KLEDING Russische leidér wil „wentelwiek" uit V.S. STUK? DE N.V. WILLEM II SIGARENFABRIEKEN 's ZATERDAGS GESLOTEN zU»e„ Kienireniniingstiiiddel GREVEL1NGENDAM- RIT WATERDICHTE en LEDEREN Rubberlaarzen Klompsokken P. Bezuyen Bieten-netten G.W.G. AANBIEDING Gebr. WIEB0LS Havenpark 7-9 Zierikzee (Leerling) Verkoopster DEMONSTRATIE 'Triumph ZIERIKZEE Veertigjarig jubileum v.v. „Zierikzee" Het veertig-Jarig jubileum van de Voetbalvereniging „Zierikzee" zal op zaterdag 10 oktober worden gevierd met een receptie in café restaurant „Mondragon" alhier. Bejaardenmiddag utigesteld Men verzoekt ons mede te delen dat de Bejaardenmiddag, georga niseerd door de N.C.V.B.-afdeling alhier, welke op a.s. vrijdagmiddag 2 oktober in het Ger. Jeugdgebouw zou worden gehouden, is uitgesteld tot vrijdagmiddag 9 oktober a.s., zelfde tijd en plaats. De regeling van de politiediensten Teneinde het publiek zo nauw keurig mogelijk op de hoogte te stellen en misverstanden te voor komen, wordt in overleg met de commandant der Rijkspolitie hier ter stede, met betrekking tot de politiediensten het volgende mede gedeeld. Met ingang van 1 oktober 1959 a.s. zal het Groepsbureau der Rijkspolitie op werkdagen geopend zijn van 8.30 tot 21.00 uur. Na ge noemde uren, alsmede op zonda gen is de Rijkspolitie ais volgt te lefonisch te bereiken: 1) Wachtmeester le klas C. Leeuw Telefoon 2250 2) Wachtmeester le klas J. Struijk Telefoon 2501 Bovendien zal op die uren en dagen waarop het Groepsbureau gesloten is, aan het Groepsbureau vermeld staan waar politiehulp verkrijgbaar is. Brandmelding dient te geschie den uitsluitend via telefoonnum mer 2200. WiJ vernemen dat bin nenkort nog een drietal telefoni sche aansluitingen tot stand zal komen, waarvan zo spoedig moge lijk nadere mededelingen zullen worden gedaan. BRUINISSE De te verwachten mossel leveringen in oktober Was in de maand september de deelname van de Bruinisser mos- selvloot aan de mosselleveringen nog niet groot, dit zal in de maand oktober anders zijn. Er kan gezegd worden, dat begin oktober zeker meer dan 3/4 deel van de kwekers uit Bruinisse aan de leveringen deelneemt of deelgenomen heeft. Enerzijds is dit het gevolg van de invoering van de D-kwaliteit, een kwaliteit met hoog visgewicht maar met een kleine schelp. Maar al met al een prima mossel, ander zijds door andere oorzaken. De helft van de aangevoerde mosselen komt van de percelen in de Gre- velingen, een andere helft brengt de mosselen aan de markt ge kweekt in de Waddenzee. Een en ander heeft tot gevolg, dat de im port van Deense en Duitse mosse len terugloopt (deviezenbesparing) De baten komen zodoende ten voor deel van de eigen binnenlandse kwekers. Bezoek aan diepvrieskluis Een 20-tal vrouwen van Bruinis se hebben maandagavond als ver volg op de causerie van de heer van der''Stoep, voor de vrouwen vereniging te Bruinisse gehouden, een bezoek gebracht aan Nieuwer- kerk, waar onder leiding van mevr. van Eeten-de Vries en de heer van der Stoep de diepvrieskluis werd bezichtigd. Tot een definitieve be slissing over de bouw kwam het echter nog niet. Voertuigenverlicliting na 1 oktober Van de zijder der Rijkspolitie wordt er op gewezen dat de nieu we regeling op verkeersgebied, die op 1 oktober van kracht wordt, met betrekking tot de verlichitng van motorrijtuigen en fietsen, dat de verlichting dient te worden ont stoken van een kwartier na zons ondergang tot een kwartier voor zonsopgang. Tot nu bestonden deze marges uit een half uur. In het al gemeen wordt gewezen op de drin gende noodzaak, dat de verlichting in orde is, nu het donkere seizoen is aangebroken. Wie thans