S Voor een goed horloge mourer <J Dansles KERMIS Waardebonnen DE MAN UIT CHICAGO Mutsaerts Snncar VERHAGE'S R. P. HOGERHEIJDE ZiERIKZEESCHE NIEUWSBODE manchester kleding „LONNEKER" f SINGER MAATSCHAPPIJ N.V. draglinemachinist Voor de zeer vele hartelijke blijken van belangstelling tij dens de ziekte en na het over lijden van onze lieve vrouw en moeder, EKE NUIJENS geboren JOUSMA betuigen wij u onze oprechte dank. P. T. NUIJENS. PAULA. Zierikzee, 31 augustus 1959. Slabberswerf 36. Rectificatie In de vrijdag jl. geplaatste 4 X Raak-advertentie van fa. JOH. DE VRIES te Zierikzee stond abusievelijk een ver keerd cliché Roomklopper af gebeeld. Dit moest zijn: Raakprijs f 2,50 Doet uw voordeel en eet jong paardenvlees Woensdag: 500 gram vers en fris gehakt voor 138 cent Boeren-leverworst 25 cent Preskop 30 cent per 100 gram Weekreclame: 500 gram botermalse biefstuk en 500 gram vet spek samen 340 cent pecialiteit in boeren- varkens worst TOUTEN'S Paarden- en Varkensslagerö Oosterland telefoon 401 Nieuwerkerk SUCCESJES 1-4 regels f 1,—. Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop: Eendagskuikens: WL X RIR f 0,40, Kalkoenen (Witte Belts- ville f 1,75. Fokbedrijf „Haam stede", R. C. W. de Haan, To- renweg, Haamstede, tel. 01115- 397. Personeel aangeboden: Net meisje als werkster voor hele of halve dagen. Te bevra gen bureau van dit blad. Diversen: Voor smeerolie, spuitvet, wa- genvet, tractorverf, uw juiste adres: Fa. J. D. de Korte Zn. tel. 227, Bruinisse. Jeugdclubhuis „De Lichtboei", Leger des Heils, Zierikzee, vraagt lectuur voor de leesta fels in de ontspanningszaal. Kan worden afgehaald. Laat uw oude mica's vervallen en neemt Jsna glas! Nu kan het nog. Speciale kachelsme derij M. Muller, Lammermarkt 24, Zierikzee. Balenperstouw, bindertwine, persdraad, uit voorraad bij: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. U moet niet lopen, maar een „Citroen" kopen! K. J. Goed- bloed, tel. 01116-245, Renesse. Rubberlaarzen, bedrijfsregen- kleding, regenpakjes, ook voor jongens! Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Verse bot, schar, schol en ka beljauw. Bestellingen worden thuisbezorgd. Vishandel W. K. Schot, St. Domusstr., tel. 2374. Plastic emmers f 2,50. M. Kouwenberg Zn., St.-Do- musstraat 36-38, tel. 2618, Zie rikzee. Voorkom prikkelbaarheid, die vaak oorzaak van slecht en onrustig slapen is met Calma Dragées: f 2,- bij elke drogist. Eet nu panklare mosselen, 2 en 5 kilo in plastic en vers ge kookt uit de schelp. Vishandel W. K. Schot, St. Domusstr. 78, telef. 2374, Zierikzee. Dames, groot en klein! Voor elk gewenst kapsel moet u bij Maison Eliane zijn! Kerkstr. 26, Nieuwerkerk, telef. 514. ideale wandelwagen voor ons Nederlands klimaat Standaarduitvoering f 99,50 Luxe uitvoering f 109,50 Deze in vele kleuren in: KINDERWAGENHUIS Visslop 8, telefoon 2123 Levensmiddelenbedrijf „Naast de Beurs" - Zierikzee Iets fijns van vleeswarenfabriek ,OLBA" Gekookt mager spek voor op brood of onder een ei 30 cent per 100 gram 200 gram voor 55 cent Gekookte Gelderse rookworst per 100 gram 55 cent 200 gram voor 100 cent Bloedworst om te bakken met zure appelen per 100 gram 25 cent 200 gram voor 45 cent Gelderse rookworst in vacuum verpakking f 1,35 per stuk Potten Knakworst (8 stuks) van f 1,35 voor f 1,— per pot Gebruikte VOLKSWAGENS te koop met garantie SLAGER'S autobedrijf telefoon 344 Brouwershaven V- 2 jaar gratis verzekerd in hotel tConcordia' Zierikzee op woensdag Nieuwe cursussen voor beginners, gevorderden,scholieren en gehuwden Aanmelden dagelijks aan de zaal! dansschool Janvier 3 SEPTEMBER Geeft uw advertentie(s) tijdig aan ons op costuums, sportpakken, broeken, jackets, sportvesten, vesten, plusfours, juniores-pantalons Ook extra grote maten en maatconfectie ALPAS overalls In blauw, khakl, wit Firma FRANS KOEVOETS s, Donlulstr, textiel en sport Zierikzee telefoon 2334 DAM 12 - Telefoon 2750 - Zierikzee Kerncollectie van nieuwe naaimachines Reparatie van alle merken X Garens - naalden - olie, etc. Agent voor Schouwen-Duiveland: J. DINGEMANSE SINGER alléén: DAM 12 -X' 'i' 'X* w- w-x* v vx-i* •x-X"/ verstrekken u onze chauffeurs en depothouders chemische wasserij ,de Zoom' n.v, Zierikzee telefoon 2673 Gevraagd: ervaren goed bekend met N.C.K.