Overdenking Bloemlezing uit ingediende begrotingen der verschillende departementen Minister werd Schouwen-Duivelandse waterschapsproblematiek op het hart gebonden 2 WIJ OUDERS Als jij dood bent krijg ik dan ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrijdag it september 1959 no. 18635 Post van f 82 miljoen voor cultuurtechnische werken 's-GRAVENHAGE, 15-9. Naar de minister van landbouw en visserij In de memorie van toelichting op de landbouwbegroting 1960 mede deelt zijn voor de belangrijkste cultuurtechnische werken voor 1960 nagenoeg dezelfde bedragen uitgetrokken als voor het begro tingsjaar 1959. De subsidies voor de uitvoering van deze werken worden geraamd op f 82 miljoen, waarvan f 64.400.000 voor ruil- herverkaveling, f 16 miljoen voor waterbeheersings- en ontsluitings- werken buiten ruilvcrkavelings- verband en f 1.000.000 voor boeren werken. De gerepatrieerdcn Minister Klompe merkt op dat de huisvesting van gerepatrieerden uit Indonesië tot nog toe een vrij gunstig verloop heeft gehad. In 1958 en de eerste vijf maanden van 1959 moesten 4133 gezinnen in contractpensions worden onderge bracht. In hetzelfde tijdvak kon den 3440 gezinnen het contract pension verlaten om een woning te betrekken. Op 1 juni 1958 be droeg het aantal contractpensions 419 met 3871 gezinnen. Op 1 juni 1959 was dit aantal teruggelopen tot 314 mot 2901 gezinnen. Op laatstgenoemde datum waren nog 2474 elders gehuisveste gezinnen in het bezit van een verklaring, dat zij alsnog een woning zullen krijgen toegewezen. De totale wo ningverplichting bedroeg dus op 1 juni 1959 5375 gezinnen. Het bouwprogramma Volgens het bouwprogramma voor 1960 zal in dat jaar door de bouwnijverheid f 3190 miljoen kun nen worden verwerkt. In 1958 werd f 2861 miljoen verwerkt. De raming voor 1959 bedraagt f 3200 miljoen. Het programma voor het begrotingsjaar voorziet in de bouw van 80.000 woningen. De militaire inspanning Voor de ontwikkeling van de internationale situatie blijft de militaire krachtsverhouding tussen oost en west van overwegende be tekenis. In dit verband dient niet alleen te worden gedacht aan de mogelijkheid van daadwerkelijke Ingezonden mededeling BINNENVERINGBEO HAZET-FABRIEK EN ZEVENBERGEN Ijoodwill SCHUIMRUBBERBED agressie. De politieke druk welke met een aanzienlijke strijdmacht kan worden uitgeoefend, is een der belangrijkste ipiddelen welke tot verwezenlijking van communis tische doelstellingen wordt aange wend. Duidelijk ligt een militaire dreiging ook ten grondslag aan de spanning welke de Sowjet-Unie ten aanzien van west-Berlijn heeft verwekt. Zolang het communisme een ex pansionistische machtspolitiek volgt, zal voor het westen de nood zaak blijven bestaan over een krachtig militair defensie-apparaat te kunnen beschikken, teneinde niet alleen aan daadwerkelijke agressie, doch ook aan de met mi litaire kracht uitgeoefende poli tieke druk weerstand te kunnen bieden. Overzeese Rijksdelen De begroting van overzeese Rijksdelen wijst een bedrag aan van f 98.906.000 op de gewone dienst en een nihil-bedrag op de buitengewone dienst. Hiervan wordt voor de directie Suriname en Ned. Antillen ruim f 17 miljoen aangevraagd en voor Ned. Nieuw Guinea f 78% miljoen, waarvan f 75Ms miljoen onder de post „bij drage aan de geldmiddelen van het gebiedsdeel". f 12miljoen). Verkeer en Waterstaat 's-GRAVENHAGE, 17-9. In de memorie van toelichting op de rijksbegroting voor 1960 van het departement van verkeer en wa terstaat wordt o.m. medegedeeld, dat in totaal f 113,8 miljoen meer geraamd is dan vorig jaar, waar van f 38,4 miljoen ten behoeve van de gewone dienst en f 75,4 miljoen voor de buitengewone dienst. De