Een biefstuk om te watertanden! POLDEitMANS gSSÊDISEEM alléén ROOMBOTER is boter... en boter is niet te vervangen z.v.u. 6,55 Ingezonden mededeling Zo'n sappige biefstuk verdient toch zeker een flinke kluit roomboter? Wordt'ie ééns zo lekkerl Rondschrijven aan burgerij V.V.V. Brouwershaven begint grote propagaiula-aktie Door het bestuur van de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer te Brouwershaven is aan alle in woners een rondschrijven uitge gaan waarin wordt gezegd, dat de ontwikkeling van het toerisme op Schouwen-Duiveland het thans dringend nodig maakt dat de VVV „Brouwershaven" voor het komen de seizoen nu reeds tot propagan- da-actie overgaat. Wegens onvoldoende financiële middelen was het tot nu toe niet mogelijk Brouwershaven in de be langstelling van het toerisme te brengen. Alhoewel deze middelen nog zeer beperkt zijn, heeft het be stuur het noodzakelijk geacht de financiële voordelen van het toe risme bij de inwoners van Brou wershaven onder de aandacht te brengen. Naast hotel-logies is er veel vraag naar pension bij particulie ren, gemeubileerde kamers, kam peerboerderijen en kampeer terrein Het bestuur is van mening, indien een en ander goed georganiseerd wordt het belangrijke financiële voordelen voor vele stadgenoten zal opleveren. Vooral voor de toe komst zal het noodzakelijk zijn, dat Ingezonden mededeling onder de leiding van een g funktionerend VVV alle mogelijk heden om toerisme aan te trekken worden voorbereid. Het bestuur denkt in dit verband aan water sport in de ruimste zin, hengel sport, enz. Teneinde tot een zo ruim moge lijk inzicht te geraken in deze ma terie, zal op dinsdag 29 september a sdes avonds 8 uur, in hotel „Jacob Cats" een grote openbare vergadering worden belegd, waar tevens aanwezig zal zijn de heer G. W. Oskamp, provinciaal direc teur der Zeeuwse VVV ,om de aan wezigen van advies te dienen in zake de mogelijkheden tot kamer- verhuur, de te betalen prijzen, de inrichting der kamers, de tijden van aanbieding enz. Het plaatselijk V.V.V.-bestuur teur der Zeeuwse V.V..,-om de aan belangstellenden op deze vergade ring. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Orgelconcert Chr. Geref. kerk Dat de beheerders van het nieu we orgel in de Chr. Ger. Kerk het instrument zoveel mogelijk een concertfunctie willen geven, is een gelukkig verschijnsel, omdat dit orgel mag gelden als prototype van de moderne instrumenten, zoals zij heden ten dage in vele kerken ge bouwd worden. De liefde voor het oude mag ook op dit terrein de be langstelling voor het nieuwe niet teniet doen. Het organiseren van concerten is in tweeërlei opzicht baanbrekend werk. Het publiek wordt opgevoed in algemeen muzi kale zin, terwijl er een confronta tie is met het beste wat de heden daagse orgelbouwtechniek tot stand brengt. Deze overwegingen vielen ons te binnen, tijdens het jongste orgel concert, dat de organist Nic. H. Luik gaf op het orgel van de Chr. Ger. Kerk, helaas niet voor een volle kerk, al mag een concert als het onderhavige als inleiding op de zondag toch zeker niet worden on derschat. Aan het concert werkte verder mee de fluitist Fr. J. Smith (dwarsfluit). De organist N. H. Luik leek ons een muzikaal paraphrastisch talent, met voldoende ingetogenheid om het