Zoutnaschade Zierikzeese Rode Kruis- kolonne gal treffende demonstratie op Havenplein Suikerbietentransporten voor Puttershoek niet meer via Zierikzee Linguaphone komt demonstreren WEER PECH VOOR DE HAVEN Verlading geschiedt thans te Bruinisse ZIERIKZEE, 26-9. Wü vernemen dat het met het transport van sui kerbieten, bestemd voor Putters hoek, via de haven van Zierikzee afgelopen is. Men zal zich herinne ren, welk een drukte de verlading van bieten in vroeger jaren op de haven, ter hoogte van de nieuwe Boogerdstraat met zich meebracht. Dit behoort tot het verleden, omdat de verlading dit jaar voor het eerst via de haven van Bruinisse zal plaats vinden. Het voordeel dat Zierikzee een diepgaande haven bezat, is wegge nomen omdat ook Bruinisse een dergelijke haven heeft gekregen. Economen van de suikerfabriek te Dinteloord hebben berekend, dat transport van bieten via de haven van Bruinisse f 0,30 per ton goed koper is dan via de haven van Zierikzee, in verband uiteraard met de kortere vaartijd van de bietentransportschepen. Binnen het kader van het caculatieschema bleek dit bedrag zo belangrijk, dat KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND VAASSEN. De 37-jarige gehuwde G. van N. uit Vaassen verleende op zijn bromfiets bij een kruis punt te Vaassen geen voorrang aan een voor hem van rechts komende personenauto. Tijdens het vervoer naar een ziekenhuis is hij overle den. 's-GRAVENHAGE. Zondagnacht is in de Vreeswijkstraat te Den Haag een auto na een zwenking naar links tegen een tuinmuur ge reden. De bestuurder, de 71-jarige heer P. Kasteleyn bleek dood achter het stuur te zitten. DOETNCHEM. De 4-jarige Fer dinand Hielties uit Wijnbergen bij Doetinchem is zaterdag in het ziekenhuis te Doetinohem overle den tengevolge van ernstige kwets uren, die hij bij een ongeluk op liep. Bij het oversteken van een straat werd het kind vrijdagavond door een autobus van de Gelderse Tramwegen gegrepen en overreden AMSTERDAM. De 75-jarige me vrouw A. R. van der Burg uit Am sterdam, is vanochtend op de hoek van de Ceintuurbaan en de He- monystraat door onopgehelderde oorzaak onder een grote vracht wagen gekomen. Zij is in het be gin van de middag in het Wilhel- mina Gasthuis overleden. BRUMMEN. De 11-jarige Jan Vreven is bij het plukken van noten in Leuvenheim uit een no tenboom gevallen. Het knaapje brak zijn neus en beide polsen en liep een schedelbreuk op. Hij is in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis vervoerd. de beslissing dit jaar ten gunste van Bruinisse uitviel, zodat Zie rikzee er naast grijpt. Tegenslagen Het zit de haven van onze stad helaas niet mee. De provinciale boot vertrok en keerde niet weer, terwijl nu een brok vertier bren gend leven - zo typisch voor de herfsttijd - eveneens van het ha venplateau verdwijnt. Buiten de schuld van de stad heeft deze ont wikkeling zich doorgezet, want de verladingskosten te Zierikzee zijn niet hoger dan te Bruinisse. Alleen de transportkosten gaan de - reeds boven genoemde dertig cent - sche len en dat heeft voor Zierikzee de bietendeur dicht gedaan. Bijzonder spijtig, maar helaas onverander lijk! Lyceïsten experimenteerden met ontplofbare stoffen Vier leerlingen en twee agenten werden gewond VLAARDINGEN, 26-9. - Vier leerlingen van het Groen van Prinsterer-lyceum te Vlaardingen zijn vanmiddag gewond, toen zij door het mengen van chemicaliën op een weiland nabij de Burge meester van Walsumlaan een ont ploffing veroorzaakten. Als gevolg van deze gevaarlijke activiteit werden later ook twee politieman nen, de 43-jarige hoofdagent J. Goedendorp en de 30-jarige agent A. H. van der Weerd gewond. Agent van der Weerd zal zeer waarschijnlijk zijn linkerhand moeten missen. De vier jongens, R. P., C. D. en P. H. V., allen vijftien jaar oud en de 14-jarige J. R., mengden de chemische