De REUZEN van de Galapagos „Onrendabel" GILFIETS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 29 SEPTEMBER 1959 NO. ISMI Expeditie naar Sterrengebergte (Nieuvv-Cuinea) beëindigd O Terugkeer naar Hollandia HOLLANDIA, 26-9. De expedi tie naar het Sterrengebergte in Ned. Nieuw Guinea is vrijdag, 25 september, beëindigd. Er moet al leen nog een geringe hoeveelheid van de uitrusting uit het basis kamp te Ok Sibil naar elders wor den afgevoerd, voor het overige is dat kamp ontruimd en de blij vende accomodatie overgenomen door de bestuurspost te Ok Sibil. De leiders van de expeditie en de hen vergezellende mariniers, alsmede het overige personeel be vinden zich thans te Tanah Merah voor de regeling van de versche ping van de goederen. Van de „doorsteek"-groep naar het noorden zijn thans de zieken, onder wie de leider dezer groep, dr. Bar uit Waris per vliegtuig naar Hollandia vervoerd. Van de ze groep wordt de heer Dasselaar met de overigen op 30 september te Hollandia verwacht. De groep, die de Julianatop heeft 'beklommen en daarna weer naar Ok Sibil was teruggekeerd, is op 25 september per vliegtuig te Hol landia aangekomen. De beklim ming van de Julianatop is, aldus deze groep, geheel geslaagd. Tocht en berg zijn vastgelegd in een kleurenfilm op bioscoopformaat. Dreigtaal uit Peking PEKING, 28-9. De president den Chinese Volksrepubliek, Lioe Sjao Tsji, heeft maandag in een toe spraak tot een massabijeenkomst te Peking, gehouden ter gelegen heid van de viering van het tien jarig bestaan van de Volksrepu bliek, gezegd dat het Chinese volk „Quemoy, Matsoe en de Pesca- doren" moet bevrijden. Lioen Sjao Tsji beschuldigde de „Amerikaan se imperialisten" van „bezetting van Chinees gebied (Formosa)". Franse vakbonden contra regering PARIJS, 28-9. De Franse vak bonden bereiden zich voor op een loonstrijd met de regering na een betrekkelijk rustige zomer aan het industriële front. Zowel de commu nistische als de r.k. en socialisti sche vakorganisaties hebben zich uitgesproken voor hogere lonen en gezinstoeslagen. Het is zeer wel mogelijk dat zij samen zullen gaan, als er geen concessies worden ge daan. Onder de ontevredenen bevinden zich ambtenaren, employé's van de staatsbedrijven, bankpersoneel en arbeiders in de bouwvakken en op scheepswerven. In verscheidene ge vallen is het loonoverleg al begon nen. Weer ongeregeldheden in de Kongo BRUSSEL, 26-9. Enkele tiental len gewonden, vijftien arrestaties en een plaatselijke avondklok zijn de resultaten van ongeregeldheden, die zich in de afgelopen dagen in de Belgische Kongo hebben voor gedaan. Van officiële zijde in Leo- poldstad is echter medegedeeld dat bij het herstel van de orde geen gebruik is gemaakt van vuurwa pens en dat er geen ernstige ge wonden zijn. Aanleiding tot het eerste incident was het ontslag van enkele Afri kaanse arbeiders in Kitona in de Neder-Kongo Er volgde een de monstratie voor het gebouw van het Belgische bestuur, welke de po litie met traangasbommen uiteen dreef, nadat de arbeiders de ge bouwen met stenen hadden beko geld. Bij de paniek, die bij het in grijpen van de politie ontstond, werden tientallen personen gewond. Zaterdag hebben de arbeiders, al dus is in Leopoldstad bekend ge maakt, het werk hervat. De gezin nen van de werknemers, die na de ongeregeldheden hun woning had den verlaten, zijn teruggekeerd. Modern personeelsbeleid AMSTERDAM, 28-9. Een banketbakker in de Maas straat te Amsterdam had een loopjongen