KANTONGERECHT - ZIERIKZEE STAD EN PROVINCIE Verboden vaartochtjes met passagiers Niet minder dan 52 namen prijk ten woensdagmorgen op de rol van het kantongerecht dat voorlopig op de trouwzaal in het stadhuis zitting houdt, onder presidium van mr. W. E. van Vloten, kantonrechter. Alle opgeroepenen hadden echter daaraan geen gevolg gegeven of kunnen geven, zodat de zitting niet heel lang duurde De meeste zaken betroffen als steeds verkeersover tredingen. De eerste die voor het forum ver scheen was M. C. v. D. te Nieuwer- kerk, die met zijn fiets op het ver keerde rijwielpad aan de rijksweg was terechtgekomen. Daar de situ atie ter plaatse niet duidelijk is vroeg de ambtenaar van het O.M., mr. Schenkenbach van Mierop f 4 s 1 d.h welke eis door de kanton rechter met f 1 verminderd werd. Twee getuigen, nl. L. M. v. d. B. en C. W. v. d. W. waren gedag vaard in een zaak contro W. A. te Bruinisse, wiens hond in een jachtveld van V. aldaar, een jonge fazant had gevangen. Het kwam meer voor verklaarden getuigen dat de hond, die inmiddels is ver- wljderd, aan het jagen was Dat mag nu eenmaal niet en A. kreeg f 10 b o 2 d.h., wat ook het O.M. gevorderd had. Kind op motor W. A. W. te Kerkwerve werd na- drukkelijk gewezen op de ontoe- laatbaarheld een kind mee te men op de benzinetank van een motorrijwiel, wat heel gevaarlijk is, merkte het O.M. op, die l 15 I. S d.h. vroeg, welke eis door de kan tonrechter werd verminderd tot f 10 s. 2 d.h. Met z'n brommer had u J Oosteriand op het verkeerde fiets pad van de rijksweg gereden. Tot z'n verontschuldiging diene dat de toestand ter plaatse, waar het feit was geconstateerd, niet duidelijk is. De overtreding kostte hem f 3 of Jdjhv. d. L. te Dreischor had met zijn vrachtauto een aanrijding ve^~ oorzaakt, die nog al meeviel maar niettemin aan onvoorzichtigheid te wijten was, waardoor de veiligheid in gevaar werd gebracht, ho.wel ter plaatse een moeilijke situatie werd geconstateerd. Eis en uit spraak luidden f 20 b. s. 4 d.h. F W. A. K. hoorde in deze zaak f 50 b tegen zich eisen; de uit- spraa kwas f 35. Schip voldeed niet aan eisen Iets heel anders betrof de zaak contra J. de J. te Eikerzee gedag vaard wegens overtreding der wet op de openbare middelen van ver voer. Met een vaartuig dat niet aan de gestelde eisen voldeed, wat red dingsmateriaal etc. etc. betrof nam de J. 67 mensen mee op tochtjes van Scharendijka naar de hoek van Bommenede. Toen hem op deze feiten werd gewezen heeft hij on middellijk deze uitgangetjes stop- eez^t. Zo'n scheepje is volgens het O.M. niet geschikt voor Phss®?ier®" vervoer. Voor drie overtredingen vroeg de officier van justitie f 50 b. s. 10 d h welke eis door de kan tonrechter werd verzacht tot °fDedzaak tegen J. R- d. W. te Brouwershaven, betreffende ongeval met een stropers, werd, voor nader onderzoek, verdaagd tot 4 november a.s. Voor een overtreding van het verkeersreglement stond J. J. de J. te Zierikzee voor de tafel. Bij o. Melkmarkt. een hoek wair ieS hard moet rijden, moar eigenlijk kruiDen - volgens de kantonrecn ter - had de J. een aanrijding ver oorzaakt Te weinig voorzichtig ge reden, merkte de officier op, die f 15 of 3 dh. eiste, maar dat de kantonrechter in zijn u^sPraak verhoogde tot f 25 b. s. 5 d.h. Schelde op voer, was hij in over treding. Dat kostte hem f 20 of 4 d. De zaak contra J. W. de K. te Bruinisse werd bij verstek behan deld en toegelicht door de vad^r van gedaagde. De zoon had met een motorrijwiel de reglementen op het verkeer overtreden. Eis en uit spraak f 15 b. s. 3 d.h. Voor een zelfde zaak hoorde C. M. R te Brouwershaven f 15 of 3 d h tegen zich eisen. Uitspraak conform. J. L. v. G. te Zierikzee, had met zijn brommer bij de Korte Blokweg het verkeer gehinderd, met als ge volg dat J. de K. te Steenbergen schade opliep aan zijn scooter. Het O.M. vorderde f 50 of 10 d.h wel ke eis bij uitspraak verminderd werd tot f 40 of 8 dagen. Overtreding Rijtijdenbesluit Voor overtreding van het rijtij denbesluit stond B. J de J. te Zie rikzee terecht, die als getuige de charge naast zich kreeg J. C. W., chauffeur in dienst van de J. Uit