Hevige storm en regen in Europese landen DE ZIERIKZEESCHE COURANT VOLHARDENDE BRUIDEGOM Real Madrid en de Braziliaanse club Botafogo zijn het eens ge worden over het transferbedrag van de Braziliaanse international Didi, dat 320.000 gulden bedraagt - Inmiddels heeft Didi het contract getekend, dat hem met ingang van het nieuwe seizoen voor twee jaar aan Real Madrid verbindt. Verwarde toestand op Cuba - Nieuwe incidenten SOESTDIJKp 10-8. H.M. de Ko ningin Juliana en H.K.H. prinses Irene zijn vanavond omstreeks 20 45 uur per vliegtuig uit Napels in Nederland teruggekeerd. Het toestel heeft de vlucht Napels- Soesterberg geen tussenlanding ge maakt. Z K.H. Prins Bernhard wordt morgen op paleis Soestdijk ver wacht. H.K.H. Prinses Beatrix zal, zoals gemeld, nog eniige dagen in Florence verblijven. Lang onder water De 24-jarige Jane Baldasare heeft zondag in de Sabine Bay bij Pensacola in Florida circa 22 km. onder water ge zwommen. Zij zwom heen en weer over een afstand van circa 300 meter en ge bruikte 30 zuurstofflessen. Zij heeft verklaard dat zij het wereldrecord onderwa ter zwemmen hiermee heeft verbeterd. Zwaar onweer trok over Nederland Koningin teruggekeerd ZTCRIKmSKHE ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 4,15, per week 32 cent. Losse nummers 10 ct. - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. - Advertentieprijs 15 ct. per mm. - Succesjes (max. 15 mm.) f 1,- per stuk. WAARIN OPGENOMEN 1797>1889 GENEVE, 10-8. In verschillende Europese landen heeft het maan dag hevig gestormd. In Zwitser land was de storm de oorzaak van de dood van zes mensen, van wie vtff verdronken. De windkracht was op sommige plaatsen 33 meter per seconde. De temperatuur daal de in enkele minuten ca. tien gr. Aan de zuidkust van Engeland regende het zeer zwaar. In New quay, Cornwall, viel in een uur tijd zeventig millimeter. In het gebied van Milaan en Turijn vielen hagel stenen zo groot als sinaasappelen. De Milaan-Amsterdam-expres had een half uur vertraging door blik seminslag. De schade was echter gering. In vele delen van zuid- en midden-Frankrijk richtte de storm zware schade aan de oogsten en gebouwen aan. In vele delen van west-Duitsland kwamen onweers buien voor. Op het meer van Con- stanz waren er een-meter-hoge golven. Volgens de waterpolitie werden er 21 roeiers en zeilers ge red. In Wangen in Allgau waaide een circustent om. In Karlsruhe brak een kerktoren af. Brokstuk ken kwamen terecht op een bus met toeristen uit Wenen. De chauf feur en zijn assistent werden ern stig gewond. Onweer in Nederland Bij het onweer dat tussen vijf en zeven uur hedenavond boven Rotterdam heeft gewoed, heeft we derom Hoogvliet het moeten ont gelden. De hevige regenbuien, waarmee het onweer gepaard ging, hebben daar tal van kelders onder Economische boycot in Little Rock LITTLE ROCK, 10-3. In Little Rock is thans een economische strijd ontbrand nadat een groep blanken een boycot tegen de win keliers had afgekondigd om hen een protest tegen de rassenintegra tie op de scholen af te dwingen. Een woordvoerder verklaarde dat de handelaars met de negers sa mengaan. „Zij hebben op politiek gebied samen het heft in handen", zo zei hij en hij voegde hieraan toe dat het tijd is dat de negers ook hun aandeel in de last dragen. Van de boycot was maandag ech ter nog weinig te merken. water doen lopen. De brandweer is dan ook weer verscheidene keren te hulp geroepen. Een brandje dat zich in het Botlekgebied heeft voorgedaan werd aan bliksemin slag geweten. Brummen beleefde maandag avond een zeer zwaar onweer. Een bui, die voor de IJssel blijft han gen en dan terugkeert, zo zeggen de oudste ingezetenen, betekent voor Brummen noodweer. De villa van de familie van Deventer aan de Meidoornlaan