HOUTVESTER - manchester SW'-v if ft,.. vol geurige jonge prei zoals U zelf zou kiezen ROYCO... soep zoals U ze graag opdient verpleegsters Verminder de kans op kouvatten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1959 No. 18631 dat is Houtvester manchester! Onmiddellijk te herkennen aan de dichte, muurvast verankerde pool. Gemakkelijk in het dragen("t zit zo prettig) en nagenoeg onverslijtbaar. Met recht: 't beste van 't beste ...en proef wat lekker! Natuurlijk van Roy co! Royco "N Bij het Delta Ziekenhuis te Poortugaal (Z.H.) kunnen enige worden geplaatst in het be2lt van diploma B en/of A. Salarisgrenzen f 3.636.- - f 5.461,-. Diensttijd doorgebracht in andere verplegingsinrichtin- gen telt mede voor de salarisberekening. Tevens bestaat er gelegenheid tot opleiding voor het staatsdiploma B. Minimumleeftijd 17 jaar. Salaris: 18-j. en ouderen f 105,14 - f 140,93 p. 17-jaar f 91,71 p. m. plus huisvesting m. en voeding- Goede verbinding met Rotterdam-centrum. Sollicitaties worden gaarne ingewacht door de geneesheer-directeur, binnen 14 dagen na deze oproep onder no. 353. VJ NIEUW! Thans ook verkrijgbaar in een moderne sport-rib, in diverse sprekende kleuren. Vraag Uw winkelier! 't beste van 't beste! Apart - geurig - pittig Alweer zo'n Roycosoep om een prins te verwennen. Anders dan anders en verrassend lekker! Want Royco Prei-crèmesoep bevat zo vee! van al het goede dat soep heerlijk maakt. Prei zoals U zelf zou kiezen, jong dus de beste. Een gulle melange van blankwitte en zachtgroene stukjes, mals en vers gesneden in ROYCO Prei-crèmesoep. Gul 1 Dat woord past bij deze romige soep. Behalve prei is er kostelijke vleesbouillon - fijne bloem - snippers ui - melk - geurige kruiden voor een pittige noot - en... nog zoveel meer. Want natuurlijk ook Royco Prei crèmesoep heeft iets eigens, iets van Royco alleen. Dat is het wat deze soep weer zo extra verrukkelijk maakt, zo heel apart. Wees er niet te laat bij, want 't is zo weer winter Jawel, we mogen nu nog van een nazomer spreken, maar het tijd perk van het herhaaldelijk kouvat ten staat weer voor de deur. We behoeven daarbij niet alleen te denken aan neusverkoudheid, ook keelcatarre, bronchitis, longontste king berusten maar al te vaak op datzelfde kouvatten. Deze treurige opsomming kan worden gecompleteerd met darm- stoornissen, spier- en zenuwaan doeningen die soms dezelfde oor zaak hebben. Weest linker, wordt flinker Wij kunnen ons tegen al die na righeden die ons in de komende maanden boven het hoofd hangen zeer goed te weer stellen, als we daartoe thans reeds de nodige maatregelen nemen. Wanneer we dat werkelijk wil len, kunnen we onze weerstand te gen de plotselinge temperatuur wisselingen, die het nu volgende seizoen ongetwijfeld met zich mee zal brengen, aanmerkelijk vergro ten. In de medische vaklitteratuur is er herhaaldelijk op gewezen dat men het lichaam kan „harden" door middel van koude lucht- en waterbehandeling; bij het grote publiek is dit feit echter nog steeds te weinig bekend. waarmee koude lucht kan worden geproduceerd. Gezondheid, zó uit de kraan Maar water is in onze dagen toch wel overal aanwezig. Iedereen ka nzich thuis, wanneer hij daar de tijd en moeite voor wil nemen, wel één of tweemaal per dag ge heel niet koud water afsponzen. Gelukkig treffen we in meer en meer huizen tegenwoordig een dou checel aan. In zulk een woning is de koudwaterbehandeling nog wél zo gemakkelijk uit te voeren. U zet de kraan maar open en u stapt maar onder de sproeier. De resultaten van zulk een kuur, die we de gehele winter kunnen voortzetten, zijn meestal frappant. Een groot aantal mensen, dat des winters altijd iets mankeert, kan dan zonder kleerscheuren door het koude seizoen heenkomen. Moeders van „vatbare" doch overigens gezonde kinderen, moe ten werkelijk eens overwegen of zijn hun zoon of dochter op deze simpele wijze niet tegen al die kwaaltjes van herfst en winter zul len beschermen. Het kan immers nauwelijks eenvoudiger: men zet het kind 's morgens en 's avonds met de voeten in een flinke teil en men wast het gehele lijfje, de arm pjes en beentjes goed met water, dat zo uit de kraan komt. TONEEL EN FILM Concertzaal presenteert vrolijke operettefilm met johan Heesters Film met Caterina Valente in bioscoop te Haamstede De N.V. Concertzaal te Zierikzee presenteert deze week een ope rettefilm „Carnaval in Wenen" met o.a. Johan Heesters en Sonja Zie- mann. Deze kleurenfilm is vrij ver vaardigd naar de operette „Opern- ball" van Richard Heuberger. Mede werking wordt o.m. verleend door het ballet van de Opera in Wenen. In het huis van de zeer welge stelde Weense burger Dannhauser werpt het op handen zijnde opera bal zijn schaduwen vooruit, want Georg Dannhauser wil ditmaal