oxo Veel goede woorden en geschenken voor jubilerende v.v. „Zierikzee" Een paar druppels oxo ..de volle smaak van lekker doorgebraden rundvlees! de beste bouillon van het beste rundvlees! ADVERTENTIES Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje CORNELIS (Cor) P. T. QUAAK C. QUAAK-DIJKMAN. FREDDY. Haamstede, 12 oktober 1959. Burgseweg 39. SPORT VOETBAL K.N.V.B. District Zuid I 3e klasse D: METO-Zierikzee 1-3; Steenbergen-ODIO 5-0; Zeeland Sport-Hontenisse 8-2; RCS-Halste- ren 2-1; Zeelandia-Corn. Boys 2-1. 4e klasse G: Nieuw Borgvliet- Renesse 2-2; Noordhoek-Kaaise B. 0-3; Cluzona-SC Gastel 0-3; Hans- weertse Boys-De Schutters 2-2. Afdeling Zeeland le klasse B: Burgh I-Renesses II 4-0; Zierikzee II-Dreischor I 8-2; Brouwershaven I-Burgh II 3-0. 2e klasse C: Zierikzee III-SV OWK I 3-7; SVOWK II-Brouwers- haven II 0-6; Dreisehor II-Zonne- maire II 2-2. Zaterdagmiddagcompetitie le klasse: MEVO-Kapelle 7-2; Veere-Hoek 1-3; Wolfaartsdijk-Se- rooskerke 2-3; Wemeldinge-Tern. Boys 4-2; Krabbendijke-Spui 4-0. 2e klasse C: Burgh III-Bruse Boys I 2-3; SINOTO I-WIK I 2-4; Duiveland I-Zeemeeuwen I 8-1. 3e klasse C: Bruse Boys II-SI- NOTO II 4-0; WIK II-Burgh IV 6-0. Juniorencompetitie, groep B VIII: MEVO B I-Renesse B I 1-1; WIK B I-Burgh B I 1-3; Brouwershaven B i-Zeemeeuwen B I 8-1. Groep B IX: SINOTO B I-SV OWK B I 8-4; Brouwershaven B II- Dreischor B I 0-9. VOETBAL MEVO I-Kapelle I 7-2 Wie voor rust dacht dat Kapelle een overwinning zou gaan behalen kwam na rust tot andere gedach ten, toen MEVO vooral in de eerste 20 minuten zo'n enthousiast spel voorschotelde dat Kapelle volko men van de kaart werd gespeeld en met een flinke nederlaag de te rugreis moest aanvaarden. MEVO kwam in deze wedstrijd volledig binnen de lijnen en toen scheidsrechter Schot voor de aan vang blies was er het eferste kwar tier een op en neergolven van aan vallen op beide doelen, waarbij Kapelle wel betere scoringskansen kreeg. In de 15e minuut was het Kapelle dat de leiding nam toen de scheidsrechter MEVO een vrije schop, even buiten het doelgebied, toekende, maar toen die door de verdediging zou worden genomen, deze weer aan Kapelle toewees, zo dat de backs niet meer tijdig hun positie in konden nemen en het een klein kunstje voor Kapelle was om de stand op 1-0 te brengen. MEVO was hierdoor niet ontmoedigd en bleef proberen de verdediging te doorbreken wat aan Lupgens ge lukte toen deze de bal op de rech tervleugel kreeg aangegeven en ei- alleen van tussenuit trok en met een beheerst schot de stand op 1-1 bracfht. De ruststand, 2-1 voor Ka pelle, werd bereikt toen uit een schot op het doel vanaf de linker vleugel de bal op het hoofd van Berrevoets kwam, die de bal van richting veranderde en over de handen van de uitgelopen keeper doelpuntte. Da rust bleek MEVO goed te hébben gedaan, want slechts enkele minuten na de her vatting gelukte het Haverhoek de stand op 2-2 te brengen, terwijl de zelfde speler er even later 3-2 van maakte, toen zonder dat er een ver dediger aan te pas kwam, de bal over alles heen in het doel werd gedeponeerd. MEVO bleef aanval len en de doelpunten kwamen nu aan de lopende band. Toen de Oude de bal voor het doel gaf tikte Ha- verhoek door naar Lupgens die het vonnis voltrok en er 4-2 van maak te. H. de Oude benutte een goed aangegeven bal van Haverhoek en bracht hiermee de stand op 5-2, MEVO ging met deze voorsprong wat kalmer