Monument te Zierikzee voor na gedachtenis Joodse omgekomenen ALS PLAATS IS GEDACHT HOEK CAUS1 RA A T-GRA CHTWEG Z1ER1K7.EE. 27-8. Het enige tijd geleden opgerichte comité tot stichting van een monument ter nagedachtenis van de omgekomen Joodse stadgenoten, heeft in de raadszaal van het stadhuis van avond een bespreking gevoerd met het gemeentebestuur. Burgemees ter mr. F. Th. Dyckmeester deelde mede, dat de ter plaatse voor het doel gehouden collecte de mooie som heeft opgebracht van f 746,10, een resultaat waarover tevreden heid bestaat. Als plaats voor het op te richten monument is gedacht de hoek Caustraat-Grachtweg. In verband met suggesties uit hel publiek is ter vergadering uitvoerig gesprok enover de mogelijkheid tot oprichting van een alzijdig oorlogs monument. De meningen hierover waren enigszins verdeeld. Welis waar werd het zinvolle van een oorlogsmonument ingezien, maar 't is kwestieus of de voorbereiding tot de eventuele oprichting behoort tot de competentie van het comité, dat zich thans 't beperktere - zij 't zeer dringend noodzakelijke - doel Staatssecretaris adviseert: Legitimeren vóór bevel O 's-GRAVENHAGE, 27-8. De staats secretaris van Defensie, de heer Calmeyer, heeft ter kennis van land- en luchtmacht gebracht dat het voor meerderen die ift burger gekleed het militaire gezag tot gel ding willen brengen, aanbeveling verdient zich zo mogelijk vooraf te legitimeren. Dit onverminderd het feit, dat volgens een constante jurispruden tie van de militaire rechtscolleges een meerdere, gekleed in burger, bij zijn optreden als zodanig slechts behoeft te volstaan met de mede deling dat hij meerdere is en de mindere zulks zonder meer heeft te accepteren. Dit heeft de staatssecretaris mee gedeeld in zijn antwoord op de vra gen van het Tweede-Kamerlid de heer E. A. Vermeer, over de zaak van de militair die weigerde zijn baret op te zetten toen hem dat door een in burger geklede officier werd gelast en die deswege van klein verlof werd teruggeroepen voor het ondergaan van een disci plinaire straf. In antwoord op de vraag van het Tweede-Kamerlid de heer Borst, of de minister deze krijgstuchtelijke straf wilde opschorten hangende een onderzoek naar de toedracht van het incident, heeft de staats secretaris geantwoord dat hij niet de bevoegdheid daartoe heeft. TUIJS Reeds eerder heeft Eilandman bescheiden aandacht gevraagd voor zijn (herverkavelde) tuin. Hij doet dat nu weer, omdat er zich (weer) zonderlinge verschijnselen hebben voorgedaan. De zomer is droog. Daarover valt niet te twisten en de tuiniers staan dan ook in de rij om klachten te uiten, terwijl ook de profeten queue staan om te bewe ren dat de groente in de komende winter schaars en duur zal zijn. Als ontstegen aan onheilszwangere wolken, mag Eilandman echter ge tuigen dat de durende droogte hem slechts agrarische voordelen heeft opgeleverd. Dit is veel meer toe te schrijven aan een speling van de natuur, dan aan wijsheid, want deze ontbreekt. Het begon al vroeg met de aardbeitjes, die rood en sappig waren. De oogst was redelijk. Kro ten als knolrapen zijn heel gewoon. Kool, anders belaagd door drom men rupsen, staat nu welig te doen in de tuin. De steelvorming bij de rabarber is van een ongekende he vigheid. Dé sensatie echter vormen de patatjes, waaraan tien tot vijf tien bonken meer regel dan uitzon dering zijn. De droogte schijnt slechts nadelig te zijn voor het on kruid, want dat laat zich dit jaar wel uitroeien. Om toch eerlijk te blijven, zij nog gemeld dat de sel derij is verschroeid, maar wie maalt er om selderij als er sjalotten zijn als tennisballen en de prei in de vat is? Snap nu zo iets maar eens. Snap nu maar eens, dat er duizenden bonen zijn te plukken in de woes tijn, want de grond is hard als een droge bedding in de Sahara. En zo schuift voetje voor voetje de zomer verder op