- draglines, alsmede monteurs werkzaamheden. Schriftelijke sollicitaties met uitvoerige omschrijving betreffende leeftijd, vorige werkgevers, alsmede eventuele diploma's te richten aan Van Hattum en Blankevoort Velscrweg 10. Beverwijk KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND IJMUIDEN. Grote makreelvang sten in de noordelijke Noordzee brengen veel drukte in de IJmui- dense vishallen. Zo verschenen op één dag vijf treilers met ruim 6000 kisten makreel en nadien werden nog vijf treilers met 6000 kisten, voornamelijk makreel, gelost. DELFT.In de Hugo de Groot straat te Delft is een ernstig onge val gebeurd, waarvan het tienjarig jongetje J. B. Verhoeff uit de Ar- noldstraat het slachtoffer is gewor den. Hij kwam met het hoofd te recht onder de achterwielen van een zware truck met oplegger en werd zo ernstig gewond, dat hij vrijwel onmiddellijk ter plaatse overleed. 's-GRAVENHAGE. Het Unesco centrum Nederland ontving een gift ter grootte van f 10.000 van de dames Melk te Amsterdam en Cos- man te Havelte ten behoeve van een projelct in Israël. In overleg met de schenksters en de Jeugd Alijah werd dit bedrag bestemd voor een jongensschool in Kfar Ju liana. Door middel van het Unesco geschenkbonnen systeem zal dit bedrag aan de begiftigde worden overgemaakt. ZWOLLE. De 71-jarige mevrouw S. Timmerman-Duiven te Eesveen (gemeente Steenwijkerwold) is toen zij in haar woonplaats de weg Steenwijk-Assen overstak door een passerende motor aangereden en gedood. 's-GRAVENHAGE. In het zie kenhuis aan de Zuidwal te 's-Gra- venhage is overleden d© 15-jarige G. G. H. Bakker, die op de Ves- nendaalkade tegen een stilstaande bus van de H.T.M. was gereden. De jongen leek aanvankelijk niet ernstig gewond, zodat de G.G.D. hem naar zijn woning bracht. In de loop van de avond werd zijn toe stand dermate ernstig, dat hij als nog naar het ziekenhuis is ver voerd, waar hij is overleden. VENLO. Tijdens een echtelijke twist is de 49-jarige P. Grijseels in zijn woning aan de Hogeweg te Venlo vrijdagmiddag door zijn vrouw aangevallen en met een mes in zijn rug gestoken. De man moest in het ziekenhuis worden opgeno men. De vrouw is in verzekerde bewaring gesteld. De Japanse professor Kiyosji Tsoetsjikawa is na het nemen van proeven met muizen tot de conclu sie gekomen dat kunstmatig ver oorzaakte bevattelijkheid voor bloedkanker (leukemie), bv. tenge volge van kernstraling, in de mees te gevallen erfelijk wordt. Een groep Sowjet-geleerden heeft vastgesteld dat de radio-ac tiviteit van de planten op de plaats waar in 1908 in Siberië en meteoor steen is terechtgekomen, vijftig tot honderd procent hoger is dan der tig tot veertig kilometer in de om trek. Van het centrum af is in alle richingen een plotselinge daling van de straling geconstateerd. Nederlander schenkt aardappelen aan Oostenrijk WENEN, 28-8. De Nederlandse boer Lips uit Emmeloord is in We nen aangekomen om 15 ton poot- aardappelen over te dragen aan de Rooms Katholieke sociale hulpver leningsorganisatie, ten behoeve van de gedupeerden van de watersnood in Oostenrijk. Boer Lips zal in de komende week worden ontvangen door de aarts bisschop van Wenen, kardinaal Franz Koenig. Hij zal bij die gele genheid de pootaardappelen over dragen voor de boeren van Neder- Oostenrijk, van wie de oogst door de overstroming is vernield. Mon seigneur Ungar, de directeur van de Rooms Katholieke hulporganisa tie verklaarde, dat het gebaar van de heer Lips door de Oostenrijkers zo bijzonder op prijs gesteld wordt omdat men weet, dat de aardappel oogst in Nederland, door de aan houdende droogte nadelig beïnvloed