Laatste in serie Zomeravondfeesten lokte vele duizenden naar Zierikzee Veehouder doodgereden na ruzie om vrouw ZWARE HAGELBUI TROF WESTHOEK VAN SCHOUWEN DE MAN UIT CHICAGO Een daverend slot Fraai vuurwerk en taptoe voor historisch décor ZIERIKZEE, 22-8. Een grandioos en uitermate druk bezocht festyn - men schat het aantal bezoekers op '1000 - vormde vandaag het einde van de serie Zomeravond feesten, die de Stichting „Zierik zee Ontvangt Vreemdelingen" in het afgelopen seizoen heeft georga niseerd, met de bedoeling ,te Zie rikzee „wat leven in de brouwerij" te brengen, naar een letterlijke uitspraak van de voorzitter, de heer M. C. Doeleman, die terecht op deze avond in het zonnetje is gezet voor de wijze waarop hij de organisatie van de feesten stimu leerde en leidde. Slot van de prachtige avond was een schitte rend vuurwerk, ontstoken tegen het historisch poortendécor, dat baadde in een zee van rijk gescha keerd licht. De duizenden waren daarna getuige van een taptoe - op dezelfde plaats - door de Kon. Harmonie „Kunst en Eer", onder leiding van de heer E. A. de Looff. Een waardiger besluit van het feest zou niet mogelijk zijn ge weest. Na de middagmarkt trad in de vroege avond „Kunst en Eer" reeds aan voor een mars door de stad, gevolgd door een concert in de Havenplein-kiosk. Het publiek stroomde toen reeds en masse toe en het werd de organisatoren dui delijk: „dit wordt een goede avond". Het concert was van een hetero gene samenstelling. Het gedruis van de mensen was nu en dan nog al hinderlijk, maar met „iets pit tigs" wisten de muzikanten er won derwel boven uit te komen. Na het concert betrad de voorzitter van de Stichting Z.O.V., d© heer M. C. Doeleman het podium, die nog eens herinnerde aan de moeilijke start van de zomeravondfeesten. Gestart werd met een „kapitaal" van f 6,48, maar alles is goed gekomen en de organisatoren zijn over de resulta ten uiterst tevreden. Spr. dankte in de eerste plaats het college van b. en w. voor de gulle medewerking en verzocht een applaus te willen „Stad en Lande" Vervolg van pagina 1 Het kerkarchief Het archief zal worden opge stuurd naar Den Haag, waar het zal worden ingebonden. De dbop- en lidmatenboeken gaan terug tot 1810. De vloer van de kerk is met oude tegels belegd. Het was een hele toer de ontbrekende tegels aan te vullen, maar het is gelukt. Een plan in de toren een gebrandschil derd raam aan te brengen, moest men laten varen. Ook het voorne men een ander (koor)orgel in te bouwen kwam te vervallen, als zijnde te duur. Zodoende komt op het balkon het oude orgel terug, terwijl de toren werd dichtgemet seld. Ds. Buinink wees er op dat Noordgouwe een eenvoudige, maar goed bruikbare dorpskerk bezit, zulks in tegenstelling met Brou wershaven, welke kerk - hoe prachtig ook - voor het gebruik dikwijls moeilijkheden geeft, vooral in de winter. In de kerk te Noord- gouwe is een grote Avondmaalstafel geplaatst, waaraan de gemeente ge zamenlijk kan aanzitten. Het totale aantal zitplaatsen bedraagt 220. Op zondagen is de kerk steeds behoor lijk gevuld. De voorzitter van „Stad en Lan de", die ook de spreker inleidde, dankte ds. Buinink voor de wijze waarop hij vorm gaf aan het ver leden der kerkelijke historie. Te voren vond een verwelkoming plaats door burgemeester N. A. van Wijk, die - namens het gemeente bestuur - uitdrukking gaf aan de gevoelens van dankbaarheid, dat „Stad en Lande" besloot te Noord- gouwe te vergaderen. Noordgouwe is trots op de restauratie van de kerk, zo vervolgde burgemeester van Wijk, die er ook zijnerzijds op wees dat het herstel voor een groot deel het werk is geweest van wij len dr. van Eldik. De Conyershuisjes De burgemeester kwam hierna te spreken over de Conyershuisjes, of populair gezegd „De Koeierie". De Conyershuisjes ontstonden door een legaat van 1650, waarbij f 15000 vrij kwam voor de bouw van vijf weduwehuisjes. Het gezag over deze huizen kwam eerst aan Huize „De Pottere", maar later aan de gemeente, hetgeen zo gebleven is tot op de huidige dag. Dr. Westen dorp Boerma vulde nog aan, dat de huisjes in eerste instantie be stemd waren voor de weduwen van officieren en artsen. Het legaat was afkomstig van een Engelsman. In een welkomstwoord had de voorzitter eerder de burgemeesters van Noordgouwe en Zonnemaire begroet, alsmede de architect van de kerkrestauratie de heer van Beveren te Middelburg. Het onderwerp: „Prof. dr. P. Zeeman" werd ingeleid door dr. C. M. Hoogenboom. Op diens causerie komen wij nog nader terug. Op h'ct programma van do dag stonden uiteraard de bezichtiging van de kerk en de Conyershuisjes, alsme de het geboortehuis van prof. Zee man, het huidige gemeentehuis te Zonnemaire. uitbrengen op het gemeentebestuur. In zijn dankwoord werden verder betrokken het damescomité, dat de „Eén-gulden-actie" leidde, de Cen trale Dienst, met name de direc teur, de heer A. J. Argelo, de Kon. Zeelandia N.V., de firma Van Dijk Co., de firma Vlinkervleugel, het Leger des Heils, de firma La- kenman Ochtman en de R.TM. Al deze firma's droegen op eigen wijze bij tot het welslagen der feesten. Een laatste dankwoord gold de Kon. Harmonie „Kunst en Eer" en de verschillende commis sies, die bergen werk verzetten, vooral de propagandacommissie onder de voortvarende leiding van de heer L. Broekema. Feesten „open houden" De burgemeester van Zierikzee, mr. F. Th Dijckmeester, wilde van „sluiting" der feesten feitelijk niet weten. Hij gevoelde meer voor een „open houden", want spr. bleek enthousiast over het succes dat de Stichting Z.O.V. behaalde. Spr. wees op de grote risiko's die aan de organisatie waren verbonden, maar alles kwam goed. Goed amu sement werd geboden en de orga nisatoren gingen niet roekeloos te werk, maar bekeken tevoren de zaak serieus. Vele duizenden wer den naar Zierikzee gelokt en dat heeft voor de stad uiteraard zijn betekenis. Spr. roerde hierna de plannen aan voor een openluchtspel. Hij zou zeer gaarne zien, dat Zierikzee op de duur komt tot iets eigens, een manifestatie dus met een ty pisch Zierikzeeskarakter. Mogelijk wordt dit over enkele jaren reeds werkelijkheid, maar spr. koesterde de hoop dat reeds volgend jaar iets zal kunnen gebeuren in deze rich ting. „Het ijzer is nu heet om het te smeden", aldus de burgemeester, die van harte hoopte dat de Z.O.V. „het élan er in zal houden". De burgemeester riep hierna de heer M. C. Doeleman naar voren en bracht hem hulde voor de wijze waarop hij leiding gaf aan de or ganisatie der feesten. Voor de toe komst wenste hij hem alle succes toe met andere plannen. Tenslotte verzocht de burgemeester op de heer Doeleman een driewerf „hoe ra" uit te brengen, waaraan het publiek spontaan gevolg gaf. Pittig ontspanningsprogramma Het woord was hierna aan Willy Vervoort, zanger en conferencier, die