zelfmoord te plegen. Dit laatste is evenwel niet gelukt. De eis was twaalf jaar met af trek. Koeien kregen zand in de maag GIETHOORN, 15-10. Op de hoge zandgronden ten noorden van Steenwijk waar de grasmat door de langdurige droogte bijna volledig verschroeid is, hebben veehouders enkele koeien moeten laten afma ken omdat deze dieren bij het gra zen te veel zand naar binnen heb ben gekregen. Bij één van de dieren werd meer dan vijftig pond zand in de maag aangetroffen. Telefonische weerberichten voor de bouwvakken 's-GRAVENHAGE, 15-10. Van 1 november af zullen ten behoeve van de bouwvakken via de telefoon weer speciale weerberichten wor den gegeven. De rayonindeling en de met deze rayons corresponde rende telefoonnummers van het telefoonnet Utrecht (netnummer 030) z\jn dezelfde van het vorige jaar. Ook zyn de tijdvakken waar in die weerberichten beluisterd kunnen worden, dezelfde als vorig jaar. De voorlopige richtlijnen voor het doorwerken bij minder gunstige weersomstandigheden van de in middels opgeheven studiecommis sie weersinvloeden, blijven tot na der order van kracht, behoudens enige aanvullingen en wijzigingen inzake beton- en metselwerk. Vissterfte in cle Maas 's-GRAVENHAGE, 15-10. Het lid van de Tweede Kamer de heer J. M. Peters, heeft aan de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Sociale Zaken en Volksgezondheid schriftelijk gevraagd of de minis ter kan mededelen, welke de oor zaken zijn van de massale sterfte van vis in de Maas, bijzonder on der de gemeenten Urmond, Obbicht en Papenhoven en Grevenbicht. Indien de oorzaak gezocht moet worden in vergiftiging ten gevolge van lozing van industriële afval- produkten, welke maatregelen dan denkt de minister te kunnen ne men om de visstand daartegen te beschermen, zo vraagt de heer Pe ters verder. B Een woordvoerder van de West- duitse regering heeft medegedeeld dat is voorgesteld om de Volkswa gen Werke om te zetten in een naamloze vennootschap, waarbij dan een minderheidsbelang aan aandelen in handen zou zijn van de regeringen van Nieder-Sachsen en van de Bondsrepubliek. „N.F.O." EN „POMONA" TE HAAMSTEDE „Mechanisatie in de fruitteelt" onderwerp op eerste seizoen- by eenkomst De eerste lezing voor het a.s. seizoen, gezamenlijk georganiseerd door de N.F.O. en Pomona, werd dinsdagavond in hotel Bom gehou den door ir. H. R. ten Cate van het Instituut voor Tuinbouwtechniek te Wageningen met als onderwerp: „De mechanisatie in de fruitteelt". Ofschoon het onderwerp zeer be langrijk is en elk jaar weer andere aspecten geeft, was de belangstel ling niet bijster groot. Wegens ziekte van de voorzitter opende de secretaris, de heer P. Adam de vergadering. Ir. ten Cate begon zijn lezing met het behandelen van de trekker, vroeger een machine waarmee ge trokken kon worden nu de centrale krachtbron van ieder bedrijf. Voor zien van een dieselmotor met vol doende p.k.'s, een goed aangepaste afmeting en een hydraulische hef- inrichting met de nodige aftakas- sen, is en wordt de trekker in de nabije toekomst een krachtbron met zeer veel mogelijkheden. Ook het laden en lossen van speciaal voor de hefinrichting gebouwde containers elk 3 ix 400 kg fruit be vattend, zal in de toekomst veel arbeidsuren sparen. In Amerika wordt dit reeds veel toegepast. De grondbewerking Voor de grondbewerking in de fruitteelt bevalt de ploeg maar ma tig. De schijfegge levert prima werk en is ook voor de zandgron den aangepast. Nadeel is het strook je in de rijen, die de schijfegge laat staan. De sleepcultivator wordt verdrongen door de aanbouwculti- vator op de hefinrichting. Voor het zwart houden van de grond een uit stekend apparaat. Ook deze laat het strookje staan. Mooi werk levert de pas uitgekomen triltand cultivator, die ook minder trekkracht vraagt Het Rickberg-werktuig kan de strookjes verzorgen. Met grote ver stekwerking kan de frees achter de trekker worden gebruikt, zonodig bestuurd door een tweede persoon, of uitgevoerd met zwenkende schijf. Bij veel frezen wordt de grond „verpest". Het maaien Ook het maaien kent veel syste men. Maaibalk, mulchbalk, messen- kooien