werd door het hemelvuur getroffen en brandde vrijwel geheel uit. Vele huizen raakten door blikseminslag zonder licht. De telefoon bij de vertegen- WASHINGTON, 10-8. De Ameri kaanse vice-president Nixon heeft zondag in een gefilmd Amerikaans televisieprogramma verteld, dat een van de indrukken die hij tij dens zijn recente ontmoeting met premier Chroesjtsjef van de Sow- jet-Unie had opgedaan, was, dat Chroesjtsjef „er niet van houdt iets voor zich te houden". Nixon beschreef de Russische leider als „een zeer krachtig ver dediger van zijn standpunt. Als men met hem verkeert gaat het altijd anders dan men denkt, want Chroesjtsjef is iemand die ervan houdt zoveel mogelijk onverwachte dingen te doen. Men moet steeds op alles 'bedacht zijn". Desgevraagd verklaarde Nixon de indruk te hebben dat Chroesj tsjef vrij veel zonder voorafgaand overleg met anderen kan doen en dat hij gevoelig is voor de open bare mening buiten de Sowjet- Unie. Voorts meende Nixon, dat Chroesj tsjef de neiging had om als hij in het openbaar debatteerde, een rol te spelen. Bij gesprekken onder vier ogen was hij heel anders, „rustiger en directer".' Nixon vond dat hij zelf op zijn Russische reis dienst had gedaan als „diplomatieke ijsbreker". De vice-president was bijzonder ingenomen met de ontvangst die de Polen hem hadden bereid. Het sla gen van dit bezoek was volgens hem een gevolg van een falen van woordiger van de P.G.E.M. stond niet stil. Tijdens het zware noodweer, dat maandagavond van 7 tot 10 uur boven de Achterhoek heeft ge woed, zijn verscheidene korenbul ten door bliksem getroffen. In het buurtschap Varsel (gemeente Hen gelo Gld.) gingen er twee in vlam men op. Ze behoorden toe aan de landbouwer Stroet en de landbou wer H., beiden te Zelhem. In Hum- melo en Keppel ging een grote landbouwschuur van de heer H. Smit in vlammen op. Hierbij ging een partij gedorst en ongedorst graan verloren. het Russische propaganda-appa- raat. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat Chroesjtsjef door zijn bezoek aan de Ver. Staten enige van zijn misvattingen zou kwijtraken. Soldaat na ongeluk overleden 'S-GRAVENHAGE, 10-8. Heden- morgen overleed in het St. Elisa beth ziekenhuis te Tilburg de 19- jarige dienstplichtige soldaat A. F. M. van der Linden, na een onge val dat hem bij het zwemmen in de Dommel bij Eindhoven op zes augustus overkwam. Als gevolg van een ongelukkige duik, brak de jongeman zijn nek. Hij werd voor een speciale behandeling naar Til burg overgebracht. De soldaat be hoorde tot 't regiment luw. „Korn- werderzand". SPAKENBURG. Vanmorgen zijn in het IJsselmeer, voor de haven van Spakenburg, de stoffelijke overschotten gevonden van de twee Duitse jongens, die sinds vorige week dinsdag, toen zij voor een kanotochtje het IJsselmeer opgin gen, vermist werden. Het waren de 16-jarige Manfred Erich Nowak en zijn 17-jarige buurjongen Klaus Nikhoff uit Herne (w.-Duitsland). NIXON TEKENT PORTRET VAN RUSSISCHE PREMIER CHROESJTSJEF Onder vier ogen is hjj anders DINSDAG No. 18612 Jannewekken 11, Zierikzee, Postbus na. 1, tel. 01110-2255 na 18.00 uur tel. 01110-2118, Girorekening nr. 137677 - Uitgave: N.V. Drukkerij v./h. Lakenman 6< Ochtman, Zierikzee. Redakteur: M. J. Bij de Vaate, tel. 01110-2938 Drie uur tellen moesten drie verkopers van een textielzaak in Holz- minden, toen een 23-jarige bruid uit het gehucht Deensen (Nedersaksen) haar bruidsjapon kocht. Zij betaalde met 10.000 pfenningstukken, die de 32-jarige bruidegom als teken van zijn uithoudingsvermogen en trouw in vijf jaren bij elkaar gespaard had. De vader van de bruid had de twintig kilo zware kist naar de winkel gedragen en de inhoud in de etalage uitgestort als krachtige aanmoediging voor mannelijke hu- welijkscandidaten. - Links