het operabal, het romantische hoogte punt van het Weense carnaval, eens helemaal voor zich zelf reserveren, dus zonder zijn betere helft. Ook zijn vriend Paul is niet afkerig van een zoet operabal-avontuurtje en vandaar dat de ondernemende heren weinig moeite hebben een geloofwaardige reden te organise ren tot afwezigheid op de bewuste avond. Hoe zouden ze ook kunnen vermoeden dat hun beide vrouwen hun opzet al lang dóór hebben en nu op hun beurt besluiten om ook samen naar het operabal te gaan om eens te kijken hoe en met wie hun echtgenoten zich daar amuse ren. Dit zijn nog maar enige com plicaties uit deze vrolijke film, waarin de talloze verwikkelingen in een wervelwind van wals- en czar- das-melodieën de humor ten top drijven. Verder wordt deze week in de Concertzaal vertoond „Santiago", avontuurlijke oerwoudfilm met Alan Ladd in de hoofdrol. De film speelt ten tijde van de Cubaanse vrijheidsoorlog, toen het eiland door de Spaanse vloot werd ge blokkeerd. Veel vrijbuiters hielden zich toen bezig met wapensmokkel omdat wapenen en munitie door de blokkade moeilijk waren in te voe ren. In de film zien we de tocht van een dergelijk transport dat in een hinderlaag wordt overvallen door een concurrerende groep smokkelaars, die de lading tracht te stelen. Bioscoop „Bom" In bioscoop hotel Bom te Haam stede zien we deze week Caterina Valente in „Du bist Musik" met verder o.a. Paul Hubschmidt. De film geeft het verhaal van de com ponist Paul Heiden die tracht zijn nieuwe revue aan de bekende ster Marina Rosario te verkopen, waar toe hij naar Barcelona reist. Paul wordt echter met partituur en al uit het theater gezet en gooit in vertwijfeling zijn eigen muziek in zee. Maar hij bedenkt zich, wil het manuscript pakken dat van de rots is gewaaid, valt naar beneden en En Paul Heiden wordt wakker. Maar niet als Paul Heiden. Men heeft hem door zijn sprekende gelijkenis gehouden voor de reeds enige tijd vermiste koning Otto III van Montanië en dat is natuurlijk de kans om zijn revue opgevoerd te krijgen. Er ontstaat echter ver warring aan het hof als de echte koning intussen terugkeert, maar „Du bist Musik" zou geen modern sprookje zijn als de revue niet toch wordt gespeeld. En wat voor een'revue I 's-GRAVENHAGE. Bij Konink lijk Besluit is benoemd tot secre taris-generaal van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnij verheid mr. G. van der Flier, DE GOUDEN COBRA Vergroot uw prestatievermogen U kunt uw lichaam wennen aan plotselinge afkoeling: de kans op kouvatten wordt daardoor aanmer kelijk verminderd. Bovendien be reikt u met dit „harden" nog en kele andere dingen, die niet zon der betekenis zijn. Iemand die aldus wordt behan deld, wordt in alle opzichten flin ker en sterker. Het lichamelijk en geestelijk prestatievermogen neemt er aanzienlijk door toe. Dat moet voor iedereen toch een prettig voor uitzicht zijn. Nu is een gewoon woonhuis na tuurlijk geen instituut voor fysi sche therapie. Niemand zal daarom thuis beschikken over toestelten Niet büreumatische aanleg Maar ook volwassenen, die bij de kleinste kleinigheid kouvatten, die bij de eerste weeromslag al dade lijk met hoesten en proesten ple gen te beginnen, kunnen veel baat vinden bij deze voortreffelijke kuur. U moet echter - en dat dient met nadruk gezegd te worden - verder gezond zijn. Lijdt men aan een of andere kwaal, begint u dan nooit zulke dingen zonder vooraf overleg met de huisdokter te hebben ge pleegd. Mensen met aanleg voor. reuma moeten er in het geheel niet aan beginnen! Dr. ALFREDA BRIEDE. 69. Aan het einde der gang blijven de gevluchte Touareggs staan, dreigend zwaaiend met vuisten cn zwaarden. Een storm van verwensingen en beledigingen worden Aram en Ambre naar het hoofd geslingerd. „Kom, we moeten, hier snel vandaan, voor ze ons de hele Toua- regg-stam op de nek sturen", zegt Aram, het meisje meetrekkend. Hij opent op goed geluk een deur, die uitkomt op een lange, smalle wenteltrap. Even later betreedt het tweetal een galerij, die aan één kant door een zwaar gordijn wordt afgesloten. Vanachter het gor dijn klinkt vaag het geluid van opgewonden stemmen tot hen door. Geruisloos sluipt Aram naar een spleet in het gordijn en gluurt erdoorHij kijkt neer in een grote, hoge zaal. Onder hem, op een met slangenmotieven bewerkte zetel, zit breeduit Dahouddin, de dikke sheik der Touareggs. En voor hem, de polsen aan elkaar vastgeketend, staan Abdullah en Ares, het tweetal dat Ambre's ontvoering op hun geweten heeft „Je kunt ons uitleveren aan de vader van Kleine-Kim, Dahoud din", schreeuwt juist Abdullah, „maar denk niet dat ik zal ver zwijgen dat jijzelf destijds de jongen als slaaf aan mij verkocht hebtl"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 9