een serie pittige grollen mee naar Zierikzee had gebracht. Zijn liedje „Moeder het is zo'n slome" ging er bij het publiek in als koek. Tony Bakkenes bracht fraai gepo lijst accordeonspel en liet zich ver leiden tot een serie populaire num mers, die door het publiek werden meegezongen. Over het vuurwerk moeten we kort zijn. Het was een veelkleurige en uiterst stijlvolle schittering van licht en vuur. Vooral de „Bengaal se effekten" in en voor de poorten waren onvergetelijk. Met sissend geluid gingen pijlen en vliegende schotels omhoog, om met doffe explosies te eindigen. Het slotnum mer „Zierikzee, touristenstad" was monumentaal van opbouw en rijk van montage. Niet zonder ontroering beluister den wij de taptoe van „Kunst en Eer". Het „Wilt heden nu treden' appeleerde - tegen deze unieke achtergrond - aan de diepste vader landse gevoelens. De donkere dreun van ds drumband mengde zich in het klankenpalet. Het Wilhelmus tot slot werd in een roerende stilte aangehoord. Een onvergetelijk be sluit van een geslaagde avond, te vens het einde van een serie ge slaagde seizoenfeesten. Koude douche ROTTERDAM, 23-8. De poli tie kreeg gisteravond een te lefoontje dat drie knaapjes bezig waren in te breken bij een fabriek aan de Waaldijk te Rotterdam. Toen de poli tie op onderzoek uitging trof zij in het bewuste pand drie knaapjes, 8, 9 en 11 jaar oud aan, die stonden te douchen. Ze vonden het zo warm en waren via het dak binnen gekomen om verkoeling te zoeken. m Het „ministerie van buitenland se zaken" van de Wereldraad van Kerken heeft zaterdag een beroep gedaan op de V.S., Engeland en de Sowjet-Unie om de kernproeven niet te hervatten en daardoor de conferentie te Genève over het sta ken van de proeven meer tijd te geven om tot overeenstemming te komen. BUSSUMMER GEARRESTEERD PETTEN, 23-8. De 32-jarige dijk werker P. A. uit Bussum, die in de nacht van woensdag op donderdag de vrachtauto bestuurde waarmee op de Duinweg te Petten de 39-ja- rige ongehuwde veehouder J. Bak ker uit Schagerbrug werd doodge reden, is gearresteerd. Het onderzoek van de politie wees uit, dat hij met zijn 19-jarige neef, de dragline-machinist J. A., en de 35-jarige chauffeur F. C. de W., beiden eveneens uit Bussum af komstig, de hele avond in een café t"e Petten had doorgebracht in ge zelschap van het slachtoffer en een jonge vrouw uit Sint Maartenszee. Tegen sluitingstijd had men wat onenigheid gekregen over de vraag wie de vrouw naar huis zou bren gen. De veehouder wilde dat doen, doch tenslotte brachten de drie Bussummers haar in de vrachtauto naar huis, waarna de veehouder op zijn fiets vertrok. Terugkomende van Sint Maar tenszee kwamen de Bussummers hem tegen. Naar hun zeggen slin gerde hij met zijn fiets over de weg, zodat de vrachtauto moest uitwij ken. Van een aanrijding hadden zij - naar zij verklaarden - niets ge merkt. Een half uur later werd het zwaar verminkte lichaam van Bak ker door een passerende automobi list uit Alkmaar gevonden. Deze waarschuwde de politie. Op de spoedig opgespoorde vrachtauto ontdekte men bloedsporen en spo- Dodelijk ongeluk bij motorraces Alkmaar, 23-8. Tijdens de zon dagmiddag gehouden intenationale motorraces op het gemeentelijk sportpark te Alkmaar zijn twee renners ten val gekomen, van wie er een, de Amsterdamse renner Henk Verhoef, om het leven kwam. In zijn val sleurde hij de renner G. Muts uit Hilversum