de gelukkige bruid, rechts de „ongelukkige" verkopers. BARNEVELD. Op donderdag 20 augustus zal in Voorthuizen voor het eerst in ons land een fokdag van IJslandse pony's gehouden worden op het terrein van de heer G. van Heil aan de Hunnenweg te Voorthuizen. REDAKTIE EN ADMINISTRATIE: Samenzwering tegen regiem Castro Dr. Plesiuaii monument HAVANNA, 11-8. Dr. Fidel Cas- tro, de Cubaanse premier, zal dins dag een openbare verklaring afleg gen over de berichten dat zijn re gering een samenzwering tegen 2^n regime heeft veredeld, zo meldt Reuter uit Havanna. Volgens de jongste berichten zijn in de afgelopen dagen bij een gro te zuiveringsactie 200 tot 1000 men sen, merendeels aanhangers van de door Castro verdreven oud-pre sident Batista, aangehouden. Een officiële Cubaanse woordvoerder heeft maandag een bericht van de Dominicaanse radio tegengespro ken, waarin werd gezegd dat Cas tro gedood was en dat revolutio nairen de stad Santiago in de pro vincie Oriënte hadden veroverd. Intussen gonst het in Havanna nog van geruchten waarop geen officieel commentaar is gegeven. Een hiervan luidt dat de samen zweerders van plan waren de vroegere senator Tellaeche tot pre sident te benoemen, diens collega Milhanes tot premier, en een zeke re Vazquez tot hoofd van de poli tie. Van Tellaeche en Milanes is bekend dat zij gearresteerd zijn. Een ander gerucht wil dat majoor William Morgan, een Amerikaan die aan de zijde van Castro tegen Batista heeft gevochten, zich in de kringen van de Cubaanse samen zweerders in het buitenland had ingedrongen. Hij zou met een schip revolutionairen uit de Domi nicaanse republiek naar Cuba zijn meegevaren en onderweg met be hulp van aan boord gesmokkelde aanhangers van Castro het schip in zijn macht hebben gekregen, waarna hij de revolutionairen in midden-Cuba aan de autoriteiten zou hebben uitgeleverd. T.B.C.-EXPLOSIE IN Besmette sol< •s-GRAVENHAGE, 10-8. Het co mité Nationaal monument Dr. A. Plesman, is voornemens de onthul ling van een monument voor de „schepper, bouwer en aanvoerder van 's werelds oudste luchtvaart maatschappij", dr. A. Plesman, te doen plaats hebben op woensdag 7 oktober aldus een bekendmaking van het comité. De opdracht voor het standbeeld werd verstrekt aan de beeldhou wer Mari Andriessen. Het beeld zal in brons worden uitgevoerd en ongeveer drie meter hoog zijn. Het zal op een natuurstenen sokkel van een halve meter geplaatst worden. Dit geheel komt te staan op een ruim plateau, dat eveneens een halve meter hoog zal zijn, in de Scheveningse bosjes. KAZERNE TE EDE aat oorzaak FLITSEN UIT HET BUITENLAND NIEUW DELHI, 10-8. Premier Nehroe van India heeft maandag in het parlement meegedeeld, dat er tot dusver 12.396 Tibetanen naar India zijn uitgeweken. Voor hun verzorging heeft de Indiase rege ring een miljoen roepia's (onge veer 800.000 gulden) uitgetrokken. NEW YORK, 10-8. Het Cubaanse leger is in staat van alarm ge bracht na een reeks incidenten, die zich zondag op het eiland hebben zo meldt de „New York Times". TROMSO. Bij een poging een waterval te fotograferen in noord Noorwegen is in de Skiboth-rivier verdronken de 27-jarige Neder landse student Vermot, die al sinds enige jaren woonachtig was in Gaellivare in noord Zweden. Zijn echtgenote, een Zweedse, is vrij ernstig opgenomen in een zieken huis in Tromsö. INNSBRUCK. Bij ongelukken in de Oostenrijkse Alpen zijn sedert vrijdag vijf mensen om het leven gekomen en een zwaar gewond. Het aantal slachtoffers van het huidige Alpenseizoen is daarmee gestegen tot 35. CAPE CANAVERAL. Het Ame rikaanse bureau voor de ruimte vaart heeft bekend gemaakt dat nieuwe berekeningen hebben aan getoond. dat de nieuwe Amerikaan se kunstmaan, de „Explorer" 6 of het „scheprad", een baan om de aarde beschrijft, waarvan het dichtst bij de aai'de gelegen punt op 252 kilometer ligt en het verst verwijderde op 42.500 kilometer. De kunstmaan legt de baan af in twaalf uur en drie kwartier. WASHINGTON. Het Amerikaan se ministerie van buitenlandse za ken heeft vrijdagavond j.l. mede gedeeld dat minister van buiten landse zaken Herter president Eisenhower op zijn komende reis naar Europa zal vergezellen. 