de zaak in orde heeft, is gereed voor herfst en winter en ondervindt geen last. WASHINGTON, 28-9. Chroesjt- sjef wil een Amerikaans hef- schroefvliegtuig kopen. Hij heeft president Eisenhower, die hem verscheidene malen in Amerika met een helikopter heeft laten vlie gen, verteld, dat de Sowjet-rege- ring zich er lang tegen heeft ver zet dat hij van zo'n toestel gebruik maakt, doch nu zou hij toch graag net zo'n wentelwiek willen hebben als waarover Eisenhower de be schikking heeft. Chroesjtsjef is van plan de Ame rikaanse onderminister van econo mische zaken, Dillon, te vragen als zijn „agent" op te treden bij de aankoop van een hefschroefvlieg- tuig in de Ver. Staten, zo heeft president Eisenhower maandag op zijn persconferentie in Washington verklaard. Heden overleed, onver wachts, onze geliefde moe der, behuwd- en groot moeder JOHANNA MARINA LANDEGENT-GAST in de ouderdom van 74 jaar Haamstede, 27 sept. 1959 Condoleantie-adres „Luchtenburg" 43 C. M. DE VRIEZE- LANDEGENT B. TH. DE VRIEZE WIM JOK£ Het behaagde den Heere, tot onze grote droefheid, van ons weg te nemen, onze geliefde zuster, behuwdzus ter en tante IDA MARIA KIK- FLIKVVEERT in de ouderdom van 64 jaar en 10 maanden Namens de familie: J. C. FLIKWEERT Nieuwerkerk, 27 sept. 1959 Heden overleed, onver wacht, onze beste schoon zuster en tante, mevrouw J. M. LANDEGENT- GAST in de ouderdom van 74 jaar Namens de familie: C. M. KRAAI- LANDEGENT Fairport (U.S.A.) en Haamstede 27 september 1959 Met diepe droefheid geven wij u kennis dat onze ge liefde broeder, zwager en oom, de heer PIETER VERMAAT weduwnaar van M. A. Zoeter in leven gepensioneerd Opziener der Visserijen na een langdurige ziekte, nog onverwacht is overle den, in de ouderdom van 69 jaar en 6 maanden. Namens wederzijdse familie, J. VERMAAT Yerseke, 28 september 1959 Emmastraat 18 De begrafenis zal plaats vinden donderdag 1 oktober a.s. om 1 uur. Een gelegenheids- prijs 1374,50 Volledige garantie Gratis lessen Onderdelen steeds voorradig G. J. WILBRINK Korte Sint Janstraat 4 Telefoon 2923 Zierikzee hersteld tijdens wachten!! dagelijks van 2 5 uur. zaterdag niet. Per post direkt terug 11 C. LIMBURG Korte Sint Janstraat 2 Zierikzee maakt bekend, dat ingevolge de nieuwe regeling van werktijden in de sigaren-industrie, haar fabrieken en kantoren te VALK E N S WAAR D, B U D E L, HANDEL EN REUSE L met ingang van 1 oktober 1959 voortaan zijn. ter voorkoming van spruitvorming in con sumptie-aardappelen MOL Schuddebeurs, tel. 2191 Nieuwerkerk, tel. 367 Oriënteringsrit met start bij Restaurant „Bru" te Bruinisse op zaterdag 3 oktober 1959, voor auto's en motoren. Start vanaf 14.00 uur. Inschrijf geld f 2,50 per vervoermiddel (na 1 oktober f 3,50). Opgave bij Restaurant „Bru", telef. 462. Na afloop van de prysuitrei- king (19.30 uur) worden mos selen geserveerd. Gemeente BRUINISSE Te koop: Een zich in goede staat bevindende luchtbaiidenwagen uitgerust met kipper-hefinstal- latie, laadbak 3x2 meter, draagvermogen 4 ton, direct bruikbaar voor tractor. Inlichtingen bij de opzichter van gemeentewerken, telefoon 01113-251. Hier uw adres in verschillende merken, in alle maten en de echte Boxleren Uw adres met de grootste sortering Altijd voordeliger bij: op den Hoek Zierikzee - Telefoon 2164 Voor het vervoer van uw bieten leveren wij vakkundig gemaakte netten van prima kwaliteit touw. Bestellingen worden aan genomen door: JtyJQL Schuddebeurs, tel. 2191 Nieuwerkerk, tel. 367 (Goed voor weinig geld) Flanellen Winterlakens in royale maat en solide kwaliteit 1 50 x 220 f 4,75 180 x 230 f 5.75 Speciale G. W. G. prijs! Koopt voordelig I Koopt ze nu I Wij