U.L.O.-onderwijs ,ikwiBolletje/* NIXON: VOORTDUREND ONDERHANDELEN NOODZAKELIJK Indische tegenaanval in grensg< «rebied EISENHOWER EN DE GAULLE STRAKS EENS OVER ALGERIJE De pers over bezoek Ike" aan Parijs van Chroesjtsjef neemt gezin mee naar de V.S. Wervelstorm Joan maakt elf slachtoffers Oorlog enig alternatief voor conferentietafel LOS ANGELES, 31-8. Vice-pre- sident Nixon van de Verenigde Staten heeft maandag in een rede voor oorlogsveteranen in Los An geles verklaard, dat oorlog het enige alternatief Is voor de confe rentietafel. Als de geschillen tussen de Ver. Staten en de Sowjet-Unie niet aan de conferentietafel geregeld kun nen worden, dan blijft er alleen maar de mogelijkheid tot een oor log over, aldus Nixon, die hieraan toevoegde dat een dergelijke oor log de beschaving, zoals wij die kennen, zou vernietigen. Dit alter natief is dan ook de reden geweest voor de uitnodiging aan Chroesj tsjef, aldus Nixon. Wij kunnen tot Chroesjtsjef blijven spreken door boodschappen „af te vuren" naar het Kremlin, maar wij zullen dan misschien eindigen met een raket- oorlog. Ik ben van mening dat het, *zo wij toch met elkaar moeten spreken, beter is dit te doen aan de conferentietafel, waardoor de kans op een misverstand, in het bijzonder dan een misverstand van de Russen, tot een minimum zal worden teruggebracht, zo besloot Nixon zijn toespraak. NEW DELHI. Indische infanterie zou de Chinese troepen te Long- Joe, de grenspost in noordoost-In- dia die woensdag door de Chinezen is veroverd, hebben aangevallen. De „Times of India" die dit meldt, schrijft dat de tegenaanval even eens op woensdag is ingezet en dat de gevechten nog voortduren. De Indische tegenaanval zou worden uitgevoerd door een regi ment lichte infanterie uit Assem, dat door de lucht is voorzien van munitie en voedsel, aldus het blad. Naar verluidt worden er 38 In dische militairen vermist na de aanval van de Chinezen op Long- joe. Op koning Norodom-Suramarit van Cambodja en zijn echtgenote is maandagavond een bomaanslag gepleegd. De koning en de konin gin werden niet gewond. Prins Va- krivan kwam echter om het leven. De bom zat in een pakket, dat aan de vorst was geadresseerd. Vele tientallen jeugdigen zijn vandaag voor het eerst naar de U.L.O.-school gegaan. Inderdaad vele tientallen, want de belangstel ling voor het U.L O.-onderwijs neemt van jaar tot jaar toe. De stroom is zelfs zo groot, dat re cords schijnen te worden gebroken. De openbare U.L.O.-school te Zie- rikzee zag zich geplaatst voor een toevloed van niet minder dan 120 leerlingen. Dit vergde zelfs speci ale voorzieningen Een lokaal in de school aan de Nieuwe Boogerd- straat moest worden ingericht, want de eerste klas wordt in drie- en gesplitst Ook aan de bijzondere U.L.O.-school is de aanvoer van nieuwe leerlingen aanzienlijk. Een eerste opmerking in dit verband kan slechts zijn, dat niet spoedig genoeg de beide U.L.O -scholen in het Maltaplan gereed kunnen ko men. Overschrijding van de gestel de datum van oplevering zou zon der meer ernstig zijn. De getallen wijzen verder uit dat het grote-stads-effekt met betrek king tot het voortgezet lager on derwijs zich ook ten onzent doet gelden. Er zijn vele scholen in ove rig Nederland, die de stroom nau welijks meer aan kunnen en dat hierdoor spanningen ontstaan laat zich begrijpen. Het uitvallen van een leraar is door de gesignaleerde overbezetting, nog -ernstiger dan voorheen. Er zijn ook maatregelen getroffen in dien zin, dat zitten- blijvers geen tweede kans meer krijgen, een regel die ook op som mige middelbare scholen wordt toegepast. Het is niet te hopen dat het op Schouwen-Duiveland nog eens zover komen moet, maar de grote aanvoer van leerlingen doet wel eens bange vermoedens rijzen. Vast staat in ieder geval dat het voor de leerling