in dienst ge nomen, van wie de patroon niets anders wist dan dat hij Hans heette. Dit kwam de bakker duur te staan, want de jongen keerde op een ge geven moment van een rit met bestellingen niet terug. Hij bleek de geldkist van zijn baas te hebben meege nomen. Twee dagen dienst verband hebben Hans ruim 1500 rijker gemaakt en de bakker een illusie ten aan zien van de moderne jeugd armer. AMSTERDAM. Het zes-jarige meisje Lidy Velthuijzen uit Am sterdam is overleden tengevolge van een hersenbloeding, die zij had opgelopen bij een val op straat tijdens het spelen in de Sam van Houtenstraat. SPEURTOCHT IN DE NATUUR Schildpadden met een schild van 1.20 meter en een gewicht van bijna 200 kg. Het is merkwaardig, maar de schildpad kan gerekend worden tot de enige groep van de reptielen waarvoor de meeste mensen niet bang zijn. Van vrijwel alle andere reptielen hebben velen een afkeer. Dit is vermoedelijk terug te bren gen tot het feit, dat de schildpad er niet agressief, doch eerder defensief uitziet met zijn grote schild, waaronder hij bij gevaar geheel kan verdwijnen. Ieder voelt dadelijk aan, dat hij van de schild pad weinig te duchten heeft en de angst en afkeer verdwijnen. Inder daad is het zo, dat op een enkele uitzondering na, de schildpad een dier is dat, wat aard en bouw be treft, geheel op de verdediging is ingesteld. De mannetjesputters Zelfs de grote reuzen onder hen, de schildpadden van de Galapa- gos-eilanden, vermogen geen angst aan te jagen. Ze zijn vriendelijk en traag. In de dierentuin vormen ze een interessante bezienswaar digheid en meer dan eens kunnen de kinderen onder toezicht van de oppasser een ritje maken op het grote schild van deze kolossen. Het schild van zo'n Galapagos- schildpad kan een lengte hebben van omstreeks 1 meter en 20 cen timeter en vormt een zeer soliede beveiliging voor het dier; het is zeer dik en hard. Het schild be staat uit een binnenste laag van regelmatige beenplaten en een buitenste laag van hoomschilden, die over de beenplaten heenliggen. De schildpad is een waar „le vend fossiel"; zij is het oudste type der levende reptielen, onder dan de beroemde dinosauriërs, zij bestaat al miljoenen jaren. Het gewicht dat zo'n Galapagosreus kan bereiken is zo om en nabij de 200 kilo, werkelijk formidabel en wanneer op een van die eilanden zo'n groep van deze mannetjes putters zich in beweging zet en op tocht gaat, dan dreunt de grond, alsof er een kudde olifanten voor bij komt. Hoe oud worden zü? Het is algemeen bekend dat schildpadden een hoge leeftijd kunnen bereiken, maar toch zijn er veel overdreven fabeltjes in omloop, die melding maken van leeftijden van 200 of 300 jaar. Aan gezien de schildpad over het alge meen ouder kan worden dan de mens, is controle van de te berei ken leeftijden dikwijls moeilijk. Er is echter wel een volkomen gecon troleerde waarneming, die aan geeft dat zo'n reus een leeftijd van 180 jaar kan halen. Veel ouder zullen ze vermoedelijk niet wor den. Enige honderden jaren geleden kwamen in de buurt van de Gala- pagoseilanden deze reuzen in enorme aantallen voor. De hellin gen der vulkanen zagen er zwart van. Tegenwoordig vindt men er niet zo veel meer. De mens heeft ze voor een groot deel uitgeroeid, zoals dat met meer diersoorten het geval is. Wat was toch wel de reden hiertoe? - U weet, dat de schildpad een dier is, dat goed eetbaar is en dat is voor deze reu zen het noodlot geworden. Vers vlees gevraagd Toen indertijd de zeilschepen