stoffen die P. zich had aangeschaft, omstreeks half drie op het weiland in een kartonnen doos. Van dit mengsel werd een gedeelte in een papieren zakje apart gelegd. Toen de jongens het mengsel in een daarvoor meegebracht buisje deden, ontstond er een ontploffing, waarbij de jongens werden ge wond. R. P. had verwondingen aan benen, ogen en borst, J. R. werd aan handen, ogen en rech terhand gewond, P. H. V. liep ver wondingen op aan handen en be nen en C. D. werd licht gewond. Toegesnelde burgers brachten de slachtoffers naar het algemeen ziekenhuis. Deze week is een onzer de- monstrateurs bij u in de buurt: een pracht gelegenheid voor u om de LINGUAPHONE deze fantastische methode om een vreemde taal nu ook wer kelijk te leren spreken en ver staan, bij u thuis en zonder enige verplichting gedemon streerd te krijgen. U belt Linguaphone, Amster dam, direct even op (tel. 31749/ 020) en wij zorgen voor de rest. Gemeenteraad Noordgouwe stelde begrotingswijzigingen vast Herbenoeming leden woonruimtecommissie Donderdagavond kwam, zoals ge meld, de raad dezer gemeente on der voorzitterschap van burge meester N. A. van Wijk, bijeen. Met uitzondering van de heer Vis, die met kennisgeving afwezig was, was de zitting voltallig. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van Ged. Staten dezer provincie, houdende goedkeuring m.b.t. de grondaan koop in het uitbreidingsplan der gemeente en wel van de familie Hocke, waartoe de raad op 23 april 1959 had besloten. Vastgesteld werden: le en 2e wij ziging gemeentebegroting 1959; 3e wijziging gemeentebegroting 1958; Verordening gebruik en tarieven voor het gemeentelijk verenigings gebouw. Omdat de geldigheid per 1-1-1960 van de huidige verordeningen af loopt werden vastgesteld: Veror dening straatbelasting; verordening op de heffing van badhuisrechten; Vervolgens werd nog vastgesteld, omdat de bestaande verordening onoverzichtelijk was geworden we gens het grote aantal wijzigingen, een geheel nieuwe „leges-verorde- ning". Ook werd vastgesteld een wijzi ging op de Kinderbijslag-verorde ning. Bouw o.l.-school Onder overlegging van de defini tieve ontwerp-plannen voor de te bouwen o.l.-school, stelden b. en w. voor - nu de zaak in dit vergevor derd stadium van voorbereiding verkeert - hun college machtiging te verlenen tot aanbesteding en gunning en wel op de goedkoopste en snelste wijze. Zonder diskussie sprak de raad zich uit voor open bare aanbesteding. Na uitvoerige diskussie werd uit eindelijk besloten de bouw van vier woningwetwoningen ondershands te gunnen aan de laagste inschrij ver de heer Slager te Dreischor. De leden van de adviescommissie ingevolge de Woonruimtewet 1947 werden allen, conform het voorstel van burgemeester en wethouders herbenoemd. De leden zijn: A. Vier gever, C. J. Adriaanse, K. J. Fol- mer, P. M. Vis en J. C. Bos. Subsidie-verlening Aan de stichting voor Maat schappelijk werk en gezinszorg op geref. grondslag te Zierikzee werd uiteindelijk de gevraagde subsidie over 1958 ad f 209,60 toegekend voor verleende gezinshulp in deze gemeente, omdat het verzoek, vol gens de door het rijk opgestelde richtlijnen is berekend. Dit besluit was in de vorige vergadering - voor nader onderzoek - aangehou den. Voorts werd besloten het dringend noodzakelijke onderhoud aan de gemeentewoning, Kom A 5, op te dragen aan de plaatselijke metselaar-aannemer de fa. L. van de Velde en Zoon. De Federatie van Verpleegin richtingen voor langdurige zieken, verzoekt bij brief van 9 mei en 7 september j.l. een gemeentelijke subsidie van 0,1 cent per inwoner. Zonder diskussie en hoofdelijke stemming werd dit verzoek over eenkomstig het voorstel van b. en w. ingewilligd. Het lustrumcomité van het Ne derlandse Gesprekkencentrum ver zocht een jaarlijkse donatie van minimaal f 10,-. Dit verzoek werd - conform