voerig vertelde W. hoe hij tot de gemaakte overtreding was moeten komen. Wanneer tijdig om extra uren was gevraagd had deze over treding niet behoeven te worden gemaakt, meende de officier, die f 10 b. of 2 d.h vroeg, waarmede de kantonrechter het eens was. Als laatste verscheen J. de K. te Noordgouwe voor de heren. Hij had doordat zijn weiland niet afdoende afgeschermd was, zijn koeien de gelegenheid gegeven op andermans grond te gaan lopen Dat kostte hem f 123 voor de gemaakte schade Het O.M. vroeg voor dit feit f 15 of 3 d.h., wat de kantonrechter niet veranderde bij zijn uitspraak. Verboden vaartocht Tegen W. F. P. v. Z. te Haam stede. die als J. de J. met een vaar tuig, waarop hij enig? personen meenam tochtjes maakte op de Oosterschelde Delinquent was te goeder trouw geweest om zijn boot laten keuren. Tot juli 1960 heeft hij toestemming voor die tochtjes, waarbij de voorgeschreven maatre gelen zijn getroffen Toen hij deze toestemming nog niet had en de Scheepvaartberichten Bonita, 7-10 van Charleston naar New York. Esso Amsterdam (t.) 8-10 te Fawley Esso Nederland (t.), 7-10 van reede Cowes naar Port Said. Kelletia (t.), 7-10 te Iskenderun verwacht. Limburg, 7-10 van Blinjoe naar Pladju. MARKTBERICHTEN Veiling van 7 oktober 1959 Furore f 13; Uien II f 11; Toma ten f 49-60; Andijvie f 12; Groene kool f 12; Princessebonen f 90-105; per 100 kg. Jonathan f 15-40; Gron. kroon K. f 12; Goudreinetten f 18-21; Golden Del. f 11-24; Lemoenappel f 18-22; Laxton Sup. f 14-19; Lom- bart Calv. f 10; Gl. v. Holland f 17 -26; Valappelen f 8-12. Conferen ce f 15-47; Zwijndr. Wijnpeer f 20; Rietpeer f 20; Legipont f 17; Ali cante f 140-141; per 100 kg Bloemkool I A f 41-52; id. afw. f 6-20; Kropsla f 8; per 100 stuks. Bospeen f 28 per 100 bos. ZIERIKZEE Opening r.k. leesbibliotheek Ook de R.K. Leesbibliotheek, Mosselstraat opent haar poorten weer voor de liefhebbers van goe- de lectuur Dit vindt plaats op vrij dag a.s. des avonds te half acht De bibliotheek beschikt thans over ongeveer 1800 boeken, waarvan er onlangs ruim 100 nieuw werden aangeschaft. Een blik in de catalo gus doet zien, dat deze bibliotheek ruim voorzien is van moderne lec tuur op velerlei terrein en wij ge loven dan ook graag dat zij een succesvol seizoen tegemoet kan zien. Gevonden voorwerpen te Zierikzee 2 kinderwindjacks; mes; 3 zon- nebuillen; waterpistool; 4 zwem broeken met 4 bandhanddoeken; schrepel; plank plm. 4 m.; jasje; padvindersriem met fluit; trouw ring; kindervestje; sandaal; 2 rac kets; handdoek, hemd en broek; tas; jutezak; duikersbril; bladhark; regenjas; zwempak en handdoek; jongensjas; zakagenda; colbertjas je; ballpoint; broche; 3 muntbil jetten; voetbal; ceintuur; 5 por- temonnaies; riem met dolkmes; laken; boodschappentas; lichtbak van een auto; damestas met inh.; windjack; hondenriem met hals band; strandbal; portefeuille met inh.; jongensjas; dubbel snoer ko ralen; reservewiel met band; lap stof; witte valhelm; rijwieltassen; wit kraagje; 2 kinderportemonnaies regenbroek; kinderschoentje; baby sokje; muntstuk; jongensbroekje; sjaal; broekje, portemonnaie en ja pon; meetinstrument; unster; etui; rijwieltas met inhoud; trui; porte monnaie met inhoud; polshorloge; pop; etui met inhoud; polshorloge; j pet; damespolshorloge; kinder- I schoentje; vulpen; duimstok; druk- meter; ulster; broche; herenschoen; rood kussen; speelgoedhondje; kin- derbril; overjas; bankbiljet; rol draad; 1 paar gymnastiekschoen- tjes; koppel met kinderpistool; dub bele rijwieltas. KERKWERVE Loop der bevolking over sep tember 1959. Ingekomen: J. van der Zande en gezin, van Oosteriand; P. Blaauw en gezin, van Zierikzee; J. Groen en gezin, van Duivendijke; J. J. Swierts en gezin, van Woubrugge; W. Kosters-van Dommelen, van Nieuwerkerk (Z); L. J. Kosters, van Zierikzee. Vertrokken: Neeltje der Wedu wen, naar Schoondijke; Engbert J. Zielman, naar Noordgouwe. HAAMSTEDE Burgerlijke stand en loop der bevolking over september 1959. Geboren: 7. Janna Lena Jozina, d. van J. M. de Vrieze en L. C. den Boer. Gehuwd: 4. Jan Adriaan Speel man, 27 j. en Hanchen Steiner, 20 j.; 4. Bemardus