MINISTER-PRESIDENT TERUG IN ONS LAND Nederlanders in Canada hebben uitstekende naam verwonen i Opnieuw plaats voor veel landgenoten SCHIPHOL, 26-9. Met het KLM- toestel uit New York is minister president prof. dr. J. E. de Quay zaterdagmorgen op Schiphol aan gekomen, waar hij verwelkomd werd door de heer Paul Malone charge d'affaires van de Canadese ambassade te Den Haag, mr. E. C. L. W. Fock secretaris-generaal van het ministerie van algemene zaken, mr. ir. B. W. Haveman, commissa ris voor de emigratie, de heer A. van der Paauw hoofd vestiging Nederland van de K.L.M. en door zyn jongste dochter Claar. Prof. de Quay verklaarde tegen over persvertegenwoordigers dat hij zijn reis naar Canada in eerste instantie als een partikuliere heeft gezien omdat zijn echtgenote en hij twee van zijn kinderen die naar Canada zijn geëmigreerd, wilden bezoeken. Hij heeft van de gelegen heid gebruik gemaakt met Neder landse emigranten te spreken. Het algemeen oordeel van Ca nadese zijde over de Nederlandse immigrant is onverdeeld gunstig. Men is er, aldus de minister-presi dent, zeer gesteld op de Nederlan der, die zich uitstekend weet aan te passen met behoud van de goe de Hollandse eigenschappen. Prof. de Quay was dat ook ge bleken tijdens een lunchgesprek met minister-president Diefenba- ker van Canada. De Nederlandse emigrant is zelf over het algemeen ook tevreden met de plaats die hij zich in Canada heeft kunnen ver werven. Weer veel mogelijkheden Na de x-ecessie zijn de mogelijk heden in Canada weer aanzienlijk voor immigranten. In 1958 zijn slechts 5000 Nederlanders naar Ca nada gegaan, hetgeen 22 procent uitmaakt van het totaal aantal emigranten. Dat quotum kan voor Canada van 10.000 tot 15.000 stij gen. Door de recessie (Canada is de gx'ondstoffenleverancier van de Verenigde Staten) is de emigratie naar Canada teruggelopen, hetgeen door de Canadese autoriteiten ten zeerste wordt betreurd. „Nederland met zijn groeiende bevolking is verplicht de emigra tie te bevorderen. Ons land heeft thans 11,3 miljoen inwoners. Jaar- Braild in huishoudschool DOETINCHEM, 28-9. Vanmiddag is de huishoudschool t'e Doetinchem gedeeltelijk vernield door brand. De concierge ontdekte de vlammen tegen half vijf. Hij waarschuwde onmiddellijk de brandweer. Maar voor die arriveerde ontplofte een schakelkast, waardoor het vuur zich over de zolder van de noorde lijke vleugel uitbreidde De brand weer werd zeer gehandicapt door te lage druk op de waterleiding. Toch slaagde men er in het vuur te bedwingen en de brand te loca- liseren tot een gedeelte van de noordelijke vleugel. Door omwo nenden was een groot gedeelte van de inboedel in veiligheid gebracht. De schade wordt geraamd op meer dan een ton. In de school, die zeker door 350 meisjes wordt bezocht, ontstond geen paniek. Dierendag 1959 in de hoofdstad AMSTERDAM, 28-9. De vereni- ging „Dierenvrienden", de Amster damse afdeling van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van dieren, die thans 5700 leden telt, heeft ter gelegenheid van de jaar lijkse dierendag op 4 oktober ook dit jaar weer een aantal activitei ten georganiseerd. Aangezien die rendag ditmaal op zondag valt zal de actie op 3 oktober worden ge houden. Behalve de verkoop van verenigingsartikelen, zoals lepeltjes asbakjes en kalenders zullen een tram en twee geluidswagens door de stad rijden om de dierendag- krant-1959 onder het publiek te brengen. Ook dit jaar zullen onge veer 500 leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen door de vereniging „Dierenvrienden" wor den uitgenodigd voor een filmvoor stelling in Kriterion op vrijdag ochtend. Maandagavond zal in de hula van het Koninklijk Instituut voor de Tropèn de film „Jody en het hertenjong" worden vertoond. lijks komen er 150.000 mensen bij. Als we de emigratiecijfex-s heel hoog stellen gaan er 50.000 perso nen jaarlijks emigreren. Tot nu toe zijn we erin geslaagd