er niet gemakke lijker op worden zal zich te hand haven Een kleine(r.e) klas geeft re latief altijd betere resultaten Dat is al een oude onderwijswet en hoe groter, hoe moeilijker het ook wordt voor het lerarenkorps. Het valt niet aan te nemen dat vele jeugdige leerlingen hoofdar tikeltjes zullen lezen, maar meer nog dan voorheen bestaat voor de jeugd de noodzaak flink aan te pakken en te woekeren met de ontvangen gaven. Het „zo van de lagere school naar een baas" is er tegenwoordig prak tisch niet meer bij. Wie iets hoger timmeren wil, moet studeren. Van daar de grote toeloop van jeugd, die vooral landelijk onderwijspro blemen schept, die er niet om lie gen. Veel - bijzonder veel - hangt echter altijd nog af van de leerling z-»lf, die ook onder wat minder gunstige omstandigheden tot resul taten komen kan, mits hij of zij met volle ijver studeert. Het lijkt niet ondienstig dat ouders en voog den deze wijsheid de jeugd in de nieuwe schooltas meegeven. Prof. dr. H. R. Kruyt overleden UTRECHT, 31-8. Te 's-Graven- hage is vandaag overleden prof. dr. H. R. Kruyt, oud-hoogleraar in de fysische chemie aan de rijksuni versiteit te Utrecht en oud-voor zitter van de centrale organisatie voor toegepast natuurwetenschap pelijk onderzoek (T.N.O.). Hij is 77 jaar geworden Na de H.B S. te Amersfoort te hebben doorlopen, studeerde Hugo Rudolph Kruyt, op 3 juni 1882 te Amsterdam geboren, aan de uni versiteit te Amsterdam scheikunde. Hij bekroonde deze studie met do promotie tot doctor in de chemie aan de universiteit te Utrecht, na dat hij in 1906 reeds assistent van prof. dr. H. W. Bakhuis Roozeboom te Amsterdam was geworden. Voordat hij in 1921 tot gewoon hoogleraar in de fysische chemie aan de universiteit te Utrecht be noemd werd, was hij in 1909 pri vaat-docent te Utrecht geworden, voorts lector te Groningen (1910), lector te Utrecht (1912) en buiten gewoon hoogleraar te Utrecht (1916). BOERDERIJ AFGEBRAND OUDERKERK a.d. AMSTEL, 1-9. De kapitale boerderij van de heer A. Timmer in Ouderkerk aan de Amstel is in de nacht van maan dag op dinsdag tot de grond toe afgebrand. De vrijwillige brand weer en de brandweer van de B.B. die het blussingswerk met negen stralen verrichtten, konden niet meer bereiken dan dat de hooiberg en een bij schuur behouden bleven. De bewoners sliepen reeds toen de brand door een voorbijganger om 24.00 uur maandagavond werd ontdekt. De schade bedraagt ver moedelijk omstreeks f 50.000. Recorddrukte in Hoek van Holland HOEK VAN HOLLAND, 1-9. De Stoomvaart Maatschappij Zeeland vervoerde deze maand het record aantal passagiers van 50.000. Deze 50.000ste stapte op de laatste dag van deze maand aan boord tijdens het inschepen op de dagboot te Hoek van Holland. Het was de heer A. Stuur, Kwak^rstraat 12/4 in Amsterdam, vergezeld van zijn echtgenote. De heer en mevr. Stuur hebben de reis naar Engeland als gast van de Maatschappij Zeeland gemaakt en kregen enkele geschenken ter herinnering aangeboden, w.o. een miniatuurmodel van het m s. „Ko ningin Emma" waarmede zij de overtocht maakten. In een mijn bij Turuel (oost- Span j^) zijn dertien mijnwerkers in een lift om het leven gekomen, door het ontploffen van drie kis ten dynamiet. PARIJS, 31-8. Adviseurs van generaal de Gaulle hebben maan dag in Parijs te verstaan gegeven dat de Franse president, die zon dag van zijn bezoek van vier dagen aan Algerië is teruggekeerd met een zekere mate van optimisme de besprekingen voorbereid die hij deze week met president Eisen hower zal voeren. Uit Londen ontvangen berichten hebben in ambtelijke kringen in Parijs een optimistische stemming verwekt. Men gelooft dat de kan sen gunstig zijn voor overeenstem ming tussen de Gaulle en Eisen hower over Algerië, het beschik baar stellen van Amerikaanse atoomgeheimen en