spelen doch in elke aanval school een dusdanig gevaar dat de Kapelle-verdediging, waar in linksback P. Wijs een prima par tij speelde, de, voorhoede met vrees tekenmaal zag naderen. Het zesde en mooiste doelpunt in deze wed strijd ontstond toen Lupgens de verdediging naar zich toe trok en bekeken doorgaf aan Nolet die zon der te aarzelen er 6-2 van maakte. Tot slot maakte K. de Oude er met één van z'n bekende harde schoten 7-2 van, wat tevens de eindstand was. In vergelijking tot de vorige week gespeelde wedstrijd tegen Wemeldinge, was deze er weer een van het gehalte dat MEVO in het vorige seizoen op de bovenste plaats bracht. MARKTBERICHTEN Eierprflzen V.E.C.E. In de periode van 5 oktober tot en met 1 Ooktober werd door de Coöp. In- en Verkoop Centraale voor Eieren V.E.C.E. uitbetaald f 1,96 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. uw lieve Oxo bouillon Het fijnste rundvlees, urenlang- gezellig sudderend op 'n laag vuur tje... zo ontstaat Oxo bouillon. Alle kracht van 't beste vlees, alle feestelijke keukengeuren: uw win kelier heeft ze nu „in vdorraad" in een leuk rond Oxo flesje! Waarom uzelf nog urenlang opsluiten in de keuken? Een paar druppéls Oxo bouillon, mevrouw, maken uw soe pen en sausen, groenten, jus en schoteljes heerlijk-hartig en extra gezond. Als drinkbouillonbovendien niet te onderscheiden van uw eigen bouillon. Gauw van genieten! In flacons van 1, 1/4 en 1/8 L. MET GRATIS RECEPTENBOEK» Sfeer voile receptie in ,,Mondragon" Supporters zorgen voor inventaris ontspanningslokaal „Met het houden van deze receptie beoogt ons bestuur niet alleen de afsluiting van een verenigingsperiode van veertig jaren, maar tevens een aankondiging dat het ons ernst is om moedig voorwaarts te gaan op de weg die nu eenmaal door het bestuur gekozen is. De weg die moet leiden naar de vorming van de jeugd tot goede mensen op geeste lijk en lichamelijk gebied. Wij zouden deze taak zeker niet aandurven, als wij ons niet gesteund wisten door de sympathie van velen voor dit doel". Aldus sprak zaterdagmiddag de voorzitter van de voetbalvereniging „Zierikzee", de heer C. Jonker, in een welkomstwoord op de zeer sfeer vol en prettig verlopen receptie ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van deze voetbalvereniging in café-restaurant „Mondragon". Het bestuur, gezeten temidden van een groot aantal bloemstukken, mocht deze middag zeer veel gelukwensen in ontvangst nemen. Een hoogtepunt vormde ongetwijfeld de toezegging door de voorzitter van de supportersvereniging, de heer M. C. Doeleman, voor de complete inrichting van een ontspanningslokaal alsmede een muzikale hulde door dc koninklijke harmonie „Kunst en Eer", o.l.v. dc heer E. A. de Looff. De voorzitter van de jubilerende populaire voetbalvereniging gaf uiting aan de vreugde van het be stuur dat zo velen op deze her denkingsmiddag aanwezig waren. De heer Jonker verwelkomde o m. het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee,' verte genwoordigers van de K.N.V.B. en de afdeling Zeeland en verder af gevaardigden van tal van zuster verenigingen, terreinconsuls, de heren van de sportraad van Zie rikzee, vertegenwoordigers van an dere takken van sport en leden van de supportersvereniging „Zie rikzee". Een speciaal welkom richtte de voorzitter ook tot de oud-leden - waaronder wellicht oprichters van de vereniging - cn donateurs. Onder applaus deelde de