het immer zon nige pad. Het wordt (bijna) de sen satie van de eeuw. Wie t.z.t. het voorrecht geniet met de kleinkinderen te kunnen praten over de wonderlijke zomer van 1959 is „bon af". Hij zal warme en kldnirige verhalenopdissenspre ken over de wonderbaarlijkste juli maand. van de historie en het „augidstfiSeffekV'4 r dat 'Weerherstel te zien gaf,' na een 'jlinke knik. Maar wat wil men óók: ,,'t wórdt warmef' schrijven de geleerden. Zij zullen zich altijd wel op deze zomer beroepen. En nu maar zien, hoe de herfst het gaat doen! EILANDMAN. heeft gesteld om iets te doen ter nagedachtenis van de Joodse stad genoten, die naamloos zijn wegge sleurd door het geweld van de toen malige bezetter. Gesteld werd dat de eventuele oprichting van een oorlogsmonument, dan van meetaf doelstelling van het comité zou moeten zijn geweest. Men kan nu half onderweg zijnde, niet ineens van koers veranderen. Bovendien werd opgemerkt, dat de andersoor tige oorlogsslachtoffers reeds hun tekenen hebben, waarrond de her denkende burgerij de gedachten kan bepalen. Tenslotte geloofde men niet dat het thans ingezamelde geld zonder meer voor een oorlogs monument zou mogen worden aan gewend. Het is geschonken uit een tenis van de omgekomen Joodse andere intentie, nl. ter nagedach- stadgenoten. Hoewel het zinvolle van een centraal geplaatst oorlogs monument erkennende, werd der halve besloten zich te beperken tot de oorspronkelijke doelstelling. De uitvoering Wat de uitvoering van het Joodse monument betreft is gedacht aan een eenvoudig gedenkteken, dat dus wordt opgericht langs de route, die de jaarlijkse herdenkingsstoet volgt. Reeds is contakt opgenomen met een stedelijk steenhouwersbedrijf, om een inzicht te krijgen in de mo gelijkheden en de grootte van be dragen. Nader zal men nog in con takt treden met een stedelijke kun. stenaar. Na onderling samenspre ken hoopt het comité, dat uiteinde lijk een waardig en zinvol geheel tot stand komen zal. Het mag als vaststaand worden aangenomen, dat de namen van de omgekomen Joodse stadgenoten op het monu ment zullen worden aangebracht. Bovendien zal men zich in verbin ding stellen met nog in leven zijn de familieleden, die t.z.t. voor de onthullingsplechtigheid zullen uit genodigd worden. De eerste dag van de Dam-Dam-race ZAANDAM'S BURGEMEESTER TE VOET OVER BODEM NOORDZEEKANAAL AMSTERDAM, 28-8. Gisteren de eerste dag verstreken van de Dam-Dam-race, de wedstrijd tussen de centra van Amsterdam en Zaandam. Veel vooraanstaande figuren uit de sectoren van over heid, bedrijf, radio en sport ne men aan de strijd deel. De burgemeester van Zaandam, de heer G. J. D. Franken, maakte de tocht te voet in een duikerpak van de Koninklijke Marine over de 'bodem van het Noordzeekanaal, waarbij hij vergezeld werd door de radio-verslaggever Dick van Rijn. Laatstgenoemde deed later op de dag een serieuze gooi naar het snel heidsrecord, met motoren en speed boat. Hij volbracht de afstand in een (officieuze) tijd van 12 minuten en 13 seconden. Winnaar van de dag werd de jonge Wout Bruynzeel, die Dick van Rijn de loef afstak met een tijd van 10 minuten en 25 seconden. Derde werd Teddy Schol ten in de tijd van 12 minuten 51 seconden. Leden van de roemruchte Am sterdamse artistensociëteit „De Kring" hadden ook voor de race ingeschreven, maar - zoals later bleek - met minder serieuze bedoe lingen. Zij zorgden voor grote hila riteit door tijdens de middagpauze op de Dam uit hoge winkelpanden duizenden pamfletten te laten neer dalen, waarop de Amsterdammers in gekruide taal tegen deelneming aan de Dam-Dam-race werden ge waarschuwd. Het publiek las op de neerdwarrelende papieren o.a. de volgende fraaie leuzen: „Volk van Nederland. Wat moeten wij aan de AGRESSIE AAN DE GRENS Nehroe waarschuwt Peking-China NEW DELHI, 28-8. De Indische minister-president, Nehroe, heeft vrijdagochtend