gevaar van uiterlijke effekten te ontlopen. Voorbeelden te over waren hiervan, zoals het bekende Toccata en Fuga in d klein van Joh. Seb. Bach, een gewild reper toirestuk, dat ook op dit orgel mo numentaal tot klinken werd ge bracht. Compositorische stijlvaria ties bleken voor de organist geen beletsel zijn niveau te handhaven. De fluitist F. J. Smith zorgde voor enkele klare verrassingen. Met lichtvoetig spel vond hij een opvallende harmonie met het kerk- instrument, zoals in Bach's Sonate b klein voor fluit en orgel en een minder bekende Sonate van Loeillet. De organist besloot met enkele variaties op het „Merck toch hoe sterek" van de organist Cor Kee. Samenvattend een avond van hooggestemd muziekgenot, dat - bij mogelijke herhaling - geen onbe zette plaatsen gedoogt. - Onze stadgenoot de heer S. W. Goettsch slaagde aan de gemeente lijke kweekschool te Dordrecht voor het onderwijzersexamen en de hoofdakte. De heer Goettsch is voornemens zich een plaats te zoe ken bij het lager onderwijs, waar na hij verder hoopt te gaan stude ren voor de middelbare akte aard- ztte plaatsen gedoogt. Ad. Int. KERKNIEUWS Geref. Gemeenten in Nederland RENESSE. Dinsdagavond 20 sept. om half acht: ds. Ligtenberg. BURGH Modeshow voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen De Ned. Vereniging van Huis vrouwen afdeling westelijk Schou wen, organiseert volgende week vrijdag 2 oktober in hotel „Het Wa pen van Burgh" een grote mode show, die gebracht wordt door „Emka" uit Den Haag, o.l.v. mevr. Krispijn. De bedoeling van deze show is voorlichting te geven over bekende Nederlandse merkproduk- ten onder het motto: „Kent en waardeert, wat Nederlandse arbeid presteert". Ditmaal zullen de modellen wor den getoond door drie dames: Bet ty, Angele en Caroline en één heer: Barry. De volgende Nederlandse fabrie ken werken aan deze voorlichtings show mede: N.V. Eckmann met foundation; N.V. Hin met kousen; N.V. Jansen Tilanus met pya- ma's; N.V. Schroder met voering; N.V. Van Heek Co. met schorten; N.V. v/h Levie met herenconfectie; N.V. Blom met shirts; N.V. Gebr. TONEEL EN FILM „Ik was aan hem verslaafd" film over een tragische liefde Ontroerende oorlogsfilm in bioscoop „Bom" te Haamstede Burgerlijke Stand - Zierikzee Geboren. 18 sept.: Gerrit Hendri- kus, z. van Gerrit Hendrikus Merle en Anthonia Schouls; 20 sept.: Jo- zua, z. van Marinus van der Werf en Martina Cornelia Bom; 22 sept.: Annetje Joan, d. van Harman Rein- der de Vries en Wilhelmina Bij de Vaate; 22 sept.: Jacob Pieter Da niël, z. van Hendrik Adriaan van der Werf en Hendrica Wilhelmina Nouwen; 23 sept.: Dick, z. van Jo hannes Nieskens en Alida Titia Schepemaker. Gehuwd. 22 sept.: Bastiaan Lege- maate, 49 j. en Neeltje Anna van der Pol, 43 j., wonende te Papen- drecht.. Overleden. 