in de zuidelijke poolwateren ter wal visvangst gingen, bleven ze zeer lang weg van de bewoonde wereld en wat was prettiger dan niet ver noordelijk de eilanden te weten, waar men eenvoudig vers vlees kon halen? In de ruimen werden de grote schildpadden levend mee genomen en zo had de kok voort durend vers vlees voor de beman ning aan boord, want wanneer nodig werd er geslacht. Navorsingen hebben aan het licht gebracht, dat de walvisvaar ders op 189 bezoeken zo omstreeks 10.000 van deze schildpadden mee namen. Dan neemt het aantal snel af. Dit is echter niet de enige ramp geweest voor de schildpadden Toen de eilanden gekoloniseerd werden, brachten de mensen die ren mee. Verwilderde honden en katten hebben zich te goed gedaan aan de schildpadeieren en de; jon gen. Zo is hun aantal nog sneller geslonken. Het schijnt het lot van vele vreedzame dieren te zijn, door de mens te worden uitgeroeid. De ge schiedenis van de Galapagos- schildpadden is een zwarte blad zijde in de menselijke historie. (Ingezonden) De P.T.T. heeft in het jaar 1958 In totaal (met inbegrip van de postspaarbank) een zoete winst gemaakt van 49.800.000 gulden het geen „een gunstig exploitatie-re sultaat" wordt genoemd, omdat het batig saldo (zonder postspaar bank) in 1957 slechts een tiende deel daarvan beliep. Met deze prachtige cijfers voor ogen zou op staande voet het brief port kunnen worden verlaagd van 12 op 10 cent. Of een korting kun nen worden gegeven van 2 cent op elke telexaansluiting. Of 14 cent in mindering kunnen worden ge bracht bij elk interlokaal telefoon gesprek. Of f 6,25 mogen worden afgetrokken op de telefoonnota van elk gevoerd internationaal ge sprek. Of een belangrijke rente kunnen worden gegeven voor al het geld, dat de postgiro beheert voor de rekeninghouders. Of f 8,- kunnen worden uitgekeerd, voor iedere opgegeven telegram in dat boekjaar; dat zou de telegraaf dienst ook weer doen opleven. Of f 52,60 mogen worden betaald aan iedere aangeslotene op het radio distributienet als tegemoetkoming bij de aanschaffing van een radio toestel. Helaas doet P.T.T. niets van dit alles. Zij doet heel iets anders. Zij snijdt in 98 plaatsen des lands dui zenden abonnees af van de draad omroep buiten degenen, die al als radiodistributie-abonnee zijn af gevoerd. Omdatdeze dienst zo onrendabel is! P. Ingezonden mededeling KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND PUTTEN. De 71-jarige heer C. Meiling uit Putten, die met een bromfiets de rijksweg Amersfoort- Zwolle onvoorzichtig overstak, is gegrepen door een vrachtwagen en op slag gedood. 's-GRAVENHAGE. De vijfja rige jongen Th. Bres te 's-Graven- hage is onder een driewielige melk wagen gekomen en verongelukt. De jongen liep mee met de 52-jarige melkhandelaar H. A. en hield zich vast aan de melktruck. Op een ge geven moment struikelde hij en kwam onder het rechterachterwiel terecht. Het kind werd door zijn vader direct naar het ziekenhuis Zuidwal gebracht, waar het in de loop van ds nacht is overleden. ROTTERDAM. In het Westerzie kenhuis te Rotterdam is overleden de 19-jarige monteur D. C. Eising uit Krimpen aan de IJssel. Deze reed met zijn bromfiets op de Brielselaan in Rotterdam. Hij wil de voor een rijdende tram langs, doch kwam met het voertuig in botsing. Ernstig gewond werd hij .naar genoemd ziekenhuis overge bracht. DOETINCHEM. In het ziekenhuis te Doetinchem is overleden de heer H. Oldenboom uit Zelhem, die vo rige week onder de gemeente