Durende droogte schadelijk voor fruitteelt in Schouwen's Westhoek DE MAN UIT CHICAGO STAD EN PROVINCIE Verkouden ?l Nu al pluk van Goudreinetten De practisch regenloze zomer maanden van dit jaar, gaan hun invloed danig op het fruit uitoefe nen. De herfst- en winterrassen, die juist de laatste weken voor de pluk hun grootste groei vertonen, en daarvoor ontzettend veel vocht gebruiken, zijn van dit vocht ver stoken, waardoor de bomen het erg moeilijk krijgen, zo moeilijk dat ze om toch nog wat goede appelen groot te krijgen, een groot gedeelte van hun dracht los laten, waardoor op verschillende plaatsen de grond bezaaid ligt met appels. De eerste aanblik geeft het idee van de gevolgen van een zware storm. Het zijn hoofdzakelijk de rassen: Goudreinette, Laxton's Su perbe en Lombarts Calville. Ver der zijn het de percelen, die bijna altijd een hoge waterstand hebben, waardoor de bomen een betrekke lijk ondiep en niet zwaar wortelge stel hebben, daar ze het vocht maar voor het grijpen hebben. Nu dit vocht wegzakt, kunnen de wortels er niet meer bij, waardoor ze gaan staan kwijnen Een vale kleur en wat krulblad zijn de gevolgen van de lange droogte, die de bomen niet meer te boven komen in dit seizoen. Gevolgen zijn, dat de fruitkweker zo spoedig mogelijk probeert deze rassen in de kist te krijgen. Het kan dus gebeuren, dat deze week reeds goudreinetten ge plukt zijn, een gebeurtenis, die in vroeger tijden nog nooit zo vroeg voorkwam. Meestal plukt men de goudreinet in begin oktober. Storm in midden-Italië ANCONA, 7-9. Een zware storm heeft zondag gewoed in het gebied van Ancona, midden-Italië, die aan ten minste drie personen het leven heeft gekost, terwijl ruim 50 ge wond raakten. Een aantal perso nen wordt vermist. In de stad Ancona werden enkele honderden vracht- en personen auto's tegen muren gesmeten of van parkeerplaatsen weggevaagd door stortvloeden van modder en water, waardoor eveneens gebou wen werden beschadigd. De belangrijkste spoorwegver binding van de oostkust naar noord- en zuid-Italië werd verbro ken. De overtollige landbouwvoorraden WASHINGTON, 5-9. De Ameri kaanse senaat heeft gisteravond met 47 tegen 38 stemmen een wets ontwerp aangenomen tot verlen ging met drie jaar van het pro gramma voor de verkoop in het buitenland van overtollige land bouwvoorraden tegen betaling in de valuta der kopende landen. Reeds eerder had het Huis van Afgevaardigden zich uitgesproken voor verlenging van dit programma voor de tijd van een jaar en ver hoging van de waarde der te ver kopen surplus-voorraden met een bedrag van anderhalf miljard dol lar, waarop door president Eisen hower en de minister van Land bouw, Benson, was aangedrongen. Lange zweefvlucht DORDRECHT, 6-9. Op een weiland bij de boerderij „De Vink" in Grote Lind (gemeente Zwijndrecht) is een Duits zweefvliegtuig ge land. De zweefvlieger, de 31-jarige officier van de Westduitse luchtmacht Wag ner was 's middags om half een met zijn toestel op het sportvliegveld Bieneberg bij Hamburg de lucht ingegaan. De thermiek was zo gunstig, dat hij een veel grotere af stand - circa 500 km. - af legde, dan hij verwacht had. Met deze vlucht heeft ober- leutnant Wagner het zg. „gouden C brevet" verdiend. De vlieger maakte op het weiland een uitstekende lan ding. Vanochtend zijn vrien den van de heer Wagner met een auto met aanhangwagen gearriveerd om hem en zijn toestel op te halen. Het voorzitterschap van het C.N.V. UTRECHT, 5-9. De Verbonds- raad van het Christelijk Nationaal Vakverbond zal aan de algemene vergadering, die op 21 september te Utrecht bijeenkomt, voorstellen tot opvolger van de huidige voor zitter van het C.N.Vde heer M. Ruppert, te benoemen de heer H. G. van Mastrigt, thans vice-voor- zitter van het C.N.V. Dit besluit werd vanochtend tijdens een bij zondere vergadering van de Ver bondsraad van het C.N.V. geno men. De