's-GRAVENHAGE, 10-8. In de Simon Stevinkazerne te Ede is een explosie van tuberculose geconsta teerd. De legervoorlichtingsdienst deelt hier het volgende over mede: In februari van het jaar 1958 is in de legerplaats Ossendrecht op gekomen een recruut die een posi tieve reactie vertoonde op de zo genaamde Manteaux-proef. Deze recruut werd regelmatig gecontro leerd onder meer met behulp van doorlichting die om de drie maan den geschiedde. In juli van het zelfde jaar werd deze soldaat over geplaatst naar een regiment ver bindingstroepen, dat gelegerd was in de Simon Stevinkazerne te Ede. Door een administratieve fout werd de soldaat daar niet meer intensief gecontroleerd. Naar sanatorium In het begin van dit jaar bleef de bewuste soldaat ziek thuis. De legerarts, die hem onderzocht, con stateerde dat hij aan pleuritis leed. De soldaat is toen onmiddellijk weer doorgelicht en toen bleek dat hij aan t.b.c. leed. De soldaat is toen overgebracht naar het mili tair sanatorium te Amersfoort. Onmiddellijk toen gebleken was dat het karakter van de ziekte op- Vrouw pleegde aanslag op man ROERMOND, 10-8. De politie te Weert heeft, wegens poging tot doodslag op haar echtgenoot, aan gehouden de huisvrouw M. van der V. uit Weert. Een der vorige nach ten werd de Kloosterstraat, waar zij woont, opgeschrikt door een drietal schoten. De politie kreeg kennis van deze gebeurtenis, maar het duurde enige dagen voor men over voldoende aanwijzingen be schikte om tot arrestatie te kunnen overgaan. Het bleek dat de vrouw drie schoten op haar man gelost had. Het onderzoek in deze zaak is nog niet geëindigd: er zijn geen getuigen geweest en de man zelf heeft geen aangifte gedaan. neming van de soldaat noodzakelijk maakte, is de gehele compagnie waarin hij diende, doorgelicht en aan de Manteaux-proef onderwor pen. Bij dat onderzoek, dat zich over enkele maanden uitstrekte, kwamen successievelijk nog acht tien gevallen van tuberculose aan het licht. Alle achttien militairen die hieraan leden, werden eveneens opgenomen in het sanatorium te Amersfoort. Zuid-west China door droogte geteisterd PEKING, 10-8. Drie zuidweste lijke provincies van China, Szech- wan, Joennan en Kweichow, wor den door ernstige droogte geteis terd. De vorige week is gemeld, dat meer dan 100.000 vierkante kilo meter bouwland in midden-China, langs de Jangtze en de Hoeai, ern stig door droogte werd bedreigd. Volgens het partijorgaan „Volks dagblad" te Peking, werken fa brieksarbeiders, functionarissen van de communistische partij, stu denten en militairen, mee aan de aanvoer van water naar de uitge droogde velden in het bergachtige gebied van Szechwan, om de oogst te redden. In Kweichow zijn 4 miljoen mensen gemobiliseerd in de strijd tegen de droogte. In west-Joennan verdroogt de oogst op een oppervlakte van 2.000 vierkante km., terwijl een gebied van 750 vierkante km. ondergelo pen is. Er zijn ook berichten over droog te in de oostelijke kustprovincie Kiangsoe. Dr. Kwame Nkroemah, de eer ste minister van Ghana, is in Lon den aangekomen voor een particu lier bezoek aan koningin Elizabeth te Balmoral in Schotland. Nkroe mah is door de Britse koningin uit genodigd. Koningin Elizabeth zou in November naar Ghana gaan, maar zij heeft de reis nu uitgesteld omdat zij in verpachting is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 1