verhoging van de gewone dienst met rond f 38,4 miljoen wordt hoofdzakelijk veroorzaakt door een hogere raming van de af deling zeescheepvaart en interna tionale verkeerszaken met rond f 1,7 miljoen (o.a. f 1,5 miljoen meer voor pensioenen aan ^zee lieden-oorlogsslachtoffers), de af deling Koninklijk Nederlands Me teorologisch instituut met bijna f 0,3 miljoen en de afdeling water staat met rond f 40 miljoen. Het bedrag van veertig miljoen voor de afdeling waterstaat wordt als volgt gespecificeerd: waterwegen f 7 miljoen, zee- en rivierwater keringen (w.o. Deltawerken) f 10,1 miljoen, waterhuishouding f 2,9 miljoen, landwegen f 14,7 miljoen, Zuiderzeewerken f 4,8 miljoen, overige uitgaven (w.o. apparaats kosten enz.) f 0,5 miljoen. Spoorwegen In I960 zal een aantal nieuwe elektrische en diesel-elektrische treinstellen in dienst worden ge steld ter vervanging van thans rijdend reizigersmaterieel. Deze vervanging zal een vergroting van de capaciteit van het reizigersma- terieelpark met zich brengen. Ver wacht wordt, dat ultimo 1960 in totaal 118.700 zitplaatsen ter be- Tante Tanja was op bezoek. Ze kwam regelrecht uit Parijs, waar ze een paar weken had doorge bracht. Tanja, moeders oudste, maar ongetrouwde zuster, reisde heel veel. Uit alle landen, die ze bezocht, bracht ze merkwaardige dingen, mooie foto's en prachtige gekleurde kaarten mee. Dat ver leende haar in de ogen van haar neefjes en nichtjes een bijzondere glans. Er hing om tante Tanja altijd iets van verwachting. Ze kon over van alles en nog wat vertellen. Ze to verde je de mooiste en levendigste beelden voor ogen. De kinderen hingen dan ook steeds aan haar lippen. Vooral voor de zevenjarige Lousje was tante Tanja een soort wonder. Ze was niet van haar weg te slaan. Nu ook weer, nu tante Tanja aan moeder over haar ver blijf in Pariis kwam vertellen. „Ga jij nou lekker spelen", had moeder al een paar maal gezegd. Ze voelde, dat haar zuster bepaald wel een paar pikante bijzonderhe den van deze reis te vertellen had, die echter minder geschikt zouden zijn voor kinderoortjes. Maar Lous je bleef zitten, ofschoon de verha len van tante Tanja toch haar aan dacht voorbij gingen. Ze was ge absorbeerd in iets anders. Als door een magneet werd haar blik ge trokken naar een prachtige hals ketting, die tante om had. Gefas cineerd bleef ze er naar zitten kijken. Die had tante zeker mee gebracht uit Parijs. Zo iets had ze hier nog nooit iemand zien dragen. Zo jong als ze was, was Lousje al een echt klein vrouwtje. Dol op mooie dingen. Ineens hield ze het niet meer uit en vroeg met haar helder, onbevangen- stemme tje: „Tante, als jij dood bent, krijg ik dan die ketting?" Moeder kreeg een kleur van schrik. Hoe kon dat kind zo tact loos zijn? Wat moest Tanja wel denken? „Houd je mond, akelig, inhalig kind", riep moeder boos. „Wil je tante dood hebben, om die ketting te kunnen krijgen? Tante gaat nog lang niet dood. Je moest je schamen, om zo iets te durven zeggen". Ze had verwacht, dat Tanja het zich vreselijk aan zou trekken; misschien wel beledigd weg zou lopen; maar tot haar grenzeloze verbazing hoorde ze haar lachend beloven: „Daar kun je op rekenen hoor Lousje. Jij krijgt de ketting als ik dood ga. Maar dan moet je nu ook zoet gaan spelen". Tevreden gesteld gehoorzaamde het kind. Toen ze alleen met haar zuster was, zei tante Tanja: „Je hoefde niet zo tegen haar uit te vallen. Het kind weet immers niet wat ze zegt. Wat betekent dood zijn voor haar? Kinderen zeggen zulke dingen zonder er enig kwaad, of zelfs maar een onvriendelijk heid mee te bedoelen. In volkomen onschuld heeft Lousje haar logi sche gedachtengang gevolgd, dat alle grote