verkiezing van een nieu we voorzitter is nodig door het vertrek van de heer Ruppert, die benoemd is tot lid van de Raad van State en op 30 september het C.N.V. zal verlaten. Bovendien is een grote schare spreeuwen bezig de Westhoek on veilig te maken door zich op het fruit te werpen. Ze worden verge zeld van wat kouwtjes en wat kleinere zangers, die maar heel kleine gaatjes pikken, maar net groot genoeg om het fruit tot keu kenkwaliteit te degraderen. Op verschillende plaatsen zijn weer knalapparaten opgesteld om de vo gels op deze manier weg te krijgen. Al met al zit het de fruitkwekers dit jaar niet mee. Zwemmen en boegspriet lopen tijdens mosselfeesten te Zierikzee Kleurig schouwspel aan het Luitje ZIERIKZEE, 5-9. Een haag vro lijke mensen, gekleed in lichte zo merkleren, een „kaai vol water" waarop de zon in myriaden von ken weerkaatste, vrolijke versier de vissersschepen en een aantal op bijval beluste zwemmers en boeg sprietlopers. Dat waren zo de ele menten, di het vrolijke feest van vanmiddag bepaalden. Het feest - georganiseerd door het comité „Zeeland Presenteert" - was on derdeel van de festiviteiten bij ge legenheid van de opening van het mossel- en oesterseizoen 1959-1960. Ongeveer 'halverwege de Nieuwe Haven gingen omstreeks drie uur zwemsters en zwemmers van start. Het weer was ideaal. Het was zelfs warm op deze prachtige septem berdag en het water had een uit stekende temperatuur. Wij hadden daarom nog heel wat meer zwem- lustigen aan de start verwacht, vooral wat ouderen die regelmatig zwemmen. Vooral de dames-equipe was sterk onderbezet. Na de zwemwedstrijden volgde het boegsprietlopen, dat bijzonder komische effekten met zich mee bracht. De over het water uitge stoken paal zag er zeer onschuldig uit, maar bleek dusdanig ingevet, dat slechts enkelen werkelijk het uiteinde wisten te bereiken Grap pige kostumeringen zorgden voor de komische noot en het publiek bleek het kijkspel met gul applaus te willen belonen. Demonstratievluchten van de D.C.-8 voor de K.L.M. SCHIPHOL, 5-9. Twee vluchten die vanmorgen van de luchthaven Schiphol af zijn gemaakt met het eerste toestel van de uitvoering voor de lange afstand van de Dou glas D.C.-8, waren niet alleen de eerste demonstratievluchten in Eu ropa, maar tevens de eerste buiten de Verenigde Staten. Bij de tweede demonstratievlucht steeg het straalvliegtuig tot een hoogte van ongeveer 10.000 meter. Het gleed gedurende circa een half uur met een snelheid van 850 km per uur door de wolkenloze lucht ten noordwesten van Noord-Hol land. De tweede demonstratievlucht duurde ongeveer een kwartier lan ger dan de eerste. ONGELUKKEN OP DE WEG HEERHUGOWAARD. Toen de 4- jarige Henry Korver zaterdagmor gen plotseling de Middenweg te Heerhugowaard overstak, werd hij aangereden door de auto van de gar-gehouder J. M. uit deze ge meente. Het knaapje werd naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Alk maar overgebracht, waar hij des avonds aan zijn verwondingen is overleden. HALSTEREN. Zaterdagmiddag is de 27-jarige landbouwerszoon M. Bovee uit Halsteren na het ver richten van landbouwwerkzaamhe- den met zijn trekker dodelijk ver ongelukt. Door nog onbekende oor zaak is B. met de trekker in een sloot gereden en onder het voertuig terecht gekomen. Een broer van het slachtoffer ontdekte wat er gebeurd was. Toen dokter Van Dijk uit Hal steren ter plaatse kwam, kon hij slechts de dood constateren. RHOON. Bij het oversteken van de Groene Kruisweg onder de ge meente Rhoon, is zaterdagmiddag de 57-jarige W. Verschoor uit Poor- tugaal door een vrachtwagen over reden en kort na het ongeval over leden. UTRECHT. Om tien voor half twaalf zaterdagmorgen zijn op de spoorlijn tusssen Berchem en Ra- venstein twee wegwerkers door nog onbekende oorzaak door een trein gegrepen. Eén hunner, de heer Laarakker uit Schaik, werd gedood en de