toen aanbieding F 2.SO alleen PRODENT goed genoeg! Alarm Hoed u voor „gewone" tandpasta fa. Joh. den Boer d fris cn gezond, de klok rondt De (Zierikzeese) brandweerman werd met een schok wakker. Maar zo zjjn brandweermannen, hij zat in het nachtelijk duister onmiddel lijk kaarsrecht in bed, smeet de dekens opzij en verliet met één sprong de koffer. Dringend en alar merend was de brandbel gegaan en de (geharde) brandweerman - al tijd vrijwillig op de bres tegen het vuur - kende zijn plicht. Het was bij hem thuis niet zo gek als in een kazerne, waar de brandweer mannen hun broek opengespalkt op kniehoogte naast de krib vinden en er met een snoeksprong indui ken, om dan als een parachutist omlaag te suizen in het vloer gat langs een stevige paal, die verbin ding geeft met de vaste grond. Maar brandweermannen zijn alle maal van 't zelfde slag en onze vuurblusser wist ook drommels snel buiten te komen. Het was bij onze vuurbestrijder dan ook maar een kwestie van anderhalve mi nuut om de straat te bereiken en met een vervaarlijke spurt per fiets de weg door de donkere stad naar de brandweergarage te vinden. Toen hij daar aankwam gleed een gloed van triomf hem door de kou de botten, want hij was de eerste en de eerste zijn is bij brandweer lieden altijd het summum van ge not. Hij was zo indrukwekkend de eerste, dat zelfs de deuren van de garage nog op slot waren. Er was nog geen commandant en er was (nog) geen chauffeur en die for midabele toestand duurde zeker vijf minuten. Na die minuten be gon een angstwekkende twijfel in (onze) brandweerman te ontwaken, een twijfel die toenam toen de vijf minuten tien minuten werden en de tien minuten een kwartier van volmaakte brandweermannelijke eenzaamheid. De vluggerd heeft toen van pure ellende maar een saffiaantje opge stoken en is kalm huiswaarts ge keerd. Bij het bestijgen van zijn legerstede ontwaakte zijn vrouw, die naarstig informeerde: „waar de brand was". Hij bromde: „6, kê gedroomd dat du baale gieng". EILANDMAN. m Guenther Podola, die de vorige week in Londen ter dood veroor deeld is wegens het doodschieten van een Londense politieman in burger, Raymond Purdy, zal geen beroep aantekenen tegen het von nis, zo heeft zijn advocaat woens dag bekend gemaakt. Podola zal, tenzij hij gratie krijgt, op 15 okto ber opgehangen worden. DreischoPs eeuwenoude kerk dook op in een krans van groen. Er wa ren schuren en „nederige" huisjes, hekjes en een appelboom om het idyllische plaatje compleet te ma ken. Een idyllisch vooroorlogs plaatje met op het zicht een tele foonpaal als duidelijk ontsierend element op een plaatje vol harmo nie, dat geknipt uit het grote pla tenboek van de wereld, was voor bestemd om schilders te verlokken naar doek en penseel te grijpen. Kleintjes op de voorgrond staat een gravende man, die opkeek van zijn werk toen de fotograaf kwam. Zo was dat toenopkijken en een hier-sta-ik-pose aannemen als de fotograag op bezoek kwam, mis schien wel om prentbriefkaaten te maken. TONEEL EN FILM Danny Kaye in „Mijn beste vijand" Oorlog en ramp knaagden aan Dreischor. Het verloor zijn belom merde boog bij en rond de eeuwen oude kerkspits, maar zijn kostbaar ste kleinood de kerk bleef behou den. Ze steekt met toren en dak nog uit boven de huizen van nu. Op de voorgrond is de aarde kaal geschoren door het vlakmes van de herverkaveling, maar toch is er al weer wat vers groen in de vat ge komen. Wie zo maar wat droom verloren het dorp binnenstapt hoort thans het ge-rikketik van ha mers. De kerk immers krijgt een flinke opknapper en hogelijk staat ze nog eeuwen, straks weer onder een nimbus van uitbundig blader groen. De Concertzaal bioscoop te Zie- rikzee