PHILIPS PHILISHAVE verende scheerhoofden 75.- n ie u w het enige scheerapparaat met DE MAN UIT CHICAGO Aanvulling „Philishave" serie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag ij september 1959 No. i863i Twee Nederlandse legioensoldaten vermoord ALGERIJE, 15-9. Naar het Fran se persbureau AFP meldt zijn twee Nederlandse jongemannen, die een jaar geleden in het Franse Vreem delingenlegioen dienst hebben ge nomen door de Algerijnse opstan delingen doodgeschoten. Zij be hoorden tot een groepje van vijf legioensoldaten, die in de lente ge deserteerd zouden zijn en die door leden van de F.L.N. (Front de Libe ration Nationale) bij Mecheria vol gens mededelingen van een naar de Fransen overgelopen rebel zouden zijn vermoord. Nieuw-Guinea-expeditie bereikt Julianatop HOLLANDIA, 15-9. De expeditie naar de Julianatop in Ned. Nieuw- Guinea heeft op 9 september om 11.45 uur plaatselijke tijd het doel bereikt. Alle deelnemers, ir. A E. Escher, dr. H. Th. Verstappen, ltn. arts M. O. Tissing, segt.-majoor J. A. Dewijn en cineast P. Terlaag namen deel aan de beklimming van de top, die - in tegenstelling met kaartgegevens - 4640 meter hoog bleek te zijn. Een hevige sneeuwstorm en harde wind stel den de klimmers zwaar op de proef. Zondag is deze groep terugge keerd in het bivak Den Matta. Vrij dag wordt zij in Ok Sibil verwacht De volgende dag zullen enkele deel nemers naar Holalndia afreizen. Vele Duitsers in Vreemdelingenlegioen AKEN, 15-9. De leider van de repatriëringsdienst van het F.L.N. voor leden van het vreemdelingen legioen, Si Moestapha, heeft in Aken verklaard, dat ongeveer ze ventig procent van de leden van het legioen Duitsers zijn. Hij zei dat zulk een eroot oercentage aan zienlijke politieke schade voor west-Duitsland veroorzaakt in het nabije oosten. Volgens Moestapha had de repatriëringsdienst 2829 le- gionaires in staat gesteld uit noord-Afrika naar huis terug te keren. ROTTERDAM. United Aircraft heeft dinsdagmorgen op het vlieg veld „Zestienhoven" enkele de monstratievluchten gehouden met het Sikorsky Turbo-hefschroef- vliegtuig, de S-62, dat sedert juni van dit jaar na de Parijse lucht vaartsalon een grote tournee door Europa heeft gemaakt, waarbij onder meer België, de Skandipa- vische landen, west-Duitsland, Oostenrijk en Italië werden be zocht. Het Sikorsky S-62 hef- schroefvliegtuig is het eerste toe stel van dit type, dat in amfibie uitvoering is gebouwd en is voor zien van een gasturbinemotor. STAD EN PROVINCIE zierikzee Bromfiets contra personenauto Omstreeks 9.45 uur dinsdagmor gen heeft er een aanrijding plaats gevonden tussen een personenauto en een bromfiets op het kruispunt Lange Nobelstraat, Schuithaven, Hoge Molenstraat. De bromfiets, welke werd bestuurd door C. J. E. uit Eikerzee kwam in de richting Schuithaven gereden over de Lan ge Nobelstraat en reed pardoes in op de personenauto, welke vanaf het zg. parkeerpleintje de Hoge Molenstraat wilde inrijden en werd bestuurd door A. J. J. C. uit Ber gen op Zoom. Beide motorvoertui gen liepen schade op. De bestuur der van de bromfiets was nog geen zestien jaar, de minimumleeftijd waarop het berijden van een brom fiets door de wet is toegestaan. nieuwerkerk De Nationale Reclasserings- collecte wordt hier vrijdag 18 en zaterdag 19 september gehouden. Deze keer wordt niet met bussen gecollecteerd, maar zullen kwitan ties worden aangeboden van een dubbeltje, een kwartje of van een gulden. Zeereizen op afbetaling NEW YORK. De Franse scheepvaart - Mij. „French Line", die passagiersdien sten over de Atlantische Oceaan exploiteertheeft besloten passagiers, die dat wensen, op afbetaling ''over de Oceaan te vervoeren. Men kan de passageprijs desgewenst in 24 maande lijkse termijnen voldoen, waarbij dan een rente van zes procent per jaar wordt berekend. Luchtvaartmaatschappijen hebben al eerder een stelsel van „vliegen op afbetaling" ingevoerd. