9 Zaterdag 22 aug. a.s. te Zierikzee Ceta-Bever VLEKKENPASTA om ',a" *^r'e Parcours: G R AC HTWEG-TO U W B A A N Dienstgebouw Provinciale Stoombootdienst annex restaurant officieel in gebruik genomen veel gerookt drink: LAATSTE NIEUWS Abonneert u op dit Streekblad KINDERWAGENS WAARDEBONNEN „DE ZOOM" n.v. grote wielerwedstrijd te houden onder auspiciën van de Kon. Ned. Wielren Unie Kama's Grachtweg en Jannewekken. Tot hall drie ook St -Joostmeet en Scheepstimmerdijk Entree Grachtweg: volwassenen f 1kinderen t/m. 1 2 j. 10,50 Slingerbos: I 1,25 PLECHTIGHEID IN ZOMERSE SFEER Modern geoutilleerd gebouw pleister op geslagen wonde (Van onze redakteur) ZIERIKZEE, 21-8. - Een gulle augustuszon, die in brede banen een weg zocht door de' geopende deuren van het restaurant, bege leidde vanmorgen de plechtige in gebruikstelling van het nieuwe dienstgebouw der Provinciale Stoombootdiensten annex restau rant. Het fraaie aan de veerhaven „De Val" verrezen gebouw werd „opengepraat" door de waarne mend commissaris der koningin in de provincie Zeeland, de heer M. J. van Poelje te Vlissingen, die in een weloverwogen betoog het nut van een gebouw als het on derhavige aan de orde stelde en de officiële opening met enkele argumenten motiveerde. De ope ning geschiedde in aanwezigheid van talrijke provinciale autoritei ten, het college van b. en. w. der gemeente Zierikzee, het bestuur van het waterschap „Schouwen- Duivel^nd" en vertegenwoordigers van diensten. De heói* van Poelje werd inge leid door do directeur van de Prov. Stoombootdiensten mr. J. L. van Nieuwenhuis, die in een kort speechje de aanwezigen welkom heette. Officiële opening verantwoord? .Is de totstandkoming van dit gebouw .wel van zo groot bëlang, dat een officiële opening verant woord is", vi'oeg de heer van Poel je zich af. Spr. meende deze vraag bevestigend te moeten beantwoor den en legde er de nadruk op dat het nieuwe complex moet worden gezien als een bewijs van het be lang dat Gedeputeerde Staten hechten aan de dienst „De Val"- Katseveer; in het algemeen dus de verbinding tussen Schouwen-Dui- veland en midden-Zeeland. Het is wel gebleken - zo ver volgde de heer v. Poelje, dat de capaciteit van de veerdienst, spe- ciaaal in- de zomermaanden, niet heleniaa-K'-^ls voldoende kan wor den ahngCmcrkt. Derhalve heeft het college van G.S. overwogen, in afhankelijkheid van de financiële middelen, in de toekomst hierin verbetering te brengen, een ver betering die reeds in de zomer van 1960 van kracht kan worden. De wijze waarop dit zal geschieden is evenwel nog niet bekend. Toenemend vervoer op het veer De heer van Poelje wees op de weliswaar niet spektakulaire, maar toch aanwezige verbetering van het vervoer op de onderhavige dienst. De eerste zeven maanden van 1959 gaven een toeneming te zien - in vergelijking met verleden jaar - van 3000 auto's en 4600 passagiers. Spr. verwachtte een onstuimige ontwikkeling van Schouwen-Duive- land als rekreatiegebied en de aan passing - ook in de vorm van wachtlokaliteiten en dienstgebou wen - dient op de toekomstige eisen te zijn afgestemd. Spr. noemde de situering van het gebouwencomplex voor Zeeland uniek, vooral ook door de fraaie uitzichten en achtte mede in ver band hiermede de ingebruikstelling van betekenis voor het eiland. De totale bouwkosten bedroegen drie ton en belangrijke adviezen bij de totstandkoming werden verstrekt door de Contactcommissie voor de Bootdiensten in de Provinciale Sta ten. Hij meende dat