en cirkelmaaiers zijn alle werktuigen die met meer of min der succes het gras of onkruid maaien. De cirkelmaaier zou dan, mits uitgevoerd met tandwielen, als snoeihoutversnipperaar kunnen dienen. Men moet dan wel over een trekker met 30 p.k. kunnen be schikken. In de ziektebestrijding voldoet het eenvoudig spuitraam in de hui dige lage en smalle aanplantingen zeer goed. Nieuw op dit gebied zijn de automatische snel- en nevel spuit. Gebruikt de snelspuit zeer veel water en wind om het middel op de boom te brengen, de nevel doet dit met zeer weinig water en veel wind. Hoofdzaak is dat de rij snelheid zo is aangepast, dat de doordringing in de boom voldoende is. Ook hier is voor de aandrijving de aftakas veel bedrijfszekerder dan de brandstofslokkende aan- drijfmotor op de spuit. Spreker wees in dit geval nog op de juiste bouw van de kruiskoppelingen. Met een serie lantaarnplaatjes verduidelijkte de spreker zijn voor de meeste aanwezigen geen moei lijkheden opleverende lezing Enke le vragen werden tot genoegen be antwoord. De heer Adam dankte aan het einde de heer ten Cate voor zijn helder betoog. Hij deelde verder nog mede dat op 22 oktober a.s. op het bedrijf van de heer Jac. Steur te Westenschouwen, des middags om 2 uur zal gedemonstreerd wor den met een aantal snelspuiten. Abortus-vrije veestapel in Zeeland komt in zicht In kring Schouwen-Duiveland werden 2005 dieren geïnsemineerd Het dezer dagen verschenen (der tiende) jaarverslag van de Stich ting „Gezondheidsdienst voor Die ren in Zeeland", over de periode 1 mei 1958-30 april 1959, uitgegeven als een 95 bladzijden tellend boek werkje, bevat een uitvoerig over zicht over de ziektenbestrijding, uitslagen van gehouden onderzoe kingen en tal van andere gegevens. Wat de bestrijding van abortus bang betreft wordt medegedeeld dat t.a. hiervan een zeer grote stap is vooruitgezst en een abortus-vrije veestapel in zicht begint te komen. Het aantal hiermede besmette be drijven is in Zeeland gering en die er nog zijn (zuivere mestbedrijven) zullen spoedig als vrij kunnen woi-- den aangemerkt. Slechts een zeer gering aantal runderen werd pre ventief er tegen irileënt. Wat be treft de inscharingen in 1958 kan worden vermeld, dat ook nu weer scherp werd toegezien of het vrije vee niet met besmet vee werd sa- mengeweid. Betreurd wordt dat sommige veehouders van vrije bedrijven bij aankoop er niet op letten of op de aankoopverklaring wel een geldig stempel is geplaatst. De overbelasting van de dieren artsen, die de bloedmonsters (in dit verslagjaar 35164 tegen 10361 in het vorige), afnamen wordt duide lijk als men bedenkt dat plm. 40 pet. der Zeeuwse runderen bloed werd afgenomen. In dit boekjaar werd voor de gehele provincie de tweejaarlijkse tuberculinatie van kracht. Het rundvee aanwezig op ongeveer de helft van de Zeeuwse bedrijven werd getuberculineerd (46408 run deren op 3227 bedrijven). Bij een 5-tal runderen, zonder Zeeuws oor merk, op slachthuizen in Zeeland en Zuid Holland aangevoerd, werd, na slachting t.b.c. geconstateerd. Tegen de personen, die de runde ren ter slachting hadden aange boden werd proces-verbaal opge maakt, waarna veroordeling volg de. Het aantal stuks jongvee dat ieder jaar van een oorblikmerk moet worden voorzien neemt steeds toe, doordat steeds meer jongvee NIEUWERKERK De collecte gehouden ten bate van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk heeft alhier f 141,37 opgebracht. Nagroei van erwten Bij verschillende landbouwers al hier die hun erwten eertijds hebben geoogst, is de nagroei van de op het landachtergebleven erwten zo danig dat reeds een grote hoeveel heid groene erwten voor de inmaak is geplukt. OOSTERLAND Met hand in cirkelzaag De aannemer Joh. Boogert alhier had dezer dagen het ongeluk met zijn linkerhand in aanraking te ko men met de draaiende cirkelzaag machine in zijn timmerwerkplaats. Er werden hem drie vingers afge zaagd. De ijlings ontboden genees heer dokter Stoutjesdijk (vervan ger van dokter De Putter), liet de man onmiddellijk naar het zieken huis vervoeren, na eerst de hevig bloedende hand te hebben verbon den. KERKNIEUWS Geref. Gemeenten ST. PHILIPSLAND. Zaterdag 24 oktober, 7 uur student Schipaan- bood uit Rotterdam. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot pred. voorganger van de Vrijz. Herv. te Vlissingen- Goes: J. van Beek, Uitgeest. Beroepen te Melissant: K. Exalto, Brakel. Ger. Kerken Beroepen te Huizum (Fr.): H. K. Poelman, Arnemuiden. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Haamstede-Kerk- werve: W. Ruiter, Baarn. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling xan 14 oktober 1959 Andijvie f 7; Tomaten f 20-45; Uien II f 6; Prlnc.bonen f 90-105; Spinazie f 33; per 100 kg. Jonathan f 25-55; Zoete Erm- gaard f 40; Zoete Campagne f 22; Golden Del. II f 15-28; Lomb. Cal ville f 21-45; Wealthy f 42; Glorie v. H. K. f 10-13; Bouwman Reinet- ten f 25; Goudreinetten f 16-34; Valappelen f 15-23; Legipont H. II f 23; Gieser Wildeman f 32; Zw. Wijnpeer f 24; Alicante f 142-146; per 100 kg. Komkommers f 25-30; Bloemkool B/A f 18-55; id. afw. f 10-25; Sla f 4-8; Knolselderij f 27; per 100 stuks. Bospeen f 28-30 per 100 bos. wordt aangevoerd dat daarvan niet is voorzien. Gedurende het verslagjaar kwam geen enkel bekend geworden geval van mond- en klauwzeer onder het rundvee voor. Het percentage rundvee dat na eerste kunstmatige inseminatie drachtig bleek daalde met \Vz pet. tot 61,9, het aantal gelnsemineerde runderen steeg van 11043 tot 11621. De K I. bij varkens verliep niet ge heel volgens de verwachting, noch wat het resultaat, noch wat het aantal aanmeldingen betreft. Be sloten werd de proefnemingen te beëindigen op 1 juni 1959. De landbouwtelling in mei 1959 wees de volgende cijfers aan: rund vee 94887 stuks (1957: 84065, 1958: 87.859); landbouwpaarden: 9940 (11.388 - 10.701); varkens: 21212 (24.345 - 21.121); schapen: 15.024 (14.088 - 15.585); hoenders: 456.741 (403.634 404.887). In de kring Schouwen-Duiveland waren van de 665 bedrijven 465 abortusvrij en 127 ABR.vrij. Van de besmette bedrijven waren 59 in on derzoek en 14 niet (rundvee-mest- bedrijven zonder melkgevend vee). 71 pet. was dus abortusvrij, 19 pet. ABRvrij en 10 pet. besmet. In deze kring werden 2005 dieren geïnsemineerd, waarvan 89 pet. (1784) drachtig werd, na in totaal 2938 inseminaties. Wat de financiën van de stich ting aangaat wees de balans per 30 april 1959 een totaal aan ad f 316.569,84. Het voordelig saldo be droeg f 2165,51. TUNIS. -Salah Najar, de leider van het komplot tegen president Bourguiba, en zijn zeven medestan ders, die op 3 oktober ter dood werden veroordeeld, zijn dinsdag ochtend opgehangen, zo is officieel te Tunis bekendgemaakt. Najar en de zijnen waren aanhangers van de naar Cairo uitgeweken Salah Ben Joessef, die een gezworen vijand van Bourguiba is. BRUSSEL. Een Belgische mon teur, Staf Beckers in Vorst, neemt proeven met een nieuw model ex plosiemotor, waarbij de cylinders vervangen zijn door een rad met acht schoepen, die door drie ver brandingskamers gaan, zodat per omwenteling 24 explosies voorko men. De constructie van een motor als deze is eenvoudiger dan die van de tot nog toe gebruikelijke. De uit vinder en zijn medewerkers heb ben steun gevraagd voor voortzet ting der proeven. Scheepvaartberichten Bonita, 12 100 m.o. Kaap Canaveral naar Laceiba. Esso Nederland (t.), 13 van Tunis naar Port Said. Kelletia (t.), 13 van Suez naar Aden. Samarinda, 13 te Coosbay. SPORT BILJARTEN Finales vijfde klasse Libre Vrijdag 16 en zaterdag 17 okto ber a.s. zullen in 't clublokaal van de B.V. „D O.S." te Ouwerkerk, café Vijverberg, de finale wedstrijden plaats vinden om het kampioen schap 5e klas libre van het district Schouwen-Duiveland der K.N.B.B. Aan deze finale zal worden deel genomen door de volgende spelers, die zich voor dit toernooi hebben weten te plaatsen: G. Timmerman en J. Quant (Concordia, Zierikzee), K. v. d. Sande (D.O.S., Ouwerkerk), A, P, de Vrieze (De Drie Schapen, Dreischor), M. de Vin en B. Kloot wijk (O.K.KNieuwerkerk). Ge zien de behaalde resultaten in de voorwedstrijden start G. Timmer man als favoriet in dit toernooi, waar het