18 sept.: Willem Si mon de Rijke, 83 j., echtgenoot van Kornelia Evertse, wonende te Haamstede; 19 sept.: Neeltje Free- ke, 85 j., wed. van Johannes Adria- nus Eliza Legemaate. De Concertzaal-Bioscoop te Zie rikzee vertoont deze week de boeiende film „Ik was aan hem verslaafd", het ware verhaal van een tragische liefde, met in de hoofdrollen Barbara Rütting en Carlos Thomson. „Ik was aan hem verslaafd" brengt de lijdensweg in beeld van Anette Klinger, die door haar blinde passie voor een man bijna geheel tot ondergang was gebracht. Anette Klinger was knap en rijk, directrice van een grote fabriek. Haar man was in de laatste oorlog gesneuveld. Zij was bezeten van haar werk en gunde zich voor zich zelf weinig tijd. Bij een benzine station, waar zij regelmatig tankte, werkte een man die, zonder dat zij het aanvankelijk zelf wist, een grote indruk op haar maakte. Deze man, Hans Stein, maakte van haar een zaamheid en van haar behoefte aan liefde een listig gebruik. Wie ver moedde in hem een oplichter en huwelijkszwendelaar van het erg ste soort! Zeker niet Anette Klin ger. Zij geloofde tot bijna het laat ste moment in Hans Stein. Zij was met hem gevlucht naar Cairo, had haar fortuin geheel aan hem ver loren en wilde nog steeds niet be seffen dat Stein in werkelijkheid nooit van haar had gehouden, ver houdingen had met vele andere vrouwen en zelfs deel uitmaakte van een beruchte bende van han delaren in blanke slavinnen. De lij densweg van Anette Klinger is het ware verhaal van een misbruikte liefde. De film eindigt met de ver oordeling van Stein tot langdurige gevangenisstraf. Anette Klinger moet maandenlang worden ver pleegd eer zij in de maatschappij kan terugkeren. Verder wordt volgende week in de Concertzaal vertoond „Du bist musik", een film met prachtige bal letten, shows en de beroemde zan geres Caterina Valente. Bioscoop „Bom" te Haamstede In de bioscoop hotel „Bom" te Haamstede gaat deze week het on sterfelijke verhaal van twee jonge mensen in de hel van de oorlog: „Een tijd van leven en van ster ven", met o.a. John Gavin en Lie- selotte Pulver. De film is gemaakt naar het boek van Erich Maria Re marque en we zien op boeiende wijze gestalte gegeven aan de grote liefdesgeschiedenis van de tweede wereldoorlog, de liefde van Ernst en Elizabeth. Ernst ontmoet Eliza beth als hij met verlof van het front in zijn geboortestad komt. Zijn ouderlijk huis is in een puin hoop verwoest, zijn ouders ver dwenen. Hij trouwt Elizabeth, hoe wel er nog maar nauwelijks twee weken over zijn van z'n verlof. Hun idylle bloeit op temidden van de al gemene verschrikking bij. frau Witte, de vriendelijke eigenares van een restaurant. De film eindigt met de tragische dood van Ernst aan het front. Stervend grijpt hij wan hopig naar Elizabeth's brief waarin zij schrijft dat ze in verwachting is. van Heek met bedrukte katoenen stoffen en poolstoffen; N.V. Par- mentier met breiwol; Ned. Weverij Tegelen met wollen stoffen en Fa. Eekels met handwerkhandschoenen. Gezien de grote waardering voor deze wijze van voorlichting met modeshows en het zeer afwisselend programma van artikelen en mer ken, zal ook deze komende voor drachtenreeks er zeker toe kunnen bijdragen de Nederlandse vrouw beter bekend te maken met de pro blemen van de foundation, stoffen- samenstelling, wasbehandeling en verwerking, alsmede andere voor delen van bekende merkprodukten. BROUWERSHAVEN Bijeenkomst Plattelandsvrouwen Voor de afd. Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen zal op dinsdag 29 september de heer Hack van Renesse spreken over „Kleine levens in een wijde wereld" met vertoning van kleu rendia's, in het jeugdgebouw. De ze avond is toegankelijk voor leden en huisgenoten. Morgen (zaterdag) 26 september zal in de gemeente Brouwershaven de jaarlijkse collekte worden ge houden voor de reklassering. ZIERIKZEE Provinciale dag Geref. vrouwenverenigingen In de middaguren van donderdag vond de tweede vergadering plaats op de in de Ger. kerk alhier ge houden toogdag van de Ger. Vrou wenverenigingen in Zeeland. Tus sen ochtend- en middagvergadering vonden de dames gelegenheid enige tijd „Zierikzee te doen", terwijl consumpties werden verstrekt in de verschillende lokaliteiten van het nieuwe verenigingsgebouw. „De andere wereld" was -het on derwerp, dat werd ingeleid door mej. L. Goemaat te Groenekan. Deze zendingsspecialiste wist met kennis van zaken te spreken over de landen in zuid-oost-Azië. Als vrouw wist zij door te dringen in de hoogste kringen van de Javaan se aristocratie, terwijl haar kennis van het zendingswerk in vele de len van Azië groot is. Spr. wijdde uit over de barrières die de zen ding op haar weg ontmoet. Al mo gen deze barrières er zijn, dit neemt niet weg, dat resultaten ge boekt worden en de Blijde Bood schap ook in dit deel der wereld voortgang vindt. Spr. riep de aan wezigen op het zendingswerk ma terieel en moreel te steunen, opdat ook de Aziatische christenen weten niet alleen te staan in de strijd om een gekerstende maatschappij. De dames van de afdeling Goes brachten een tableau onder het motto: „Gods Woord houdt stand in eeuwigheid". In dit tableau wer den verschillende figuren uit het leven geconfronteerd met de Bijbel die elk een weg wijst om te gaan. Talrijke geestelijke liederen wer den gemeenschappelijk gezongen, waarna de presidente de geslaagde provinciale dag sloot. Filmavond „Bethesda" Op dinsdag 29 september a.s. wordt in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw een propaganda- avond belegd van „Bethesda", de (60-jarige) inrichting tot verpleging van lepralijders in Suriname. In vertoning komt de geheel nieuwe film „De kansen keren", terwijl een propagandistisch woord zal worden gesproken. NOORDWELLE De bejaardensociëieit pok in deze gemeente gaat de bejaardensociëteit weer van start. De eerste bijeenkomst in het sei zoen zal plaats vinden op dinsdag 29 september in het Groene Kruis- gebouw (2.30 u.). Het comité hoopt op een goede opkomst, zodat de midag een gezellig verloop kan hebben. BRUINISSE Verplaatsing hijsmast Het verzetten van de grote hijs- mast van de firma P. Maaskant en Zonen te Bruinisse van de tijde lijke plaats op de nieuwe haven naar de definitieve plaats aan de Lange Dam was een karweitje dat veel bekijks trok. Dit werkje werd uitgevoerd door de drijvende bok van de heer M. van der Marei uit Viane. Voor de firma Maaskant wordt thans in systeembouw een nieuwe werkplaats gebouwd, waar voor een gedeelte van de Lange Dam gedeeltelijk is afgegraven. Het fundament hiervoor is reeds gelegd. Onthoudt dit de komende weken: Speculaas van uw bakker zó uit de oven bijzonder lekker! SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Het programma voor zaterdag 26 sept. a.s. luidt: le klas: Veere-MEVO (4 uur scheidsr. A. de Nooyer); Hoek- Wolfaartsdijk; Spui-Wemeldinge; Krabbendijke-Tern. Boys; Seroos- kerke-Kapelle. 2e klas C: MEVO II-Duiveland (4 uur, aanw. scheidsr. volgt); WIK- Burgh III (4 u., scheisdr. A. Berre- voets); Zeemeeuwen-Bruse Boys (4 uur, scheidsr. P. C. W. v.d. Ende). 