de jaar lijkse aanwas van 100.000 mensen op te vangen met werk", aldus prof. de Quay, die er in zijn slot woord nog eens op wees dat er in Canada wel degelijk plaats is voor hen, die een zeer goede opleiding hebben genoten. Dodelijk ongeval in Effen BREDA, 28-9. Naar thans be- kend is geworen, is de 47-jarige heer A. J. Rikken, werkzaam bij de Nederlandse Handelmaatschap pij te Breda, zaterdag onder Effen om het leven gekomen. Hij geraak te onder een geleende en door hem bestuurde kar die door een paard getrokken werd. Het ongeluk ge beurde toen het paard op hol sloeg. Bij pogingen om het dier tot staan te brengen, schoot het haam van het paard los, waardoor de heer Rikken aonder de wagen viel. Pleidooi voor chr. APELDOORN, 26-9. Op de twee de dag van het onderwijscongres dat door de Christelijke Boeren- en Tuindersbond in Apeldoorn is gehouden, heeft ds H G. Groene- veld de vraag beantwoord of de vorming van een Protestants Chris telijk vormingscentrum gewenst is. Ds. Groeneveld begon zijn lezing met op te merken, dat de kerk in de loop der eeuwen altijd een cul tuurvormende en beschavende in vloed heeft gehad - hoewel hier van vandaag de dag niet zo erg veel meer te merken is. Er is een religieus nihilisme, dat vooral de jeugd dreigt te besmetten. Deze jeugd staat al erg kritisch tegen over hetgeen zij bij haar opvoeding heeft meegekregen. Daarom is een 'veel positievere levensstijl nodig en daarom ook is er behoefte aan een vormingscentrum, waar van het evangelie uit wordt gewerkt en de jeugd wat meer wordt bijge bracht dan louter schoolkennis. Er is behoefte aan een werkelijk posi tieve vorming tot leiding gevende christenen. Laotiaanse regeringstroepen hebben twee forten in het noorde lijk deel van de provincie Samnewa heroverd. Volgens gezaghebbende bronnen in Vientiane had men de herovering van de forten met opzet laten samenvallen met een bezoek van de V.N.-commissie aan het ge bied dat naar te Vientiane verluidt vijf dagen zal duren. TELEGRAMMEN VAN MACMILLAN AAN EISENHOWER EN CHROESJTSJEF LONDEN, 28-9. Harold MacMil- lan, de Britse premier, heeft maan dag telegrammen gezonden aan Eisenhower en Chroesjtsjef, waar in hy zijn vreugde over het ge slaagde bezoek van Chroesjtsjef aan Amerika uitspreekt. Aan Eisenhower telegrafeerde hij, dat het recente bezoek van de Amerikaanse president aan Lon den, Bonn en Parijs een bijzonder grote bijdrage aan het onderlinge begrip tussen de westelijke gealli eerden heeft opgeleverd. Dit werk is nu bekroond door uw geslaagde besprekingen met de heer Chroesj tsjef. Hoewel er nog vele moeilijk heden ovei'blijven, aldus MacMil- lan, gevoelt de gehele wereld zich bemoedigd door de algemene overeenstemming van alle grote Algemene Vergadering van de V.N. NEW YORK, 28-9. De Witrussi- sche minister van buitenlandse za ken, Kisselef, heeft maandag in de algemene veirgadering van de Ver enigde Naties voorgesteld dat de wereldorganisatie prijzen van 50 000, 30 000 en 20.000 dollar toe kent aan geleerden die waardevolle bijdragen hebben geleverd tot de kankerbestrijding. Kisselef diende een resolutie in volgens welke de prijzen van 1962 af om de vier jaar moeten worden toegekend. Verder zei Kisselef dat er wei nig gebeurtenissen in de interna tionale politiek met zoveel instem ming zijn begroet als de huidige bezoeken over en weer van presi dent Eisenhower en minister-pre sident Chroesjtsjef. Te veel van het goede VAI D'OR, QUEBEC, 28-9. De Kamer van Koophandel van het stadje Val d'Or in Quebec heeft zich bij het provinciale bestuur beklaagd overhet weer. De re genver wekkende apparatuur die door bosbouwmaatschap- pijen en wintersportcentra wordt gebruikt, aldus de Ka mer, brengt te veel regen in de zomer en te veel sneeuw in de winter. De directeur van een maatschappij die Pluvius een handje helpt heeft hierop geantwoord, dat zijn regenmachines op bijna honderd kilometer afstand