ander, de heer Hebink uit Rotterdam, werd ernstig gewond. Hij is naar het ziekenhuis in Oss overgebracht. De mannen waren in dienst van de aannemer Welzenes uit Rotterdam. AMSTERDAM. Zondagavond is de 59-wielrijder S. W. Zwanink uit Amsterdam bij het oversteken van de Leeuwarderweg bij de Buikslo- terdijk in Amsterdam-noord, door een personenauto gegrepen en vrij wel onmiddellijk overleden. De uitslagen Hieronder volgen de uitslagen van de verschillende wedstrijden. Zwemmen (dames tot 16 jr.): 1. Cora Visser, 2. Henny Stam, 3. Jan- ny Schot, 4. Daatje v. d. Zande. Heren: 1. J. Fondse, 2. B. van Velthoven, 3. A Bouman, 4 R. Kloote, 5. Thijs Willemse, 6. K. Sa- man, 7. A. v. d. Doe, 8. W. Stoutjes- dijk, 9. W. van Dijke, 10. A. Kra mer. Sprietlopen: 1. B. Schot, 2. C. Schot Jz., 3. Chr. Schot, 4. G. Kris- talijn. V.S. willlen onderzoek commissie voor Laos NEW YORK,' 6-9. De Ver. Staten zijn er voorstander van dat de vei ligheidsraad een speciale subcom missie samenstelt om in Laos een onderzoek in te stellen. Zij hopen dat er een groep landen bereid kan worden gevonden om met de Ver Staten een desbetreffend voorstel in te dienen als de raad maandag bijeenkomt, zo heeft een woord voerder van de Amex-ikaanse dele gatie bij de Ver. Naties zondag op een persconferentie in New York bekend gemaakt. De tabaksinschrijvingen in Bremen AMSTERDAM, 5-9. Naar van be voegde zijde wordt vernomen he "dit de N.V. Verenigde Deli-Maatschap- pijen na rijp beraad besloten aan de Nederlandse sigarenindustrie, tabakshandel en makelaardèrij in tabak de volledige vrijheid te ge ven deel te nemen aan de tabaks inschrijvingen te Bremen teneinde aldaar tot koop, respectievelijk be middeling tot koop, van Sumatra- tabak van haar ondernemingen af komstig, over te gaan. De N.V. Verenigde Deli-Maat- schappijen beschouwt zich als steeds eigenaresse van deze tabak. Echter zij wenst niet, dat de natio nale sigarenindustrie, tabakshandel en makelaarderij in tabak het slachtoffer worden van een arrest van een Duits gerechtshof, welk arrest wellicht een zodanige prak tische uitwerking heeft, dat de buitenlandse sigarenindustrie, ta bakshandel en makelaarderij in ta bak vrijwel zeker vrijuit gaan in dien zij te Bremen koopsters zijn, dan wel bemiddeling tot koop ven- leent, van bedoelde V.D.M.-tabak. Veel peren aan de markt KAPELLE. Op de Zeeuwse fruit veilingen zijn op het ogenblik grote aanvoeren van peren en de vraag hiernaar is zeer groot, zodat er ho ge prijzen worden besteed Vanaf vorige week donderdag mochten in Zeeland de Conference p^ren wor den aangevoerd op de veilingen en op de eerste aanvoerdag hadden de fruitveilingen van Goes, Kapelle en Krabbendijke bij elkaar reeds een aanbod van ruim 75 ton. Voor de grote maat van dit ras werd rond 44 cent per kilo betaald en voor de kleine maat, klasse 1 kwa liteit, rond 39 cent per kilo. Veel partijen werden gekocht voor op slag en ook wel voor export naar west-Duitsland en België. RENESSE De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kanker bestrijding leverde het mooie re sultaat op van f 93,18. Alle hulde aan de jeugdige collectanten, leer lingen van de hoogste klassen der lagere school, die dit bedrag in en kele dagen bij sen wisten te garen. Stuk duinterrein door brand verwoest Waarschijnlijk door onvoorzich tigheid bij het verbranden van af gedankte materialen ging een groot stuk duinterrein, gelegen aan het eind van de Moolweg bij het par keerterrein, in vlammen op. De ter stond gealarmeerde brandweer stond voor een vrijwel hopeloze taak deze met grote snelheid om zich heen grijpende brand te be dwingen. Het in dit seizoen ge opende motel „De Zeeuwse Stro men" liep hierbij ernstig gevaar, maar gelukkig lag er tussen het motel en het brandende terrein een strook zandgrond zodat op vrij korte afstand van het gebouw het vuur kon worden bedwongen. ZIERIKZEE