in het parlement meegedeeld dat India bij de rege ring van communistisch China ge protesteerd heeft tegen bezetting door Chinese troepen van stukken Indisch grondgebied ten noordoos ten van Ladach in Kasjmier. De premier zei voorts dat China er rekening mee moet houden dat India een aanval op de staten Bhoetan en Sikkim in de Himalaja, zal beschouwen als een aanval op India. Nehroe zei dat zich aan de In- disch-Tibetaanse grens voortdurend gevallen van agressie voordoen. En kele kilometers binnen Indisch ge bied bij Ladach hebben Chinese mi litairen vorige maand een Indische grenspatróuille van zes man gevan gengenomen. India heeft daartegen geprotesteerd en de Chinezen lieten de zes Indiërs vrij, maar zij zeiden er bij dat het gebied tot China be hoort. Zaan? Wij lusten geen koffie met koekjes. Op onze hoofden geen bo ter- en ontbijtkoek". En zo meer. De kunstenaars maakten de reis in een auto waarop plotseling grote plakkaten zichtbaar werden, waar op zij hun afschuw over de race hadden neergeschreven. Nieuwe vinding op isolatiegebied ST.-ANNAPAROCHIE, 26-8. De firma A. J. Stienstra en Zoon bouwt thans te Minnertsga een proef-aardappelbewaarplaats voor de zaaizaad- en pootgoedcentrale te Leeuwarden. Hierbij wordt een nieuw isoleringsmateriaal gebruikt dat schuimrubber als hoofdbe standdeel heeft. Vroeger gebruikte men voor isolatie van deze ge bouwen het afval van vlas, dat tussen binnen- en buitenmuren werd aangebracht. Ook werden als vorstwerend n^ateriaal wel poreu ze stenen vó'or Üe'tiinnenmuren ge bruikt. Het nieuwe middel, van Duits fabrikaat, dat door een Luxem burgse firma wordt geïmporteerd, wordt in een dikte van 5 cm. op de binnenmuren aangebracht. Daarna komen de buitenmuren er omheen en de bewaarplaats is vorstvrij. NEW DELHI, 28-8. Volgens een bericht uit de Times of India zou den communistisch-Chincse sol daten een aantal Indische grens wachten met geweervuur terugge dreven hebben in het noordooste lijke grensgebied tussen beide sta ten. Het korte vuurgevecht zou geen slachtoffers geëist hebben. De secretaresse Lora Alt uit Stuttgart heeft voor de tweede maal het wereldkampioenschap machine- schrijven veroverd. Bij wedstrijden te Wenen versloeg zij met bijna zes honderd aanslagen per minuut haar 264 medekandidaten uit 23 landen. Schoorsteenveger onder schoorsteen ROTTERDAM, 27-8. Met een omgevallen schoorsteen over hem heen trof het knechtje van een schoorsteenveger vandaag zijn baas in de dak goot aan ,toen zij aan het werk waren in de Zoom straat. Hevig geschrokken rende hij de trap af en zakte beneden van emotie in el kaar. De gewaarschuwde G. G.D. zag aanvankelijk in hem het enige slachtoffer, maar toen het knechtje weer bij kwam, kon hij de mannen -naar boven verwijzen. De schoorsteenveger kon uit zijn benarde toestand bevrijd worden. Met niet ernstige verwondingen is hij naar het ziekenhuis Bergweg ge bracht. LAND- EN TUINBOUW Noord-Brabantse fokschapcndag 's-HERTOGENBOSCH, 27-8. Op de negen en twintigste fokschapen- dag, die gisteren op de Bossche veemarkt is gehouden, zijn onge veer 280 dieren aangevoerd. De kwaliteit was vrij goed en de be langstelling levendig. Kampioen ram werd een exem plaar van W. Maas te Kerkwijk, reserve kampioen een schaap van A. van Boxtel te Dongen-Vaart, kampioene ooi, een schaap van H. de Lorm te Andel en reserve kam pioene een schaap van W. Maas te Kerkwijk. DEN HELDER, 27-8. Vanavond zeven uur heeft bij de brug over het Noordhollands Kanaal te de Kooy (gem. Den Helder) een ver keersongeluk aan de 23-jarige monteur H. L. uit Anna Pauiowna het leven gekost. Komende van Den Helder heeft L., na de brug te zijn gepasseerd, de onoverzich-' telijke bocht te wijd genomen,11 waardoor hij op' de1 linkerhelft kwam te rijden en een hem tege- moet rijdende auto,'bestuurd dooi de 37-jarige vertegenwoordiger M.1 