mee Beiden werden naar het centraal zieken huis vervoerd, waar Verhoef, die een dubbele beenbreuk, een rib- fractuur en een hersenschudding had opgelopen, kort daarna over leed. Muts liep een gescheurde kuit op. ren van lak, die overeenkwamen met het lak van de fiets van Bak ker. De drie Bussummers werden nog dezelfde nacht van hun bed ge licht, doch ontkenden eenparig, dat de man door de vrachtauto was aangereden. Direct de volgende morgen stelde de substituut-officier van justitie, mr. dr. J. Vellinga uit Aikmaar, ter plaatse een onderzoek in, waar bij de autobestuurder A. P., die in middels aan een bloedproef was onderworpen, door hem werd ver hoord en waarbij het ongeval werd gereconstrueerd. Mr. Vellinga ge lastte sectie op het stoffelijk over schot, die nog dezelfde dag ge schiedde. Het slachtoffer werd za terdag begraven. P. A. werd daarna in verzekerde bewaring gesteld en zal vandaag voor de officier van justitie worden geleid. Twee jongens verdronken NIJMEGEN, 23-8. Hedenmiddag is de 20-jarige H. W. M. Arts, die met honderden anderen op de zg. „Zandplaat" nabij de steenfabriek „De Vlietberg" in de Waal zwom, bij het zwemmen verdronken. Aan de overzijde van de Waal in het bad „Sprokelenburg" is de 9- jarige H. Vonk, die zich te ver in de Waal had gewaagd, door de stroom meegezogen en verdronken. Zijn jongere zusje, dat hem in het water gevolgd was, liep eveneens gevaar, doch kon op het laatste ogenblik nog worden gered. Oudste inwoonster van Friesland werd 105 jaar OUDESCHOOT, 20-8. Zaterdag 22 augustus vierde mej. Eva van der Meer te Oudeschoot bij Hee renveen, haar 105e verjaardag. De oude dame, die reeds jareh in de Julia Woutersstichting te Oudeschoot woont, moet nu veel het bed houden. Ook haar geheu gen wordt minder. Zelden verlaat zij haar kamer op de eerste ver dieping van dit huis voor bejaarde dames. Jlotorschip „Gerrie" 900 ton bij Burghsluis aan de grond Lekgeslagen schip thans gemeerd aan los wal Het motorschip „Gerrie" uit Am sterdam, 900 ton, kwam vrijdag avond voor de haveningang te Burghsluis in moeilijkheden. Het schip geraakte nl. aan de grond juist toen het met de neus voor de haven lag. Het schip was geladen met basaltblokken, bestemd voor de dijkverzwaring te Burghsluis en voor Hansweert. De „Gerrie" kwam uit Duitsland. ""Schipper-eigenaar L. Klunder zette de motor op volle kracht ach teruit, waardoor de neus van het schip vrij kwam te liggen en alleen het middenschip aan de grond kwam. Door het vele achteruitslaan kwam het achterschip vrij in het water te liggen, waardoor gevaar voor breken ontstond. De hulp werd ingeroepen van het in de ha ven liggende motorscheepje ..Leen- tje Johanna" uit Hellevoetsluis. Het water was inmiddels zo af gegaan dat ook dit scheepje niet meer vlot kon komen. Dit gelukte zelfs niet met behulp van twee vrachtauto's van Gebrs. Landegent, zodat de „Gerrie" niet geholpen kon worden. Toen het laag water was, hoorde men enige knallen van klinknagels in de midscheeps, die het begaven. De schipper bracht een noodstempeling aan, waardoor verder onheil kon worden voorko men. Des nachts om drie uur kon de „Gerrie" op eigen kracht de ha ven binnenvaren, waar het een ligplaats kreeg aan de nieuwe los- wal. Bij daglicht bleek echter dat het schip water maakte. Pompen wer den aangebracht door de firma van Dongen en de Voogd. Met behulp Koningin op vaartocht