Arbeidsbezetting in Zeeuwse landbouw daalde (sinds 1947) jaarlijks met 2 pet WAT ÏEQT DE BILT Ingezonden mededeling Chroesjtsjef ook naar Nieuw Delhi NIEUW DELHI, 13-9. Uit welin- gelichte bron is vernomen, dat pre mier Chroesjtsjef van de Sow jet- Unie na zijn bezoek aan Peking naar Wew Delhi zal reizen. Jongen zwaar gewond door pistoolschot KATWIJK AAN DE RIJN, 13-9. In een woning aan de Baron van Wassenaerlaan te Katwijk aan de Rijn is gisteravond de negenjari ge Wim Iioek door een schot uit een pistool in het hoofd getroffen. In zorgwekkende toestand is de knaap naar het academisch zie kenhuis te Leiden overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen een broer van het slachtoffer, die een opleiding voor de Rijkspolitie te Arnhem volgt voor de eerste maal in het bezit van zijn uitrusting thuis kwam. Direct na zijn aan komst had hij de patronen uit zijn pistool verwijderd en deze aan zijn vader in bewaring gegeven, zodat hij veronderstelde, dat het wapen ongeladen was. Hij meende daarom, dat hij zonder gevaar de werking van het pistool aan zijn broertje kon demonstreren. Ach teraf bleek evenwel, dat één pa troon in de houder was achterge bleven, zodat het schot afging met het bovenvermelde noodlottige ge volg. Naar hedenochtend wordt ver nomen is de toestand van het knaapje na operatief ingrijpen nog steeds ernstig, doch niet hopeloos. Brandstichter veroorzaakt enorme schade ELSPEET, 12-9. De grote brand, die vrijdagnacht de gehele oogst van de kapitale boerderij van de heer L. van Staalduynen in Staver- den bij Elspeet in de as legde, is aangestoken. De Elspeetse politieman C. J. Suurland leverde een knap stukje speurderswerk door reeds een paar uur na de brand de 15-jarige J. W. T. te Elspeet te arresteren. De jon gen bleek een pyromaan te zijn. Hij bekende bijna twintig branden in Elspeet (merendeels bosbranden) te hebben veroorzaakt. De schade van de laatste brand loopt tegen de twee ton. STAD F.N PROVINCIE ZIERIKZER Zilveren notarisjubileum Zaterdag j.l. herdacht de heer J. J. v. d. Ende alhier het feit, dat hij voor vijf en twintig jaar zich te Zierikzee vestigde als notaris. Het zilveren notarisjubileum werd in intieme kring herdacht. Notaris J. J. v. d. Ende is in de kwart eeuw van zijn verblijf te Zierikzee een zeer bekende persoonlijkheid geworden, die veelvuldig uittrad buiten het vlak van zijn omgrens de beroepswerkzaamheden. Hij maakte zich in het verleden op po litiek terrein verdienstelijk. Zo was hij Zeeuws Statenlid voor de A.R.P. Vooral het plaatselijk Groe ne Kruiswerk had en heeft de be langstelling van de jubilaris. Als voorzitter van de stedelijke afde ling stimuleerde hij in niet onbe langrijke mate de uitbreiding van het bestaande wijkgebouw. De heer v. d. Ende is bovendien een gere nommeerd schaker. Verschillende malen was hij Zeeuws kampioen, naar welke titel hij ook dit jaar met goede kans weer meedingt. Bovendien is de heer v. d Ende voorzitter van de Zierikzeese schaakclub. Op kerkelijk terrein bekleedt de jubilaris enkele func ties in verschillende commissies. BURGH - HAAMSTEDE Goed succes van het rijdend Bijbelhuis Na de rit over het eiland, waar bij op verschillende dorpen zeer veel bijbels enz. werden verkocht, werden donderdag en vrijdag Burgh en Haamstede bezocht. Was op andere plaatsen het resultaat reeds goed hier werd een uiter mate groot bedrag bijeengebracht. De verschillende dames van de di verse kerkgenootschappen ver kochten, gestimuleerd door de aanwezigheid van het Rijdend Bij belhuis voor een bedrag, groot f 1116,60. Aan giften werd ont vangen f 32,20. Een dankwoord aan de dames voor hun uitzonder lijke goede prestaties, is hier zeer zeker op zijn plaats. Agrarische werkgelegenheid zal nog verder afnemen Ingezonden mededeling 's-GRAVENHAGE, 12-9. De af deling streekonderzoek van het landbouw economisch instituut te 's-Gravenhage heeft een onderzoek ingesteld naar de