heer Jonker mee dat allen er van ver zekerd konden zijn dat het werk, waarmee 40 jaar geleden een aan- v.ang werd genomen, met grote animo zal worden voortgezet. In opvoedende richting Burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester voerde hierna het woord namens de sportcommissie van de gemeente en namens het gemeen tebestuur, waarbij spr. er op wees dat de v.v. „Zierikzee" een bloeien de vereniging is en kan steunen op een grote populariteit. De bur gemeester achtte het opvoedende element in de sport van het groot ste belang en sprak de hoop uit dat „Zierikzee" in die opvoedende richting werkzaam zal blijven zijn. Namens de K.N.V.B. b*ood hierna de heer L. Hermans uit Hengst dijk het bestuur van de jubileren de vereniging de bondsvlag aan. Hij constateerde in zijn toespraak dat „Zierikzee" altijd veel moei lijkheden heeft te overwinnen door de geïsoleerde geografische ligging. De heer Hermans meende dan ook dat „Zierikzee" reeds meer heeft gepresteerd dan tal van verenigingen die „gemakkelijker" liggen en vond dit een grote eer voor de 40-jarige. Sterke derde klasser Ook de heer J. Volkeri, afge vaardigde van de afdeling Zee land, wees er op dat „Zierikzee" er in is geslaagd als sterke derde klasser geducht mee te tellen on danks de evacuaties, strubbelingen met het terrein en de moeilijke reizen die de leden voortdurend moeten maken. Dhr. Volkeri con stateerde dat de jubilerende ver eniging in de plaatselijke gemeen schap onmisbaar is geworden. Dr. J. C. Röhner sprak namens de Sportraad en herinnerde er in een geestig toespraakje aan dat de connecties tussen de Sporü-aad en de jubilerende vereniging nog niet zo heel lang bestaan. Spr. ver duidelijkte de functie van de Sportraad door deze te vergelijken met een moeder die haar kinde ren bij zich krijgt om hun wensen aan de vader (lees de gemeente) door te geven. Voorts kon dr. Röh ner mededelen dat er weer een uitnodiging is ontvangen om ook volgend jaar met de Pinksterda gen naar St. Hilaire te komen. Fraaie toezegging Als voorzitter van de supporters vereniging haalde de heer M. C. Doeleman oude herinneringen op en deed hij onder applaus de toe zegging voor de complete inrich ting van een ontspanningslokaal voor de leden der jubilerende ver eniging, zodra het bestuur zelf hiervoor een geschikte gelegen heid heeft gevonden. De suppor ters zullen dan o.a. zorgen voor diverse spelen, o.a, een magnetisch voetbalspel, dam- en schaakspelen, een kegelspel, een werpspel en twee originele ping-pong-wed- strijdtafels. De heer Doeleman achtte regelmatige contactavonden voor de leden van het grootste be lang voor dc bevordering van de teamgeest. Als consul van de K.N.V.B. roemde vervolgens de heer J. W. Gudde de prettige samenwerking met de voetbalvereniging, terwijl de heer J. L. Legemaate herinner de aan de vroegere rivaliteit tus sen de twee toen bestaande vereni gingen. Voor de voetbalvereniging MEVO hoopte de heer L. Schouls op verdere samenwerking en me dewerking met het jubilerende „Zierikzee". Namens het rayon Zierikzee van de zomeravond voetbal feliciteerde de heer Jume- let waarna de heer J. Th. Brouwer op humoristische wijze het woord voerde voor de Schouwen-Duive- landse Korfbal Bond. -Voor het bestuur van de jubile rende vereniging richtte hierna de heer A. Brand woorden van dank tot allen die op deze geslaag de middag het woord hadden ge voerd en geschenken