RANG net meisje de zonnige RANG de msMfieünf. van demrfé ïa/uj. ONRUST ONDER WESTDUITSE MIJNWERKERS STAD EN PROVINCIE kerknieuws marktberichten sport advertenties STEUNZOLEN heren g. j. wilbrink manchester succesjes Kom KAAS keuren „DE DAGERAAD" doe meer met kaas „DE DAGERAAD" Ingezonden mededeling 1 I Kolenvoorraacl van zestien miljoen ton DORTMUND, 29-8. Ruim 30.000 mijnwerkers uit het Ruhrgebied hebben zaterdag te Dortmund en Oberhausen bijeenkomsten gehou den om te protesteren tegen de po litiek van de Bondsregering ten aanzien van de steenkoolindustrie. De voorzitter van de mijnwer- kersbond, Gutermuth, viel vooral de minister van arbeid, Blank, aan. Hij vroeg zich af of deze wel wist dat al 51.000 mijnwerkers werk loos zijn geworden. In het alge meen was de vakbondsleider van oordeel dat de regering niet ge noeg aandacht schenkt aan het lot van de 500.000 mijnwerkers, die ZIERIKZEE T.V.-reportage over bijzondere vaartocht Vorige week is de jaarlijkse vaartocht gemaakt met een der Zierikzeese vissersvaartuigen naar de Westerschelde, waar de zeebo dem is afgestroopt op zoek naar oudheidkundige resten en anthro- pologische en dierlijke overblijfse len uit de oertijd. In verband hier mede bracht een reportageploeg van de N.T.S. woensdag een be zoek aan het gemeentelijk museum alhier, waar - gelijk bekend - hiervan talrijke specimen zijn te vinden. Ook maakte de ploeg de vaartocht mee. Een en ander is verwerkt in een reportage, die woensdag 2 september a.s. op de beeldbuis komt om 8.20 uur. Spreekuren wethouder Men verzoekt ons te willen me dedelen dat wethouder Koevoets niet op 2, maar op donderdag 3 september zitting zal hebben op de gebruikelijke uren (7-7.30). Naar wij vernemen is de heer J. M. van Westen, technisch amb tenaar bij Rijkswaterstaat alhier, met terugwerkende kracht per 1 januari 1959 bevorderd tot tech nisch ambtenaar le klas. HAAMSTEDE Vuurtoren boekte tienduizendste bezoeker Zaterdag was voor het personeel van de vuurtoren een belangrijke dag, want het aantal verkochte entreebewijzen liep duidelijk naar de 10.000 en met een beetje geluk zou de£e nog op zaterdag geboekt kunnen worden. Omstreeks het middaguur was het zover en kon het hoofd van de kustwacht, de heer v. d. Wijk de gelukkige be zoeker gelukwensen. Het was de 18-jarige Jaap Blazer, wonende te Rotterdam, die stom verbaasd de gelukwensen in ontvangst nam, die vergezeld gingen van een bloe menhulde en' één fraai tegeltje met de beeltenis'vari de Vuurtoren en de hamen van de lichtwachtors. De gelukkige heer Blazer kreeg een extra rondleiding „boven". Voor het personeel had deze dag ook een bijzonder tintje, want al len waren in hun schik met de 10.000ste, die vorig jaar rttet ge boekt kon worden. Toen bleef men op 9080 steken. Een teken dat de bezoeken aan de vuurtoren toene men. •.een verbitterd gevecht om het be. staan voeren". De betogingen waren de eerste van een reeks die tot 19 september zal voortduren. Tot dusver is de voorraad onverkochte steenkool in de Bondsrepubliek ongeveer 16 miljoen ton. ZIERIKZEE Vergadering N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Christen Vrouwenbond heeft haar eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen vastgesteld op woensdag 2 september a.s. in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw. Ds. M. van der Klis, Chr. Ger. predi kant alhier hoopt te spreken over „Wonderen der Natuur" en hierbij een filmstrip te vertonen. HAAMSTEDE