Ignatius Maria van Dongen, 45 j. en Elisabeth Carolina Helena van Ravensberg, 37 j.; 25. Cornells Boogaard, 23 j. en Henny Walhier, 23 j. Overleden: 25. Maatje Verton, 81 jwed. van J. G. Malipaard; 27. Johanna Maria Gast, 74 j wed. van P. C. Landegent. Ingekomen: 1. P. G. de Munnik en echtg. uit Duivendijke; 5. J. van Zalm uit Wassenaar; 7. H. N. Bruij- nis uit Valburg; 21. Y Remezond uit Vlissingen; 23. J Nekeman uit Goes; 25. K. Viergever uit Eiker zee. Vertrokken: 1. N. Felius naar Breda; 1. A. C. Komer naar Rot terdam; 5. M. van der Pol en echtg. naar Rotterdam; 14.C W. van Noord naar Delft; 15 E. C. H. van Ravensberg naar Boxtel; 18. C. J. van Waveren naar Valburg; '23. A. van Beveren en echtg. naar Rotter dam. BRUINISSE De collecte te Bruinisse voor Simavi bracht f 317,39 op. Gevonden voorwerpen Bij de Rijkspolitie te Bruinisse zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: een herenrijwiel, een huissleutel, een bril, een bril in etui, een ring met 6 sleutels en 1 atlasje. Geslaagde modeshow Voor de vierde keer werd door een zestal firma's uit Steenbergen, de firma's van Erp, Luykx, Oerle- mans, Ambachs, Bus en Herbers, ^en modeshow georganiseerd in het Ncd. Herv. Verenigingsgebouw te Bruinisse, welk gebouw voor deze gelegenheid geheel uitverkocht was. Een ruime keuze in modellen en stoffen werd getoond en hoewel het paars als modekleur voor het komende seizoen domineerde, wa ren talrijke modellen in andere kleuren aanwezig en werden naast 1 mohair (dat aangewezen is dit sei- 5 zoen als modestof te fungeren) nog andere stoffen vertoond als Draion, Terlenka, Bouclé enz. De roklengte is nog wel kort, maar zij reikt niet boven de knie. Dit alles werd met radde tong toe gelicht door mej. Truusje Verburg, die de geheimen van de komende mode aan de aanwezigen onthulde. De modellen van de mantels zijn van goede pasvorm, met meestal laag ingezette mouwen met grote manchetten en sierlijke grote kra gen met bont gegarneerd. De japonnen waren alleraardigst, de jeugdige modellen vaak met leuke witte kragen. Deze waren met de blouses en de rokken van de firma's Van Erp en Luykx, de mantels en mantelcostuums van de fa. Oerlemans Dit alles gecombi neerd met kapsels en make up van Ambachs, prachtige modellen hoe den van de firma Bus en juwelen van de firma Herberts, vormden een combinatie die door vier man nequins met smaak en waardig heid werden getoond. Een the complet was in de toe gangsprijs begrepen en vormde een gezellige onderbreking. Motor contra bromfiets Dinsdagmorgen ongeveer kwart over zes, kwamen op de hoek Mo- lenstraat-Poststraat te Bruinisse de motorrijder Joh. Giljam, loondorser en een werknemer van het aanne- mersbedrijf M. van der Velde, die per bromfiets naar zijn werk kwam met elkaar In botsing. De heer Gil jam remde zo sterk dat hij over de kop sloeg, met een gewonde knie moest hij zich onder geneeskun dige behandeling stellen. De brom fietser werd tegen de muur ge kwakt, maar kwam er met enkele schrammen af. Ook de materiële schade viel mee, maar de heer Giljam zal wel enige tijd verhin derd zijn zijn werk te doen. OOSTERLAND Burgerlijke stand en loop dei- bevolking over het 3e kwartaal '59. Geboren: Johanna Martha, d. van A. IJzelenberg en M. Geluk; Jacob Jasper, z. van A. Bal en C. Schoen maker; Betsy, d. van M. de Bruine en A. Heijstek; Jan, z. van J. J. de Bruine en J. de Vries; Jacob Jan, z. van A. Dooge en L. E. Stouten; Lourina, d. van C. van der Have en M. G. de Bruine; Neeltje, d. van J. Dooge en W. Kik (te Zierikzee); Anna Sara, d. van M. Wesdorp en C. J. Giljam (te Zierikzee); Jacob Pieter Daniël, z. van H. A. van dei- Werf en H. W. Nouwen (te Zierik zee). Gehuwd: A. Jopps, 28 j. en J. Dorst, 24 jA. C. J. van Riel, 30 "j. en J. Mol, 20 j.; L. J. de Jonge, 28 j. en L. E. van 't Hoff, 26 j.; P. J. Quist, 27 j. en W. A. Zorge, 20 j.; C. Remeeus, 28 j. en J. Steenpoorte, 23 j.; K. D. Zuidema, 27 j. en A. Kodde, 24 j.; J. J. Dorst, 25 j. en M. van der Have, 21 j. Overleden: M. K. de Ronde, 87 j.; J. van der Reest, 61 j. (te Zierik zee).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3