zeker niet aan spanning zal ontbreken. Ingezonden mededeling de échte eierbeschuit Russische militaire raadgevers zouden volgens meestal betrouw bare zegslieden in Kalimpong aan gekomen zijn op strategische plaat sen langs de Indisch-Tibetaanse grens. Uit Lhasa verluidt dat daar 2000 Russen, onder wie officieren en geniespecialisten, verblijven. ZIERIKZEE Gemeente-avond Vrijzinnig Hervormden Geslaagde opvoering van lekespel Dinsdagavond vond in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw de alge mene ledenvergadering plaats van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden. Voor de eerste maal stond deze avond onder leiding van ds. J. B. Assendorp. Om deze reden sprak de heer T. Broere een inlei dend woord, waarna de secretaris, mr. K. A. Keuning, het jaarverslag van de vereniging uitbracht. Het ledental bedraagt momenteel 118, hetgeen ds. Assendorp voor uitbrei ding vatbaar achtte. Het programma voor het komen de seizoen vermeldt o.a. een ge luidsfilm - op de grens van novem ber en december. De VPRO-avond zal gehouden worden op 24 febru ari 1960 met het gezelschap Benny Vreden, ditmaal met „Pampus". Voor maart-april zal het echtpaar Hinloopen-Nanninga uit Haarlem uitgenodigd worden voor een lezing met kleurendia's, voordracht en muziek over Israël. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heren M. C. Nolet en M. de, Regt herkozen. Na afhandeling van het verga dergedeelte werd een apart cachet aan de avond gegeven door het op treden van de lekespelgroep uit Brouwershaven met „Martha en Maria". Dit spel maakte veel in druk op de aanwezigen. Mevrouw Groot uit Brouwershaven gaf voor af een toelichting op het begrip „lekespel". Ds. Assendorp overhan digde na afloop een geschenk onder couvert aan „Martha" - de ijverige - in de hoop dat zij zo ijverig zal zijn dit geschenk te overhandigen aan de vrouwenvereniging in Brou wershaven De meer geestelijk in gestelde „Maria" verzocht de pre dikant om het geld zoveel mogelijk ook op geestelijke wijze te willen besteden. Eén jaar wegens verduistering GRONINGEN, 15-10. De recht bank te Groningen heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen de 45-jarige procuratiehouder A. van R. uit Groningen, die ver schillende R.K. instellingen in de stad Groningen, waaraan hij als penningmeester verbonden was, voor in totaal f 18.000 had bena deeld. Hij hoorde zich veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek. Tégen hem was een jaar gevangenisstraf met aftrek, waar van drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar ge- eist. Nederlandse uienexport blüft zich behoorlijk ontwikkelen Wekelykse uitvoer van rond drie miljoen kilogram 's-GRAVENHAGE, 14-10. - De Nederlandse uienexport blijft zich behoorlijk ontwikkelen. Het kwan tum dat wekelijks wordt uitge voerd ligt rond 3 miljoen kg. Dat is wel minder dan het vorig jaar maar gezien het prijspeil van het ogenblik, toch zeer bevredigend. Het aanbod is nergens bijzonder groot en de afgelopen week zijn de prijzen regelmatig wat aange trokken. Voor de middel kwaliteit wordt thans 20-22 cent per kg be taald. De grove uien zijn zelfs nog wat duurder en de drielingen zijn iets goedkoper dan de middelkwa liteit. Er zijn dit jaar overal veel drielingen en weinig grove uien. Tengevolge van de droogte is het gewas op vele plaatsen niet uit gegroeid. Hierdoor zal het aantal kilo's dit jaar belangrijk lager zijn dan het vorig jaar, toen een re cord opbrengst werd gehaald. De kwaliteit van de uien is op het ogenblik over het algemeen zeer goed. Wel zijn ze soms zo droog dat het verwerken er van moei lijkheden geeft omdat de vellen er te gemakkelijk afgaan. In de week van 27 sept.-3 okt. werden vanuit ons land 3284 ton uien geëxporteerd. De voornaam ste afnemer was Engeland met 1166 ton, op de tweede plaats kwam west-Duitsland met 763 ton en België-Luxemburg bezette met 612 ton de derde plaats. Naar Afri ka ging in die week 367 ton uien en naar Frankrijk 266 ton. West- Indië nam 82 ton af. 28 ton ging naar diverse landen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3