van Val d'Or werken en niet van invloed kunnen zijn op het weer daar. De zeventien regenver wekkende machines die de maatschappij bezit worden gebruikt als men in een bepaald gebied het brandgevaar wil verminde ren of wanneer de water voorraden uitgeput raken. Enkele wintersportcentra hebben ze afgelopen winter gebruikt om de skiërs meer sneeuw te verschaffen. TIBET ALS AGENDAPUNT VOORGESTELD mogendheden om de weg van be- rekingen en onderhandelingen te bewandelen. In zijn telegram aan Chroesj tsjef zei hij van gevoelens te zijn dat de moeilijkheden, hoe groot ze ook kunnen zijn, kunnen worden benaderd met een gemeenschappe lijke vastbeslotenheid om oplos singen ervoor te vinden. 's-GRAVENHAGE, 28-9. - Het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis heeft medegedeeld, dat het naar aanleiding van de ramp die Japan heeft getroffen, zijn gironummer (777) heeft opengesteld voor het ontvangen van by dragen voor de hulpverlening aan de Ja panse bevolking. NEW YORK, 28-9. Ierland en Ma- lakka hebben de algemene secre taris van de V.N., Hammarskjocld, voorgesteld dat de toestand in Ti bet door de Algemene Vergadering wordt besproken, zo wordt van ge woonlijk betrouwbare zyde ver nomen. De beide landen beogen een re solutie in te dienen, waarin „de schending van de fundamentele menselijke x'echten door China" in Tibet wordt betreurd en het recht van afhankelijke volken op eerbie diging van hun cultuur, een recht vaardige behandeling en bescher ming tegen misbruiken wordt be vestigd. Naar vernomen wordt, wordt het voorstel gesteund door Amerika. Engeland en India zouden er on verschillig tegenover staan. Het ongeluk met de „Karei Doorman" BRUSSEL, 29-9. Het Belgische parlementslid R. de Kinder heeft de minister van buitenlandse za ken schriftelijk verzocht langs diplomatieke weg een onderzoek te doen instellen naar de vraag, wie verantwoordelijk is geweest bij het overvaren van het Belgische vissei-sscheepje „Frans-Elza" door het Nederlandse vliegdekschip de „Karei Doorman". In zijn brief schrijft dit Belgi sche parlementslid, dat „bepaalde vei'klaringen van de commandant van de „Karei Doorman", zoals deze in persberichten zijn ver schenen, moeilijk aanvaardbaar schijnen". Kind in étalage en kind onder bed BREDA, 28-9. Mevrouw Smul ders uit Oosterhout heeft zaterdag urenlang in onrust gezeten om haar 4-jarig zoontje Peter. Zij was met het kind gaan winkelen in een groot warenhuis toen het plotse ling verdwenen bleek te zijn. On middellijk werd groot alarm ge maakt. Het personeel van het wa renhuis kamde het gehele gebouw uit, maar zonder resultaat. In arren moede werd de hulp van de politie ingeroepen, die eveneens het wa renhuis van onder tot boven door- zocht, maar Peter ivas weg en bleef weg. Na sluitingstijd werd voor de deur van het gebouw beraadslaagd. Plotseling kwam in een van de etalages iets tot leven. Het was Peter die prinsheerlijk de wereld van achter de grote ruit gadesloeg. Ook het zesjarig dochtertje van de familie Iiouke uit de Van Ol- denbarnevéltstraat te Breda, heeft haar ouders en buurtgenoten enige tijd in angstige spanning gehouden. Ze was namelijk eveneens spoor loos. Een speurtocht leverde niets op, ook in dit geval moest de politie in het geweer komen. Door erva ring wijs geworden verzocht de re chercheurs de ouders nog eens goed tn huis te zoeken. Opnieuw werd een onderzoek in gesteld, maar de ouders konden niets anders dan mistroostig melden, dat hun kind weg ivas. „Dan ga ik eens kijken", moet de politieman gezegd hebben. Zijn speurervaring zette meer zo den aan de dijk. Hij vond het kind 'in een deken gerold onder een bed. Het sliep als een roos. President Eisenhower heeft maandag de wet getekend waarbij voor het lopende belastingjaar de economische cn militaire hulp aan het buitenland wordt vastgesteld op 3.225 813.000 dollar, dat is 704.182.000 dollar minder dan pre sident