KWATTA Vissersvereniging „Helpt Elkander' organiseerde vrolijk mosselfeest laatste viswedstrijd R. P. HOGERHEIJDE „DE DAGERAAD" Kom ook naar „DE DAGERAAD" 5 SPORTIEVE SCHOOLKLEDING Breimachines Mutsaerts Suncar VERHAGE'S Kwatta-soldaatje Vsnu^eVs waard ...tijdelijk geven ÏO Kwatta-soldaatjes recht op 1 GRATIS Kwatta Manoeuvre 20 ets reep STAD EN PROVINCIE Leden van de Hengelsport- vereniging „Oostcrschelde" Denkt u aan cle van dit seizoen op zaterdag 12 september a.s. Deze is gecombineerd met de JEUGDVISWEDSTRIJD Werkt allen mee Het bestuur Levensmiddelenbedry f „Naast de Beurs" - Zierikzee Wij geven u een grote service bij trouwpartijen of feestjes, zowel bij u thuis als in een zaal Overgebleven volle flessen bier, limonade of drank nemen wy terug. Bovendien geven wij GRATIS in bruikleen: Limonade- en bierglazen Port-, sherry- en wijnglazen Kaasplanken, Pindastelletjes Gebak- en zoutjesschalen Vlees- en kaasschalen Geeft u een feestje, komt dit met ons bespreken Beleefd aanbevelend R. P. Hogerheijde Wanneer U een kruidenier zoekt, dan is hier uw adres: De winkel waar iedereen welkom is De winkel juist voor U, omdat bij ons de leden .j. medezeggenschap hebben. U winkelt eigenlijk bij U zelf - en de winst is voor U .j. Altijd dividend •j; Altijd de laagste prijzen Altijd de beste waar v v Firma Frans Koevoets Sint Domusstraat Zierikzee Uitnodiging voor een DEMONSTRATIE mechanisch uienrooien met de machine van de firma RUMPT te Stad aan 't Haringvliet, op DONDERDAG 10 SEPTEMBER, des namiddags 2 uur, op het bedrijf van de heer M. J. Zeijler te Oosterland. Dr. ir. C. W. C. van Beekom, Rijkslandbouwconsu- lent, zal een nadere beschouwing geven. De Bedrijfsstudiegroep De Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst De grootste sortering De beste lessen Thans alle bekende merken in onze zaak PASSAP KNITTAX BUSCH Vraagt inlichtingen en demon stratie bij uw handelaar:' G. J. WILBRINK Korte St. Janstr. 4, telef. 2923 Zierikzee ideale wandelwagen voor ons Nederlands klimaat 1 Standaarduitvoering f 99,50 Luxe uitvoering f 109,50 Deze in vele kleuren in: KINDERWAGENHCJIS Visslop 8, telefoon 2123 v. Ia V' - Wéér iets bijzonders van Kwatta: En weer draait het om de Kwatta-soldaatjesNu krijgt U tijdelijk (t/m 31 december 1959) voor 10 Kwatta-soldaatjes één zo'n forse Kwatta Manoeuvre 20 ets Reep GRATISZo ziet U maarwie Kwatta-soldaatjes spaart, doet verstandig. Want Kwatta- soldaatjes blijven altijd geldig en krijgen soms (zoals nu) zelfs EXTRA waarde...! Kwatta- s old. aatjes spaart U snel... Want U vindt dè soldaatjes niet alleen op de Kwatta Manoeuvre, Bica en Advocaat Repen, maar ook op de Kwatta-Pakjes, Tabletten, Korrels en... meeverpakt bij de Kwatta Chocoladeletters en doosjes chocolaatjes en bonbons. Zó gaat liet... Plak 10 Kwatta-soldaatjes op het opplakvel, dat bij Uw winkelier verkrijgbaar is. Lever het volle vel weer bij Uw winkelier in en hij overhandigt U direct Uw gratis Kwatta Manoeuvre 20 ets Reep. U kunt Uw Kwatta-soldaatjes ook rechtstreeks naar Kwatta, Breda, afd. cadeaux zenden, maar... uitsluitend 100 stuks tegelijk (ook hiervoor heeft Uw winkelier een opplakvel). U ontvangt dan 10 Kwatta Manoeuvre 20 ets Repen (waarde f 2.-) gratis en franco thuis! 