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: ds D. J. Baars, v.h. zendingspredikant, Velp. Beroepen te Winkel (N.H.) (toe zegging) en te Oudkerk-Roodkerk (toez.): C. Nieboer, kand. te Hoo- gezand. Aangenomen naar Beuningen: H. J. de Ridder, v.h. zendingspredi kant; naar Kloetinge (toez.): A. J. van Cruyningen, Harich (Fr). Ger. Kerken Beroepen te Landsmeer: K. Snoey, Dinteloord; te IJlst: H. J. van Boggelen, kand. te De Bilt (U.). Oud.Ger. Gem. in Nederland Bedankt voor Kampen: J. van der Poel, Ede. PHILIPS DE GOUDEN COBRA MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 15 sept. Aanvoer 3129 stuks vee (weektotaal 4717), t.w.: 400 vette koeien en ossen; 770 stuks gebruiksvee; 480 vette kalve ren; 390 graskalveren; 257 nuchtere kalveren; 10 varkens; 35 lopers; 60 biggen; 86 paarden; 33 veulens; 577 schapen en lammeren; 31 bokken en geiten. Prijzen per kg vette koeien en ossen f 3,05-3,25, f 2,80-3,05, f 2,70 -2,80; vette kalveren f 3,00-3,20, f 2,70-3,00, f 2,40-2,60; slachtpaar- den f 2,10-1,90-1,80. Prijzen per stuk: graskalveren f 420-370-270; nuchtere kalveren f 90-75-65; lopers f 100-85-75; big gen f 65-55-45; veulens f 400-300- 250; schapen f 80-70-50; lammeren f 75-60-50; kalf- en melkkoeien f 1175-1000-875; vare koeien f 860- 760-650; vaarzen f 870-770-600; pin ken f 570-500-400. SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uilslag van de gehouden wed vlucht van het concours Roermond op 5 september 1959. De snelheid van de eerste duif was 1476.27 en van de laatste 1301 37 m.m. G. van Nieuwenhuyzen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10; G. Hooglander 8, 9, 11. In concours waren 33 duiven. Het Japanse hof heeft officieel meegedeeld dat prinses Misjiko in maart een baby verwacht In strijd met de traditie van het keizerlijk huis zal de prinses zelf haar baby voeden. FEUILLETON door LUCIEN LELONG „Dat wordt het laatste feest van avond", merkte Kazeman de melk boer op in de winkel van Jaap „De Bekkesnijder" waar hij rustig zijn beurt afwachtte om van zijn over tollige haar- en baardgroei te wor den ontdaan. „Ja, die Amerikaan gaat weg", bevestigde Wortelmans, de groen te boer. „Gaat-ie weg of is-tie weg?" vroeg listige Adolf, de bediende van Jaap. „Hij is toch nog niet weg?" meen de Kazeman, „hij moet vanavond worden gehuldigd!" „Nou", zei Adolf vertrouwelijk, „jullie weten van mij niks, maar ik heb vanmorgen de jonge meneer Boom geschoren en daar heb ik zo het oen en ander afgeluisterd Maar het zit heel niet goed met die Amerikaan. Als het waar is, wat ik heb horen smoezen - en als ik lieg, lieg ik in commissie - is die er vannacht vandoor gegaan met de een of andere Amerikaanse juf frouw, die hier ook in de buurt rondzwierf". „Kom", zei Kazeman, die zoveel slechtigheid niet geloven kon, „de mensen vertellen maar wat". „Als je alles geloven wou wat Adolf vertelde", zei baas Jaap, in een poging het gevaarlijke onder werp te neutraliseren, „dan kwam je aan werken niet toe". „Geloven doe je in de kerk", meende Zand de Schipper en achtte daarmee een voldoende bijdrage tot de conversatie te hebben geleverd. Maar Adolf zei geheimzinnig: „ik weet, wat ik weet". En dat maakte méér indruk, dan al de voorgemel de bijzonderheden. 