werkgelegenheid, de arbeidsvoorziening, de afvloei ing, de beroepskeuze en het on derwijs in de Zeeuwse landbouw. De resultaten van dit onderzoek zjjn vastgelegd in een rapport, dat deze dagen is verschenen. Uit het rapport blijkt, dat de arbeidsbezetting in de Zeeuwse landbouw sedert 1947 sterk is ge daald .namelijk met ongeveer 2 pet. per jaar. Dit betekent een evenredige stijging van de arbeids- produktiviteit. Na 1947 is een af neming van alle categorieën ar beidskrachten opgetreden. Vóór dat jaar daalde weliswaar het aantal landarbeiders al, maar nam het gezinspersoneel in aantal toe. Door deze ontwikkeling is in de loop van de laatste vijftig jaar het aan deel van de gezinsarbeid in de to tale arbeidsbezetting voortdurend gestegen. Dit aandeel bedraagt op het ogenblik ongeveer 60 pet. De seizoenwerkloosheid vormt nog altijd een ernstig probleem. Verdere afneming verwacht Verwacht kan worden, dat de agrarische werkgelegenheid in de toekomst verder zal afnemen, door vermindering van de onDervIakte cultuurgrond, door bedrijf svergro- ting en door rationalisatie en me chanisatie. De afneming van de werkgelegenheid zal zich echter vermoedelijk in een minder snel tempo voltrekken dan in het af gelopen tijdvak het geval is ge weest. De uitbreiding van de tuin bouw (fruitteelt) vormt een tegen kracht. In de verschillende onder delen van de provincie zal de werkgelegenheid geen gelijke om vang aannemen, aldus het rapport. Dit zal evenmin het geval zijn met de te verwachten afneming van het aanbod van arbeidskrach ten. zo zegt het rapport verder. Jn de toekomst kunnen in bepaalde delen van Zeeland discrepanties tussen vraag en aanbod op 'de agrarische arbeidsmarkt optreden. In ieder geval zal de toekomst een verdergaande afvloeiing uit de landbouw te zien geven, al zal de- IBDBGH De deze week gehouden collec te ten bate van „De Fakkels" bij een", bracht f 30,18 op. Gemeente-peren verkocht Voor de verkoop van de dorps peren bestond zaterdagmiddag goe de belangstelling. De roodkoker- tjes werden aan de man gebracht door afslager H. Slager, in tegen woordigheid van burgemeester jhr. A. van Citters en de ambtenaar ter secretarie, de heer B. Bossers. De koopjes peren, deels geteisterd door de hagel, brachten flink geld op, vooral de Gieser Wildeman netjes waren zeer in trek. De kei harde „kattekoppen", di? minder van de hagel hebben geleden, kwa men goedkoper aan de man. De droogte heeft ook invloed ge had op de Ring, want elke morgen vroeg liggen veel peren op de grond, die echter zeer snel verdwe nen zijn. Vorige week gebeurde het dat een auto met late zomergasten op het dorp stopte om een dame gelegenheid te geven snel wat af gevallen kattekoppen bijeen te ga ren, om vervolgens snel te ver dwijnen. De openbare verkoping werd on geveer twee weken vroeger gehou den dan vorig jaar. Zondagsschoolwerkers uit de Westhoek kregen „zangles" In de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk te Burgh werd don derdagavond de tweede trainings avond gehouden voor de zondags schoolleiding van Haamstede, Burgh Serooskerke en Scharen- dijke. Ook ditmaal mocht mej. S. de Vries, leidster van deze cursus, uitgaande van de N.Z.V., een groot aantal belangstellenden begroeten. Op ongemeen boeiende wijze hield mej. de Vries een inleiding over „Het lied op de zondags school". Zij wees er met nadruk op, dat het lied dat men zingt, de kin deren als een geschenk moet wor den gebracht. „Immers, dit zon dagsschoollied, aldus spreekster, „blijft het g?hele leven in herin nering, laat zijn indruk na, vormt een houvast in moeilijke tijden en is dikwijls een aanknopingspunt voor een gesprek met hen die al lang hebben afgerekend met de godsdienst. Zing daarom enthou siast en blij en besteedt grote aan dacht aan dit middel om de blijde Boodschap uit te dragen". Na deze inleiding volgde een practisch gedeelte, waarbij de aan wezigen werden ingeschakeld, Aan de hand van het