Aal ten een ongeluk met zijn auto had. De heer O. was 37 jaar oud, gehuwd en vader van zes kinderen. •s-GRAVENHAGE. Op 8 en 9 ok tober wordt in noord-Ierland het wereldkampioenschap ploegen ge houden Vertegenwoordigers van 16 landen zullen deelnemen aan de strijd om de „gouden ploeg". Zoals bekend heeft de Nederlander W. de Lint in 1957 deze trofee ver overd. H.M. de Kouingin naar filmpremière 's-GRAVENHAGE, 28-9. H.M. de Koningin is voornemens in gezel schap van H.H.K K.H.H. de prin sessen Beatrix en Irene de gala voorstelling van de film „The nun's story" bij te wonen, waarvan de opbrengst ten goede zal komen van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers. De voorstelling zal plaatsvinden op donderdag 1 oktober in het City theater te Amsterdam. Nederland en Suriname SCHIPHOL, 28-9. „Ik ben zo overdonderd door de vriendschap, de medewerking en de warme be langstelling voor Suriname, dat ik hier in de afgelopen drie maanden heb ontvangen, dat ik als groot vriend van Nederland terugkeer, hetgeen ik ook in het openbaar hoop le bewijzen". Aldus sprak bij zijn vertrek van Schiphol vanmiddag de heer Just Rens van de voorlichtingsdienst der Surinaamse regering, die ons land bezocht voor het leggen van indus triële contacten en het onderzoeken van mogelijkheden voor Neder landse particuliere investeringen in Suriname. CONTACT MET VENUS (Rectificatie) Door een spijtige opschuiving van de letters con, kwam bij de desbetreffende illustratie, opgeno men in het nummer van maandag, het onbestaanbare woord „Conve- nus" op papier. Uiteraard was de planeet Venus bedoeld, zoals ook bleek uit de tekst. U heeft het natuurlijk ook al ge hoord en mocht U het niet hebben gehoord, dan bent U helaas aan de dove kant of leeft als kluizenaar of kluizenares, want de fietssire- nes liegen er niet om. Ze gillen, om maar met de geluidsdeur in huis te vallen. De jeugd heeft zich een gil- fiets aangeschaft, met behulp van een touwtje, een bus en een spijker Het touwtje wordt om de remnaaf geslagen, terwijl met de beide uit einden een spijker om een door boorde bus wordt vastgeklemd. De wrijving van de naaf geeft een angstaanjagend geluidseffekt in de bus en de lieve jeugd heeft dus het probleem van het bromfiets- effekt op originele wijze opgelost. De kleintjes krijgen ook 'zulke lieftallige knetter voorbeelden voor geschoteld, dat naaperij vrijwel niet uitblijven kon. De gilfiets in tussen stelt zware eisen aan men selijke zenuwen, want via een reeks vreemd krakerige busgeluiden gaat het snel naar hogere regionen en het menselijk gehoororganisme krijgt aanvallen te verduren, die anders slechts bij brandalarm on dernomen worden. Toch maar terug naar de tijd van priktol en haasje over, dacht Eilandman zo. Hij ziet het de (lieve) jeugd niet meer be oefenen en dat is een akelig ver lies en om dezelfde reden is de ruil met de gilfiets een slechte. Overi gens de jo-jo-rage en de hoela-hoep waren ook snel achter de rug. Dat is voorlopig <je strowis, waar velen zich aan vastklampen. Maar meer als een „wis" is het niet, want er schitteren zoveel oogjes, dat de combinatie fiets en gillen wel eens lang zou kunnen duren. En van de uitvinder is natuurlijk niets be kend. Het moet een vermaledijd kereltje zijn! EILANDMAN. Raad van Sint Philipsland stelde onderwijsvergoedingen vast Saneringsplan voor Katteveld wordt opgemaakt Dezer dagen kwam de gemeen teraad van Sint Philipsland in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester de Jonge, die in zijn openingswoord allen dankte die blijken van be langstelling gaven bij zijn 40-jarig ambtsjubileum. Het voorstel van b. en w. om een gedeelte van de openbare la gere school weer beschikbaar te stellen aan het bestuur van de Christ, school te St. Philipsland voor de tijd van drie jaar werd goedgevonden. Aan de heer J. Nee- Ie werd toegestaan een strook grond van 3.25 m. te gebruiken voor uitbreiding van zijn bollen schuur. Tevens zal er bij hem op worden aangedrongen in november de vereiste bomen bij die schuur te planten. Het bedrag per leer ling voor openbaar en bijzonder onderwijs werd vastgesteld op f 40,98, waarin is begrepen een te kort van f 2,78 over 1958. In een schrijven bracht het hoofd der Christ, school Anna Jacobapolder, de gemeente dank voor het aange legde trottoir. De aanvrage van de Christ, school in de Anna Jacoba polder om meer vergoeding per leerling, werd afgewezen. Op hun verzoek zal aan de heren J. M. Wesdorp en A. J. Verstrate resp. 30 en 40 pet. per maand vergoe ding in de reiskosten voor school gaande kinderen worden toege kend. Het verzoek van de Geref. kerk in de Anna Jacobapolder om een bijdrage in de kosten van toren-uurwerk en luidinstallatie zal worden aangehouden. Nieuwe leermiddelen o.l.-school Aan de openbare lagere school te St. Philipsland zullen nieuwe leermiddelen beschikbaar worden gesteld. Op voorstel van b. en w. zal in de Wilhelminastraat van no. 1-41 een wachtverbod van kracht zijn. Op verzoek van het Provinci aal bestuur zal voor het Katteveld een saneringsplan opgemaakt wor den. Aan de commissie voor agra risch vakonderwijs in Zeeland zal alleen subsidie worden verleend als hier een cursus zal gehouden worden. Aan de heer D. C. Kaas hoek zal grond verkocht worden voor uitbreiding lunchroom. Aan de heer J. Butijn zal het zinken schuurtje verkocht worden voor f 20. Aan het gemeentebestuur van St. Maartensdijk zal een adhesie betuiging gezonden worden inza ke de ziekenhuiskwestie Bergen op Zoom. Tenslotte werd nog mede gedeeld dat de bouw van het nieu we gemeentehuis nog geen door gang kon vinden omdat de zaak nog niet rond was. NIEUWERKERK De Zeeuwse collekte In de eerste week van oktober zal alhier de Algemene Zeeuwse collecte worden gehouden. De op brengst dezer collecte is in hoofd zaak bestemd om vermoeide huis vrouwen enige tijd vakantie te be zorgen en verder voorkomende taken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vreeswijk: S. Meij- ers, Hoogblokland. Aangenomen naar Twello: J. B. Cats, Beusichem. Ger. Kerken Aangenomen naar Wolphaarts- dijk: kand. B. Mintjes, Utrecht, dis bedankte voor Kootwijkerbroek, Reitsum, Tweede Exloërmond en voor Wormer. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 28-9. (Officieuze noteringen per 100 kg). Tarwe, franco Rotterdam per schip le helft oktober f 31, 2e helft oktober f 31,20. Voedergranen, alles af. Maal- gerst naar kwaliteit f 24f 24,75. Kippegerst naar kwaliteit f 25,25— f 26,75. Haver, ongepunte op monster, f 23,25f 25,25. Rogge, doorsnee kwaliteit f 21,25—f 22. Peulvruchten franco Rotterdam. Groene erwten, op monster, tot f 44. Schokkers, op monster, tot f 42. Bruine bonen, boerenschoon op monster, tot f 103. ROTTERDAM, 28-9. Kleiaard- appelen 35 mm opwaarts: Eigen heimers f 16f 18. Bintje f 16 f 17. Koopmans blauwe f 16. Meer- landers f 14f 15. IJsselster f 13 f 14. Zandaardapnelen 35 mm op waarts: Noorderling f 12f 13,50. Libertas f 12—f 13,50. Voer-aardappelen f 4,50f 5. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Dreischor I-Burgh II 3-2 Dreischor I heeft zondagmiddag na haar terugkeer in de le klasse haar eerste overwinning behaald en de Burgh-rsserves moesten met 3-2 de vlag strijken. De blauw-witten gaven al direkt de toon aan en al na 10 minuten wist v. d. Werve uit een uitsteken de voorzet van rechtsbuiten Steen- land de openingstreffer te scoren (1-0) Met veel enthousiasme gooide de thuisclub nu alles op de aanval en Burgh moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Steenland, Smits en v. d. Velde schoten rake lings naast en over terwijl doel man Verton met een hard schot van eerstgenoemde veel moeite had om een doelpunt te voorkomen. De blauw-witten bleven -echter zeer gevaarlijk en vooral rechtsbuiten Steenland bleek de gevaarlijke man te zijn. Het was dan ook door zijn toedoen, dat v. d. Werve na 20 mi nuten een uitstekende kans kreeg en deze ook prompt benutte. Hij plaatste de bal onder de uitlopen de doelman in het Burghse doel (2-0). Het was jammer dat Drei schor haar volgende aanvallen over links lanceerde, want dit le verde maar weinig op. Tegen de verwachtingen in zagen we toch nog voor de rust een Burghs tegen- punt. Na een schermutseling voor het doel van Slager kreeg Zijta de bal te pakken en scoorde onhoud baar (2-1). Dreischor had echter onmiddellijk het antwoord klaar. Van der Velde kreeg op het mid denveld de bal te pakken, gaf door aan Steenland en deze gaf weer een uitstekende voorzet waaruit v. d. Werve zijn 3e doelpunt wist te sco ren (3-1) Met deze magere voor sprong werd gerust. In de tweede helft pakte Burgh stevig aan en al binnen 5 minuten zorgde Kik - na missen in de achterhoede - voor 3-2 en Dreischor kreeg het zwaar te verduren. Wel zetten de blauw- witten de nodige tegenaanvallen op maar verder dan een schot van v. v. Velde, dat naast ging, kwamen zij niet. De gastheren werden bo vendien nog gehandicapt toen de rechtsbuiten naar de kleedkamer werd verwezen en met 10 man ver der moest worden gespeeld. Wel scoorde de thuisclub nog een vier de doelpunt maar de arbiter had juist te voren buitenspel gefloten. Daar de Dreischorse achterhoede echter geen enkel risico meer nam had Burgh geen kans meer om nog een gelijkmaker te forceren. Onder grote spanning verstreken de laat ste minuten, maar in de stand kwam geen verandering meer, zo dat Dreischor deze wedstrijd met 3-2 won. Brouwersh. IllW.I.K. II 5-3 Een wedstrijd, die sensationeel van start ging. Bij een uittrap van keeper v. d. Schelde werd deze door een WIK-speler gehinderd (reglementair toegestaan). Spil Sla ger hinderde deze comedie en tac kelde de speler, 't Gevolg was een penalty welke Berrevoets inschoot (0-1). In de 10e minuut kwam de gelijkmaker, toen Rien den Boer de Ingezonden mededeling voor oliehaarden petroleum DE HAAKDOLIE met het hoogtte rendement zuinig - geen roei - meer «rarmte H. SCHOT - OLIEHANDEL Scheepstimmerdiik 56 - Tel. 238Z ZIERIKZEE verdediging uit elkaar trok en hard inschoot (1-1). Brouw opende een fel offensief, waarbij aan weerszijden nogal stug werd ge speeld. Na 25 minuten omspeelde Rien den Boer opnieuw drie spe lers en zijn kogel was onhoudbaar voor Koopman (2-1). Even later gaf Roon een loeier tegen de staan der. Toch wist WIK voor rust nog gelijk te maken toen bij een aan val v. d. Schelde te ver voor doel stond en van 't Veer over hem heen schoot (2-2). Na de rust verslapte