D. G. uit Breezand, niet meer kon ontwijken. L. werd tegen de voor ruit van de auto geslingerd en moet op slag zijn gedood. Do auto bestuurder werd niet gewond. Succesvolle deelname „Schouwse Ruiters" aan concours te Zevenbergen ïorstc prijs bjj de achttallen klasse L en M Woensdag 26 augustus trokken de Schouwse Ruiters te D'reischor naar het grote concour» hippique te Zevenbergen, waarvoor 32 ver enigingen hadden ingeschreven, nl. 22 achttallen en 10 viertallen Bij de achttallen klasse L en M. be haalden de Schouwse Ruiters de eerste prijs, waarlijk een groot suc ces. De andere Zeeuwse verenigin gen behaalden de volgende prijzen: Eendrachtruiters te Oud Vossemeer 6e prijs, Oranje Ruiters, Willem stad 7e prijs. Er waren 70 springruiters klasse B. Bij het voorspringen kwamen er 22 ruiters foutloos rond. Hierbij waren vier Schouwse Ruiters, nl. J. van Oeveren met Jupiter, A. van Liere met Ibrahim, N. van der Werf met Hannie en J. Stols met Arenko. 's Middags moesten dus 22 ruiters de strijd aanbinden voor de hoogste prijzen. J. van Oeveren nam groot risico door zeer snel rond te gaan. Velen vóór hem had den dit ook reeds geprobeerd, doch hadden bijna allen reeds 1 of 2 hindernissen omver geworpen. Aan de leiding stond J. Kruisbeek uit Willemstad met 0 fouten en 71.3 seconde. Van Oeveren ging echter weer foutloos rond en in de snelste tijd van allen, nl. 68 seconden. Hiermede legde hij beslag op de eerste prijs. Zowaar een prachtig resultaat. De andere drie ruiters wierpen allen 1 hindernis af, maar kwamen nog wel in de prijzen: A. van Liere 9e, J. Stols lie en N. van der Werf 15e. De individuele dres suur werd ook een groot succes. Er Prinses Beatrix bezoekt Groningen GRONINGEN, 28-8. Het twee daags bezoek, dat H K.H. Prinses Beatrix vandaag (vrijdag 28 augus tus) en morgen (zaterdag 29 augus tus) aan Groningen en voorname lijk Friesland brengt, ving vanmor gen te tien uur aan met een be zoek aan de gemeente Haren, waar prinses Beatrix aan de Dilgtweg op de plaats, waar het nieuwe sa natorium „Beatrixoord" zal worden gebouwd, een oorkonde inmetselde, die dit plechtig gebeuren door de eeuwen heen zal vastleggen. H.K.H. Prinses Beatrix arriveer- e vanmorgen tegen tien uur, tus- een twee regenbuien in, per auto aan de grens der gemeente, waar de burgemeester van Haren, mr. W. van Ketwich Verschuur, haar verwelkomde. Aanslag in Little Rock LITTLE ROCK, 28-8. De onder wijsraad van de Amerikaanse stad Little Rock heeft, donderdagavond in allerijl een vergadering afge broken, omdat er twee traangas- bommen in de hall van zijn ge bouw werden geworpen. Er is nie mand gewond. Een negerbediende zei dat hij drie blanke vrouwen van de voor deur naar een gereedstaande auto heeft zien hollen, kort voordat hij in de gaten had dat er traangas- bommen waren geworpen. De politie heeft drie vrouwen sandalen bij de voordeur gevon den. De ongeveer dertig deelnemers aan de vergarering van de raad hebben het gebouw door een ach teruitgang verlaten. ONDERZOEK NAAR SPROOKJES 180 folkloristen uit de Scandina vische landen, Duitsland, Oosten rijk, Hongarije en Engeland, zijn donderdag een gedachtenwisseling begonnen over het schrijven van sprookjes en volksvertellingen en de internationale samenwerking bij het onderzoek naar de her komst van sprookjes. Dit congres dat te Kopenhagen wordt gehou den, duurt drie dagen. Opdracht aan letterkundige verleend DEN HAAG, 28-8. De staatsse cretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen mr. Y. Scholten heeft aan dr. J. J. Mak te Leiden opdracht verleend tot het voor de druk gereed maken van een uitga met inleiding, aantekeningen en woordenlijst van het onlangs door prof. G. Kuiper te Parijs ontdekte exemplaar van „Een seer schoon spel van zinnen ghemaeckt by myn heer Johan Wtenhove anno 32 ende ghespeelt anno 1543, gedrukt anno 1570". waren 