mensen op een dag dood gaan. Maar wat het betekent, be seft ze niet en dus kan het haar ook niet schokken. En wou je dan, dat ik het me aan zou trekken, of het pijnlijk zou vinden? Kom lie verd, maak er toch geen drukte over. Als je er nodeloos gewicht aan gaat heehten, dan breng je haar juist op een idee. Vergeet niet dat kinderen de dingen an ders en simpeler zien dan grote, mensen. Dingen waar wij met een boogje omheen lopen, uit angst te kwetsen, noemt een kind gewoon bij de naam. Laten we blij zijn om deze argeloze onbevangenheid". Moeder lachte opgelucht. „Ja, als je het zó opvat. Maar dat zou toch niet iedereen doen". „Omdat misschien niet iedereen eraan denkt, dat een kind met andere maat gemeten moet wor den dan een volwassene", lachte tante Tanja. MARCELLE (Nadruk verboden) schikking zullen staan. De aan passing van het goederenwagen park aan de behoeften van verla ders zal worden voortgezet door aanschaffing van modern materi eel ter vervanging van verouderde wagens. Aldus blijkt uit de memo rie van toelichting op de begro ting voor 1960 van het departe ment van verkeer en waterstaat. Voor de aanleg van E. (Europa)- wegen wordt in de begroting van verkeer en waterstaat 1960 voor zien met een bedrag van 50 mil joen gulden van het totaal van 80 miljoen gulden. Op Schouwen-Duivcland en St. Philipsland zullen nieuwe weg- vakken en rijwielpaden tot stand komen. Oorlogsschade Het in de begroting van 1960 van het departement van verkeer en waterstaat aangevraagde be drag, dat bestemd is voor de voort zetting van het herstel van oor logsschade aan rijkseigendommen, welke in beheer en onderhoud zijn bij de rijkswaterstaat, is als volgt globaal te specificeren: herstel bruggen over rivieren, kanalen enz. f 2.800.000, opruiming wrak ken ter vrijmaking van vaarwegen en havens f 500.000, herstel rivie ren, havens en kanalen f 1.200.000, herstel kustverdedigingswerken. f 500 000. Algemene zaken Medegedeeld wordt, dat, zulks in 1955 is geschied, het in de be doeling ligt in 1960 de nationale bevrijdingsdag als lustrumherden king te vieren. Aangezien bij de samenstelling van deze begroting echter geen vastomlijnde plannen bekend zijn, kunnen omtrent de wijze van besteding der gelden nog geen nadere mededelingen worden gedaan en moet het uitgetrokken bedrag als stelpost worden be schouwd. Wijziging motorrijtuigenbelasting Een wetsontwerp tot wijziging van de motorrijtuigenbelastingwet verkeert in een vergevorderd sta dium van voorbereiding. De be doeling van dit ontwerp is het in voeren van parkeermeters, ter controle op de naleving van wacht- verboden geldende langer dan een bepaalde tijd, mogelijk te maken. In voorbereiding is voorts een wij ziging van het wegenverkeersre glement, waarin nadere voorschrif ten worden gegeven voor het ge bruik van parkeermeters en par- keerschijven. Zodra vorenbedoeld wetsontwerp tot wet zal zijn ver heven, zal het tot stand komen van deze reglementswijziging worden bevorderd. De toenemende vraag naar de verkeersdiensten van het P.T.T.- bedrijf blijft belangrijke investe- Ingezonden mededeling üw zunrbrsnd in een paar tellen ceblut mat Bennies. J Afdoend en zonder weerga zijn Rennies - en eigenlijk óók een wonder. Want-hoe hevig dat over tollig maagzuur U 't leven zuur maakt en oplaait tot in de keel - met Rennies is 't in een paar tellen grondig geblust. Heus ge doet U- zelf te kort! U kunt niet zonder Rennies. ringen noodzakelijk maken, waar door het totale investeringsbedrag voor 1960 met f 25,2 miljoen zal stijgen tot f 190,2 miljoen. De uitgaven van het landbouw- egalisatiefonds over het dienstjaar 1959 worden f 120,4 miljoen lager geraamd dan bij het