Brand bij boerderij Zondagmiddag te ongeveer 5.20 uur werd de gemeente opgeschrikt door het loeien van de brandsirene. Het bleek dat een brandje woedde in en om een mestvaalt op de boer derij van de heer E. v. Damme aan de Boumansweg. Een weinig stro, wat droge mest en de houten om heining van de mestvaalt brandden fel. Door omwonenden, toevallige voorbijgangers en de leden van de bereden politie werd door emmers water in het vuur te gooien en met behulp van een straal water uit een plasticslangetje bet vuur in be dwang gehouden totdat de brand weer onder commando van de commandant de heer L. C v. d. Velde arriveerde, die met een straal op de waterleiding het vuur spoedig me'ester was. Er ging wei nig van waarde verloren. Kinder spel met vuur was oorzaak van de brand. Zweefvliegers namen afscheid In de loop van zaterdag en zon dag zijn de zweefvliegtuigen naar hun basis Eindhoven overgevlogen en hebben de vliegers hun tenten afgebroken. Met dit vertrek is de rust op en om het vliegveld weer gekeerd, wat velen zullen toejui chen, maar ook anderen met wee moed (de Schouwse zweefvliegers) zien gebeuren. Eindhoven behaalde juist de 1000 vluchten tijdens de vakantietijd in Haamstede. Zaterdagavond werd op gezellige wijze in hotel Vlieg veld afscheid genomen van de Eindhovense vliegers waarbij har telijke woorden werden gesproken en een tot weerziens werd gewenst. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad Aanstaande woensdag 2 septem- mer zal de raad der gemeente Brou wershaven des avonds 8 uur in openbare vergadering bijeenkomen ter behandeling der volgende agendapunten: vaststelling veror dening begrafenisrechten, verpach ting bouw- en grasland; vaststel ling 4e en 5e wijziging der begro ting 1959; aanbieding begroting 1960; voorlopige vaststelling reke ningen 1955, 1956 en 1957; voorbe reiding herziening uitbreidings plan. NIEUWERKERK Bejaardenbijeenkomsten weer van start Het comité „Ontspanning bejaar den" is voornemens om woensdag 2 september weer een begin te ma ken met de periodieke bijeenkom sten in „Ons Dorpshuis". Behalve de geregelde bezoekers worden ook zij die nog geen kennis hebben gemaakt met deze ontspan ningsmiddagen, hartelijk uitgeno digd eens een middag voor deze bijeenkomsten te reserveren. OOSTERLAND Bezoek auto N.B.G. Het bezoek van het- „Rijdende Bijbelhuis" aan deze gemeente is zeer succesvol geweest. Aan bijbels en boekwerken werd voor een be drag van f 895,60 verkocht, terwijl aan giften werd ontvangen een be drag van f 12,80, zodat f 908,40 aan het Ned. Bijbelgenootschap kan worden overgedragen. SIRJANSLAND Geslaagde actie bijbelverkoop De verkoopactie in Sirjansland van bijbels e d. door het Rijdend Bijbelhuis is een groot succes ge worden De bevolking kocht nl. voor een bedrag van f 264 aan gees telijke lectuur. SEIZOEN WERD AFGESLOTEN Renesse beleefde weer zijn lampionoptocht en vreugdevuur Wat haken en ogen bij de organisatie Met de traditionele lampionop tocht en het ontsteken van een vreugdevuur werd in de afgelopen week te Renesse het programma van de attractiecommissie afge sloten. Het was zeker te betreuren dat de organisatie ook deze maal weer het een en ander te wensen overliet. Bij de uitdeling van de lampions op het terrein aan het Wallenweegje was het een com plete chaos. Tot overmaat van ramp kwam men nog een 2 300 lampionnen tekort zodat nog een groot aantal kinderen teleurgesteld en zonder lampion naar het