Eisenhower had aange vraagd. HULP AAN DROOGTE-SLACHTOFFERS Landbouwers stelden meer dan vierhonderd ton voedsel beschikbaar HARDENBERG, 28-9. - De drie centrale landbouworganisaties heb ben onlangs een oproep geplaatst, waarin de noodzaak wordt uiteen gezet om de getroffen boeren in de hogere zandgebieden de helpende hand te bieden door het verstrek ken van voer in de vorm van bic- tenloof, stro en hooi. Aan deze op roep is op royale wyze gevolg ge geven. Het gewestelijke landbouwschap in Overijssel deelt nu mee dat dè landbouwers in de Noordoostpolder reeds meer dan vierhonderd ton voedsel hebben toegezegd aan de provinciale voedselcommissaris in Overijssel. Deze hoeveelheid werd reeds binnen twee dagen geboekt en naar het zich laat aanzien, zal de stroom toezeggingen nog aan houden. De ergste gevallen zullen het eerst worden geholpen en hedenavond bereikte het eei'ste voedseltransport Hardenberg, waar twee vracht auto's, geladen met bietenkoppen, ari'iveerden. De provinciale voed selcommissaris belast zich met de distribuering, terwijl de plaatselijke bureauhouders toezicht houden. Reeds voordat de oproep van de drie landelijke organisaties werd geplaatst, werd in de boezem van de landbouwoi-ganisaties in de Noordoostpolder overleg gepleegd over de wijze van hulpverlening. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE C. O.-vereniging „Schouwen-Duiveland" De C. O. Vereniging „Schou wen-Duiveland" organiseert op 10 oktober een culturele avond in „Concox*dia". Op deze avond zal het woord worden gevoerd door de schrijver C. Buddingh, die zal spreken over eigen werk. C.J.V.-bibliotheek Men vestigt onze aandacht op het openstellen van de C.J.V.-bi bliotheek op zaterdag 3 oktober a.s. in het jeugdgebouw in het Visslop. De C.J.V.-bibliotheek mag zich in haar eenjarig bestaan reeds in een goede belangstelling ver heugen. Opnieutv is een honderd tal boeken aangekocht, zodat het totaal aantal werken thans 500 bedraagt. Juist omdat het sorti ment zo nieuw is, is in deze bi bliotheek „voor elck wat wils" te vinden. Reportage in kleuren te St. Hilaire Op uitnodiging van de secretaris der gemeente St. Hilaire zal bij ge legenheid van het komend bezoek van de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" aan de „tweelingstad" St. Hi laire, een reportage in kleuren over stad en eiland worden gebracht in één der zalen van St. Hilaire. De serie kleurendia's is samengesteld uit verschillende collektfes van het eiland, waaronder een aantal zeer fx-aaie opnamen uit de ramptijd, welwillend beschikbaar gesteld door de heer R. ten Kate alhier. De reportage wordt gebracht door de heer J. van Ast te Zierikzee, die ook eigen materiaal ter beschik king stelde, terwijl het commen taar zal worden vex-zorgd door de heer M. J. Bij de Vaate. Openstelling Nutsbibliotheek Zaterdag 3 oktober zal de Nuts bibliotheek weer worden openge steld voor het leesgrage publiek. In deze bibliotheek een boek te komen uitkiezen loont beslist de moeite, want andermaal is het boekenbezit van het „Nut" aan zienlijk toegenomen en wel met 84 romans en 92 jeugdboeken. Hiermede is het totale boekenbezit van de Nutsbibliotheek gestegen tot 2483 romans, 1108 jeugdboeken en 139 populair wetenschappelijke werken. Uit deze overvloed kan ieder gemakkelijk een keus maken. CURGH De colleclè ten bate van de reclassering bracht in deze gemeen te f 24,14 op. Ook de districtsraden van het Landbouwschap zijn ingeschakeld. De omgeving van Hardenberg wordt tot de zwaarst getroffen ge bieden die hebben geleden van de droogte, gerekend. BURGHSLUIS Eerste suikerbieten verscheept Vorige week vrijdagmorgen ver scheen de landbouwer J. Friede- richs met een wagen bieten als eei-ste op de haven om deze te ver schepen voor „Dinteloord" met het schip „Faps" uit Groningen (260 ton). Dezelfde dag werd ook nog een scheepje vexTaden voor „Put- tershoek". Ondanks de moeilijkheden met