flanelbord werden liederen geleerd en ook kregen melodie, toonhoogte en begeleiding de volle aandacht Een gramofoon- plaat met kinderzang van de zon dagsschool te Amsterdam gaf een goede indruk van wat men kan bereiken. Mej. de Vries wekte allen op, dit ze niet haar omvang uit het recen te verleden handhaven. Voor het opvangen van de afvloeiing is de ontwikkeling van de bestaans- bronnen buiten de landbouw nood zakelijk. Het onderwys Wat het onderwijs betreft wordt in het rapport geconcludeerd, dat door de bedrijfshoofden en hun zoons meer onderwijs is gevolgd, naarmate zij jonger zijn. Heeft van de oudere bedrijfshoofden slechts 10 pet. agrarisch dagon derwijs gevolgd, bij de huidige ge neratie van meewerkende boeren zoons is dit al 45 pet. De belang stelling voor algemeen vormend voortgezet onderwijs (b.v. ulo en h.b.s.) is bij de boerenzoons ge ring. Dit is eveneens het geval bij de boerendochters. Ook bij de vrouwen is echter de belangstel ling voor voortgezet onderwijs veel groter dan vroeger. Onder de land arbeiders is de interesse voor voortgezet onderwijs nog gering, maar zij stijgt wel. In de belangstelling voor het land- en tuinbouwonderwijs tre den in Zeeland gebiedsgewijs gro te verschillen op. Dit is ook bij het overige onderwijs van boerenzoons het geval. Evenmin is de afvloei ing van boerenzoons in de gehele provincie gelijk. Naast gebieden die in dit opzicht een gezonde in druk maken, zijn er, waarin de opvolgingssituatie veel te wensen overlaat (Walcheren en vooral oost-Zeeuws-Vlaanderen). Voor beroepen- en beroepskeuzevoor lichting bestaat onvoldoende be langstelling, aldus besluit het rap port. Boven Volkerak werden lichtkogels gezien Schipper maakte vergeefse tocht op Volkerak en Krammer Schipper C. de Keizer uit Brul- nisse heeft donderdagnacht het Krammer en Volkerak vanaf het Noord Slaak tot aan de Galathee- se haven vergeefs afgezocht naar een schip in nood nadat hij van de Rijkspolitie te Oude Tonge bericht had gekregen dat er boven het Volkerak lichtkogels waren waar genomen. Schipper de Keizer is in het be zit van de medaille van de Noord en Zuid-Hollandse Redding Mij - voor het redden van schipbreuke lingen - en heeft op verzoek van de politie reeds meermalen red dingsvaarten ondernomen. Het werd ditmaal echter een vergeefse reis van het motorvaartuig Rika Bru 19, welke bij de speurtocht over het donkere water later werd geassisteerd door de R.P. 20, het vaartuig van de Rijkspolitie te wa ter uit Dordrecht. Opperwachtmeester de Haan uit Oude Tonge zat inmiddels ook niet stil en bij zijn onderzoek met be hulp van de marechaussee kwam vast te staan dat de waargenomen lichtkogels waren afgeschoten door commandotroepen uit Roosendaal, die in west-Brabant een nacht oefening hielden. De politie zal, zo werd van militaire zijde toege zegd, in het vervolg worden ver wittigd als men van plan is met lichtkogels te oefenen KERKWERVE Motorrijder in botsing met koe Zaterdagnacht is de motorrijder C. R. te Haamstede op de Provin ciale weg, ter hoogte van de haven Flaauwers, met zijn voertuig in botsing gekomen met een koe, die uit een weiland of omheind dijkger- deelte was uitgebroken. De botsing was vrij ernstig. R. smakte op de grond en bleef enige tijd bewuste loos liggen. Hij werd gevonden door een andere motorrijder, die na enige tijd passeerde. R. bleek enkele kneuzingen te hebben op gelopen en brak enkele midden- handsbeentjes. Hij werd overge bracht naar het Rode Kruis-zie- kenhuis te Zierikzee, evenals zijn duo-passagier J. A. G., die een open beenbreuk opliep bij het on geval. De koe, die het ongeluk veroorzaakte, liep praktisch geen letsel op. Het uitbreken van de koe schijnt het gevolg te zijn van het telkens voorkomend feit, dat hengelaars de hekken van de afsluitingen by de inlagen niet goed sluiten of onen laten. Van de zijde der rijkspolitie wijst men op de grote gevaren daarvan. HAAMSTEDE Eerste weekend-bezoek