brengt dezs week de grote succesfilm van Danny Kaye „Mijn beste vijand". Wij zien Danny Kaye nu eens niet als clown, maar in een comedie met tragische accenten zijn volle kunnen als acteur bewij zend. De film is in binnen- en bui tenland ontvangen als de grote ver rassing van het seizoen. „Mijn beste vijand" is in wezen een diep tragisch gegeven, maar het wordt op humoristische wijze verteld. Het verhaal speelt in 1940 als de Duitse troepen Parijs nade ren De Poolse kolonel Tadeus graaf Prokoszny krijgt van zijn ambassade opdracht belangrijke documenten naar Engeland te brengen Echter, tot verbazing van de kolonel kan niemand in het door schrik bevangen Parijs hem aan een auto helpen. Er is evenwel een heer in het hotel, Samuel Jacobowslci, die als Jood ook moet zorgen dat hij uit handen der Duitsers blijft en die graag in het gezelschap van de kolonel naar het zuiden wil vluch ten en de hand weet te leggen op een Rolls Royce van baron Rot schild. Wij zien dan een voortref felijke mengeling van nonsens en tragiek tijdens de reis waarop de kolonel een verbluffende doodsver achting toont maar door Jacobow- ski voortdurend uit alle moeilijk heden moet worden gered. Danny Kaye ontpopt zich als een waarlijk groot artist in deze kostelijke film waarin het de kolonel en Jacobow- ski tenslotte gelukt de Duitsers af te schudden en samen weg te va ren. Kansje voor MEVO tegen Wemeldinge zich wat op competitie- ladder op te werken. Belangrijkste ontmoeting in de 3e klas C wordt deze week Burgh III-Duiveland. Zierikzee B I heeft de beste kansen tegen Burgh BI.# Aanvang biljart-competitie voor viertallen. ZATERDAG MIDDAGCOMPETI TIE. In de le klas krijgt MEVO be zoek van Wemeldinge, dat momen teel met één winstpuntje rode lantaarndrager is in de le klas. Wanneer MEVO de zaken flink aanpakt, volledig binnen de lijnen kan verschijnen, moet er een kans in zitten zich via een overwinning wat op de competitieladder op te werken. Terneuzense Boys speelt thuis tegen Hoek en dit zal wel op een overwinning voor de bezoekers uitdraaien. Wolfaartsdijk geven wij weinig kans om Spui in eigen omgeving de puntjes afhandig te maken. Leider Veere staat voor een zware taak in de uitwedstrijd tegen Kapelle dat wel alles in het werk zal stellen om de club uit Walcheren zijn eerste puntenver lies te bezorgen. Krabbendijke ge ven wij de beste kansen op de winst bij het bezoek aan Seroos- kerke. In de 3e klas C is de be langrijkste ontmoeting wel deze tussen de kam.pioen van het vorig seizoen Burgh III en Duiveland. De Oosterlanders beschikken momen teel weer over een aardig elftal en het zou ons niets verwonderen als zij er in slaagden Burgh III op eigen terrein een puntje afhandig te maken. SINOTO gaat met wei nig kans op winst naar Bruse Boys terwijl WIK wel kans maakt op een puntenverdeling tegen MEVO II te Kerkwervet In de 3e klas C zal Brouwershaven III zich terdege moeten inspannen om de lastige klip, Duiveland II, met succes te omzeilen. De reserves van WIK maken een kleine kans om bij SI NOTO hun eerste zege te boeken. JUNIORENCOMPETITIE. Hoe wel in groep B VIII Zierikzee B I zeker niet meer een overwicht aan de dag legt als dit in de laatste ja ren het geval was, geven wij hen toch de beste kansen bij het bezoek aan Burgh B I. WIK B I dat ver leden week tegen Brouwershaven B I zo goed voor de dag kwam maakt een goede kans op de inzet tegen MEVO B I. Renesse B I heeft in de ontmoeting tegen Brouwers haven B I iets betere papieren. In groep B IX zal SINOTO B I zich terdege moeten inspannen om de ontmoeting bij Bruse Boys B I tot een goed einde te brengen. SVOWK B I is vrijwel zeker van de winst tegen Brouwershaven