3e klas C: Burgh IV-Bruse Boys II (4 uur, scheidsr. H. Schot); SI- NOTO II-Duiveland II (4 uur, scheidsr. Th. Sies); Brouwershaven III-WIK II (4 uur, scheidsr. P. J. Rieteco). Junioren B VIII: Brouwershaven B -WIK B I (2.30 uur, scheidsr. P. J. Rieteco); Burgh B I-Zeemeeuwen B I (2.30 uur, scheidsr. H. Schot); MEVO B I-Zierikzee B I (2.30 uur, scheidsr. J. A. Klink). Junioren B IX: Zierikzee B III- Brouwershaven B II (2.30 uur, scheidsr. T. Simmers); Zierikzee B II-SINOTO B I (3.45 uur, sch.r. T. Simmers)Bruse Boys B I- MEVO B II (2.30 uur, scheidsr. J. D. v. d. Linde); SVOWK B I-Drei- schor B I (3 uur, scheidsr. J. Schol ten). Het programma voor zondag 27 sept. luidt: le klas B: Burgh-Zierikzee II (2.30 uur, scheidsr. J. Gabrielse sr.); Renesse II-Brouwershaven (2.30 u., scheidsr. P. J. Rieteco); Dreischor I-Burgh II (2.30 uur, scheidsr. J. Scholten). ADVERTENTIES De heer en mevrouw BIER- MASZ-BALDER geven met blijdschap kennis van de ge boorte van hun zoon PAUL HUBERTUS Doorwerth, 24 september 1959 Italiaanse weg 2 Tijdelijk: Diaconessenhuis, Arnhem Negerzanger Henry Blackmon komt De bekende Amerikaanse neger bariton Henry Blackmon hoopt - onder auspiciën van de Z.V.U. - op woensdag 7 oktober een zangrecital te geven te Zierikzee in de Con certzaal. Op dit belangwekkend concert komen wij volgende week nog nader terug. SPORT VOETBAL K.N.V.B. 2e klas C: Brouwershaven II- Zonnemaire (2.30 uur, scheidsr. A. de Looze); SVOWK-Dreischor II (2.30 uur, scheidsr. A. Berrevoets); Zonnemaire II-Zierikzee III (2.30 uur, scheidsr. W. J. v. d. Maas). Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MAATJE MALIPAARD- VERTON in de leeftijd van ruim 81 jaar Uit aller naam: M. C. MALIPAARD Condoleantie-adres: Burgh- seweg 35, Haamstede. De begrafenis zal plaats hebben a.s. maandag 28 sept., om 3 uur. Haamstede, 25 sept. 1959 APARTE MODERNE SJAALS en HANDSCHOENEN Zierikzee Telefoon 2669 Havenplein 4 Zaterdagavond a.s. vanaf 7 uur gezellige muziek in café „SPORT" te Scharendijke Marina" W. Albert! ,,Jlmmy-Du" Catherina und Silvo „Jupla Polka' Hupperls- Schriebl. Radio WELTEVREDEN tel. 2805, Zierikzee Reclameprijs WEKKERS met lichtgevende wijzers en cijfers Prima uurwerk R. van der Bijl Appelmarkt 11, Zierikzee Style 480 - slechts f. 4,50 Style 424 - slechts f. 3,95 Vlinderlichte met „foam" gevormde cups,vormhoudend (ook in de was). IT COSTS SO LITTLE TO LOOK LOVABLE •Mr 21" ZIERIKZEE Bestelt uw ZAAITARWE bij: J. van der Weele Zn Brouwershaven, tel. 342 en 369 Pry zen concurrerend SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop: Nieuwe golfplaten, lang 3 m. W. Folmer, Haneweg, Noord- gouwe. Buks, 9 mm. Te bevragen aan het bureau van dit blad. Bietenblad. Te bevragen bij B. de Glopper, Scharendijke. Melkgevende vare koe. - J. L. Bodbijl, Boogerdweg 48, Drei schor, telef. 244. Biggen. - Kok, Schutje. Vijf gemeten nagras, onder Brijdorpe. - Elenbaas, Noord- welle. Te huur: Een woning te Scharendijke. Adres: Jac. Padmos Cz., voor zitter B.A., Eikerzee. Personeel gevraagd: Meisje voor halve dagen. Vis, Verloren: Bril, in Zierikzee en richting Heuvelsweg. S.v.p. bericht aan G. Lammers, Brouwershaven, of telef. 01110—2028.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3