Jeugdviswedstrijd op 12 september Het succes dat de in augustus gehouden viswedstrijd voor jeug digen in het havenkanaal van Zie- rikzse opleverde, heeft het bestuur van de Zierikzeese hengelsportver eniging „Oosterschelde" er toe ver leid opnieuw een dergelijke wed strijd te organiseren en wel op za terdag 12 september a.s. De wed strijd wordt ook ditmaal gehouden in het havenkanaal en er kan aan worden deelgenomen door jeugdi gen van 6 tot 16 jaar. Fraaie prij zen zijn beschikbaar en de pikante bepaling, dat ook krabben ,geld opbrengen' geldt ook ditmaal. Verschillende bepalingen gelden uiteraard ook voor deze wedstrijd. De krabben moeten de minimum grootte hebben van een lucifers doosje, terwijl ondermaatse vis on herroepelijk terug moet in het wa ter. Aas en visgerei zijn naar keuze van de hengelaar, maar er mag slechts één vangtoestel worden ge bruikt Wat betreft de puntentel ling voor een krab wordt een punt gerekend en een punt voor elke gram gewicht. Alle soorten vis doen 25 punten plus een punt voor elke gram. Na afloop van de wed strijd vindt de prijsuitreiking plaats in het ,Huis van Nassau". Ingezonden mededeling ZIERIKZEE Afscheid binnenvader Burger Weeshuis Wij vernemen dat op maandag 21 september a.s. door het college van regenten van het Burger Weeshuis, officieel afscheid zal worden geno men van de heer P. J. van der Doe als binnenvader van het Burger Weeshuis. Strobrand snel geblust Honderden belangstellenden kwa men zaterdagmiddag op de been toen de brandweer uitrukte naar een brand in de Zelkepolder. Een aantal pakken stro alsmede strooi sel van de fruitkweker v. d. M. ble ken in brand te zijn geraakt, door dat een kind met lucifers had ge speeld. Het brandje was van wei nig betekenis niettegenstaande de grote rookontwikkeling. Spoedig had de brandweer het vuur dan ook onder de knie, waardoor o.a. een schuurtje gespaard kon blijven. BURGH - HAAMSTEDE Rijdend Bijbelhuis komt in beide gemeenten Het rijdend bijbelhuis, dat thans een tournee over ons eiland maakt, komt ook naar Haamstede en Burgh, en wel op donderdag 10 en vrijdag 11 september. Des morgens en des middags maakt de bijbel auto een rondrit door de gemeente en een 20-tal dames en heren heb ben zichbeschikbaar gesteld om mede te werken aan het huis-aan- huis aanbieden van de bijbel. Don derdagavond staat de auto in Haamstede tegenover hotel Bom, vrijdagavond op de Ring te Burgh. BDRGH Aanvang bejaardenmiddagen Het comité verzoekt ons mede te willen delen, dat de bejaarden middagen dit jaar aan zullen van gen op 22 september. De aanvang en de plaats is weer net als vorig jaar, dus om 2 30 uur in de Koe bel Zij die dit jaar de „sociëteits leeftijd" hebben bereikt, worden van harte welkom geheten. Ook de vaste klanten zijn natuurlijk weer aanwezig. Het comité zal alles in het werk stellen om het gezelschap ook dit seizoen weer aangenaam bezig te houden. Gezellige avond sportvereniging ,,Burgh" Teneinde de opening van het nieuwe sportpark nog wat luister bij te zetten, hield de s.v. Burgh zaterdagavond in hotel „Het wapen van Burgh" een gezellige avond, die verzorgd werd door de Boeren- kapel onder leiding van de heer J. Braamse. Opvallend bij deze jonge muzikanten is hun nu reeds zeer groot repertoire, dat volledig „bij de tijd" is. Het laatste gedeelte werd verzorgd door het Gerjori duo. De voorzitter, de heer J A v. d. Weel sprak aan het begin een dankwoord tot al diegenen die hun beste krachten inzetten bij de bouw van sportpark en kleedlokaal. Schilderijententoonstelling gesloten De schilderijententoonstelling, die gedux-ende het gehele zomerseizoen in de raadszaal te bezichtigen was, is zaterdag jl. gesloten. Geëxpo seerd werden werken van leer lingen van de 3e klas der Kon Academie voor Beeldende Kunsten te 's-Gravenhage. De tentoonstel ling is een groot succes geworden. Soms waren een