het bietenrooien komen toch de bieten weer aan de haven. Nog steeds blijft het moeilijk de bieten uit de grond te krijgen en vele landbouwers zoeken dan ook die plekken uit, die zich het beste la ten rooien, in de hoop dat de „ko mende" regen de hardste gi'ond wat weker zal maken. Opmerkelijk van de eerste bieten is het gehalte. En kele landbouwers die reeds een „peebonnetje" thuis kregen, wer den verblijd met een gehalte van ongeveer 18,6, wat erg hoog is. Daax'entegen vallen de kilo's, voor al op de pas verkavelde gronden, tegen. In verband met he,t wegblij ven der regen, waardoor de weiden practisch zonder gras staan, is ook de vraag naar bietenblad groot ge worden. Gevolg hiervan zijn de stijgende prijzen, die momenteel al rond de f 125 per gemet schomme len. Het bijvoeren voor hen die niet zelf bieten verbouwen, wordt daai*- door wel duur. Op vele plaatsen zijn de koeien alleen maar aange wezen op deze bijvoeding, daar het laatste grassprietje verdwenen is. Allemaal factoren die er nu reeds op wijzen, dat het met de winter- •#voeding voor de dieren nu niet zo bijster vlot zal verlopen. HAAMSTEDE 25 jaar in 's Rijks dienst Vrijdag was het 25 jaar geleden dat onze dorpsgenoot, de heer A. v 't Hoofd, momenteel assistent bij de Rijks Belastingen, in dienst van het Rijk trad. De heer van •t Hoofd begon deze carnere in militaire dienst als milicien bij de Genie. Als beroeps-onderofficier bij hetzelfde wapen, bleef hl] dit tot aan de oorlogsjaren van 1940. Hij werd toen overgeschakeld naai de Invoerrechten en Accijnzen in de Grensdienst als grenscommies. Na de bevrijding werd de jubilaris na nog enige tijd in mxlitaxre dienst te zijn geweest en verder als grenscommies te hebben ge werkt, overgeschakeld naar de Rijks Belastingen als assistent, welke functie hij nu met stand plaats Haamstede nog steeds be- kleedt Op 'deze feestdag boden o.a. de Inspecteur der Belastingen, de heer C. P. Brouwer, als plaats vervanger van de huidige In!P®c" teur, de Ontvanger van s Rijks Belastingen, de heer L. Broekema en de waarnemend Chef de Bu reau, de heer H. Koevoets hun gelukwensen aan, met oveihandi- Eing van enkele geschenken. Ook vele collega's van de heer van t Hoofd waren aanwezxg om hun felicitaties aan te t>!?den. e" ander droeg er toe bi] dat het joor de jubilaris een onvergetelijke dag is geworden. DREISCHOR Hond doodt schapen De kudde schapen aan de Noord- dijk, van de heer J. R-, is de laatste tijd verschillende malen aangeval len door honden, waarbij enkele tientallen dieren werden gedood, in het water werden gedreven cn ver dronken of zodanig werden ver wond dat ze moesten worden afge maakt. Voor de schaapherder een zeer aanzienlijke schadepost. Na een intensieve klopjacht, waarbij de rijkspolitie haar medewerking verleende, is het thans gelukt de vermoedelijke dader, een hond af komstig uit een naburige gemeen te. op te sporen. Grachtwater gezakt Door de aanhoudende droogte is het water in de gracht rondom de Nederlands Hervormde kerk zovei gezakt dat grote gedeelten zijn drooggevallen. De vele siervissen kwamen letterlijk op het droge te liggen. De vissen zijn zoveel mo gelijk overgebracht naar eert uit gediept gedeelte van de gracht. „Beldert" verboden stortplaats Doordat de brandweer verschil lende malen was genoodzaakt tot blussing van de vuilnisbelt „Bel dert", zijn thans, mede op het ver zoek van de Herverkaveling, bor den geplaatst op de voormalige ha ven Beldert, waarbij het verboden is aldaar vuilnis te storten. Ook de Reinigingsdienst Duiveland zal van deze stortplaats geen gebruik meer kunnen maken. r— De Unesco heeft een commissie van vier deskundigen gevormd die zullen onderzoeken of de Nubische tempels en monumenten, die na de bouw van de dam van Assoean on der water zouden komen te slaan, kunnen worden gered. Verwachting tot woensdagavond: ZONNIG Droog en zonnig weer; matige, tijdelijk vrij krachtige wind tussen oost en zuidoost; dezelfde tempera- turen als vandaag of iets hogere. 