0 „En motten jullie vanavond nou nog zingen?" vroeg Wortelmans aan de dienstbode van mevrouw Meerbach, die van alle zaken be treffende het zangkoor „Gloria in Excelsis" op de hoogte was, zijnde haar mevrouw daarvan de vice- presidente. „Waarom niet?" vroeg de blonde maagd. „Die Amerikaan gaat toch vanavond weg? Gloria zingt en de harmonie komt blazen en er is een défilé van alle verenigingen met fakkels en vaandels, 't Heb toch in de Provinciebode gestaan?" „Nou, ik weet het nog zo net niet" zei Wortelmans met een variant op de geheimzinnige passage, die Adolf in de kapperswinkel ten bes te had gegeven. „Maar ik hoorde net van iemand, die het weten kan, dat di© Amerikaan er vandoor is met een rare jongedame". „Hij logeert toch bij de burge meester?" „Nou, wat zou dat?" „Dan kan je 'em toch zo maar niet smeren? Dan weet de but-ge- meester er toch van en dan zou-ie mevrouw toch wel hebben opge beld, dat de zang niet doorgaat". „Misschien houdt de burgemees ter 't wel stil", meende Wortelmans, die niet schroomde fantasie te hulp te roepen, waar wetenschap te kort schoot. „Misschien weet hij er meer van dan hem lief is". „Straks is die Amerikaan er met die mooie Corrie vandoor", zei de schone spijtig, want zij had het niet op Corrie, die nu eenmaal tot de „rijkdom" behoorde. „Wie zal 't zeggen?" grapte Wor telmans. „Pas jij tenminste maar op, meid". „Ze zaile mij niet gappe!" meen de de maagd. „Daar ben ik altijd zelf nog bij". „Dat is 't em juist!" meende Wortelmans gevat. „Ga je gang maar, ik trek de deur wel dicht". 0 „Gaat u nog zingen, mevrouw?" „Ja, natuurlijk, Lien, dat heb ik toch gisteren al gezegd. Ik vind het jammer, dat je niet uit kunt, maar het kan niet anders". „O, wie weet", zei de maagd ge heimzinnig. „Wat bedoel je?" „Misschien ga ik wel uit en blijft u thuis". „Kind, wat doe je raadselachtig. Waarom zou ik thuisblijven?" „Nou, als die uitvoering nou es niet doorgaat?" „Waarom zou die niet doorgaan?" „Veronderstel, dat die Ameri kaanse meneer al voor die tijd weg was". „Ja, als de hemel valt, hebben we allemaal blauwe mutsjes op". „Nou, maar wat ik net van Wor telmans hoorde. „Wat zei Wortelmans?" Mevrouw Meerbach animeerde nimmer het praten van haar „volk" aan de deur met leveranciers, maar kon evenmin ooit de verleiding weerstaan, wanneer zulks ondanks het verbod toch was geschied, van de vrucht dezer conversatie mee te genieten. (Wordt vervolgd). Beseffend, dat zij geen keus hebben, laten Aram en Ambre hun zwaarden vallen en lopen de galerij uit. Via een trap komen zij op een brede galerij, die rond de binnenplaats loopt. „Kijk eens omlaag, Ambre", klinkt achter hen de stem van de boogschutter, „wat daar gebeurt, wilde je toch zo graag?" Aram kan een kreet van schrik niet onderdrukken als hij omlaag kijkt. Uit het drabbige water van de slangenvijver komt een grote cobra over de rand van het bassin glijdenen op enkele passen van het reptiel deinzen Ares en Abdullah, nog steeds met de polsen aan elkaar geketend, vol ontzetting achterwaarts. 72. „Wel, wel, een klein meningsverschil tussen de trouwe bond genoten?" grijnst de boogschutter met een blik op de zwaarden van Aram en Ambre. „Laat die zwaarden maar vallen, daarmee hebben jullie al genoeg paniek gezaaid onder de Touareggs, naar ik ge hoord heb. Met z'n tweeën hebben jullie een hele troep schild wachten op de vlucht gejaagd, nietwaar? Knap werk, die stumperds hebben het mij in geuren en kleuren verteld, nog bevend van angst. Dus besloot ik maar eens met mijn boog op stap te gaan. Vooruit, loop voor mij uit, dan kun je er getuige van zijn hoe de Touareggs hun cobraslangen vereren...." In cassette De verende scheerhoofden van de nieuwe „Philishave 800" zijn onafhankelijk verend bevestigd - en daardoor beweegbaar in alle richtingen. Nu voor het eerst een scheerapparaat, dat zich aanpast aan de gelaatsvorm! Nieuw is ook de zellregelende scheerdruk: door de unieke con structie met verende scheerhoofden regelt de scheerdruk zichzelf. Deze eigenschap maakt de „Philishave 800" geschikt voor elke baard. 9 verende scheerhoofden zelfregelende scheerdruk open- verende zijklepjes voor gemakkelijk schoonhouden meer scheerbeitels meer scheersleuven nieuwe krachtige motor Nu, met de nieuwe Fhilishave 800" nog gemakkelijker, nog prettiger, nog sneüer scheren dan u voor mogelijk had gehouden!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 9