UTRECHT, 22-8. H.M. de Konin gin heeft vanmorgen in gezelschap van haar dame du palais, Jonk- vrouwe Röell en haar particulier secretaris, mr. Verhoeven, een be zoek gebracht aan het Rode Kruis- schip „J. Henry Dunant", dat deze week met zeventig invaliden, voor namelijk uit de provincie Utrecht, een tocht door de Nederlandse bin nenwateren heeft gemaakt. Het schip meerde gisteravond voor de sluis bij Vreeswijk, waar de nacht werd doorgebracht. Omstreeks tien uur vanochtend begaf H.M. de Ko ningin zich te Wijk bij Duurstede aan boord van de „J. Henry Du nant" en voer mee tot Utrecht, waar de ontscheping van de inva liden omstreeks twee uur vanmid dag begon. Auto schiet over Kromme IJssel UTRECHT, 23-8. Gisteravond omstreeks half elf is een personen auto, bestuurd door de 37-jarige J. van der H. uit Utrecht, nabij de brug te Vreeswijk van rijksweg 26 (Utrecht-'s Hertogenbosch) geraakt en met grote vaart naar beneden gereden. De auto kwam daarna ;erst terecht op een betonnen rand die de Kromme IJssel markeert, sloeg over de kop en kwam ten slotte aan de overkant van de vijf meter brede Kromme IJssel op de oever terecht. Uit de geheel vernielde auto heeft men later de bestuurder en zijn zeventienjarige passagier D. Z. uit Jutphaas gehaald. Beiden zijn in zorgwekkende toestand naar het Antoniusziekenhuis te Utrecht ge bracht. Volgens de politie wordt voor beider leven gevreesd. van drie pompen wordt het schip, dal voorzien is van waterdichte schotten, drijvende gehouden. De gehele lading wordt te Burghsluis gelost. Het voor Hansweert be stemde gedeelte wordt met bakken en sleepboten afgevoerd. De totale schade aan het 67 me ter lange schip, incl. de overslag- kosten, is door verzekeringsex perts geschat op f 22.000. HET WEEKOVERZICHT Gedurende het weekeinde is de luchtdruk in ons land regelmatig gestegen. Dit hield verband met de uitbreiding van een hogedrukge- bied, dat van de Azoren afkom stig was, over West-Europa. De kern van het hogedrukgebied lag vanmorgen voor de ingang van het Engelse Kanaal. Via midden- Europa kwam het hogedrukgebied in verbinding met een maximum boven zuid-Rusland. Langs de flank van dit hogedrukgebied tref fen we op de oceaan een krachtige zuidwestelijke luchtstroming aan, waarin storingen van het zeegebied ten westen van de Azoren naar het zeegebied tussen IJsland en Noor wegen trekken. Deze storingen bc- invloeden het weer in ons land niet. Met de zuidwestelijke stro ming wordt vochtige lucht van subtropische oorsprong naar onze streken gevoerd. Boven zee en 's nachts ook boven ons land, komt hierin mist voor. Overdag is het echter tamelijk zonnig en druk kend warm weer. In deze situatie zal in de komende dagen niet veel verandering komen. De neerslag kansen zijn gering en de tempera turen zullen waarschijnlijk nog iets hoger worden. Scheepvaartberichten Musilloyd, 22-8 te Manilla. Verwachting tot dinsdagavond: DROOG Droog weer met in de nacht en ochtend op vele plaatsen mist of laaghangende bewolking; overdag zonnige perioden; zwakke tot ma tige wind uit westelijke richtingen; ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 25 aug. Zon op 5.38, onder 19.45. Maan op 22.48, onder 13.11. Laatste kwartier: 26 aug. te 9.03. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 25 aug. 7.19 v.m. 19.27 n.m. BROUWERSHAVEN: 25 aug. 6.58 v.m. 19.16 n.m. Doodtij: 28 aug. Gelukkige poezen Twee Siamese katten en een gewone grijze kat zijn dezer dagen in San Francisco bij testamentaire beschikking eigenaar geworden van een aandelenkapitaal van ruim een ton. Een 82-jarige we duwe, Bertha Hart uit Old Oakland, heeft de dieren („ik was kinderloos en deze dieren vormden mijn gezin") het kapitaal nagelaten. Grote schade aan fruitbomen te Burgh Het mooie weer werd vrijdag middag plotseling afgebroken door een ogcnschünlijk licht buitje, dat evenwel ontaardde in een zware hagelbui die tien minuten aanhield. De bui, die vanuit het zuiden kwam en een breedte had van cir ca 800 meter ,nam zijn koers naar het noorden met het dieptepunt juist over de gemeente Burgh. Ze trok verder langs de duinrand naar het vliegveld waar de activiteit snel minderde. Er viel een massa hagel, waarbij zeer veel stenen, die zo groot waren als duiveneieren. De hagel bracht zware schade toe aan de fruitbedrijven, waarbij die rond de gemeente Burgh gelegen, er het ergst aan toe waren. Bij de eerste controles werden in die be drijven praktisch geen goede appels en peren meer gevonden. Ook en kele bedrijven in de richting Wes- tenschouwen werden getroffen, doch niet in die mate als die te Burgh gelegen. Ook de bedrijven langs de duinrand kregen hun deel. Globaal geschat werden een 400.000 kg. fruit zwaar beschadigd. Van dit fruit kan misschien nog een keu kenkwaliteit worden gehaald, maar de gedachte der kwekers is dat het fruit aan de boom rotten zal. Voor verschillende fruitkwekers bete kent deze hagel het verloren zien gaan van een jaar noeste arbeid en de resultaten van dure bespuitin gen. In 10 minuten werd aan al dit mooie Schouwse fruit een einde ge maakt, Diverse kwekers zijn verze kerd, doch het blijft voor de mees ten een ramp. In de landbouw wer den enige percelen bieten zwaar getroffen, doordat de hagel het blad vernielde, evenals nog wat late perceeltjes princesseboontjes. Een zweefvliegtuig dat juist toen de bui losbarstte werd los gehaakt, kreeg door de wind zoveel snelheid dat het het vliegveld voorbij ging en juist achter de Prov. weg op het weiland van Gebr. Boot een per fecte landing maakte. Haamstede en Burgh boden wel een zeer verschillende aanblik, Burgh ligt vol met bladeren en stukken hout v. d. perebomen en biedt een troosteloze aanblik, ter wijl er op Haamstede, dat maar een km. verder ligt geen hageltje is gevallen. In de gemeente Burgh moesten enkele ramen en dak raampjes het ontgelden. FEUILLETON door LUCIEN LELONG „Tja, u komt het toch wel te we ten, en dan is het maar beter, dat u het nu weet al zou ik warempel niet kunnen bedenken, wat u er tegen zoudt kunnen doen", zei Cla- renbough. Hij volgde haar naar be neden en zakte wezenloos in een leunstoel, terwijl Corrie in de keu ken koffie-extract in een kop goot en vliegensvlug wat melk op de kookplaat zette. Even later kwam ze met een dampende kop sterke koffie binnen. „Wanneer u die op hebt, kunt u er nog een krijgen", zei ze, „daar zult u van opknap pen". Zelf zette ze ook haar beven de lippen aan een kopje met geu rige koffie, ofschoon haar slaperig heid verdwenen was. En zo wachtte ze, tot Clarenbough luidruchtig en telkens zuchtend zijn kop had leeg gedronken. En toen kreeg ze bij stukjes en beetjes het verhaal „van Adam af". De ontmoeting met de Gooyer, de grote Clarenbough-klucht, het di ner, de uitnodiging van mevrouw Boom, het drinkgelag, de onvoor