het voorstel van b. en w., zonder diskussie afgewezen. Mededelingen a. De voorzitter opperde de mo gelijkheid t.z.t., wanneer de aan te kopen gronden, gelegen in het uit breidingsplan Noordgouwe, door de gemeente in eigendom zullen zijn verworven, het gemeentelijk verenigingsgebouw naar een meer gunstige plaats over te brengen. b. Bericht was van Ged. Staten dezer provincie ontvangen, dat de verbetering van de Kloosterweg (van welke weg aanstonds de nieu we provinciale weg Zierikzee Brouwershaven komt te lopen) nog nader moet worden bekeken, in welk werkverband deze verbete ring zal dienen plaats te hebben. Koning Boudewijn weer middelpunt van geruchten BRUSSEL, 28-9. Nog geen twee maanden, nadat een min of meer officiële tegenspraak een einde maakte aan de speculaties over een verloving van koning Boude wijn met de Franse prinses Marie Therese van Bourbon-Parma, ko men enkele Belgische bladen met een nieuwe „primeur" over de huwelijksplannen van de Belgische vorst. Koning Boudewijn, aldus deze jongste berichten, zou zich hebben verloofd met een Duitse prinses. Aanleiding tot de nieuwe specu laties is een bewering in de Duitse pers, dat de koning in juli op een golftournooi in Ramstein zou zijn gezien met een „onbekend Duits meisje". Bijzonderheden over dit meisje zijn overigens bijzonder schaars gebleven. Het enige dat men wist te melden was, dat zij „mooi en charmant" is en dat haar naam niet voorkwam op do lijst van deelnemers aan het Golftour nooi, zodat „zelfs niet met zeker heid kan worden gezegd, of zij wel een prinses is". Koning Boudewijn zou haar, hebben teruggezien tij dens zijn jongste reis naar Spanje. Welke vergoeding kan ik verwachten? „Daar heb ik toch geen recht op". „Ik heb geen zin mij de moeite van verbouwing op de hals te ha len". ,,'t Zal wel niet de moeite waard zijn!" Deze en soortgelijke opmerkingen krijgt men te horen, wanneer het gesprek met vele van onze mede eilandbewoners komt op de beide per 1 juli jl. van kracht geworden regelingen van resp. de minister van Financiën en de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid. Te velen onderschatten de be tekenis, die deze regelingen ook voor hen kunnen hebben en zij be seffen niet, dat het verzuimen van het doen van een aangifte hen op een verlies van vele honderden gul dens kan komen te staan, in enkele gevallen duizenden guldens. Deze regelingen zijn uitvoerings besluiten van een wet en zijn dus zelf geen wet. De regeling van de minister van Financiën heeft be trekking op „de toekenning van een afkoopsom ter zake van zoutschade als gevolg van de tweede wereld oorlog" (zoals de officiële titel in het Staatsblad dd. 28 april 1959 luidt) en is een uitvloeisel van de Wet op de Materiële Oorlogsscha den, terwijl die van de minister van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid „gelet op artikel 12, vierde lid, van de Wet op de Watersnood- schade 1953" de toekenning van een afkoopsom terzake van zoutschade regelt. Deze verschillen hebben al leen theoretische betekenis; in de praktijk merkt men er weinig van. Maar misschien is het aardig te weten, dat de eigenaar van een pand, dat zowel tijdens de laatste wereldoorlog als tijdens de ramp in 1953 in zeewater gestaan heeft, de schade volgens de meest gun stige van de beide regelingen ver goed krijgt. Meestal zal in een der gelijk pand het zeewater tijdens de ramp hoger gestaan hebben dan tij dens de inundatie. Daartegenover is de afkoopsom per m2 voor ramp- schade lager dan voor inundatie- schade. Het komt er dus helemaal maar op aan, welke regeling voor een dergelijke eigenaar voordeliger is! En het is zeer zeker zaak, dat hij niet verzuimt op het aangifte formulier te vermelden, dat zijn pand(en) in beide gevallen in het water hebben gestaan. Voor het overige is er geen ver schil: de beide