per vliegtuig Zaterdagmiddag landde op het vliegveld te Haamstede de heer T. Lang uit Amsterdam, vergezeld van zijn echtgenote en twee fraaie honden. Als vervoermiddel koos dit sportieve echtpaar een knusse twee zitter, een Ercoupe van Ame rikaanse makelij, voorzien van alle moderne instrumenten. Het toestelletje dat erg laag op ziin wieltjes staat, bezit een neuswiel en is nog maar een goed jaar oud. De heer Lang deelde ons mede, dat het in zijn bedoeling ligt om later nog meer week-ends naar Haamstede per vliegtuig te komen. Indien dit goed bevalt, en daar was de heer Lang reeds van over tuigd, zullen ook andere sportvlie gers de week-ends hier komen doorbrengen. Als we ons wel her inneren, is dit het eerste na-oor- logse sportvliegtuigje dat voor een week-end naar Haamstede komt, wat weer een miilpaal betekent in de verdere ontwikkeling van het vliegveld. a De zangeres Maria Callas zal de hoofdrol vertolken in een film, die een onderneming te München gaat maken, aldus he^ft een woordvoer der van de maatschappij medege deeld. De eerste scenes van de film zullen in januari in west-Duitsland gedraaid worden. onderdeel van de zondagsschool- dienst met de grootste aandacht voor te bereiden. Voor de aanwezige leidsters en leiders was het een zeer instruc tieve avond. Te Serooskerke wordt de cursus de volgende week (dus deze week) vervolgd. Dan komt het vertellen aan de beurt. NIEUWERKERK Vergadering coöperatieve diepvriesvereniging In de „Meebaal" werd een alge mene ledenvergadering van de Coöp. Diepvriesvereniging gehou den. Door de voorzitster, mevr. van Eeten-de Vries, werd de vergade ring met een welkom tot de aan wezige leden geopend. Diepvries, nu enkele maan den in gebruik, voldoet tot nu toe aan de gestelde verwachtingen. Ieder lid heeft nu reeds verschil lende producten ingebracht. Het huishoudelijk reglement, dat in concept reeds eerder was opgemaakt, wordt ongewijzigd goedgekeurd. Het voorlopig bestuur is in zijn geheel aftredend. Met grote meer derheid worden allen als definitief bestuur herkozen, met uitzonde ring van de heer Doeleman, welke -ich niet meer herkiesbaar stelde. In diens plaats wordt gekozen de heer A. P. Drijgers. De voorzitster brengt dank aan de heer Doeleman voor de door hem verrichte werk zaamheden in verband met de tot standkoming van de diepvriesin richting. In de commissie van toezicht worden benoemd mevr. Gaander- se-Dingemanse en de heren P. Flikweert Wz. en J. H. Kooijman! Konijnenziekte geconstateerd Door de jachtopziener, de heer de Vlieger alhier, is geconstateerd dat onder de konijnen in het opge spoten terrein onder Ouwerkerk de gevreesde konijnenziekte is uit gebroken De dieren zijn voor de consumptie ongeschikt. SIRJANSLAND Loco-burgemeester M. J. Zeijler opende gladiolendrogeri) (Van onze redakteur) SIRJANSLAND, 12-9. - Loco- burgemeestcr M. J. Zeyler van Oosterland, heeft hedenmiddag de gladlolendrogerü van de heer A. Neele aan de Lageweg te Sirjans- land. met het overhalen van een handle - waardoor de droogma- chines in werking werden gesteld - officieel in gebruik gesteld. Deze officiële opening geschied de in aanwezigheid van talryke autoriteiten uit de bloembollenwe reld en vele kwekers, die zich op Schouwen-Duiveland met de gla- diolencultuur bezig houden. De heer Neele bezit thans een droge rij, die zonder meer „up to date" kan worden genoemd, wat betreft de technische outillage. De kwe kers kunnen in de drogerij hun produkt kwijt en de zekerheid be staat, dat de bollen hier op de juiste en zorgvuldige wijze export- klaar worden gemaakt De nieu we drogerij verricht het werk naast een te Stcvcnsluis bestaande bollcndrogcrij. Met behoud van een volledige zelfstandigheid is cr overigens voorzien in de samen werking met de C.A.V. Op de be langrijkheid van de bollcncultuur op Schouwen-Duiveland, die nog steeds toeneemt vestigden diverse BRUINISSB Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad van Bruinisse zal op vrijdag 18 september te 19.30 uur in openbare zitting bijeenko men. De N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten heeft zich bereid ver klaard ter gedeeltelijke consolida tie van vlottende schuld aan de gemeente Bruinisse een lening te verstrekken groot f 240,- ad 4% °/o. B en W. stellen aan de raad voor dit aanbod te accepteren. De kasgeldrente bedraagt Ws Verder zijn er voorstellen tot het geven van straatnamen aan de nieuwe straten in het plan West en het verhuren van tuingrond aan de heer Dobbelaar. Verkoop of verhuur van verschillende per ceeltjes grond, alles nog steeds een gevolg van de onteigeningen na de oorlog, is eveneens een agenda punt, zomede de herverkiezing van leden van de Commissie van Sociale Zorg en de Woonruimte commissie. De Kadeweg en de Leendert Hoogerwerfsweg De Kadeweg en de Leendert Hoogerwerfsweg, twee secundaire wegen in de polder Bruinisse, die men bij de Dienst Herverkaveling oorspronkelijk 'wilde laten verval len, maar voor welker behoud het oude nu afgetreden bestuur van het Calamiteuze Waterschap Brui nisse zeer heeft geijverd, zullen thans van een verhard bitumen wegdek worden voorzien Dit zal niet alleen ten goede komen aan de landgebruikers, die aan deze wegen uitbaning hebben, maar voor wat de Leendert Hooger werfsweg betreft, ook voor het verkeer dat van deze weg gebruik maakt De Kadeweg is na de ramp een doodlopende weg geworden, maar die van groot belang is voor het bereiken van de sluis, waar door Bruinisse zijn water sueert naar het gemaal te Viane, via de polderwaterleidingen van Ooster land. SPORT VOETBAL MEVO II-Burgh Hl 1-3 Voor de rust speelde Mevo een uitstekende partij voetbal, waarop 'de kampioenen van het vorige sei zoen in de meeste gevallen het antwoord schuldig bleven. In dit gedeelte van de strijd heeft de thuisclub volledig de kans in han den gehad om de zege veilig te stellen, maar de schutterscapaci- teiten in de voorhoede bleken zo gering, dat Mevo het niet verder dan een overigens fraai doelpunt van Sies wist te brengen. Toen kort na de hervatting Burgh uit een strafschop, welke onberispelijk door van Zuijen werd ingeschoten, gelijk maakte, bleek het moreel zo wankel, dat het regelrecht op een verdiende nederlaag afstevende. De altijd nog actieve van Zuijen bracht met een tam schot de stand op 1-2. De strijd werd hierna bik kelhard, waarbij de scheidsrechter de meest wonderlijke beslissingen nam. Met nog 10 minuten te spe len wist rechtsbuiten Kloet de zege voor zijn club veilig te stellen (1-3), waarna Mooy zelfs nog een vierde doelpunt er aan wist toe te voegen De scheidsrechter zag echter in de bal die Mooy met de borst speelch, een handsgeval, waardoor de stand met 1-3 werd afgesloten. Renesse IIZierikzee II 2-0 Een enthousiast spelend Renesse is er op volkomen verdiende wijze in geslaagd Zierikzee II een geheel onverwachte nederlaag toe te brengen. Daar alle spelers zich bij de rood-witten voor de volle honderd procent gaven, kreeg Zierikzee geen kans zijn spel te ontplooien en gevaarlijk te wor den. Renesse had eerst het voor deel van de wind waardoor het zich een lichte veldmeerderheid wist te scheppen. Met een fraai schot wist P. de Meij dit met een doelpunt in de laatste min. van de eerste helft in de stand tot uit drukking te brengen. Tot ieders verwondering bleken de Renesse- reserves ook in de 2e helft, tegen de wind in, in staat het tempo te blijven aangeven. Na 16 min. slaag de M. Kooman er in met een schot dat doelman v. Braak door zijn benen liet gaan, de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Zierikzee pro beerde hierna de bakens te verzet ten, maar de verdediging van Re nesse waarin vooral v. d. Vaate een uitstekende partij speelde, gaf geen enkele kans weg. ALKMAAR. De zestigjarige me vrouw P. uit Egmond aan Zee heeft in de nacht van zaterdag op zondag bij een verkeersongeval het leven