'n Tip voor St. Nicolaas! Kwatta-soldaatjes geven ook recht op vele fraaie cadeaux. Vraag het Kwatta Spaarblad met de vol ledige cadeauxlijst bij Uw winkelier of bij Kwatta, Breda, afd. cadeaux. Bovendien kunt U sparen voor gratis chocoladeletters: voor 100 Kwatta- soldaatjes ontvangt U, zolang de voorraad strekt, gratis 2 forse Kwatta Chocoladeletters plus 2 Kwatta Manoeuvre 20 ets Repen (bij Uw winkelier of rechtstreeks bij Kwatta, Breda, afd. cadeaux). L.V.: 't is weer ln de voetstappen van Yerseke Praalwagens attendeerden op ,,'t kostelijk zeebanket" ZIERIKZEE, 4-9. Nog onder de indruk van het eclatante feest van de officiële opening van het oester- en mosselseizoen te Yerseke, hebben de stedelijke vissers, georganiseerd in de vereniging „Helpt Elkander", vrijdag het hier nog eens dunnetjes overgedaan, met een aantrekkelijke optocht, die veel kijkers trok. In de tocht werd een tweetal praalwagens meegevoerd, die - hoe kan het anders - nog eens de aandacht vestigde op „het kostelijke zeebanket": de mossel. Rond zeven uur vrijdagavond vond de formatie van de optocht plaats op het Kerkplein, in verband met het feit dat de kermisexploi tanten tijdelijk beslag hebben ge- leg op het Havenplein. Voorop ging de Koninklijke Har monie „Kunst en Eer" met drum band, die ook bij dit mosselfestijn weer het beste muzikale beentje voorzette. Eén der praalwagens was ont worpen en uitgevoerd door de vis sersvereniging. Aan de voet van een - we mogen wel zeggen inter nationale - wegwijzer (de mosselen gaan immers als waardevol export- produkt de grenzen over), lagen de mosselen cirkelvormig uitgestald. Vanzelfsprekend werd de wagen verder bevolkt door een troep bij zonder kranig uitziende vissers mannen, die zich in stormkleding had gestoken, ook al zorgde sep tember ook op deze avond voor een kostelijke temperatuur. Nog een praalwagen Kennelijk uitgaande van de ge dachte dat frekwent gebruik van mosselen de spieren staalt, had de gymnastiekvereniging „Olympia" voor een praalwagen gezorgd. Hier op stonden twee reusachtige mos selschelpen, die als culinaire sym- HOOGEVEEN. Een ongeluk op de Coevorderstraatweg ter hoogte van de Wilhelminabrug, heeft het leven gekost aan de 54-jarige land bouwer J. Lunsing te Ruinen. De heer Lunsing werd, toen hij op zijn motor vlak voor de Wilhelmina brug naar links wilde afslaan, door een achteropkomende zandauto ge grepen. De motorrijder verdween met zijn voertuig onder de zware auto en kon slechts met moeite be vrijd worden. In het ziekenhuis „Bethesda" is het slachtoffer kort na aankomst overleden. UTRECHT. De president van de Baptisten Wereld Alliantie heeft een brief aan president Eisenhower geschreven, om hem voor te stellen premier Chroesjtsjef van Rusland te laten zien, wat godsdienst voor Amerika en de Amerikanen bete kent ,als deze politieke leiders in deze herfst bezoeken uitwisselen. Gemeente-ambtenaren gaan vergaderen GRONINGEN. Op 10, II en 12 september a.s. zullen in stad en provincie Groningen de jaarlijkse bondsdagen van de Nederlandse bond van gemeente-ambtenaren worden gehouden. Het programma voor deze dagen omvat, naast een ontmoetingsavond op 10 september, op 11 september onder meer de al gemene vergadering in het stads parkpaviljoen, gevolgd door een ontvangst door burgemeester en wethouders der gemeente Gronin gen in dat paviljoen. Tijdens de vergadering maken de dames van de leden een uitstapje naar Paters- wolde en het nationaal rijtuigen museum te Leek. Op 12 september wordt een tocht door Groningen gemaakt met een bezoek aan de Menkema-berg te Uithuizen. bolen tegen de zich langzaam ver duisterende avondhemel afstaken. Verder waren in de optocht op genomen de beide - vrijwel com plete gymnastiekverenigingen „Rust Roest" en „Olympia", met de bij behorende signaalafdelingen. De tocht ging via Poststraat, Melk markt naar het centrum van de stad en vandaör via de Nieuwe Haven naar het Luitje, waar „Kunst en Eer" er lustig op los pijpte. De stoet werd hier ontbon den, maar het feest vond daarna zijn smakelijke bekroning met het eten van mosselen in een speciaal ingerichte tent, waarin het heerlijk geurde en de bordjes vol dampende mosselen voor luttele prijs, snel in grijpgrage handen overgingen. Een met al bracht het feestelijk initia tief van de vissersvereniging een opgewekte drukte in