opstellen van de begroting 1959 werd verwacht Deze gunstige ontwikkeling is vooral het gevolg van de verbete ring van het prijspeil op de agra rische wereldmarkt. De netto uit gaven van het landbouw-egalisa- tiefonds zullen voor 1960 f 291,8 miljoen vergen. De toeslagen op de weduwenren- ten ingevolge de invaliditeitswet komen door de invoering van de algemene weduwen- en wezenwet te vervallen, hetgeen een bespa ring op de begroting van 1960 be tekent van ruim f 7 miljoen. Ver der komen door de invoering van deze wet nog slechts de kinderbij slagen voor invaliditeitsrentetrek- kers ten laste van het rijk, waar door de uitgaven met rond f 15 miljoen worden verlaagd. Indonesische schulden De uitgaven, voortvloeiende uit de garantieverplichtingen van het rijk voor rente en aflossing van Indonesische schulden worden voor 1960 op f 41,1 miljoen geraamd. De begroting voor 1960 voorziet in de aanmunting van 15 miljoen stuks zilveren rijksdaalders en de vervaardiging van 40 miljoen kwartjes en andere kleinere pas munten tot een nominale waarde van f 4,6 miljoen. De stijging van de uitgaven voor „economisch onderzoek" met een bedrag van f 5,5 miljoen is voor namelijk het gevolg van de kosten van de algemene volkstelling, die in 1960 zal worden gehouden. Voor het verstrekken van kapi taal aan het staatsdrukkerij- en uitgeverijbedrijf is op de buiten gewone dienst een bedrag van f 1,2 miljoen uitgetrokken, waarvan f 1 miljoen voor de aanschaffing van werktuigen. Voortzetting van de Rijnkanali satie en verbetering der bevaar baarheid van de Maas vergen voor 1960 een bedrag van f 16,3 miljoen om een begin te maken met het tot stand brengen van een ver binding van de „Europoorthavens" met het. achterland is f 4,6 miljoen aangevraagd. PREDIKBEURTEN voor zondag 20 september Ned. Herv. Kerk Zierikzee. Grote kerk: 10 uur ds. Assendorp; Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. Bezemer. Kerkwerve: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke 10 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 7 uur ds. van Liere (H.A.) Noordwelle: 10 uur ds. van Liere (H.D.). Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban (H.D.). Brou wershaven: 10 uur ds. Groot. Zon- nemaire: 10 u. ds. Duvekot. Noord- gouwe: 10 uur vie. J. C. Schone- veld. Dreischor: 10 uur ds. Duy- vendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur dhr. van Pel, 6.30 uur ds. Duyvendak (H.A.). Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Philipsland: 9.30 uur leesdienst; 2,30 uur ds. Ca- zander. Lutherse Kerk Geen dienst Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemer- sma. Haamstede: 10 en 5 uur ds. J. H. Meijer van Oud Beyerland. Renesse: 7.30 uur ds. Meijer. Scha- rendijke: ds. R. Bakker, legerpre- dikant, Doorn. Brouwershaven: 10 en 2 30 uur dr. Becker. Zonnemai- re: 10 en 2.30 uur ds. G. Aalbers- berg, Vlaardingen. Nieuwerkerk: 10 en 5 uur ds. H. Scholing, Zuid- land. Oosterland: 10 en 3 uur ds. Melse. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. W. Haverkamp (bed. en dankz. H.A.) Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. A. W. Drechsler, Vlissingen. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Drechs ler. Nieuwerkerk: 10 uur Gods dienstoefening, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 u. leesdienst Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur ds. Heerschap van Borssele. Ooster land: 10 en 2.30 uur leesdienst. 6 uur ds. Heerschap. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur lees dienst. Renesse: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Gercf. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Haamstede: 9.45 uur H. Mis. BIJEENKOMST IN SCHUTTERSZAAL Dankbaarheid voor beveiliging door sluis ZIERIKZEE, 16-9. „Het provin ciaal bestuur is bijzonder dank baar dat u zelf naar Zeeland komt om de problemen te beschouwen", aldus de waarnemend commissa ris der koningin in de provincie Zeeland - jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot moest verstek laten gaan wegens verblijf in het buitenland - toen hü zich woensdagmiddag richtte tot de minister van ver keer en waterstaat drs. A. H. Kort hals op de na de officiële inge bruikstelling van de sluis, gehou den bijeenkomst in de Schutters- zaal van het stadhuis. De heer Philipse toonde zich dankbaar dat f 22 miljoen op dë begroting is uitgetrokken voor het Drie-eilandenplan en de dankbaar heid van Zeeland hiervoor is groot, hetgeen trouwens ook geldt met be trekking tot de ingebruik genomen sluis te Zierikzee. De heer Philipse roerde verder nog de rampgevolgen aan en de polderconcentratie, ter wijl hij aandrong op de algemene bijdragenwet, waarin de financiële voorzieningen voor de polders zijn vastgelegd. Een geruststelling De dijkgraaf van de polder „Schouwen-Duiveland", de heer A. M. Geluk, bracht zijn gelukwensen uit voor de totstandkoming van de sluis, die hij een hele geruststelling noemde, want de havendijken zijn versterkt en het wankele kerings stelsel met vloedplanken heeft af gedaan. Overigens noemde spr. een keersluis nog heel iets anders dan een massieve zeedijk. Tenslotte is iedere coupure in de buitenwering een zwakke plaats. De heer Geluk merkte op dat het waterschaps- streven er op gericht is de gehele buitenwering in eigen hand te krij gen, hetgeen ook het beheer er pver impliceert Overigens meende hij dat de eerste verantwoordelijkheid voor de sluis bij de gemeente be rust. Nog zwakke plekken Hoe technisch knap de sluis ook is gemaakt, het samenspel van mens en machine kan wel eens ha peren. Daarom wilde spr. het toe zicht van het waterschap op de sluis niet tot een dode letter maken. Spr. ging verder met de opmerking dat de waterschappen verlangend uitzien naar de financiële regeling Deltawet en de Algemene Bijdra genwet. Voortgaande bereed de heer Ge luk een typisch waterschaps-stok- paardje, nl. de zwakke schakels die nog zijn overgebleven. Nog altijd gaan wij met bezorgdheid de win ter in en het is, naar mening van spr., nog altijd de vraag of het eiland wel een vloed zou kunnen doorstaan als in 1953. De zwakke plekken hebben daarom blijvend aandacht nodig. Spr. vroeg zich af: „zou op dit moment een premie van enige mil joenen guldens niet verantwoord zijn om al het in Schouwen-Duive land geïnvesteerde te beschermen?" Voordat de operatie Deltaplan vol tooid is, heeft de patiënt - het zuid westen van Nederland - nog vele versterkende middelen nodig. Van die middelen is ook de keersluis een voorbeeld. Een schilderij „Met veel liefde hebben wij aan het projekt gewerkt en de contac ten zijn aan alle kanten prettig geweest", zo verklaarde de heer F. H Volker in zijn toespraak. Het belangrijkste gevoel bij het afscheid is intussen dat een goede beveili ging is verwezenlijkt. Spr. bood hierna burgemeester mr. Dijck- meester het schilderij aan van de kunstschilder M. Schipper te Hoo- gerheide, waarvoor de burgemees ter in hartelijke bewoordingen dank zegde. Tot slot sprak de heer G. S. Bos, die nog eens herinnerde aan de vi sie van de heer Argelo, die de nood zaak van een sluis destijds naar voren bracht. Spr. nam goede her inneringen aan Zierikzee mee. „Ik hoop dat er meer werken zullen komen, net zo plezierig als hier", zo besloot hij. Nadien gaf de heer Schipper nog een toelichting op het door hem vervaardigde schilderij. HEERENVEEN. Het