gemeenschap pelijke controle over Amerikaanse kernwapens op bases in Frankrijk. De overeenstemming over Algerië zou mogelijk zijn omdat de Gaulle bijzonderheden over de kracht der rebellen heeft meegebracht die Eisenhower zouden kunnen over halen het Franse standpunt te steu- ïen. 11* MANCHESTER, 1-9. De „Guar dian", tot voor kort de „Manchester Guardian", meent dat het bezoek aan Parijs het moeilijkste deel van Eisenhower's Europese reis zal zijn. De Britse „omhelzing" is mis schien niet de beste inleiding voor Eisenhower's besprekingen met de zich nogal op een afstand houdende Franse regering, maar net als in Bonn en Londen, waar de donkere wolken schenen te verdwijnen, al leen door Ike's tegenwoordigheid, zal alles in Parijs misschien een vlot verloop hebben. Maar daar zullen speciale vraag stukken aan de orde worden ge steld, aldus de „Guardian". Het zal daar niet voldoende zijn om te zeg gen dat de betrekkingen tussen beide landen nooit zo goed zijn ge weest als thans. De Gaulle wil nauw omschreven daden: hij wil dat Frankrijk bij het overleg over de wereldstrategie volledig betrokken wordt; hij wil steun voor zijn Al gerijnse politiek en hij wil zeggen schap hebben over alle kernwa pens die zich op Frans gebied be vinden. Wat het eerste betreft kan Eisenhower hem misschien enigs zins tegemoet komen, maar de beide andere eisen zal hij niet zomaar kunnen inwilligen, aldus het blad. Waterkrachtcentrales in Maas en Julianakanaal MAASTRICHT, 1-9. Prof. dr. ir. H. Gelissen, direkteur van de Prov. Limb Electriciteits Mij., heeft tij dens een persconferentie ter gele genheid van de a.s. viering van het 50-jarig bestaan dezer onderne ming, meegedeeld dat heel onlangs aan de minister van Verkeer en Waterstaat een rapport is inge diend van de door de regering op 9 september 1953 ingestelde „com missie energiewinning Maaswater". De minister heeft dit rapport thans in studie. Deze commissie is indertijd op aandringen van prof. Gelissen in gesteld teneinde de mogelijkheid na te gaan van plannen voor de bouw van waterkrachtcentrales in Maas en Julianakanaal. De com missie onder leiding van ir. Maris, is van oordeel, dat de bouw van waterkrachtcentrales hier ekono- misch verantwoord ia. Bietencampagne op S.-D. begint 16 september De bietencampagne, voor zover het de leveringen aan de Coöp. Suikerfabriek Puttershoek betreft, zal op 16 september a.s. een aan vang nemen Dit is vroeger dan werd verwacht en ook aanvanke lijk in de bedoeling lag, want de campagne was met het oog op de droge zomermaanden in de maand juli achteruitgesteld. Vele percelen bieten vertonen als gevolg van die droogte een minder goede stand en het laat zich aan zien, dat hoewel het uitgezaaide areaal aan bieten dit jaar in Ne derland weer zeer belangrijk is uitgebreid, er toch een geringere kilo-opbrengst zal zijn dan vorig jaar. Voor de landbouwers uiter aard een tegenvaller, omdat de bieten de laatste jaren bevredigen de financiële resultaten oplever den. Voor de kleinere landbouwers is het dit jaar niet de enige tegen valler. Deze kleinere landbouwers, die van een gering aantal hectaren hun jaarinkomen moeten zien te krijgen, zochten al vele jaren een uitwijkmogelijkheid in de teelt van uien, contractbonen en gladiolen. Nu is bekend dat de kilo-opbrengst per ha. van de uien dit jaar zeer gering is, de oogst van de witte bo nen geeft bijzonder slechte resul taten te zien, terwijl ook de prijs van de gladiolen ver beneden die van andere jaren ligt Al met al dus een somber perspectief. WASHINGTON, 31-8. De woord voerder van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken heeft bekendgemaakt, dat de Rus sische premier Chroesjtsjef naar de Ver. Staten vergezeld zal worden door zün vrouw Nina Petrowna, haar twee dochters Julia Nikitisj- na en Rada en Chroesjtsjefs zoon Sergei Nikitowitsj. Het bezoek van Chroesjtsjef aan de V.S. duurt van 15 tot 27 sept. Ook Chroesjtsjefs schoonzoon Alexei Iwnowitsj Adjoebei zal van de partij zijn. Laatstgenoemde is hoofdredacteur van het blad „Iz- westia". Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken zegt met ge-, noegen kennis genomen te hebben van de mededeling, dat Chroesj tsjef op zijn reis naar de V.S. door echtgenote en kinderen vergezeld zal worden. President Eisenhower is op de hoogte gesteld. Chroesjtsjefs schoonzoon zal als correspondent van de „Izwestia" de reis van zijn schoonvader verslaan. Julia en Rada zijn beiden gehuwd. Nikitowitsj is 24 jaar en elektro technisch ingenieur. HONGKONG, 31-8. De wervel storm „Joan" heeft op Formosa aan 11 mensen het leven gekost, terwijl 77 mensen werden gewond. Naar Nieuw China meldt kwamen in de provincie Foekien drie men sen om het leven en werden er 57 gewond. Volgens het communisti sche persbureau hebben verschei dene miljoenen leden van volks communes geholpen bij de evacu atie van 50.000 gezinnen en het herstel en de versterking van de zeewering over een breedte van 370 km. De vorige wervelstorm, genaamd .Iris", die het eiland Amoy en de kust van Foekien op 23 augustus trof, veroorzaakte de dood van 720 mensen, terwijl er 618 werden ge wond en 996 vermist. 3400 vissers boten werden vernield of bescha digd. Functionarissen die vice-presi dent Nixon op zijn reis door de Sowjet-Unie hebben vergezeld, zijn onder de indruk gekomen van mevrouw Chroesjtsjefs kennis van de Ver. Staten. Zij zou deze kennis hebben opgedaan uit niet-commu- nistische boeken. P.L.E.M. bestaat vijftig jaar MAASTRICHT, 1-9. Deze maand bestaat de P.L.E.M. vijftig jaar. De Prov. Limb. Electriciteits Maat schappij werd in 1909 door enkele industriëlen uit Twente te Maas tricht opgericht en begon als stroomverkoopmaatschappij in sep tember 1909 onder direktie van de Gelderse ing J. G. Bellaer Spruijt. Het was een partikuliere onderne ming, welke in het toen nog over wegend agrarisch gewest - maar waar de hoge vlucht van de opko mende mijnindustrie reeds voor de deur stond - een zeer suksesvolle toekomst tegemoet ging. In Twente bestond een regionaal station yoor stroomlevering en enkele grote ste den hadden hun eigen elektrische centrales. Maar de stroomvei:koop maatschappij werd de eerste pro vinciale electriciteits maatschappij Extra t.v.-uitzending van Eisenhower's bezoek BUSSUM, 1-9. De Nederlandse Televisie Stichting zal op woensdag 2 september te 13.00 uur een ex tra programma uitzenden, bestaan de uit een telerecording van het vertrek van president Eisenhower uit Londen en de aankomst te Pa rijs. Deze uitzending duurt tot plm. 13.55 uur. Op dezelfde dag volgt 's middags van 17.45 tot 18.50 uur een directe uitzending uit Parijs van de plechtigheden bij de Are de Triomph. Voorts zal het N.T.S. journaal op 2, 3 en 4 sept. uitge breid aandacht schenken aan het bezoek van de Amerikaanse pre sident aan Parijs. In Den Haag werd congres gehouden over „beschutte arbeid" Gedachte schoot welig wortel in Nederland 's-GRAVENHAGE, 31-8. He denmorgen heeft de staatsse cretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, in de rolzaal op het binnenhof te 's-Gravenhage het congres over „beschutte arbeid" geopend met een korte redevoering. De heer Roolvink begon met uit een te zetten, hoe het vraagstuk van sheltered employment - be schutte arbeid - sinds de laatste wereldoorlog steeds meer in de belangstelling is gekomen. Hij zei- de, dat hoewel in de diverse lan den de behandeling van het vraag stuk heel verschillend is, een al gemene tendens overal duidelijk waarneembaar is. „Deze tendens", zo betoogde hij, „hangt samen, ten eerste met de sociaal economische ontwikkeling van de moderne sa