een zekere wisselwerking tussen de gemeente en de provincie heeft bestaan, in verband met de plaats van het zwembad en dankte het gemeente bestuur voor de ondervonden me dewerking. Tenslotte deelde hij mede dat het muurvlak van het restaurant nog zal worden verrijkt met een kunstwerk van de kunste naar W. Vaarzon Morel jr. „Van het allergrootste belang" De burgemeester van Zierikzee mr. F. Th. Dijckmeester vond dat de heer van Poelje zich te beschei den had uitgedrukt, wat betreft het belang dat Schouwen-Duiveland heeft met de totstandkoming van dit dienstgebouw. ..Wij achten dit van het allergrootste belang", al dus spr., die er aan herinnerde dat vooral ook het gemeentebestuur van Zierikzee de ontwikkeling van de veerverbinding en alles wat daarmede verbonden is „met ar gusogen" volgt. De burgemeester hoopte dat het restaurant zich het audium „gerenommeerd" zal weten te verwerven, zodat iedereen zal zeggen: „daar moet je eens naar toe". De burgemeester roemde ten slotte het fraaie complex en achtte de totstandkoming alleszins een gelukwens waard aan het adres van het provinciale bestuur. De architect ir. A. Rothuizen dankte voor de ontvangen opdracht en herinnerde er aan dat het com plex een variant is op het bestaan de gebouw te Kruiningen, zij het met de toevoeging van een tweede (eet)-etage. Hij hoopte dat het pro vinciaal bestuur zeer veel genoegen aan het gebouw zal mogen beleven en wenste ook de pachter van het restaurant, de heer P. van den Hoek en diens echtgenote „goede dagen" in het gebouw. De algemeen voorzitter van de Provinciale Zeeuwse V.V.V., mr. J. Moolenburgh, ging in op enkele aspecten van het provinciaal toe risme en meende dat het dienstge bouw in een grote behoefte zal blijken te voorzien. Straks gezond litteken? Namens V.V.V.-Zierikzee sprak de voorzitter, de heer P. üeering, die het gebouw annex restaurant zag als een „pleister op de geslagen wonde". Zierikzee staat begrijpe lijkerwijs nog altijd weifelend ten opzichte van de veerhaven „De Val", aldus spr., maar hij hoopte dat onder de aangebrachte pleister de wonde zal blijken te helen tot een gezond litteken. De heer v. Poelje dankte hierna alle sprekers en roerde ook zijner zijds nog het „weemoedsgevoel" aan, dat werd opgewekt door ver trek van de boot uit de haven. Spr. geloofde evenwel, dat de boot op de duur daar toch niet te handha ven zou zijn geweest. Was men blijven varen, dan zou het euvel der vertragingen zich blijvend heb ben doen gelden. Na afloop van de plechtigheid bezichtigden de aanwezigen het ge bouwencomplex, waarvan wij - zo als men zich zal herinneren - enke le weken geleden reeds een uitvoe rige beschrijving gaven. Ingezonden mededeling dan andriJ V I EEN FRIESCHE VLAG-DOMO PRODUCT (Foto Jvj-Qqhtman) Ingezonden mededeling GEEN KRINGEN! 1.35 PER TUBE TAPTOE DELFT 1959 oogstte op generale repetitie daverende bijval Vanavond' wordt gala-premicrc gegeven DELFT. 21-8. Onder zeer grote belangstelling en onder prachtige weersomstandigheden is donder dagavond op de Markt te Delft de generale repetitie gehouden van de Taptoe TTelft 1959. Aan de taptoe werken dit jaar mede de Marinierskapel der Ko ninklijke Marine, de Koninklijke Militaire Kapel, de Johan Willem Friso Kapel, de Kapel van. de Ko ninklijke Luchtmacht, het Fanfare korps der' 'Limburgse Jagers, het Trompetterkorps der Cavalerie, het Tamboerkó^jder Koninklijk?