zichtige uitlatingen. Kruiderinks beschuldiging. „Die mevr. Boom kwam op de proppen net op het moment, dat die Kruiderink me met de justitie dreigde en zei, dat ze wel begreep, dat ik er zelf part noch deel aan had. Door alles bij elkaar was ik zeker totaal m'n po sitieven kwijt", zei de gewaande Clarenbough hulpeloos, „want ik greep naar dat papiertje met de verklaring als naar een reddings boei en toen ik getekend had, heb ben ze me zo gauw mogelijk in een auto gezet en hier voor de deur af geleverd. Nou begrijp ik wel, dat het allemaal doorgestoken kaart was, dat dreigement van Kruide- rink en die lievigheid van mevr. Boom. En ik begin zo langzamer hand ook te begrijpen, dat 't er niet om te doen was, mij dit alles be taald te zetten, maar dat het er al leen maar om ging de burgemees ter, uw vader en de Gooyer het le ven lastig te maken „Tja, u heeft daar de zaak wel heerlijk verknoeid", merkte Corrie nuchter op, maar haar handen kne pen zich tussen haar knieën teza men. „Dat u voor Clarenbough ge speeld hebt, was al hoogst beden kelijk, dat u zo stom bent geweest, alles er uit te flappen is idioot, maar dat door uw stomheid nu mijn vader de dupe wordt en wie weet hoeveel narigheid daaruit voort vloeit". „Kom, kom, zou 't zo erg zijn?" vroeg Clarenbough, die met de koffie weer een vleugje van zijn oude optimisme teruggekregen had en meende, dat men de zaken van dc lichte kant moest bekijken. „Ja, daar weet u natuurlijk niets van", sneerde Corrie. „U, die hier komt binnenvallen en de zaak aan brokken maakt en er dan met de stille trom tussen uit. wilt knijpen. U weet niet, wat er hier al jaren lang gaande is in de gemeente. Hoe Kruiderink zijn uiterste best doet, tegen mijn vaders inzichten in, zich een voordeeltje te bezorgen, hoe de jonge Boom z'n uiterste best doet m'n vader er uit te werken 30 en hier zelf op 't kussen te komen, -ja, hoe hij het aangedurfd heeft mij ten huwelijk te vragen om z'n waanzinnige plannen door te zet ten, de ezel. Ja, hij is een ezel, maar z'n moeder is het niet. Die is zo geslepen als een slang. Het hele opzetje komt natuurlijk van haar! En u bent er zo prachtig ingetip- peld, u, die avontuurlijke, leuke meneer, die zichzelf nog niet eens beheersen kan en zich dronken laat voeren, die zich laat intimide ren en, om er vanaf te zijn, andere mensen in 't verderf stort. Inder daad, meneerhoe heet u ook weer, enfin, de naam interesseert me geen snarshel is wel het beste, dat u verdwijnt en zo spoe dig mogelijk. U bederft de lucht hier. Smeer 'em, alstublieft, neem de auto en zet die maar neer in Kwardam of ergens anders, dan halen we die wel op, maar ver dwijn. dan kan ik misschien nog proberen te redden, wat er te red den valt De imitatie-Clarenbough strom pelde als een gestrafte schooljon gen de kamer uit, Corrie bleef stil, als geslagen, in haar stoel zitten. Ze had zich opgewonden, ze had Clarenbough totaal overdonderd, maar nu ze alleen was en niemand in huis had, wie ze om raad kon vragen, begreep ze dat ze niet op gewassen was tegen dc dreigende situatie, die zich zo plotseling ont wikkeld had Een kwajongensplan netje was hel geweest in het begin, het dreigde te worden tot een groots schandaal, dat haar vader z'n goede naam en wellich z'n po sitie kon kosten. Die misselijke ke rel, die Jongejans en zijn vriend de Gooyer. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2