Dorpsplein gin gen, waar inmiddels het fanfare corps „Luctor et Emergo" in de muziektent een concert verzorgde. De belangstelling op het Dorps plein bleek overweldigend. De ge hele I^inge Reke met inbegrip van het daar aanwezige gazon was ge vuld met belangstellenden. Onbe grijpelijk was het dan ook dat in tegenstelling met de algemene ge bruikelijke gang van zaken bij het geven van een concert n.l. het af sluiten van dit weggedeelte dit thans achterwege was gelaten, waardoor de kinderen bij het pas seren van auto's met hun lampi ons geheel in de verdrukking kwa men te zitten. Naar slot „Mocrmond" Nadat het korps zich voor de muziektent had opgesteld ging het na een rondgang door de kom der gemeente onder het spelen van vrolijke marsmuziek met de enor me stoet door de Laone aan op het slot Moermond waar op het terrein in de onmiddellijke nabijheid hier van de grote brandstapel precies op tijd door het lid van het brand weerkorps de heer L. Verseput werd ontstoken. Het was een machtig schouwspel de af en aan wakkerende vuurgloed zich op het oude slot Moermond te zien afte kenen waarbij het alleen jammer was dat het licht in het slot door enige belangstellenden was ont stoken, waardoor het effect niet voor de volle honderd procent tot zijn recht kwam. De muziek zorg de inmiddels voor pittige marsen, waarop de jeugd zijn gebruikelijke rondedans bij het vuur kon maken. Nadat de muzikanten zich buiten gewoon hadden geweerd en de danslust en het vuur gingen min deren ging het met „Luctor et Emergo" voorop weer op de kom der gemeente aan waar de stoet werd ontbonden. Met een gezellig bal in het Dorpshuis werd deze avond besloten. Scheepvaartberichten Bengalen, 30 te Singapore. Bonita, 30 van Laceiba naar Char leston. Esso Nederland (t.), 30 te Port Said. Esso Rotterdam (t.J, 29 van Rotter dam op proefvaart. Kenia (it.), 30 van Bremen naar Aalborg. Lemsterkerk, 29 van Ummsaid naar Bahrein. Musilloyd, 29 te Manokwari. Scherpendrecht, 29 te Rotterdam. Wonoglri, 28 van Abadan naar Ras- tanura. Ger. Gem. in Nederland ZIERIKZEE. Donderdag 3 sept. 7.30 uur n.m. ds. Mallan van Brui- nisse. t ARNHEM. Na een driedaags on officieel bezoek aan Rotterdam in zijn kwaliteit van commissaris van de N.V. Verenigde Zuivelbe- reiders te Rotterdam, heeft de Lord Mayor van Londen, sir Ha rold Gillett zondag een onofficieel bezoek gebracht aan Arnhem en Oosterbeek. Eierprtfzen V.E.C.E. In de periode van 24 augustus tot en met 29 augustus werd door de Coöp. In_ en Verkoop Centrale voor Eieren V.E C.E. uitbetaald f 1,82 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 31-8. Aanvoer 1923 stuks vee, t.w. 1282 vette koeien en ossen en 641 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,05-3,25 f 2,85-3,00 f 2,75- 2,85; varkens (levend gew.) f 1,96- 1,93-1,90. Vette koeien en q$sen: aanvoer aanmerkelijk groter, handel sle pend, dalende ^prijzen, prima's bo- v?n notering; varkens: aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen even hoger, prima vleesvarkens boven notering, zware varkens van f 1,84 -1,86 per kg. KORFBAL Uitslagen korfbalwedstrijden 2e klas: MEVO-KIK 3-1. Vriendschappelijk: Burgh-SDKB 12-tal 2-4. VOETBAL Vriendschappelijk: Burgh-Noord- wijk 2-8; Burgh II-Noordwijk II I-4; Duiveland-'s-H. H.kinderen 7-1; SINOTO-WHS 0-8; Brouwers haven III-Zonnemaire II8-0; Bruse Boys-Zierikzee vet. 2-1; Zierikzee- Renesse 3-0; Kruiningen-Brou- wershaven 3-3; Kruiningen .II-Br. haven II 