de stad. Bij Moerdijkbrug gevaar voor opstoppingen 'S-GRAVENHAGE, 5-9. - Bij de Moerdijkbrug wordt momenteel het wegdek van het zuidelijke brugge- deelte en de afrit aan Brabantse zijde hersteld. Naar de K.N.A.C. meldt, wordt het verkeer hier tij delijk over één baan geleid. Een soortgelijke situatie doet zich ongeveer 3.5 km zuidelijker voor, op de weg Moerdijk-Breda. Hier geldt een inhaalverbod over een af stand van 4 km. Deze versmallingen kunnen ern stige opstoppingen en vertragingen veroorzaken. De K.N.A.C. heeft in verband hiermede het verkeer tus sen Brabant en het noorden gead viseerd om zoveel mogelijk de route via Zaltbommel en 's-Hertogen- bosch te kiezen. ONDERWIJS Rijks Middelbare Landbouwschool te Goes Na gehouden examens werden tot de eerste klasse van de Rijks Middelbare Landbouwschool toe gelaten, de heren M. D Hart te Noordwelle, K. L. van Langeraad te Dreischor en G. A. Moelker te Duivendijke. HAAMSTEDE Bui'gerlijke stand en loop der bevolking over augustus 1959. Geboren: 10. Harold Dirk, z. van D. H. de Kup en E. A. Bos; 22. Cor- nelis, z. van P. J. van Damme en J. W. Straaijer. Gehuwd: 28. Nicolaas Anthoni Dambruin, 29 j. en Annie Verlinde, 26 j. Overleden: 2. Willemina Sara den Boer, 69 j., weduwe van Leendert Doeleman. Ingekomen: 8. J. W. G. Gezel en zoon uit Rockanje; 12. C. Boogaard uit Sliedrecht; 21. T. D. Roest en gezin uit Kampen; 27. M. Spits uit Delft; 31. J. Stevense en echtgenote uit Renesse. Vertrokken: 6. D. van Boven naar Barneveld; 6. J. J. Manni naar Naaldwijk; 21. N. A. van der Hulle en dochter naar Hilversum; 28. H. Klompe naar Heemstede; 31. G. S. Slager naar Utrecht. De algemene raad van het ver bond van Britse vakverenigingen, dat acht miljoen leden telt, heeft een onderzoek gelast naar het groeiende probleem van de wilde stakingen in de industrie. Een kudde van twintig dolge worden olifanten is vrijdag door het Zuidsumatraanse dorp Gerak- gah Lunik gerend. Drie personen werden gewond en woningen wer den vernield. De schade wordt op 150.000 roepia geschat. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bodegraven (toez.): J. van der Velden, Dordrecht. Beroepen te Beverwijk( wijkge- meente I): G. van Schuppen, Kort- gene; te Kortgene: F. C. Willekes, Beverwijk, die beiden dit beroep aannamen. Bedankt voor Nijverdal (toez.): J. J. van der Krift, Ermelo. Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Peperga-Blesdijke: ds. G. A. Schenk, ein. pred. te Nunspeet. Ger. Kerken Beroepen te Wollongong, New South Wales (Ref. Church of Aus tralia): Jac. Jonker, Amsterdam zuid; te Kootwijkerbroek: B. Mint- jes, kand. te Utrecht. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Rozenburg: kand. G. Mul, Kampen. DE GOUDEN COBRA 66. Diepgetroffen kijkt Aram naar de ineengedoken meisjesge stalte op de rustbank. Dan klinkt van verre een vaag stemmen- gerucht tot hem door „Kom, Ambre", zegt Aram met klem, „we moeten hier snel van daan! De vrouw, die zojuist nog hier in het vertrek was, is ver dwenen. Ze moet de wacht gewaarschuwd hebben!" Langzaam, als ontwaakte ze uit een diepe slaap, heft Ambre het hoofd op. „Goed, laten we gaan, al weet ik niet waarheen we zou den moeten vluchten!" Haar stem klinkt mat en lusteloos, alle veer kracht schijnt verdwenen uit de vroeger zo flinke zeemansdochter. „We moeten de gang op", zegt Aram gedempt, „het raam kan ons niet redden, want de binnenplaats wemelt van de slangen". Maar als ze het gordijn terzijde* schuiven om het vertrek te verlaten, staat ons tweetal opeens oog in oog met enkele gewapende Toua- reggsDe aanvoerder der krijgers treedt naar voren. „Zozo, weer op speurtocht, vreemdeling?" grijnst hij spottend, „en dat ondanks het uitdrukkelijke verbod van Dahouddin?"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 4