vragen voor SPOEDIG een Fa. J. C. v, d. Doel Manufacturen Visstraat - Telefoon 2300 - Zierikzee H. EZENDAM Internist Donderdag 1 oktober geen spreekuur van -warmtebron zoals u het wenst Demonstratie met de „SIEGLER" volautomatische oliekachel en met de „DAVO" kolenconvector Moderne kleuren en ruime keuze Komt onze uitgebreide collectie zien: a.s. donderdag 1 oktober, van 2 tot 10 uur 's avonds, in de Graanbeurs van het „Huis van Nassau". Smederij E. SAMAN St. Domusstraat 108 Zierikzee SUCCESJES Te koop: Twee keetjes, 2 x 2 m; één keet 3 x ZVz m, uitneembaar met schroeven, voor alle doel einden geschikt. J. C. Berre- voets, telef. 2095, Zierikzee. Plm. 5.0.000 Dordtse grauwe steen (handvorm). J. P. Priem Brouwershaven. Twee üitneembare schuurtjes, 3 x 3*6 m, bij J. C. Berrevoets, Meelstraat, tel. 2095, Zierikzee. Volop prima ijzeren golfplaten; 85 betontegels (60 x 60), 8 cm dik en 35 betonplanken. J. C. Berrevoets, tel. 2095, Zierikzee. Personeel gevraagd: Net dagmeisje of hulp voor vier dagen per week. Dagen en uren nader overeen te ko men. „Concordia", Zierikzee. PLASTELLINA PS model met luchtig bestikt marquisette bovenstuk, cups met spiraal-vormig ingenaaid perlon-galon; opzij en in de rug elastische tussenzetsels f 8,90 PLASTELLINA PSL met maagband f 14,95 dealer: 'Kü~—~OAM 21 ZIERIKZEE Te koop gevraagd: Slachtkonijnen, kippen, enz. - J. P. Priem, Brouwershaven. Personeel aangeboden: Huishoudster, middelbare leef tijd. Brieven onder no. 1149 a/h bureau van dit blad. Diversen: Handhaaft traditie! Donder dags heerlijk Schouws paling brood en vette bolussen bij Toon Hage, banketbakkerij, telefoon 2665, Zierikzee. Wij leveren alle soorten en merken kolen- en oliekachels. Official Hoenson-dealer. Spe ciale kachelsmederij M. Muller Lammermarkt 24, Zierikzee. Gevra-agdr sloopwerk, als:*hui- zen en schuren, ook betonwerk. J. C. Berrevoets, telef. 2095, Zierikzee. Erk. ass.-agent vr. t. o. Assu rantieportefeuille. Aanb. letter A: Boekh. S. Ochtman Zn. Speciale aanbieding: Wij was sen en poetsen uw auto. Ook te ontbieden aan huis. - Kloos- terweg B 29, Schuddebeurs. Voor overgordijnen, vitrages vloerbedekking, bedden en de kens naar: Tuinman Zoon, woninginrichters, telef. 2887, Zierikzee. Culturele vereniging te Noordgouwe zoekt contact met zusterverenigingen Het bestuur van de culturele vereniging te Noordgóuwe heeft tijdens een dezer dagen gehouden vergadering besloten contact op te nemen met alle zusterverenigingen en aanverwante organisaties op Schouwen-Duiveland om te komen tot een gezamenlijke vergadering teneinde de ervaringen die in het afgelopen seizoen werden opge daan uit te wisselen. Verder wil men op deze verga dering bezien op welke wijze de verschillende verenigingen elkaar kunnen helpen in het komende winterseizoen bij het organiseren van de programma's. Inmiddels is te Noordgouwe de uitleen-leesbi bliotheek weer van start gegaan met een aantal van ongeveer 500 boeken. Gelet op de velen die van de gelegenheid gebruik maken, blijkt dat deze bibliotheek in een grote behoefte voorziet. Getracht zal worden het aantal boeken nog te vergroten. In bespreking kwamen tevens de verrichte activiteiten tijdens de zomer en de resultaten daarvan werden vastgesteld. De mogelijk heden om te komen tot een ver antwoord winterprogramma wer den onder de loep genomen. Op een te houden ledenvergadering zal de gelegenheid bestaan wensen KERKNIEUWS Geref. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. Donderdag 1 oktober, 's avonds 7 uur: ds. H. Ligtenberg. Geref. Gemeenten SINT PHILIPSLAND. Vrijdag 2 oktober, 's avonds 7 uur: ds. Zijder- veld. Sclieepvaartberichteii Kelletia (t.), 28-9 van Berre naar Tripoli. Langkoeas, 29-9 te New York. Musilloyd, 29-9 te Singapore. Wonogiri, 28-9 van Singapore naar Zomboanga. en verlangens naar voren te bren gen. Het bestuur heeft inmiddels al enige aanbiedingen gekregen, zodat er op vertrouwd wordt a.s. winter enige ontspanningsavonden van goed gehalte te kunnen bren gen. LAND- EN TUINBOUW Slechte aardbeienoogst voor Zundertse kwekers BREDA, 28-9. De opbrengsten van de aardbeienoogst 1959 zijn bekend en daarmee kan met cijfers worden uitgedrukt hoe zeer het afgelopen jaar voor de Zundertse aardbeienkwekers een rampjaar is geweest. De opbrengst was in 1959 slechts f 2.177.196,48 tegen in het jaar daarvoor f 4.246.829,11. Een verschil dus van f 2.069.632,63. In kilogrammen uitgedrukt was de oogst vorig jaar 4.942.391. Dit jaar 2.823.587 (dus een verschil van 2.118.804 kg). Dit alles moet wor den geweten aan een virus, dat de Zundertse aardbeienplant heeft aangetast. De droge zomer heeft het daarna toch al verzwakte ge was, nog verder van streek gehol pen. Dit alles heeft Zundert, waar de aardbeienteelt van een vitaal belang is, en voor vele gezinnen de hoofdbron van inkomsten, voor ernstige moeilijkheden geplaatst. SPORT VOETBAL K.N.V.B. S.C. GastelRenesse 1-2 In een uitstekend en sportief ge speelde wedstrijd is Renesse er Veilig Verkeer Dreischor gaat speeltuin oprichten Beroep op mannelijk deel van bevolking Zaterdagavond j.I. hield de af deling Dreischor van het Verbond voor Veilig Verkeer een ledenver gadering in het Dorpshuis, onder voorzitterschap van de vice-voor- zitter, de heer M. van Immerzeel. Na de opening gaven de secretaris en de penningmeester hun jaarver slag, waaruit bleek dat het leden tal momenteel 82 bedraagt en dat een klein batig saldo aanwezig is. Besloten werd aan de bevolking bekend te maken, dat in de winter wederom een verkeerscursus voor bromfietsers zal worden gehouden bij voldoende deelname. De voorzitter deelde voorts me de dat het bestuur voornemens is het initiatief te nemen tot de op richting van ccn speeltuin onder het motto „De spelende jeugd van de straat". Bij het gemeentebestuur is in middels een stuk grond voor dit doel aangevraagd. Het bestuur heeft het oog laten vallen op het terrein naast de nieuwe openbare lagere school, omsloten door het sportterrein en de tuin van het hoofd der openbare lagere school. Het ligt in de bedoeling deze speel- uin in te richten met een grote zandbak, wippen, duikelrekken, klimrekken, caroussel e.d. Voor dit doel zijn gelden nodig, weshalve het bestuur voorstelt het houden van een geldinzameling in de ge meente en deze inzameling te doen geschieden door de moeders van de schoolkinderen. Naast deze geldinzameling zal voor het egali seren van het ten-ein en het maken van de verschillende attributen zeer zeker een beroep moeten wor den gedaan op het mannelijk deel van de bevolking. Dc leden stem den in met het initiatief van het bestuur en verschillende leden zegden reeds hun hulp toe. Voor de verdere exploitatie van deze op te richten speeltuin zal na de in gebruikneming hiervan een af zonderlijk comité deze werkzaam heden moeten overnemen, omdat dit niet op het terrein ligt van het Verbond voor Veilig Verkeer. tot veler verrassing in geslaagd S.C. Gastel beide puntjes afhan dig te maken. Technisch was de thuisclub wel iets beter dan de be zoekers die echter deze tekortko ming door enthousiast spel en prima teamgeest volledig wist te nivelleren. Reeds direct na het be- ginsignaal ontwikkelde zich een gelijk opgaande en aantrekkelijke strijd waarbij beide verenigingen handelend moesten