is. Hij zeide, dat de pootaardappe len van de beste kwaliteit zijn, al dus Reuter. Drie olifanten van het Italiaanse circus Togni zijn vrijdag uit Italië Frankrijk binnengekomen na de alpen te zijn overgetrokken door de Clapier-pas en de pas van de klei ne Mont Cenis. HAAMSTEDE De heer Th. D. Roest is be noemd tot beheerder van het cor respondentschap Haamstede der Rotterdamse Bank N.V. De heer Roest is reeds vele jaren aan deze bankinstelling verbonden, laatste lijk ten kantore dezer instelling te Kampen. LAND- EN TUINBOUW Goede grondbewerking is een voordeel De mooie zomer was gunstig voor het binnenhalen van de oogst. Me nig produkt is al vroeg van het land vertrokken, de tijd voor de najaarsbawerking breekt aan. Het is voordelig wanneer deze vroeg en degelijk kan geschieden. Men kan de wintergranen dan nl. inzaaien op een goed bezakte voor. Ook de bemesting kan nu tijdig geschieden. Vooreerst bekalking in dien nodig, waarbij de schuimaarde op zware grond steeds een goede uitwerking heeft. Fosfaat en kali, als thomasmeel met kalizout 40 °/o gemengd, komen ook al aan bod, omdat de beste zaaitijd voor het wintergraan gelijk bekend reeds begin oktober volgt. Vergeet de kali niet. De winter granen gaan met kali krachtiger de winter in, minder kans op uitvrie- zen. Een goed en krachtig bestand levert bovendien, zodra het voor jaar zich weer aandient, direkt een flinke groei. Een goed gegroeide halm levert weer goed stro. En dat DE GOUDEN COBRA 62. „Die plotselinge vriendelijkheid van Dahouddin bevalt me niets", fluistert Aram tot Kleine-Kim. „Hij moet een erg goede reden hebben gehad om ons uit het zoutmoeras te reddenmaar welke? En waarom doet hij zo poeslief tegen jou, terwijl hij je enkele jaren geleden toch als slaaf verkocht heeft?" Kleine-Kim haalt de schouders op en neemt nog eens een flinke hap van één der sappige vruchten uit de schaal. Aram staat op en wendt zich tot de slavin, die hem de spijzen bracht en die juist op het punt staat het vertrek te verlaten. „Weet jij misschien, waar ik een meisje kan vinden, die hier twee dagen geleden is binnen gebracht? Haar naam is Ambre". De slavin kijkt hem schichtig aan, trekt dan snel het zware gordijn terzijde en verlaat zonder een woord te spreken het vertrek Voorzichtig gluurt Aram door het gordijn. Vlak bij hem staat een gewapende schildwacht, die op dat moment gelukkig alleen maar oog heeft voor de slavin. Haastig trekt Aram het gordijn weer dicht en loopt naar het venster. Diep onder hem ligt een verlaten binnen plaats. „Deze kamer wordt bewaakt, Kim", fluistert Aram, „maar misschien hebben we hier een andere uitgang is ook wat waard, al gaat het om de korrel! De tarwe-inzaai zal dit jaar wel belangrijk worden. Er zijn nl. veel erwten verbouwd en dit land is zeer geschikt voor tarwe. De teler doet dus goed de voordelen van een tij dige najaarsbewerking zich niet te laten ontgaan. KERKNIEUWS Ger. Kerken Aangenomen naar Harmeien: G. van der Veere, kand. te 's-Graven- hage, die bedankte voor Hoornster- zwaag, Siegerswoude en voor Tho- len-Poortvliet. Ingezonden stukken Het Groeen Kruis te Scharendtfke Nu het Groene Kruis te Scharen- dijke begin november het 50-jarig bestaan herdenkt, blijkt bij velen de mening te bestaan, dat dit een feest zal worden. Aangezien op het gebouw nog te veel schuld rust, is dit echter onmogelijk. Men rekent er echter op, dat ieder, die het Groene Kruis waar deert, gaarne wil meewerken, bij dit jubileum deze schuld af te lossen. Als U allen helpt bij de voorbe reidingen van de bazar zal dit mo gelijk zijn. Deze bazar wordt go- houden te Scharendijke op 6 en 7 november a.s. Vele winkeliers, fabrikanten, grossiers en particulieren, zelfs kinderen helpen reeds. U toch ook? Mede namens de commissie van uitvoering, Z. NIEUWBOER, h.d.s. FEUILLETON door LUCIEN LELONG „Mijnheer de Gooyer, wanneer alles verkeerd afloopt en u krijgt het volle pond van de narigheid te slikken, dan