hadden aan geboden. Op klinkende wijze zorg de het inmiddels gearriveerde „Kunst en Eer" voor een toepasse lijk muzikaal besluit. SPORT VOETBAL Zierikzee II-Dreischor I 8-2 Dreisehor, dat de gehele wedstrijd, door veel te weinig aandacht be steedde aan bezetting van het mid den vak, zag zich al spoedig tegen de achterstand geplaatst na een schot van linksbinnen F. van der Westen (1-0). Basting schoot hard het 2e doelpunt in. Bij een uitval van de gasten schoot rechtsbuiten Mol in, doelman Verbraak keerde goed. Uit een voorzet van van den Berge liet G. Koster het 3e doel punt aantekenen (3-0). Aan de an dere zijde verdween een vleugel schot van Mol over de lat. Uit een pass van de hard werkende de Bil schoot C. van der Werve onhoud baar langs doelman Verbraak (3-1), met welke stand de rust inging. 2 min. na rust hadden de gasten met een knappe aanval wederom suc- ses (3-2). Bij een andere aanval red de spil Verwest voordat Mol ge vaarlijk kon worden. Langzamer hand namen de rood-zwarten het spel geheel in handen. In het laat ste half uur brachten achtereenvol gens G. Koster, Basting, Hagesteijn, F. van der Westen en Hagesteijn de eindstand op 8-2. Een strafschop werd door doelman Slager gestopt. Zierikzee III-SVOWK I 3-7 Voor de rust een gelijk opgaande wedstrijd, voor Zierikzee scoorden Stoutjesdijk en K. Krijnse Locker, voor de gasten van der Werf; rust stand zodoende 2-1. In het eerste half uur na de rust scoorden de gasten twee maal, v. d. Schee zorg de voor 3-3. De eindspurt van de gasten was meedogenloos voor Zie rikzee, in het laatste kwartier sloe gen zij nog viermaal hun slag; eindstand 3-7. Brouwershaven I-Burgh II 3-0 In een zeer slappe wedstrijd heeft Brouw I zondagmiddag van Burgh II gewonnen hoewel er van veel krachtsverschil geen sprake was. Beide teams speelden met een voor hoede, waarin vele scorginskansen om zeep werden gebracht. Reserve keeper Bokelaar maakte een. zeer goede indruk en bij de gasten viel het actieve spel van L. van Nieu- wenhuize op. Na een wederzijds verkennen gaf A. Wurth in de 9e minuut een verre pass, welke van Nieuwenhuize van dichtbij langs keeper Verton joeg (1-0). Een vlijm scherp schot van Platteschorre ging net naast. Enige tegenaanvallen werden door Bokelaar met kunst en vliegwerk onschadelijk gemaakt. Met een sierlijke zweefduik weet de atletische Verton de hoge voor zet van v. d- Weele uit de lucht te plukken. Drie minuten voor rust loste lb. v. d. Weele een hard schot vanaf de vleugel dat Verton in eer ste instantie stopte, maar niet ge heel onder controle liet hij de bal los. Ruststand 2-0. Na de thee kwam Brouw weer direct ten aan val maar de schoten van Kooman gingen net naast. Een corner kopte deze speler net over. Bij de thuis club ging het spel toen verslappen en Burgh kwam meerdere keren gevaarlijk voor Bokelaar. De schut- terscapaciteiten ontbraken bij de gasten want mooie kansen werden door Bom en v. d. Werf hoog over geschoten. In de Brouwse voorhoe de sneuvelden diverse kansen door dat de spelers elkaar in de weg liepen. Het derde doelpunt kwam in de 36e minuut toen L. van Nieu wenhuize een voorzet van Kooman met de hand terugsloeg. De penalty werd door Kooman oerhard inge schoten (3-0). Een vierde doelpunt hing nog in de lucht toen de Burgh- verdediging diverse ingeschoten ballen met veel gegrabbel kon weg werken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3