tweejarig zoontje van de familie Oosterhof uit Heerenveen is bij zijn verblijf bij de familie Meibos aan de Scho- terlandseweg te Oude Schoot door een trap van een paard tegen de borstkas om het leven gekomen. Het kind was in een onbewaakt ogenblik onder het prikkeldraad doorgekropen om in het weiland met het paard te spelen. SITTARD. Op de Heerlenerweg te Sittard is een dodelijk verkeers ongeluk gebeurd. De 17-jarige H. uit Munster-Geleen stak achter een stilstaande autobus de rijweg over en werd gegrepen door een perso nenauto bestuurd door de H. uit Den Bosch. De jongeman was op slag gedood. Ingezonden mededeling voor ol/eh aarden petroleum DE HAARDOLIE met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte H. SCHOT - OLIEHANDEL Scheepstimmerdijk 56 Tel. 2387. ZIERIKZEE of gij eet of drinkt, of wat ook doet, doet het alles ter ere Gods. 1 Cor. 10 31. In Corinthe was destijds een kwestie over eten en drinken, spe ciaal over het eten van vlees. Niet dat ze vegetariërs waren. Maar in Corinthe woonden nog maar heel weinig christenen. En praktisch ieder stuk vlees bij de slager in de winkel, was afkomstig uit een af godentempel. En nu was het de vraag: als je christen bent, wat moet je dan? Mag je dan van dót vlees eten of niet? Sommigen zei den ja, anderen zeiden nee. Het blijkt, dat de apostel Paulus een ruim standpunt inneemt. Maar voor óns is van belang dat hij wijst op het beginsel. Hij schrijft: „doet het alles ter ere van God". Onze omstandigheden zijn heel anders dan destijds in Corinthe. Een kwestie over offervlees ken nen wij niet. Maar het beginsel geldt ook voor ons: „Wat gij doet, doet het alles ter ere van God". „Wat gij doet" - dat is heel veel. Gaat U maar eens na, wat we zo al doen op een dag! Bij voorbeeld: het werk in ons beroep (waarbij het werk van de huisvrouw en het schoolgaan van de kinderen). Bij voorbeeld ook: onze liefhebberijen en onze omgang met anderen. Dat alles moeten we doen ter ere van God, zegt Paulus. Het staat vast, dat er alle reden is, om alles te doen, ter ere Gods. Want wat heeft Hij van Zijn kant veel voor ons gedaan! We denken vooral aan het grote feit, dat Hij Zijn Zoon voor ons gegeven heeft, opdat wij niet verloren zouden gaan, maar het eeuwige leven heb ben. Er wordt wel eens gevraagd (me'estal een beetje somber, soms misschien wat opstandig): Och, waar leef ik eigenlijk voor!? Laat dit dan het antwoord mogen zijn: wij leven, om ons werk te doen ter ere van God. Wanneer we het zó proberen te volbrengen, dan heb ben we plezier aan ons werk. En - met eerbied gezegd - dan heeft God ook plezier aan ons. Nieuwerkerk. M. G. Westerhof. Ingezonden mededeling otai* RN PROVINCIE U.V.V.-afdeling organiseert oppasdienst Evenals het vorige jaar organi seert de plaatselijke afdeling van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers (U.V.V.) vanaf 1 oktober a.s. een zg. „oppasdienst" ten gerieve van ouders met jonge kinderen. De U.V.V. heeft weer een aantal betrouwbare jonge mensen bereid gevonden, op aanvraag, op te pas sen in een gezin met kinderen, waarvan de ouders eens een avond willen uitgaan. De algemene leiding van deze op pasdienst is thans in handen gelegd van de U.V.V.-ster, mevrouw P. van der Valk-Zeijler. De U.V.V. hoopt op deze wijze weer vele ouders te gerieven en zij rekent gaarne op aller mede werking. WINTERSWIJK. De 19-jarige J. G. Bemers, wonende in de buurt schap Woold, is in het naburige Kotten op zijn motor met grote snelheid uit een bocht gevlogen. Hij botste tegen een boom en was op slag dood. Het slachtoffer was niet in het bezit van een rijbewijs.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 5