30 sept. Zon op 6.37, onder lfL22. Maan op 3.55, onder 17.24. I okt. Zon op 6.39, onder 18.20. Maan op 5.09, onder 17.51. Nieuwe maan: 2 okt. te 13.31. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 30 sept. 1 okt. 1.26 v.m. 2.15 v.m. BROUWERSHAVEN: 1.02 v.m. 1.46 v.m. 30 sept. 1 okt. 13.45 n.m. 14.27 n.m. 13.31 n.m. 14.09 n.m. Springtij: 4 okt. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-9. Het hoofdcen trum van het belangrijke hoge- drukgebied boven centraal Europa bevond zich dinsdagochtend om 7 uur iets ten oosten van Berlijn. Aan zijn zuidelijke flank wordt met wind tussen oost en zuidoost droge continentale lucht aangevoerd, waarin de temperaturen gedurig hogere waarden bereiken. Aan de oostzijde van het hogedrukgebied heeft zich boven de Oekraïne een noordwesterstorm ontwikkeld met talrijke buien en zelfs sneeuwval. Op de ocaan daalt de luchtdruk ge stadig in het zeegebied tussen de Azoren, de Britse eilanden en het Spaanse schiei-eiland. Dit is voor het weer in Nederland in zoverre van belang dat de oostelijke tot zuidoostelijke stroming zich nog een paar dagen handhaaft en dat het bijzonder fraaie najaarsweer voortduurt. BRUINISSE Autorally op 3 oktober Op donderdag 24 september had te Bruinisse de oplevering plaats van de door de fix-ma R. Boltje en Zonen te Zwolle uitgevoerde wer ken, te weten, het maken van een werkhaven, het maken van een bouwput voor een te bouwen schutsluis, annex vissershaven. Dit werk kwam 'een week voor de vastgestelde tijd (1 oktober) ge- reed nadat het in mei 1958 was begonnen. Ter gelegenheid van het gereed komen van deze Deltawerken woi'dt nu door genoemde fii-ma R. Boltje en Zonen N.V. te Bruinisse een autorally geoi-ganiseerd. Deze rit, waar-van de start en de finish te Bx-uinisse zullen plaats hebben, zal worden verreden met mede werking van de motorclub /.Spar ta" uit Zierikzee, maar daax-naast natuurlijk door talrijke pax-ticulie- re deelnemers worden gereden. Aan de rit kan worden deelge nomen zowel door auto's als mo toren, voor beide categorieën wor den afzondex-lijke prijzen beschik baar gesteld. De rit beperkt zich tot het eiland Schouwen-Duive land, de prijsuitreiking zal plaats vinden in café-restaurant Bru, waar ook de start en de finish zijn gevestigd. Het betreft een oriënte- x-ingspuzzlerit op route-beschrij ving, waarop het K.N.M.V.-regle- ment. van toepassing is over een lengte van plm. 75 km. Deelne mers die zich voor 1 oktober aan melden krijgen hun startnummer toegezonden, deelnemers welke zich na 1 oktober aanmelden krij gen hun startnummer bij de start. Na de prijsuitreiking zullen mos selen worden geserveerd welke door de gemeente Bioiinisse be schikbaar worden gesteld. Bejaarden bezochten Rusthuis „Duinoord" Een goede gedachte was het on getwijfeld om de geregelde bezoe kers van de Bejaax-densociëteit te Bruinisse nog eens van het mooie najaarsweer te laten profiter-en en voor hen een x-ondx-it over het eiland te ox-ganiseren, met als doel de bezichtiging van het rusthuis „Duinoox-d" te Haamstede en de hernieuwde kennismaking met de populaire oud-Bruënaar en oud omroeper Arie van Vessem, die daar vex-zorgd wordt op een manier waarover hij steeds uiterst tevre den is. Gereden werd niet via de hoofdwegen, maar via verschillen de binnenwegen. Zo ging men van Bruinisse via Viane door de Gou- weveer polder en via de Gracht- weg naar Haamstede, langs Plompe Toren en de haven van Burghsluis. „Duinoord" wei'd van onder tot bo ven bezichtigd, met „Aai" werden talrijke gesprekken gevoerd en langs de noordkant (Rampweg, Brouwex-shaven, Dreischor, Dijkwa- ter enz), werd terug gex-eden. Meer dan 60 „passagiers" werden door 18 gratis daarvoor beschik baar gestelde particuliere auto's en een stationcar vervoei-d.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2