de wedstrijd enigermate. WIK kwam tot enige mooie aanvallen waarbij van 't Veer een hard schot loste hetwelk v d. Schelde vallend keurig stopte. Toen v. d. Wekken in de 15e minuut de bal in vrije po sitie toegespeeld kreeg, wist hij spil Ooms te omzeilen en onder de val lende Koopman door te schieten (3-2). Vijf minuten later rondde Roel den Boer een solorush af met een schot in de bovenhoek, waar bij de WIK-verdediging bie^f staan voor vermeend buitenspel (4-2). Een kwartier voor einde bracht Rien den Boer de stand op 5-2 toen Koopman in de verkeerde hoek stond opgesteld. De eindstand werd in de 40e minuut gebracht op 5-3 met een fraai doelpunt van van 't Veer. Zicrikzee 3Zonnemaire 2 6-0 De rood-zwarten waren veel sterker, voor de rust scoorden Stoutjesdijk en E. van Geesbergen (2-0). Na de rust voerden Stoutjes dijk (2 x), de Graaf en C. P. v. d. Werve de stand op tot 6-0. Junioren Mevo B IZierikzee B I 0-4 De gasten waren in het veld doorgaans sterker. In de Mevo- achterhoede blonken doelman Pad mos en spil P. Bij de Vaate bij zonder uit. 2 doelpunten van J. Goedegebuure zorgden voor een 0-2 ruststand. Na de rust schoot dezelfde speler nogmaals onhoud baar in en in de laatste minuten bracht C. Klink, na fraai indivi dueel spel de eindstand op 0-4. Zierikzee B 2Sinoto B I 0-2 Sinoto behield de eerste plaats op de ranglijst en doet een aardi ge gooi naar het kampioenschap in deze afdeling. Reeds" spoedig schoot W. Rade- walt onhoudbaar in 0-1. De rood zwarten wisten het spel in even wicht te houden en werden in de 2e helft iets sterker. De Sinoto- verdediging met doelman J. Kik aan het hoofd speelde zeer sterk. Een vrije trsn vs" 17 "Rossen vloog a de iat over. Kort voor tijd be sliste C. de jjraai ueze wedstrijd, die door scheidsrechter Simmers uitstekend werd geleid, definitief in het voordeel van de jeugd uit Nieuwerkerk 0-2. Zierikzee B 3Brouwershaven B 2 13-0 Ondanks deze grote nederlaag behoeven de gasten hun voetbal toekomst niet donker in te zien, daarvoor zat nu reeds in hun spel veel opbouwends. Een sterker Zie rikzee deed door doelpunten van Ben Moelker 3 x, J. Fondse 3 x, A. Klink 6 x, J. Stoel 1 x een 13-0 eindstand aantekenen. Brouwersh. jun.W.I.K. jun. 3-4 De junioren van WIK hebben za terdagmiddag, gezien hun technisch beter spel, verdiend gewonnen van Brouwershaven. Hoewel de thuis club het eerste kwartier vele sco ringskansen om zeep hielp, wist WIK zich keurig te herstellen en het was Berrevoets die in de 15e minuut door de Brouwverdediging ging en van Oeveren het nakijken gaf (0-1). In de 27e minuut kreeg WIK een cadeau-goal toen te zacht werd teruggespeeld en Berrevoets hiervan handig gebruik maakte (0-2). Even voor rust was het Ver- hage, die met een hard vleugel schot de stand op 0-3 bracht. Enige minuten na rust kwam het eerste Brouwse doelpunt. Bij een scrimage waarbij de keeper werd omspeeld, werd in eerste instantie op de doel lijn gered. Toch wist de Moor de bal over de doellijn te wippen (1-3). Na een kwartier kwam uit een voorzet van van der Linde het tweede doelpunt weer door de Moor ingeschoten. Toch wist WIK zich van deze druk te ontdoen met enige mooie aanvallen. Toen Mat- thijsse hard inschoot ging de bal via het lichaam van v. Oeveren in het doel (2-4). Brouw ging er nu pas voor spelen, wat nog een doel punt opleverde uit een voorzet van J Malipaard, welke midvoor de Moor hard inkopte (3-4).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 4