0-2. Nederlaagtournooi Smerdiek: Smerdiek-MEVO 2-1; Smerdiek II- MEVO II 3-3; MEVO w.m. straf schop. Seriewedstrijden Robur: Robur- Burgh 1-2; Partijzen-Burgh 0-1; Burgh-Hontenisse 1-2; >k, Patrijzen II-Burgh II 0-1; Burgh II-Robur II 0-2; Burgh II-Hontenisse II 0-4. Zierikzee IRenesse I 3-0 In theorie moest een klasse ver schil bestaan tussen beide ploegen (Zierikzee 3e klas), Renesse 4e klas K.N.V.B., en in de praktijk werd dit op het groene veld wel beves tigd. De rood-zwarten startten veelbe lovend, na 3 min. besloot rechts buiten Willemse een soloren met een flink schot, dat doelman de Vrieze te machtig was (1-0). Na 7 min. schoot linksbuiten van Beve- ren no. 2 in (2-0). Na 10 min. kreeg Renesse een goede kans, rechtsbui ten Dalebout zocht het doel te hoog. Zierikzee werd in het veld veel sterker, doelman de Vrieze greep bij hoge voorzetten van Wil lemse goed in, en de Zierikzee voorhoede miste enige opgelegde kansen. De voorhoede der duinbe woners kon slechts een enkele maal tot doelman Stoutjesdijk doordringen. Rust 2-0. Na de rust een nog groter veldoverwicht van Zierikzee. Na enige minuten werd het 3-0, toen de bal onder de doel man doorschoof en Stoel in het doel tikte (3-0). De Renesse-verde- diging met stopperspil P. Jonker aan het hoofd bleek het sterkste gedeelte der ploeg te zijn en wist enkele malen het niet al te beste spel der Zierikzee.voorhoede te on derbreken, hanteerde bovendien handig buitenspelval en kwam de verdienste toe dat de nederlaag tot kleine cijfers beperkt bleef. Aan de andere zijde waren van Aken c.s. veel te sterk voor de rood-witte voorhoede, die er na de rust wei nig aan te pas kwam. Eindstand 3-0. Brouwershaven III-Zonnemaire II 8-0 De wedstrijd, welke het zater dagmiddagelftal Brouw III tegen Zonnemaire II speelde, heeft voor de toekomst een goed vertrouwen geschonken. Hoewel de gasten met 10 speLers binnen de lijnen ver schenen had Brouw voor rust nogal moeite te scoren. Aan weerszijden werden diverse kansen, onbenut ge laten. In de 15e minuut gaf de goed spelende v. d. Wekken een voorzet welke via een tegenspeler langs doelman de Munnik in het doel be landde (1-0). Schoten van Geelhoed en den Boer belandden tegen de staander. Na rust een beter samen spelend Brouw dat tegen de straffe wind tot goede successen kwam. In dé 10e minuut wist de actieve den Boer de stand te verhogen met een fraai schot (2-0). Eén minuut léter g'§f van Steijn' een scherpe pass, Welke Ringelbérg goed afrondde (3-0). De Zonhèmaire-aanVallen jbfeven ongevaarlijk. Het Brouwse '?1 daarentegen was het aanzien ard. De stand werd opgevoerd tól 8-0 en wel door doelpunten van dén Boer (3 x) en van der Weele (2 xj. Het laatste doelpunt ontstond uit een penalty. Met grote blijdschap en dank baarheid geven wij kennis .van de geboorte van ons dochtertje en zusje IDA L. DE JONGE R. DE JONGE-MOOD COBY Bruinisse, 29 augustus 1959 Molenweg D 10 Voor de vele blijken van be langstelling bij onze 25-jarige echtvereniging op 17 augustus jl. ondervonden, zeggen wij al len hartelijk dank. M. OKKERSE P. OKKERSE-ROUKEMA en kinderen Bruinissse, augustus 1959 Schipperslaan 1 Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor het mede leven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze ge liefde vrouw, moeder, behuwd-, gi'ootmoeder en tante JOHANNA C. II. LINDHOUT geboren De Bruine Haamstede, augustus 1959 J. D. LINDHOUT en familie Bij ons vertrek uit Renesse roepen we vrienden en beken den een hartelijk vaarwel toe en zeggen hierbij alle lidmaat schappen op. Familie DE VROOMEN Katwijk aan Zee, Nachtegaallaan 96 Qc 2 dagelijks aan te meten <S>mallegcmqe Dam 21 telef. 