schadesoorten wor den op hetzelfde soort in dezelfde enveloppe, die men aan het ge meentehuis kan verkrijgen, aan hetzelfde adres aangegeven. Om voor een vergoeding in aan merking te komen, moet er aan drie voorwaarden voldaan worden: le moet het betreffende pand ge- gelegen zijn in een der in de regelingen aangegeven gebie den. Een eigenaar van een pand FINANCIEN EN ECONOMIE Minister Zijlstra optimistisch over Nederlandse economie WASHINGTON, 26-9. Minister Zglstra heeft zaterdag bij aan komst in Washington een optimis tisch geluid laten horen inzake de Nederlandse economie. Hij zei tegen een verslaggever van Reuter, dat Nederland behoor lijke reserves heeft en dat de po sitie van de Nederlandse betalings balans gunstig is. Wij moeten er alleen voor zorgen dat deze haus se geen buitensporige vormen gaat aannemen, aldus de minister. Ik heb mijn begroting ontworpen met het doel deze neiging naar buiten-, sporigheden, zo zij inderdaad be staat, een beetje af te remmen. Minister Zijlstra verklaarde ook dat Nederland gunstig staat tegen over het voorstel om een interna tionaal ontwikkelingsgenootschap op te richten, dat als filiaal van de wereldbank zal optreden. Dit ge nootschap zal, zoals bekend, de economische ontwikkeling van de wereld moeten bevorderen door uitgifte van leningen, die in va luta van het betrokken land af losbaar zijn. Minister Zijlstra zal tot zaterdag in Washington blijven. Hij zal in Washington de jaarvergaderingen van de wereldbank en het inter nationale monetaire fonds bijwo- De Laotiaanse regering heeft voor de voornaamste steden in Laos een uitgaansverbod afgekon digd voor de uren tussen midder nacht en zes uur 's morgens. dat op Texel of Terschelling tijdens de ramp in het water gestaan heeft, komt bijv. niet in aanmerking. Wij op Schou- wen-Duiveland, Sint Philips- land en Tholen hoeven ons om deze voorwaarde niet te be kommeren. e Het pand moet in steen of hoofdzakelijk in steen gebouwd zijn. Houten schuren worden dus buiten beschouwing gela ten, evenals houten barakken - voor zo ver ze niet tijdens de ramp weggespoeld geweest zijn. De zoutschade dient zich vóór 1 juli 1959 geopenbaard te heb ben. Hier is het van belang ad vies van een deskundige in te winnen, omdat sommige ver schijnselen van zoutschade door een leek niet of moeilijk als zo danig herkend kunnen worden en men dan al gauw er toe komt een schade-aangifte ach terwege te laten. Het is al enige malen voorgekomen, dat iemand dacht geen zoutschade te hebben, terwijl bij een niet eens grondig onderzoek meer dere symptomen aan te wijzen waren! Dus niet te gauw zeg gen: „Daar heb ik toch geen recht op". Het maakt een belangrijk ver schil of men een pand zelf in ge bruik heeft, dan wel het verhuurd heeft. In het eerste geval kan men de uitgekeerde vergoeding van schade gebruiken zoals men zelf goed dunkt. Men zou er een ijskast, een televisietoestel of misschien wel een auto voor mogen kopen en nie mand die het verbieden zou. Het is dus geen eis dat men het geld aan wendt ter verbetering van het pand. Heel anders liggen de kaarten echter, als men het pand verhuurd heeft. Dan moet de eigenaar een verklaring van de huurder overleg gen, waarin de laatste zicli accoord verklaart met het uitbetalen van de schadevergoeding/afkoopsom aan de eigenaar of hij moet aantonen, dat hij tot ten minste het bedrag van de afkoopsom herstelwerk zaamheden aan het pand heeft la ten verrichten. Bovendien moeten die herstelwerkzaamheden nog door de directeur-generaal van de Volks huisvesting en de Bouwnijverheid zijn goedgekeurd. Zo wordt bijv. een betimmering met „bordpapier" niet goedgekeurd en de kosten daarvan worden niet vergoed. Wanneer de huurder voorzienin gen aan het woonhuis of ander onroerend goed met het oog op optredend vocht heeft getroffen, door bijv. een nieuwe