menleving en ten tweede met de ontwikkeling van het rechtsgevoel" Tweehonderd sociale werkplaatsen In een kort overzicht van de situatie in de „beschutte arbeid" in Nederland zeide de staatssecre taris dat hier met name particu liere organisaties en enkele ge meenten in het verleden reeds waardevolle initiatieven genomen hebben. Na de laatste wereldoor log riep de regering een subsidie regeling in het leven, die het de gemeenten, in samenwerking met de particuliere organisaties moge lijk maakte zoveel beschutte werk gelegenheid te scheppen als nodig werd geaoht. Hiermee werd de fi nanciële basis gelegd voor de zo genaamde sociale werkplaatsen, waarvan ons land er thans bijna 200 telt. Aan het besluit van zijn toespraak zeide de heer Roolvink. dat zich bij de grondgedachte, dat ook de mens met beperkte ar beidsgeschiktheid recht heeft op arbeid, een belangwekkend feit voegt, dat plaatsing in sheltered employment kan leiden tot her plaatsing in het normale arbeids proces. Hij noemde daarom de be schutte arbeid „een dynamische factor in het maatschappelijk be- I stel die mogelijkheden biedt tot i levensontplooiing voor velen wier f „normale" mogelijkheden tekort I schieten". ZAL TELEVISIE ZIJN INTREDE DOEN OP NEDERLANDSE SCHOLEN? In Engeland en Frankrijk is het al zo 's-GRAVENHAGE, 30-8. Hoewel zowel in Frankrijk als in Engeland de schooltelevisie nog in het expe rimentele stadium staan, gelooft men in kringen van docenten in deze landen niet, dat de televisie in het lesprogramma zijn plaats nog moet verwerven. In tegenstel ling tot hun Franse collega's vre zen de Engelsen echter dat op de duur een zekere apathie onder de leerlingen zal ontstaan Dit wordt, onder meer. gezegd in het rapport van mr. J. W. A. Wil- lems, directeur van het bondsbu- reau van de Algemene Bond van Scholen voor V.H M.O., die in op dracht van deze bond een studie heft gemaakt van de school-t.v. in deze landen. Het grote voordeel van de t.v. zo is de heer Willems gebleken is het feit, dat de t.v. actueel kan zijn, en kan inhaken op actuele gebeur tenissen Dit hoeft echter niet noodzakelijk te geschieden Een ander voordeel van de school-t.v. is dat t.v. als zodanig een ver schijnsel van deze tijd is en daar om reeds de aandacht van de leer lingen heeft. Geen vervanger van docent T.v. wordt noch in Engeland, noch In Frankrijk beschouwd als een (eventuele) vervanger van de do cent, doch als een illustratiemiddel, zoals film en lichtbeelden, doch met het voordeel van de actualiteit de veel goedkopere aanschaf en de eenvoudigere bediening. Wat dit betreft zijn de onderwijzers en le raren in Frankrijk en Engeland het met elkaar eens. Voor de Fransen is de inpassing van t.v. in het lesprogramma geen probleem, omdat de Franse scholen een streng van hogerhand opgelegd programma afwerken en daardoor op dezelfde dag vrijwel hetzelfde rooster afwerken, de t.v. haakt hier eenvoudig op in. In Engeland is dat anders, daar genieten de scholen grote vrijheid, zodat het voor de t v -stations een puzzel is om stof te vinden die enigszins aansluit. TER APEL De 34-jarige J. Weis- haupt uit Ter Apel werd tijdens stukadoorswerkzaamheden in Nw. Pekela onwel en viel van een ver hoging. In bewusteloze toestand werd hij naar een ziekenhuis in Groningen vervoerd, waar hij in de loop van de dag is overleden. APELDOORN. Vanmorgen heeft H.K.H. Prinses Irene in Apeldoorn de opening verricht van het nieu we gebouw van de christelijke huishoudschool. Australische redder demonstreert in zee 's-GRAVENHAGE, 31-8. De 50- jarige John Alver, een oud-redder uit Australië, zal op zondag 6 sep tember, 's middags te twee uur aan het Scheveningse strand bij de noordelijke strandpost een demon stratie geven van Australische zee- reddingspiethoden. De demonstra tie staat onder