2471 VOETVERZORGING Woensdag: 500 gr. gehakt f 1,88 WEEKRECLAME: 500 gr. procureurlappen f 2,38 500 gr. worst f 1,64 150 gr. gebraden gehakt f 0,58 150 gr. pekelvlees f 0,78 De slagers van BURGH en HAAMSTEDE spaart uw vrouw koopt een „KNITTA X" BREIMACHINE Dan kan zij in enkele uren breien waar zij anders maan den over doeten ook uw kinderen zien er altijd netjes, modern en praktisch gekleed uit. Vraagt geheel vrijblijvend een demonstratie, dan kunt U zich zelf overtuigen. De brei- en -naaimachinezaak: Korte St. Janstraat 4, Zierikzee Telefoon 2923 BROEKEN SPORTPANTALONS PLUSFOURS Fa. Frans Koevoets Ook in dit artikel wordt door ons maatwerk verzorgd Te koop: I.g.s.z. gitaar, prijs f 30,- Regenboogstraat 56, Zierikzee. Een i.g.s.z. kinderwagen met toebehoren. Verrenieuwstr. 42, Zierikzee. Dorsmachine (Standaard) en klaarbinder. J. P. v. d. Velde, Brouwershaven. Personeel gevraagd: Voor direct: flinke werkster voor de schoonmaak. - St. J. Priemis, fruitteler, J. Hoogen- boomlaan 32, Renesse. Voor direct: een schilders knecht. Te bevragen aan het bureau van dit blad. Diversen: Mej. H. L. Klimmerboom, ge dipt. pianolerares, Zierikzee, heeft haar lessen hervat. Voor nieuwe leerlingen nog enkele tijden beschikbaar. Verloren: tussen Bruinisse en Brouwers haven: een paar leren hand schoenen. Inlichtingen s.v.p. aan J. P. v, d. Velde, Brou wershaven. Geruit overhemd, van St. Do- musstraat naar Oude Haven- Scheepstimmerdijk. J. C. v. d. Sande, Enschedesestraat 1 te Ouwerkerk. bij Speciale kaastoeken Gratis proeven Gratis keuren Bij aankoop van 500 gram kaas een mooi boekje met kaasrecep^en cadeau -bis Speciale prijzen gedurende de eerstvolgende veer tien dagen Mogen wij u eens iets fijns laten proeven Mevr. KOHSCHULTE Rijksweg 62, Zierikzee vraagt voor de morgenuren DUIVENSPORT P.V, „De Reisduif" Noordgouwe en omstreken Uitslag van de wedvlucht uit Niederlahnstein. Afstand 302 km. In concours waren 56 duiven. Aan tal duiven van het rayon 183 stuks. De tussen haakjes geplaatste num mers zijn de plaatsen welke in het rayon werden behaald. C. Wesdorp 1, 3, 10 (1, 4, 24); L. J. Fonteine 2 (2); Joh. Flikweert 4, 8, 13 (5, 18, 43); L. J. vi d: Wielen 5, 6 (9, 11); A. J. Flikweert 7, 9, 11 (16, 19, 31); H. de Vries 12 (36). In .het rayon Schóuwen-Duive- land fcézetten de le en 2e duif van de vereniging „De Réisduif" ook de le en 2e plaats van het eiland. Bij de eerste 5 plaatsen in het rayon waren er 4 van deze vereniging, hetgeen een voortreftelijk resultaat genoemd mag worden, aangezien ook de verste afstand werd gevlo gen. P.V. „Zierick" - Zierikzee Wedvlucht uit Koblenz op 15 augustus. Afstand: 293 km. W. den Boer 1, 15, 17; Gebr. Stoutjesdijk 2; Jac. Verwijs 3, 6; P. Flikweert 4; M. v. d. Wielen 5, 7, 11, 14, 16; A. Flikweert 8; C. Seijbel 9, 10, 12, 13. De eerste duif behaalde de 52e prijs in de Z.C.C. In concours 1200 duiven. Wedvlucht uit Niederlahnstein op 22 augustus. Afstand: 297 km,7- Jac. Verwijs 1,-9; A. Flikweert 2,< 6, 11. 12, 14, 19; W. den Boer 3, 7, 13, 16; Gebr. Stoutjesdijk 4, 5, 10; M. v. d. Wielen 8, 17; W. Dalebout 15; C. Seijbel 18. De eerste duif behaalde de 51e prijs in de Z.C.C. van de 1027 jonge dui ven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3