4 ringen met ieder 26 deel nemers. J. de Wilde met Sultan legde beslag op de eerste prijs. J. Stols met Arenko 2e prijs, J. van Oeveren met Jupiter 3e prijs. N. van der Werf met Hannie 7e prijs, P. Klompe met Anbertus 7e prijs. Thans gaan de Schouwse Ruiters zich klaar maken voor de landelij ke kampioenschappen in Utrecht op 8 en 9 september a s. Wij wensen hen veel succes. VANDAAG NOG DAM-DAM-RACE Per fiets, in badpak en achteruitlopend AMSTERDAM, 28-9. Als eerste startte vanochtend tien uur van de Dam de heer Feike de Boer, voor zitter van de Vereniging van Be drijven in Amsterdam-noord, met als koppelgenoot de secretaris penningmeester der vereniging, beiden op een rode N.D.S.M.- werk- fiets. Zij waren gekleed in sport tenue met een wit rennerspetje op het hoofd. De 67-jarige Feike de Boer is de populaire oud-waarne mend burgemeester van de hoofd stad en oud directeur van de N.D. S.M. Het duo maakt de overtocht te water op dezelfde aquavion, die gisteren Teddy Scholten een snelle overtocht heeft doen maken. ZAANDAM, 28-8. Twee deelne mers die in de toerklasse hoge ogen gooien naar de prijzen, zijn van ochtend om tien uur kort na elkaar in Zaandam in de toerklasse g; start. In de eerste plaats waren daar de schone badnimfen, die on danks het winderige doch zonnige weer in bikini en andere vormen van badpak van de haven naar de Dam liepen, daarbij uiteraard veel bekijks hadden, hun startkaart lie ten afstempelen en vervolgens te rugwandelden naar een miniatuur natuurbad, dat als drijvend vlot naar Amsterdam werd getrokken AMSTERDAM, 28-8. Zonder twij fel de meest excentrieke deelnemer is de heer P. Zeegers (Haarlem). Deze startte vanmorgen om tien minuten voor half elf van de Dam in de toerklasse achteruit lopend. Hij hoopt dit tot Zaandam te kun nen volhouden. Verwachting tot zaterdagavond: Wisselend bewolkt Wisselend bewolkt met opklarin gen en enkele verspreid voorko mende buien; vrij koel; matige, af en toe vrij krachtige wind tussen noordwest en noordoost. 29 aug. Zon op. 5.45, onder 19.36. Maan op 0.54, onder 16.39. 30 aug. Zon óp 5.46, onder 19.34. Maan op 1.49, onder 17.20. 31 aug. Zon op 5.48, onder 19.32. Maan op 2.50, onder 17.56. Nieuwe maan: 3 sept. te 2.55. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 29 aug. 30 'aug. 31 aug. 11.16 v.m. 12.33 v.m. 1.00 n.m. BROUWERSHAVEN: 29 aug. 30 aug. 31 aug. 11.06 v.m. 12.22 v.m. 0.44 v.m. 23.53 n.m. 13.26 n.m. 23.40 n.m. 13.13 n.m. ROTTERDAM. Vannacht is de 25-jarige matroos Götie Sigvard Svensson .opvarende van het Zweedse m.s. „Rigel", op een ter rein aan de Waalhaven te Rotter dam van de kade gevallen. Hij viel het water tussen de kade en het Nederlandse schip „Marianne". De Zweed verdween onder water en verdronk. Zijn stoffelijk overschot werd nadien opgehaald. De 46-jarige kardinaal Julius Doepfner, bisschop van Berlijn, 'heeft een dag'öf tien geleden - in cognito - de 4810 meter hoge Mont Blanc beklommen, aldus meldt „La Stampa". De kardinaal en drie ge zellen, Duitse priesters, werden door twee Italiaanse gidsen langs de gebruikelijke route geleid. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Overblijfgelegenheid voor buitenleerlingen in „De Lichtboei" Ook het komend seizoen zal er voor leerlingen uit de dorpen weer gelegenheid zijn tijdens de lunch pauze de meegebrachte boterham te komen nuttigen in het Jeugd clubhuis „De Lichtboei". Vorig jaar maakten ongeveer 250 leerlingen hiervan gebruik. Hier mee is wel zo langzamerhand een plafond bereikt. Nog steeds wordt al het moge lijke gedaan door de clubhuislei ding het verblijf voor de jongelui zo aangenaam mogelijk te maken. Een splinternieuwe geluidsfilmpro jector staat gereed voor de weke lijkse filmdag, er is een studie lokaal voor het maken van huis werk, gelegenheid voor sport, als: tafeltennis en biljart, cantine en radio, terwijl