auspiciën van de Haagse vrijwilligersbrigade en de Koninklijke Nederlandse Bond voor de Redding van Drenkelingen en omvat het tonen van modem materiaal, dat het redden van meerdere personen tegelijk tot een maximum van zes door één redder mogelijk maakt. John Alver brengt een paar da gen in Nederland door, op weg van Engeland naar Australië. Hij heeft 20 jaar reddingservaring en heeft meer dan 200 succesvolle reddingen verricht. Thans is hij hoofdstrand- inspecteur te Scarborough Beach bij Perth. MAASTRICHT. Maandagmiddag omstreeks vier uur is het negen jarig jongetje, H. M. C. Perry, wo nende te Maastricht toen hij op de Heylerhoflaan fietste door een te gemoetkomende vrachtauto aange reden. In het ziekenhuis te Maas tricht is het knaapje in de afge lopen nacht aan de bekomen ver wondingen overleden. Het ventje reed rechts van de weg, maar heeft door onopgehelderde oorzaak plot seling een zwenking naar links ge maakt, waarbij hij tegen de tege moetkomende auto opreed. Verwachting tot woensdagavond: Hetzelfde weertype Droog en zonnig weer met zwakke tot matige oostelijke wind; weinig verandering in temperatuur. 2 sept. Zon op 5.51, onder 19.28. Maan op 5.05, onder 18.57. 3 sept. Zon op 5.53, onder 19.25. Maan op 6.18, onder 19.25. Nieuwe maan: 3 sept. te 2.55. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 2 sept. 2.40 v.m. 14.53 n.m. 3 sept. 3.20 v.m. 15.33 n.m. BROUWERSHAVEN: 2 sept. 2.12 v.m. 14.36 n.m. 3 sept. 2.48 v.m. 15.14 n.m. Doodtij: 5 sept. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 1-9. Het K.N.M.I. deelt mede: De belangrijkste ontwikke ling in het door onze weerkaarten bestreken gebied heeft plaats ge vonden nabij de zuidpunt van Groenland. Daar was gisterochtend een kleine depressie aangekomen, die naar het noordoosten koerste. Onder invloed van het ter plaatse in de hogere luchtlagen afstromen van zeer koude lucht uit de Pool streken afkomstige lucht, diepte deze depressie sindsdien ongeveer twintig millibar uit. Ze begint nu in het zeegebied tussen Schotland en IJsland sterke barometerdalin gen te veroorzaken, waardoor te vens het boven de Britse eilanden gelegen gebied van hoge druk enigs zins wordt aangetast. Dit hogedruk- gebied verplaatst zich langzaam naar het oosten en neemt iets in omvang af. Morgenochtend wordt het centrum ervan op het midden van de Noordzee verwacht. Het hogedrukgebied blijft het weer in onze omgeving beheersen. Daarom wordt het morgen opnieuw zonnig en droog. Ingezonden mededeling de échte eierbeschuit LAND- EN TUINBOUW Cox's Orange Pippin op de veilingen KAPELLE, 1-9. Maandag is op de Zeeuwse fruitveilingen de aan voer van appels van het ras Cox's Orange Pippin weer begonnen. De eerste dag dat deze fijnste appel van het Nederlandse sortiment mocht worden aangevoerd was het aanbod nog niet groot maar ver wacht wordt dat het wel vlug zal stijgen want op vele bedrijven is de Cox's Orange Pippin reeds pluk- rijp. Dat is vroeg in vergelijking met het vorige jaar, toen de eerste ap pels van dit ras in Zeeland werden aangevoerd op 11 september. Dit jaar hangen er op de meeste be drijven minder vruchten aan de bomen dan normaal en daardoor zijn ze groot van stuk geworden. De prijs vertoonde maandag in Zeeland weinig verschil met de prijs die het vorig jaar voor de eerste Cox's Orange Pippin werd betaald. Voor de grootste maten werd nu rond 47 cent per kg. be taald en voor kleinere maten van de klasse 1 (65-70 mm doorsnede) rond 52 cent per kg. Het vorige jaar werd respectievelijk 45 en 55 cent per kg. betaald voor de eerste Cox's. Een menigte op een jaarbeurs in Augsburg heeft de 61-jarige Reinhard Krausse doodgeslagen omdat zijn auto de uilgang van 'n parkeerplaats blokkeerde. Twee mannen zijn aangehouden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2