veertigtal doeken geëxposeerd. Een kleine duizend mensen hebben de tentoonstelling bezocht. Vooral de jeugd van Burgh toonde opvallend grote be langstelling, maar ook ouderen toonden interesse, al was er uiter aard ook wel eens kritiek. BROUWERSHAVEN Derde laadbrug voor suikerbieten Naar wij vernemen is het de be doeling dat in de haven een derde laadbrug wordt aangebracht om het bietenladen met laag water doorgang te doen vinden. Dit in te genstelling dus met het gepubli ceerde in het raadsvex-slag, waarin wordt medegedeeld dat tot bag geren was besloten. Reddingboot liep aan de grond De reddingboot „Koningin Wil helmina" uit Stellendam is vrij dagavond voor de haven van Brou wershaven, bij een poging een ge strand jacht vlot te slepen, zelf aan de grond gelopen. De „Koningin Wilhelmina" had een „directievaart" gemaakt. De directie (van de Kon. Zuidholland se Reddingmaatschappij) was al in Burghsluis aan land gezet toen men, op de terugweg naar Stellen dam, het in moeilijkheden verke rende jacht opmerkte. De redding boot kwam te dicht bij dit scheepje en strandde daardoor. Beide sche pen kwamen later bij hoog water vlot. GOUDA. Een woonhuis aan de Groenendaal, in de Goudse binnen stad, is vrijdagavond zo snel uitge brand, dat de Goudse brandweer*, die spoedig na het brandalarm ter- plaatse was en het vuur met drie stralen bestreed, vrijwel machte loos stond. De brand was veroor zaakt doordat een vlam in een vet- Verwachting tot dinsdagavond: ZONNIG Di*oog en zonnig weer; in de nacht en vroege ochtend plaatselijk mist; weinig wind en ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 8 sept. Zon op 6.01, onder 19.14. Maan op 12.35, onder 22.06. Eerste kwartier: 9 sept. te 23.07. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 8 sept. 6.32 v.m. 18.46 n.m. BROUWERSHAVEN: 8 sept. 6.10 v.m. 18.32 n.m. Doodtij: 12 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-9. Gedurende het weekeinde werd het hogedrukge- bied, waarvan het centrum zich al een week boven de Noordzee be vindt, aan zijn west-flank versterkt door een nieuw hogedi-ukgebied van de oceaan. Voordat beide ho- gedrukgebieden met elkaar in ver binding kwamen veroorzaakte een oceaanfi*ont in Ierland vrij veel re gen. Elders in west Europa bleef het zonnig en op de meeste plaat sen droog. Rond de Middellandse zee waar de luchtdruk laag is ver plaatsten de regens zich naar de Balkan. In Nederland is de aan voer van droge continentale lucht zwakker geworden doox-dat de wind in kracht afnam. De temperaturen bereikten waarden die ongeveer 2 graden boven normaal zijn. Oce aandepressies volgen een noord oostelijke koers en hun doortocht naar het vasteland woi*dt de ko mende paar dagen nog door het hog^drukgebied versperd. In ver- band hiermee moet op het voort duren van het droge weer worden gerekend. OUWERKERK Burgerlijke stand en loop der bevolking over augustus 1959. Geboren: 19. Leuntje, d. van L. Spx-uyt en M. S. M. Stolker. Ingekomen: W. den Bleijker en gezin uit Nieuwerkerk Z.; M. Bod bijl uit Nieuwerkerk Z. Oliebollendag voor bejaardensociëteit De jaarlijkse oliebollendag ter versterking van de kasmiddelen der bejaardensociëteit is uitste kend geslaagd. Ongeveer 2000 olie bollen werden gebakken en gecon sumeerd. Het damescomité dankt, in het bijzonder de bakkers, die het beslag hebben bereid, benevens alle andex-e vriendelijke gevers en afnemers. FEUILLETON door LUCIEN LELONG „De burgemeester, geholpen door de Gooyer, heeft tot nu toe op een meesterlijke manier, dat compli ment moet ik hem maken, het be lang der gemeente Meeldam, met dat van hem zelf weten te vereni gen, ook al werden andere burgers daarvan de dupe". Kruiderink knikte instemmend. Colverton keek schuins naar de burgemeester om te zien, of deze wellicht iets aan te merken had op deze be schuldiging aan het adres van zijn collega, maar bemerkte