B II terwijl Zierikzee B III zich wel de meer dere zal tonen over MEVO B 11. De ontmoeting tussen Zierikzee B II en Dreischor B I is er een van ge lijke kansen zodat de uitslag hier wel niet ver van een gelijk spel zal liggen. BILJARTEN. Het district Schou- wen-Duiveland der K.N.B.B. gaat deze week weer een aanvang ma ken met de competitie voor vier tallen. Door aansluiting van de B.V. „Witte van Haemstede" en de B.V. „Entre Nous" is het ledental van het district gestegen van 51 tot 79 leden. Hoe verheugend dit leden tal ook is, valt het nog steeds te betreuren dat een aantal verenigin- g enzich buiten de georganiseerde biljartsport, die alleen voldoening kan schenken, houden. Voor de competitie bestond zeer veel ani mo bij de aangesloten verenigin gen zich buiten de georganiseerde tallen op, welke in twee poules werden ingedeeld. De indeling hiervan is als volgt: Poule A O.K.K. I; D.O.S. I; Concordia 1; De drie Schapen I; Entre Nous 1 en Witte van Haemstede I. Poule B: O.K.K. II; O.K.K III; Concordia II; Con cordia III; De drie Schapen II en D.O.S. II. In poule A begint a.s. dinsdag de competitie met de wed strijden tussen Witte van Haem stede tegen O.K.K. en Concordia tegen De drie Schapen. In poule B speelt O.K.K. II hedenavond tegen het derde team, terivijl dinsdag avond Concordia II en III elkaar op het groene laken zullen ontmoeten. ATLETIEK. Een drietal atletes van Delta Sport zullen a.s. zondag deelnemen aan de sluitingswed strijden welke in Den Haag plaats vinden en waarbij zij zeker alles in het werk zullen stellen om met zo goed mogelijke resultaten voor de dag te komen. Een wervelstorm heeft woens dag het plaatsje Ivy in Virginia geteisterd. Tien personen van wie negen tot één gezin behoorden, zijn omgekomen. Hele wijken werden met de grond gelijk gemaakt. SUCCESJES Diversen: Sneldienst „Koophandel". Van Rotterdam centraal Bodehuis 10 uur Leuvehaven, Zekveld 12 uur; Dordrecht, van Putte 12.30 uur. Aankomst Zierikzee plm. 4 uur. Rutexon voor het dichten van lekken in glas op sèrres, goten en daken. Verkrijgbaar bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, tel. 2210, Zierikzee. Vereniging van Rechtz. Herv., Zierikzee. - Donderdagavond 8 oktober a.s., 8 uur spreekt in het Ver.gebouw 't Vrije, Ds. H. S. J. Kalf. Onderwerp: „Israël de jonge staat in het oude land". Vers Schouws palingbrood, on ze specialiteit! Banketbakkerij Toon Hage, Zierikzee. Prima vertinde naadloze melk- teemsen en emmers. V belt. en wij komen! Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse U slaapt héérlijk warm op zo'n mooie kapokmatras van Deur- loo's Woninginrichting, Appel markt 4, Zierikzee. Bietennetten van sterk, soepel touw, niet geknoopt, geweven in elke maat van: Fa. J. D. de Korfe Zn tel. 227, Bruinisse Petroleumkachels diverse mer- Icen M. Kouwenberg Zn., tel. 2618, Zierikzee. Grote sortering mooie karpet en, traplopers en overgordij- nij bij: Deurloo's Woningin richting, tel. 01110-2091, Zie rikzee. Bij aankoop van twee paar Enkaions een prachtig kousen-etui product Prijs per paar vanaf Prodent is de enige tandpasta met dubbel-actief Dispergon-A tegen tand bederf, tandsteen, rookaanslag. Na éénmaal poetsen merkt u het reeds.... Prodent maakt de tanden véél witter, véél mooier. Laat uw glimlach onweer staanbaar zijn. Poets 's morgens en 's avonds met lekker-smakende Prodent tandpasta, verreweg de bestel Zeer grote tube 70 Normale tube 44 ct Familieverpakking 135 ct Telefoon 2345 - Zierikzee ZIE HET VERSCHIL Linkerhelft gepoetst met de een of andere gewone tandpasta. Rechterhelft gepoetst met superieure, veilige Prodent!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6