- Ma rechaussee,, Jiet Tamboerkorps jder Grenadiers,, fyet Jachthoornkorps der Garde' Jagers, Tamboers en Pijpers der Mariniers, het Tam boerkorps van de Koninklijke Luchtmacht, het Tamboerkorps der Garde; Fuseliers „Prinses Irene", het Tamboerkorps .Johan Willem Friso", het Excercitie-pelolon van hbt Luchtmacht Instructie Regi ment, personeel van de Verbin dingsdienst en.... twee marke tentsters. Het honderddertigjarige bestaan van de afdelingen Grenadiers en Jagers en daarmede van de Ko ninklijke Militaire Kapel vormt het middelpunt van de taptoe van dit jaar. Het stafmuziekkorps uit 1829 in historische uniformen met mu ziekinstrumenten uit die tijd wordt tezamen met eveneens in historisch tenue gestoken excercerende Gre nadiers en Jagers ten tonele ge voerd. Rondom de K.M.K. en de Grenadiers en Jagers is het gehele programma van deze bijna twee uren di(rcnde taptoe opgebouwd. Een van de meest spectaculaire onderctélpn van het programma is misschien wel het gezamenlijk op treden van ongeveer honderdvijftig tamboers, klaroenblazers en trom petters, die in allerlei formaties over de markt marcheren en daar mede een daverende bijval oogst ten. Evenwel succes had het ex- cersitiepeloton, dat gevormd wordt door dienstplichtigen die vijf zes maanden in dienst zijn en dat zon der bevelen een soms adembene mend ingewikkeld programma uit voert. In de finale treden alle deelne mers gezamenlijk op de markt op. Vanavond wordt de gala-pre mière gegeven, welke naar ver wachting door zeer vele autoritei ten zal worden bijgewoond. Tweede Bailey-brug gereed 'S-GRAVENIIAGE, 21-8. Van- morgen te zes uur is de tweede brug, waaraan het 462ste bataljon pontonniers van de genie in het Haringvliet twee weken heeft ge werkt, gereed gekomen. Wegens de getij-standen heeft men deze brug, die een verbinding vormt tussen de oever van Goercc en de tweede bouwput, waarin een schutsluis gebouwd zal worden, moeten „invaren". De eerste Bailybrug, die een verbinding geeft met de grote bouwput midden in het Haring vliet, heeft men met behulp van een drijvende bok kunnen monte ren. Thans moet nog vanaf de oever van Goeree een dam worden opgespoten van ongeveer 800 me ter lengte. De uitvoering van dit werk is op 4 augustus aanbesteed. Verzoek Nederlandse Maatschappij in Bremen afgewezen BREMEN, 21-8. Het Obcrlandes- gericht te Bremen heeft vrijdag in hoger beroep het verzoek van de Deli- en de Senembah Maatschap pij ter scquestratie van een partij Sumatra-tabak van de hand gewe zen. In het dorp Nganza in Belgisch Kongo is een achtjarig negermeis je met levensgevaarlijke brand wonden in een ziekenhuis opge nomen. Haar moeder en twee man nen zijn gearresteerd. Zij hadden hetj meisje op een'brandstapel ge- pla'atst „om er eon boze gëè'st uit te ^rijven". m Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren. 14 aug.: Jan, z. van Wil- lem de Bil en Martina Flikweert; In plaats van kaarten Na een langdurig ziekbed is in het Zweedse Rode Kruisziekenhuis alhier in de leeftijd van .72 jaar overleden, onze lieve moe der, mevrouw J. P. M. VAN SLOTEN, geboren Ente, Ir. J. L. VAN SLOTEN C. VAN SLOTEN- BOEKEL Zierikzee, 20 aug. 1959. De begrafenis zal plaats hebben op de Nieuwe Oos terbegraafplaats te Am sterdam op maandag a.s. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele bewijzen van belangstel ling bij ons 60-jarig huwelijk ondervonden. In het bijzonder de 'ouden van dagen en het muziekgezelschap. Fam. JONKER-KRISTELIJN Ellemeet, 21 augustus 1959. U wacht even en wij REPAREREN uw KUNSTGEBIT clus vlugger! U bent er zelf bij.... dus beter! Wij hebben geen agenten.... dus goedkoper! U kent ons reeds jaren dus vertrouwder! Wij werken op tijden die u schikken.... dus makkelijker! Verpl. verz. ziekenf. korting! Per post of bode bezorgd, di rect terug! K. St. Janstraat 2, Zierikzee Dag. van 2-5, zaterdag van 9-12 C. LIMBURG - Renesse Telef. 224, na 4 uur Telefonisch aangesloten onder no. 01114-579 NIEUWERKERK HIRDES Bakkerij OOSTERLAND Mutsaerts' Volop keuze vindt U in: VERHAGE'S kinderwagenhuis Visslop 8 Telef. 2123 Wl Taptoe Delft /Kon. Mil. Kapel Teenagers Melody Conny Battle of New Orleans Lonnie Donegan Radio WELTEVREDEN tel. 2805, Zierikzee SUCCESJES Te koop: Prima trapnaaimachine in sa- lonkast. - Raveslootstraat 32, Zierikzee. Diversen: Geef schutting en schuur een buitenbij tskuur! Voorradig in alle kleuren bij Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Start van de Avondoriënte- ringsrit: 20.30 uur vanaf het „Huis v. Nassau" te Zierikzee. A.s. maandag beginnen wij met het ophalen van de schil len. - M. Uijl, Zierikzee. Zondag a.s.: Avondoriënte- ringsrit voor auto's, motoren en scooters. M.c. „Sparta", Zie rikzee. De uitgaven van het Ned. Bij belgenootschap zijn steeds ver krijgbaar bij Chr. D. v. d. Tol, Bruinisse. Ralston verf nu ook in extra buiten-kwaliteit. Ralston dea ler: Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27. Zierikzee. Verloren: Een bril, strandpad vuurtoren. Graag terug tegen beloning s.v.p. Breedsteweg 6, Haam stede. verstrekken U onze chauffeurs en .depothouders Chemische wasserij ZIERIKZEE TELEFOON 2673 Oude grenssteen werd steen des aanstoots POSTERHOLT, 20-8. Een oude grenssteen uit de tijd dat Pruisen nog een koninkrijk was, tot voor kort keurig rechtop geposteerd aan de Nederlands-Duitse grens in Posterholt, begint in deze gemeente een steen des aanstoots te worden. Een Duitse autobus heeft de 1.50 meter hoge en 300 kg. wegende paal on langs omver gereden en niemand voelt zich geroepen of be voegd het gevaarte weer rechtop te zetten. Daarvoor zijn verscheidene oorzaken. Kinderen hebben het geprobeerd, maar ze konden de stenen grenspaal, die aan de ene zijde het opschrift „Nederland" en aan de andere kant „Pruisen" vermeldt, niet tillen. De Duitse douane haalt de schouders op, want de steen ligt niet in het Duitse grensgebied. De Nederlandse douane haalt ook de schouders op, want zij acht het geen grenspaal. Ook aan de plaatselijke politie is de omvergevallen paal niet ontgaan, de steen is echter niet van de politie maar van het Rijk en daarom blijft de politie er af. Geruchten als zouden er Duitse en Nederlandse commissies zijn in gesteld om deze kwestie te bespreken en er rapport over uit te brengen teneinde de steen via een „verdrag tot rechtzet ting van de omgevallen grenspaal in Posterholtweer overeind te krijgen, blijken ook loos alarm te zijn. Die van Posterholt hopen nu nog slechts dat een andere Duitse autobus de stenen paal weer rechtop zal rijden. 18 aug.: Elisabeth, d. van Marinus Kloet en Marie Brons. Gehuwd. 14 aug.: Jozef Jan Ma ria van Gastel, 28 j. en Maria Jo hanna Theresia van Velthoven, 24 j.; 20 aug.: Marius Kosters, 28 j. en Marina Pieternella Willemse, 21 j. Overleden. 15 aug.: Cornelis Mat- theus Bal, 84 j., echtgenoot van Francina Helena Gasille; 19 aug.: Kornelia Boogerd, 84 j.; 20 aug.: Johanna Petronella Maria Ente, 72 j„ echtgenote van Lambertus Hen drik van Sloten, wonende te Am sterdam.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3