verloren. ROTTERDAM. Zondagmorgen is de 30-jarige tramconducteur A. Th. van Wijngaarden te Rotterdam in de tramremise aan de Nieuwe Binnenweg tussen een muur en een wegrijdende tram bekneld ge raakt en doodgedrukt. UTRECHT. Do Nederlandse Eclips expeditie, die op 13 augustus ver trokken is naar de Canarische eilanden, is voorspoedig op het eiland Fuerte aangekomen, zo wordt van de zijde der Utrechtse sterrenwacht meegedeeld. Ingezonden mededeling Verwachting tot dinsdagavond: Nu en dan zon Droog weer met enkele wolken velden, maar ook zonnige perioden; zwakke tot matige noordoostelijke wind; dezelfde of iets hogere tem peraturen. 15 sept. Zon op 6.12, onder 18.58 Maan op 18.10, onder 4.18. Volle maan: 17 sept. te 1.51. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 15 sept. 1.47 v.m. 14.10 n.m. BROUWERSHAVEN: 15 sept. 1.23 v.m. 13.58 n.m. Springtij: 19 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 14-9. In de luchtdruk verdeling in onze omgeving vond een belangrijke wijziging plaats, waardoor de temperatuur in Ne derland op een lager niveau kwam. Met het wegtrekken van een oud hogedrukgebied naar de Middel landse Zee kwam er bij Schot land namelijk een ander hoge drukgebied aan. Tezamen met een depressie, die zich via Scandinavië naar het westen van Rusland ver- Dlaatste, kwam daardoor boven de Noordzee en ons land een noorde lijke stroming tot stand, het hoge drukgebied breidt zijn invloed nog langzaam in de richting van ons land uit. Het droge weer duurt derhalve voort. Regen van beteke nis viel het afgelopen weekeinde in het zuiden van Frankrijk. Plaat selijk werd ongeveer 50 mm afge tapt. Deze regen hing samen met een kleine storing in de hogere luchtlagen. MARKTBERICHTEN Eierprözen V.E.C.E. In de periode van 7-9 tot 12-9 werd door de Coöp. In- en Ver koop Centrale voor eieren V.E.C.E. uitbetaald f 1,90 per kg. Voor vuil- schalige en gewassen eieren werd cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 14-9. Aangevoerd: 1588 stuks vee, t.w.: 893 vette koeien en osssen en 695 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en osssen f 3,05-3,25, f 2,80-3,05, f 2,70- ",80, varkens (levend gew.) f 1,94- ,92-1,90. Vette koeien en ossen: aanvoer aanmerkelijk korter, handel kalm, door de korte aanvoer iets stijver in prijs, enkele prima's boven no tering. Varkens: aanvoer iets min der, handel tamelijk, niet geheel prijshoudend, zware varkens van ",84-1,85 per kg. Kaaise Boys—Renesse 2-0 Ondanks de nederlaag welke Re nesse bij de Boys kreeg te slikken, heeft het een uitstekende wedstrijd gespeeld. Vooral de verdediging van de rood-witten bleek een S"*1*1" kelblok voor de anders zo produc tieve voorhoede van de thuisclub. In de eerste helft hadden de duin bewoners het voordeel van de wind, wat zij niet in doelpunten wisten uit te drukken, daar in laat ste instantie doelman Machielse in het doel van de Boys zich b«zonde betrouwbaar toonde. De rust brak aan met blanke stand. Na de hervatting kreeg de thuis club een veldovenvicht, waardoor de binnenspelers van Renesse zich in de verdediging terugtrokken en alleen de twee buitenspelers en de midvoor in de voorhoede bleven opereren. Ondanks het veldover- wicht slaagt de hard en stug spe lende Boys-voorhoede er met in vooreerst doelman Geleijnse, die de geblesseerde De Vrieze verving, passeren. Eerst zes minuten voor tijd kr-eg Kaaise Boys een penalty wegens hands toegewezen, welke in een doelpunt werd omgezet (l-uj. Even voor tijd had de uitstekend spelende Boer het ongeluk de bal terug te spelen op het reeds door Geleijnse verlaten doel, waardoor het leder tergend langzaam over de doellijn rolde en de eindstand op 2-0 kwam te staan. sprekers de aandacht Na afloop van de plechtigheid bezichtigden allen de nieuwe drogcry. Voor een volledig verslag verwy'zcn wy naar het nummer van morgen (dinsdag). Ingezonden mededeling

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2