betimmering of een waterdichte bepleistering te laten aanbrengen, dan- dient de verhuurder een overeenkomst met de huurder te treffen over de ge heel of gedeeltelijke uitbetaling van de afkoopsom aan de huurder resp. verhuurder. De uitbetaling zal geschieden zoals beide partijen overeenkomen. Overigens mag er in dit verband wel op gewezen worden, dat de regelingen bepalingen bevatten, die voor eigenaars van woningen, al dan niet verhuurd, vele gunstige perspectieven openen. Een er van is, dat nu de gelegenheid gegeven wordt eindelijk af te komen van die toch eindelijk vreselijk uit-de- tijdse behangsels op linnen, ten gels enz., boardbetimmeringen en wat dies meer zij. Deze pogingen het vocht te bestrijden zijn ten enenmale onvoldoende. Het is struisvogelpolitiek om te menen, dat men het vocht bestreden heeft en dat men er geen last meer van heeft, als men het niet ziet. Men heeft de kwaal met de mantel van het zelfbedrog bedekt, maar bij het binnengaan in een woning ruikt men in bijna alle gevallen, dat de wanden onder het behang bespannen zijn met linnen of dat er een boardbetimmering is. Daar achter verzamelt zich slof, kalk- gruis, spinnewebben, afval van ongedierte enz. enz. Aantal standaard- ongevallen aan de orde A ZIERIKZEE, 26-9. Dc Zierikzeese Rode-Kruiskolonnc gaf hedenmid dag een demonstratie op het Ha venplein voor een talryk publiek, dat bijzonder geboeid heeft gezien naar de verrichtingen van de ge üniformeerde Rodc-Kruislcolonnis- ten, die hun beste hulpvaardig- heidsbeentje hebben voorgezet. Als pseudo-slachtoffcrs fungeerden le den van de Mr. Bakker-groep van de N.P.V. De demonstratie won aanzienlijk aan waarde, door de deskundige en duidelijke uiteen zetting door de kolonnc-comman- dant, dokter C. M. van Hoorn. Zijn woorden waren door een luidspre kersinstallatie overal duidelijk te verstaan. Het ging dus om standaard-on gevallen, waarbij toepassing van de E.H.B.O.-kennis noodzakelijk is. De kolonne-mensen hadden tal van attributen naar het Havenplein ge bracht en achtereenvolgens kreeg men te zien de behandeling van: een slagaderlijke bloeding aan de pols, de behandeling van de toe stand van schijndood en een gebro ken ruggewervel. Bij het eerste on geval mag niet werkloos de komst van de dokter worden afgewacht, maar dient onmiddellijk te worden ingegrepen. Absolute noodzaak is het afknellen van de slagader bo ven de verwonding, zodat het bloed niet meer vloeien kan, Bij de toestand van schijndood is toepassing van kunstmatige adem haling noodzakelijk. Een tweetal methodes werd gedemonstreerd, nl. de methode-Silvester en de metho de Holger-Nielssen. Bij de gebroken ruggewervel werd gebruik gemaakt van een uit- neembaar onderschot, dat ideaal is voor behandeling van dergelijke patiënten. Met behulp van een har monika-vormig gevouwen deken en een flinke plank, is echter een dergelijke patiënt ook te helpen. De demonstratie werd besloten met het helpen van twee oorlogs slachtoffers. De organisatorische opbouw van de hulpverlening is dan uiteraard heel anders. Toepas sing van het geleerde in de cursus E.H.I.O. is noodzakelijk. De gang van zaken en de weg die de patiënt volgt werden duidelijk in beeld ge bracht. Van de plaats der verwon ding, waar eerste hulp werd ver leend, werd de patiënt vervoerd naar een eerste verbandplaats en vandaar naar een „ziekenhuis". Na afloop van de oefening volg de een na-bespreking in het „Huis van Nassau" waar de dames - en heren - kolonneleden een hartver sterking werd aangeboden door het afdelingsbestuur van het Rode Kruis. Bovendien kunnen deze voor zieningen slechts tijdelijk zijn, vooral wanneer het door zout aan getaste woningen betreft. De ten gels, waarop het behang of board aangebracht is, worden vrijwel zonder uitzondering met draadna gels in de baksteen bevestigd. Het is