dat de eer waardige magistraat door gestadig hoofdknikken zijn instemming met het betoog te kennen gaf. .,Nu hebben we ons afgevraagd", zo zeide mevrouw Boom, „of we dit geval in de doofpot moeten stoppen. We voelen daax*voor het meest. Maar andex*zijds wanneer dit nu eens niet gebeurt hebben we er graag alle persoonlijke onaan genaamheden voor over, wanneer hiermee voorgoed een einde komt aan de machinaties, waarvan dit onaangename geval er een is". „Het zou een stap zijn op de weg naar een gezond gemeentelijk be- lveer", voegde burgemeester de Graet er plechtig aan toe. „Ik ge loof, dat mijn jonge vriend mr. Boom, die een voox*aanstaande po sitie bekleedt op de gemeentese cretarie van Meeldam er evenzo over denkt". Dit was maar geen losse opmer king van de burgemeester van Kwai'dam. Mevrouw Boom had te voren de afspraak gemaakt, dat wanneer Colverton de publiciteit van deze zaak zou verzorgen, daar in een plaats moest worden inge ruimd voor de jonge rechtsgeleer de, die vergeefs optornde tegen een corrupt beheer, maar geheel alleen stond en slechts wachtte op de kans, Meeldam van al deze on gerechtigheden te zuiveren en het „gezond gemeentelijk beheer" waar De Gx*aet van Magerhem zo plech tig van had gewaagd, tot wex-ke- lijkheid te maken. Hanny had slechts op zijn wacht- wooi'd gewacht en stak nu ook tex*- stond van wal. Hij klaagde, hoe hij stelselmatig buiten de belangrijk ste gemeentezaken werd gehouden, deelde mede, dat zijn enige ambitie was, zijn woonplaats er bovenop te brengen en poseerde als redder van Meeldam Kruiderink gx'omde af en toe bevestigend en De Graet zat voort.dux*end te knikken, als een schoolmeester, die hoort, hoe zijn leexding, zonder haperen, het vex-s- je voor de schoolopziener opzegt. Colverton's belangstelling was nu inderdaad gewekt en hij vroeg tal van bijzonderheden. Mevx-ouw Boom verstx*ekte ze alle, zonder enige terughoudendheid en liet niet na telkens op te mei-ken, dat al deze bijzondei-heden haar het hart als vaneen scheurden, maar dat zij meende ze te moeten ver- sti-ekken uit plichtsbesef tegenover de gemeenschap. Hanny zag zijn moeder bewondei-end aan en wens te slechts, voor een-tiende, haar welbespraaktheid, slagvaai-digheid en onuitputtelijke fantasie te be zitten. „En wat denkt u met dit mate riaal te doen?" vroeg mevx-ouw 38 Boom, die tenslotte toch gi-aag ha ring of kuit wilde hebben. „Dat kan ik nog niet zeggen", antwoordde Colverton voorzichtig. „Vergeet u niet, dat het hier om reputaties gaat van hooggeplaatste pei*soonlijkheden en ik heb weinig zin om in een px-oces wegens smaad betx-okken te worden. Dat zou mijn carrière kunnen kosten". Ki-uidei'ink wilde fel uitvallen, maar Colverton ging voort: „Ik zal alles lei-dege onderzoe ken en dit kan ik u beloven op mijn ei*ewoord, wanneer ik tot de conclusie kom, dat hier inderdaad schade is aangericht en een com plot op touw is gezet, waarin de goede naam van een Amerikaans zakenman lichtvaardig op het spel werd gezet, dan zal ik niet aarze len aan dit geval alle publiciteit te geven die mogelijk is". Kruiderink keek bedenkelijk. De Gx-aet schudde het hoofd, maar me vrouw Boom stak de Amex-ikaan gul de hand toe. „Ik heb vertrou- wen in u, mr. Colverton", zei ze hartelijk „en ik ben blij, dat u niet over één nacht ijs gaat. Het gaat mij ook niet om de pex-sonen, het gaat mij om de zaak. Tx-ouwens - met een handbeweging naar de an dere drie - ons allen, is het niet, hei-en?" Allen knikten instemmend, als automaten. Colverton keek zijn gasten na, toen ze in de auto stapten. Daax-na begaf hij zich weer naar zijn ka mer, waar hij de brief van Jonge- jans voor zich op tafel legdedat wil zeggen, de copie. Mevx-ouw Boom, die aan alles had gedacht, had er tex-dege voor gezox-gd, dat het oorspx-onkelijke stuk weer in haar tas verdween. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2