de ouders hun kin deren ook tussen de middag tele fonisch kunnen bereiken voor het afgeven van boodschappen. De contributie is nog steeds f 0,40 voor de gehele week. Het is niet verplicht gebruik te maken van de cantine; de jongelui mogen ook drinken meebrengen van thuis. Aanmeldingsformulieren kunnen worden aangevraagd bij het club huis. Na inlevering ligt bij het eerste bezoek een lidmaatschaps kaart gereed, waarop de wekelijk se contributie wordt afgetekend. Aanmeldingen worden behandeld volgens volgorde van binnenkomst. BURGH Men leze het kopje: „Asfalt op Dreef" in het nummer van donder dag j.l. boven het verslag van de gemeenteraadsvergadering. Abusie velijk is genoemd hoofdje terecht gekomen boven de Kanaalrace, maar daarbij werkte men uiteraard niet met. asfalt. RENESSE Concert „Luctor et Emergo" Programma van het laatste con cert in dit seizoen op zaterdag 29 augustus 1959 door het fanfare corps „Luctor et Emergo" op het dorpsplein te Renesse. Aanvang 8 uur. 1. Imperial Echoes, mars, A. Sa- froni, arr. J. Ord Hume; 2. Lust- spiel Ouverture, Kclcr Bela, arr. S. Tiemersma; 3. Versmade Liefde, wals, Paul Lincke, arr. S. P. van Leeuwen; 4. Millöcker Herinnerin gen; arr. P. J. Molenaar; 5. Leve dé Vrijheid, mars, P. B. Bisselink. Pa^zc. ,6. De goede oude. tijd. A. Kappcrt; 7. Die post im Walde, Schneffer-Mcijns; 8. Beatrice, mar- chc-cortège, A. Delbecq; 9. Hein- zclmannchens Wachtparade, K. No- vak-A. J. Maas; 10. American Pa trol, Meacham-Delhaye; 11. Jubel Klange, mars, E. Uebcl-P. J. Mo lenaar. Doodtij: 28 aug. Ingezonden mededeling HET WEEROVERZICHT DE BILT, 28-8. Door de aanwe zigheid van een depressie boven noordwest-Rusland en een hoge- drukgebied op de oceaan ten wes ten van Schotland blijft ons land in een gebied van onbestendig weer, waarbij overwegend koele lucht uit het hoge noordea wordt aangevoerd. De storing, die gisteren bij Schotland was gelegen en van morgen boven zuid-Denemarken was aangekomen, trekt verder in de richting van noord-Duitsland. Achter de storing stijgt de lucht druk weer, zodat het hogedrukge- bied op de oceaan de komende 24 uur langzaam naderbij komt. In verband daarmede worden voor morgen af en toe opklaringen ver wacht maar hier en daar zal ook nog een regenbui vallen. Tussen IJsland en Groenland is intussen een nieuwe depressie aangekomen, die in oostelijke richting koerst maar morgen het weer in onze streken nog niet zal beïnvloeden. Inspecteur Zeeland gymnasiaal onderwijs Bij beschikking van de staatsse cretaris van O., K. en W. van 26 augustus, afdeling V.H.M.O., is met ingang van 1 september a.s. belast met het toezicht op het gymnasiaal en het middelbaar oderwijs in Zee land, met als standplaats Bergen op Zoom, dr. B. J. Duncker. DREISCHOR Concert „Crescendo" Ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Wilhelmina maan dag a.s., zal de Harmonievereni ging „Crescendo" 's avonds een rondgang door het dorp maken, waarna een populair concert in de muziektent zal volgen. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nijverdal (toez): J. J. van der Krift, Ermelo. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Treebeek: I. van Til, Middelstum. Ger. Gemeenten Beroepen te Haledon Avenue, Paterson (New Yersey, U.S.A.): M. Heerschap, Borssele. R.K. Kerk - Zicrikzcc Tot kapelaan in de parochie Zie rikzee der R.K. Kerk is aangesteld de eerwaarde heer B. M. Fischer, neomist uit Breda. Scheep vaart bericht cu Esso Nederland (t.), pass. 27 Malta naar Port Said. r Krvptos (t28 van Thameshaven naar Saltend. Langkoeas, 27 te Baltimore. Samarinda, 27 van New York naar Colon. In Engeland worden proeven genomen met een nieuw brand- bestrijdingsmiddel, dat. met behulp van een turbincstraalmotor een mengsel van zuurstof verspreidt, waardoor het vuur wordt verstikt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2