optreden. Daar het verdedigingstrio der rood-wit- ten Dalebout, P. Jonker en Boer bijtijds de snelle aanvallen van de Sport Club voorhoede weet te on derscheppen, krijgt doelman de Vrieze weinig moeilijk werk te verrichten. Op het middenveld kweten de halfspelers C. Dorre man en de binnenspelers J. Ver boom en Jac. Dorreman zich uit stekend van hun taak zodat de voorhoede regelmatig gevaar voor het heiligdom van Gastel weet te scheppen wat evenwel voor de rust geen resultaat oplevert. Na de rust, welke met blanke stand in ging, ontwikkelde er zich weer direkt een levendige strijd met wisselende kansen voor beide doe len. Na ruim 20 min. spelen slaag de Gastel er in door de r.binnen de leiding te nemen, 1-0. De thuisclub probeerde nu door te drukken en de zege veilig te stellen, maar Renesse scheen geenszins van plan als gewillig slachtoffer te willen fungeren en mét een bewonderingswaardig elan stelden de spelers alles in het werk om de balans weer in even wicht te brengen. Een kopbal van Jac. Dorreman ging buiten bereik van de doelman net naast. Bij een volgende aanval van de bezoekers kwam r. buiten Goossens, die Ver- seput in deze wedstrijd verving, in schietpositie voor doel. In eer ste instantie wist een achterspeler het schot op de doellijn te keren, vervolgens schoot hij op de lat, waarna hij voor de derde maal het leder in de touwen joeg (1-1). Vier min. na de gelijkmaker kreeg linksbuiten Ant. Jonker op het middenveld de bal in zijn bezit, waarna hij in een fraaie solo - waarbij hij een drietal spelers pas seerde - alleen voor de doelman kwam, die hij met een beheerst schot kansloos wist te passeren, 1-2. Met. het einde in zicht pro beerde Gastel nog alles om een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar de verdediging van Renesse gaf geen enkele kans meer weg, zodat met onveranderde stand het einde aanbrak van deze in de bes te verstandhouding gespeelde wed strijd. Ondanks de zware tegen valler die deze nederlaag ongetwij feld voor de thuisclub betekende, boden de spelers van Gastel direct toen de scheidsrechter het einde aankondigde aan hun tegenstan ders hun gelukwensen aan. Renesse IIBr.'haven 0-1 Deze ontmoeting is er een ge worden van twee onmachtige voor hoedes die er zelfs in slaagden de mooiste en schoonste kansen voor open doel om zeep te brengen. Voor de rust kreeg de thuisclub zoveel goede scoringskansen dat een 3 of 4-0 voorsprong bij de rust, die nu met 0-0 inging, helemaal niet vreemd was geweest. Al spoedig na de hervatting scoorde midvoor v. Nieuwenhuize voor de bezoe kers het eerste en enige doelpunt uit de wedstrijd 0-1. Ondanks de fraaie kansen die zich nog voor deden bleven de voorhoedes hard nekkig weigeren deze te benutten. Een 0-0 eindstand zou dan ook een betere weergave zijn geweest van deze zeer matige vertoning. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 18 sept. 1959 Princessebonen f 82; Groene kool f 20; Tomaten f 20-43; per 100 kg. Legipont f 18-42; St. Remy H. f 19; Peren val f 8-16; Golden Del. H I f 35; Lomb. Calville f 23-25; Ingrid Marie K f 35; Cox K. f 13- 32; Gron. Kroon K f 18; Valappelen f 9-17; Alicante f 140-141; per 100 kilogram. Bloemkool f 10-42; Sla II f 4; per 100 stuks. Aardbeien f 0,81-0,85 per doosje. Een overval op een Frans' kon vooi bij Afloe, in het gebied van Oran, heeft aan 26 mensen het leven gekost. Het konvooi, be staande uit drie militaire en vijf burgervoertuigen, was van Tiaret op weg naar Bied, toen het door Algerijnse opstandelingen werd overvallen. Het militaire escorte werd vrijwel geheel gedood.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3