wel niet moeilijk te begrijpen, dat deze spijkers vlot wegroesten in een vochtige muur (men wil im mers de muur bekleden, omdat die vochtig is!) Hoe veel sneller zal dit gebeuren, als de muur zout is! We zullen hier nog maar builen be schouwing laten, dat de tengels door vocht wegrotten en/of - wat welhaast nog erger is - door zwam men en schimmpls aangetast wor den. Over afzienbare tijd slaat men dan weer voor de noodzaak van herstellingen. Maar dan is er geen gunstige regeling, die de ge legenheid biedt met geringe kos ten over te stappen op een moder ne, grondige en hygiënische .oplos sing, die de waarde van het huis vermoedelijk zal doen stijgen met een veelvoud van de net tokosten! Zo'n oplossing'kan zijn het bepleis teren van de wanden: bij de hui dige stand van de techniek zijn er twee zoutresislente pleisters. Later hoop ik hierop nog terug te komen. De afkoopsom is vastgesteld op f 5,75 per m2. Deze vergoeding wordt gegeven voor alle stenen of steenachtige muren van kamers, gangen, keuken, kasten, schuren, sous-terrains, garages enz. De wandoppervlakte wordt bepaald door de lengte te meten op vloer hoogte en deze te vermenigvuldi gen met de hoogte. Als hoogte geldt de hoogste stand boven de vloer, die het zeewater in dat ver trek bereikt heeft, vermeerderd met 70 cm. Als de hoogte van het vertrek tot het plafond bi.iv. 260 cm is en het water heeft 250 cm hoog gestaan, wordt dus de lengte van het vertrek - als zich er boven geen plat dak bevindt! - vermenig vuldigd met 3.20 m. De wand op pervlakte wordt vol gerekend zon der aftrek van ramen of deuren. Hoeveel bedraagt ongeveer de af koopsom? Als we ons eens een denkbeeldig huis voorstellep, niet al te groot, met een gang groot 1 x 3, een kamer 3 x 4,5. een kamer 3,5 x 5,1, een keuken 1.75x2,5 en een schuurtje groot 2x2 m2, dan leert ons een korte berekening, dat' de totaallengte van de wanden 57,5 m. en het oppervlak 57,5 x 3,2 m2 bedraagt, zodat de eigenaar van het betreffende eerder klein te noemen huis een afkoopsom van ca. f 960,- kan verwachten. Toch werkelijk de moeite waard H. G. C. HERINGA Verwachting tot dinsdagavond: Aanhoudend droog Droog weer met zonnige perio den. Zwakke tot matige wind tus sen oost en zuid. Dezelfde tempe raturen als vandaag of iets hogere. 29 sept. Zon op 6.35, onder 18.25. Maan op 2.44, onder 16.55. Nieuwe maan: 2 okt. te 13.31. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 29 sept. 0.28 v.m. 12.55 n.m. BROUWERSHAVEN: 29 sept. 0.10 v.m. 12..44 n.m. Springtij: 4 okt. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 28-9. Een hogedrukge- bied dat van de oceaan naderbij kwam breidde zich gedurende het weekeinde over zuidwest-Europa uit Het heeft een langgerekte vorm zodat er maandagochtend twee centra in voorkwamen; een ervan bij Londen, het andere boven zuid- Limburg. De luchtdruk steeg tot boven 1030 mb: Het hogedrukge- bied verplaatst zich vrij snel en zal morgen ten oostep yan ons land ge legen zijn. Op ae' oceaan ten wes ten van Ierland bevindt zich een front waarlangs enkele storingen een noordoostelijke koers volgen. Deze vormen nog geen bedreiging voor het weer zodat het overwe gend zonnig blijft De wind draait naar zuidelijke richtingen, waarbij overdag de temperaturen iets ho gere waarden kuppen .bereiken dan vandaag. Engeland heeft twee weken uit stel verzocht voor de driehoofdige conferentie over het stopzetten van kernproeven, die op 12 oktober te Genève haar werk zou hervatten, zo heeft het Foreign Office te Lon den meegedeeld. Het verzoek aan Rusland en Amerika houdt ver band met de a.s. Britse verkiezin gen. a Twee bomontploffingen in een drukbezocht warenhuis in het cen trum van Algiers hebben vrijdag aan drie mensen het leven gekost. 16 mensen liepen verwondingen op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2