zal ik zorgen, dat alle mensen in Meeldam de ware toe dracht vernemen, mijn vader al lereerst. Ik vertrouw u en ik ver trouw op u. Moet ik nog méér zeggen?" Toen de Gooyer enkele minuten later op straat stond, wist hij op eens hoe verschrikkelijk graag hij nog méér van haar had gehoord. Nog véél meer. Hij moest het zich bekennen: Corrie van de burgemeester had de Achilleshiel van zijn vrijgezellen- opvattingen geraakt. En dit juist op dit wanhopige ogenblik. Maar, zo besloot hij en klemde de tanden op elkaar, nu zou hij nog harder vechten om er voor te zorgen, dat zij en haar vader gevrijwaard wer den van alles wat deze ellendige geschiedenis zou opleveren. Al wist hij nog helemaal niet, hoe en al zag hij voorlopig nog geen straaltje licht in deze inktzwarte duisternis! De burgemeester en zijn vrouw stonden op het Utrechtse perron. De goedige, corpulente burgerva der was in een stralend humeur, want de operatie, waarvoor hij zo plotseling naar de universiteitsstad was geroepen, was prachtig verlo pen en om half twaalf was de zus ter komen zeggen, dat de patiënt, de broer van de burgemeester, rus tig sliep en het wel halen zou. Het echtpaar, dat niet meer naar Meel dam terug kon, had een hotel op gezocht en vertrok nu weer naar huis. Snuivend en knarsend kwam de trein binnen en haastig zocht de burgemeester een tweede klas cou pé. Hij stapte in en reikte zijn vrouw galant de hand en eerst toen beide passagiers in het com partiment stonden, bemerkten ze, dat er nog een reiziger in het hoekje zat. De burgemeester groette welge mutst en de ander beantwoordde zijn groet, vroeg toen: „Als ik mij niet vergis, bent u de burgemees ter van Meeldam?" Diklcenburg beantwoordde de vraag bevestigend en merkte op, dat meneer zeker niet uit de buurt kwam, gezien z'n duidelijk accent. Nu dat kwam uit, meneer was een Amerikaan. „Hé, dat is toevallig. Wij heb ben een landsman van u in de ge meente", vertelde de burgemees ter. „Dat weet ik", knikte de ander, „Mr. Clarenbough". „Hoe weet u dat nu?" informeer de Dikkenburg verbaasd. „Ik ben journalist", legde de an der uit. „Ik heb zelfs al het genos gen gehad met uw dochter kennis te maken, die me op een uitgelezen tactvolle manier aan 't verstand bracht, dat ik mr. Clarenbough maar eens moest interviewen wan neer z'n vakantie was afgelopen!" De burgemeester lachte, dat hij schudde en begaf zich terstond met zijn medepassagier in een geani meerd gesprek, terwijl mevrouw er 34 zo af en toe een woordje bij deed. „En wat denkt u wel van m'n landgenoot?" informeerde Col ver ton. »Een beste vent, een aardige ke rel", zei Dikkenburg. „Spreekt goed Hollands ook. Een gezellige gast, ik kan niet anders zeggen". „En doet hij nog zaken in Meel dam?" Ds burgemeester aarzelde even, zich afvragend of hij wellicht uit gehoord werd. Maar toen ant woordde hij: „Nee, dat geloof ik niet. Eerlijk gezegd, heb ik hem nog met geen woord over zijn zaak en over zaken in het algemeen ge hoord. Ik had altijd gedacht, dat Amerikaanse bussinessmen geen drie woorden konden zeggen zon der dat er t wee over zaken bij wa ren, maar dezs man schijnt z'n zaak wel helemaal uit z'n gedach ten te bannen. Ik heb er nog niet zelfs een zinspeling op gehoord, jii vrouw?" „Nee", bevestigde msvrouw, „mr. Clarenbough is op dat punt erg te rughoudend". „Terughoudend?" riep de burge meester uit. „Je zou zeggen, dat hij helemaal geen zaken om handen had, want er wordt eenvoudig niet van gerept. En u begrijpt, dat ik hem niet ga zitten uilhoren!" „Nee, dat begrijp ik", glimlachte Colverton, die de gemoedelijke Meeldamse burgervader terstond op z'n juiste waarde had geschat. Het gesprek kwam op de ont vangst die Clarenbough was bereid en op het comité, waarvoor de Amerikaan zich scheen te interes seren. Hij vroeg tenminste naar de leden. Mevrouw Boom bleek hij reeds te kennen en de Gooyer en juffrouw de Ruiter ook. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 4